Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 08.09.2023 14:19:23 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kas sa tead mis tähendus on sõnal "demagoogia"?

Kolme aasta taguse tippkaardi (MSRP 999) jõudlus MSRP 499 eest on "demagoogia"? On seda sellepärast, et sa saad sarnase jõudlusega eelmise põlvkonna kaarti praegu poest osta kuid viimase kolme aasta jooksul ei olnud see enamuse sellest ajast võimalik?

Vabandust, ei saa su murest aru.

AMD peaks müüma vähemalt 200 odavamalt kui Nvidia sellepärast et .... noh, põhjused?


"Demagoogia on kõnedes, diskussioonis, vaidluses, arutluses, propagandas jm toimuv kuulajaskonna sihipärane ja ebaaus mõjutamine. Enamasti mõjutatakse uskuma asja, mille kohta esitaja teab, et see ei ole õige, et auditoorium jääks valearvamusele ja võtaks vastu sellest tulenevad valed otsused. Ausas diskussioonis, vaidluses või arutelus püütakse demagoogiat vältida ning tugineda üksnes faktidele ja loogikale. Sõna tähendus on läbi aja muutunud."

Sa tead väga hästi, et see $999 oli meeletult ülespuhutud hind sel ajal. Sa oma väitega üritad maalida pilti, nagu AMD oleks meeletult hea kaardi välja toonud $499 eest samas kui 6900xt oli marginaalselt parem kui 6800xt. Ja nii 6800xt/6900xt/6950xt on juba üle poole aasta olnud samas hinnaklassis kui see uus 7800xt.

Hind on ok, aga edasiminekut pole. Mõni nimetaks seda paigalseisuks, aga kriitikat ju teha ei või, sest nvidia veel hullem noh icon_smile.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2023 14:40:38 vasta tsitaadiga

Mulle endale tundub 660€ eest tutikas RX6950XT parem valik kui 550€ eest RX7800XT icon_rolleyes.gif
Ainuke asi on AI tuumad, kas nendest saab kuskil lähitulevikus olema suurem kasu ka või mitte?
Kui tuleb ennem mingi uus põlvkond peale "RX8000" seeria, kus neid AI tuumasid kasutama hakatakse, siis võiks sama hästi praeguse põlvkonna skippida ja osta RX6950XT, mis on RTX3090TI masti jõudlusega.

https://geizhals.eu/xfx-speedster-merc-319-radeon-rx-6950-xt-black-gaming-rx-695xatbd9-a2769240.html
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 08.09.2023 14:47:12 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Mulle endale tundub 660€ eest tutikas RX6950XT parem valik kui 550€ eest RX7800XT icon_rolleyes.gif
Ainuke asi on AI tuumad, kas nendest saab kuskil lähitulevikus olema suurem kasu ka või mitte?
Kui tuleb ennem mingi uus põlvkond peale "RX8000" seeria, kus neid AI tuumasid kasutama hakatakse, siis võiks sama hästi praeguse põlvkonna skippida ja osta RX6950XT, mis on RTX3090TI masti jõudlusega.

https://geizhals.eu/xfx-speedster-merc-319-radeon-rx-6950-xt-black-gaming-rx-695xatbd9-a2769240.html


7800xt kasuks minu jaoks räägib natuke see, et ta tarbib voolu nii ~40W vähem kui 6800xt. Ma ei tea kas seal veel undervoltida annaks, et tuua sinna ~200W lähedale see juba.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2023 14:50:13 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
anubis kirjutas:
Kas sa tead mis tähendus on sõnal "demagoogia"?

Kolme aasta taguse tippkaardi (MSRP 999) jõudlus MSRP 499 eest on "demagoogia"? On seda sellepärast, et sa saad sarnase jõudlusega eelmise põlvkonna kaarti praegu poest osta kuid viimase kolme aasta jooksul ei olnud see enamuse sellest ajast võimalik?

Vabandust, ei saa su murest aru.

AMD peaks müüma vähemalt 200 odavamalt kui Nvidia sellepärast et .... noh, põhjused?


"Demagoogia on kõnedes, diskussioonis, vaidluses, arutluses, propagandas jm toimuv kuulajaskonna sihipärane ja ebaaus mõjutamine. Enamasti mõjutatakse uskuma asja, mille kohta esitaja teab, et see ei ole õige, et auditoorium jääks valearvamusele ja võtaks vastu sellest tulenevad valed otsused. Ausas diskussioonis, vaidluses või arutelus püütakse demagoogiat vältida ning tugineda üksnes faktidele ja loogikale. Sõna tähendus on läbi aja muutunud."

