londiste, Ma rääkisin Eestist. Siin tuleb veel vähemalt 25€ transakulu juurde.
siin pannakse ikka rohkem juurde. kui saksamaalt saab msrp + 16€ transakulu (kui sedagi), siis on kohapealt ostmine pigem neile, kes tõesti tahavad nüüd ja kohe minna poeletilt võtta. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
londiste, Texture Quality on siiski vähest arvutusvõimsust nõudev säte, sellega saaks just "odavalt" pildiilu juurde kui muidu näiteks Medium sätted, aga selle lükkad rahulikult High/Ultra peale. Sellepärast ongi eriti kurb vaadata kuidas kulutatakse 1-2GB suht mõttetu RT peale ja seda Nvidia kaartide isegi olematust VRammust...
Ja kuidas saab Nvidia RT PathTeacing olla parim asi peale 3D leiutamist kui see sööb meelwtult Perfi, 50%. Samas kui tekstuuride põhja keeramine mõjutab FPS 5-10FPS max...
Kui see oleks 600-650€ saadaval ka siis not terrible not good. Eriti kui silmas pidada kogu kasti voolutarbimist Nvidia on ikka teinud hea arhitektuuri see põlvkond. Osades kohtades oli ligi RTX3090Ti kiirune, kuid tarbib 330w vs 600w+
ITX kasti väga hea kaart.
Küsitav on ju mis 3090ti see on ja mis biosega.
Kasutasin Aorus extreme waterforce ja stock seadetel oli 400-450w Mängimise ajal. 40XX asjadega ei saanud võrrelda aga 3090 puhkas igas asendis tublilt jalga.
Kui see oleks 600-650€ saadaval ka siis not terrible not good. Eriti kui silmas pidada kogu kasti voolutarbimist Nvidia on ikka teinud hea arhitektuuri see põlvkond. Osades kohtades oli ligi RTX3090Ti kiirune, kuid tarbib 330w vs 600w+
ITX kasti väga hea kaart.
Spoiler
Hea kaart oleks see siis, kui nvidia nimetaks selle kaardi õige nimega 4060 ti. 4080 12gb nimetati ümber 4070 ti
Huvitav, et nad gddr6x voolutarbimist nii alla said. Enne oli iga kaart nende mäludega vähemalt 280w. Kui see 200w t6si on siis päris hea saavutus Parem oleks kui 170w aga ikkagi. Loodetavasti MSI 20w üles ei kruvi. _________________ zero
3090ti power limit on 450w peal ja neil on kogu süsteemi tarve. võrreldes 4070 tulemusega, kust kaart peaks olema 200w, siis läheb päris hästi kokku.
Viilutaja kirjutas:
Kui see oleks 600-650€ saadaval ka siis not terrible not good. Eriti kui silmas pidada kogu kasti voolutarbimist Nvidia on ikka teinud hea arhitektuuri see põlvkond. Osades kohtades oli ligi RTX3090Ti kiirune, kuid tarbib 330w vs 600w+
ITX kasti väga hea kaart.
lisaks arhitektuurile ka samsungi 8nm vs tsmc 4nm ja see on õigesti kasutamise puhul väga suur vahe. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
GN vaatas ainult kaardi voolutarvet ja sai 200W kopikatega.
Jah võrreldes 900€ 4070tiga on enam vähem kaart.
Aga kui vaadata üldist turgu, siis vs 3070 20% hinnalisa veits suurema perf lisaga.
Ja teise leeri 600maksvatele kaartidele jääb all. RTs jääb 3080le alla...
Voolutarve võib ju hea olla aga igas muus näitajas on mu meelest väljaspool arvestust oleva kaardiga. Kuidas mõned ülevaatajad seda veel soovitavad enne teisi kaarte...
Aga noh järgmine gen jälle, 20% hinnalisa sama suure perf tõusuga.
Kui RTX välja tuli siis võis juba trendi näha, aga mõtlesin et hinnatõusudele hääletatakse jalgadega vastu. Aga nüüd võib suht kindel olla 2x kallimas xx70 kaardis ja 3k € xx90 kaardis.
Aga noh järgmine gen jälle, 20% hinnalisa sama suure perf tõusuga.
