Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 414, 415, 416 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 28.04.2023 12:25:35 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Mul hetkel ruuteriks DG400
On Genexis Pure ED500 parem kuidagi? Telia poes kergelt võrdlust ei saanud teha.

Ise liikusin uuema peale sellep, kuna dg400 on aeglase wifi edastusega.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2023 16:20:47 vasta tsitaadiga

Mainiks ära, et need "inteli" kiibiga 400 ja Prime ning Genex on kiired küll, kuigi kuumad. Samas kiirus on olemas heas levialas kuni 500Mbit/s
Kuna kiirused on ajas kasvanud ja leviala kasvab ka, et tahaks ikka kolmandas toas ka wifi kiirust kuni 500Mbit/s saada.
Siis on selge, et ühest ruuterist/tugijaamast ei piisa.
See sõltub täiesti elamisest, 3 tuba, ruuter keskel, saab hakkama.
Muul juhul kas SmartWifi tugijaamad koos X2 ruuteriga või on võimalus osta ise mesh wifi seadmed turult.

Üks mis on kindel, ärge ostke neid 20€ kanti pistikusse käivaid repiitereid, tp-link jms. Saate mingil hetkel probleemi.
Kui Teliast Smartwifit võtta ei taha, osta mingi kolmene Tplink mesh wifi komplekt või kallimad lahendused.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2023 19:59:35 vasta tsitaadiga

indrpo, DG400 ja DG400P ei ole Inteli kiviga. Need kasutavad ARM SoC. Ainult ED500 on Intel.
Või pidasid sa silmas spetsiifiliselt karbis olevat Wi-Fi rauda?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henno
HV vaatleja

liitunud: 14.11.2001




sõnum 12.05.2023 12:34:52 vasta tsitaadiga

Mida tähendavad need lühendid:

4 kjj-bb3-ae-3-0.ee.estpak.ee (194.126.123.2) 20.031 ms
kjj-bb3-ae-2-0.ee.estpak.ee (194.126.123.0) 24.620 ms 22.873 ms
5 tln-b3-link.ip.twelve99.net (62.115.34.133) 27.306 ms 26.293 ms 27.569 ms

tln on ilmselt Tallinn...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2023 12:45:40 vasta tsitaadiga

Lõppkasutaja jaoks ei midagi
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2023 12:45:45 vasta tsitaadiga

Kas kjj pole Sõle 14?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lapmann
HV vaatleja

liitunud: 12.05.2023




sõnum 12.05.2023 20:26:27 vasta tsitaadiga

Tar kirjutas:
SNMP on ära kaotatud DG301-A-TELIAEE-4.3.6.160-R seest, kas kõigil Telia koduruuteritel enam SNMP võimekust ei ole siis?

3.x.x versioonidel oli Network -> Services -> SNMP


Ma olen viimastel päevadel ise ka maadelnud oma DG400 Prime ruuteriga, püüdes SNMP-d üles leida. Suhtlesin Teliaga ka, kes väitsid, et on vaikimisi aktiveeritud ja et säte on Services alt leitav, kuid tee või tina - selline valik on absoluutselt kadunud igaltpoolt ning SNMP pole aktiivne. Tarkvara on DG400PRIME-A-TELIAEE-4.3.6.160-R. Vähemalt siis ma tean Teliaga edasi suheldes, et selline probleem esineb ka kellelgi teisel, kellel on küll teine ruuter, aga sama versiooninumber.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2023 11:22:26 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Kas kjj pole Sõle 14?


Vanasti oli. icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans89
HV vaatleja
hans89

liitunud: 08.12.2009




sõnum 16.05.2023 15:40:33 vasta tsitaadiga

Elu jooksul esimest korda liitun Telia koduinternetiga, kuna ainult nende fiiber tuleb tuppa. Kas ma tingimata pean liitudes Telia ruuteri ostma/rentima või saan enda oma kasutada?

Iseteeninduses liitumist tehes on ainult kaks võimalust:
a) rentida nende Technicolor DGA4330 (X2)
b) kinnitada, et juba oman ruuterit, mis peab olema nende Thomson/Inteno/mingi muu taoline

Kas Telia siis ei pane lihtsalt mingit ONT karpi, mille järgi saan/tohin oma ruuteri siis ühendada?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 16.05.2023 15:43:12 vasta tsitaadiga

Jah, Telia poolt on ONT, millele võid tegelikult sappa ühendada ükskõik millise ruuteri (asjaajamisel siis just see b) variant). Igasugusest sisulisest suppordist jääd sellega ilma.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans89
HV vaatleja
hans89

liitunud: 08.12.2009




sõnum 16.05.2023 16:14:07 vasta tsitaadiga

Hurraa, aitäh. Soovingi osta ainult dumb pipei.