Sa tead väga hästi, et see $999 oli meeletult ülespuhutud hind sel ajal. Sa oma väitega üritad maalida pilti, nagu AMD oleks meeletult hea kaardi välja toonud $499 eest samas kui 6900xt oli marginaalselt parem kui 6800xt. Ja nii 6800xt/6900xt/6950xt on juba üle poole aasta olnud samas hinnaklassis kui see uus 7800xt.

Hind on ok, aga edasiminekut pole. Mõni nimetaks seda paigalseisuks, aga kriitikat ju teha ei või, sest nvidia veel hullem noh icon_smile.gif


Mida ma sihipäraselt ja ebaausalt mõjutan? Sa võid ju kopeerida sõna tähenduse kuid valesti kasutamine on ikka sinu probleem mitte minu?

AMD tõi MSRP 499 eest turule kaardi mille jõudlus on sama või parem kui eelmise põlvkonna MSRP 649 ja 999 kaartidel. Lisaks, neid kaarte ei saanud selle raha eest sisuliselt terve nende kaartide elukaare aja osta, praegu saab sama hinnaga osta kasutatult või laojääke.

Keegi pole väitnud, et eelmise põlve tippkaardid sama raha eest oleks halb ost. Muidugi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2023 14:58:04 vasta tsitaadiga

Mina loeks 7800XT eeliseks 6950XT ees pigem AV1. Kui nüüd suuremad platformid nagu Youtube ja eriti Twitch jalad kõhu alt välja võtaks ja seda korralikult toetama hakkaks saaks videot striimida sama kvaliteedi ja madalama ribalaiuse või sama ribalaiuse ja kõrgema kvaliteediga. Kõigil ei jookse gigabit optika tuppa. Kuigi AV1 jaoks ei ole vaja osta 550€+ kaarti.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2023 15:12:30 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Mina loeks 7800XT eeliseks 6950XT ees pigem AV1. Kui nüüd suuremad platformid nagu Youtube ja eriti Twitch jalad kõhu alt välja võtaks ja seda korralikult toetama hakkaks saaks videot striimida sama kvaliteedi ja madalama ribalaiuse või sama ribalaiuse ja kõrgema kvaliteediga. Kõigil ei jookse gigabit optika tuppa. Kuigi AV1 jaoks ei ole vaja osta 550€+ kaarti.


Ei ole ühtegi video kunagi striiminud icon_biggrin.gif ja ei plaani ka.
Minu jaoks 0 väärtust see AV1.

Ning voolu ei võta RX6950XT ka palju, seega suvaline 600W toitekas saab hakkama icon_rolleyes.gif See -50-100W vahet ei ole tunda.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2023 17:16:26 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-7800-xt/32.html

-3% -3% -3% 6900XT
+3% +3% +4% 6800XT

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-7800-xt.c3839

-3% vs 6900XT
+5% vs 6800XT.

Mis demagoogiast sa räägid?

Kui sa tahad võrdlust 6800XTga siis sarnase jõudlusega (pigem selgelt kiiremat) kaarti müüb AMD nüüd -150 MSRPst ehk jällegi soodsamalt kui nvidia samas võrdluses. Ja 7800XT on selgelt kiirem ja odavam kui RTX4070 ning lisaks +4GB mälu.


Et siis 5% edasiminekut generatsiooniga on okei? Ma arvaks, et ei ole.

RX 6800 +16% veidi parem icon_wink.gif.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2023 17:52:06 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
anubis kirjutas:
https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-7800-xt/32.html

-3% -3% -3% 6900XT
+3% +3% +4% 6800XT

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-7800-xt.c3839

-3% vs 6900XT
+5% vs 6800XT.

Mis demagoogiast sa räägid?

Kui sa tahad võrdlust 6800XTga siis sarnase jõudlusega (pigem selgelt kiiremat) kaarti müüb AMD nüüd -150 MSRPst ehk jällegi soodsamalt kui nvidia samas võrdluses. Ja 7800XT on selgelt kiirem ja odavam kui RTX4070 ning lisaks +4GB mälu.


Et siis 5% edasiminekut generatsiooniga on okei? Ma arvaks, et ei ole.

RX 6800 +16% veidi parem icon_wink.gif.


