Pohh, paned mõne nutipistiku kuhugi ja ruuter olemas.
Halb variant. Enamus nutipistikuid hõivavad mõlemad pesad korraga ära. Ja kui mingi tarbija ka järgi paned siis hakkab ta sul suvaliselt seadmeid välja lülitama. Kas on puudulik elektrikatkestusejärgne oleku taastamine või arvab et arvuti käivituse currentrush on ülekoormus ja lülitab välja.
Aga eks seinalülititega on ka jamasid. Mul on majas metalltoosid ja zigbee lülititel pole reegline väljaulatuvat antenni.
Võtab hästi kokku selle retrifittimise valu, ehk, et ega häid varainte väga ei ole. Kui ehitad uut maja ja rahakott puuga seljas, paned knx'i ja saadki imelise sõltumatuse.
Z-Wave jubinatega tundub et asi ka oluliselt valutum kui Zigbeega. Nulli pole vaja, kõik seadmed mis vooluvõrgust energiat saavad on ka "ruuterid". nutipistikud on väikesed ja ei võta mitut pesa ära jne. Lihtsalt mõnevõrra kallim kui Zigbee peale teha.
Nii ja naa, kuidas on crash recovery'ga, z-wavel on kogu konf pulga enda nvm'i peal, seda nii lihtne backupida ja taastada polegi. Zigbee puhul piisab konfifaili varundamisest ja teisele raadiole migreerimisest. Mida suuremaks võrk kasvab, seda rohkem tuleb mõelda ka taasevõimekuse peale.
Z-wavel samamoodi backup võimalus normaalsetel kontrolleritel. Ala Fibaro Gw teeb local või cloud backup ja kui keskus "õhku lendab" siis paned uue keskue seina laed backup peale ja jookseb edasi.
Z-wavel samamoodi backup võimalus normaalsetel kontrolleritel. Ala Fibaro Gw teeb local või cloud backup ja kui keskus "õhku lendab" siis paned uue keskue seina laed backup peale ja jookseb edasi.
No HA'l on ka backup, aga ma pean praegust silmas komponenti ennast, ehk siis näiteke Aeoteci pulka, kui see rikneb, siis paaritad kõik uuesti ? ZB konf läheb backupi hulka, zw oma mitte, kui riistvara hävineb.
Z-wavel samamoodi backup võimalus normaalsetel kontrolleritel. Ala Fibaro Gw teeb local või cloud backup ja kui keskus "õhku lendab" siis paned uue keskue seina laed backup peale ja jookseb edasi.
No HA'l on ka backup, aga ma pean praegust silmas komponenti ennast, ehk siis näiteke Aeoteci pulka, kui see rikneb, siis paaritad kõik uuesti ? ZB konf läheb backupi hulka, zw oma mitte, kui riistvara hävineb.
Z-wavel samamoodi backup võimalus normaalsetel kontrolleritel. Ala Fibaro Gw teeb local või cloud backup ja kui keskus "õhku lendab" siis paned uue keskue seina laed backup peale ja jookseb edasi.
No HA'l on ka backup, aga ma pean praegust silmas komponenti ennast, ehk siis näiteke Aeoteci pulka, kui see rikneb, siis paaritad kõik uuesti ? ZB konf läheb backupi hulka, zw oma mitte, kui riistvara hävineb.
See on HA eripära siis antud juhul.
Ei ole, homey'l sama jama, kui tuli jutuks migra pro vs uus pro (ilma re-pairinguta), et see polevat nii lihtne, kuna z-wave chip on vahetunud.
Väike mõte on sügiseks lapse tuppa lae alla midagi taolist ehitada. Mõtlesin, et kui juba, siis juba kõige keerulisem süsteem.
Idee oleks kasutada selles videos olevat lahendust: https://www.youtube.com/watch?v=GYxctjukehY&t=234s
Aga mõtlesin, et kas oleks võimalik ka füüsiliselt mingi mugav kaugjuhtimise pult samale kontrollerile külge pookida, et ei peaks alati telefoni kasutama? On keegi midagi taolist nikerdanud?
