Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 208, 209, 210 ... 213, 214, 215  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Naabrivana
HV kasutaja
Naabrivana

liitunud: 01.06.2012




sõnum 03.03.2023 19:59:59 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
no siis ma kiikaks alustuseks device manageri all kas on lugeja ja kaart leitud. Midagi sellist võiks seal olla


Kiipkaardilugeja leiab, näitab ka et toimib - tuluke põleb. Kiipkaardi ei leia.

_________________
Oma ala meister.. www.grillmeister.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 20:50:13 vasta tsitaadiga

Naabrivana kirjutas:
napoleon kirjutas:
no siis ma kiikaks alustuseks device manageri all kas on lugeja ja kaart leitud. Midagi sellist võiks seal olla


Kiipkaardilugeja leiab, näitab ka et toimib - tuluke põleb. Kiipkaardi ei leia.

Tuluke põleb ka siis, kui pistad täitsa ilma kiibita kaardi lugejasse või kiibiga kaardi tagurpidi. Rääkimata siis katkisest kiibist.
Lihtsalt kiipi ei leia nendel juhtudel. icon_rolleyes.gif

Prooviks mõne teise kaardiga, et kaardi viga välistada.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 23:37:09 vasta tsitaadiga

Oota. Sul on kaks ID-kaardilugejat? Üks USB ja teine sisemine?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 23:52:09 vasta tsitaadiga

Võid proovida ka seda Device Managerist:

Valid kaardilugeja > paremklikk Update Driver > Browse my computer for drivers > Let me pick from a list of available drivers on my computer > peale seda peaksid nägema umbes sellist akent. Kaardilugeja nimi on erinev aga seal peaks olema mitu valikut nagu pildil. Minul aegajalt on muutnud ennast ise vale peale ja pean tagasi muutma.

Neid Pin dialooge on kah kaks. Üks Windowsi oma ja teine Firefoxi oma:



Muidugi kui sul isegi digidoc ei tuvasta kaarti ja näitab, et SCardSvr teenus ei tööta, siis on midagi põhjalikumalt katki.
Digidoc diagnostika teksti võiks kah panna spoilerisse. See näitab ära mis töötab või ei tööta. Digidoc > Seaded > Diagnostika > Salvesta Diagnostika.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naabrivana
HV kasutaja
Naabrivana

liitunud: 01.06.2012




sõnum 04.03.2023 00:13:53 vasta tsitaadiga

See kaardilugeja tuluke põleb nüüd jah koguaeg, pole vahet kas koos või ilma kaardita.

ID kaardi diagnostika ka
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Oma ala meister.. www.grillmeister.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2023 00:57:17 vasta tsitaadiga

Sellest loen välja, et sul on Omnikey 3021 kaardilugeja.
Eelnevalt postitatud device manageri pildi põhjal ei ole (õiged) draiverid paigaldatud.

Õige draiver sellele on 2.3.4.121 väljastatud 25.06.2021: https://www3.hidglobal.com/drivers/39910
Otselink: https://www3.hidglobal.com/sites/default/files/drivers/sfw-01556-revc-hid-omnikey-ccid-driver-2.3.4.121.zip
Zip lahti pakkida ja x64.msi versioon paigaldada.

Lisaks see, et diagnostikas ei näita ei kaardilugejat ega seda et smart card teenus töötaks. Ilmselt puuduva draiveri tõttu.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naabrivana
HV kasutaja
Naabrivana

liitunud: 01.06.2012




sõnum 04.03.2023 17:07:08 vasta tsitaadiga

Kas sellest oskab keegi midagi välja lugeda, et miks ta ei lase tarkvara maha installida:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Oma ala meister.. www.grillmeister.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2023 17:15:10 vasta tsitaadiga

Natuke puusalt tulistatud, aga proovi seda enne https://docs.hidglobal.com/crescendo-tools/MiniDriver/uninstall_minidriver.htm
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mastahh
HV kasutaja
Mastahh

liitunud: 07.05.2005



Online
sõnum 06.03.2023 11:53:41 vasta tsitaadiga

Kas keegil on sama sugune error?