RX6800 oli MSRP 579 ja 7800XT on MSRP 499 juures temast 19% kiirem (6800 on -16% 7800XTst). Jah, protsendid on naljakad, sõltub sellest millest mõõdetakse.

TPU viimaste numbrite järgi on 7900 GRE (ehk siis selle põlvkonna RX6800) suhteliselt mõttetu kaart, sama jõudlus mis 7800XT.
https://youtu.be/_LEBEqsCwiM?si=wcFwsnMsBo5iUwDJ&t=461
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2023 17:53:18 vasta tsitaadiga

Krüptobuum mõjutas ka hindasid korralikult.

Ma räägin puhtalt sellest, kus toode paikneda võiks loogiliselt, lähtuvalt funktsionaalsest iseloomust. Hind tuleb alles selle järel.
Aga RX 5700 oli $350 ja 5700 XT oli $400.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 21.09.2023 21:14:51 Edasiminek? vasta tsitaadiga



Allikas: https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

Eelmises generatsioonis oli 6800xt esimese taseme kivi - navi X1 (21), nüüd kasutatakse teise taseme kivi - X2 (32).
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2023 10:08:45 Re: Edasiminek? vasta tsitaadiga

soomer kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Allikas: https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

Eelmises generatsioonis oli 6800xt esimese taseme kivi - navi X1 (21), nüüd kasutatakse teise taseme kivi - X2 (32).

7800XT 263W ? Peab olema mingi OC edition
Jep, mingil põhjusel ongi THW OC numbri sinna pannud, nende enda mõõdetud numbrid:
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Mulle enda Sapphire 7800XT Pulse väga meeldib, natuke undervolti+power limitit alla ja kaarti pole isegi loadis kuuldagi. Võtab alla 200W.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2023 12:29:15 vasta tsitaadiga

Ka non-XT 6800 kasutas parimat kivi, ehk Navi 21: https://en.wikipedia.org/wiki/Radeon_RX_6000_series#Desktop
See, et 7800XT kasutab Navi 32, näitab, et AMD on hinnatõusu toonud läbi mudelinimede tsirkuse.

7800XT pidanuks olema 7700XT ja 7700XT pidanuks olema 7700. Siis jookseks ilusti ka see, et 7700XT teeks 6800XT perfi kenasti.

Ei meeldi sellised nimedega mängimised ja muu klounaad: https://en.wikipedia.org/wiki/Radeon_RX_7000_series#Desktop

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2023 15:40:25 vasta tsitaadiga

Järgiti lihtsalt nvidia tava, seda, et 7800XT tuleb umbes 6800XT kiirune räägiti algusest peale.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 12:21:03 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
... AMD on hinnatõusu toonud läbi mudelinimede tsirkuse.

Nimi on jah mööda aga hind mitte
THW: AMD's RX 7800 XT doesn't radically outperform its predecessor, but it does come in $150 lower at launch.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 15:36:51 vasta tsitaadiga

Ma olen sellele korduvalt tähelepanu juhtinud et 7800XT MSRP on +20 6700XT omast.

Lihtsas praeguses toiduahelas oleks tarbija muidu arvanud, et tegemist on madalama jõudlusega kaardiga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 18:26:23 vasta tsitaadiga

Oot, et kui kaardid on 6800XT ja 7700XT, siis arvad, et 7700XT on lahjem?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 18:46:11 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Oot, et kui kaardid on 6800XT ja 7700XT, siis arvad, et 7700XT on lahjem?


Lahjema klassi kaart.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 20:58:44 vasta tsitaadiga

Nvidia müüb odavama klassi kaarte kõrgema klassi hinnaga.

AMD pani odavama klassi kaardile sama odavama klassi kaardi hinnaga kõrgema klassi kaardi nime.

AMD odavama klassi kaart on kiirem kui Nvidia odavama klassi kaart.

Nvidia pidi nüüd oma odavama klassi kaartide hinda, mida nad kallimalt müüsid, langetama.

Tarbija võidab.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 21:25:26 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
rmc kirjutas:
Oot, et kui kaardid on 6800XT ja 7700XT, siis arvad, et 7700XT on lahjem?


Lahjema klassi kaart.


Lahjema klassi kaart uuemast generatsioonist. Ma ei eeldaks, et üks täisaste madalam, ent uuema generatsiooni kaart nõrgem oleks. Ei peakski eeldama.

