Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Elektrilised tõukerattad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 55, 56, 57  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 24.07.2023 23:47:41 vasta tsitaadiga

Uus Bolti tõuks on sõidumugavuse poolest tõesti teine tubakas, amort ja 12" rehv ees annavad palju. Tundus aga et hirmus palju tuli teda lükata enne kui see vedu hakkas võtma, suur kolakas ka teine. Sellel eksemplaril mida proovisin kippus gaasihoob ka kinni jääma.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 11:22:34 vasta tsitaadiga

Ma ei orienteeru absoluutselt elektritõuksimaailmas, aga sooviks mingit sellist kergemat, lihtsamat, kompaktsemat isendit, mida kasutada nö. pargi ja sõida stiilis, et jätad auto kuhugi sobivasse kohta ja kulged edasi tõuksiga.

Samas võiks olla ikka kvaliteetne ja töökindel isend, et ei peaks mingite veidrustega tegelema, lihtsalt võtad ja sõidad. Kaalu 75kg ja ei kavatse kambakesi sellel sõita, seega kaal pole eriline teema.

Mida soovitate?

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 11:46:39 vasta tsitaadiga

ikka see Ninebot Max G30...oma hinna juures vist paremat pole, peaks mahtuma pagasnikusse ka, enda pisikesse aurisesse mahub igatahes
https://www.tõuksimaailm.ee/shop/elektriline-toukeratas-ninebot-max-g30/?utm_source=hind.ee&utm_medium=referral
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 11:50:35 vasta tsitaadiga

No kerge see pole... Kui kergemat siis mõni muu mudel või xiaomi.

Oleneb palju ranget vaja

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 12:30:25 vasta tsitaadiga

see on ka hea. Suur plate ja suunatuled. Sõbral-töökaaslasel on. Täitsa mõnus oli sõita.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 12:55:21 vasta tsitaadiga

Kolakaid pakutakse. M365/pro või nende uuemad vennad ikkagi. G30 max on oluliselt vastikum trepist tassida ja võtab ka autos palju rohkem ruumi. Mul oli vahepeal üks ja kaalusin, kas jätan endale selle või juba mitu aastat omatud M365 pro. Jäi ikkagi viimane. Ei tasu seda 8,5" ratast häbistada - reaalselt siledal kõnniteel igati optimaalne.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 13:13:56 vasta tsitaadiga

endal mõlemad, m365 pro ja g30max...autoga kaasas on ikka g30max, sõidumugavus ja vähem muretsemist, et aku tühjaks peaks saama. see mõni kilo kaaluvahet ei ole määrav...aga kui on, siis xiaomi oleks järgmine soovitus jah
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2023 14:11:44 vasta tsitaadiga

Kui asi ainult mõnes kilos siia-sinna, siis see ei morjenda, olulisem on just muretu kasutamine, et oleks olemas ja toimiks, kui vaja.

G30 paistab pealtnäha täiesti maa ja ilm mu vajaduste jaoks, eks peab minema irl kaema ja käega katsuma millalgi. Tänud thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tann84
HV kasutaja
tann84

liitunud: 30.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2023 13:35:46 vasta tsitaadiga

Olen oma esimese elektrilise tõukeratta otsingul ja silma jäi esialgu XIAOMI PRO 2
Oma kaalu ja parameetrite poolest ja mis seal salata ka hinna poolest.
Oleks mõeldud igapäevaselt rongi kaasa võtmiseks ja siis linnas tööle sõitmiseks ~3km kaugusel ja vastupidi 🙂
Kas antud mudel sobiks või oskate midagi teist sarnast soovitada.