Kui RTX välja tuli siis võis juba trendi näha, aga mõtlesin et hinnatõusudele hääletatakse jalgadega vastu. Aga nüüd võib suht kindel olla 2x kallimas xx70 kaardis ja 3k € xx90 kaardis.
Kui kõlakad tõele vastavad, siis jah tuleb uus hinnalisa järgmine gen. Seega võib 4070 700 eest tunduda hea diil varsti
Kuna ma jätan selle põlvkonna kaardid vahele, siis on kõrvalt vaatajana muigega hea vaadata, kuidas rahvas maksab ja selle alla neelab. Aga noh turuolukord on selline. Mingi osa kindlasti ei osta selle põlvkonna kaarte, kuna vajadus puudub. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Raha ju koguaeg odavneb. Isegi burks putkas on juba 7€, vanasti 10 krooni... Praegu 600€ tundub kallis, varsti vb veel kallim, sest ma juba praegu kaevandan NEXA, DNX, Kaspa ja Radiant coine kasumiga 3070 rig-ga. Samas kõik need uued coinid on rohkem GPU core-i kasutavad ehk 40 seeria kaardid kühveldavad neid kõige paremini.
Vb kaartide tootjad aitavad veel kaasagi core-i kasutavate coinide tõusule, muidu praegu gamerid ostavad 3080Ti või 3090Ti ja uued kaardid eriti ei lähegi, aga kui kaevurid taha saaks, küll siis kaarte ostetaks.
Teema mida mitmed ülevaated ei taha rääkida, kuna nad saavad nvidialt FE kaarte ja ka tulevikus oleks käpp sees. Vähemalt on üks hea video kokku pandud.
On selge, et 4070Ti sai väga negatiivse hinnangu ja 4070 oli vaja igal juhul seda muuta. HU ainus, kes moka otsast poetas, et jah võib olla probleeme lähitulevikus aga ei julenud väga palju kriitikat teha...
Link _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
VRAM on põhiline teema ja hind võiks olla odavam, kui tegelik pakutav jõudlus. Ta puudutab igat aspekti seal videos selle kaadi osas, energiatarve on hea aga see pole ainus määrav, kes ostab kaardi ikka pikemaks ajaks, millega peab arvestama. Lõuks mainib, kui AMD soovib, siis on neil nüüd võimalus antud, et tuua 600-650 dollari vahele enda kaart suurema mäluga ja parem jõudlus, kui 4070 ehk uks on valla. Seal hinnavahemikus on tühjus hetkel ja sellepärast ka seda kaarti soovitatakse. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
VRAM hinna tasandus sai meil ju tehtud. 1070 tõusis hind 50$, siis vahepeal tõusis 380$ pealt 500$ peale. Samas kõige karmimad arvutusez näitavad 200-300mm2 kiibi hinnatõusuks 15-> 35$. 2016-2023 US inflatsioon 379$(1070hind)-> 479$(aga seal juba Maxwell Pascal õhust võetud 50$ hinnalisa juures). 100$ VRAM hinnalisa, 550$MSRP oleks veel kuidagi põhjendatav. Aga nvidia kühveldas j6ba eelmise MSRPga korraliku kasumi ju? Ehk nad ei müü alla BOM nagu Sony Ja Xbox. Seega ma ei näe mingit põhjust sellise hinnalisa õigustamiseks.
Teine asi TDP, 1070 oli 145W ja nüüd on 200W 4070 TDP ülihea argument kaardi olemasolu õigustamiseks? Et nüüd hakkame kõvasti elektrit kokku hoidma ja teeme selle 100€ hinnalisa tasa? 150W TDPga vb küll...
Mitte et k8nkurendid paremini teeks, AMD 5600x zen3 oli juba kulla hinnaga, aga 4070 on minu meelest kõige mõttetuma väärtusega kaart üldse. 4080/90 vb veel, et saab heeblid põhja keerata hind ei huvita, aga xx70 seeria võiks mõistlikuma hinnaga olla. 480/500$ MSRP oleks tänasel päeval lasknud arhitetuuril ka särada.
PS US inflatsioon=/= Tw infl. Mis on ikka alla 3%. Seega see inflatsioonijutt ikka ei päde, kui bust EVGA kaarte EU ei tooda. Oh wait...