Kui AMD oleks pannud selle nimeks 7700XT, oleks Nvidia hinda samamoodi langetama pidanud. Arusaamatu, miks seda nimejaburust õigustatakse.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 21:31:22 vasta tsitaadiga

Sind häirib nimi. Saa üle. Tegemist on marketingiga. Hind on +20 vrd sama kiviklassi eelmise põlvkonnaga.

Mind häirib konkurendi hinnastus.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 21:32:31 vasta tsitaadiga

Mind häirib konkurendi hinnastus ka. Nimeporno ei tee sellega midagi either way.

Probleem on pigem selles, et sa sellele nii fikseerunud, et on vaja kaitsta lollust nimestamise osas. Pole ühtki sisulist põhjust, miks peaks madalama taseme toode saama kõrgema taseme nime.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2023 21:47:53 vasta tsitaadiga

Marketing.

Hind sisuliselt ei muutunud, +4%.

(+4GB mälu, +64b mäluriba)

7700XT on -30 MSRP vs 6700XT sama mälumahu ja -riba juures.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2023 13:00:20 vasta tsitaadiga

Justnimelt, marketing BS, mis tekitab sisulises osas vaid segadust...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2023 13:19:10 vasta tsitaadiga

Vahet pole see nimi, kasutajad vaatavad hinda ja jõudlusnumbreid vs konkurents.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2023 13:21:09 vasta tsitaadiga

Kasutajatel veidi lihtsam ei oleks, kui mudelinimed oleksid stabiilsed? A'la teeme 7. seeria bemmi all edaspidi 5. seeria bemmi ja "vahet pole"?

Absurdne, et seda jama kaitsed. On sel mingisugune positiivne külg ka, et lihtsalt ei ütle: "nojah, segadusttekitav ja jabur küll, ent sisuliselt hea toode ikka", millega mõlemad nõustuda saaksime?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2023 13:28:46 vasta tsitaadiga

Kui konkurent mängib nimed ümber siis mis selle mõte on?

Seni kuni hinda juurde ei kruvi ja tänu sellele sunnitakse konkurendil ka hinnad alla tulema on ju kasutaja võidus.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2023 13:29:26 vasta tsitaadiga

Ei saa aru - sa õigustad AMD ajuvaba tegevust NVIDIA ajuvaba tegevusega?

Sa arvad, et ma olen NVIDIA kaitsja, et AMD-d maha tambin?

Mõlema tegevus on jabur ja taunimist väärt. See, et AMD NVIDIA jaburusega kaasa läheb on probleem...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2023 16:30:29 vasta tsitaadiga

Probleem on pigem see, et inimesed nvidiat nii palju ostavad, viska suva sitt suvalise nimega müüki, ikka müüb kordades rohkem kui teise tootja parem kaart.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2023 17:34:49 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ei saa aru - sa õigustad AMD ajuvaba tegevust NVIDIA ajuvaba tegevusega?

Sa arvad, et ma olen NVIDIA kaitsja, et AMD-d maha tambin?

Mõlema tegevus on jabur ja taunimist väärt. See, et AMD NVIDIA jaburusega kaasa läheb on probleem...


7700XT läks 30 odavamaks kui 6700XT ja 7800XT läks 150 odavamaks kui tema nimeline eelkäija mida tema elukaare ajal sellise hinnaga sisuliselt kunagi osta ei saanud. Konkurent pidi oma hindades suuri korrektuure tegema.

Sina ütled, et see on sama suur sigadus kui aeglasema kaardi kallimalt müümine.

Ok.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.09.2023 17:44:45 vasta tsitaadiga

nimed ei mängi rolli - vaadake jõudlust ja hinda ning tehke otsused selle põhjal.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 26.09.2023 14:09:29 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:

7700XT läks 30 odavamaks kui 6700XT ja 7800XT läks 150 odavamaks kui tema nimeline eelkäija mida tema elukaare ajal sellise hinnaga sisuliselt kunagi osta ei saanud. Konkurent pidi oma hindades suuri korrektuure tegema.


Wow, $150 odavam kui eelkäija?
Seda tulemust AMD tahabki näha, et inimesed nii teistele pasundavad: Vaadake kui palju odavam!
Ning terve YT on täis videosid, kui hea kaart see selle hinna eest on.

Aga "$150 odavam eelkäijast" on ainult tänu sellele, et selline NIMI pandi!
Oleks see praegu nimetatud see 7900Xt, saaksid sa nüüd kinnitada, et lausa $500 odavam kui eelkäija...