Faulting application name: qdigidoc4.exe, version: 4.2.14.4432, time stamp: 0x63b57cb8
Faulting module name: qdigidoc4.exe, version: 4.2.14.4432, time stamp: 0x63b57cb8
Exception code: 0xc0000005
Fault offset: 0x00000000001570d7
Faulting process id: 0x71fc
Faulting application start time: 0x01d95008b0f7c78d
Faulting application path: C:\Program Files\Open-EID\qdigidoc4.exe
Faulting module path: C:\Program Files\Open-EID\qdigidoc4.exe
Report Id: c54bf7d7-b44e-47a7-91a1-ca5f859295a3
Faulting package full name:
Faulting package-relative application ID:
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naabrivana
HV kasutaja
Naabrivana

liitunud: 01.06.2012




sõnum 07.03.2023 09:59:02 vasta tsitaadiga

Oskab keegi juhatada või miskit moodi aidata, et milline näeb välja selle OMNYKEy .DLL seal windovs - system32-es. Kuskil on mingi katkine failitükk, mida ei lase maha ega üle iinstallida. ID-kaardi tarkvara tõrge on jätkuvalt. Maha installimisel loeb minidraiverini ära ja siis loeb tagasi.
_________________
Oma ala meister.. www.grillmeister.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
furyy
HV kasutaja

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 10:36:04 vasta tsitaadiga

Proovi seda remove_openeid.bat'i https://www.id.ee/artikkel/windows-id-tarkvara-paigaldus-loppes-torkega/
_________________
48 thousand years into the future, you've still got a knack for stating the obvious.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naabrivana
HV kasutaja
Naabrivana

liitunud: 01.06.2012




sõnum 09.03.2023 13:27:24 vasta tsitaadiga

Selleks korraks teema maas, kirjutasin otse ID toele ja noh nüüd olen juba IT-spetsialist. icon_cool.gif Tööle sai lõpuks thumbs_up.gif beer_yum.gif
_________________
Oma ala meister.. www.grillmeister.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2023 17:55:40 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Firefox 114.0.1 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/114.0/releasenotes/
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/114.0.1/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/06/06/firefox-114-updates-security-and-improves-dns-over-https-accessibility/
https://www.ghacks.net/2023/06/10/time-to-update-firefox-114-0-1-fixes-a-startup-crash/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-114-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/114

Peamised uuendused ja muudatused:
* Lisatud kasutajaliides turvalise DNS-i haldamiseks. (DNS over HTTPS, Privacy and Security sätetes).
* Nüüd on võimalik laienduste (Extensions) paneelil loetletud laiendusi ümber järjestada.
* Järjehoidjaid (Bookmarks) saab nüüd otsida menüüst Järjehoidjad.
* Otsinguid aadressiribalt saab nüüd piiritleda kohaliku sirvimisajalooga.
* MacOS-i, Linuxi ja Windows 7 kasutajad saavad nüüd kasutada FIDO2 / WebAuthni autentijaid USB kaudu. Mõned täiustatud funktsioonid, näiteks täielikult paroolita sisselogimised, nõuavad autentimisel PIN-koodi määramist.
* 114.0.1 versioon parandas käivituskrahhi seoses vanade metaandmete lugemisega kettalt.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2023 18:11:35 vasta tsitaadiga

Mis nali see on, et kui tahan sisse logida firefoxi siis ta suunab hoopis uut kontot tegema. tegin just formati ja tõmbasin uuesti ff
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2023 19:43:42 vasta tsitaadiga

Vajuta ikka Logi sisse nuppu ja sisesta oma eelmise Ff konto andmed...kui need olemas olid.
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2023 20:34:38 vasta tsitaadiga

Ma ei tea suunab konto tegemise lehele kui tahan panna brauserist sync
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 22.06.2023 06:59:52 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda, kas Firefoxi cachest saab kuidagi taastada paar nädalat tagasi kirjutatud-loetud veebilehe, vähemalt tekstiosa?

Paar õhtut netti kaevanud, igasugu programme pakub Windowsile, mul Lubuntuga arvuti. Puhvrit pole kustutanud ja automaatset kustutamist pole omateada aktiveerinud, seega peaks ehk kettal info alles olema. Cachet visuaalselt vaadates on sisu kompresseeritud.

