Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Telia müüb online.ee e-posti keskkonna märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 19.06.2023 11:44:04 vasta tsitaadiga

d3t, Enamus kontod ju ei saa isikuliselt kokku viia. Aga arvata oma regulatsiooniga teatud kuumaksete mittelaekumiste puhul konto lihtsalt kustutatakse? Aga 8 augustist hakkab siis kuumakse jooksma?
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2023 11:54:17 vasta tsitaadiga

raul141 kirjutas:
d3t, Enamus kontod ju ei saa isikuliselt kokku viia. Aga arvata oma regulatsiooniga teatud kuumaksete mittelaekumiste puhul konto lihtsalt kustutatakse? Aga 8 augustist hakkab siis kuumakse jooksma?

Miks ei saa? Mu online konto on pärit hot.ee ajast mis omakorda on pärit dialup ajast. Dialup ajast leping ju olemas teoorias.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 19.06.2023 11:59:46 vasta tsitaadiga

See dokk, kust see tasulisus kunagi välja tuli, on endiselt üleval ning peaks pildi ilusasti kokku panema:

https://www.fjordmail.no/online-ee-english/
tsitaat:
Please note that by 5 September, you will need to have an active subscription to keep using your Online.ee email. The price for this subscription is €4.99 per month including VAT, and the subscription must be activated between 8 August and 5 September.


Ehk siis, 8. augustist tuleb uus peremees, teenuse tingimused olid ülevalpool. Ja septembrist muutub e-posti võimalus arvatavasti "tasuliseks sisuteenuseks", ise otsustad kas võtad või ei...

d3t kirjutas:
raul141 kirjutas:
d3t, Enamus kontod ju ei saa isikuliselt kokku viia. Aga arvata oma regulatsiooniga teatud kuumaksete mittelaekumiste puhul konto lihtsalt kustutatakse? Aga 8 augustist hakkab siis kuumakse jooksma?

Miks ei saa? Mu online konto on pärit hot.ee ajast mis omakorda on pärit dialup ajast. Dialup ajast leping ju olemas teoorias.

Sinu puhul küll, aga ma pakuks et peale dialupi aega on hotti tulnud väga palju kasutajaid juurde, tasuta e-posti konto pärast.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2023 12:04:26 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
d3t kirjutas:
raul141 kirjutas:
d3t, Enamus kontod ju ei saa isikuliselt kokku viia. Aga arvata oma regulatsiooniga teatud kuumaksete mittelaekumiste puhul konto lihtsalt kustutatakse? Aga 8 augustist hakkab siis kuumakse jooksma?

Miks ei saa? Mu online konto on pärit hot.ee ajast mis omakorda on pärit dialup ajast. Dialup ajast leping ju olemas teoorias.

Sinu puhul küll, aga ma pakuks et peale dialupi aega on hotti tulnud väga palju kasutajaid juurde, tasuta e-posti konto pärast.

Kahtlen sügavalt, Gmai/Outlook/iCloud on domenieerinud liiga tugevalt, et Online.ee Keskkond üldse kanda saaks kinnitada. Tean et osad väikefirmad kasutasid seda tänu lightweight CRM süsteemile ja Voip integratsioonile kuid IMHO oli see too little, too late. Ja kuna effort ei jätkunud siis dev/null on õige lõppkoht.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 19.06.2023 12:21:50 vasta tsitaadiga

Eelpool Tanel pani siin kohaliku statistika:
Tanel kirjutas:
indrek11 kirjutas:
Tanel saab suve lõpus väljavõtte teha, et kui paljudel kasutajatel profiilis hoti ja neti aadressidega emailid ära kadusid icon_smile.gif ise andsin juba panuse

Hetkel veel 22251 kontot siin @hot.ee lõpuga, ehk ca veerand registreeritud kasutajate koguarvust.
Gmailiga kontosid ca 10 000 rohkem.