Oleks "ausamalt" nimetatud 7800 oleks ka reaalselt aru saada, et on järglane.

6800xt - 4608 tuuma ($649)
7800xt - 3840 tuuma ($499 - reaalselt tagasiminek tuumades ja ~sama jõudlus)
-----------------------------------------
6800 - 3840 tuuma ($579 - samad tuumad, 7800xt'l on mõistlik jõudluse kasv)

Sama näide X700 osas:
5700 XT - 2560 tuuma ($399)
6700 xt - 2560 tuuma ($479)
7700 xt - 3456 tuuma ($449 - reaalselt edasiminek jõudluses)

See on samasugune manipulerimine kui Nvidia teeb (vähem tuumasid), aga nende puhul kõigi sarnaselt nimetatud kaartide järglaste puhul jõudlus kasvas.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 15:14:22 vasta tsitaadiga

soomer kirjutas:
anubis kirjutas:

7700XT läks 30 odavamaks kui 6700XT ja 7800XT läks 150 odavamaks kui tema nimeline eelkäija mida tema elukaare ajal sellise hinnaga sisuliselt kunagi osta ei saanud. Konkurent pidi oma hindades suuri korrektuure tegema.


Wow, $150 odavam kui eelkäija?
Seda tulemust AMD tahabki näha, et inimesed nii teistele pasundavad: Vaadake kui palju odavam!
Ning terve YT on täis videosid, kui hea kaart see selle hinna eest on.

Aga "$150 odavam eelkäijast" on ainult tänu sellele, et selline NIMI pandi!
Oleks see praegu nimetatud see 7900Xt, saaksid sa nüüd kinnitada, et lausa $500 odavam kui eelkäija...

Oleks "ausamalt" nimetatud 7800 oleks ka reaalselt aru saada, et on järglane.

6800xt - 4608 tuuma ($649)
7800xt - 3840 tuuma ($499 - reaalselt tagasiminek tuumades ja ~sama jõudlus)
-----------------------------------------
6800 - 3840 tuuma ($579 - samad tuumad, 7800xt'l on mõistlik jõudluse kasv)

Sama näide X700 osas:
5700 XT - 2560 tuuma ($399)
6700 xt - 2560 tuuma ($479)
7700 xt - 3456 tuuma ($449 - reaalselt edasiminek jõudluses)

See on samasugune manipulerimine kui Nvidia teeb (vähem tuumasid), aga nende puhul kõigi sarnaselt nimetatud kaartide järglaste puhul jõudlus kasvas.


Ei saa nii üksuseid võrrelda kui ei arvesta mikroarhitektuuriga.
Võrdle siis juba transistorite arvuga sellega võid rohkem täppi minna kui üksustega.

Lisan viite küll NVIDIA Pascal/Turing/Ampere kohta:
https://wolfadvancedtechnology.com/articles/nvidia-gpu-architecture

Samad arengud ka AMD Navi3 toimunud, ehk üksuste arv võib olla sama või väiksem aga tuuma enda sisene arhitektuur muutundu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 15:19:40 vasta tsitaadiga

täna kui ka rdna3-l on see dual issue lugu, on arvutusüksused ise jälle üsna samal pulgal.
pigem mängib taktsagedus, voolutarve ja igasugune juurdekäiv kraam alates mälukontrolleritest ja ropidest ja lõpetades rt või ai tükkidega.

keegi võiks 7800xt ja 4070ti samal taktsagedusel kõrvuti panna.
jah, 7800xt-l on laiem mälusiin ja vastavalt rohkem rope aga muidu mõlemad 60cu/sm asjad.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 15:32:33 vasta tsitaadiga

RDNA2 tegi AMD kulude kokkuhoiu mõttes sama (üsna õnnestunud kivi binides) müüki korraga kolmel kaardil - 6900XT/6800XT/6800 (USD999/649/579)- et pakkuda vastet RTX3090/3080/3070 (1499/699/499).

Koodnimi ja paiknemine hetkelises toiduahelas on suurest tehnilise tiimi võimaluste ja marketingi eneseväljanduse kokkulepe.