Soovitud lehekülg (ühe foorumi teema) on praeguseks veebist kustunud ja asus sellises kohas, kuhu robotid salvestama ei pääse.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2023 07:35:11 vasta tsitaadiga

Scott, Pigem vaata lisade kui programmide poole. Mul pole küll sellist olukorda tekkinud aga kasutan ka eraldi lisa mis salvestab need andmed oma andmebaasi, kuna:
tsitaat:
This add-on now uses the new mandatory WebExtensions API which no longer offers access to Firefox's built-in formhistory database. To overcome this limitation this add-on will create and maintain its own private formhistory database which initially will be empty.


https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/form-history-control/?

See on viimati uuendatud 2021 seega ma pole kindel kas vahepeal on Mozilla lisanud sellele API'le ligipääsu sisseehitatud ajaloole.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 22.06.2023 08:04:06 vasta tsitaadiga

Hiljuti 2 probleemi Firefox-iga, oli vaja uuesti telefonis smart-id uuendada ja id-kaarti kasutada, nagu klassika Firefox-is saab errori, Edge-s töötas koheselt - ei hakanud viga otsima, kuna id-kaarti suht harva kasutan.
Teine häda ilmnes sisevõrgus, kui tahta Synology NAS-i sisse logida, jääb Firefox igavesti logimist ketrama ja niipea kui lehele refresh teha on ilusti sisse loginud - juba mõnda aega sedasi loginud, kui "F5&refresh" ei teaks, tuleks see Firefox lõpuks ajaloo prügikasti ära saata.
FF algusaegadest peale kasutanud, aga vahel viskab üle, eriti see id-kaardi ikaldus, kuna FF ka nt kaugemal elava ema arvutisse installinud ja kõne peale, et id-kaart jälle ei tööta, on olnud lihtsam suunata chrome või edge kaudu asju tegema.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2023 03:57:45 vasta tsitaadiga

Scott, Linuxile kahjuks ei oska soovitada, kuid nirsoftil lihtne utiliit olemas - äkki saab kasvõi läbi wine jooksutada vajadusel? https://www.nirsoft.net/utils/mozilla_cache_viewer.html
Olen seda ise paaril korral kasutanud, et cahcest pilte ja videosid taastada. Erinevalt skriptidest, piltidest ja videofailidest cachetakse html-i sisu küll üldiselt väga lühikest aega ja tekstiosa kätte saamise tõenäosus on kahjuks pigem nullilähedane. Ilma igasuguseid rakendusi ja addone paigaldamata saad cache sisu vaadata ka läbi firefoxi enda kirjutades aadressiribale "about:cache" - olemas nii mälus kui kettal olevate cache kirjete nimekiri. Kui sealt oma lehte ei leia, siis seda pole enam olemas.

Prillpapa, Login tihti väga erinevatesse Synology NAS-desse ja senimaani pole firefoxiga ühtegi probleemi ette tulnud. Profiil katki või proovida cache puhtaks teha. icon_rolleyes.gif
ID-kaardi tarkvara kahjuks tõesti lonkab algusest peale kahte jalga.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 23.06.2023 08:30:17 vasta tsitaadiga

Ramones, tnx, sealt vaatasingi. Oli ka soovitus cache ära salvestada ja Win-masinas uurida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2023 19:21:50 vasta tsitaadiga

Mul on sama asi. Ema kasutab Firefoxi ja ID-kaart töötab nagu jumal juhatab. Peakski nüüd üritama ta Chrome'i peale üle viia.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 15:39:21 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
ESR ongi selle jaoks. Selleks ajaks kui uuendused ESR-i jõuavad, on loomkatsed tavakasutajate peal enamasti juba tehtud ja bugid likvideeritud.

Olen pikemat aega seda proovinud ja tõesti toimib väga hästi. Nüüd julgen firefoxile uuendused peale tõmmata. Aitäh!

Betamax kirjutas:
Mul on sama asi. Ema kasutab Firefoxi ja ID-kaart töötab nagu jumal juhatab. Peakski nüüd üritama ta Chrome'i peale üle viia.