Aga kas võib eeldada, et see lause iseteeninduses on siis jura: "Siin on välja toodud seadmed, millega Telia teenused töötavad. Kui sa ei leia allpool toodud valikust enda seadet, siis on vajalik uue seadme soetamine."
Listis on 4 Intenot, see X2 ja üks Genexis.

Mul tegelikult on üks töökaaslase vana Thomson TG789vn isegi ripaikil (kuigi kavatsen vist pigem Dream Machine'i panna)

Edit: oi ma näen, et see TG789vn on 10/100 võrguga... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2023 16:15:28 vasta tsitaadiga

hans89, ignoreeri seda lauset.
Kui edasi ei saa, vali suvaline ruuter listist.


viimati muutis KillFrenzy 16.05.2023 16:15:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2023 16:15:44 vasta tsitaadiga

Ära pane seda jura tähele. Saad panna oma ruuteri külge.
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 16.05.2023 16:18:08 vasta tsitaadiga

See lause on tavakliendile, kes läheneb küsimusega et mida mul Telia ühenduse kasutamiseks vaja on. Ei ole otseselt jura, sest täisväärtusliku ja teenusepakkuja poolt supporditud teenuse saabki ainult nende seadmetega. Samas, omal vastutusel on võimalikud ka igasugused muud variandid.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2023 16:32:08 vasta tsitaadiga

Tuttaval samuti probleem DGA4330 (X2) kasutades. Peale arvuti käivitamist (cold boot) või äratamast (sleep) pole tükk aega internetiühendust. Ei täpsustatud kaua see kestab. Ma eeldan, et mitmeid minuteid.
Algas peale ruuteri vahetust. Peast pakuks, et ilmselt ruuter ei suuda võrgukaardiga kiirust kokku leppida? Või peaks midagi muud vaatama?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2023 17:14:18 vasta tsitaadiga

Alustuseks kontrolliks ikkagi füüsilise kaabelduse üle ja selle, et X2 oleks uusima softiga (a'la Firmware Version 18.3.0842-2981005-20230120114121).
Ruuteri vahetus võis mõnele vanale kaabliotsale selle liigutamisel viimane piisk alla ja nüüd tundubki, et ruuterivahetus (ehk siis ruuter) tekitas probleemi.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2023 19:05:36 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Peale arvuti käivitamist (cold boot) või äratamast (sleep) pole tükk aega internetiühendust. Ei täpsustatud kaua see kestab.

Ei tohiks kaua kesta, vähemalt digibokside korral räägime pigem mõnest/mõnekümnest sekundist. Aga see, et ruuteri tarkvara regulaarselt veidikene lolliks läheb, on juba igivana teema.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 16.05.2023 21:22:10 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Tuttaval samuti probleem DGA4330 (X2) kasutades. Peale arvuti käivitamist (cold boot) või äratamast (sleep) pole tükk aega internetiühendust. Ei täpsustatud kaua see kestab. Ma eeldan, et mitmeid minuteid.
Algas peale ruuteri vahetust. Peast pakuks, et ilmselt ruuter ei suuda võrgukaardiga kiirust kokku leppida? Või peaks midagi muud vaatama?


Ma siin teemas eespool jamasin sama probleemiga, mingi 10 s pidur oli sees võrguühenduse loomisel. Wifiga probleemi ei olnud, ainult kaabliga. Mingisuguse lahenduse leidsin, kui muutsin võrgukaardil neid seadeid:

WOL & shutdown link speed - panin "not speed down", muidu oli "10 Mbps first"
Power management (samuti võrgukaardi seadetes) - lubasin arvuti äratamise (ainult magic packet)

Pärast neid muudatusi kadus see neetud 10 s pidur ära, v.a siis, kui arvuti väljub hibernate režiimist.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 08:28:15 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Alustuseks kontrolliks ikkagi füüsilise kaabelduse üle ja selle, et X2 oleks uusima softiga (a'la Firmware Version 18.3.0842-2981005-20230120114121).
Ruuteri vahetus võis mõnele vanale kaabliotsale selle liigutamisel viimane piisk alla ja nüüd tundubki, et ruuterivahetus (ehk siis ruuter) tekitas probleemi.

Enne alustaks ikka tarkvarast ja kui sellega probleemi ei paranda, siis alles minna kaabelduse kallale.

