Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD AM5 platvormi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RainMk
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2022



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2023 08:25:23 vasta tsitaadiga

Keegi proovinud ja õnne olnud nüüd peale AMD AGESA 1.0.0.7b update jooksutada oma mälusid 6400+ kiirusel? Väidetavalt peaks toetama 8000+ kiiruseid. Endal 6400 ei kahjuks ei olnud stabiilne Asus B650E peal.. (G.Skill 6400 XMP kit).
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2023 18:46:54 vasta tsitaadiga

Jim Keller (Creator of Zen Architecture) And An RGT Leak Agree: AMD Zen 5 CPU Will Be A Monster
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2023 21:35:35 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Jim Keller (Creator of Zen Architecture) And An RGT Leak Agree: AMD Zen 5 CPU Will Be A Monster



AdoredTV tegi sellest AM5 teemast vist juba aasta alguses video, kasutades samu Jim Kelleri slaide, mis nüüdseks eemaldatud. icon_rolleyes.gif

Edit:
3 kuud tagasi.

Link
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2023 14:12:05 vasta tsitaadiga

Olles ainult Intel-i peal istunud, siis nüüd esimest korda läheb käiku AMD.
Sain täna kätte Minisforum UM790 Pro klotsikese. Üks hetk kokku saab selle, siis näis, mis loomaga tegu:

Processor: AMD Ryzen™ 9 7940HS Processor, 8 Cores/16 Threads (16M Cache, up to 5.2 GHz)
Graphics: AMD Radeon™ 780M (Graphics Frequency 2800MHz)
Memory: DDR5 Dual channel (SO-DIMM Slots×2, Up to 5600MHz, Max 64GB)
Storage: M.2 2280 PCIe4.0 SSD ×2
Wireless Connectivity: M.2 2230 WIFI Support (Wi-Fi 6E,BlueTooth 5.3)
Video Output: HDMI 2.1 (4K@144Hz) ×2, USB4 (8K@60Hz) ×2
Audio Output: HDMI 2.1 ×2, Audio Jack ×1
Ports & Buttons: RJ45 2.5G Ethernet Port ×1, USB3.2 Gen2 Type-A Port ×4, USB4 Port ×2 (Alt PD), HDMI 2.1 ×2, Audio Jack ×1, DMIC ×1, Clear CMOS ×1
Power: DC 19V (adapter included)
Dimensions: 130mm*126mm*52.3mm (5.12*4.96*2.06 inches)

Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RainMk
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2022



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2023 23:13:47 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Kuskil mingeid benche ka on selle kõrgema mäluklokiga? On mingit reaalset kasu ka või lihtsalt suuremad numbrid?


Soetasin prooviks G.Skill 7800 CL36 mälud ja sellise configa:
FCLK: 2167mHz
MEMCLK: 3900mHz
UCLK: 1950mHz

Aida64 memory benchmark (Ryzen 7 7700x):



Võrdluseks siis G.Skill 6200 CL30:
READ: 62955 mb/s
WRITE: 83550 mb/s
COPY: 63095 mb/s
LATENCY: 65.4ns
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 15.09.2023 09:28:11 vasta tsitaadiga

Päris elus võrdlusmomenti? Näiteks Starfield FPS?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RainMk
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2022



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2023 09:35:59 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Päris elus võrdlusmomenti? Näiteks Starfield FPS?


Kahjuks ei ole võtta, aga 3D Mark TimeSpy benchmark graphics score jäi pigem samaks.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2023 11:26:00 vasta tsitaadiga

RainMk, Kas need võrdlused on default XMP sätetel?

Sest 6200 CL30 minuteada ei eksisteeri. Ainult CL32 parimal juhul.
See viitab justkui 6200 oli siis käsitsi timmitud.

Kas 7800 püüdsid samuti käsitsi panna, sest ma vaatan, et 7800 CL36 XMP eksisteerib.
Üldiselt midagi kehvemaks paistab selllega ei muutu.