Minul ka lakkas mingil hetkel ID-kaart firefoxi peal toimimast. Kasutasin Chromet.
Kuna ükskord ID-kaardi süsteem ei toiminud, siis pidin proovima SmartID-d. Kuidagi on juhtunud, et nüüd olengi seda kasutama jäänud. Soovitan.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2023 16:35:17 vasta tsitaadiga

Firefox 115.0.1 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/115.0/releasenotes/
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/115.0.1/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/07/04/firefox-115-new-esr-base-and-some-add-ons-may-be-blocked-from-running-on-certain-sites/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-115-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/115

Peamised uuendused ja muudatused:
* Nüüd saab Chrome'i põhistest brauseritest salvestatud makseviisid Firefoxi üle tuua.
* Värskendatud teistest brauseritest andmete importimise kasutajaliidest.
* Vahelehtede halduri rippmenüüs on nüüd sulgemisnupud, et saaksite vahekaarte kiiremini sulgeda.
* Windowsi luup järgib nüüd tekstikursorit õigesti, kui Firefoxi tiitliriba on nähtaval.
* Windowsi kasutajad, kellel on madala kvaliteediga/USB wifi-draiverid ja OS-i geolokatsioon on keelatud, saavad nüüd geograafilise asukoha kindlaks määrata iga juhtumi puhul eraldi, ilma et see põhjustaks kogu süsteemi võrgu ebastabiilsust.
* Tagasivõtmine ja uuesti tegemine on nüüd saadaval Parooli väljadel.
* Lahendati käivituskrahh Windowsi kasutajatel, kellel oli installitud Kingsofti viirusetõrjetarkvara.
* Firefoxi kasutajad võivad laienduste paneelil näha sõnumit, mis näitab, et nende laiendused pole praegu avatud saidil lubatud. On kasutusele võetud uus säte nimega karantiinis olevad domeenid, mis võimaldab erinevatel põhjustel, sealhulgas turvalisuspõhjustel, teatud veebisaitidel toimida ainult mõnel Mozilla jälgitud laiendusel. https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1835013
Selle saab välja lülitada extensions.quarantinedDomains.enabled sättega.
* Turvaparandused.

EDIT:

Betamax kirjutas:
Mul on sama asi. Ema kasutab Firefoxi ja ID-kaart töötab nagu jumal juhatab. Peakski nüüd üritama ta Chrome'i peale üle viia.


Veel üks probleem ID kaardiga on see, et võidakse kuvada kolme erinevat autentimisakent mis kõik on täiesti erineva disainiga ja see on segadusseajav. Samal sisselogimisel olen näinud isegi kahte eri disainiga akent järjest mis mõlemad küsivad PIN 1 koodi.
Esimene on Windowsi enda oma. Teine on Firefoxi enda oma ja kolmas on WebID plugina oma mis peaks vist olema sama sõltumata kasutatavast brauserist või OS-st aga päris kindel kah pole.


Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2023 12:09:38 vasta tsitaadiga

Ma nagu mäletan, et siin foorumis on hiljuti üteldud, et "viimasel ajal on Google teenuseid Firefoxiga tüütu kasutada". Aga ei leia seda üles.

Igaljuhul - mäki all Firefoxiga on viimasel ajal nii, et Youtubes videod vilguvad mõne korra sekundis, läheb korraks natuke heledamaks. Private režiiimis, uue profiiliga, ei ühegi lisaga, sisselogimata, hardware acceleration maas - ikka. Võtan sama video kõrval Safaris ette - kõik on korras. Kas tuleb selline seis tuttav ette kellelegi? Netist midagi välja ei kaevanud hetkel.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2023 22:13:22 vasta tsitaadiga

Mul küll mäkki pole, aga

Hardware acceleration sisselülitatuna, kas ta üldse on aktiivne päriselt?
about:support leheküljel peaks näha olema.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2023 02:14:49 vasta tsitaadiga

Mõni add-on Vimeo videosi oskab allalaadida?


edit:
See toimis thumbs_up.gif
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-downloader-player/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2023 18:36:59 vasta tsitaadiga