Tänud ette kõigile vastajatele

_________________
PSN: karl877
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2023 21:50:17 vasta tsitaadiga

Ega vist muud pole, kui proovi ära. Räägitakse, et 10-tollised rattad on paremad, kui selle tõuksi 8,5-tollised. Aga kas õhkrehviga on vahet, seda pole keegi maininud. Võimalik on, et erinevus tekib ebatasasel teel, kus 10-tolline ratas võibolla veereb tiba sujuvamalt.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2023 22:37:11 vasta tsitaadiga

Minu tõuksil käib sama velje peale 8.5" ja 10". Ilmselgelt 10" on pehmem sõit.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2023 19:59:37 vasta tsitaadiga

Kuidas tuvastada tõuksi ketaspiduri klotside seisundit? Kas tuleb lahti võtta? Mul on tõuksiga esimese kuu jooksul juba üle 300 km aetud. Hiljuti läks pidur juba liiga nõrgaks ja ma lihtsalt regullisin teda, aga klotside uurimiseks lahti ei võtnud. Ketas on ilus, kriime ja muid jälgi ei ole.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2023 00:12:51 vasta tsitaadiga

Vaata taskulambiga, kui paks friktsioonmaterjali kiht on. 300-ga ei tohiks veel otsa saada. Metall-metalliga olukord hakkab kõrva ka kriipima.

Regullida võib ikka, kuna mingit automaatregulli neil (vähemalt odavatel trossajamiga) pole.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2023 19:57:35 vasta tsitaadiga

Õnnestus tagarehvi auk saada.

Spoiler Spoiler Spoiler


Käsipump seda täis ei löö. Elektripump lööb täis ja kui voolik lahti ühendada, jookseb rehv 15 sekundiga tühjaks.
Kas garantiiajal saab seda ise vahetada või pean pilli Tõuksimaailma viima? Mõtlen isegi, et mida <piiksu> mul neid õhkrehve vaja on. Annan mugavuse
osas veidi järgi ja panen kas kärg- või täisrehvid. Talvel nagunii ei sõida, suvel saab iga rehviga hakkama.
Kuidas Velt Ecol tagaratta alt ära saab?
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2023 20:04:26 vasta tsitaadiga

Iseparanev rehv pole?
Pildilt küll hästi ei näe aga pakuks, et selle helkurkleepsu all on miski mutter (või on seal miski plastik koos selle kleepsuga?)

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2023 20:13:38 vasta tsitaadiga

Need on eraldi õhukummiga või ainult rehv? viimast saab üsna kergesti parandada ka ilma maha võtmata.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2023 20:22:14 vasta tsitaadiga

Eraldi õhukummidega. Nii et parandusmöginad ei toimi?
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 17.08.2023 11:09:54 vasta tsitaadiga

Muidugi võid kummi ise ka vahetada. Nende väikeste ratastega pead jälgima, et kummid korralikult täis oleksid, oma 50 PSI või 3.5 baari
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ressi
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2023 12:24:30 vasta tsitaadiga

Kas elektritõuksi võib laadida nii, et ta on sisse lülitatud ja näeb ekraanilt laetuse protsenti?
Poest öeldi, et peaks olema välja lülitatud ja põhjenduseks oli see, et siis kulub voolu vähem.
Aga kas tõuks võib olla laadimise ajal sisse lülitatud alati, kui laadida ja miks internetis on öeldud
mõnes kohas, et sisse lülitatuna ei tohi laadida, kuna see võib akut kahjustada?
Kumb siis on õige - kas laadimise ajal oleks välja lülitatud või võib ka laadida sisse lülitatuna?
Mobiili ei lülitata ju laadimise ajal välja ja ei juhtu midagi. Kas tõuks on selles suhtes erinev, et akuga
võib midagi paha juhtuda?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2023 12:31:49 vasta tsitaadiga

Tõuks lülitab end ju sisse kui kaabel sappa panna... Või noh läheb niiöelda laadimismodesse ja kuvab laadimistaset...
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2023 13:29:57 vasta tsitaadiga

madis888, võib, võib. Igast lollusi räägitakse.

Jah, voolu tarbib ilmselgelt rohkem, aga see nii olematu erinevus.
Ninebotil näiteks lülitabki laadija peale sisse. Teistel jällegi ei pruugi. Osadel jällegi see, et kui mingi aja jooksul sõitu pole alustatud, lülitab ise ennast välja.