Ruuter on Telia paigaldatud ja seega tarkvara peaks peaks uusim olema aga kontrollin üle.
Sellegipoolest sõltumata tarkvaraversioonist ei tohiks sellist jama ikka olla.

vigurvänt kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Tuttaval samuti probleem DGA4330 (X2) kasutades. Peale arvuti käivitamist (cold boot) või äratamast (sleep) pole tükk aega internetiühendust. Ei täpsustatud kaua see kestab. Ma eeldan, et mitmeid minuteid.
Algas peale ruuteri vahetust. Peast pakuks, et ilmselt ruuter ei suuda võrgukaardiga kiirust kokku leppida? Või peaks midagi muud vaatama?


Ma siin teemas eespool jamasin sama probleemiga, mingi 10 s pidur oli sees võrguühenduse loomisel. Wifiga probleemi ei olnud, ainult kaabliga. Mingisuguse lahenduse leidsin, kui muutsin võrgukaardil neid seadeid:

WOL & shutdown link speed - panin "not speed down", muidu oli "10 Mbps first"
Power management (samuti võrgukaardi seadetes) - lubasin arvuti äratamise (ainult magic packet)

Pärast neid muudatusi kadus see neetud 10 s pidur ära, v.a siis, kui arvuti väljub hibernate režiimist.

Spoiler Spoiler Spoiler

Tänud. Proovin neid sätteid muuta. Muidugi kohapeal ei ole, seega kaughaldusega aga eks näis kas on kasu.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 17:34:37 vasta tsitaadiga

Mul eile ei olnud ka arvuti käivitamisel ühendust, esimest korda siis pärast X2'e tarkvara uuendust. Võttis vast mõned minutid kuni ära ühendas.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 18:34:06 vasta tsitaadiga

WOL & shutdown link speed: not speed down (oli 10 Mbps first) ja Power management: off (oli sees) muutmine tundub, et aitas hetkel. Jälgib olukorda. Pole vaja kohe haamriga kallale minna. Kergemad lahendused vaja enne läbi proovida thumbs_up.gif
Kuna see toimis siis ei hakanud X2 tarkvaraversiooni vaatamagi. Pealegi tehniku paigaldatud seega väga vana ei saa olla ju?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 17.05.2023 18:37:32 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kuna see toimis siis ei hakanud X2 tarkvaraversiooni vaatamagi. Pealegi tehniku paigaldatud seega väga vana ei saa olla ju?

Lihtsalt mainimiseks, ruuteri tarkvara versiooni ja uuendamise vajadust saab Telia iseteenindusest vaadata ning vajadusel saab sealt ka uuendamist ajastada.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 17.05.2023 19:50:13 vasta tsitaadiga

Tomorrow, katsetasin praegu samuti ja tõepoolest toimivad power managementi puhul mõlemad variandid (on ja off) vist sama hästi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 07:08:49 vasta tsitaadiga

plaanis minna üle 5G'le ja Telia pakub välisruuterile lisaks wifi tegijaks mingit karpi. Mudelit kirjas pole. Kas sellels on ka kaabli jaoks väljund icon_rolleyes.gif
või kuidas üldse selle karbi wifi võimekus on icon_question.gif

ehk keegi teab icon_razz.gif

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 07:10:51 vasta tsitaadiga

miks üle lähed? Mis su praegused näitajad on?
Kas 5G su juures on üldse? Proovisid miski teloga? Kuda oli? icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 09:01:48 vasta tsitaadiga

Genexis EX400. Karp on lihtsalt wifi AP, WAN sisse 1 LAN välja. Võid paigutada sisevõrku ükskõik kuhu ruumi, switchi järele.
Wifi võimekus midagi erilist pole levi osas, 2,4 ja 5Ghz sees, 500/100 läbilase on OK.
Selle võid asendada ka Telia smartwifi APdega kui soov, või mõne enda APga.
Switche võid enda omasid kasutada või ostad tehnikult Netgear switchi 29€

Üldiselt on kõik aadressid kuhu telia iseteenindus 5G kiiruseid pakub, ka levi osas korras.
On olnud üksikuid aadresse ja võib ette tulla kus levib ainult 700,800,1800 ja või 2100 kuid ka seal on kuni 200Mbit/s saavutatav. Tuleneb maja asukohast ja maastikust. Kohapeal paigaldusel selgub, mida saab ja kuidas.

