|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004

|
03.07.2023 14:12:07
|
|
|
Kui munakeetja pole rootsi munade jaoks serditud siis ei aita see ka.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
03.07.2023 14:22:23
|
|
|
| Ja munad peavad kindlasti organic free range olema, muidu toksiinid ja varki ning parast oled veel autist.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.07.2023 17:10:47
|
|
|
Kuidas sool munade kooritavust parandab, ma ei tea, ent nii on lapsest saadik soovitatud ja tundub hästi toimivat. Isegi kui kooritavusele kaasa ei aita, siis vesi läheb kiiremini keema ja säästab seeläbi aega-energiat. Võibolla justnimelt see aitab ka kooritavusele kaasa, ei tea. Ise pigem arvan, et soolvesi mõjub kuidagi veidi teisiti. Või on asi selles, et soolvees olnud munadele mõjub külmašokk kuidagi teisiti, ei tea. Ei oska öelda.
Munakeetja osas ütleks, et ma ei taha kõigeks eraldi masinaid - pigem mida vähem, seda parem. Isegi viilutajat pole uut ostnud ja vist ei osta ka, sest tegelikult pole ju vaja.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
03.07.2023 17:47:59
|
|
|
Need kõigeks spets masinad on toredal paberil.. praktiliselt kasutad heal juhul korra paari aasta jooksul ja ülejäänud aja vedeleb kapis.
Või siis teine probleem, et kapid juba neid spets kasutuid junne täis ja pole enam kuskile panna
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
03.07.2023 18:18:35
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Kuidas sool munade kooritavust parandab, ma ei tea, ent nii on lapsest saadik soovitatud ja tundub hästi toimivat. Isegi kui kooritavusele kaasa ei aita, siis vesi läheb kiiremini keema ja säästab seeläbi aega-energiat. |
Soh. Kas tohiks paluda sellele väitele füüsikalist/keemilist põhjendust?
viimati muutis pppd 03.07.2023 18:18:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
03.07.2023 18:18:49
|
|
|
soola pannakse selleks, et kui koore lõhki lööb, siis soolvees ei jookse munavalge vette laiali
mingi muu põhjus oli veel, ei mäleta enam
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lexo
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2004
|
03.07.2023 18:23:15
|
|
|
| renx09 kirjutas: |
soola pannakse selleks, et kui koore lõhki lööb, siis soolvees ei jookse munavalge vette laiali
mingi muu põhjus oli veel, ei mäleta enam |
Selle jaoks on äädikas ju? Soola lisamine keeduvette tõstab keemistemperatuuri, ise olen alati sellega seostanud selle lisamist pasta-muna-vms-keeduvette (ok, pasta teeb ta reaalselt soolasemaks ka)
viimati muutis lexo 03.07.2023 18:24:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.07.2023 18:24:26
|
|
|
pppd, näiteks:
| tsitaat: |
Why Does Salt Increase Water’s Boiling Point?
Water molecules stick to other water molecules by means of hydrogen bonds. When salt is added to the water it separates into sodium (Na) and chlorine (Cl) ions.
Put simply, the water is more attracted to these ions than it is to other water molecules.
The negatively charged chlorine ions aline with the hydrogen side of H2O, and the positively charged sodium bonds with the oxygen side.
This adds an extra reluctance for the water vapor to exit the pot and enter the atmosphere. |
https://storyteller.travel/does-salt-make-water-boil-faster/
Keedutempi tõstab ka, jah.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
03.07.2023 18:30:18
|
|
|
| rmc kirjutas: |
pppd, näiteks:
| tsitaat: |
Why Does Salt Increase Water’s Boiling Point?
Water molecules stick to other water molecules by means of hydrogen bonds. When salt is added to the water it separates into sodium (Na) and chlorine (Cl) ions.
Put simply, the water is more attracted to these ions than it is to other water molecules.
The negatively charged chlorine ions aline with the hydrogen side of H2O, and the positively charged sodium bonds with the oxygen side.
