praegune kellaaeg 27.06.2026 17:56:49
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
03.03.2023 19:59:59
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
no siis ma kiikaks alustuseks device manageri all kas on lugeja ja kaart leitud. Midagi sellist võiks seal olla
 |
Kiipkaardilugeja leiab, näitab ka et toimib - tuluke põleb. Kiipkaardi ei leia.
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
03.03.2023 20:50:13
|
|
|
| Naabrivana kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
no siis ma kiikaks alustuseks device manageri all kas on lugeja ja kaart leitud. Midagi sellist võiks seal olla
 |
Kiipkaardilugeja leiab, näitab ka et toimib - tuluke põleb. Kiipkaardi ei leia. |
Tuluke põleb ka siis, kui pistad täitsa ilma kiibita kaardi lugejasse või kiibiga kaardi tagurpidi. Rääkimata siis katkisest kiibist.
Lihtsalt kiipi ei leia nendel juhtudel.
Prooviks mõne teise kaardiga, et kaardi viga välistada.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
03.03.2023 23:52:09
|
|
|
Võid proovida ka seda Device Managerist:
Valid kaardilugeja > paremklikk Update Driver > Browse my computer for drivers > Let me pick from a list of available drivers on my computer > peale seda peaksid nägema umbes sellist akent. Kaardilugeja nimi on erinev aga seal peaks olema mitu valikut nagu pildil. Minul aegajalt on muutnud ennast ise vale peale ja pean tagasi muutma.
Neid Pin dialooge on kah kaks. Üks Windowsi oma ja teine Firefoxi oma:
Muidugi kui sul isegi digidoc ei tuvasta kaarti ja näitab, et SCardSvr teenus ei tööta, siis on midagi põhjalikumalt katki.
Digidoc diagnostika teksti võiks kah panna spoilerisse. See näitab ära mis töötab või ei tööta. Digidoc > Seaded > Diagnostika > Salvesta Diagnostika.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
04.03.2023 00:13:53
|
|
|
See kaardilugeja tuluke põleb nüüd jah koguaeg, pole vahet kas koos või ilma kaardita.
ID kaardi diagnostika ka
Spoiler 
Keeleseaded: Estonian / 1252 (ANSI – ladina tähestik I)
Kasutajaõigused: Administraator
Baastarkvara: 22.11.0.1934
Rakenduse versioon: 4.2.14.4432 (64 bit)
Operatsioonisüsteem: Windows 10 19044 (x86_64/x86_64)
Teegid:
QT (6.3.2)
OpenSSL build (OpenSSL 1.1.1m 14 Dec 2021)
OpenSSL current (OpenSSL 1.1.1s 1 Nov 2022)
digidocpp (3.14.12.1435)
qdigidoc4.exe (4.2.14.4432)
id-updater.exe (3.13.5.1066)
esteidcm (3.12.2.158)
EstIDMinidriver64 (1.2.4.0)
EsteidShellExtension (3.13.9.16)
web-eid.exe (2.2.0.572)
zlib1 (1.2.12.0)
libcrypto-1_1-x64 (1.1.1.19)
libssl-1_1-x64 (1.1.1.19)
xerces-c_3_2 (3.2.3.0)
xsec_2_0 (2.0.4.0)
advapi32 (10.0.19041.2130)
crypt32 (10.0.19041.2486)
winscard (10.0.19041.844)
ATRfiltr teenuse staatus: Töötab
Certificate Propagation teenuse staatus: Töötab
Argumendid: C:\Program Files\Open-EID\qdigidoc4.exe
Teegi otsing: C:/Program Files/Open-EID
URLs:
CONFIG_URL: https://id.eesti.ee/config.json
SID-PROXY-URL: https://dd-sid.ria.ee/v1
SIDV2-PROXY-URL: https://dd-sid.ria.ee/v2
SID-SK-URL: https://rp-api.smart-id.com/v1
SIDV2-SK-URL: https://rp-api.smart-id.com/v2
MID-PROXY-URL: https://dd-mid.ria.ee/mid-api
MID-SK-URL: https://mid.sk.ee/mid-api
RPUUID: vaikimisi määratud
TSL_URL: https://ec.europa.eu/tools/lotl/eu-lotl.xml
TSA_URL: http://dd-at.ria.ee/tsa
SIVA_URL: https://siva.eesti.ee/V3/validate
TSL signeerimise sertifikaadid:
Patrick Kremer (Signature)
GEORGIOS LAPPAS
JEROEN ARNOLD L RATHE
APOSTOLOS APLADAS
CONSTANTIN-ADRIAN CROITORU
European Commission
European Commission
JEROEN ARNOLD L RATHE
APOSTOLOS APLADAS
CONSTANTIN-ADRIAN CROITORU
TSL puhver:
EE.xml (59)
eu-lotl.xml (321)
Konfiguratsiooni andmed:
DATE: 20230227120015Z
SERIAL: 154
URL: https://id.eesti.ee/config.json
VER: 1
Smart Card teenuse staatus: Ei tööta
Kaardilugejad:
Lugeja draiverid:
Microsoft Usbccid Smartcard Reader (Omnikey 3021) (USB\VID_076B&PID_3021&REV_0302)
Veebibrauserid:
Microsoft Edge (110.0.1587.57)
Microsoft Edge WebView2 Runtime (110.0.1587.57)
Mozilla Firefox (x64 et) (110.0.1)
Internet Explorer (11.789.19041.0)
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
04.03.2023 17:07:08
|
|
|
Kas sellest oskab keegi midagi välja lugeda, et miks ta ei lase tarkvara maha installida:
Spoiler 
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i001: Burn v3.11.2.4516, Windows v10.0 (Build 19044: Service Pack 0), path: C:\ProgramData\Package Cache\{05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c}\Open-EID-22.11.0.1934.exe
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'NoBrowserRestart' to value '0'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'ChromeSupport' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'EdgeSupport' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'ForceChromeExtensionActivation2' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'ForceEdgeExtensionActivation2' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'FirefoxSupport' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'InstallCertSynchronizer' to value '0'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'MinidriverInstall' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'Qdigidoc4Install' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'IconsDesktop' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing numeric variable 'AutoUpdate' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Initializing string variable 'InstallFolder' to value '[ProgramFiles6432Folder]Open-EID'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i009: Command Line: '"-burn.clean.room=C:\ProgramData\Package Cache\{05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c}\Open-EID-22.11.0.1934.exe" -burn.filehandle.attached=508 -burn.filehandle.self=528 /modify'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'WixBundleLog' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'WixBundleManufacturer' to value 'RIA'
[1064:1C3C][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'WixStdBALanguageId' to value 1061
[1064:1C3C][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting version variable 'WixBundleFileVersion' to value '22.11.0.1934'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i100: Detect begin, 11 packages
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'ChromeSupportExists' to value 1
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'ChromeSupportExists' evaluates to true.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'ChromeSupport' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'EdgeSupportExists' to value 1
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'EdgeSupportExists' evaluates to true.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'EdgeSupport' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'FirefoxSupportExists' to value 1
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'FirefoxSupportExists' evaluates to true.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'FirefoxSupport' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'MinidriverInstallExists' to value 1
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'MinidriverInstallExists' evaluates to true.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'MinidriverInstall' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'Qdigidoc4InstallExists' to value 1
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'Qdigidoc4InstallExists' evaluates to true.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'Qdigidoc4Install' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'AutoUpdateExists' to value 1
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'AutoUpdateExists' evaluates to true.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'AutoUpdate' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'IconsDesktopExists' to value 1
