Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 (Küsitlus: kas sõidaksid vabatahtlikult reka taga?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 519, 520, 521 ... 657, 658, 659  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas sõidaksid vabatahtlikult reka taga?
Jah
29%
 29%  [ 16 ]
Ei
63%
 63%  [ 35 ]
Olen salatoimik ja sõidan ainult rekka taga
7%
 7%  [ 4 ]
hääli kokku : 55

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 10.08.2023 12:26:55 vasta tsitaadiga

londiste, Okei ajad konkreetset rida ja oled punktuaalne - mõistetav. Mina räägin ka natuke inimlikust poolest ja ütlen, et kõike ei saagi kunagi normaalselt täidetavaks. Midagi peab inimene ise ka tegema. Nii jääbki kahjuks tänasel hetkel ühiskonnas.

Hispaanias piiratud ala nõuet ma küll ei tea (võisin märgiga ka eksida). Kehtib kõikidel teedel, kus sõita võib ja kahekesi sõitmise kohta on neil ka kenasti kirjas info:

"Cyclists may ride 2 abreast as long as they stay as far to the right of the road as possible, except on stretches with poor visibility or when traffic is dense. Cars, for their part, must observe a side distance of 1.5m when overtaking cyclists."


Kahekesi kõrvuti sõitmise kohta ma olen ise erimeelt natuke. Suure liiklusega teedel tundub see enesetapp, väiksemate puhul ma ei näe vahet kas ollakse kahekesi või on see traktor, millest auto möödub? Tagumisel liiklejal on pidur, silmad ja rool. Me oleme selle siin lubamisega äkki ajast maha jäänud, see hispaania lahendus on okei.

Edit: Meenub, et tuttav jalgrattur sai pideva telgjoone üleatamise eest Hispaanias trahvi 120€. Tegi tagasipöörde, tegemist oli väikse kõrvalteega ja mitte ühtegi masinat läheduses peale politsei polnud. Aga seal võib olla, et neid ratturturiste sunnitaksegi rohkem ettevaatusele.

_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 10.08.2023 12:30:44 vasta tsitaadiga

guugeldasin natukene. hispaanias on ikkagi üldine 1.5m nõue. samal ajal tundub, et seal on ka muid erisusi, mööda sõites võib kiirust ületada, vähemalt jalgratturitest mööda sõites ka pidevjoont ületada ja pudipadi veel.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 12:50:07 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
Betamax kirjutas:
/--/
Milleks mingit iba ajada?
/--/


Mõtelge kaasa lihtsalt. Milleks ibas süüdistada. Mingi põhjus seal ju peab olema. Või eeldad, et sõidetakse for fun, et närvidele käia?
Mulle tundub, et just tõestasite seda, et tüüpiline mootorsõidukijuht ei saagi aru. Leidsite mitu põhjust ja stereotüüpi kes peaks sõitma seal, aga proovi nüüd mõelda mis võiks olla põhjus mitte selle kasutamiseks.

6 korda muutsid seda postitust? Jumal küll.
Mis võiks olla põhjus selle mitte kasutamiseks? Arvatavasti mingi lühis kupli all vms. Enam-vähem sama nagu koni mahaloopimine, kuigi mõne sammu kaugusel on prügikast.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 10.08.2023 12:50:16 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
mikrom kirjutas:

Lisasks minu arust mis on oluline veel: "you cannot cycle whilst listening to music through headphones or earbuds"
Tean, et Hispaania politsei teeb üsna agaralt ka trahve jalgratturitele, tuttavad on ratastest ilma jäänud isegi. Jaoskonnas peale trahvi tasumist saab tagasi.


See punkt võiks küll sisse minna.
Mhmh, ja autoraadiod keelame ka ära icon_lol.gif
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 13:04:48 vasta tsitaadiga

See musa/misiganes kuulamine on pseudoprobleem suht. Paned mingi asisema kiivri pähe kus kõrvad kaetud ja kes see kontrollib kas aul on seal all klapid või ei?