Firefox 116.0 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/116.0/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/08/01/firefox-116-improved-upload-performance-and-security-fixes/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-116-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/116

Peamised uuendused ja muudatused:

* Firefoxi pilt-pildis režiim toetab nüüd helitugevuse liugurit.
* Klaviatuuri otsetee CTRL-SHIFT-T avab Firefoxis vaikimisi uuesti viimase suletud kaardi ja kui pole vahekaarti mida uuesti avada, siis eelmise seansi. Alates versioonist Firefox 116 toetab see klaviatuuri otsetee nüüd ka brauseriakende taasavamist.
* Klaviatuuri kasutajad saavad nüüd vahetada külgriba paneele, kasutades ametlikke järjehoidjate (CTRL-B) ja ajaloo (CTRL-H) klaviatuuri otseteid.
* HTTP/2 üleslaadimise jõudlus on märkimisväärselt paranenud, eriti suurema ribalaiusega ja viivitusega võrkude puhul.
* Nüüd on võimalik mistahes fail operatsioonisüsteemist Firefoxi kleepida.
* Turvaparandused.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2023 12:15:39 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Mul küll mäkki pole, aga

Hardware acceleration sisselülitatuna, kas ta üldse on aktiivne päriselt?
about:support leheküljel peaks näha olema.
Sealt on näha jah, et on vastavalt sees ja väljas, olenevalt kuidas olen lülitanud.

Vahepeal veel selgus, et see pole YT spetsiifiline, Vimeos näiteks on ka nii, et osad videod vilguvad. Aga kuna ei internetil ega siinsel foorumil väga ideid pole, las siis olla. Äkki ongi aeg FF lõpuks pinsile saata.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 06.08.2023 12:47:12 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Mul küll mäkki pole, aga

Hardware acceleration sisselülitatuna, kas ta üldse on aktiivne päriselt?
about:support leheküljel peaks näha olema.
Sealt on näha jah, et on vastavalt sees ja väljas, olenevalt kuidas olen lülitanud.

Vahepeal veel selgus, et see pole YT spetsiifiline, Vimeos näiteks on ka nii, et osad videod vilguvad. Aga kuna ei internetil ega siinsel foorumil väga ideid pole, las siis olla. Äkki ongi aeg FF lõpuks pinsile saata.

h264 vs vp8/9 erinevus äkki?

_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2023 17:34:09 vasta tsitaadiga

116.0.2 uuendus muutis akna küljeribalt kerimise tuntavalt aeglasemaks - just siis kui vajutada akna kerimiseks paremas nurgas all või üleval noole peale.
Hiire rattaga kerides on kiirus OK.
Kellelgi ideid, miks nii ja kuidas selle taas kiireks saada?
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2023 06:45:51 vasta tsitaadiga

Firefox 117.0 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/117.0/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/08/29/firefox-117-native-language-translations-last-firefox-102-update-and-security-fixes/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-117-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/117

Peamised uuendused ja muudatused:
* Sisseehitatud tõlke funktsioon on lisatud, kuid vaikimisi keelatud. Sisselülitamiseks tuleb about:config abil muuta brauser.translations.enable väärtus True peale. See featuur peaks väidetavalt tulema vaikimisi sisselülitatuna alates 118 versioonist selle kuu lõpus. Tõlgete jaoks ei kasutata pilveteenust. Kõik on lokaalne.
Toetatud keeled on hetkel: inglise, saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, hollandi ja portugali.
Sätted asuvad aadressirea lõpus ja about:preferences#general all kus saab alla laadida keelepakette. Aja jooksul lisatakse pidevalt uusi keeli. Täpsem info siin: https://www.ghacks.net/2023/08/27/how-to-enable-firefoxs-native-translate-feature-in-firefox-117/
* Krediitkaardi automaatse täitmise tugi on laiendatud kasutajatele, kes kasutavad Firefoxi IT, ES, AT, BE ja PL lokaatides.
* YouTube'i videoloendid kerivad nüüd ekraanilugejaga navigeerimisel õigesti.
* Uus eelistus dom.event.contextmenu.shift_suppresses_event parandab juurdepääsetavust saitidel, mis kuvavad oma kontekstimenüüd, kui kasutajad vajutavad shift+paremklõps.
* Firefoxi 102.15 ESR väljalase on selle väljalaskekanali viimane versioon. Installatsioonid saavad Firefoxi 115.3 värskenduse automaatselt 26. septembril 2023.
* Turvaparandused.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2023 12:28:57 vasta tsitaadiga