Kahjuks see statistika ei ütle, palju oli hotmail/outlook kontosid, kuid tuleb arvestada et ka see on kergelt kallutatud, sest võib oletada et siin on koos rohkem tehnikakallakuga rahvas, kelle ootused e-postile on suuremad. Samas ei tasu unustada kõiki meie tädi Maalisid ja onu Heinosid, kellel oli vaja lihtsalt e-posti kontot ning olulisteks teguriteks eestikeelne kasutajaliides ja asja lihtsus. Pealegi, kas keegi oskab öelda, millal hot.ee üldse tuli, mul pole hetkel aega otsida, aga tunne ütleb, et ikka tükk jagu enne gmaili (icloudist rääkimata), hotmail oli küll vist juba olemas.


viimati muutis pppd 19.06.2023 13:00:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2023 12:54:17 vasta tsitaadiga

Hot.ee ja mail.ee olid siinmail vist esimesed kus tavainimene omale tasuta mailiaadressi sai teha. Gmail tuli jah palju aega hiljem.
Et vale muljet ei jääks, siis eks kindlasti oli neid tasuta e-posti pakkujaid välismaal ka ehk ma ei väida, et need nüüd kogu maailmas midagi täiesti uut olid. Aga tol ajal olid otsimootorid üsna lapsekingades ja neti.ee kataloogis välismaiseid ju polnud icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2023 13:27:42 vasta tsitaadiga

mina tegin oma hot.ee emaili umbes 25a tagasi icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2023 13:58:57 vasta tsitaadiga

Ma õnneks polegi neid tasuta e-maile oma peamise e-mailina kunagi kasutanud. Alguses tegi üks hea tuttav enda hallatavas serveris postkasti(sai teist veel üle telneti pine-ga lugemas käidud, olid ajad) ja hiljem haldasin ise üht serverit, kuhu sai nii endale kui mõnele sõbrale postkast tekitatud. Nüüd on oma domeen ja VPS.... parem maksan oma lõunad ise kinni kui saan hiljem teada mis see tasuta lõuna tegelikult maksma läks icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.06.2023 15:50:21 vasta tsitaadiga

Ma olen nagu aru saanud, et vastavalt tingimuste punktile 4.5 on "Online.ee keskkonna kasutamine tasuta". Tasu eest hakatakse looma Sisuteenuseid, mida seni Online juures ei ole olnud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 19.06.2023 16:07:09 vasta tsitaadiga

ma ei oskagi seda vasturääkivust mitte mingit muud moodi seletada, et "keskkonda" saad tasuta edasi kasutada, kuid e-posti teenus seal sees saab olema tasuline.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2023 11:08:22 vasta tsitaadiga

Hot kast oli hea spämmi jaoks. Mul mingi ~50 epoodide kontot tehtud hot meilile. Aga hotil on mingi delay. Kuni 10min viivitusega tulevad meilid (oleneb kust).
Peab ming Gmaili konto spämmi jaoks tegema siis ja kõikide eepoodide meilid ära muutma, kui üldse saab. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 11:29:15 vasta tsitaadiga

eilses telia kirjas puudub info et teenus muutub tasuliseks

https://www.fjordmail.no/online.ee/


kasutustingimuses kirjas et kasutamine on tasuta
https://www.fjordmail.no/online-ee-terms/


tsirkus icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 12:04:56 vasta tsitaadiga

A kenasti kirjas, et tasuliste teenuste eest tuleb tasuda vastavalt hinnakairjale, e-kirjandus kuulub sinna. Online.ee KKK rubriiki saab näiteks tasuta lugeda. icon_razz1.gif
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.06.2023 16:10:08 vasta tsitaadiga

Tegelikult peaks kõigile klientidele tulema ametlik teavitus meilile, et kui teenuse kasutamist ei soovi jätkata, peab teenuse kasutamisest loobuma. See pole normaalne tegelikult, et inimene peab mõistatama kas ja kui palju läheb tasuliseks.
online.ee keskkonnal ei ole praegu mingit arveldussüsteemi tavakliendil võimalik kasutada. Jah võib juhtuda, et saadetakse e-mailiga arve, aga kui KKK-s kirjutatakse et tellimus tuleb aktiveerida siis see eeldab seda, et inimene annab mingis konkreetses vormis kinnituse et ta on nõus tasu eest teenuse kasutamist jätkama. Kas lepingumuudatus, e-makse vms, ilma juriidilise kinnituseta pole ükski leping (ka nt tasuta kasutusleping) tegelikult juriidilises mõttes kehtiv. Peab kasvõi tingimustega nõustuma, lisades linnukese vastavasse ruutu vms- päris ilma ei saa.
Võta ükskõik milline veebis müüdav teenus- Tahad veebimajutust- sõlmi leping ja maksa (esmane sissemakse vms). Tahad tasulist lisamahtu juurde, vali endale meelepärane pakett ja maksa. Ei ole nii, et kuskil on peenes kirjas üleval, et alates x kuupäevast köhi pappi ja mingit muud valikuvõimalust ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2023 20:39:34 vasta tsitaadiga

