|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
28.04.2023 12:25:35
|
|
|
| Renka kirjutas: |
Mul hetkel ruuteriks DG400
On Genexis Pure ED500 parem kuidagi? Telia poes kergelt võrdlust ei saanud teha. |
Ise liikusin uuema peale sellep, kuna dg400 on aeglase wifi edastusega.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
28.04.2023 16:20:47
|
|
|
Mainiks ära, et need "inteli" kiibiga 400 ja Prime ning Genex on kiired küll, kuigi kuumad. Samas kiirus on olemas heas levialas kuni 500Mbit/s
Kuna kiirused on ajas kasvanud ja leviala kasvab ka, et tahaks ikka kolmandas toas ka wifi kiirust kuni 500Mbit/s saada.
Siis on selge, et ühest ruuterist/tugijaamast ei piisa.
See sõltub täiesti elamisest, 3 tuba, ruuter keskel, saab hakkama.
Muul juhul kas SmartWifi tugijaamad koos X2 ruuteriga või on võimalus osta ise mesh wifi seadmed turult.
Üks mis on kindel, ärge ostke neid 20€ kanti pistikusse käivaid repiitereid, tp-link jms. Saate mingil hetkel probleemi.
Kui Teliast Smartwifit võtta ei taha, osta mingi kolmene Tplink mesh wifi komplekt või kallimad lahendused.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
henno
HV vaatleja
liitunud: 14.11.2001
|
12.05.2023 12:34:52
|
|
|
Mida tähendavad need lühendid:
4 kjj-bb3-ae-3-0.ee.estpak.ee (194.126.123.2) 20.031 ms
kjj-bb3-ae-2-0.ee.estpak.ee (194.126.123.0) 24.620 ms 22.873 ms
5 tln-b3-link.ip.twelve99.net (62.115.34.133) 27.306 ms 26.293 ms 27.569 ms
tln on ilmselt Tallinn...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
12.05.2023 12:45:40
|
|
|
Lõppkasutaja jaoks ei midagi
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
12.05.2023 12:45:45
|
|
|
| Kas kjj pole Sõle 14?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lapmann
HV vaatleja
liitunud: 12.05.2023
|
12.05.2023 20:26:27
|
|
|
| Tar kirjutas: |
SNMP on ära kaotatud DG301-A-TELIAEE-4.3.6.160-R seest, kas kõigil Telia koduruuteritel enam SNMP võimekust ei ole siis?
3.x.x versioonidel oli Network -> Services -> SNMP |
Ma olen viimastel päevadel ise ka maadelnud oma DG400 Prime ruuteriga, püüdes SNMP-d üles leida. Suhtlesin Teliaga ka, kes väitsid, et on vaikimisi aktiveeritud ja et säte on Services alt leitav, kuid tee või tina - selline valik on absoluutselt kadunud igaltpoolt ning SNMP pole aktiivne. Tarkvara on DG400PRIME-A-TELIAEE-4.3.6.160-R. Vähemalt siis ma tean Teliaga edasi suheldes, et selline probleem esineb ka kellelgi teisel, kellel on küll teine ruuter, aga sama versiooninumber.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.05.2023 11:22:26
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| Kas kjj pole Sõle 14? |
Vanasti oli.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans89
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2009
|
16.05.2023 15:40:33
|
|
|
Elu jooksul esimest korda liitun Telia koduinternetiga, kuna ainult nende fiiber tuleb tuppa. Kas ma tingimata pean liitudes Telia ruuteri ostma/rentima või saan enda oma kasutada?
Iseteeninduses liitumist tehes on ainult kaks võimalust:
a) rentida nende Technicolor DGA4330 (X2)
b) kinnitada, et juba oman ruuterit, mis peab olema nende Thomson/Inteno/mingi muu taoline
Kas Telia siis ei pane lihtsalt mingit ONT karpi, mille järgi saan/tohin oma ruuteri siis ühendada?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
16.05.2023 15:43:12
|
|
|
| Jah, Telia poolt on ONT, millele võid tegelikult sappa ühendada ükskõik millise ruuteri (asjaajamisel siis just see b) variant). Igasugusest sisulisest suppordist jääd sellega ilma.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans89
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2009
|
16.05.2023 16:14:07
|
|
|
Hurraa, aitäh. Soovingi osta ainult dumb pipei.