Ehk lühidalt, tee mis tahad.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2023 16:54:28 vasta tsitaadiga

Reaalsuses, mida ta seal sisselülitatuna ikka niiväga tarbib. See Led ekraan ongi vast üks suurimaid tarbijaid.
Ma olen mitu x unustanud tõuksi sisselülitatuna ööseks seisma. Hommikuks pole akust protsentigi kadunud.
Täitsa huvitav mis tõuksil selline juhend

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2023 20:02:20 vasta tsitaadiga

Minu pill lülitab end ise välja, kui mingi aeg temaga midagi ei tehta. Sisselülitatuna laadima panekul lülitab kah end välja.

Võibolla on mõni reegel pärit aegadest, mil elektriskuuterid sõitsid pliiakudega ja nende elektriskeemid olid algelised.

Huvitav, miks on elektritõukside sisekummidel 90-kraadise nurgaga ventiil?
Kuna mul lohv läks, siis panin uue, aga katseks mingi Prisma 45-kraadise ventiiliga variandi. Küll 12 tolli, aga mahub 10-tollisesse rehvi kenasti. Püstisem ventiil on palju mugavam ja selline lohv poole odavam.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 17.08.2023 21:06:20 vasta tsitaadiga

Minu hiinakas kestis siis 3500 km. Ostes tausta uurides oli teada, et kontroller kipub kuumuse kätte ära surema, eriti regeni koormuse tõttu. Mõned on regeni kaabli lahti ühendanud, aga ise regenist küll ei loobu. Seepärast tellisin peale ostmist suured CPU termopadjad et kontrolleri ja metallkorpuse vahele pannes kuumust hajutada, aga ei ole viitsinud kaant maha võtta. Eelmine suvi ühel kuumal päeval juba andis regen saba, mõtlesin et saabki uue kontrolleri, aga järgmine sõit jälle töötas ja kestis veel aasta otsa. Seekordne 32 kraadi ja 30km oli liiast. Sõitu alustades oli juba regen kutu. Vahetult enne tagasi jõudmist kiirendi enam ei reageerinud, oleks 20 km/h kiirusega ilmselt koduni ära veerenud, aga ma loll lülitasin välja icon_smile.gif ja peale resa enam mootor ei rakendu, kuigi vool on järel. Õnneks tuli vaid viimane kilt jalaga hoogu lükata.
Vaatasin nüüd et uus kontroller läheb koos transaga 50€. Lahti pidanuks kiskuma niikuinii, sest 3 aastaga on silikoon piisavalt lagunenud ja niiskuskindluse säilitamiseks tuleb värske silikooniga üle käia, saab siis ka uuele kontrollerile jahutus külge pandud.

Vahepeal mõtlesin, et olekski ehk õige aeg Ultra 4 peale üle minna, aga tollel 2 korda väiksema mahutavusega aku ja 2 korda tihedamalt laadima tassida küll ei viitsi, nii et laseb samaga edasi. Kaalusin enda oma ära ja 24kg jääb kenasti alla kriitilise piiri, nii et pole nagu pointi veel välja vahetada.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2023 22:32:18 vasta tsitaadiga

Kassmees, pliiakuga variandil kippusid kontrolleril olema releed. Nende puhul tõesti pole mõistlik sisselülitatuna hoida kui ei kasuta/laeb.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2023 04:17:52 vasta tsitaadiga

Ostsin Tõuksimaailmast tagumise velje jaoks ka täisrehvi. Mõtlen, et proovin ära. Kas seda saab ise velje peale väänata ja kui, siis missuguste vahenditega? Kui ei saa, eks kasutan mõne tõuksiprofi teenust või viin pilli nädalaks Tõuksimaailma.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2023 17:53:05 vasta tsitaadiga

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=566204405664125&id=100068237121875

Ehk hakkab nüüd ka vaikselt kord maijja saama… thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2023 20:10:51 vasta tsitaadiga