Pigem on probleemiks need ratturid kes omastavad terve tee...
Krdi kergliiklusteel ka vänderdatakse ühest servast teise ja kui seljataga kella lased siis mõni hakkab nii rapsima, et vaat keerab end pikali sinnasamma... Möödu sis sellistest icon_lol.gif
Võiks koolides pigem mingi basic liiklusseaduse tunnid teha mingis madalamas astmes, et kuidas korrektselt liigelda vms.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.08.2023 13:06:15 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

Dogbert kirjutas:
Eeldab, et tee on laiem kui auto + 1,5m + rattur icon_lol.gif
Haapsalu kõrvaltänavatel enamasti ei olegi sellist laiust ja Tallinnas on ka selliseid kohti maa ja ilm.

Ja kui rõhutada, et peab justnimelt "mööduma", mitte "möödasõitu sooritama", st oma sõidurajalt väljumata, siis on päris palju tugimaanteid, kus peab lihtsalt ratturi taha sõitma jääma sel juhul, kuni ta kuhugi kõrvale pöörata suvatseb, väiksematest teedest rääkimata. icon_rolleyes.gif
möödumise korral mitte tee vaid sõidurada. standardne laius on mingi 3-3.5m? pool meetrit jalgratturile, poolteist kõrvale ja saabki kuni pooleteise meetri laiuse autoga mööduda? icon_biggrin.gif
siinjuures möödasõidu puhul see vahe nõue anyway ei ole praegu kirjutatud, niiet...
edit: lugesin uuesti algset lugu, on nii möödumisel kui möödasõidul erinevatest kohtades kirjutatud.


Kirjutasin mõlema variandi kohta. Alustasin sellest, et kohati pole tee/tänavgi nii lai füüsiliselt. icon_smile.gif
Ja kui üldse ei mahu ohutult mööda sõitma, siis saab ka praegu järel sõidetud, aga 1,5m on ikka päris suure varuga. Väikesel kiirusel oleks meeter piisav küll, IMHO. Maanteel suure kiiruse puhul saan aru sellisest distantsist ja olen seda hoidnud ka vastava seadusepügalata, aga kitsastel tänavatel 5-30km/h liikumisel hakkaks ju kehtima sama nõue. icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 10.08.2023 13:08:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 13:08:19 vasta tsitaadiga

Piisaks sellest, kui Jalgratturitel/tõukeratturitel tekiks kohustus vastavat juhiluba omada.
Enamus probleeme nendega oleks olemata... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 10.08.2023 13:09:27 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
iceincube kirjutas:
Betamax kirjutas:
/--/
Milleks mingit iba ajada?
/--/


Mõtelge kaasa lihtsalt. Milleks ibas süüdistada. Mingi põhjus seal ju peab olema. Või eeldad, et sõidetakse for fun, et närvidele käia?
Mulle tundub, et just tõestasite seda, et tüüpiline mootorsõidukijuht ei saagi aru. Leidsite mitu põhjust ja stereotüüpi kes peaks sõitma seal, aga proovi nüüd mõelda mis võiks olla põhjus mitte selle kasutamiseks.

6 korda muutsid seda postitust? Jumal küll.
Mis võiks olla põhjus selle mitte kasutamiseks? Arvatavasti mingi lühis kupli all vms. Enam-vähem sama nagu koni mahaloopimine, kuigi mõne sammu kaugusel on prügikast.


MOTT. Tõestatud täpselt see mis ütlesin. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.08.2023 13:16:26 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
See musa/misiganes kuulamine on pseudoprobleem suht. Paned mingi asisema kiivri pähe kus kõrvad kaetud ja kes see kontrollib kas aul on seal all klapid või ei?