Aga kas võib eeldada, et see lause iseteeninduses on siis jura: "Siin on välja toodud seadmed, millega Telia teenused töötavad. Kui sa ei leia allpool toodud valikust enda seadet, siis on vajalik uue seadme soetamine."
Listis on 4 Intenot, see X2 ja üks Genexis.
Mul tegelikult on üks töökaaslase vana Thomson TG789vn isegi ripaikil (kuigi kavatsen vist pigem Dream Machine'i panna)
Edit: oi ma näen, et see TG789vn on 10/100 võrguga...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.05.2023 16:15:28
|
|
|
hans89, ignoreeri seda lauset.
Kui edasi ei saa, vali suvaline ruuter listist.
viimati muutis KillFrenzy 16.05.2023 16:15:59, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
16.05.2023 16:18:08
|
|
|
| See lause on tavakliendile, kes läheneb küsimusega et mida mul Telia ühenduse kasutamiseks vaja on. Ei ole otseselt jura, sest täisväärtusliku ja teenusepakkuja poolt supporditud teenuse saabki ainult nende seadmetega. Samas, omal vastutusel on võimalikud ka igasugused muud variandid.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
16.05.2023 16:32:08
|
|
|
Tuttaval samuti probleem DGA4330 (X2) kasutades. Peale arvuti käivitamist (cold boot) või äratamast (sleep) pole tükk aega internetiühendust. Ei täpsustatud kaua see kestab. Ma eeldan, et mitmeid minuteid.
Algas peale ruuteri vahetust. Peast pakuks, et ilmselt ruuter ei suuda võrgukaardiga kiirust kokku leppida? Või peaks midagi muud vaatama?
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
16.05.2023 17:14:18
|
|
|
Alustuseks kontrolliks ikkagi füüsilise kaabelduse üle ja selle, et X2 oleks uusima softiga (a'la Firmware Version 18.3.0842-2981005-20230120114121).
Ruuteri vahetus võis mõnele vanale kaabliotsale selle liigutamisel viimane piisk alla ja nüüd tundubki, et ruuterivahetus (ehk siis ruuter) tekitas probleemi.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
16.05.2023 19:05:36
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Peale arvuti käivitamist (cold boot) või äratamast (sleep) pole tükk aega internetiühendust. Ei täpsustatud kaua see kestab. |
Ei tohiks kaua kesta, vähemalt digibokside korral räägime pigem mõnest/mõnekümnest sekundist. Aga see, et ruuteri tarkvara regulaarselt veidikene lolliks läheb, on juba igivana teema.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
16.05.2023 21:22:10
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Tuttaval samuti probleem DGA4330 (X2) kasutades. Peale arvuti käivitamist (cold boot) või äratamast (sleep) pole tükk aega internetiühendust. Ei täpsustatud kaua see kestab. Ma eeldan, et mitmeid minuteid.
Algas peale ruuteri vahetust. Peast pakuks, et ilmselt ruuter ei suuda võrgukaardiga kiirust kokku leppida? Või peaks midagi muud vaatama? |
Ma siin teemas eespool jamasin sama probleemiga, mingi 10 s pidur oli sees võrguühenduse loomisel. Wifiga probleemi ei olnud, ainult kaabliga. Mingisuguse lahenduse leidsin, kui muutsin võrgukaardil neid seadeid:
WOL & shutdown link speed - panin "not speed down", muidu oli "10 Mbps first"
Power management (samuti võrgukaardi seadetes) - lubasin arvuti äratamise (ainult magic packet)
Pärast neid muudatusi kadus see neetud 10 s pidur ära, v.a siis, kui arvuti väljub hibernate režiimist.
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
17.05.2023 08:28:15
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Alustuseks kontrolliks ikkagi füüsilise kaabelduse üle ja selle, et X2 oleks uusima softiga (a'la Firmware Version 18.3.0842-2981005-20230120114121).
Ruuteri vahetus võis mõnele vanale kaabliotsale selle liigutamisel viimane piisk alla ja nüüd tundubki, et ruuterivahetus (ehk siis ruuter) tekitas probleemi. |
Enne alustaks ikka tarkvarast ja kui sellega probleemi ei paranda, siis alles minna kaabelduse kallale.