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'IconsDesktopExists' evaluates to true.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting string variable 'IconsDesktop' to value '1'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Registry value not found. Key = 'SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge', Value = 'StartupBoostEnabled'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting numeric variable 'StartupBoostEnabledSet' to value 0
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'StartupBoostEnabledSet' evaluates to false.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting version variable 'Installed' to value '22.11.0.1934'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i000: Setting version variable 'WebEIDInstalled' to value '2.2.0.572'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i103: Detected related package: {6D591292-39B5-4DC3-AE3D-ED51D6B7F808}, scope: PerMachine, version: 5.3.5.394, language: 0 operation: MajorUpgrade
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i103: Detected related package: {BA7C5464-337F-42FF-8CEF-34D059E42AB3}, scope: PerMachine, version: 4.2.14.4432, language: 0 operation: MajorUpgrade
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: BrowserRestart.EN, state: Absent, cached: None
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: BrowserRestart.ET, state: Absent, cached: None
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: Minidriver.X64, state: Present, cached: Complete
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: IDEMIA.en_US.X64, state: Absent, cached: None
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: IDEMIA.et_EE.X64, state: Present, cached: Complete
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: Updater.X64, state: Present, cached: Complete
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: WebEID.X64, state: Present, cached: Complete
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: qdigidoc4.en_US.X64, state: Absent, cached: None
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: qdigidoc4.et_EE.X64, state: Present, cached: Complete
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: shellext.X64, state: Present, cached: Complete
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i101: Detected package: MetaInfo, state: Present, cached: Complete
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i052: Condition 'VersionNT >= v10.0 AND VersionNT64' evaluates to true.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:45]i199: Detect complete, result: 0x0
[1064:1C3C][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting numeric variable 'MinidriverInstall' to value 1
[1064:1C3C][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting numeric variable 'Qdigidoc4Install' to value 1
[1064:1C3C][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting numeric variable 'ChromeSupport' to value 1
[1064:1C3C][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting numeric variable 'EdgeSupport' to value 1
[1064:1C3C][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting numeric variable 'FirefoxSupport' to value 1
[1064:1C3C][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting numeric variable 'IconsDesktop' to value 1
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i200: Plan begin, 11 packages, action: Uninstall
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_MetaInfo' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_000_MetaInfo_rollback.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_MetaInfo' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_000_MetaInfo.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_shellext.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_001_shellext.X64_rollback.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_shellext.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_001_shellext.X64.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_qdigidoc4.et_EE.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_002_qdigidoc4.et_EE.X64_rollback.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_qdigidoc4.et_EE.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_002_qdigidoc4.et_EE.X64.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_WebEID.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_003_WebEID.X64_rollback.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_WebEID.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_003_WebEID.X64.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_Updater.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_004_Updater.X64_rollback.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_Updater.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_004_Updater.X64.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_IDEMIA.et_EE.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_005_IDEMIA.et_EE.X64_rollback.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_IDEMIA.et_EE.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_005_IDEMIA.et_EE.X64.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleRollbackLog_Minidriver.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_006_Minidriver.X64_rollback.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i000: Setting string variable 'WixBundleLog_Minidriver.X64' to value 'C:\Users\User\AppData\Local\Temp\eID_software_20230304160345_006_Minidriver.X64.log'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: MetaInfo, state: Present, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: Uninstall, rollback: Install, cache: No, uncache: Yes, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: shellext.X64, state: Present, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: Uninstall, rollback: Install, cache: No, uncache: Yes, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: qdigidoc4.et_EE.X64, state: Present, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: Uninstall, rollback: Install, cache: No, uncache: Yes, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: qdigidoc4.en_US.X64, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: WebEID.X64, state: Present, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: Uninstall, rollback: Install, cache: No, uncache: Yes, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: Updater.X64, state: Present, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: Uninstall, rollback: Install, cache: No, uncache: Yes, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: IDEMIA.et_EE.X64, state: Present, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: Uninstall, rollback: Install, cache: No, uncache: Yes, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: IDEMIA.en_US.X64, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: Minidriver.X64, state: Present, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: Uninstall, rollback: Install, cache: No, uncache: Yes, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: BrowserRestart.ET, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i201: Planned package: BrowserRestart.EN, state: Absent, default requested: Absent, ba requested: Absent, execute: None, rollback: None, cache: No, uncache: No, dependency: Unregister
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i299: Plan complete, result: 0x0
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i300: Apply begin
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i010: Launching elevated engine process.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i011: Launched elevated engine process.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i012: Connected to elevated engine.
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i358: Pausing automatic updates.
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i359: Paused automatic updates.
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i360: Creating a system restore point.
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i361: Created a system restore point.