Väike mõte on sügiseks lapse tuppa lae alla midagi taolist ehitada. Mõtlesin, et kui juba, siis juba kõige keerulisem süsteem.
Idee oleks kasutada selles videos olevat lahendust: https://www.youtube.com/watch?v=GYxctjukehY&t=234s
Aga mõtlesin, et kas oleks võimalik ka füüsiliselt mingi mugav kaugjuhtimise pult samale kontrollerile külge pookida, et ei peaks alati telefoni kasutama? On keegi midagi taolist nikerdanud?
Ma ise kasutan NSpanelit kogu nutikodu juhtimiseks/kuvamiseks, peale on lastud see https://github.com/Blackymas/NSPanel_HA_Blueprint
Suht hea asja on see tiim suutnud valmis teha ja vaikselt hakkab tunduma, et selle aparaadi võimekus on viidud ka viimase piirini.
Ühesõnaga, igasugu rbg valguseid on ka sellega võimalik timmida aga päris nii kompleks juhtimist nagu sina tahad saad, ma arva see seade ei võimalda.
Ei tea kas NSPanel Pro peale pole mingit sarnast modi tehtud? Ainus asi millest puudust tunnen oleks veel valve kaamera kuvamine mida Pro suudab aga tavaline ei suuda.
Soovitage wifi ruuterit nutikodu wifi seadmete haldamiseks. Hetkel on toas mingi elisa poolt antud nokia ruuter ja selle tagant "kukuvad" seadmed pidevalt järelt ära, wifi ise reaalselt kaob vahepeal ära.
Saunas on odav TP-LINK TL-WR840N ja selle taga olevad seadmed pole praktiliselt kordagi ära kukkunud.
No ma hetkel kaalungi neid paar tk juurde võtta ja repiitima panna. Küsimuse mõte oli see, et kas on midagi sobivamat/paremat just nutiseadmeid silmas pidades?
See on tugijaam, küsiti ruuterit. Standalonena suhteliselt loll ka, väga basic funktsioonid vaid, aga kahtlemata väga võimekas ja stabiilne. Algsele küsijale sobiks ilmselt neid mitu tükki, et kolhoos minema peksta ja siis on vajalik juba ka kontroller mängu võtta. Kogu ubi stack on hea mõte, iseasi, kas rahakott kannatab. Ubiga on see hea asi ka, et igasuguseid integratsioone nutikodude tarbeks on tehtud.
Markos et paneme igasse nurka kuhu võrk ei ulatu uue ruuteri? Kasvuhoones ruuter, elutoas ruuter, garages ruuter, keldris ruuter
Mul tegelikult maja ja sauna hoone vahele jäävad kõik su nimetatud hooned ja saunas oleva ruuteri wifi ulatub isegi tuppa (ca 40 m ja läbi kiviseinte), nõrk on see signaal aga igatahes ulatub.
Hetkel läksin seda teed, et võtsin 2 seda sama tp link ruuterit juurde, üks jääb tuppa ja ühe panen kahe hoone vahele (garaazi tõenäoliselt) ja need 3 peaksid siis loogiliselt võttes kogu mu krundi ära katma
Markos et paneme igasse nurka kuhu võrk ei ulatu uue ruuteri? Kasvuhoones ruuter, elutoas ruuter, garages ruuter, keldris ruuter
Ei kindlasti mitte, aga nagu küsimus, nõnda ka vastus. Kui ühest tugijaamast/ruuterist ei piisa, siis on üsna selge, et edasi tuleb minna juba ap'dega, vajadusel meshivate ap'dega ja mõistlik on hoida see võimalikult homogeensena, ka tooja lõikes. Ruuteritest ehitatud porri olen ma elus piisavalt näinud, ei viitsiks seda isegi mitte kommenteerida.