Ruuter on Telia paigaldatud ja seega tarkvara peaks peaks uusim olema aga kontrollin üle.
Sellegipoolest sõltumata tarkvaraversioonist ei tohiks sellist jama ikka olla.
| vigurvänt kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Tuttaval samuti probleem DGA4330 (X2) kasutades. Peale arvuti käivitamist (cold boot) või äratamast (sleep) pole tükk aega internetiühendust. Ei täpsustatud kaua see kestab. Ma eeldan, et mitmeid minuteid.
Algas peale ruuteri vahetust. Peast pakuks, et ilmselt ruuter ei suuda võrgukaardiga kiirust kokku leppida? Või peaks midagi muud vaatama? |
Ma siin teemas eespool jamasin sama probleemiga, mingi 10 s pidur oli sees võrguühenduse loomisel. Wifiga probleemi ei olnud, ainult kaabliga. Mingisuguse lahenduse leidsin, kui muutsin võrgukaardil neid seadeid:
WOL & shutdown link speed - panin "not speed down", muidu oli "10 Mbps first"
Power management (samuti võrgukaardi seadetes) - lubasin arvuti äratamise (ainult magic packet)
Pärast neid muudatusi kadus see neetud 10 s pidur ära, v.a siis, kui arvuti väljub hibernate režiimist.
Spoiler 
|
Tänud. Proovin neid sätteid muuta. Muidugi kohapeal ei ole, seega kaughaldusega aga eks näis kas on kasu.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
17.05.2023 17:34:37
|
|
|
Mul eile ei olnud ka arvuti käivitamisel ühendust, esimest korda siis pärast X2'e tarkvara uuendust. Võttis vast mõned minutid kuni ära ühendas.
_________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
17.05.2023 18:34:06
|
|
|
WOL & shutdown link speed: not speed down (oli 10 Mbps first) ja Power management: off (oli sees) muutmine tundub, et aitas hetkel. Jälgib olukorda. Pole vaja kohe haamriga kallale minna. Kergemad lahendused vaja enne läbi proovida
Kuna see toimis siis ei hakanud X2 tarkvaraversiooni vaatamagi. Pealegi tehniku paigaldatud seega väga vana ei saa olla ju?
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
17.05.2023 18:37:32
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Kuna see toimis siis ei hakanud X2 tarkvaraversiooni vaatamagi. Pealegi tehniku paigaldatud seega väga vana ei saa olla ju? |
Lihtsalt mainimiseks, ruuteri tarkvara versiooni ja uuendamise vajadust saab Telia iseteenindusest vaadata ning vajadusel saab sealt ka uuendamist ajastada.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
17.05.2023 19:50:13
|
|
|
| Tomorrow, katsetasin praegu samuti ja tõepoolest toimivad power managementi puhul mõlemad variandid (on ja off) vist sama hästi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
23.05.2023 07:08:49
|
|
|
plaanis minna üle 5G'le ja Telia pakub välisruuterile lisaks wifi tegijaks mingit karpi. Mudelit kirjas pole. Kas sellels on ka kaabli jaoks väljund
või kuidas üldse selle karbi wifi võimekus on
ehk keegi teab
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
23.05.2023 07:10:51
|
|
|
miks üle lähed? Mis su praegused näitajad on?
Kas 5G su juures on üldse? Proovisid miski teloga? Kuda oli?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.05.2023 09:01:48
|
|
|
Genexis EX400. Karp on lihtsalt wifi AP, WAN sisse 1 LAN välja. Võid paigutada sisevõrku ükskõik kuhu ruumi, switchi järele.
Wifi võimekus midagi erilist pole levi osas, 2,4 ja 5Ghz sees, 500/100 läbilase on OK.
Selle võid asendada ka Telia smartwifi APdega kui soov, või mõne enda APga.
Switche võid enda omasid kasutada või ostad tehnikult Netgear switchi 29€
Üldiselt on kõik aadressid kuhu telia iseteenindus 5G kiiruseid pakub, ka levi osas korras.
On olnud üksikuid aadresse ja võib ette tulla kus levib ainult 700,800,1800 ja või 2100 kuid ka seal on kuni 200Mbit/s saavutatav. Tuleneb maja asukohast ja maastikust. Kohapeal paigaldusel selgub, mida saab ja kuidas.