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i371: Updating session, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c}, resume: Active, restart initiated: No, disable resume: No
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i326: Removed dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {E078C464-A97B-44B7-9677-0E6A7D184324}, package MetaInfo
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i329: Removed package dependency provider: {E078C464-A97B-44B7-9677-0E6A7D184324}, package: MetaInfo
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i301: Applying execute package: MetaInfo, action: Uninstall, path: (null), arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" ChromeSupport="1" EdgeSupport="1" ForceChromeExtensionActivation2="1" ForceEdgeExtensionActivation2="1" FirefoxSupport="1" MinidriverInstall="1" Qdigidoc4Install="1" AutoUpdate="1" IconsDesktop="1" StartupBoostEnabledSet="0" StartupBoostEnabledValue=""'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:47]i319: Applied execute package: MetaInfo, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i326: Removed dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {EA515788-340A-428E-8DE6-F79C84CBBFCA}, package shellext.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i329: Removed package dependency provider: {EA515788-340A-428E-8DE6-F79C84CBBFCA}, package: shellext.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:47]i301: Applying execute package: shellext.X64, action: Uninstall, path: (null), arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" REINSTALLMODE="amus"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:48]i319: Applied execute package: shellext.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:48]i326: Removed dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {BA7C5464-337F-42FF-8CEF-34D059E42AB3}, package qdigidoc4.et_EE.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:48]i329: Removed package dependency provider: {BA7C5464-337F-42FF-8CEF-34D059E42AB3}, package: qdigidoc4.et_EE.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:48]i301: Applying execute package: qdigidoc4.et_EE.X64, action: Uninstall, path: (null), arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" DESKTOP_SHORTCUT="1" REINSTALLMODE="amus"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:49]i319: Applied execute package: qdigidoc4.et_EE.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i329: Removed package dependency provider: {2A4D9EFE-41B6-46B1-A91D-EAF85F4E306A}, package: qdigidoc4.en_US.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i326: Removed dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {A8C41C85-2647-4C58-B566-4CC80F6F7F30}, package WebEID.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i329: Removed package dependency provider: {A8C41C85-2647-4C58-B566-4CC80F6F7F30}, package: WebEID.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i301: Applying execute package: WebEID.X64, action: Uninstall, path: (null), arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" REINSTALLMODE="amus" CHROMEINSTALL="1" CHROMEPOLICY="1" EDGEINSTALL="1" EDGEPOLICY="1" FIREFOXINSTALL="1"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:49]i319: Applied execute package: WebEID.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i326: Removed dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {9E1A39DB-4F30-4191-9914-0D89A35B7551}, package Updater.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i329: Removed package dependency provider: {9E1A39DB-4F30-4191-9914-0D89A35B7551}, package: Updater.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i301: Applying execute package: Updater.X64, action: Uninstall, path: (null), arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" AUTO_UPDATE="1" REINSTALLMODE="amus"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:49]i319: Applied execute package: Updater.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i326: Removed dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {6D591292-39B5-4DC3-AE3D-ED51D6B7F808}, package IDEMIA.et_EE.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i329: Removed package dependency provider: {6D591292-39B5-4DC3-AE3D-ED51D6B7F808}, package: IDEMIA.et_EE.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:49]i301: Applying execute package: IDEMIA.et_EE.X64, action: Uninstall, path: (null), arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" INSTALLCERTSYNCHRONIZER="0" INSTALL_DRIVER="1"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:51]i319: Applied execute package: IDEMIA.et_EE.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]i329: Removed package dependency provider: {E8616345-2F3F-46E8-B8CC-11B6E5B701D2}, package: IDEMIA.en_US.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]i326: Removed dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {8C15E6D5-4FCE-4774-BF1D-EB41F8CC9B75}, package Minidriver.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]i329: Removed package dependency provider: {8C15E6D5-4FCE-4774-BF1D-EB41F8CC9B75}, package: Minidriver.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]i301: Applying execute package: Minidriver.X64, action: Uninstall, path: (null), arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" REINSTALLMODE="amus"'
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]e000: Error 0x80070643: Failed to uninstall MSI package.
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]e000: Error 0x80070643: Failed to execute MSI package.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:51]e000: Error 0x80070643: Failed to configure per-machine MSI package.
[1064:1108][2023-03-04T16:03:51]i319: Applied execute package: Minidriver.X64, result: 0x80070643, restart: None
[1064:1108][2023-03-04T16:03:51]e000: Error 0x80070643: Failed to execute MSI package.
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]i318: Skipped rollback of package: Minidriver.X64, action: Install, already: Present
[1064:1108][2023-03-04T16:03:51]i319: Applied rollback package: Minidriver.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]i323: Registering package dependency provider: {8C15E6D5-4FCE-4774-BF1D-EB41F8CC9B75}, version: 3.12.2.158, package: Minidriver.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]i325: Registering dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {8C15E6D5-4FCE-4774-BF1D-EB41F8CC9B75}, package: Minidriver.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:51]i301: Applying rollback package: IDEMIA.et_EE.X64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\{6D591292-39B5-4DC3-AE3D-ED51D6B7F808}v5.3.5.394\AWP-5.3.5-SR1.x64.et-EE.msi, arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" INSTALLCERTSYNCHRONIZER="0" INSTALL_DRIVER="1"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:53]i319: Applied rollback package: IDEMIA.et_EE.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:53]i323: Registering package dependency provider: {6D591292-39B5-4DC3-AE3D-ED51D6B7F808}, version: 5.3.5.394, package: IDEMIA.et_EE.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:53]i325: Registering dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {6D591292-39B5-4DC3-AE3D-ED51D6B7F808}, package: IDEMIA.et_EE.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:53]i301: Applying rollback package: Updater.X64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\{9E1A39DB-4F30-4191-9914-0D89A35B7551}v3.13.5.1066\ID-Updater-3.13.5.1066.x64.msi, arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" AUTO_UPDATE="1" REINSTALLMODE="amus"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:54]i319: Applied rollback package: Updater.