60-65ns on võrreldev sellega mida minu DDR4 teeb AM4 peal @ 3733 14-14-13-27
Muidugi r/c numbrid on umbes 12GB/s madalamad ja write muidugi 1/3 madalam seetõttu, et AM4 peal on Ryzen 5 & 7 prosedel poole madalam write vs Ryzen 9.
Samas AM5 prosedel on vastupidi Ryzen 5 & 7 read ja copy madalamad vs Ryzen 9 mudelid.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RainMk
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2022



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2023 12:04:17 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
RainMk, Kas need võrdlused on default XMP sätetel?

Sest 6200 CL30 minuteada ei eksisteeri. Ainult CL32 parimal juhul.
See viitab justkui 6200 oli siis käsitsi timmitud.

Kas 7800 püüdsid samuti käsitsi panna, sest ma vaatan, et 7800 CL36 XMP eksisteerib.
Üldiselt midagi kehvemaks paistab selllega ei muutu.

60-65ns on võrreldev sellega mida minu DDR4 teeb AM4 peal @ 3733 14-14-13-27
Muidugi r/c numbrid on umbes 12GB/s madalamad ja write muidugi 1/3 madalam seetõttu, et AM4 peal on Ryzen 5 & 7 prosedel poole madalam write vs Ryzen 9.
Samas AM5 prosedel on vastupidi Ryzen 5 & 7 read ja copy madalamad vs Ryzen 9 mudelid.


Jep, 6200 oli käsitsi timmitud. Mälud ise defaultis olid 6400 CL32, aga kuna 6400 oli sellel mobol ebastabiilne, siis jätsin 6200 CL30 peale.

7800 on default XMP profiil jah, v.a. siis FCLK (2167mHz), mille kiiruse sättisin BIOS-is ise (default on 2000mHz). Lisaks asuse mobol saab valida "DOCP Tweaked" XMP profiili, kus under-the-hood ta vist timmib veel midagi (secondary timingud äkki). See tweaked variant andis tsipa paremad kiirused kui moodulite default XMP profile. Täpsustuseks siis, see pilt on "DOCP Tweaked" settingutega.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2023 16:55:19 vasta tsitaadiga

RainMk, thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 16.09.2023 15:39:41 vasta tsitaadiga

miga, millised esmamuljed on, kas mingeid probleeme esineb sellel miniarvutil?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 16.09.2023 15:43:50 vasta tsitaadiga

vigurvänt kirjutas:
miga, millised esmamuljed on, kas mingeid probleeme esineb sellel miniarvutil?

Huvitaks samuti, kuidas müraga lood on, kas undab icon_biggrin.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2023 20:26:49 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
vigurvänt kirjutas:
miga, millised esmamuljed on, kas mingeid probleeme esineb sellel miniarvutil?

Huvitaks samuti, kuidas müraga lood on, kas undab icon_biggrin.gif



Probleemidest: Varajased tellijad, kes tormi jooksid kui seade lansseeriti (mitte kõik), siis maadlevad nad tänaseni BSOD-de ja restartidega. Minisforum on nüüd jooksvalt lasknud välja mitu BIOS versiooni. Kellel on läinud paremaks, kellel mitte. Milleni see täna taandub, raske öelda, mingil määral näidatakse näpuga AMD suunal, kuna draiveritega mured jne.
Jääb mulje, et kui mass hakkas karjuma, et veidrad restardid leiavad aset, a la vaatad youtube jne, siis tekkis saadavuse osas teatav vaakum, vähemalt mulle jäi mulje. Ise noolisin barebone varianti ja mitte otse Minisforumi lehelt. Ma sain näpud külge lõpuks läbi Itaalia Amazoni ja hea hinnaga. Kätte saades selgus, et nad on nö partiid muutnud ehk seerianumbrid olid teistsugused nagu oli neil, kellel probleemid esinesid. Minu PC murevaba beer_yum.gif