Tahaks ühe Win7 masina Firefoxi Win11 masinasse kolida võimalikult väikeste kadudega. Firefox Sync kasutusel, ent tahaks "kõike" liigutada. Profiilikausta tõstmine selliselt ka OK?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2023 13:47:28 vasta tsitaadiga

Ma olen kopeerinud koos saba ja karvadega AppData\Roaming\Mozilla\Firefox kausta. Parem see enne kopeerida ja siis FF installida, siis vast kohendab ära kui versioonid erinevad. Saab ilmselt profiili kaupa ka.
Aga värske installiga ei maksa katsetamine midagi, kui ei toimi, siis saab mingit muud varianti proovida.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2023 14:10:46 vasta tsitaadiga

Vahet pole, kui oled juba enne installinud ja käimagi tõmmanud, siis lihtsalt kustutad ära olemasoleva %appdata%\Mozilla kausta ja asendad varundatud koopiaga. Kui siis firefoxi käima paned, ongi kõik vanaviisi.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 03:00:17 vasta tsitaadiga

Firefox 118.0 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/118.0/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/09/26/firefox-118-release-brings-new-web-translation-feature-and-end-of-firefox-esr-102/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-118-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/118

Peamised uuendused ja muudatused:
* Sisseehitatud tõlke funktsioon on nüüd sisse lülitatud (lisati 117 versiooniga). Keelamiseks tuleb about:config abil muuta brauser.translations.enable väärtus False peale. Tõlgete jaoks ei kasutata pilveteenust. Kõik on lokaalne.
Toetatud keeled on hetkel: inglise, saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, hollandi ja portugali.
Sätted asuvad aadressirea lõpus ja about:preferences#general all kus saab alla laadida keelepakette. Aja jooksul lisatakse pidevalt uusi keeli.
* Fontide nähtavus veebisaitidel on piiratud süsteemifondide ja keelepaketi fontidega, et leevendada fontide sõrmejälgede võtmist (fingerprinting) privaatse sirvimise akendes.
* ESR 102 versioon enam uuendusi ei saa ja uuendatakse 115.3 peale.
* Turvaparandused.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2023 01:37:35 vasta tsitaadiga

Kusjuures üks featuur, mis võiks Edge-ilt FF-i tulla on Split View, kus selle sisse lülitades jagatakse brauseri akna sisu pooleks ja seal saad kaht erinevat tabi kasutada. Iga kell saad ka laiali lõhkuda taas.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2023 06:29:43 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kusjuures üks featuur, mis võiks Edge-ilt FF-i tulla on Split View, kus selle sisse lülitades jagatakse brauseri akna sisu pooleks ja seal saad kaht erinevat tabi kasutada. Iga kell saad ka laiali lõhkuda taas.

Need ei tee midagi sarnast?:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tab-split-merger/?utm_source=addons.mozilla.org&utm_medium=referral&utm_content=search
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/niftysplit-port/?utm_source=addons.mozilla.org&utm_medium=referral&utm_content=search
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/splitup-tab-manager/?utm_source=addons.mozilla.org&utm_medium=referral&utm_content=search
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2023 11:16:06 vasta tsitaadiga

phpBB [media]


& ma üldiselt tahaks pigem vähem lisaosasid kui rohkem icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 28.09.2023 15:42:50 vasta tsitaadiga

vat kui mõni räägiks sulle, mis hunnik mittevajalikke lisaosasid juba edge baaspakis kaasas on...
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2023 16:36:39 vasta tsitaadiga

Microsofti probleem on portatiivsuse ja pikaajalise toe puudumine. Edge peale kolides pole kindel kas saad selle profiili lihtsalt üle tuua või varundada ja üldse kaua MS seda toetab. MS on kurikuulus selle poolest, et tuleb välja featuuriga mis mingi aeg on toetatud aga siis hääbub või tugi lõpetatakse.
Inimesed vist ei mäleta, et Edge eksisteeris juba varem MS enda mootoriga. Siis tegi MS kõige lollima otsuse konkurentsi seisukohast ja otsustas teha uue Edge mis kasutab Blink mootorit (Chromium, Chrome jne). Firefox/Gecko on veel viimane suurem eraldiseisev renderdusmootor. Opera samamoodi läks Blink peale üle.