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:54]i323: Registering package dependency provider: {9E1A39DB-4F30-4191-9914-0D89A35B7551}, version: 3.13.5.1066, package: Updater.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:54]i325: Registering dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {9E1A39DB-4F30-4191-9914-0D89A35B7551}, package: Updater.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:54]i301: Applying rollback package: WebEID.X64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\{A8C41C85-2647-4C58-B566-4CC80F6F7F30}v2.2.0.572\web-eid_2.2.0.572.x64.msi, arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" REINSTALLMODE="amus" CHROMEINSTALL="1" CHROMEPOLICY="1" EDGEINSTALL="1" EDGEPOLICY="1" FIREFOXINSTALL="1"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:55]i319: Applied rollback package: WebEID.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:55]i323: Registering package dependency provider: {A8C41C85-2647-4C58-B566-4CC80F6F7F30}, version: 2.2.0.572, package: WebEID.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:55]i325: Registering dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {A8C41C85-2647-4C58-B566-4CC80F6F7F30}, package: WebEID.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:55]i301: Applying rollback package: qdigidoc4.et_EE.X64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\{BA7C5464-337F-42FF-8CEF-34D059E42AB3}v4.2.14.4432\Digidoc4_Client-4.2.14.4432.x64.et-EE.msi, arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" DESKTOP_SHORTCUT="1" REINSTALLMODE="amus"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:55]i319: Applied rollback package: qdigidoc4.et_EE.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:55]i323: Registering package dependency provider: {BA7C5464-337F-42FF-8CEF-34D059E42AB3}, version: 4.2.14.4432, package: qdigidoc4.et_EE.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:55]i325: Registering dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {BA7C5464-337F-42FF-8CEF-34D059E42AB3}, package: qdigidoc4.et_EE.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:55]i301: Applying rollback package: shellext.X64, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\{EA515788-340A-428E-8DE6-F79C84CBBFCA}v3.13.9.16\Digidoc_ShellExt-3.13.9.16.x64.msi, arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" APPLICATIONFOLDER="C:\Program Files\Open-EID" REINSTALLMODE="amus"'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:56]i319: Applied rollback package: shellext.X64, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:56]i323: Registering package dependency provider: {EA515788-340A-428E-8DE6-F79C84CBBFCA}, version: 3.13.9.16, package: shellext.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:56]i325: Registering dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {EA515788-340A-428E-8DE6-F79C84CBBFCA}, package: shellext.X64
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:56]i301: Applying rollback package: MetaInfo, action: Install, path: C:\ProgramData\Package Cache\{E078C464-A97B-44B7-9677-0E6A7D184324}v22.11.0.1934\metainfo.msi, arguments: ' ALLUSERS="1" ARPSYSTEMCOMPONENT="1" MSIFASTINSTALL="7" ChromeSupport="1" EdgeSupport="1" ForceChromeExtensionActivation2="1" ForceEdgeExtensionActivation2="1" FirefoxSupport="1" MinidriverInstall="1" Qdigidoc4Install="1" AutoUpdate="1" IconsDesktop="1" StartupBoostEnabledSet="0" StartupBoostEnabledValue=""'
[1064:1108][2023-03-04T16:03:56]i319: Applied rollback package: MetaInfo, result: 0x0, restart: None
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:56]i323: Registering package dependency provider: {E078C464-A97B-44B7-9677-0E6A7D184324}, version: 22.11.0.1934, package: MetaInfo
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:56]i325: Registering dependency: {05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c} on package provider: {E078C464-A97B-44B7-9677-0E6A7D184324}, package: MetaInfo
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:56]i372: Session end, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c}, resume: ARP, restart: None, disable resume: No
[0378:15A8][2023-03-04T16:03:56]i371: Updating session, registration key: SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{05d63b2c-5c66-4a4b-b7fa-7579312d776c}, resume: ARP, restart initiated: No, disable resume: No
[1064:1108][2023-03-04T16:03:56]i399: Apply complete, result: 0x80070643, restart: None, ba requested restart: No
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mastahh
HV kasutaja

liitunud: 07.05.2005

|
06.03.2023 11:53:41
|
|
|
Kas keegil on sama sugune error?
Faulting application name: qdigidoc4.exe, version: 4.2.14.4432, time stamp: 0x63b57cb8
Faulting module name: qdigidoc4.exe, version: 4.2.14.4432, time stamp: 0x63b57cb8
Exception code: 0xc0000005
Fault offset: 0x00000000001570d7
Faulting process id: 0x71fc
Faulting application start time: 0x01d95008b0f7c78d
Faulting application path: C:\Program Files\Open-EID\qdigidoc4.exe
Faulting module path: C:\Program Files\Open-EID\qdigidoc4.exe
Report Id: c54bf7d7-b44e-47a7-91a1-ca5f859295a3
Faulting package full name:
Faulting package-relative application ID:
|
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
07.03.2023 09:59:02
|
|
|
Oskab keegi juhatada või miskit moodi aidata, et milline näeb välja selle OMNYKEy .DLL seal windovs - system32-es. Kuskil on mingi katkine failitükk, mida ei lase maha ega üle iinstallida. ID-kaardi tarkvara tõrge on jätkuvalt. Maha installimisel loeb minidraiverini ära ja siis loeb tagasi.
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
furyy
HV kasutaja
liitunud: 06.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
09.03.2023 13:27:24
|
|
|
Selleks korraks teema maas, kirjutasin otse ID toele ja noh nüüd olen juba IT-spetsialist. Tööle sai lõpuks
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.06.2023 17:55:40
|
|
|
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Firefox 113.0.1 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Ingliskeelne - Windows
Ingliskeelne 64bit - Windows
Ingliskeelne - Mac
Ingliskeelne - Linux
Ingliskeelne 64bit - Linux
Eestikeelne - Windows
Eestikeelne 64bit - Windows
Eestikeelne - Mac
Eestikeelne - Linux
Eestikeelne 64bit - Linux
Ingliskeelne ESR - Windows
Ingliskeelne ESR 64bit - Windows
Ingliskeelne ESR - Mac
Ingliskeelne ESR - Linux
Ingliskeelne ESR 64bit - Linux
Eestikeelne ESR - Windows
Eestikeelne ESR 64bit - Windows
Eestikeelne ESR - Mac
Eestikeelne ESR - Linux
Eestikeelne ESR 64bit - Linux
Ingliskeelne - 64bit Windows MSI
Ingliskeelne - Windows MSI
Eestikeelne - 64bit Windows MSI
Eestikeelne - Windows MSI
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/113.0/releasenotes/
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/113.0.1/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/05/09/firefox-113-ships-with-security-accessibility-and-av1-improvements/
https://www.ghacks.net/2023/05/12/firefox-113-0-1-fixes-three-non-security-issues-in-the-browser/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-113-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/113
Peamised uuendused ja muudatused:
* Täiendatud Pilt-Pildis funktsiooni edasi-tagasikerimise, video kestuse ja täisekraani valikutega.
* Privaatrežiim kaitseb kasutajaid nüüd veelgi paremini, blokeerides kolmandate osapoolte küpsised ja sisujälgijad.