This adds an extra reluctance for the water vapor to exit the pot and enter the atmosphere. |
https://storyteller.travel/does-salt-make-water-boil-faster/
Keedutempi tõstab ka, jah. |
Tsitaat selgitab, miks soolase vee keemistemperatuur on kõrgem. Väitele, et soolase vee keema saamiseks (sellel kõrgemal temperatuuril) läheb vähem aega ja energiat, ei ole selgitust paraku ka lingi taga.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.07.2023 18:34:23
|
|
|
pppd, sorry, jep.
Aga näiteks:
https://www.livescience.com/56214-does-salt-make-water-boil-faster.html "But there's more to the answer, Giddings noted. She explained that the heat capacity — the amount of heat needed to raise the temperature of a substance by 1 degree C — is lower for saltwater than it is for freshwater. This means that saltwater isn't as resistant to changing temperature as freshwater is; put another way, less heat is required to increase saltwater's temperature by 1 degree C than to do the same to freshwater, she said."
Eks ta paras "perenaisetarkus" ole, samas kokkasid koolitades väidetakse, et parandab soojusjuhtivust. Samas sealgi perenaisi üksjagu
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lexo
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2004
|
03.07.2023 18:35:15
|
|
|
| nvm^
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.07.2023 18:42:22
|
|
|
Ja palju seda soola peab panema, et see mingit efekti annaks?
Kas gramm soola liitri peale teeb ta juba saltwateriks või 5 grammi?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.07.2023 18:46:23
|
|
|
Eks kõik nüüd vett keetma.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
03.07.2023 18:49:18
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Kuidas sool munade kooritavust parandab, ma ei tea, ent nii on lapsest saadik soovitatud ja tundub hästi toimivat. Isegi kui kooritavusele kaasa ei aita, siis vesi läheb kiiremini keema ja säästab seeläbi aega-energiat. Võibolla justnimelt see aitab ka kooritavusele kaasa, ei tea. Ise pigem arvan, et soolvesi mõjub kuidagi veidi teisiti. Või on asi selles, et soolvees olnud munadele mõjub külmašokk kuidagi teisiti, ei tea. Ei oska öelda. |
Tee nuud arvutus, palju soola on naiteks liitrile veele lisada, et temperatuuri 1 kraadi Celsiuse vorra muuta.
Joppenpuhh
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.07.2023 19:20:43
|
|
|
Soolane vesi ei lähe kiiremini keema vaid sool tõstab keemistemperatuuri, seega energiat kulub rohkem aga teoreetiliselt pead oma muna vähem vees hoidma ajaliselt. Kes tahab võib vastavad arvutused teha aga see on ilmselt midagi sellist, et 100ml vee kohta 80g soola vms
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
03.07.2023 19:47:05
|
|
|
väga hea muna, mille koorimine on nagu toore muna koorimine, kõps koor katki ja pooleks
75C vesi, medium suurusega munad toasoojalt 10 min ja seejärel jääkülma vette
munakollane ja valge on ühtmoodi kreemised ja kumbki ei ole toores
Spoiler 
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
04.07.2023 20:55:59
|
|
|
| Põllult sai suvikõrvitsat, praadisin seda.. kõrvale mõned lihapallid
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
04.07.2023 21:13:33
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
See on see toidutarkus, kas asjad panna külma või kuuma vette. Sama kemplemine käib kartulite ja makaronidega  |
Seal ei ole midagi kembelda, vanad kartulid pannakse külma vette ja värsked keeva vette. Makaronid pannakse alati keeva vette, nende puhul käib kemplemine millal on õige nad sealt välja võtta hoopis.