Sellega seoses tekib oht, et veebilehti ei hakata optimeerima standardeid jälgima vaid optimeerima selleks, et need jookseksid kõige paremini just ühe mootori peal a'la Internet Explorer Vol.2

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2023 21:16:25 vasta tsitaadiga

siinus, olen sellega kursis, et Edge on risu täis ja seda üldiselt ei kasutagi, ent oli kokkupuudet ja see oli päris lahe.

Edge-i puhul on see "lahe", et kui salvestad profiili ära, siis süngitakse see poolikult, mitte, et kogu seadistus on üle toodud. Arvan ise, et see on selleks, et M$-ile meeldib kui mingi seadistus on nende etteantud seadistuses :].

Tomorrow poolt viidatuga olen ka kursis ja kasutan Firefoxi. Ei meeldi Chromium juba oma bulki ja spyware-i tõttu. Pole kunagi meeldinud.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2023 10:39:15 vasta tsitaadiga

Pärast ESR 115.3 peale uuendamist läks Firefoxiga veebilehtede avamine millegipärast tattaeglaseks. Mõtlesin juba, et on netiühendusega midagi peetis, aga proovides Chrome avas samu lehti nobedalt.

Hakkasin siis Firefoxi seadistuses tuhnima - lülitasin laiendused välja, tühjendasin cache'i, lülitasin Perfomance alt "recommended" sisse-välja. Mitte midagi.

Lõpuks vaatasin, et Network seadete all on vaikimisi valitud "Use system proxy settings". Lükkasin selle "No proxy" peale ja lehtede avanemine muutus kohe välkkiireks.

Ma ei tea, mis seal Firefoxis muutunud on vahepeal, et varem sama seadistusega polnud häda midagi, aga nüüd justkui iga päringu puhul üritatakse süsteemi proxy seadeid tuvastada vist või tehakse midagi muud mõttetut, igatahes metsikult uimaselt laeti lehtede komponente.

No proxy, mis ei ole vaikimisi valitud, lahendab koheselt probleemi. Kui peaks kellelgi midagi samalaadset juhtuma.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2023 11:40:47 vasta tsitaadiga

Dogbert, Siis on vist hea, et mul on user.js surutud peale user_pref("network.proxy.type", 0); juba ammusest ajast.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.10.2023 12:21:36 vasta tsitaadiga

Dogbert, tänud info eest! Ma juba jupp aega mõtlesin, et miks Firefoxiga osad saidid aeglaselt laevad. Nüüd panin "no proxy" ja kiirused on tagasi.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2023 17:20:37 vasta tsitaadiga

Ma alguses kahtlustasin, et pfsense ruuteris dns forwarderi asemel resolverile lülitumine ja pfblockerng lisamine dns blocklistidega tõmbas nimelahenduse kiiruse nii maha, aga selle väljalülitamine ei mõjunud.
Kahtlustasin läpakat ennast, sest windowsi indekseerimine ka just hiljuti tõrkus ja masin uimab vahel ja ei taha talveunne jääda.
Lihtsalt aegluubis võis jälgida iga päringut ja iga elemendi laadimist veebilehel.

Chrome'i katsetades vaatasin veel ikka igaks juhuks, et see mingit dns over https google'i enda dns-i ei kasutaks jne.