Väliruuteri osas on homsest saadaval ka uuem mudel NR7103 mis toimetab kõige paremini just heas levis. Nõrgemas levis on soovitus just NR7101 ja seda valib kohapeal tehnik.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 19:17:33 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
miks üle lähed? Mis su praegused näitajad on?
Kas 5G su juures on üldse? Proovisid miski teloga? Kuda oli? icon_razz.gif
hetkel on 4G 40/10 ja maksan 21€. Saaksin 5G 200/50 27€ eest
ja loomulikult on 5G olemas, muidu ei uuriks. ~ nädal tagasi tekkis valik

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 19:56:21 vasta tsitaadiga

indrpo, aga mis ühendused sellel välisruuteril on icon_rolleyes.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.05.2023 21:19:46 vasta tsitaadiga

Spekkide järgi paistab NR7101-l olevat üks 1G PoE eetriport, NR7103-l samamoodi üks, aga 2,5G PoE port.

https://service-provider.zyxel.com/global/en/products/5g-nr4g-lte-cpe/5g-nr-cpe/odus/nr7101nr7102nr7103-series
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 21:50:12 vasta tsitaadiga

see siis mingit elektriühendust ei taha?

mõte just selles, et mis kaabel peaks minema selle ruuteri juurde. Saaksin selle ise ära vedada. Ei ole ju mõeldav, et tehnik mässab minu juures mitu tundi ja puurib seina auke, kuhu pole vaja, ning mina maksan selle kõik kinni icon_lol.gif
mingeid pesunööre ka ei taha kuhugi rippuma

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 22:21:44 vasta tsitaadiga

Väline võrgukaabel.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 22:35:47 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif Asi selge
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2023 22:41:41 vasta tsitaadiga

Cat6 piisav.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2023 23:25:07 vasta tsitaadiga

https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/tulevikuinternet-telia-tutvustas-ulikiiret-korgsageduslikku-5g-vorku/
Koduinterneti teemasse aga täna pole enam vahet, ADSL (lõppemas), VDSL 17a, 35b, KMI, PON, XGPON, 4G, 5G jne.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2023 23:35:47 vasta tsitaadiga

veel mõned küsimused icon_biggrin.gif
mis ühendusliides sellel 5G välisruuteril on. Pistik või krone tööriistaga ja millega tehnik mõõdab seda ruuteri parimat asukohta?.
Kolasin täna mööda katust ja vaatasin kuhu kinnitada ruuterit icon_lol.gif ja telefoniga kiirusteste tehes tuli päris suur vahe

tehnik ei hakka ju mööda katust ringi tatsama ja vaatama kus parem kiirus icon_biggrin.gif

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2023 23:48:34 vasta tsitaadiga

Jerry, Tehnikul on teada tugijaama suund, kaugus ja kõrgus. Kui need on selged siis vaadatakse maja ehitust, kuidas paremini ja mõistlikult paigaldada, ka nii, et seade on vajadusel lihtsalt kättesaadav kui on vaja seadet vahetada, kuid nii, et levi ja kiirus oleks korras.
Üldiselt ei paigaldata sinna kuhu kliendi vahenditega ligi ei pääse. Tehniku vahendid on treppredel räästa alla või siis 4,5M redel maja otsaseinale. kinnituseks seinakronstein.
Kui kliendil on ligipääs katuseredeliga või luugist harjale ja seal on mast kuhu seade kinnitada, saab ka sinna.
Lisaks on oluline leida kaabli vedamise (või ka juba olemise) asukoht ja see kõik selgub kohapeal.
Väliruuteril on LAN liides mis võrgukaabliga PoE toiteplokki jõuab. Testimiseks on ruuteri haldusliides või siis Telia enda pakutav kaughaldus mille kaudu andmeid näeb.

See ei ole õnneks satipann mis peab mm pealt paigas olema, oluline, et antenn on väljas ja õiges suunas. Kehvas levialas, muidugi mida kõrgemal seda parem.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.05.2023 16:47:05 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Spekkide järgi paistab NR7101-l olevat üks 1G PoE eetriport, NR7103-l samamoodi üks, aga 2,5G PoE port.

https://service-provider.zyxel.com/global/en/products/5g-nr4g-lte-cpe/5g-nr-cpe/odus/nr7101nr7102nr7103-series


datasheeti ka kuskilt saaks? nii nagu neid tavaliselt saab

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 17:33:23 vasta tsitaadiga

Mul igatahes see X2 jamab jälle, vimased mitu korda ei saa kaabliga arvuti ühendust, ühesõnaga pea kõik need korrad kui arvutit olen siin harva käivitanud. Praegu läks u. 2 minti aega et ära ühendada.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 17:42:01 vasta tsitaadiga