Ei kindlasti mitte, aga nagu küsimus, nõnda ka vastus. Kui ühest tugijaamast/ruuterist ei piisa, siis on üsna selge, et edasi tuleb minna juba ap'dega, vajadusel meshivate ap'dega ja mõistlik on hoida see võimalikult homogeensena, ka tooja lõikes. Ruuteritest ehitatud porri olen ma elus piisavalt näinud, ei viitsiks seda isegi mitte kommenteerida.
Lisaks tasuks kaaluda ka mis-iganes-seade sul netti majja toob väljavahetamist. Pmst kogu olukord meenutab "kontori võrku kus kümmned töötajad oma läpparitega tahavad võrku". Meie telekomide pakutavad seadmed sellist situatsiooni ei halda. Endal ka paras ports WiFil basseeruvaid nutiseadmeid ning lõpuks asendasin eelmine aasta odava TP link ruuteri Linksys WRT32X vastu ja hetkel läheb väline Huawei Mikrotik vastu vahetamiseks.
Lisaks tasuks kaaluda ka mis-iganes-seade sul netti majja toob väljavahetamist. Pmst kogu olukord meenutab "kontori võrku kus kümmned töötajad oma läpparitega tahavad võrku". Meie telekomide pakutavad seadmed sellist situatsiooni ei halda. Endal ka paras ports WiFil basseeruvaid nutiseadmeid ning lõpuks asendasin eelmine aasta odava TP link ruuteri Linksys WRT32X vastu ja hetkel läheb väline Huawei Mikrotik vastu vahetamiseks.
Nii see paraku on, ei kannata need asjad mitmeid kümneid kliente ja seda paraku nutivõrk just tekitab. Wifi peale nutika ehitamine on muidugi omaette küsimus.
tsitaat:
Ostsin terve maja ASUS AiMesh
Lasin kliendil Asused prügikasti visata, igavene häda on asjadega, mille tootjaks on mitte võrguseadmetele spetsialiseerunud ettevõte.
Lisaks remonditeemale siia ka sama küsimus:
Kööki ja vanituppa vaja ventilatsiooniavasse ventilaatorit. Millist valida, et oleks vaikne ja kestaks kaua? Ilmselgelt peaks olema laagritel, mitte puksidel.
Kõige ideaalsem oleks zigbee/zwave juhtimisega(et saaks automaatika teha vastavalt PM2.5/niiskuse näidule) aga ehituspoodidest selliseid silma ei jäänud. Kellelgi kogemust ehk?
Spezz, ventikas ise ei pea olema targalt juhitav. Variant on leida mõni, mida saab kas mingi pingega juhtida (a'la 0-10V) või siis järgmine variant on lihtsalt terve kiiruskontroll ise lahendada väliselt.
(Uus) Homey ja 433MHz emuleerimine.
Üritan siin Homey'le oma ruloosid selgeks õpetada. Selles nö. testimise liideses näen, et puldi räägitu jõuab ilusti Homey'sse kohale aga kui ma pasten selle sama numbrite joru sinna alumisse playback aknasse, siis ei toimu midagi, eetris on vaikus.
Kas ma teen midagi valesti või on see 433MHz osa hetkel veel veidi toores või milles asi?
(Uus) Homey ja 433MHz emuleerimine.
Üritan siin Homey'le oma ruloosid selgeks õpetada. Selles nö. testimise liideses näen, et puldi räägitu jõuab ilusti Homey'sse kohale aga kui ma pasten selle sama numbrite joru sinna alumisse playback aknasse, siis ei toimu midagi, eetris on vaikus.
Kas ma teen midagi valesti või on see 433MHz osa hetkel veel veidi toores või milles asi?
Nii ei saa Homey midagi õpetada aga uuri nende enda foorumit, seal täpsemalt kirjas mis funktsiooni see täidab. Mis rulood on? Seal on mitu ruloo äppi ja ehk mõni sobib niisama? _________________ Kui te panete midagi mällu, jätke meelde, kuhu te panete.
(Uus) Homey ja 433MHz emuleerimine.