Pigem on probleemiks need ratturid kes omastavad terve tee...
Krdi kergliiklusteel ka vänderdatakse ühest servast teise ja kui seljataga kella lased siis mõni hakkab nii rapsima, et vaat keerab end pikali sinnasamma... Möödu sis sellistest icon_lol.gif
Võiks koolides pigem mingi basic liiklusseaduse tunnid teha mingis madalamas astmes, et kuidas korrektselt liigelda vms.
kui sul tekib vajadus vanureid oma kellatirtsutamisega ehmatada, siis liigud sa liiga kiiresti inimeste vahel ja pead oma kiirust vähendama jalakäiaga võrdväärseks
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 10.08.2023 13:19:41 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
salatoimik kirjutas:
See musa/misiganes kuulamine on pseudoprobleem suht. Paned mingi asisema kiivri pähe kus kõrvad kaetud ja kes see kontrollib kas aul on seal all klapid või ei?

Pigem on probleemiks need ratturid kes omastavad terve tee...
Krdi kergliiklusteel ka vänderdatakse ühest servast teise ja kui seljataga kella lased siis mõni hakkab nii rapsima, et vaat keerab end pikali sinnasamma... Möödu sis sellistest :lol:
Võiks koolides pigem mingi basic liiklusseaduse tunnid teha mingis madalamas astmes, et kuidas korrektselt liigelda vms.
kui sul tekib vajadus vanureid oma kellatirtsutamisega ehmatada, siis liigud sa liiga kiiresti inimeste vahel ja pead oma kiirust vähendama jalakäiaga võrdväärseks
Või kasutad sõiduteed, aga siis on järgmistel häda.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 13:30:00 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
salatoimik kirjutas:
See musa/misiganes kuulamine on pseudoprobleem suht. Paned mingi asisema kiivri pähe kus kõrvad kaetud ja kes see kontrollib kas aul on seal all klapid või ei?

Pigem on probleemiks need ratturid kes omastavad terve tee...
Krdi kergliiklusteel ka vänderdatakse ühest servast teise ja kui seljataga kella lased siis mõni hakkab nii rapsima, et vaat keerab end pikali sinnasamma... Möödu sis sellistest icon_lol.gif
Võiks koolides pigem mingi basic liiklusseaduse tunnid teha mingis madalamas astmes, et kuidas korrektselt liigelda vms.
kui sul tekib vajadus vanureid oma kellatirtsutamisega ehmatada, siis liigud sa liiga kiiresti inimeste vahel ja pead oma kiirust vähendama jalakäiaga võrdväärseks
ma ei tea kust need vanurid nüüd sisse tulid aga ju tüüpiline telefoni mäng. Ma ise pidasin küll teisi rattureid silmas nagu ka mainisin. icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 13:36:09 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
Betamax kirjutas:
iceincube kirjutas:
Betamax kirjutas:
/--/
Milleks mingit iba ajada?
/--/


Mõtelge kaasa lihtsalt. Milleks ibas süüdistada. Mingi põhjus seal ju peab olema. Või eeldad, et sõidetakse for fun, et närvidele käia?
Mulle tundub, et just tõestasite seda, et tüüpiline mootorsõidukijuht ei saagi aru. Leidsite mitu põhjust ja stereotüüpi kes peaks sõitma seal, aga proovi nüüd mõelda mis võiks olla põhjus mitte selle kasutamiseks.

6 korda muutsid seda postitust? Jumal küll.
Mis võiks olla põhjus selle mitte kasutamiseks? Arvatavasti mingi lühis kupli all vms. Enam-vähem sama nagu koni mahaloopimine, kuigi mõne sammu kaugusel on prügikast.


MOTT. Tõestatud täpselt see mis ütlesin. thumbs_up.gif

Hea, kui ise aru saad, mille üle filosofeerid.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.08.2023 14:06:20 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Mnator kirjutas:
salatoimik kirjutas:
See musa/misiganes kuulamine on pseudoprobleem suht. Paned mingi asisema kiivri pähe kus kõrvad kaetud ja kes see kontrollib kas aul on seal all klapid või ei?