Arvestades, et suur osa kasutasid hot.ee postkasti spämiboksina ja nüüd tõenäoliselt väga paljud panevad oma e-maili kinni, siis palju Fjordmail reaalselt sellest ostust kasu saab? icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 28.06.2023 23:49:34 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Tegelikult peaks kõigile klientidele tulema ametlik teavitus meilile, et kui teenuse kasutamist ei soovi jätkata, peab teenuse kasutamisest loobuma. See pole normaalne tegelikult, et inimene peab mõistatama kas ja kui palju läheb tasuliseks.


Teenus läheb üle 8. august. Uus omanik üle võtab eks annab siis teada mis või kuidas hakkab olema. Telia nüüd kellegi teise ettevõtte suuvoodriks külle ei hakka, et ennatlikult mingeid kirju saadab. Kuna Keskkond kohandatakse niikuinii ümber (kirjad ja postkasti sisu jääb alles koos aadressiga kuid UI ja postkast ise fjordmail'i tingimsute ja juttude järgi muutub - otse ei öelda mis muutub kuid asjad mis välja toodud, et jäävad vihjavad, et mida ei nimetata see muutub) siis sisse logides mingi TOS kinnitus ette visata linnukese märkimisek/kinnitamiseks suht nohu või uue keskkonna esma kasutamise seadistamisel ennast kinnitada krediidi andmetega vms sellisega.

_________________
Inflation Nation
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 29.06.2023 16:06:19 vasta tsitaadiga

Üks asi on omaniku vahetus, reaalselt oleks viisakas keskkonna müüjal klientidele, kes enne müügitehingu kuupäeva konto tegid, mingit väikestki hüvitist maksta. Isegi nenedele, kes lähevad selle teenusega kaasa. Ma pean hullult mõtlema, kellele ma seda e- maili jaganud olen. On inimesi, kes korra aasta kirjutavad ja konto kustumisel inimene ei saagi minuga eales ühendust. Juriidiliselt moraalne kahju?
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.06.2023 16:55:09 vasta tsitaadiga

raul141 Tegelikult on see selline olukord, et kontaktandmete muutmine on ikka iga isiku oma mure. Nii juriidilistel isikutel kui ka eraisikutel. Pole näiteks panga asi kliendi kontaktandmeid uuendada ja pole ka teenuspakkuja süüdi kui vahepeal on e-mail muutunud ja sulle e-arveid kkohale ei jõua. Ikka klient peab uuendama andmeid, väga paljud ettevõtted pakuvad iseteenindusse sisse logides vajadusel uuendada andmeid, vahet pole, kas oled vahepeal elukohta muutnud, vahetanud telefoninumbrit või e-maili.
Eraelus muidugi võib olla kontakte päris palju kellele peab teatama, aga see pole ka e-maili teenuspakkuja mure, et sa pead kedagi sellest teavitama.

Soliidne juriidiline isik annab ka teada, kui ettevõtte kontori aadress või kontaktid on muutunud või teavitatakse näiteks ühinemisest või uue ärinime kasutuselevõtust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 29.06.2023 17:54:54 vasta tsitaadiga