| rmc kirjutas: |
Munakeetja osas ütleks, et ma ei taha kõigeks eraldi masinaid - pigem mida vähem, seda parem. Isegi viilutajat pole uut ostnud ja vist ei osta ka, sest tegelikult pole ju vaja. |
Kui aus olla siis kõigi ülearuste köögimasinate vihkajana mitmendat aastat mõtlen, et vot just seda munakeetjat oleks mul vaja. Pea mitte kunagi ei õnnestu gaasipliidil pehmet muna keeta, ükskõik kui vähe tal keeda lasen ikka läheb liiga kõvaks. Kuna söön igal hommikul muna ei jääks see vidin ka niisama seisma. Aga kuna olen koi, siis pole täinud osta. Alati on targematki rahaga teha
***
Rubriigist "lollused mida rahaga teha" - kirsimaitseline sefiir šokolaadis, mingi leedu v läti toode ilmselt. Pole sefiirisõber aga sai ostetud külakostiks. No ei ole sel kirsi maitset ega ole isegi sefiiri maitset. Lihtsalt mingi magus jama.
Also, sai joodud üks Fentimansi hipsterilimonaad siin vahepeal ja maitses ootamatult valesti. Mitte nii nagu varemalt. Just selline imelik nüanss nagu oleks kunstmagustajat pandud. Ei andnud rahu, otsisin pärast pudeli taarakotist välja ja koostist lugema. Näe krt ei olnudki enam puhta suhkruga maitsestatud, tõsi, aspartaami ei tundunud olevat aga ilmselt suhkru vähendamise egiidi all oli sinna steviat sokutatud. No krt kas nad aru ei saa et see rikub suhkrulurri maitse ära? Pangu siis lihtsalt vähem suhkrut et on vähem magus, see vale maitse ei tee asja mõnusamaks.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
05.07.2023 09:26:30
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
Keedan mune. Rootsi omasi.
Piix, piix ja veelkord piix! Katus sõidab, kui muna koorides koorid pool muna ära Peale keetmist valad kuuma vee ära, lased külmal veel joosta keedupotti, pikalt, ja ikka koor kinni  |
Nii juhtub, kui amatöörid hakkavad mune sööma
HOW TO EAT A SOFT-BOILED EGG, VOL. 22, ISSUE 6
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
05.07.2023 09:31:09
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Leinö kirjutas: |
See on see toidutarkus, kas asjad panna külma või kuuma vette. Sama kemplemine käib kartulite ja makaronidega  |
Seal ei ole midagi kembelda, vanad kartulid pannakse külma vette ja värsked keeva vette. Makaronid pannakse alati keeva vette, nende puhul käib kemplemine millal on õige nad sealt välja võtta hoopis.
|
Pohui. Kõik panen külma vette
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
05.07.2023 19:58:41
|
|
|
| Ma ei viitsi üldse neid mune keeta, milleks jebida, panni peal palju lihtsam ja saab nagu parem ka. Isegi salati valmistamiseks saab pannil tehtud "praemune" kenasti kasutada ja hiljem kahvliga laiaks ratsida, lihtsalt induktsioonpliidil olen teise või kolmanda astme pannud(kümnest) ja siis suht vaikselt ja pikemat aega on seal laagerdunud nõnda, et kaan ka peal pannil loomulikult, siis aegajalt kiiganud, et kui pealt ka kenasti tahenenud, siis lihtsalt pannist välja ja kahvliga peale lennanud ning pea sama hea kui keedumuna kahvliga pudiks litsuda, hea lapiku kuju ka võtnud, pole ohtu, et kusagilt põrandale hüppaks.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
05.07.2023 20:15:12
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Kui aus olla siis kõigi ülearuste köögimasinate vihkajana mitmendat aastat mõtlen, et vot just seda munakeetjat oleks mul vaja. Pea mitte kunagi ei õnnestu gaasipliidil pehmet muna keeta, ükskõik kui vähe tal keeda lasen ikka läheb liiga kõvaks. Kuna söön igal hommikul muna ei jääks see vidin ka niisama seisma. Aga kuna olen koi, siis pole täinud osta. Alati on targematki rahaga teha