* Firefoxi automaatselt genereeritud paroolid sisaldavad nüüd erimärke, mis annab kasutajatele turvalisemad paroolid.
* Kui importida järjehoidjaid Safarist või Chrome'i-põhistest brauseritest, siis nende järjehoidjate ikoonid imporditakse nüüd samuti.
* Firefox toetab nüüd animatsioone (AVIS) sisaldavaid AV1 pildivormingu faile, mis parandab AVIF-piltide tuge.
* Firefox 110 versioonis esmakordselt tutvustatud Windowsi GPU liivakasti on tugevdatud, et suurendada selle pakutavaid turvaeeliseid.
* Firefox toetab nüüd failide pukseerimist (Drag and Drop) otse Microsoft Outlookist.
* Firefox 113 tutvustab ümberkujundatud juurdepääsetavuse (Accesibility) mootorit , mis parandab märkimisväärselt Firefoxi kiirust ja stabiilsust, kui seda kasutatakse koos ekraanilugerite, Ida-Aasia sisestusmeetodite, ettevõtte ühekordse sisselogimise tarkvara ja muude rakendustega, mis kasutavad juurdepääsetavuse raamistikke.
* Parandatud valed värvid Windowsi kasutajatel, kellel on installitud monitori/ekraani värviprofiilid, eriti laia värvispektriga kuvaritel.
* Mõnedel kasutajatel esinenud nähtavad piirid täisekraani akende ümber on parandatud.
* Lahendatud on probleem, mis võib mõne konfiguratsiooni korral põhjustada täisekraanrežiimis videote vaatamisel tearingut.
* Turvaparandused.
Firefox 114.0.1 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler 
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/114.0/releasenotes/
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/114.0.1/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/06/06/firefox-114-updates-security-and-improves-dns-over-https-accessibility/
https://www.ghacks.net/2023/06/10/time-to-update-firefox-114-0-1-fixes-a-startup-crash/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-114-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/114
Peamised uuendused ja muudatused:
* Lisatud kasutajaliides turvalise DNS-i haldamiseks. (DNS over HTTPS, Privacy and Security sätetes).
* Nüüd on võimalik laienduste (Extensions) paneelil loetletud laiendusi ümber järjestada.
* Järjehoidjaid (Bookmarks) saab nüüd otsida menüüst Järjehoidjad.
* Otsinguid aadressiribalt saab nüüd piiritleda kohaliku sirvimisajalooga.
* MacOS-i, Linuxi ja Windows 7 kasutajad saavad nüüd kasutada FIDO2 / WebAuthni autentijaid USB kaudu. Mõned täiustatud funktsioonid, näiteks täielikult paroolita sisselogimised, nõuavad autentimisel PIN-koodi määramist.
* 114.0.1 versioon parandas käivituskrahhi seoses vanade metaandmete lugemisega kettalt.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
21.06.2023 18:11:35
|
|
|
| Mis nali see on, et kui tahan sisse logida firefoxi siis ta suunab hoopis uut kontot tegema. tegin just formati ja tõmbasin uuesti ff
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
21.06.2023 19:43:42
|
|
|
| Vajuta ikka Logi sisse nuppu ja sisesta oma eelmise Ff konto andmed...kui need olemas olid.
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
21.06.2023 20:34:38
|
|
|
| Ma ei tea suunab konto tegemise lehele kui tahan panna brauserist sync
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
22.06.2023 06:59:52
|
|
|
Oskab keegi öelda, kas Firefoxi cachest saab kuidagi taastada paar nädalat tagasi kirjutatud-loetud veebilehe, vähemalt tekstiosa?
Paar õhtut netti kaevanud, igasugu programme pakub Windowsile, mul Lubuntuga arvuti. Puhvrit pole kustutanud ja automaatset kustutamist pole omateada aktiveerinud, seega peaks ehk kettal info alles olema. Cachet visuaalselt vaadates on sisu kompresseeritud.
Soovitud lehekülg (ühe foorumi teema) on praeguseks veebist kustunud ja asus sellises kohas, kuhu robotid salvestama ei pääse.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
22.06.2023 07:35:11
|
|
|
Scott, Pigem vaata lisade kui programmide poole. Mul pole küll sellist olukorda tekkinud aga kasutan ka eraldi lisa mis salvestab need andmed oma andmebaasi, kuna:
| tsitaat: |
| This add-on now uses the new mandatory WebExtensions API which no longer offers access to Firefox's built-in formhistory database. To overcome this limitation this add-on will create and maintain its own private formhistory database which initially will be empty. |
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/form-history-control/?
See on viimati uuendatud 2021 seega ma pole kindel kas vahepeal on Mozilla lisanud sellele API'le ligipääsu sisseehitatud ajaloole.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
22.06.2023 08:04:06
|
|
|
Hiljuti 2 probleemi Firefox-iga, oli vaja uuesti telefonis smart-id uuendada ja id-kaarti kasutada, nagu klassika Firefox-is saab errori, Edge-s töötas koheselt - ei hakanud viga otsima, kuna id-kaarti suht harva kasutan.
Teine häda ilmnes sisevõrgus, kui tahta Synology NAS-i sisse logida, jääb Firefox igavesti logimist ketrama ja niipea kui lehele refresh teha on ilusti sisse loginud - juba mõnda aega sedasi loginud, kui "F5&refresh" ei teaks, tuleks see Firefox lõpuks ajaloo prügikasti ära saata.
FF algusaegadest peale kasutanud, aga vahel viskab üle, eriti see id-kaardi ikaldus, kuna FF ka nt kaugemal elava ema arvutisse installinud ja kõne peale, et id-kaart jälle ei tööta, on olnud lihtsam suunata chrome või edge kaudu asju tegema.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
23.06.2023 03:57:45
|
|
|
Scott, Linuxile kahjuks ei oska soovitada, kuid nirsoftil lihtne utiliit olemas - äkki saab kasvõi läbi wine jooksutada vajadusel? https://www.nirsoft.net/utils/mozilla_cache_viewer.html
Olen seda ise paaril korral kasutanud, et cahcest pilte ja videosid taastada. Erinevalt skriptidest, piltidest ja videofailidest cachetakse html-i sisu küll üldiselt väga lühikest aega ja tekstiosa kätte saamise tõenäosus on kahjuks pigem nullilähedane. Ilma igasuguseid rakendusi ja addone paigaldamata saad cache sisu vaadata ka läbi firefoxi enda kirjutades aadressiribale "about:cache" - olemas nii mälus kui kettal olevate cache kirjete nimekiri. Kui sealt oma lehte ei leia, siis seda pole enam olemas.