BA79, Nõus, see millele ma viitasin oli midagi muud. Need osalised näited tlf numbri muutus kasvõi, on minu kohus, e- maili näitena, ei tekigi ju pangale mingit süütunnet, antud teemaalgatust jälgides. Teiseks- klient peab uuendama andmeid, et umbes mul on kohustus jälgida oma postkasti, mis sinna tuleb ja mis tulevik toob. On kliente, kes võivadki kasvõi kohtutäituri ohvriks sattuda. Ma ei too paadunuid kõrvale kaldujaid, vaid, kes ongi kasvõi elektrilevile "kaablimaksu " maksmata jätnud seoses panga otsekorralduste tõrgetega või konto mittepiisava vahendite tulemusena makse ei teostu. Vaene inimene , kes ongi "inimkonna poolt hüljatud", hakkab ukse taga käima "täituur". Me juba teame, kuidas see asi lõppeb. Kui sa ütled, et see ei ole võimalik, siis kahjuks see saabki olema nii.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 00:46:57 vasta tsitaadiga

Õnneks ei saa asi kodaniku jaoks nii hulluks minna.
Kodanik märgin sellepärast, et see hot.ee, online.ee jms kasutaja, ei ole arvelduse mõistes klient, ta lihtsalt kasutab tasuta meili teenust.
(hüvitise osas on selge, et kui klienti pole, arveid ei maksta, ei saa ka kellelegi torumees@hot.ee'le hüvitist maksta, isegi moraalselt mitte icon_biggrin.gif)

Kodanik sai küll teavitused kuu tagasi selle tasuta online.ee meilikeskkonna muudatuste osas.
Saab ilmselt augustis uue teavituse kui teenuse haldaja on uus.
Siis saab veel meilile teavituse, et mis ajast midagi muutub.
Siis saab veel teavituse, et kas soovid uue teenusega liituda ja kas see maksab jne.

Loodetavasti kuu enne tasuliseks mineku teavitust, on veel võimalik kasutajatel kontaktandmed erinevates teenustega seotud keskkondades muuta või siis alustab tasulise teenusega.
Iseenesest on kõik eelnevad ja tulevased tegevused tehtud. Lihtsalt paratamatult puudutab see väga palju lihtsaid interneti kasutajaid, kes peavad tegema väga palju muudatusi, või maksma.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002




sõnum 30.06.2023 00:54:21 vasta tsitaadiga

Veel ma mingit teavitusmaili selle kohta ei ole saanud, ainult see info mis meedias on liikunud. Samas aega veel on.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 10:22:21 vasta tsitaadiga

Online sisselogides kuskilt mul viskas mingi "tuleb muutus" teate ette. Ei süvenenud aga nüüd ei leia üles mis see oli.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 30.06.2023 15:35:24 vasta tsitaadiga

Teavitus tuli, aga sellest tekstist ei selgunud muud, kui et muutuse täpsem sisu selgub augusti alguses.
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2023 15:52:49 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Arvestades, et suur osa kasutasid hot.ee postkasti spämiboksina ja nüüd tõenäoliselt väga paljud panevad oma e-maili kinni, siis palju Fjordmail reaalselt sellest ostust kasu saab? icon_biggrin.gif

Tõenäoliselt ei saagi kliendibaasina. Pigem Telia maksab neile likvideerimisteenuse eest, et saaks tülikast tasuta igandist vabaks. Serveriruumi maksva kliendi seadmete jaoks ruumi juurde ja inimressursi ka lõpuks hot'i toe pealt maha. PR mõttes on valutum "maha müüa" kui sulgeda. Viimasel juhul võidaks trotsist tasulised teenused ka nahhui saata ja konkurendi juurde minna.

Mul ka mõned hot'i aadressid (ka HV foorumi jaoks) ja maksma ma nende eest küll ei hakka. Juba kasvõi seetõttu, et ei hakka ühtki anonüümset spambox'i oma idendiga siduma (uute direktiivide järgi tulekski ilmselt sellisest lahti saada - siis terrorist regab endale ka kenasti eesnimi.perenimi@terror.eu adre). On ka gmaili aadresse ja on ka oma domeene.

Peab nuputama, mida HV profiili panna. Pole probleemi sellega, kui Tanel reaalset identi näeb/teab, aga pigem hoidun eesnimi.perenimi sisaldavate aadresside profiilides liiga laialdasest kasutamisest. Pole ka kontoandmeid leechinud häkkeril vaja täpselt teada, kelle andmed ta sai (tervitame Tõnut icon_smile.gif).