|
proovi minu meetodit, lihtsalt pead vee temperatuuri jälgima
munakollane kipub kergemini kõvaks minema, kui munavalge - seega, et saaks munavalge õigesti küpsetatud, on temp ja aeg olulised ning peale seda kindlasti jäävette, kuna muidu munakollane järelküpsemisega läheb ikka kõvaks
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
05.07.2023 20:48:57
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Also, sai joodud üks Fentimansi hipsterilimonaad siin vahepeal ja maitses ootamatult valesti. Mitte nii nagu varemalt. Just selline imelik nüanss nagu oleks kunstmagustajat pandud. Ei andnud rahu, otsisin pärast pudeli taarakotist välja ja koostist lugema. Näe krt ei olnudki enam puhta suhkruga maitsestatud, tõsi, aspartaami ei tundunud olevat aga ilmselt suhkru vähendamise egiidi all oli sinna steviat sokutatud. No krt kas nad aru ei saa et see rikub suhkrulurri maitse ära? Pangu siis lihtsalt vähem suhkrut et on vähem magus, see vale maitse ei tee asja mõnusamaks. |
Nagu Düšess ammu-vanasti, väga hea.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.07.2023 23:14:58
|
|
|
Grusiinid oskavad pirnilimonaadi teha, jah. Konkreetset maitsnud pole, ent Gruusias käies olid kõik joodavad ja mitmed väga head.
Eestis muidu nüüd Värska Vurtsvasser on muarust väga hea limonaadiasendus. Muidu mineraalvett ja limonaadi joon harva, ent soovi korral asendan pigem sellega edaspidi, vast.
Coca-Cola ja Dr. Pepper jäid täna mõlemad maitsejookidega silma poes... kirsi, vanilje, vaniljekirsi
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
06.07.2023 00:01:46
|
|
|
Sõin just Selveri ühepajatoitu
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
06.07.2023 08:49:48
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Coca-Cola ja Dr. Pepper jäid täna mõlemad maitsejookidega silma poes... kirsi, vanilje, vaniljekirsi  |
Kus kirsi cocat müüakse?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
06.07.2023 10:41:16
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
Coca-Cola ja Dr. Pepper jäid täna mõlemad maitsejookidega silma poes... kirsi, vanilje, vaniljekirsi  |
Kus kirsi cocat müüakse? |
Rocca Al Mares on mingi magusapood, kus müüakse kõiksugu ameerikamaa nänni. Ei mäleta, mis selle nimi oli. Mingi Candyshop vms.
Realiseerimiskeskuses oli vist kah, kuigi seal pole ammu käinud.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
06.07.2023 10:59:01
|
|
|
| libe kirjutas: |
proovi minu meetodit, lihtsalt pead vee temperatuuri jälgima
|
Ma ei ole hommikuti mingil laborandi tasemel enne kohvi et mässata jäävee ja temperatuuri jälgimisega. Minu suurim saavutus kohe ärgates on kallata kohvivesi filtrisse ikka pärast kohvi asetamist sinna, ja veenduda et peale vee kastrulisse laskmist ja muna sinna asetamist ikka tuli alla ka sai mitte lihtsalt muna vees ei ligune.
Peale hommikusööki ma võiks neid trikke teha aga siis pole enam vaja..
| rmc kirjutas: |
Eestis muidu nüüd Värska Vurtsvasser on muarust väga hea limonaadiasendus. Muidu mineraalvett ja limonaadi joon harva, ent soovi korral asendan pigem sellega edaspidi, vast. |
Toetaks Värskat hea meelega aga kahjuks ei meeldi need. Need veed kus soolase Värska sisse on mingi puuvilja maitse pandud on ka kahjuks kohutavad.
| rmc kirjutas: |
Coca-Cola ja Dr. Pepper jäid täna mõlemad maitsejookidega silma poes... kirsi, vanilje, vaniljekirsi  |
Kas mõni nendest ka ainult naturaalse suhkruga oli? Dr. Pepper aastaid mingi kunstmagustajate kokteil olnud - vähemalt see mis Eestis müüakse.