Proxy seadistus pole kunagi mingit probleemi ju tekitanud, isegi kui on selle vaikimisi "use system settings" peal doh.gif
Täiesti viimase asjana ja igasuguse lootuseta, et sellel mingit mõju on, lülitasin ta no proxy peale (vanasti käsitsi seadistusi nokkides sai ikka no proxy kasutatud, aga reaalset vajadust selleks pole kunagi olnud, nii et ammu loobusin).
Ühesõnaga, midagi keerati kapitaalselt peeti selles osas Firefoxi koodis.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2023 17:39:00 vasta tsitaadiga

Dogbert, aga tee veel mõni loomkatse kui viitsid. Pane see system default tagasi ja vaata a'la wireshark abil kuhu päringud alustuseks lähevad. Võib-olla ongi windowsil mingi imelik proxy tekkinud või siis FF arvab nii ja kupatab päringud alustuseks mingi olematu proxy suunas.
Kui muud OS kui windows kasutad, siis ngrep, tcpdump jms. on ka sõbrad.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2023 17:46:02 vasta tsitaadiga

Ma oleks pigem rohkem mures, mis see system proxy teeb siis. Miks OS kasutab mingit aeglast proxyt?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2023 18:28:24 vasta tsitaadiga

Kui kasutab. Võib ka mingi FF bugi olla. Selleks küsingi, et ehk saaks pisut debug infot.
Kusjuures see proxy võib olla ka mingi kolmanda osapoole antiviirus, mis polegi ise paha vaid lihtsalt performance on kehv. Enne ei tea kui karu kõhtu oled vaadanud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2023 19:10:02 vasta tsitaadiga

Firefox 119.0 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/119.0/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/10/24/firefox-119-ships-with-security-fixes-and-privacy-enhancements/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-119-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/119

Peamised uuendused ja muudatused:
* Windowsis kaob hiirekursor tippimise ajal, kui vastav Windowsi süsteemisäte on lubatud.
* Lahendatud on probleem, mis põhjustas ootamatuid hüppeid kerimisel Facebookis.
* Firefox võimaldab nüüd PDF-faile redigeerida, lisades lisaks tekstile ja joonistele ka pilte ja alternatiivteksti.
* Kui viite oma andmed Chrome'ist üle, pakub Firefox nüüd võimalust importida ka mõned laiendused.
* Firefox View sisaldab nüüd rohkem sisu. Nüüd näete kõigis akendes kõiki avatud vahelehti. Kui sünkroonite avatud vahelehti, näete kõiki teiste seadmete vahelehti. Sirvimisajalugu on nüüd loetletud ja saate sortida kuupäeva või saidi järgi. Nagu varemgi, on hiljuti suletud vahelehed loetletud ka Firefoxi vaates.
* Hiljuti suletud vahelehed jäävad nüüd püsima ka nende seansside vahel, kus automaatne seansi taastamine pole lubatud. Eelmise seansi käsitsi taastamine jätkab kõigi varem avatud vahekaartide või akende uuesti avamist.
* Osana täielikust küpsistekaitsest toetab Firefox nüüd Blob URL, mis vähendab potentsiaalset jälgimisvektorit mida kolmanda osapoole trackerid võivad üksikisiku jälgimiseks kasutada. https://developer.mozilla.org/docs/Web/API/Blob
* Fontide nähtavus veebisaitidel on ranges režiimis (täiustatud jälgimiskaitsega) piiratud süsteemifondide ja keelepaketi fontidega, et leevendada fontide jälgimist trackerite poolt.
* Storage Access API veebistandardit värskendati, et parandada turvalisust, leevendades samal ajal veebisaitide kuvamise probleeme ja võimaldades veelgi enam kolmandate osapoolte küpsiseid Firefoxis järk-järgult kaotada. https://developer.mozilla.org/docs/Web/API/Storage_Access_API
* Encrypted Client Hello (ECH) on nüüd Firefoxi kasutajatele saadaval, pakkudes privaatsemat sirvimiskogemust. ECH parandab ühenduste privaatsust, krüpteerides ühenduskatsete ajal domeeninime teavet. Varem said teavet jälgida kõik, kes jälgisid võrguliiklust, sealhulgas Internetiteenuse pakkujad. https://blog.mozilla.org/en/products/firefox/encrypted-hello/
* Meedia tuvastamist ei rakendata enam tüübina esitatud failidele application/octet-stream, võimaldab neid faile taasesituse asemel alla laadida.
* Turvaparandused.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 208, 209, 210 ... 213, 214, 215  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.