Prillpapa, Login tihti väga erinevatesse Synology NAS-desse ja senimaani pole firefoxiga ühtegi probleemi ette tulnud. Profiil katki või proovida cache puhtaks teha.
ID-kaardi tarkvara kahjuks tõesti lonkab algusest peale kahte jalga.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
23.06.2023 08:30:17
|
|
|
| Ramones, tnx, sealt vaatasingi. Oli ka soovitus cache ära salvestada ja Win-masinas uurida.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
23.06.2023 19:21:50
|
|
|
| Mul on sama asi. Ema kasutab Firefoxi ja ID-kaart töötab nagu jumal juhatab. Peakski nüüd üritama ta Chrome'i peale üle viia.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
28.06.2023 15:39:21
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| ESR ongi selle jaoks. Selleks ajaks kui uuendused ESR-i jõuavad, on loomkatsed tavakasutajate peal enamasti juba tehtud ja bugid likvideeritud. |
Olen pikemat aega seda proovinud ja tõesti toimib väga hästi. Nüüd julgen firefoxile uuendused peale tõmmata. Aitäh!
| Betamax kirjutas: |
| Mul on sama asi. Ema kasutab Firefoxi ja ID-kaart töötab nagu jumal juhatab. Peakski nüüd üritama ta Chrome'i peale üle viia. |
Minul ka lakkas mingil hetkel ID-kaart firefoxi peal toimimast. Kasutasin Chromet.
Kuna ükskord ID-kaardi süsteem ei toiminud, siis pidin proovima SmartID-d. Kuidagi on juhtunud, et nüüd olengi seda kasutama jäänud. Soovitan.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.07.2023 16:35:17
|
|
|
Firefox 115.0.1 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler 
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/115.0/releasenotes/
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/115.0.1/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/07/04/firefox-115-new-esr-base-and-some-add-ons-may-be-blocked-from-running-on-certain-sites/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-115-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/115
Peamised uuendused ja muudatused:
* Nüüd saab Chrome'i põhistest brauseritest salvestatud makseviisid Firefoxi üle tuua.
* Värskendatud teistest brauseritest andmete importimise kasutajaliidest.
* Vahelehtede halduri rippmenüüs on nüüd sulgemisnupud, et saaksite vahekaarte kiiremini sulgeda.
* Windowsi luup järgib nüüd tekstikursorit õigesti, kui Firefoxi tiitliriba on nähtaval.
* Windowsi kasutajad, kellel on madala kvaliteediga/USB wifi-draiverid ja OS-i geolokatsioon on keelatud, saavad nüüd geograafilise asukoha kindlaks määrata iga juhtumi puhul eraldi, ilma et see põhjustaks kogu süsteemi võrgu ebastabiilsust.
* Tagasivõtmine ja uuesti tegemine on nüüd saadaval Parooli väljadel.
* Lahendati käivituskrahh Windowsi kasutajatel, kellel oli installitud Kingsofti viirusetõrjetarkvara.
* Firefoxi kasutajad võivad laienduste paneelil näha sõnumit, mis näitab, et nende laiendused pole praegu avatud saidil lubatud. On kasutusele võetud uus säte nimega karantiinis olevad domeenid, mis võimaldab erinevatel põhjustel, sealhulgas turvalisuspõhjustel, teatud veebisaitidel toimida ainult mõnel Mozilla jälgitud laiendusel. https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1835013
Selle saab välja lülitada extensions.quarantinedDomains.enabled sättega.
* Turvaparandused.
EDIT:
| Betamax kirjutas: |
| Mul on sama asi. Ema kasutab Firefoxi ja ID-kaart töötab nagu jumal juhatab. Peakski nüüd üritama ta Chrome'i peale üle viia. |
Veel üks probleem ID kaardiga on see, et võidakse kuvada kolme erinevat autentimisakent mis kõik on täiesti erineva disainiga ja see on segadusseajav. Samal sisselogimisel olen näinud isegi kahte eri disainiga akent järjest mis mõlemad küsivad PIN 1 koodi.
Esimene on Windowsi enda oma. Teine on Firefoxi enda oma ja kolmas on WebID plugina oma mis peaks vist olema sama sõltumata kasutatavast brauserist või OS-st aga päris kindel kah pole.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.08.2023 12:09:38
|
|
|
Ma nagu mäletan, et siin foorumis on hiljuti üteldud, et "viimasel ajal on Google teenuseid Firefoxiga tüütu kasutada". Aga ei leia seda üles.
Igaljuhul - mäki all Firefoxiga on viimasel ajal nii, et Youtubes videod vilguvad mõne korra sekundis, läheb korraks natuke heledamaks. Private režiiimis, uue profiiliga, ei ühegi lisaga, sisselogimata, hardware acceleration maas - ikka. Võtan sama video kõrval Safaris ette - kõik on korras. Kas tuleb selline seis tuttav ette kellelegi? Netist midagi välja ei kaevanud hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.08.2023 22:13:22
|
|
|
Mul küll mäkki pole, aga
Hardware acceleration sisselülitatuna, kas ta üldse on aktiivne päriselt?
about:support leheküljel peaks näha olema.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.08.2023 12:15:39
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Mul küll mäkki pole, aga
Hardware acceleration sisselülitatuna, kas ta üldse on aktiivne päriselt?
about:support leheküljel peaks näha olema. |
Sealt on näha jah, et on vastavalt sees ja väljas, olenevalt kuidas olen lülitanud.
Vahepeal veel selgus, et see pole YT spetsiifiline, Vimeos näiteks on ka nii, et osad videod vilguvad. Aga kuna ei internetil ega siinsel foorumil väga ideid pole, las siis olla. Äkki ongi aeg FF lõpuks pinsile saata.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
06.08.2023 12:47:12
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
Mul küll mäkki pole, aga
Hardware acceleration sisselülitatuna, kas ta üldse on aktiivne päriselt?
about:support leheküljel peaks näha olema. |
Sealt on näha jah, et on vastavalt sees ja väljas, olenevalt kuidas olen lülitanud.