VRAM hinna tasandus sai meil ju tehtud. 1070 tõusis hind 50$, siis vahepeal tõusis 380$ pealt 500$ peale. Samas kõige karmimad arvutusez näitavad 200-300mm2 kiibi hinnatõusuks 15-> 35$. 2016-2023 US inflatsioon 379$(1070hind)-> 479$(aga seal juba Maxwell Pascal õhust võetud 50$ hinnalisa juures). 100$ VRAM hinnalisa, 550$MSRP oleks veel kuidagi põhjendatav. Aga nvidia kühveldas j6ba eelmise MSRPga korraliku kasumi ju? Ehk nad ei müü alla BOM nagu Sony Ja Xbox. Seega ma ei näe mingit põhjust sellise hinnalisa õigustamiseks.
Teine asi TDP, 1070 oli 145W ja nüüd on 200W 4070 TDP ülihea argument kaardi olemasolu õigustamiseks? Et nüüd hakkame kõvasti elektrit kokku hoidma ja teeme selle 100€ hinnalisa tasa? 150W TDPga vb küll...
Mitte et k8nkurendid paremini teeks, AMD 5600x zen3 oli juba kulla hinnaga, aga 4070 on minu meelest kõige mõttetuma väärtusega kaart üldse. 4080/90 vb veel, et saab heeblid põhja keerata hind ei huvita, aga xx70 seeria võiks mõistlikuma hinnaga olla. 480/500$ MSRP oleks tänasel päeval lasknud arhitetuuril ka särada.
PS US inflatsioon=/= Tw infl. Mis on ikka alla 3%. Seega see inflatsioonijutt ikka ei päde, kui bust EVGA kaarte EU ei tooda. Oh wait...
Pigem võiks see kaart olla mõistliku võimekusega. Hetke võimekus on 3080, peaks olema natukese kiirem kui 3080 ti.
Kui vaadata GN 4070 tear down videot, siis on näha ikka kui skelett on alles jäänud kaardil. Üsna väike pcb vähemalt reference puhul, 2 tühja mälus kohta. Väga nuditud variant and hind korralik. Ehk siis teadlik lüke nvidia poolt. Eks näis kui suured on partnerite PCB'd aga jah lahja on tõesti. Tundub alla 4080 on kõik sellised vaese mehe skeletonid ja perf alla ootuste vs eelmine põlvkond. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
On ventus väga palju hullem kui gaming x trio nt vms ?
Vaatan et ventus 4070 on müügis 699 euro eest ja järgmised mis on ok tootjatelt on juba 759 eurot , on nagu väärt see 60 eurone vahe ?
Ise aint ventuseid ostangi. Muud mingite ledidega ja natuke rohkem kellatud. See 2-3 fpsi rohkem pole midagi väärt. Ventus aint kaart+kaabel ja kui kellata ei taha siis väga hea ost. _________________ zero
xett1, Ventused (vähemalt 3x vendiga) on üle prahi entry level kaardid ja rohkem maksa pole nagu mõtet. Kui just RGB pole vaja. Ka 4070 Ventuse jahutuse testis teeb omas klassis tuule alla. Muidu Euroopas liigub neid alates 649.- (mitte-OC, koju kätte ca +20.-). OC mudeli saab kümpsi kallimalt, alates 675.- kätte (Casekingin, Computer Universe). _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
viimati muutis Killhoven 14.04.2023 10:57:49, muudetud 1 kord
3090 oli 2x suurem voolutarve, seal hakkab iga gramm alumiiniumi kallilt kätte maksma
Oc ei andnud ka midagi juurde. Kusagil jäi s7lma et FE kaart oli parema perfiga kui OC kaart...
2015 eesti keskmine bruto palk 1065.- (2015 keskmine 2016 asemel sellepärast , et 2023 keskmist plaka veel ei tea.)
1070 mrsp 379.-
2022 keskmine 1685 .-
4070 msrp 599 .- ?
2015 keskmise palga eest sai 2,81 1070 kaarti (2016 oli suhe 3.02)
2022 keskmise palga eest sai 2,81 4070 kaarti.
Tegu on siis 10xx seeria hinnaga 1:1-le võrreldava hinnaga.