Ütleme nii, et tulles 2017.a DeskMini pealt praegusele, siis vahe on tuntav icon_biggrin.gif


Ma olen peaaegu rahul, aga nagu hiinlastega ikka, siis nad oskavad üllatada. Soetamise hetkel tuli päevakorda kohe 2 probleemi: Madal Wi-Fi kiirus ja case fani undamine koormuse all (ei pruugi enamike jaoks probleem olla, sõltub valulävist)

1. Wi-Fi kiirus väga madal: Mingil huvitaval kombel nad ei pidanud vajalikuks, et võiks antennidele olla kinnituskohad. Lahendasid selle siis sellega, et Wi-Fi antennid on kinnitatud korpuse alaossa, plastiku külge. Korpus ise metallist. Kui ma tavapäraselt sain DL/UL üle Wi-Fi 95 Mbps, siis nüüd tuli 20-45 läbi. Kaabliga ma arvutit ei ühenda, et juhtmevaba ühendus kriitiline. Hetkel lahendasin nii, et võtsin oma Deskmini antennid, ühendasin lahti olemasolevad ja ühendus kenasti max kiirusel.

Kel on mahti, siis saab ka väga viisaka tulemuse vähese vaevaga nagu siin Redditis asi lahendatud: https://www.reddit.com/r/MiniPCs/comments/16hfmo1/um790_pro_bad_wifibt_solved/

Kiirem lahendus on teibiga kleebitud antenniotsad lahti tõmmata ja korpusest välja vedada:




Undav case fan - nagu hiinlastele omale, nad topivad kuradi case faniks mingi täiesti debiilse väikese fani, mis üldjuhul idle-s olles on vaikne, aga kui koormust anda masinale, siis on tunne nagu istuks lennujaamas. Kuna DeskMini istus Noctua cooleril, siis olen vaikusega harjunud ja püüan leida lahendust, et see odav nikerdis välja vahetada.
Üllatuseks tuli, et BIOS-s ma faniga mängida ei saa ja ühtki proge, millega fani juhtida, ei toimi.

Fan on mingi Coolcox (mida nimi) CC6007H12S





Oskab keegi öelda, mis pesaga tegu on ? icon_rolleyes.gif Selles pesas see junn fan istubki:



Suurem pilt: https://www.upload.ee/image/15693865/IMG_5091.jpg


Ma ei tea, kas mu mõte pädeb, aga soov oleks lahti saada kogu sellest jahutuse osast ehk fan + radikas ja panna asemele 120mm Noctua fan, aga et seda teha, peaksin teadma, mis mobo pesaga on tegu ja kas Noctua vajab täiendavalt mingit üleminekut, et sobituda.
Juhul kui see on tehtav, siis seejärel peaks olema reaalne võimalus fani juhtida progega, näiteks: Fan Control: https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases




Kas tagumine korpus pärast peale sobitud või mitte, see polegi hetkel oluline, sest küll selle sinna istuma saab. Plaan jätkuvalt sama, et VESA-ga molu taha.


Juhul kui Noctua mõte jookseb liiva, siis jääb variant 120mm USB fan koos manuaalse juhtimisega puldilt. Kas meil Eestis üldse müüakse selliseid USB fan-e koos puldiga ? icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
https://sagar.se/blog/um790-cooling-wifi/


Pole eriline benchide jooksutaja, aga tegin paar testi:



Geekbench 6 CPU:




Geekbench 6 GPU:

Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2023 20:55:59 vasta tsitaadiga

See pole siis tavaline 4pin PWM? Võibolla siis väiksem VGA/GPU fan header hoopis, kuna see on sarnase kujuga. Nende jaoks eksisteerib üleminekuid küll. Mänul näiteks graafikakaardi jahutuse peal 120mm vendid sellise üleminekuga.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2023 21:08:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
See pole siis tavaline 4pin PWM? Võibolla siis väiksem VGA/GPU fan header hoopis, kuna see on sarnase kujuga. Nende jaoks eksisteerib üleminekuid küll. Mänul näiteks graafikakaardi jahutuse peal 120mm vendid sellise üleminekuga.