Renq, Tuttaval sama jama. Eespool teemas sellest juttu. Muutsin küll võrgukaardi sätteid tal ja hetkeliselt aitas aga varsti kaeveldi jälle, et probleem tagasi. Olevat käinud tehnik ja pannud uue ruuteri aga ma ei küsinud kas uus X2 või ED500.
Tegelikult oli ruuteri vahetus ebavajalik, kuna tema vanem Inteno oleks kah optikaga hakkama saanud - muidugi Wi-Fi oleks kehvem olnud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 23:13:44 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Tegelikult oli ruuteri vahetus ebavajalik, kuna tema vanem Inteno oleks kah optikaga hakkama saanud - muidugi Wi-Fi oleks kehvem olnud.

Ma HinnaVaatluse foorumist olen lugenud, et paljud soovitavad ISP ruuteri Wi-Fi välja lülitada ja mõni teine võimekam ruuter/AP lisaks kaabliga juurde panna ja pääsupunktina ära seadistada.

Endal Inteno DG301a . On kül Gbit võimekusega aga kuna mul on VDSL 50/10 siis pole mõtet upgrademise peale mõelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2023 23:25:12 vasta tsitaadiga

Mul oli sellesama DG301a uptime mingi 14 kuud 500/500 ühenduse otsas. Wifi väljas.
Üldiselt kipub võrgu sisenimispunkt pealegi sellises kohas olema kus wifit otseselt vaja polegi või on see ebaoptimaalne.
Seega lihtsam on eraldi AP kuhugi elutuppa või sarnasesse võimalikult laia katvusega alale paigutada.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2023 00:34:46 vasta tsitaadiga

Bladerunner
thumbs_up.gif

Arusaadav. Ma siiski kasutan oma DG301 peal Wifit, aga selleks et majas ja hoovis kasutada saaks, olen 2 seadet veel AP'dna kasutusse võtnud. Üks neist on tegelikult vanemale LG telerile juhtmevabaks pääsupunktiks, kuna teleril on küll ethernet liides, aga puudub Wi-Fi. Läbi kahe korruse ei hakka ethernet kaablit vedama ja nii on selline lahendus lihtsam.

Signaali kvaliteet pole küll väga kiita aga niipalju kui vaja saab hakkama sest telekas võtab netiressurssi ainult niipalju kui on vaja YT api jooksutamiseks.
Teine ruuter levitab Wi-Fi't hoovi. Mitte väga kaugele, alla 10 m. Taaskord signaal katab ära selleks et tahvlit või nutitelefoni netis kasutada.
Ma ei striimi ega liiguta suuri andmevooge netis, muudes oludes sellised lahendused ilmselt ei rahuldaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2023 11:12:14 vasta tsitaadiga

Praegune dg301 hakkab saba andma ja vaja uut. Kas vaadata ed500 või x2 poole? Või üldse midagi muud?
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2023 13:37:21 vasta tsitaadiga

Keegi mingeid alesi ka praegu saanud? Soovisin ka 2 kohta interneti, tv teenust ja no nii absurdsed hinnad ja madalaid kiiruseid pakuti. Optika mõlemas kohas olemas, oleksin nõus 5G netiga ka. 5G kohta ei osanud teenindaja midagi öelda.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2023 14:28:48 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, vales riigis elad... Meil siin eriline internet mille eest tulebki maksta. Lisaks ei pidavat eestlane ju odavamat ja kiiremat netti soovima.

Üle piiri saab soodsamalt kui oled nõus kolima
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2023 14:33:53 vasta tsitaadiga

11.5 eest 100 võtaks küll.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2023 14:35:44 vasta tsitaadiga

Ei noh oleks ikka võinud teenindaja mingeid alesi pakkuda, et toon 2 netti, tv teenused ja numbri üle. Aga ei midagi, ju siis pole oluline, kliente palju. Konkurendil tava hinnad soodsamad ja kiirused suuremad.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.06.2023 14:37:24 vasta tsitaadiga

võtaks kohe kaks. Aga nagu eespool öeldi, ma olen ju harjunud 12/1M ja 20/20M eest a 16€ maksma ja minu teenusepakkuja teeb kõik selleks, et mind kui kallist klienti mitte muudatustega traumeerida...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2023 14:38:20 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Konkurendil tava hinnad soodsamad ja kiirused suuremad.


Milles probleem üldse siis on?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2023 14:40:14 vasta tsitaadiga

Ma mõtlesin ka, et tahab ise teliasse tulla mingil põhjusel ja siis ütleb, et jube hea on seal kus ta on? 🧐
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 414, 415, 416 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.