Veits üllatav, sest ülevaadete põhjal oleks viletsamat suhet oodanud. Samas, olen siin varem ka maininud, et gpu-de ülevaadete tegijad ignoreerivad oma arvamuses elementaarseid majanduse reegleid.
gtx970 msrp oli $329 ja tollel hetkel eurodes sama number.
inflatsiooni, raha väärtuse ja asjade arvestamine on palju keerulisem kui esmapilgul tundub. tootjariikides on inflatsioon olnud paljuski madal, läänemaailmas viimastel aastatel muidugi väga kõrge.
eesti konktekstis on kõige sobivam näitaja ilmselt tarbijahinnaindeks, mille jaoks on statistikaametil ka kalkulaator: https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/rahandus/hinnad/tarbijahinnaindeks
329€ aastal 2014 on ostujõult sama, mis 480€ aastal 2023.
379€ aastal 2015 on ostujõult sama, mis 555€ aastal 2023.
nii thi kui ka eespool postis keskmine palk ei ole niivõrd kommentaar riistvara kui sellise hinnale ja selle kujunemisele vaid pigem teiselt poolt vaadatuna, selle kulu suurusjärk ostjale.
riistvara hindadel on lagi pealt ära tõusnud. high end või ultra high end kraam, mis on jätkuvalt tavakasutajale mõeldud toodete alla liigitatud, läheb täna ülemises otsas oluliselt pikemalt ja kallimalt edasi kui varem.
gpude (ja cpude) poolt kummitab teiselt poolt jõudluse stagnatsioon ennekõike tootmishinna ja voolutarbe võtmes. seotud paljuski kuid mitte ainult uute tootmisprotsesside väljatöötamise tempo ja nende pakutava paremusega. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
2015 eesti keskmine bruto palk 1065.- (2015 keskmine 2016 asemel sellepärast , et 2023 keskmist plaka veel ei tea.)
1070 mrsp 379.-
2022 keskmine 1685 .-
4070 msrp 599 .- ?
2015 keskmise palga eest sai 2,81 1070 kaarti (2016 oli suhe 3.02)
2022 keskmise palga eest sai 2,81 4070 kaarti.
Tegu on siis 10xx seeria hinnaga 1:1-le võrreldava hinnaga.
Veits üllatav, sest ülevaadete põhjal oleks viletsamat suhet oodanud. Samas, olen siin varem ka maininud, et gpu-de ülevaadete tegijad ignoreerivad oma arvamuses elementaarseid majanduse reegleid.
Kummaline kuidas inflatsioon mõjutab negatiivselt peamiselt ühe tootja kaarte. Samas prosed ei ole kallimaks muutunud kuigi toodetakse samuti uusimal tootmisprotsessil. AMD suutis 7000 seeria kõrgema otsa hindu isegi veidi langetada vs 5000 seeria. Samuti ei paista inflatsioon mõjutavat mälutootjaid kus erinevate mälukuvide hind langeb kolinal kogu aeg. DDR5 hinnad kukuvad. SSD hinnad kukuvad jne.
Ja AMD kaartide hinnad on samuti paigal püsinud vs 6000 seeria. Kui võtta, et 6950XT maksis 1100$ ja 7900XTX on 999$ siis on hind isegi langenud tippkaardi eest.
Samal ajal Nvidia küsib ikka selliseid hindu nagu me oleks jätkuvalt keset krüptobuumi.
4070, lõpuks ometi odavam kaart millel rohkem mälu kui tüüpiline 8GB saast mis pidevalt "ajas üle" kui Unreal 5 Editoris kauem nats möllasid. _________________ Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kummaline kuidas inflatsioon mõjutab negatiivselt peamiselt ühe tootja kaarte.
praeguse põlve teise tootja midrange maksab kui palju?
Tomorrow kirjutas:
Samas prosed ei ole kallimaks muutunud kuigi toodetakse samuti uusimal tootmisprotsessil. AMD suutis 7000 seeria kõrgema otsa hindu isegi veidi langetada vs 5000 seeria.
prosede osas, see kraam mida sa suitsetad, on päris hea.
aasta 2017 alguses maksis kõige kallim desktop/consumer prose 329 raha. täna maksab odavaim prose ühe tootja praeguse põlvkonna valikust 229 raha ja seda tänu jaanuaris tulnud uuele mudelile. aastavahetuse seisuga oli see number 299.
sellel va kaasaegsel tootmistehnoloogial toodetud prosede die size on 3.5x väiksem kui need "midrange" gpud. yield ja kivi suurus on üsna huvitavates seostes.
muuseas, nvidia langetas ka gpude kõrgemas otsas 20% hindu, see on isegi rohkem kui ryzen 7000 puhul nähtud 12.5%. nii et sellega on vist nvidia sinu kiituse ära teeninud? _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kummaline kuidas inflatsioon mõjutab negatiivselt peamiselt ühe tootja kaarte.
praeguse põlve teise tootja midrange maksab kui palju?