Ma nende pesade osas pole kõige teadlikum, aga päris pisike on see emplaadi oma, milles fan istub. A la mingi 4-pin mini v micro ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2023 23:08:31 vasta tsitaadiga

miga, Raske öelda kindlalt aga kuju ja suuruse järgi tundub nagu sama ühendus mida kasutatakse graafikakaartide peal ventilaatorite jaoks. Võibolla kuskil redditis vms tuhnida on keegi asja uurinud.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2023 00:32:30 vasta tsitaadiga

Micro 4-pin? https://www.aliexpress.com/item/4000575436798.html
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2023 10:32:47 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
miga, Raske öelda kindlalt aga kuju ja suuruse järgi tundub nagu sama ühendus mida kasutatakse graafikakaartide peal ventilaatorite jaoks. Võibolla kuskil redditis vms tuhnida on keegi asja uurinud.


rmc kirjutas:
Micro 4-pin? https://www.aliexpress.com/item/4000575436798.html


Tundub nagu olevat Micro JST 4-pin 1.25mm Pitch Female Plug

link

Te olete asjalikud mehed, meil kaubanduses ka neid keegi pakub ? Tahaks vaikselt edasi liikuda, et näha, kas Noctua idee pädeb.
Guugeldan nagu segane, aga ei leia kuidagi meie poodidest seda... icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 18.09.2023 12:56:23 vasta tsitaadiga

miga, aitäh põhjaliku ülevaate eest beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2023 17:56:05 vasta tsitaadiga

Ma tellisin siit just 3tk sama? kaablit - https://www.quietpc.com/gel-pwm-vga-cable. Eks näis, millal saabuvad.

https://arvutitark.ee/en/pc-components/coolers/jahutite-kaablid/phobya-pwm-adapter-for-vga-1259093
https://arvutitark.ee/en/pc-components/coolers/jahutite-lisad/alphacool-eis-matrix-ii-adapter-5-pin-auf-pwm-5v-digital-1259052



Mul on vähe suurem Minisforumi B550 (see millele saab välise graafikaardi juurde kompunnida). See on küll 95% vaikuse ime. Kogu korpus on ventikat täis. Aga see AM4, seega pole siinse teema värk vist.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2023 19:23:35 vasta tsitaadiga

McCoffin kirjutas:
Ma tellisin siit just 3tk sama? kaablit - https://www.quietpc.com/gel-pwm-vga-cable. Eks näis, millal saabuvad.

https://arvutitark.ee/en/pc-components/coolers/jahutite-kaablid/phobya-pwm-adapter-for-vga-1259093
https://arvutitark.ee/en/pc-components/coolers/jahutite-lisad/alphacool-eis-matrix-ii-adapter-5-pin-auf-pwm-5v-digital-1259052



Mul on vähe suurem Minisforumi B550 (see millele saab välise graafikaardi juurde kompunnida). See on küll 95% vaikuse ime. Kogu korpus on ventikat täis. Aga see AM4, seega pole siinse teema värk vist.



https://www.quietpc.com/gel-pwm-vga-cable - Pildilt ei saa aru, kas tegu on micro pesaga (valge) või mitte. Kirjeldust ka juures pole.
Veider on, et sellist kaablit nii vähe liigub :/
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2023 12:16:50 vasta tsitaadiga

Jõudsid kohale, kui lai see pistik sul on? PS - see on GPU vendi pistik. Vähemal selle jaoks ma tellisin icon_smile.gif

Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2023 20:10:50 vasta tsitaadiga

Oh kurja, see jääb suureks :/ Kui silm ei peta, siis max 6 mm on pea laius.
Kaua sul tarne võttis aega ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2023 21:02:56 vasta tsitaadiga