Väliruuteri osas on homsest saadaval ka uuem mudel NR7103 mis toimetab kõige paremini just heas levis. Nõrgemas levis on soovitus just NR7101 ja seda valib kohapeal tehnik.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
23.05.2023 19:17:33
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
miks üle lähed? Mis su praegused näitajad on?
Kas 5G su juures on üldse? Proovisid miski teloga? Kuda oli?  |
hetkel on 4G 40/10 ja maksan 21€. Saaksin 5G 200/50 27€ eest
ja loomulikult on 5G olemas, muidu ei uuriks. ~ nädal tagasi tekkis valik
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
23.05.2023 19:56:21
|
|
|
indrpo, aga mis ühendused sellel välisruuteril on
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
23.05.2023 21:50:12
|
|
|
see siis mingit elektriühendust ei taha?
mõte just selles, et mis kaabel peaks minema selle ruuteri juurde. Saaksin selle ise ära vedada. Ei ole ju mõeldav, et tehnik mässab minu juures mitu tundi ja puurib seina auke, kuhu pole vaja, ning mina maksan selle kõik kinni
mingeid pesunööre ka ei taha kuhugi rippuma
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
23.05.2023 22:21:44
|
|
|
| Väline võrgukaabel.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
23.05.2023 22:35:47
|
|
|
Asi selge
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
23.05.2023 22:41:41
|
|
|
| Cat6 piisav.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
26.05.2023 23:35:47
|
|
|
veel mõned küsimused
mis ühendusliides sellel 5G välisruuteril on. Pistik või krone tööriistaga ja millega tehnik mõõdab seda ruuteri parimat asukohta?.
Kolasin täna mööda katust ja vaatasin kuhu kinnitada ruuterit ja telefoniga kiirusteste tehes tuli päris suur vahe
tehnik ei hakka ju mööda katust ringi tatsama ja vaatama kus parem kiirus
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
26.05.2023 23:48:34
|
|
|
Jerry, Tehnikul on teada tugijaama suund, kaugus ja kõrgus. Kui need on selged siis vaadatakse maja ehitust, kuidas paremini ja mõistlikult paigaldada, ka nii, et seade on vajadusel lihtsalt kättesaadav kui on vaja seadet vahetada, kuid nii, et levi ja kiirus oleks korras.
Üldiselt ei paigaldata sinna kuhu kliendi vahenditega ligi ei pääse. Tehniku vahendid on treppredel räästa alla või siis 4,5M redel maja otsaseinale. kinnituseks seinakronstein.
Kui kliendil on ligipääs katuseredeliga või luugist harjale ja seal on mast kuhu seade kinnitada, saab ka sinna.
Lisaks on oluline leida kaabli vedamise (või ka juba olemise) asukoht ja see kõik selgub kohapeal.
Väliruuteril on LAN liides mis võrgukaabliga PoE toiteplokki jõuab. Testimiseks on ruuteri haldusliides või siis Telia enda pakutav kaughaldus mille kaudu andmeid näeb.
See ei ole õnneks satipann mis peab mm pealt paigas olema, oluline, et antenn on väljas ja õiges suunas. Kehvas levialas, muidugi mida kõrgemal seda parem.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
29.05.2023 16:47:05
|
|
|
datasheeti ka kuskilt saaks? nii nagu neid tavaliselt saab
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
29.05.2023 17:33:23
|
|
|
Mul igatahes see X2 jamab jälle, vimased mitu korda ei saa kaabliga arvuti ühendust, ühesõnaga pea kõik need korrad kui arvutit olen siin harva käivitanud. Praegu läks u. 2 minti aega et ära ühendada.
_________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
29.05.2023 17:42:01
|
|
|
Renq, Tuttaval sama jama. Eespool teemas sellest juttu. Muutsin küll võrgukaardi sätteid tal ja hetkeliselt aitas aga varsti kaeveldi jälle, et probleem tagasi. Olevat käinud tehnik ja pannud uue ruuteri aga ma ei küsinud kas uus X2 või ED500.