Kui link ei sisalda mingit kirjeldust, võiks selle siia lisada. Ei kliki suvalinke.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 03:13:17 vasta tsitaadiga

kord majja ja kõik tagasi autorooli thumbs_up.gif suhteliselt kasutuks junniks varsti seadustega tehtud see tõuks.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 22.08.2023 08:32:06 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
kord majja ja kõik tagasi autorooli thumbs_up.gif suhteliselt kasutuks junniks varsti seadustega tehtud see tõuks.
aga ongi tegelikult ju laste mänguasjaks kunagi leiutatud icon_cool.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 08:42:06 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
kord majja ja kõik tagasi autorooli thumbs_up.gif suhteliselt kasutuks junniks varsti seadustega tehtud see tõuks.

Et kui üle 25km/h ei lähe ja üle 1kw powerit pole siis kasutu junn? Ma ise ei ütleks aga no poogen mis ma arvan, sõidan ju mingi odava käulaga icon_lol.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 12:25:44 vasta tsitaadiga

Ega ma sõidan ka odava käulaga, kuna selliste uudiste valguses on täiesti võimatu midagi osta. Üks päev legaalne, teine päev illegaalne, kolmas päev saad juba lubadeta sõidu eest trahvi jne.
Vaevalt, et 1kw+ mootorist puudust tunda oskaks, pole kunagi omanud. Kõik suure akuga vähemalt tunduvad esmapilgul illegaalsed olema. Isegi kui ei ole, siis välimus kutsub kontrollima.
Hetkel käula käib originaalis 32km/h välja, max kuni 35km/h aga mitte minu raskuse all. Kõvasti alla 1kw mootor. Eks siis muretseb kui kunagi vahele peaks jääma.

btw kiirusest. PPA postituse juures EU pilt ka, kus max 25km/h tundub üldse ime, et läbi läinud on. Nii mõnigi kuni 20km/h isegi.
Varsti nagu droonidel GPS piirangud, saad kuni 15km/h sõita (droonidel muidugi mitte kiirusepiiranguks määratud).
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 12:54:05 vasta tsitaadiga

Politsei järelvalve on ikka praktiliselt olematu ja seetõttu ongi lapsed/teismelised ning purjus sõitjad "tõuksi" maine alla viinud thumbs_down.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 13:23:09 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Politsei järelvalve on ikka praktiliselt olematu ja seetõttu ongi lapsed/teismelised ning purjus sõitjad "tõuksi" maine alla viinud thumbs_down.gif


... koostöös rendivaraga. Alustanud reguleerimist siis sealt aga ei...
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 22.08.2023 13:49:15 vasta tsitaadiga

1kw oleks nõrgale tõuksile, rattale jne sobilik üle maailma mitte hädine 250w mis on sulaselge saast. Korralik kvaliteetne 1kw mootor veab ka sumomaadlejat.
_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 22.08.2023 14:17:41 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Ega ma sõidan ka odava käulaga, kuna selliste uudiste valguses on täiesti võimatu midagi osta. Üks päev legaalne, teine päev illegaalne, kolmas päev saad juba lubadeta sõidu eest trahvi jne.
Vaevalt, et 1kw+ mootorist puudust tunda oskaks, pole kunagi omanud. Kõik suure akuga vähemalt tunduvad esmapilgul illegaalsed olema. Isegi kui ei ole, siis välimus kutsub kontrollima.
Hetkel käula käib originaalis 32km/h välja, max kuni 35km/h aga mitte minu raskuse all. Kõvasti alla 1kw mootor. Eks siis muretseb kui kunagi vahele peaks jääma.