Nvm: https://realkeskus.ee/et/karastusjoogid-energiajoogid/10166-coca-cola-kirsi-maitseline-330ml.html
| tsitaat: |
| vesi ; värvaine: karamell E150d; hapestajad: fosforhape, naatriumtsitraat; magusained: aspartaam ja atsesulfaam-K; looduslikud maitseained (sh taimeekstraktid, kofeiin). |
Jääb ära.
Hädaga võib juua, aga jällegi, soolaka maitsega vee ja teiste maitsete segu tundub imelik. Eriti vist laim on see mis on imelik.
Mündiga vetest olen viimasel ajal pruukinud Neptunase vurtsuvett.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kyrvas
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2005
|
06.07.2023 11:36:24
|
|
|
| Kahe käega nõus - Vurtsvasseri joojad pole õiged inimesed.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
06.07.2023 12:00:32
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Hädaga võib juua, aga jällegi, soolaka maitsega vee ja teiste maitsete segu tundub imelik. Eriti vist laim on see mis on imelik.
Mündiga vetest olen viimasel ajal pruukinud Neptunase vurtsuvett. |
Mul jäi kunagi Indias käies meelde, et nad palavaga lisavad just magusatele asjadele soola. Nagu arbuusile näiteks. Arvestades kuuma ilmaga tekkivat sooladefitsiiti tundub päris mõistlik olema.
Ma asendasin ise kõik pudelis mulliveed koduse mulliveemasinaga. Kui maitset juurde tahan, siis panen siirupi juurde. Eriti hea on koduse valekirsisiirupiga.
| rmc kirjutas: |
Kui aus olla siis kõigi ülearuste köögimasinate vihkajana mitmendat aastat mõtlen, et vot just seda munakeetjat oleks mul vaja. Pea mitte kunagi ei õnnestu gaasipliidil pehmet muna keeta, ükskõik kui vähe tal keeda lasen ikka läheb liiga kõvaks. Kuna söön igal hommikul muna ei jääks see vidin ka niisama seisma. Aga kuna olen koi, siis pole täinud osta. Alati on targematki rahaga teha
|
Munakeetmine käib puhtalt timeriga. Mul on induktsioonpliidil isegi munakeetmise programm olemas, kuigi pošeeritud muna tuleb minu maitse jaoks sellega tehes natuke liiga hüübinult.
Aga kui tahad silma järgi muna keeta, siis vast olekski mõtet pošeeritud muna teha. Pealegi jääb ära koorimise vaev.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
06.07.2023 12:10:14
|
|
|
Pošeeritud muna on tore asi aga see pole ikka see. Hommikune pehme keedumuna, kus valge on parajalt õrn, kuid nii kõva et kannatab ilusti ära koorida, ja kollane veel keskelt pooleldi vedel. Mmm.
Kahjuks pean selle tegemiseks maale sõitma, elektripliidil pole miskipärast probleem aga vot gaasiga läheb alati viltu
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
06.07.2023 13:07:44
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Pošeeritud muna on tore asi aga see pole ikka see. Hommikune pehme keedumuna, kus valge on parajalt õrn, kuid nii kõva et kannatab ilusti ära koorida, ja kollane veel keskelt pooleldi vedel. Mmm.