Huvitav, et hot.ee pealt oli kunagi vaja populaarne teenus maha nügida ja see domeen seisab siiani jõude? Või loodeti tõesti mingist suhtlus.ee-st tulus keskkond tekitada? 20-aastase särasilmse turundaja unistus?
Nimeserveridki veel ns.elion.ee, mis enam ammu midagi ei lahenda...

sarvik kirjutas:
Veel ma mingit teavitusmaili selle kohta ei ole saanud, ainult see info mis meedias on liikunud. Samas aega veel on.

Eks saadavad hajutatud koormusega. Ühele kontole mul on tulnud 21.06, teisele 29.06. Mõned veel ootel.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2023 17:54:14 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Huvitav, et hot.ee pealt oli kunagi vaja populaarne teenus maha nügida ja see domeen seisab siiani jõude? Või loodeti tõesti mingist suhtlus.ee-st tulus keskkond tekitada? 20-aastase särasilmse turundaja unistus?

suhtlus.ee leivanumber pidi olema väikeettevõtted (mõtle juuksur, küünetehnik jne) kelle kliendibaas siis sinna sisse imporditakse, kasutatakse kalendrit aegade bookimisest ja siis telefoni vastu võttes, näitab lauapeal IP telefon läbi suhtlus.ee telefoniraamatu et kes helistab jne. Ja siis aegapidi lubasid sinna edasi arendada featuresid mis just väikeettevõttel silma särama paneks. See oli siis lanseerimise ürituse ajal toimiunud messaging, demod ja seletus investoritele.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2023 18:04:53 vasta tsitaadiga

d3t, Ei ole kuulnud ühestki tasuta leivanumbrist peale hot.ee tulekut nagu sa mainid.

Kui hot.ee hääbus Elioniga, siis hiljem saabus lihtsalt online.ee mis võimaldas erinevaid lisateenuseid, enamik tasuta, tasulisena prooviti pilveteenust. Läks nagu läks ja oli ka ennustatav, et kui globaalsed pakkujad pakuvad tasuta ja tasulist pilve mingis mahus, siis ei ole võimalik konkureerida.
Need mobiili ja lauatelefoni numbrite sidumised olid põnevad katsetused, pakun, et enamik isegi ei teadnud, et see võimalus oli.

Kõik sellised mõistlikult vajalikud väikeettevõtte teenused on igas asendis tasulisena muude lahendustega olemas, see pole kindlasti olnud online.ee.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 03.07.2023 14:49:21 vasta tsitaadiga

indrpo, vähemalt online keskkonda minnes hot.ee keskonnast oli minu jaoks küll raske. Mingi kõrvalteenused keskonnas onlines kirju lugeda on ikka algselt väga raske ja mõttetu.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.07.2023 21:51:18 vasta tsitaadiga

Mul ei olnud online kasutamine raske. Veebi kaudu sisse logida sai ju hot.ee kasutajatunnuse ja paroolidega. Eluaeg kasutanud peamiselt POP3 meiliklienti. See, et online.ee kasutajaliides natuke ebamugav oli on tõesti tõsi, aga need üksikud korrad kui tõesti oli vaja veebi kaudu sisse logida siis kannatas need ebamugavused ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 05.07.2023 22:34:51 vasta tsitaadiga

BA79, Sa just ütlesid selle välja- kannatasid. Osad naudivad seda,aga on ka neid , kes soovivad mugavust. Aga jah vaadatakse ikka teenuse pakkuja poolelt, kuidas saaks kasu rohkem. See kuidas klient mõtleb, on natuke keeruline. Võta kasvõi Windows 11 alateemat foorumis , miks vaja üldse sellise käkerdisega tegeleda, poogitud asju juurde , mida lausa pikka aega meeldivalt kannatavad icon_biggrin.gif . Ongi lihtsalt mitut sorti inimesi, mõned naudivad lausa seda.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 00:13:25 vasta tsitaadiga

indrpo, Rotermani kvartalis olnud juuksurisalongis tehti pressile demo, kohal oli oma tosin ajakirjaniku, mina kaasa arvatud kui suhtlus.ee lanseeriti. Kõik mida mainisin, demoti kui puhast kulda.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.07.2023 13:54:36 vasta tsitaadiga