Kui läheb üle 25km/h, siis enamusel peaks olema võimalik kiirust piirata kas füüsiliselt kontrollerile takisti järele pannes või tarkvaraliselt menüüst.
Keerulisem on kaalu ja mootori võimsusega, kuna neid niisama lihtsalt muuta ei saa

Saan aru, et kiirus peab olema piiratud nii, et seda nupuvajutusega muuta ei oleks võimalik.
Minu oma läheb kuni 40 km/h välja. Kui on aeg sealmaal, siis on plaan peidetud menüüst kiirus ära piirata.
Usun et sellest piisab juhuks kui politsei peaks kunagi tänaval huvi tundma, sest peidetud menüürägastikust ei ole niisama lihtne kiiruse funktsiooni üles leida ja see ei klassifitseeru lihtsa nupuvajutuse alla icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 14:42:20 vasta tsitaadiga

medicopter kirjutas:
1kw oleks nõrgale tõuksile, rattale jne sobilik üle maailma mitte hädine 250w mis on sulaselge saast. Korralik kvaliteetne 1kw mootor veab ka sumomaadlejat.


Tavainimese veab tavalistes linnatingimustes (Tartu) see hädine 250 vatti ära ja linnas on suht ohutu kiirus kuni 20 km/h. Ega minagi oma pilliga kogu aeg 25 km/h ei uha. Kus ma näen, et on vaja sõita rahulikumalt, seal ma nii tegutsen.
Kilovatine mootor võib inimestes tekitada suurema soovi saavutada ohtlikke kiirusi ja me teame, kui hoolimatult paljud inimesed sõidavad. Üldse tundub, et mingi tuunimise võimalus on kõikidel aparaatidel. Ka mu Velt Ecol saab mõlema nupu allhoidmisega tuua displei peale seaded, kus on võimalik kiirusepiirang maha võtta ja siis jookseb see pill välja 30 km/h. Aga õnneks on selle mootor nii nõrk, et minu 90 kiloga tuleb see kiirus vaid kergel langusel. Tasasel maal on 28 km/h lagi ja kui veel tuul on vastu, siis üle 25 ikka ei lähe. Mulle sobib thumbs_up.gif
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 14:58:45 vasta tsitaadiga

hobihall kirjutas:
RassK kirjutas:
Ega ma sõidan ka odava käulaga, kuna selliste uudiste valguses on täiesti võimatu midagi osta. Üks päev legaalne, teine päev illegaalne, kolmas päev saad juba lubadeta sõidu eest trahvi jne.
Vaevalt, et 1kw+ mootorist puudust tunda oskaks, pole kunagi omanud. Kõik suure akuga vähemalt tunduvad esmapilgul illegaalsed olema. Isegi kui ei ole, siis välimus kutsub kontrollima.
Hetkel käula käib originaalis 32km/h välja, max kuni 35km/h aga mitte minu raskuse all. Kõvasti alla 1kw mootor. Eks siis muretseb kui kunagi vahele peaks jääma.


Kui läheb üle 25km/h, siis enamusel peaks olema võimalik kiirust piirata kas füüsiliselt kontrollerile takisti järele pannes või tarkvaraliselt menüüst.
Keerulisem on kaalu ja mootori võimsusega, kuna neid niisama lihtsalt muuta ei saa

Saan aru, et kiirus peab olema piiratud nii, et seda nupuvajutusega muuta ei oleks võimalik.
Minu oma läheb kuni 40 km/h välja. Kui on aeg sealmaal, siis on plaan peidetud menüüst kiirus ära piirata.
Usun et sellest piisab juhuks kui politsei peaks kunagi tänaval huvi tundma, sest peidetud menüürägastikust ei ole niisama lihtne kiiruse funktsiooni üles leida ja see ei klassifitseeru lihtsa nupuvajutuse alla icon_smile.gif


Aeglasemaks ei ole kindlasti plaani teha icon_smile.gif
Ilmselt kõige parem spidio valetama panna. Ala üle 25km/h ei näitagi, nagunii silmaga juhindud kuidas on mõistlik sõita.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 15:13:10 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
kord majja ja kõik tagasi autorooli thumbs_up.gif suhteliselt kasutuks junniks varsti seadustega tehtud see tõuks.