Kahjuks pean selle tegemiseks maale sõitma, elektripliidil pole miskipärast probleem aga vot gaasiga läheb alati viltu |
Kui läheb liiga kõvaks, siis võta järgmine kord 10 sekundit ajast maha.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
06.07.2023 14:15:32
|
|
|
Proovisin ka kunagi ja suur pettumus. Mustika oma on lihtsalt lillaks värvitud õunalimonaad, enamiku koostisest moodustab õunamahl, rabarberi-vaarika puhul samuti.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
06.07.2023 14:37:12
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
Coca-Cola ja Dr. Pepper jäid täna mõlemad maitsejookidega silma poes... kirsi, vanilje, vaniljekirsi  |
Kus kirsi cocat müüakse? |
Viimsi Selveris oli täitsa olemas eile. Veidi üllatusin ja korra (heade mälestuste pealt) kaalusin, ent purgi CC eest 1,5€ küll maksta ei kavatse
| netcat kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
Eestis muidu nüüd Värska Vurtsvasser on muarust väga hea limonaadiasendus. Muidu mineraalvett ja limonaadi joon harva, ent soovi korral asendan pigem sellega edaspidi, vast. |
Toetaks Värskat hea meelega aga kahjuks ei meeldi need. Need veed kus soolase Värska sisse on mingi puuvilja maitse pandud on ka kahjuks kohutavad.
| rmc kirjutas: |
Coca-Cola ja Dr. Pepper jäid täna mõlemad maitsejookidega silma poes... kirsi, vanilje, vaniljekirsi  |
Kas mõni nendest ka ainult naturaalse suhkruga oli? Dr. Pepper aastaid mingi kunstmagustajate kokteil olnud - vähemalt see mis Eestis müüakse.
Nvm: https://realkeskus.ee/et/karastusjoogid-energiajoogid/10166-coca-cola-kirsi-maitseline-330ml.html
| tsitaat: |
| vesi ; värvaine: karamell E150d; hapestajad: fosforhape, naatriumtsitraat; magusained: aspartaam ja atsesulfaam-K; looduslikud maitseained (sh taimeekstraktid, kofeiin). |
Jääb ära. |
1) Oled neid minu viidatuid konkreetselt proovinud? Mulle ei meeldi ka selline kombo, nagu räägid, ent need veed meeldivad. Kui gaas välja läheb, siis hakkab häirima.
2) Ei vaadanud koostist, hind hoidis eemal ostust. Kui satun, võin vaadata, kas sama, mis RK-s või muu.
| kyrvas kirjutas: |
| Kahe käega nõus - Vurtsvasseri joojad pole õiged inimesed. |
Nagu ikka, siis maitse üle...
Tavalist mineraalvett jood? (NB! seejuures, et joodavad on muarust vaid mustika, õuna ja vaarika-rabarberi).
sukelduja, su tsitaat läks katki. Polnud minu sõnad
Aga netcat võiks gaasi puhul jah aega vähemaks võtta. Gaas on intensiivsem.
| M00t kirjutas: |
Proovisin ka kunagi ja suur pettumus. Mustika oma on lihtsalt lillaks värvitud õunalimonaad, enamiku koostisest moodustab õunamahl, rabarberi-vaarika puhul samuti. |
Mustika omas on mustikat ja õuna vastavalt 13% ja 37%, jah, ent värvituse osas seal värvi olla ei tohiks vist. Sesmõttes ongi need ka ülilahedad, et pole midagi lisatud. Mineraalvesi ja mahl(ad) + gaas. Maitse osas mulle sobib - mustikavesi ei meeldiks, ent see maitseb nagu mustsõstra oma ning meeldib.
Õuna-põhi mulle ka sobib - hoiab hinda normaalsena (kuigi ise ostan vaid soodukaga) & muarust rabarberi-vaarika puhul oleks oht liigseks magususeks. Agajah, maitseasi.
Muarust täpselt parajad, sellised, mida võiks ise teha, ei ole tehisliku maitsega & mineraalvett muidu ei tarbiks (v.a. väga-väga-väga harva), selles kombos OK, abiks ikka.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
06.07.2023 15:39:46
|
|
|
Ainus "mullivesi mahlaga" mis mulle maitsenud on, oli kirsi Schörle kus oli reaalselt mingiteist protsenti kirsimahla. Muidugi niipea kui selle avastasin ja tuvastasin et see kõlbab juua kadus see müügilt ära.