Üritan siin Homey'le oma ruloosid selgeks õpetada. Selles nö. testimise liideses näen, et puldi räägitu jõuab ilusti Homey'sse kohale aga kui ma pasten selle sama numbrite joru sinna alumisse playback aknasse, siis ei toimu midagi, eetris on vaikus.
Kas ma teen midagi valesti või on see 433MHz osa hetkel veel veidi toores või milles asi?
Ei tööta ja pole kunagi töötanud. Sellest on homey foorumis palju juttu olnud. Ehk sel moel sa oma ruloosid tööle ei saa. Somfy ruloode jaoks on äpp olemas.
(Uus) Homey ja 433MHz emuleerimine.
Üritan siin Homey'le oma ruloosid selgeks õpetada. Selles nö. testimise liideses näen, et puldi räägitu jõuab ilusti Homey'sse kohale aga kui ma pasten selle sama numbrite joru sinna alumisse playback aknasse, siis ei toimu midagi, eetris on vaikus.
Kas ma teen midagi valesti või on see 433MHz osa hetkel veel veidi toores või milles asi?
Nii ei saa Homey midagi õpetada aga uuri nende enda foorumit, seal täpsemalt kirjas mis funktsiooni see täidab. Mis rulood on? Seal on mitu ruloo äppi ja ehk mõni sobib niisama?
Seda ma tean hästi, et nii õpetada ei saa. Esialgu tundsin lihtsalt huvi, kas Homey enda raadio suudab ruloodele üldse midagi rääkida. Miskipärast ma aga ei suuda seal litrist mitte piuksugi kätte saada.
Kui dev liidese mõlema kasti juurde on kirjutatud "raw timings", siis loogiliselt võttes võiks ju copy-paste toimida?
Proto ise tundub selline lihtsamapoolsem olevat, pole rullivat koodi ega miskit. Flipperiga eetrist salvestatu uuesti maha mängimine paneb kardinad ilusti liikuma.
Louvolite'i rulood on. Ametlikku Homey äppi ei eksisteeri. Alternatiivina soovitati Sunway vms nimelist, mis pidada sama protokolli kasutama aga selle arendaja kaotas mõned aastad tagasi huvi ja pole seda uue SDK peale portinud (mis tähendab seda, et uue Pro peal see ei tööta).
Markos kirjutas:
Ei tööta ja pole kunagi töötanud. Sellest on homey foorumis palju juttu olnud.
OK. Ehk siis lihtsalt halb UX millele pole aastaid tähelepanu pööratud? Vahva!
OK. Ehk siis lihtsalt halb UX millele pole aastaid tähelepanu pööratud? Vahva!
Ei, pigem on tegemist ärilise otsusega, et sellist asja ei toetata. Miks, jääb arusaamatuks, on toodud välja võrdlusi odavate hiina junnidega, nagu Broadlink RM jne, mis kõik suudavad salvestada ja mängida maha nii ir-i, kui 433mhz'oi, aga homey ei suuda. Tõenäoiliselt saad mingi broadlinki rm pro taolise asjaga kardinad tööle koos homey'ga.
warwas, Flipperi pealt ei saa eksportida, mida see lugeda suutis (raw)?
Mul on üks Hiina junn (ESPHome), mis oskab ka salvestada aga see on nii kehv, et sealt on võimatu välja lugeda seda osa, mis töötamiseks vaja on. Siiani olen arvanud, et playbacki ta siiski suudab teha aga on vaja midagi paremat, mis täpsemalt selle raw välja loeb.
Hetkel jäi minu projekt nurka, oli samuti idee Flipperiga või arduino + rf mooduliga lugeda täpsem info. Viimaseni lihtsalt pole veel jõudnud.
Kui Flipperi pealt eksportida saab, siis ilmselt peaks ka selle muretsema. Vähem leiutamist kui Arduinoga mässata.
Sonoffi energia mõõdukitel on stock FWga jooksva kuu loetelu, kui tasmota peale lasta siis hakkab näitama total kulu. Mis moodi saaksin jooksvat kuud näitama panna?