Vahepeal veel selgus, et see pole YT spetsiifiline, Vimeos näiteks on ka nii, et osad videod vilguvad. Aga kuna ei internetil ega siinsel foorumil väga ideid pole, las siis olla. Äkki ongi aeg FF lõpuks pinsile saata. |
h264 vs vp8/9 erinevus äkki?
_________________ Kamehameha in your face! |
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002
|
16.08.2023 17:34:09
|
|
|
116.0.2 uuendus muutis akna küljeribalt kerimise tuntavalt aeglasemaks - just siis kui vajutada akna kerimiseks paremas nurgas all või üleval noole peale.
Hiire rattaga kerides on kiirus OK.
Kellelgi ideid, miks nii ja kuidas selle taas kiireks saada?
|
|
| Kommentaarid: 124 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
03.09.2023 06:45:51
|
|
|
Firefox 117.0 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler 
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/117.0/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/08/29/firefox-117-native-language-translations-last-firefox-102-update-and-security-fixes/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-117-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/117
Peamised uuendused ja muudatused:
* Sisseehitatud tõlke funktsioon on lisatud, kuid vaikimisi keelatud. Sisselülitamiseks tuleb about:config abil muuta brauser.translations.enable väärtus True peale. See featuur peaks väidetavalt tulema vaikimisi sisselülitatuna alates 118 versioonist selle kuu lõpus. Tõlgete jaoks ei kasutata pilveteenust. Kõik on lokaalne.
Toetatud keeled on hetkel: inglise, saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, hollandi ja portugali.
Sätted asuvad aadressirea lõpus ja about:preferences#general all kus saab alla laadida keelepakette. Aja jooksul lisatakse pidevalt uusi keeli. Täpsem info siin: https://www.ghacks.net/2023/08/27/how-to-enable-firefoxs-native-translate-feature-in-firefox-117/
* Krediitkaardi automaatse täitmise tugi on laiendatud kasutajatele, kes kasutavad Firefoxi IT, ES, AT, BE ja PL lokaatides.
* YouTube'i videoloendid kerivad nüüd ekraanilugejaga navigeerimisel õigesti.
* Uus eelistus dom.event.contextmenu.shift_suppresses_event parandab juurdepääsetavust saitidel, mis kuvavad oma kontekstimenüüd, kui kasutajad vajutavad shift+paremklõps.
* Firefoxi 102.15 ESR väljalase on selle väljalaskekanali viimane versioon. Installatsioonid saavad Firefoxi 115.3 värskenduse automaatselt 26. septembril 2023.
* Turvaparandused.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
07.09.2023 12:28:57
|
|
|
Tahaks ühe Win7 masina Firefoxi Win11 masinasse kolida võimalikult väikeste kadudega. Firefox Sync kasutusel, ent tahaks "kõike" liigutada. Profiilikausta tõstmine selliselt ka OK?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
07.09.2023 13:47:28
|
|
|
Ma olen kopeerinud koos saba ja karvadega AppData\Roaming\Mozilla\Firefox kausta. Parem see enne kopeerida ja siis FF installida, siis vast kohendab ära kui versioonid erinevad. Saab ilmselt profiili kaupa ka.
Aga värske installiga ei maksa katsetamine midagi, kui ei toimi, siis saab mingit muud varianti proovida.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
07.09.2023 14:10:46
|
|
|
Vahet pole, kui oled juba enne installinud ja käimagi tõmmanud, siis lihtsalt kustutad ära olemasoleva %appdata%\Mozilla kausta ja asendad varundatud koopiaga. Kui siis firefoxi käima paned, ongi kõik vanaviisi.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.09.2023 01:37:35
|
|
|
Kusjuures üks featuur, mis võiks Edge-ilt FF-i tulla on Split View, kus selle sisse lülitades jagatakse brauseri akna sisu pooleks ja seal saad kaht erinevat tabi kasutada. Iga kell saad ka laiali lõhkuda taas.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.09.2023 11:16:06
|
|
|
& ma üldiselt tahaks pigem vähem lisaosasid kui rohkem
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
28.09.2023 15:42:50
|
|
|
vat kui mõni räägiks sulle, mis hunnik mittevajalikke lisaosasid juba edge baaspakis kaasas on...
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
28.09.2023 16:36:39
|
|
|
Microsofti probleem on portatiivsuse ja pikaajalise toe puudumine. Edge peale kolides pole kindel kas saad selle profiili lihtsalt üle tuua või varundada ja üldse kaua MS seda toetab. MS on kurikuulus selle poolest, et tuleb välja featuuriga mis mingi aeg on toetatud aga siis hääbub või tugi lõpetatakse.
Inimesed vist ei mäleta, et Edge eksisteeris juba varem MS enda mootoriga. Siis tegi MS kõige lollima otsuse konkurentsi seisukohast ja otsustas teha uue Edge mis kasutab Blink mootorit (Chromium, Chrome jne). Firefox/Gecko on veel viimane suurem eraldiseisev renderdusmootor. Opera samamoodi läks Blink peale üle.
Sellega seoses tekib oht, et veebilehti ei hakata optimeerima standardeid jälgima vaid optimeerima selleks, et need jookseksid kõige paremini just ühe mootori peal a'la Internet Explorer Vol.2
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.09.2023 21:16:25
|
|
|
siinus, olen sellega kursis, et Edge on risu täis ja seda üldiselt ei kasutagi, ent oli kokkupuudet ja see oli päris lahe.
Edge-i puhul on see "lahe", et kui salvestad profiili ära, siis süngitakse see poolikult, mitte, et kogu seadistus on üle toodud. Arvan ise, et see on selleks, et M$-ile meeldib kui mingi seadistus on nende etteantud seadistuses :].
Tomorrow poolt viidatuga olen ka kursis ja kasutan Firefoxi. Ei meeldi Chromium juba oma bulki ja spyware-i tõttu. Pole kunagi meeldinud.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
17.10.2023 10:39:15
|
|
|
Pärast ESR 115.3 peale uuendamist läks Firefoxiga veebilehtede avamine millegipärast tattaeglaseks. Mõtlesin juba, et on netiühendusega midagi peetis, aga proovides Chrome avas samu lehti nobedalt.
Hakkasin siis Firefoxi seadistuses tuhnima - lülitasin laiendused välja, tühjendasin cache'i, lülitasin Perfomance alt "recommended" sisse-välja. Mitte midagi.