Kunagi, veel enne kui iga saunatagune hakkas oma võilillevarre limonaadi turustama, oli hipsterijookide riiulites selline roheline koonusjas pudel gaseeritud õunamahlaga. Mitte mingi vusser vaid 100% mahl, vähemagus. Mingi inglise toode. See oli ka joodav, nagu kaine inimese siider.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
06.07.2023 17:29:02
|
|
|
| tsitaat: |
| õunamahl 25% ja kirsimahl 12% |
See Schörle samamoodi õunamahl pigem.. kõik need vurtsid ja schörled samasugused enamjaolt õuna maitsega.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
06.07.2023 18:40:03
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| libe kirjutas: |
proovi minu meetodit, lihtsalt pead vee temperatuuri jälgima
|
Ma ei ole hommikuti mingil laborandi tasemel enne kohvi et mässata jäävee ja temperatuuri jälgimisega. Minu suurim saavutus kohe ärgates on kallata kohvivesi filtrisse ikka pärast kohvi asetamist sinna, ja veenduda et peale vee kastrulisse laskmist ja muna sinna asetamist ikka tuli alla ka sai mitte lihtsalt muna vees ei ligune.
Peale hommikusööki ma võiks neid trikke teha aga siis pole enam vaja..  |
aga proovi üks õhtu teha, võibolla hakkab meeldima
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
07.07.2023 03:58:23
|
|
|
Kas olete juba hommikust võtt?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AllanK20
HV Guru

liitunud: 08.02.2009
|
07.07.2023 07:58:01
|
|
|
ainus vesi, mida nädalas plokk läheb on vytautas - kõik maitseveed
_________________ joodan ja mõõdan |
|
| Kommentaarid: 133 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.07.2023 20:55:01
|
|
|
| tsitaat: |
| 6 July 2023 EFSA shares its conclusions on the peer review of glyphosate with the European Commission and Member States to inform the decision they will take about whether to keep glyphosate on the EU list of approved pesticide active substances. EFSA publishes a factsheet and a press release, summarising the conclusions. The full conclusions are expected to be published by the end of July 2023 and the background documents relating to the risk assessment and peer review are expected to be published between the end of August and the middle of October 2023. |
https://www.efsa.europa.eu/en/topics/topic/glyphosate
EFSA did not identify any critical areas of concern in its peer review of the risk assessment of the active substance glyphosate in relation to the risk it poses to humans and animals or the environment. A concern is defined as critical when it affects all proposed uses of the active substance under evaluation (e.g. pre-sowing uses, post-harvest uses etc.), thus preventing its approval or renewal.
In 2022, the European Chemicals Agency (ECHA) carried out a hazard assessment of glyphosate and concluded that it did not meet the scientific criteria to be classified as a carcinogenic, mutagenic or reprotoxic substance. EFSA used ECHA’s hazard classification for the purposes of the EU risk assessment on glyphosate.
Video: https://twitter.com/EFSA_EU/status/1676959187958657026
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
07.07.2023 21:31:03
|
|
|
ainus vesi, mida nädalas plokk-paar läheb on SULIKO - kõik maitseveed
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
10.07.2023 01:57:13
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Mustika omas on mustikat ja õuna vastavalt 13% ja 37%, jah, ent värvituse osas seal värvi olla ei tohiks vist. Sesmõttes ongi need ka ülilahedad, et pole midagi lisatud. Mineraalvesi ja mahl(ad) + gaas. Maitse osas mulle sobib - mustikavesi ei meeldiks, ent see maitseb nagu mustsõstra oma ning meeldib. |
Koduleht paneb villast neil ikka. Poes ongi mustsõstra oma. Tunduski veits kahtlane.
| SKG kirjutas: |
| tsitaat: |
| 6 July 2023 EFSA shares its conclusions on the peer review of glyphosate with the European Commission and Member States to inform the decision they will take about whether to keep glyphosate on the EU list of approved pesticide active substances. EFSA publishes a factsheet and a press release, summarising the conclusions. The full conclusions are expected to be published by the end of July 2023 and the background documents relating to the risk assessment and peer review are expected to be published between the end of August and the middle of October 2023. |
https://www.efsa.europa.eu/en/topics/topic/glyphosate
EFSA did not identify any critical areas of concern in its peer review of the risk assessment of the active substance glyphosate in relation to the risk it poses to humans and animals or the environment. A concern is defined as critical when it affects all proposed uses of the active substance under evaluation (e.g. pre-sowing uses, post-harvest uses etc.), thus preventing its approval or renewal.