14ndal tellisin. Kuna UK pood, siis sai veel tollida ja käivet maksta.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2023 11:11:15 vasta tsitaadiga

Midagi sellist: https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/vesijahutuse-komponendid/liitmikudtorudele/ek-water-blocks-ek-cable-pwm-fan-adapter-fur-gpu-50cm-1120304 ?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2023 20:05:52 vasta tsitaadiga

Kas see on reaalne, et ASRock B650M PG Lightning mobol pole BIOS-is võimalik PBO-d seadistada?
PBO valiku all on BIOS-is vaid Auto, Enabled, Disabled: https://www.youtube.com/watch?v=nLUbo62xt9o&t=50s

Ehk valikuid juurde ei teki...

_________________


viimati muutis rmc 29.10.2023 04:25:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RainMk
HV vaatleja

liitunud: 19.07.2022



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2023 21:51:39 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kas see on reaalne, et ASRock [url=https://pg.asrock.com/mb/AMD/B650M PG Lightning/index.asp]B650M PG Lightning[/url] mobol pole BIOS-is võimalik PBO-d seadistada?
PBO valiku all on BIOS-is vaid Auto, Enabled, Disabled: https://www.youtube.com/watch?v=nLUbo62xt9o&t=50s

Ehk valikuid juurde ei teki...


Ilmselt loll küsimus.. aga siiski.. kas BIOS on sul mingi enam-vähem uuem versioon?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2023 04:25:38 vasta tsitaadiga

Uusim, jah. Pole enda mobo, a selle küsisin üle.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtro
HV veteran
xtro

liitunud: 17.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2024 23:11:30 vasta tsitaadiga

AM5 pinnide sirgeks väänamine on ikka paras piin...
Üldiselt intelitel (115x jms) olen suutnud seni palja silmaga teha aga AM5 oli ikka päris kangeid prille vaja.
Plaat pildi ette võttis ja stabiilselt töötas oli küll "???!! 0_O"

_________________
30+ tarantlit mu magamistoas ei tähenda veel, et ma hull oleks... vist?
Kommentaarid: 453 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2024 06:58:12 vasta tsitaadiga

xtro, LGA pinnid on jah väiksemad. Vana PGA oli hea, kuna suured pinnid olid prose peal. Oht emaplaati vigastada oli pea olematu. Selles suhtes pole LGA mulle kunagi meeldinud.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2024 16:15:44 vasta tsitaadiga

Ega üllatus ei olnud. Päris nukrad müügitulemused 1 kuu järel. Eriti veel, et samal platvormil teine seeria.


Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2024 10:19:28 vasta tsitaadiga

Norm lahendus GIGABYTE X870 AORUS Elite diagrammis. Kui M2B_CPU või M2C_CPU pesas SSD kasutada, siis peamine X16 pesa jookseb PCie-5 X8 kiirusel.

Spoiler Spoiler Spoiler


Ilmselt PCIe-5 X8 on näiteks 7900XTX kaardiga ka reaalsuses sama kiire kui PCe-4 X16? Sellisel juhul poleks muret.

Tundub, et ainuke põhjus, miks "E" versioonile minna on kui tahta rohkem USB porte või näiteks eespaneelile USB 20GBs.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.09.2024 18:22:02 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:

Ilmselt PCIe-5 X8 on näiteks 7900XTX kaardiga ka reaalsuses sama kiire kui PCe-4 X16? Sellisel juhul poleks muret.