raul141 kirjutas:
BA79, Sa just ütlesid selle välja- kannatasid. Osad naudivad seda,aga on ka neid , kes soovivad mugavust. Aga jah vaadatakse ikka teenuse pakkuja poolelt, kuidas saaks kasu rohkem. See kuidas klient mõtleb, on natuke keeruline. Võta kasvõi Windows 11 alateemat foorumis , miks vaja üldse sellise käkerdisega tegeleda, poogitud asju juurde , mida lausa pikka aega meeldivalt kannatavad icon_biggrin.gif . Ongi lihtsalt mitut sorti inimesi, mõned naudivad lausa seda.


icon_biggrin.gif No, ma arvan, et paljud kasutajad peavad olude sunnil "käkerdisi" taluma. Kasvõi selles vaates, et kui võrrelda kasutajate sunnismaisust Windows vs Linux. Otseselt ei sunni keegi kasutama ei Linuxit ega Windowsi aga vahel on nii, et ollakse ühest või teisest lihtsalt sõltuvuses mingi konkreetse rakenduse pärast, mis töötab ainult ühes või teises opsüsteemis. Kumbki ei ole üksteist 100% asendav ja nii peab siis paratamatult kas ühest või teisest loobuma või leppima, et töötab nii nagu on. Kliendi kasutuskogemuse parendamine tuleb teenuspakkujal vahel vaevaliselt välja. Võtame näiteks nutiäppide arendamine telekatele. On teenuspakkujaid, kes pakuvad kõikidele platvormidele, on neid, kes piirduvad Androidi või WebOS/Mac toe arendamisega. Nii mõnelgi juhul aga arenduse tulemus ei ole nii hea, et äpp ei täida kasutajate ootusi ja see jälle paneb kliente "jalgadega hääletama". Maailm on juba nii piisavalt edasi läinud, et lihtsat veebitoest enam sisuteenuse pakkumisel enam ei piisa. Seda nii meelelelahutuse kui ka digitaalsete töövahenditeni välja. Peavad olema täidetud mingid nõuded, ennekõike toetama mingit platvormi või aluslahendust, millele lisatakse veel erinevad funktsionaalsed võimalused. Operatsioonisüsteemidega aga kipub nii minema, et püütakse midagi uut välja mõelda või optimeerida opsüsteemi jõudlust, mis aga võib vahel hoopis metsa minna ja seetõttu inimesed kiruvad ja püüavad siis omal jõul mingit ajutist lahendust leida. Meiliteenus on sisuliselt muutumatu ju selle loomise ajast. Sisuliselt kaasaja faks! icon_smile.gif Seda ei saagi paremaks muuta kui protokolli ei uuendata. Aga veebiliidese kaudu lisateenuste pakkumine eeldab mingis vormis sisu või funktsiooni. Tavaliselt siis veebiruum, postkasti suurus, suunamisvõimalused, aliased jne. Ma ei kasuta meili veebi teel (ühe erandiga ainult gmaili). Ei meeldi mulle veebis hiirega mässata. Tõmban kirjad arvutisse ja arvuti meilikliendiga siis toimetan. Sest meilikliendil on kõik nupud mugavalt paigutatud, tänapäeval on meiliklientidel ka nt .pdf tugi. Väga mugav on e-arvet netipangas maksta kui meilikliendiga avada ja siis vajalikke rekvisiite kopeerida makse tegemiseks. Saab dokumenti ka välja printida kui vaja. Pole vaja otsida veebiversioonis mingit pisikest nuppu "Prindi". Ehk siis mulle meeldib selline integreeritus "Kõik ühes" lahendusena.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 06.07.2023 20:28:40 vasta tsitaadiga