RassK, jah, Flipperist saab failid kätte. Puhas tekst, sarnane sellele jorule, mis Homey ise näitab.
Leidsin ka ühe projekti, kus kasutatakse CC1101 raadioga ESP32'te nende failide uuesti maha mängimiseks - https://github.com/simondankelmann/Esp32-SubGhz
Kui sellele nüüd mingi lihtne http API ette teha, siis võiks teoreetiliselt ju profit! olla.
Enne ise ehitamist tahaks korra veel Sonoff'i RF silla ära proovida.
Nii palju, kui ma eile foorumitest kaevasin, siis selle viimase revisioni "tasmotaseerimine" on leebelt öeldes problemaatiline aga kuna proto võiks lihtne olla, siis äkki saab ka hiinlaste fw selle puldi kuulamise ja taasesitamisega hakkama.
John Smith, tänud! Uurin! Kuna BREL'i äpi kirjelduses oli öeldud, et vaja kindlasti nende Hub'i kasutada, siis ma eile edasi ei uurinudki. Nüüd kommentaaarides sobrades selgus, et vist on ka otse mootoritega suhtlemise võimekus olemas.
Sonoffi energia mõõdukitel on stock FWga jooksva kuu loetelu, kui tasmota peale lasta siis hakkab näitama total kulu. Mis moodi saaksin jooksvat kuud näitama panna?
https://tasmota.github.io/docs/Commands/#power-monitoring Vist ei saa jah. On Total, Today, Yesterday. Jooksvat kuud pole. Võimalikud lahendused.
1) Teha Rule, mis Total näitu kuu alguses nullib ja seda kasutada.
2) HomeAssistantis teha Utility Meter helper, sisendiks Total näit ja "meter reset cycle: Monthly".
warwas, aa kui sa selle Flipperi raw sinna Homey'le ette viskad otse, siis ka midagi ei tee? Ma raw sisust / olemusest midagi tarka ei tea, kas see on sedasi porditav aga noh suht harmless proovimine.
Sonoffi energia mõõdukitel on stock FWga jooksva kuu loetelu, kui tasmota peale lasta siis hakkab näitama total kulu. Mis moodi saaksin jooksvat kuud näitama panna?
https://tasmota.github.io/docs/Commands/#power-monitoring Vist ei saa jah. On Total, Today, Yesterday. Jooksvat kuud pole. Võimalikud lahendused.
1) Teha Rule, mis Total näitu kuu alguses nullib ja seda kasutada.
2) HomeAssistantis teha Utility Meter helper, sisendiks Total näit ja "meter reset cycle: Monthly".
Energy dashboardis peaks ka saama total increasing sensoriga näha niipidi kuidas ise tahad
Ise kasutan seda: https://www.oomipood.ee/product/cs_h8_pro_ezviz_h8_pro_5mp_4mm_340_vali_poordkaamera
Iseenesest kõik töötab tiptop hästi ainult ei tuvasta alati inimest või autot ära. Tundub, et kui kaamera on kuu aega püsti üleval olnud, siis võib autoga hoovi peal mitu tiiru teha aga häiret ei tule. Aga selle raha eest on kraami küll, saab kogu hoovile tiiru peale teha.
Kuidas lahendate nö remote access. Pusin duckdnsiga , kuid ei lähe tööle 😀 kuid ehk kellegi ikka funkab ja tõstab mu motti pusimisel 😀😉 _________________ www.ohutuspartner.ee Teie partner ohutusalal
Kuidas lahendate nö remote access. Pusin duckdnsiga , kuid ei lähe tööle 😀 kuid ehk kellegi ikka funkab ja tõstab mu motti pusimisel 😀😉
DuckDNS toimib kenasti, vaja ruuteris lihtsalt pordi suunamist, kui juba seda teinud ei ole. Teine variant, mis on ka üsna pop ja peaks ka turvalisem olema on Cloudflare Tunneli kasutamine, mis on samuti tasuta ning erinevalt eelmisest lahendusest ei eelda portide avamist.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.