Ei ole ju nii. See tõuks on kergliikur millega liigutakse kõnniteel, sõiduteele pole sellega asja.
Kuskil suletud alal(näiteks võistlussport) võid oma võimsamat tõuksi ikka kasutada. Kõnniteel on tegelikult isegi 25km/h ohtlikuvõitu. Oleneb muidugi tihendist, aga need tihendid kellel pole ühegi mootorsõiduki juhtimise õigust lekivad enamasti üsna kõvasti.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 16:01:12 vasta tsitaadiga

No ideaalis võiks olla jah rattateed kuni 40km/h liiklusele. Ega iga kõnnitee kindlasti ei kannata ka 20km/h liiklust.
Teoorias võiks ka elektriratta osta. Tundub, et selle peale ei vigise keegi kui tollega 40km/h sõita icon_rolleyes.gif ... aga kahjuks pole piisavalt mugavat ruumi hoiustamiseks, lisaks megakobakas võrreldes tõuksiga ja autole vaja lisavarustust osta vedamiseks.

Minu jaoks on see ikkagi auto asendamiseks ilusa ilmaga, mitte kõndimise asendamiseks. Seega kui tempot pole = kasutu.
Igal juhul mõttetu laliseda oma roheteemal kui vajalikud vahendid tekivad ja need mänguasjaks muudetakse.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 22.08.2023 16:46:35 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
medicopter kirjutas:
1kw oleks nõrgale tõuksile, rattale jne sobilik üle maailma mitte hädine 250w mis on sulaselge saast. Korralik kvaliteetne 1kw mootor veab ka sumomaadlejat.


Tavainimese veab tavalistes linnatingimustes (Tartu) see hädine 250 vatti ära ja linnas on suht ohutu kiirus kuni 20 km/h. Ega minagi oma pilliga kogu aeg 25 km/h ei uha. Kus ma näen, et on vaja sõita rahulikumalt, seal ma nii tegutsen.
Kilovatine mootor võib inimestes tekitada suurema soovi saavutada ohtlikke kiirusi ja me teame, kui hoolimatult paljud inimesed sõidavad. Üldse tundub, et mingi tuunimise võimalus on kõikidel aparaatidel. Ka mu Velt Ecol saab mõlema nupu allhoidmisega tuua displei peale seaded, kus on võimalik kiirusepiirang maha võtta ja siis jookseb see pill välja 30 km/h. Aga õnneks on selle mootor nii nõrk, et minu 90 kiloga tuleb see kiirus vaid kergel langusel. Tasasel maal on 28 km/h lagi ja kui veel tuul on vastu, siis üle 25 ikka ei lähe. Mulle sobib thumbs_up.gif


Võibolla kui pole koormat kaasas mis minul enamasti on. Pole autot ja ei saa autot aga elu vajab elamist ning tihti tuleb ka kraami vedada ja isegi tsemendikotti on veetud millega 250w eales hakkama ei saa.

_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 17:35:02 vasta tsitaadiga

Mul just vastupidi, el. tõuks kiiremaks, kui niisama kõndimine, liikumiseks A ja B vahel, nt viid auto hooldusesse ja tõuksiga koju/tööle ning pärast teenindusse tagasi. Või lastega rattaga sõitma, samal ajal mina eelistan just tõuksi tava rattale, aga lapsed (eelkooli vanuses) väga kiiresti ei jõua sõita.
Aga see vahemaa on alati alla 10km.
Seega mulle 25km/h täitsa piisav selleks, ehk igaühele oma icon_wink.gif

_________________
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.
Kommentaarid: 301 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 222
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 17:36:27 vasta tsitaadiga

Kui üle 25km/h sõita soov siis ju roller täitsa leiutatud kuni 45km/h kiirusega, sealt edasi juba mootorratas. Peaks ka täitsa elektrilisi saadaval olema juba.
Veits imelik soovida, et sõidan tõuksiga mootorratta kiirusega icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 18:26:05 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Kui üle 25km/h sõita soov siis ju roller täitsa leiutatud kuni 45km/h kiirusega, sealt edasi juba mootorratas. Peaks ka täitsa elektrilisi saadaval olema juba.
Veits imelik soovida, et sõidan tõuksiga mootorratta kiirusega icon_rolleyes.gif


ot:

Mootorratta puhul on ju jama. Ilmselt saab kuskilt elektrilisi ka, aga õige motopede mõõdab oma ratta võimsust ikka detsibellides ja elektrilisel neid eriti pole.