Pigem on probleemiks need ratturid kes omastavad terve tee...
Krdi kergliiklusteel ka vänderdatakse ühest servast teise ja kui seljataga kella lased siis mõni hakkab nii rapsima, et vaat keerab end pikali sinnasamma... Möödu sis sellistest icon_lol.gif
Võiks koolides pigem mingi basic liiklusseaduse tunnid teha mingis madalamas astmes, et kuidas korrektselt liigelda vms.
kui sul tekib vajadus vanureid oma kellatirtsutamisega ehmatada, siis liigud sa liiga kiiresti inimeste vahel ja pead oma kiirust vähendama jalakäiaga võrdväärseks
ma ei tea kust need vanurid nüüd sisse tulid aga ju tüüpiline telefoni mäng. Ma ise pidasin küll teisi rattureid silmas nagu ka mainisin. icon_rolleyes.gif
su väljendus viitas tüüpilisele vanade naiste käitumisele kui mõni bolt/wolt selja taga närvis on
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 15:53:36 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
Mulle tundub, et just tõestasite seda, et tüüpiline mootorsõidukijuht ei saagi aru. Leidsite mitu põhjust ja stereotüüpi kes peaks sõitma seal, aga proovi nüüd mõelda mis võiks olla põhjus mitte selle kasutamiseks.

Sest juba vanaema praadis liha kahe tükina, aga tema põhjuseks oli, et tal oli lühike ahi (meelde jäänud suht hea võrdlus mingist Peep Vainu 17a vanast motivatsioonikoolituse salvestisest). Mutike on eluaeg maantee servas sõitnud ja kahtleb, kas üldse tohib kallile ja peenele uuele teekesele ronida. Pärast straff ja pool pinssi läind.

Suures plaanis aga aitab empaatiavõimet tekitada suuresti see, kui sõidad ise aegajalt nii auto, tsikli, velo kui tõuksiga + pluss muidugi käid ka jala ja jood vett.

kjaups kirjutas:
Mina kui viimane parkija olen nõuetekohaselt tõuksi ära paigutanud ja saan trahvi Boldi käest tagant järgi või kuidas?
Tuul lükab tõuksi pikali ja heauskne inimene paneb selle püsti risti teele, teadmata, et kuidas peab parkima, kes trahvi saab?

Kui Tuul Boldi tõuksi pikali lükkab, on see juba Tuule ja Boldi omavaheline arveteklaarimine.

mikrom kirjutas:
Lisasks minu arust mis on oluline veel: "you cannot cycle whilst listening to music through headphones or earbuds"
Tean, et Hispaania politsei teeb üsna agaralt ka trahve jalgratturitele, tuttavad on ratastest ilma jäänud isegi. Jaoskonnas peale trahvi tasumist saab tagasi.

Näide jälle täiesti BS seaduspunktist, kuna klappide kõrvas/kõrvadel kandmine ei tähenda veel muusika kuulamist. Keelatud ei ole sellega ei müra vaigistamine, jutusaate kuulamine ega handsfreena kasutamine. Mitte kuidagi ei tõesta ära muusika kuulamist.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 16:35:08 vasta tsitaadiga

Tervitan pässi Bolti takso roolis, kes mu taga tuututas ja kätega vehkis, kuna ma ei sõitnud kollasega ristmikku kinni.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 17:18:37 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Tervitan pässi Bolti takso roolis, kes mu taga tuututas ja kätega vehkis, kuna ma ei sõitnud kollasega ristmikku kinni.

Sinu pärast sünnitati autos icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.08.2023 17:20:42 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Betamax kirjutas:
Tervitan pässi Bolti takso roolis, kes mu taga tuututas ja kätega vehkis, kuna ma ei sõitnud kollasega ristmikku kinni.

Sinu pärast sünnitati autos icon_rolleyes.gif
saab tulevikus kiidelda, et on sündinud autojuht icon_lol.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 17:33:25 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Betamax kirjutas:
Tervitan pässi Bolti takso roolis, kes mu taga tuututas ja kätega vehkis, kuna ma ei sõitnud kollasega ristmikku kinni.