Tegelikult oli ruuteri vahetus ebavajalik, kuna tema vanem Inteno oleks kah optikaga hakkama saanud - muidugi Wi-Fi oleks kehvem olnud.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
29.05.2023 23:13:44
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Tegelikult oli ruuteri vahetus ebavajalik, kuna tema vanem Inteno oleks kah optikaga hakkama saanud - muidugi Wi-Fi oleks kehvem olnud. |
Ma HinnaVaatluse foorumist olen lugenud, et paljud soovitavad ISP ruuteri Wi-Fi välja lülitada ja mõni teine võimekam ruuter/AP lisaks kaabliga juurde panna ja pääsupunktina ära seadistada.
Endal Inteno DG301a . On kül Gbit võimekusega aga kuna mul on VDSL 50/10 siis pole mõtet upgrademise peale mõelda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
29.05.2023 23:25:12
|
|
|
Mul oli sellesama DG301a uptime mingi 14 kuud 500/500 ühenduse otsas. Wifi väljas.
Üldiselt kipub võrgu sisenimispunkt pealegi sellises kohas olema kus wifit otseselt vaja polegi või on see ebaoptimaalne.
Seega lihtsam on eraldi AP kuhugi elutuppa või sarnasesse võimalikult laia katvusega alale paigutada.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
30.05.2023 00:34:46
|
|
|
Bladerunner
Arusaadav. Ma siiski kasutan oma DG301 peal Wifit, aga selleks et majas ja hoovis kasutada saaks, olen 2 seadet veel AP'dna kasutusse võtnud. Üks neist on tegelikult vanemale LG telerile juhtmevabaks pääsupunktiks, kuna teleril on küll ethernet liides, aga puudub Wi-Fi. Läbi kahe korruse ei hakka ethernet kaablit vedama ja nii on selline lahendus lihtsam.
Signaali kvaliteet pole küll väga kiita aga niipalju kui vaja saab hakkama sest telekas võtab netiressurssi ainult niipalju kui on vaja YT api jooksutamiseks.
Teine ruuter levitab Wi-Fi't hoovi. Mitte väga kaugele, alla 10 m. Taaskord signaal katab ära selleks et tahvlit või nutitelefoni netis kasutada.
Ma ei striimi ega liiguta suuri andmevooge netis, muudes oludes sellised lahendused ilmselt ei rahuldaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
GTR
HV veteran

liitunud: 18.02.2006
|
03.06.2023 11:12:14
|
|
|
| Praegune dg301 hakkab saba andma ja vaja uut. Kas vaadata ed500 või x2 poole? Või üldse midagi muud?
|
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
110 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
04.06.2023 13:37:21
|
|
|
| Keegi mingeid alesi ka praegu saanud? Soovisin ka 2 kohta interneti, tv teenust ja no nii absurdsed hinnad ja madalaid kiiruseid pakuti. Optika mõlemas kohas olemas, oleksin nõus 5G netiga ka. 5G kohta ei osanud teenindaja midagi öelda.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
04.06.2023 14:28:48
|
|
|
hkurujo88r, vales riigis elad... Meil siin eriline internet mille eest tulebki maksta. Lisaks ei pidavat eestlane ju odavamat ja kiiremat netti soovima.
Üle piiri saab soodsamalt kui oled nõus kolima
Spoiler 
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
04.06.2023 14:33:53
|
|
|
| 11.5 eest 100 võtaks küll.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
04.06.2023 14:35:44
|
|
|
| Ei noh oleks ikka võinud teenindaja mingeid alesi pakkuda, et toon 2 netti, tv teenused ja numbri üle. Aga ei midagi, ju siis pole oluline, kliente palju. Konkurendil tava hinnad soodsamad ja kiirused suuremad.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
04.06.2023 14:37:24
|
|
|
| võtaks kohe kaks. Aga nagu eespool öeldi, ma olen ju harjunud 12/1M ja 20/20M eest a 16€ maksma ja minu teenusepakkuja teeb kõik selleks, et mind kui kallist klienti mitte muudatustega traumeerida...
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
04.06.2023 14:38:20
|
|
|
| hkurujo88r kirjutas: |
| Konkurendil tava hinnad soodsamad ja kiirused suuremad. |
Milles probleem üldse siis on?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
04.06.2023 14:40:14
|
|
|
| Ma mõtlesin ka, et tahab ise teliasse tulla mingil põhjusel ja siis ütleb, et jube hea on seal kus ta on? 🧐
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|