In 2022, the European Chemicals Agency (ECHA) carried out a hazard assessment of glyphosate and concluded that it did not meet the scientific criteria to be classified as a carcinogenic, mutagenic or reprotoxic substance. EFSA used ECHA’s hazard classification for the purposes of the EU risk assessment on glyphosate.
Video: https://twitter.com/EFSA_EU/status/1676959187958657026 |
Kui glüfosaadi teema huvi pakub, siis peaks huvi pakkuma ka meie kohaliku teadlase teemakohane teadusest pakatav info: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11044942#11044942
Kui see, aga, huvi ei paku, siis on huvi vast pigem ühekülgse info vastu, vaid :]
Ebateaduslik.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
10.07.2023 03:17:12
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| tsitaat: |
| 6 July 2023 EFSA shares its conclusions on the peer review of glyphosate with the European Commission and Member States to inform the decision they will take about whether to keep glyphosate on the EU list of approved pesticide active substances. EFSA publishes a factsheet and a press release, summarising the conclusions. The full conclusions are expected to be published by the end of July 2023 and the background documents relating to the risk assessment and peer review are expected to be published between the end of August and the middle of October 2023. |
https://www.efsa.europa.eu/en/topics/topic/glyphosate
EFSA did not identify any critical areas of concern in its peer review of the risk assessment of the active substance glyphosate in relation to the risk it poses to humans and animals or the environment. A concern is defined as critical when it affects all proposed uses of the active substance under evaluation (e.g. pre-sowing uses, post-harvest uses etc.), thus preventing its approval or renewal.
In 2022, the European Chemicals Agency (ECHA) carried out a hazard assessment of glyphosate and concluded that it did not meet the scientific criteria to be classified as a carcinogenic, mutagenic or reprotoxic substance. EFSA used ECHA’s hazard classification for the purposes of the EU risk assessment on glyphosate.
Video: https://twitter.com/EFSA_EU/status/1676959187958657026 |
Kui glüfosaadi teema huvi pakub, siis peaks huvi pakkuma ka meie kohaliku teadlase teemakohane teadusest pakatav info: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11044942#11044942
Kui see, aga, huvi ei paku, siis on huvi vast pigem ühekülgse info vastu, vaid :]
Ebateaduslik. |
Jah, tõesti, tundub äärmiselt ühekülgne ja ebateaduslik /s
| tsitaat: |
Today we have finalized 3 years of work on the assessment of glyphosate. We have reviewed thousands of studies, including the ones we obtained via our public consultation.
...
This is the most comprehensive and transparent assessment of glyphosate to date. |
| tsitaat: |
Transparency of the process
“The risk assessment and peer review of glyphosate represents the work of dozens of scientists from EFSA and the Member States in a process that has spanned over three years. It is based on an evaluation of many thousands of studies and scientific articles, and also incorporates valuable input gathered during the public consultation” said the Head of EFSA’s Risk Assessment Production Department, Guilhem de Seze. |
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
10.07.2023 13:06:49
|
|
|
Ühekülgne ja ebateaduslik on suhtumine, et kohalike teadlaste teaduspõhine materjal ei paku huvi, kuna oluline ei ole mitte sisulistest asjaoludest aru saamine, vaid uskumuste kinnitamine.
St. valdkonnapõhine teadus pakub huvi vaid siis kui see kinnitab olemasolevaid uskumusi.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|