/s
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 22.08.2023 19:18:41 vasta tsitaadiga

Endale ka 25km/h täielikult piisav nii tõuksi kui pisimopeediga ja põhiline, et saab liigutud A punktist B punkti ning kõik. Teine oluline faktor endale on, et pole sunduslik liiku autode vahel nagu mopeediga on ette nähtud ja saab rahulikult kulgeda vaikselt kohale kuhu vaja.
_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 20:00:31 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
salatoimik kirjutas:
Kui üle 25km/h sõita soov siis ju roller täitsa leiutatud kuni 45km/h kiirusega, sealt edasi juba mootorratas. Peaks ka täitsa elektrilisi saadaval olema juba.
Veits imelik soovida, et sõidan tõuksiga mootorratta kiirusega icon_rolleyes.gif


ot:

Mootorratta puhul on ju jama. Ilmselt saab kuskilt elektrilisi ka, aga õige motopede mõõdab oma ratta võimsust ikka detsibellides ja elektrilisel neid eriti pole.

/s


Kui juba autoteele ronida, siis milleks mingit võrri? Või mis eelise see peaks andma? Tõuksiga lased risti põiki läbi linna olenemata teeliigist.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 20:37:54 vasta tsitaadiga

RassK, selleks et sa auto kiirusega "olenemata tee liigist risti-põiki läbi linna" saaks sõita, ongi tõuksidele need piirangud.
Pole väga ohutu, kui mingit jobud jalakäijate vahel auto kiirusega sõidavad ja ise siiralt usuvad, et suudavad füüsikaseadusi eirata.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 22.08.2023 21:36:32 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
RassK, selleks et sa auto kiirusega "olenemata tee liigist risti-põiki läbi linna" saaks sõita, ongi tõuksidele need piirangud.
Pole väga ohutu, kui mingit jobud jalakäijate vahel auto kiirusega sõidavad ja ise siiralt usuvad, et suudavad füüsikaseadusi eirata.


thumbs_up.gif thumbs_up.gif

_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 22:21:51 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Kui üle 25km/h sõita soov siis ju roller täitsa leiutatud kuni 45km/h kiirusega, sealt edasi juba mootorratas. Peaks ka täitsa elektrilisi saadaval olema juba.
Veits imelik soovida, et sõidan tõuksiga mootorratta kiirusega icon_rolleyes.gif

Täna Sõle Selveri parklas (politseimaja on kohe üle tee) seistes vaatasin, kuidas kullerid, roheline või sinine kast seljas, lasevad kõnniteel jalgrattakujuliste elektrimopeedidega siuh ja siuh, kordagi pedaale kasutamata. Julgelt 30+ km/h. Eks need võetakse järgmisena ette. Seadust hakatakse karmimaks väänama seda enam, mida enam halle alasid kuritarvitatakse.

Lisaks need Tuule neljarattalised elektrilised akuvahetussõidukid, mis ka kõnniteedel uhavad, juht moe pärast kergelt väntamas. Kuni neid vaid mõni liigub, pigistatakse ehk silm kinni, kui kõnniteed neid tihedalt täis saavad, pekstakse need ka sõiduteele või koju.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2023 22:31:38 vasta tsitaadiga

Kas jalgrattale ka kiiruse piirangut on? Sõiduteel on muidugi, noh linnas 50 jne. Aga rattateel? Kas jalgratas üle kilowatist mootorit tohib omada? Ja kas rattateel võib näiteks 110-nega sõita?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Elektrilised tõukerattad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 55, 56, 57  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.