BA79, No nii mul ongi. Aga sul läheb see jutt natuke kõrvale nagu alati meil omavahel suheldes olnud. icon_biggrin.gif Et faksi näide oligi hea, sa ei tohiks seda reaalselt nurka visata ja loota millelegi uuele, mis peale tuleb. Ühesõnaga veebiversioon minu näitel, kas arvuti läheb katki, oled reisil jne... Samas ka peab arvestama, et sul õnneks vanad kirjad arvutis olemas ja salvestatud, ei pruugi nii minna, et teenused kokku kukuvad ja osad kirjad ei jõuagi kohale ja ei saagi saata. Aga see ju teoreetiline. Ja sina ei saa ka minu juttu usaldada ja mina sinu juttu, sest selle võis ju ette manada tehisintellekt. See asi praegu ju nii vähemalt töötab. Välistamine ongi allakäik. Mulle meeldib su optimism. icon_biggrin.gif
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 20:32:39 vasta tsitaadiga

kui nüüd tahaks oma hoti kinni panna, kuidas sellest kõigest enda kirjasõpru teavitada?
Saab saata kirja kõigile, et mu uus aadress on see ja saa. Kes peab vajalikuks, see salvestab?
Krt, igasugu instantsid ka saadavad mulle, a.la pangad ja kindlustused hot.ee'sse....

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 06.07.2023 20:40:00 vasta tsitaadiga

Hiid, sellest ülal mainisin, keegi vastutust ei võta, kahjud kannad ise, samas pole ime, kui kellelgi on aastate tagustest aegadest mingi leping digitaalne nö "ärakiri", kus pannakse paika poolte õigused ja kohustused. See praegu on "teine käsi" kasutus uue teenuspakkuja arvelt. icon_lol.gif Labasemalt- tunneme ennast hõlstina võõra seljas , kes ei kanna välja icon_lol.gif
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 20:42:52 vasta tsitaadiga

Ühel tuttaval panin automaatvastaja peale, et hot.ee postkast läheb kinni, edaspidi saatke uuele meiliaadressile x bla bla
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 20:44:07 vasta tsitaadiga

maty, kus sa selle sättisid ja kuda? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 20:48:02 vasta tsitaadiga

Ülevalt Seaded -> E-post -> Meiliaadressi real "Lisa eemaloleku teavitus" nupp
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 20:49:54 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
maty, kus sa selle sättisid ja kuda? :P
online.ee -> Seaded -> E-post -> mingi lilla pisike junn, mille kohale hiirega minnes ilmub kiri "lisa eemaoleku teavitus".
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 21:02:24 vasta tsitaadiga

maty, Dirty Harry, abiks seegi thumbs_up.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2023 21:55:48 vasta tsitaadiga

Pangad ja kindlustused saadavad tihti noreply aadressilt automaatteateid (poliiside lõppemised ja uued pakkumised, lepingute ja tingimuste muudatused jms) ja automaatvastusega sinna vastamine ei pruugi kirja uuele eedressile tuua.

BA79 kirjutas:
Väga mugav on e-arvet netipangas maksta kui meilikliendiga avada ja siis vajalikke rekvisiite kopeerida makse tegemiseks.

Ja ma mõtlesin, et ma olen tagurlik...
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 01:36:24 vasta tsitaadiga

Kas see on mõeldamatu, et panga iseteeninduses oma kontakt email ära muuta? Või mõne muu teenusepakkuja juures?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 06:33:31 vasta tsitaadiga

paraku ei ole see vaid pank, ega mingi muu icon_lol.gif
Vaata, kui sul on majapidamine, auto, lapsed jms, siis on igasugu koolid, ringid, autroremont, kütusefirmad, kust saada arveid, prügifirma, jne jne
welcom to päris elu icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 07:58:25 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
paraku ei ole see vaid pank, ega mingi muu icon_lol.gif
Vaata, kui sul on majapidamine, auto, lapsed jms, siis on igasugu koolid, ringid, autroremont, kütusefirmad, kust saada arveid, prügifirma, jne jne
welcom to päris elu icon_razz.gif

no just...ise tegin nimekirja, mis keskkondades vaja oma email nüüd muuta ja kokku sain 28 erinevat.. eks millalgi võtan selle ette, enne kui email tasuliseks läheb, kuna maksma ei kavatse hakata
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 10:11:13 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
paraku ei ole see vaid pank, ega mingi muu icon_lol.gif
Vaata, kui sul on majapidamine, auto, lapsed jms, siis on igasugu koolid, ringid, autroremont, kütusefirmad, kust saada arveid, prügifirma, jne jne
welcom to päris elu icon_razz.gif
no siis maksad eposti eest edaspidi ja mure murtud.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 10:32:10 vasta tsitaadiga