Lõpuks vaatasin, et Network seadete all on vaikimisi valitud "Use system proxy settings". Lükkasin selle "No proxy" peale ja lehtede avanemine muutus kohe välkkiireks.
Ma ei tea, mis seal Firefoxis muutunud on vahepeal, et varem sama seadistusega polnud häda midagi, aga nüüd justkui iga päringu puhul üritatakse süsteemi proxy seadeid tuvastada vist või tehakse midagi muud mõttetut, igatahes metsikult uimaselt laeti lehtede komponente.
No proxy, mis ei ole vaikimisi valitud, lahendab koheselt probleemi. Kui peaks kellelgi midagi samalaadset juhtuma.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
17.10.2023 11:40:47
|
|
|
| Dogbert, Siis on vist hea, et mul on user.js surutud peale user_pref("network.proxy.type", 0); juba ammusest ajast.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
17.10.2023 12:21:36
|
|
|
Dogbert, tänud info eest! Ma juba jupp aega mõtlesin, et miks Firefoxiga osad saidid aeglaselt laevad. Nüüd panin "no proxy" ja kiirused on tagasi.
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
17.10.2023 17:20:37
|
|
|
Ma alguses kahtlustasin, et pfsense ruuteris dns forwarderi asemel resolverile lülitumine ja pfblockerng lisamine dns blocklistidega tõmbas nimelahenduse kiiruse nii maha, aga selle väljalülitamine ei mõjunud.
Kahtlustasin läpakat ennast, sest windowsi indekseerimine ka just hiljuti tõrkus ja masin uimab vahel ja ei taha talveunne jääda.
Lihtsalt aegluubis võis jälgida iga päringut ja iga elemendi laadimist veebilehel.
Chrome'i katsetades vaatasin veel ikka igaks juhuks, et see mingit dns over https google'i enda dns-i ei kasutaks jne.
Proxy seadistus pole kunagi mingit probleemi ju tekitanud, isegi kui on selle vaikimisi "use system settings" peal
Täiesti viimase asjana ja igasuguse lootuseta, et sellel mingit mõju on, lülitasin ta no proxy peale (vanasti käsitsi seadistusi nokkides sai ikka no proxy kasutatud, aga reaalset vajadust selleks pole kunagi olnud, nii et ammu loobusin).
Ühesõnaga, midagi keerati kapitaalselt peeti selles osas Firefoxi koodis.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
17.10.2023 17:39:00
|
|
|
Dogbert, aga tee veel mõni loomkatse kui viitsid. Pane see system default tagasi ja vaata a'la wireshark abil kuhu päringud alustuseks lähevad. Võib-olla ongi windowsil mingi imelik proxy tekkinud või siis FF arvab nii ja kupatab päringud alustuseks mingi olematu proxy suunas.
Kui muud OS kui windows kasutad, siis ngrep, tcpdump jms. on ka sõbrad.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
17.10.2023 17:46:02
|
|
|
| Ma oleks pigem rohkem mures, mis see system proxy teeb siis. Miks OS kasutab mingit aeglast proxyt?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
17.10.2023 18:28:24
|
|
|
Kui kasutab. Võib ka mingi FF bugi olla. Selleks küsingi, et ehk saaks pisut debug infot.
Kusjuures see proxy võib olla ka mingi kolmanda osapoole antiviirus, mis polegi ise paha vaid lihtsalt performance on kehv. Enne ei tea kui karu kõhtu oled vaadanud.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.10.2023 19:10:02
|
|
|
Firefox 119.0 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-release
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/#product-desktop-esr
Allalaadimislingid:
Spoiler 
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/119.0/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2023/10/24/firefox-119-ships-with-security-fixes-and-privacy-enhancements/
https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-enterprise-119-release-notes
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/119
Peamised uuendused ja muudatused:
* Windowsis kaob hiirekursor tippimise ajal, kui vastav Windowsi süsteemisäte on lubatud.
* Lahendatud on probleem, mis põhjustas ootamatuid hüppeid kerimisel Facebookis.
* Firefox võimaldab nüüd PDF-faile redigeerida, lisades lisaks tekstile ja joonistele ka pilte ja alternatiivteksti.
* Kui viite oma andmed Chrome'ist üle, pakub Firefox nüüd võimalust importida ka mõned laiendused.
* Firefox View sisaldab nüüd rohkem sisu. Nüüd näete kõigis akendes kõiki avatud vahelehti. Kui sünkroonite avatud vahelehti, näete kõiki teiste seadmete vahelehti. Sirvimisajalugu on nüüd loetletud ja saate sortida kuupäeva või saidi järgi. Nagu varemgi, on hiljuti suletud vahelehed loetletud ka Firefoxi vaates.
* Hiljuti suletud vahelehed jäävad nüüd püsima ka nende seansside vahel, kus automaatne seansi taastamine pole lubatud. Eelmise seansi käsitsi taastamine jätkab kõigi varem avatud vahekaartide või akende uuesti avamist.
* Osana täielikust küpsistekaitsest toetab Firefox nüüd Blob URL, mis vähendab potentsiaalset jälgimisvektorit mida kolmanda osapoole trackerid võivad üksikisiku jälgimiseks kasutada. https://developer.mozilla.org/docs/Web/API/Blob
* Fontide nähtavus veebisaitidel on ranges režiimis (täiustatud jälgimiskaitsega) piiratud süsteemifondide ja keelepaketi fontidega, et leevendada fontide jälgimist trackerite poolt.
* Storage Access API veebistandardit värskendati, et parandada turvalisust, leevendades samal ajal veebisaitide kuvamise probleeme ja võimaldades veelgi enam kolmandate osapoolte küpsiseid Firefoxis järk-järgult kaotada. https://developer.mozilla.org/docs/Web/API/Storage_Access_API
* Encrypted Client Hello (ECH) on nüüd Firefoxi kasutajatele saadaval, pakkudes privaatsemat sirvimiskogemust. ECH parandab ühenduste privaatsust, krüpteerides ühenduskatsete ajal domeeninime teavet. Varem said teavet jälgida kõik, kes jälgisid võrguliiklust, sealhulgas Internetiteenuse pakkujad. https://blog.mozilla.org/en/products/firefox/encrypted-hello/
* Meedia tuvastamist ei rakendata enam tüübina esitatud failidele application/octet-stream, võimaldab neid faile taasesituse asemel alla laadida.
* Turvaparandused.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|