Navi22 oli jõudlusejagu allpool.


viimati muutis anubis 26.09.2023 15:34:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.09.2023 15:33:32 vasta tsitaadiga

terric, arhitektuuris peabki edasuminek toimuma.
Küsimus on ikkagi et mis klassi ja mis suurusjärgu kivi mis hinna eest müüakse.
Aga kõik on nVida vee segamisega nii ära harjunud, et nüüd ongi rejlassifitseerimine uus norm ning suur hinnatõus.

Mis järgmiseks, battle ja season pass draiveritele? 40€ kuu või pühi DLSS/FSR suu puhtaks?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 16:02:15 vasta tsitaadiga

londiste, Raske teha clock for clock võrdlusi kui kaardid boostivad enda suva järgi ja BIOS muutmine on kinni keeratud.

Mis puutub 6800XT vs 7800XT, siis vaatamata väiksemale arvutusüksuste hulgale on 7800XT ikkagi kiirem kui 6800XT. Teine eelis uuena ostmisel on see, et seda pole kaevandamisega piinatud aastaid.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 17:34:20 vasta tsitaadiga

Starfield tuleb tasuta kaasa, keda ei huvita, seda ei huvita.
Võta kallimalt 4070 ja olemas, on küll aeglasem, mängu ka kaasa ei saa aga vähemalt on nv.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 19:39:12 vasta tsitaadiga

4070 peaks siis sama suurepärane diil olema nagu 7800XT? Sama kiire kui 3080 (klass kõrgem kaart), $100 odavam, mälu 2GB rohkem pluss kiirem RT ja DLSS FG.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 20:36:04 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
rmc kirjutas:
Ei saa aru - sa õigustad AMD ajuvaba tegevust NVIDIA ajuvaba tegevusega?

Sa arvad, et ma olen NVIDIA kaitsja, et AMD-d maha tambin?

Mõlema tegevus on jabur ja taunimist väärt. See, et AMD NVIDIA jaburusega kaasa läheb on probleem...


7700XT läks 30 odavamaks kui 6700XT ja 7800XT läks 150 odavamaks kui tema nimeline eelkäija mida tema elukaare ajal sellise hinnaga sisuliselt kunagi osta ei saanud. Konkurent pidi oma hindades suuri korrektuure tegema.

Sina ütled, et see on sama suur sigadus kui aeglasema kaardi kallimalt müümine.

Ok.


Hinnamäng on väga lahe, ent nimepornot see paremaks ei tee ikkagi. Muarust on nimeporno nimeporno. Mõlema puhul.
Ja 7700XT ei ole 6700XT vaste, 7800XT on... $479 vs $499 MSRP, ehk sisuliselt läks ikkagi veidi kallimaks. Õnneks mitte väga.

Tomorrow kirjutas:
Mis puutub 6800XT vs 7800XT, siis vaatamata väiksemale arvutusüksuste hulgale on 7800XT ikkagi kiirem kui 6800XT. Teine eelis uuena ostmisel on see, et seda pole kaevandamisega piinatud aastaid.

Piisav vahe kahe generatsiooni kaartide vahel? Ei ole ju. Selge, et hüpati lahjema kiibiga kõrgemale mudelile.

Sellest, et AMD NVidia moodi nimedega trikitab, ei ole kuidagi tarbijale kasulik.
Kui 7700XT kui aste madalam kaart oleks Nvidia kõrgemale kaardile vastane, siis see oleks veel parem icon_wink.gif.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 21:38:55 vasta tsitaadiga

7700xt on 192bit/12GB, sa väidad et ta pole 6700xt järglane?

Sa võid minna ja osta 7900GRE kui tahad. AMD'l on Navi21 Navi31 vaste täiesti olemas lihtsalt nvidial pole sellele konkurenti ja neid suuri ning kalleid kive pole piisavalt. Jõudluselt pole ta ka 7800xt'st oluliselt kiirem.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 22:00:09 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ka non-XT 6800 kasutas parimat kivi, ehk Navi 21: https://en.wikipedia.org/wiki/Radeon_RX_6000_series#Desktop
See, et 7800XT kasutab Navi 32, näitab, et AMD on hinnatõusu toonud läbi mudelinimede tsirkuse.

7800XT pidanuks olema 7700XT ja 7700XT pidanuks olema 7700. Siis jookseks ilusti ka see, et 7700XT teeks 6800XT perfi kenasti.