igaljuhul tunne on selline, et keegi tuli pani kodus taba postkasti ette ja nõuab nüüd raha, et oma kirju kätte saada. koridoris asuv el. kilp juba sai luku ette ja nõutakse raha, kui kodus voolukõikumine ja korgid välja lööb...olen paar korda juba saanud maksta, lisaks ootamisele kuniks keegi kohale suvatseb tulla. mis järgmiseks, sunniviisiline majahoidja teenus ja maksad, et omale tuppa saada?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 10:50:44 vasta tsitaadiga

Ühe erafirma poolt pakutav e-posti aadress ei ole sul mingi avalik teenus. Ilmselgelt peab keegi selle eest maksma. Kui sina maksta ei taha siis kes seda tegema peaks?

Aga see on vist suht sama teema mis kõigi teenustega webis. Kirutakse paywalle kuid samas blokitakse reklaamid. Tahaks ainult kõike tasuta saada.
Proovi ehk ise mõni teenus püsti panna ja seda siis tasuta pakkuda? Kaua oled nõus omast taskust kulusid katma, et keegi kolmas saaks tasuta teenust?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 11:01:45 vasta tsitaadiga

jaa eks arusaadav...vb isegi maksaks, kui summa mõistlik oleks. 5euri kuus tundub ajuvaba, kui alternatiivid on "tasuta". otseselt ju mingit eelist antud teenus ei oma teiste ees. arvamus, et on normaalne maksta ja makse on samuti puhas lollus. ...aga jah, eks ise olin loll, kui kunagi(20+ a. tagasi) arvasin, et see postkast on telia teenusega kaasatulev boonus.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 11:25:36 vasta tsitaadiga

https://proton.me/mail/pricing - umbes 3-4 eurot kuus ning saad oma domeeni kasutada, igasugustest lisadest rääkimata (VPN, kalender, pilveruum, paroolihaldur... ilmselt midagi veel).

Või kuue inimese perepakett - https://proton.me/family , kus hinna poolest väga vahet pole, aga vist just pilveruumi on kamba peale nagu ratsahobusel sitta.

Mis on eelis Protoni puhul Google, MSi jms suurte kohtadega - nad on Šveitsis ning nad tegelikult ka hoolivad privaatsusest. Samuti pole Šveits Euroopa Liidus, mis kipub ka omasid plusse andma.

Nende juures võib ka tasuta e-maili aadressi teha, millel on suuresti samad omadused kui tasulisel. Tasulisel on peamine eelis oma domaani kasutamine, olen seda mõned kuud kasutanud ja väga rahul. Ausalt üteldes ega @proton.me või @pm.me mailiaadress oleks ka käranud, pigem oli endal huvi võtta mailiaadress täiesti oma kontrolli alla. DKIM, DMARC, SPF jms sodi on ka kõik olemas.

Eks neid võimalusi on ka teisi, Apple kasutajatel peaks odavaim iCloud+ (1 euro kuus) vist võimaldama ka üsna privaatset oma domeeniga mailindust. Lihtsalt, et selline põhimõtteline küsimus, kui suurt kontrolli soovida e-maili üle, kui oluline see su jaoks on.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 14:23:51 vasta tsitaadiga

Nipi1000 kirjutas:
igaljuhul tunne on selline, et keegi tuli pani kodus taba postkasti ette ja nõuab nüüd raha, et oma kirju kätte saada.


Selle näite juures on siiski oluline asjaolu, et naaber lubas sul lihtsalt aastaid tasuta oma postkasti kasutada ja nüüd enam ei luba.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2023 14:49:41 vasta tsitaadiga

5 eurot kuus ainult 1 postkasti eest on jah paljuvõitu, kuid kedagi ei saa sulle kohustada midagi tasuta pakkuma. Ja alati tasub meeles pidada, et kui pakutakse sulle midagi tasuta, siis tõenäoliselt oled sina see kaup, mida sellega ostetakse.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Telia müüb online.ee e-posti keskkonna mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.