Ainuke pci-e gen 5 videokaarti turul on see hiina ime, Amd ja Nvidia on hetkel mõlemad gen 4

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2024 20:44:26 vasta tsitaadiga

Ah õigus, RX7K ise on ka ju alles gen4. See ei tulnud pähegi. Sellisel juhul jääb kiiruseks pesa gen4 X8, aga kas see tähendab, et M2B_CPU ja M2C_CPU lülituvad ka gen 4 peale?
Või kui ma kasutaksin M2B_CPU pesas gen3 ssd, siis kukuks graafika pesa ja M2C_CPU pesa ka gen3 peale? Päris nõme oleks.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.09.2024 22:43:47 vasta tsitaadiga

Kuna seal switch, siis on vast lootust, et gen 4 GPU ja gen 5 ssd saavad koos olla... icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2024 16:12:30 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2025 08:19:52 vasta tsitaadiga

Elustan teemat toreda uudisega minu jaoks.
Nimelt on mul ühed väledad DDR5-8200 pulgad, mis ei tahtnud stabiilselt 8000 teha ja ma ei teadnud, kas viga on proses, plaadis või bioses. Tuleb välja, et nüüd uue biosiga teevad! Eile võtsin viitsimiseks jaanuari versiooni peale lasta ja ei tea nüüd, kas pean tänama AMD'd või Asust ennast, aga vähese pingete näppimisega sain täiesti stabiilseks. thumbs_up.gif
Panen uuenduste kirjelduse ka infoks:
tsitaat:

2025/01/23

1. Updated AGESA to PI 1.2.0.3a Patch A. Please update the chipset driver to version 7.01.08.129 or newer to enhance gaming performance in select games.
2. Improved system performance and resolved the PeCoffLoader memory overflow issue for enhanced security.
3. Added support for up to 5200MT/s when four 64GB memory modules (total 256GB) are installed. The exclusive AEMP option will appear when compatible models are populated.
4. Enhanced compatibility

Nüüd siis kas 1. või 4. ilmselt aitas.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 30.01.2025 12:31:04 vasta tsitaadiga

Mul ei teinud alguses, am4 peal, profiili mälud suurt midagi. Aga kui biosed paremaks läksid siis hakkas järjest rohkem lubama. Kuni hakkasid cl14@3800mhz peal toimetama.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2025 19:55:10 vasta tsitaadiga

Kristoferr, Ma katsetan ka siin uue prosega stabiilsust ja mäludega. Tundub tõesti, et on palju stabiilsem viimase biosiga. Kui see on jätkuv, siis vaatan kus see uus piir on minu boardil.
Mul oli ka suht vana enne seda mingi eelmise aasta alguse oma, siis kui 7800X3D tugi tuli uuendasin.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 31.01.2025 20:33:52 vasta tsitaadiga

Hea oli, et elustasite. Ma liigun kohe AM5 peale. Mälud ja ssd on olemas, plaat on tellitud ja prose peaks järgmine nädal tulema. Paaritan B650 mobo Ryzen 9000 seeria prosega.
Ei tea mis on tõenäosus, et mobol on Ryzen 9000 proset toetav bios peal. icon_rolleyes.gif Vastasel juhul tuleb pimesi mobot fläshida. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 21:50:23 vasta tsitaadiga

https://www.reddit.com/r/ASRock/comments/1iegh2w/brand_new_9800x3d_dead/

Ma ei tea kuidas tüübid ikka oskavad. Kas järgmine GN video tulekul ja uurimine icon_lol.gif
Aru ma ei saa, mitmetel ei boodi X870 plaatidel jne. Ma ise üsna chill. Homme vist vaatan mida minu cpu suudab, praegu tundub, et hea isend sattus.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 23:36:37 vasta tsitaadiga

LGA socketi võlud. PGA puhul ei kuulnud selliseid lugusi. Ilmselt Zen 6 jaoks peab AMD tegema visuaalselt selgemaks mispidi tuleb see socketisse panna. Võibolla isegi värvid appi võtta.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 15:52:54 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ilmselt Zen 6 jaoks peab AMD tegema visuaalselt selgemaks mispidi tuleb see socketisse panna. Võibolla isegi värvid appi võtta.


Tomorrow, tahad selgitada kuidas täiesti valepidi socketisse pandud prose 3 päeva töötas ja siis probleem tekkis? Või kui üldse netist lugeda kuidas osadel kuuaega töötas ja siis sama jama?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 17:07:32 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Ilmselt Zen 6 jaoks peab AMD tegema visuaalselt selgemaks mispidi tuleb see socketisse panna. Võibolla isegi värvid appi võtta.