Ei meeldi sellised nimedega mängimised ja muu klounaad: https://en.wikipedia.org/wiki/Radeon_RX_7000_series#Desktop

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 22:01:56 vasta tsitaadiga

7900GRE on müügis kui 7800XT ei kõlba.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 22:02:20 vasta tsitaadiga

Asi on nimepornos, ei muus.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 22:49:38 vasta tsitaadiga

Sarnane lüke tehti ka HD5xxx->HD6xxx ajal muidu.
Ning kes saaks unustada RX4xx->RX5xx. Täpselt sama kaart uue nimega ja sama raha eest.
Nimedega susserdamine on mõlemale tavaks. Hea viis lihtsameelseid tillist tõmmata. Entusiastid nagunii õnge ei lähe.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2023 23:23:21 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
4070 peaks siis sama suurepärane diil olema nagu 7800XT? Sama kiire kui 3080 (klass kõrgem kaart), $100 odavam, mälu 2GB rohkem pluss kiirem RT ja DLSS FG.

Kuidas see sama hea on oma 12GB mäluga? See ääriveeri 1440p jaoks sobib aga 4K jaoks oleks vaja ikkagi 16GB nagu 7800XT omab.
Lisaks eksisteerib ka 12GB 3080 ja FG on Nvidia enda limitatsioon. Vaatame kui kehva 3080 on kui FSR3 äkki selle peal tööle saab...
Pealegi täpselt nagu 7800XT suurimad konkurendid on kasutatud 6800 kaardid on 4070 suurimad konkurendid kasutatud 3080 jms kaardid mida toodeti üüratu hulk.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 00:13:09 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
kaspar737 kirjutas:
4070 peaks siis sama suurepärane diil olema nagu 7800XT? Sama kiire kui 3080 (klass kõrgem kaart), $100 odavam, mälu 2GB rohkem pluss kiirem RT ja DLSS FG.

Kuidas see sama hea on oma 12GB mäluga? See ääriveeri 1440p jaoks sobib aga 4K jaoks oleks vaja ikkagi 16GB nagu 7800XT omab.
Lisaks eksisteerib ka 12GB 3080 ja FG on Nvidia enda limitatsioon. Vaatame kui kehva 3080 on kui FSR3 äkki selle peal tööle saab...
Pealegi täpselt nagu 7800XT suurimad konkurendid on kasutatud 6800 kaardid on 4070 suurimad konkurendid kasutatud 3080 jms kaardid mida toodeti üüratu hulk.


Võrdlesin 3080 ja 4070, mitte 7800XT ja 4070. Klass madalam kaart sai 2GB rohkem mälu, hind 100 odavam, kiirus sama. Kui 7800XT on oma eelkäiatega võrreldes hea diil, on seda ka 4070.

12GB 3080 maksis 800 dollarit, näe 4070 läks veel paremaks diiliks.

FG on Nvidia enda limitatsioon? Kust see info pärineb? Ning sa oled juba FSR3 kasutanud, et tead rääkida kuidas oma tehniliselt võimekuselt see üheski parameetris alla ei jää võrreldes FG? Kahtlen, arvestades et DLSS2 loputab 1440p ja madalamal resol FSR2 ikka korralikult.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 01:18:21 vasta tsitaadiga

Sa ajad midagi sassi.

4070 MSRP on 599 ja 7800XT MSRP on 499. 7800XT on kiirem.

12gb vs 16gb

Seda, et nvidia oma kaartidele luksusmaksu paneb on pikalt näha, viimased kolm põlvkonda on nad seda vabandanud DLSS x.x versiooni lukustamise maagiaga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 01:56:15 vasta tsitaadiga

Oeh...

6800XT vs 7800XT, mälu hulk sama, perf sama, 150 dollarit odavam ning mõni väidab et see on hea diil ja edasiminek. Sellise juhul on ka 4070 hea diil ja edasiminek, sest perf sama, mälu 2GB rohkem, hind $100 odavam.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 02:14:06 vasta tsitaadiga

7800XT on kiirem ja 100/200 odavam ning ühega võrreldes +4 ja teisega +6gb mälu.

6800'st on kiirem ja 6800XT'st on kiirem (kui oma eelmise nimelise põlvkonnaga võrrelda) kuna seal *2 kivi ei olnud suures konkurentsis.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 09:08:08 vasta tsitaadiga

HVlased, miks on nii tähtis teistele seletada, kas üks kaart on hea edasiminek või mitte oma enda arvamuste järgi?
Mäletan aega, kus iga uus gen oli 100% perf tõus. Selle läätse läbi on kõik hetkel täielik jama.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.