Sinu pärast sünnitati autos icon_rolleyes.gif

Ma ei kujuta ette, kust otsast see tüüp sünnitanud oleks. Rasestumisest rääkimata.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 10.08.2023 18:32:02 vasta tsitaadiga

parafraseerides väljendit "Kui kõike ei jõua, siis tee pool"
ratturina ütlen, et kui mootorsõiduki juht tervet 1,5m ei suuda teha, siis tee vähemalt pool sellest! Märksa parem, kui 0,2m +10km/h mööda kihutada
paljudel mootorsõiduki juhtidel pole õrna aimugi, kuidas kaherattalisel sõitmine on

kui nende mootorsõiduki juhtide liikluskäitumist rattaga sõitmisel selja tagant filmitaks, siis materjali vaadates, tunneks nood ennast ilmselt pisut piinlikult või hakataks end õigustama - siinhulgas räägin ka paljudest nendest nö kileviineritest, enamus on neist mootorsõidukijuhid.

tean ise üht kolleegi, kes rattaga sõites sõitis kõik punased roheliseks, ometi oli ta autokooli läbinud ja autoga sõites ka järgis reegleid

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 10.08.2023 19:38:55 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
parafraseerides väljendit "Kui kõike ei jõua, siis tee pool"
ratturina ütlen, et kui mootorsõiduki juht tervet 1,5m ei suuda teha, siis tee vähemalt pool sellest! Märksa parem, kui 0,2m +10km/h mööda kihutada

Kui tulevikus trahv nagunii tuleb ja mõlemal juhul sama suur on, siis milleks vaevuda, parem siis juba täie raha eest? icon_rolleyes.gif

Mina lõõbin, aga see asi on absurdile juba väga lähedal ja trahviga ähvardamine hetkel olukorda ei paranda.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 19:41:38 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
parafraseerides väljendit "Kui kõike ei jõua, siis tee pool"
ratturina ütlen, et kui mootorsõiduki juht tervet 1,5m ei suuda teha, siis tee vähemalt pool sellest! Märksa parem, kui 0,2m +10km/h mööda kihutada
paljudel mootorsõiduki juhtidel pole õrna aimugi, kuidas kaherattalisel sõitmine on

Tuleb meelde video icon_biggrin.gif

Link

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 10.08.2023 19:45:12 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
libe kirjutas:
parafraseerides väljendit "Kui kõike ei jõua, siis tee pool"
ratturina ütlen, et kui mootorsõiduki juht tervet 1,5m ei suuda teha, siis tee vähemalt pool sellest! Märksa parem, kui 0,2m +10km/h mööda kihutada
paljudel mootorsõiduki juhtidel pole õrna aimugi, kuidas kaherattalisel sõitmine on

Tuleb meelde video icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
unustasin selle linkida

aga pakun et siinsed lärmakamad tegelased naudiksid vähe kaugemalt möödumist, olles ise voki seljas.
Ja isegi, kui keegi sedasi autoga möödub, siis ajab vanduma vast?

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 10.08.2023 20:11:36 vasta tsitaadiga

Volvo vist sai 1.5m külgvahet... aga enda suhtes jään kahtlevale seisukohale, vist olin lähemal kui 1.5m...
Volvo kasutas möödasõidul suunamärguandeid, mida ise kahjuks ei teinud...
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2023 20:36:20 vasta tsitaadiga

ajuNolk, kui kahesuunaline, siis sa polnud tubli, volvo oli

https://forte.delfi.ee/artikkel/120223185/austraalias-kehtestatakse-superautode-juhtidele-eraldi-juhiluba
Meil ka mõnele oleks lisakoolitust vaja

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 10.08.2023 20:51:58 vasta tsitaadiga

https://www.postimees.ee/7830645/rahunemispeatustest-saab-veel-tanavu-uus-normaalsus

Rahunemispeatus on 45 min, kaua see trahvi välja kirjutamine aega võtab?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 (Küsitlus: kas sõidaksid vabatahtlikult reka taga?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 519, 520, 521 ... 657, 658, 659  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.