Tomorrow, tahad selgitada kuidas täiesti valepidi socketisse pandud prose 3 päeva töötas ja siis probleem tekkis? Või kui üldse netist lugeda kuidas osadel kuuaega töötas ja siis sama jama?

Ma ei võtaks neid väiteid eriti tõepäraselt. Kes ikka tahab ütelda, et ise olin loll ja tegin vea.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 18:06:38 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Auron kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Ilmselt Zen 6 jaoks peab AMD tegema visuaalselt selgemaks mispidi tuleb see socketisse panna. Võibolla isegi värvid appi võtta.


Tomorrow, tahad selgitada kuidas täiesti valepidi socketisse pandud prose 3 päeva töötas ja siis probleem tekkis? Või kui üldse netist lugeda kuidas osadel kuuaega töötas ja siis sama jama?

Ma ei võtaks neid väiteid eriti tõepäraselt. Kes ikka tahab ütelda, et ise olin loll ja tegin vea.

Täpselt. Senised kaks juhtumit on võrdlemisi anekdootlikud. Ainus kus see revieweri poolt ka üle vaadati oli üsna selge, et tegu on kasutaja veaga.
Arvestades seda millisel hulgal 9800X3D on müüdud ja palju kuid launchist möödas on, siis reaalse probleemi korral peaks me iga päev uutest juhtumitest kuulma...
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 18:50:38 vasta tsitaadiga

Et siis see millal on asi kasutaja viga ja millal äkki on toote viga põhineb "usul" icon_lol.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 18:56:12 vasta tsitaadiga

Kui tema väiteid tõena võtta, siis ta uuendas biosi 3.16 peale (sama nagu mul aga mul on X670E) ning millegipärast tegi ta manual OC 5.2Ghz -30mv CO. Stock expo 6000Mhz mälud.
Peale 3 päeva kasutamist suri 9800X3D ära kuid 9600x mille ta tagasi pani toimib board edasi. Seega kuskil on kala kas X870E boardi ja uue cpu seadistuse vahel või on praak cpu. Kuna mitmel väidetavalt on sama X870 chipseti boardiga olnud sama case teistel, siis pigem ma pakun, et prose ise eraldi süüdi ei ole. Aga eks näis ASrock mode proovib AMD'ga kontakti saada. Kui oleks mingi praak seeria, siis eeldaks suuremat kisa. Ja huvitav, et X670 ei ole probleeme. See kõik viitab ikkagi uue chipseti ja prose suhtluse peale. Nagu mingi voldi regulatsiooni kaitse ei toimi ja pani litaka.
Aga ma toonitan see on kõik tema väide, keegi pole milleski kindel. Samahästi näppis ta vb ise midagi manuaal OC tehes ja pani miskit valesti. Kuid tegelt peaks overvolt pinge kaitse rakenduma.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 19:06:29 vasta tsitaadiga

noh, oc ja seega garantii ei kehti icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 19:26:17 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Et siis see millal on asi kasutaja viga ja millal äkki on toote viga põhineb "usul" icon_lol.gif

Kaks juhtumit vs sadu või isegi tuhandeid (eeldan, et viitad Nvidia 16pin juhtumile). Usuga pole siin midagi pistmist.

tsitaat:
Arvestades seda millisel hulgal 9800X3D on müüdud ja palju kuid launchist möödas on, siis reaalse probleemi korral peaks me iga päev uutest juhtumitest kuulma...
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tatslinkov
HV vaatleja

liitunud: 07.10.2012




sõnum 04.02.2025 19:31:56 vasta tsitaadiga


Link

Mõned ikka võimaldavad kasutada samaaegselt kahte PCIe 5.0 NVMe M.2 ilma, et GPU PCIe 5.0 x16 pealt x8 langeks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD AM5 platvormi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.