Mis midrange? AMD ei ole Navi 32 põhinevat 7800 seeriat veel väljastanudki rääkimata hindadest. Mina rääkisin tippkaartide hindadest. Ja N31 kasutav 7900 seeria ei ole kindlasti midrange kui sa just 4080 kohta (mis on rasteris sama kiire või aeglasem) sama ei taha öelda.
londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Samas prosed ei ole kallimaks muutunud kuigi toodetakse samuti uusimal tootmisprotsessil. AMD suutis 7000 seeria kõrgema otsa hindu isegi veidi langetada vs 5000 seeria.
prosede osas, see kraam mida sa suitsetad, on päris hea.
aasta 2017 alguses maksis kõige kallim desktop/consumer prose 329 raha. täna maksab odavaim prose ühe tootja praeguse põlvkonna valikust 229 raha ja seda tänu jaanuaris tulnud uuele mudelile. aastavahetuse seisuga oli see number 299.
sellel va kaasaegsel tootmistehnoloogial toodetud prosede die size on 3.5x väiksem kui need "midrange" gpud. yield ja kivi suurus on üsna huvitavates seostes.
muuseas, nvidia langetas ka gpude kõrgemas otsas 20% hindu, see on isegi rohkem kui ryzen 7000 puhul nähtud 12.5%. nii et sellega on vist nvidia sinu kiituse ära teeninud?
Sa täielikult ignoreerid oma argumendi tõestamiseks seda, et võrreldes selle 2017 aasta prosega (mille tootjat ega mudelit sa ei täpsusta) on tänane 229 prose on tunduvalt kiirem kui see viie aasta tagune ja ka odavam.
Ja pealegi suur inflatsioon algas 2022 mitte 2017. Miks me räägime kuue aasta tagusest ajast?
Kus Nvidia neid hindu langetas 20% jagu? Mina näen seda, et varem maksis tippkaart 700€. Siis 1200€. Siis 1500€ ja nüüd 1700€. Ja täpselt nagu kõrgem ots on ka madalam ots pidevalt kallimaks muutunud.
Mis puutub kivide suurusesse, siis keegi ei käse Nvidial neid monoliitseid 600-800mm² monstrumeid vorpida. See on nende enda otsus, et hoida kiiruse eelist iga hinna eest.
proovisin rtx3080 10gb vs rtx4070 mängudes, mis juhtusid käepärast olema ja omasid benchmarki. pluss hogwarts, kus seisin lihtsalt hogsmeadis nurgas, kus üsna suur osa platsist ja poodidest näha oli.
2160p, enamasti maksimaalsetel võimalikel seadetel. pikalt ei viitsinud juurelda ega katsetada, hitmanis ja hogwartsis oli dlss eelnevast mängimisest või loomkatsetest peale jäänud. cyberpunkis peaks ka dlss kasutama, et mängitavuse kanti saada fps. eks näis, kas on aega või viitsimist väiksemaid seadeid proovida.
tl;dr on, et 2160p resol jääb rtx4070 rtx3080 10gb-le pigem alla.
vaadeldavaid tulemusi vähe, tunde järgi pigem suures plaanis ei jää päris nii palju alla kui siit võib mulje jääda.
asja teine külg on, et rtx3080 320-335w asemel tarbib rtx4070 196-200w.
vendid koormuse all rtx3080 kohe 2300-2400rpm ja pikemal mängimisel paarsada juurde. rtx4070 puhul 1200 ja pikemal mängimisel tundub, et 100-150 tuleb juurde.
jahutused pole mu kaartidel suuruselt ega võimekuselt väga erinevad, radikas ja 3 venti peal. rtx4070 oma on veidi suurem aga mitte väga oluliselt.
edit:
teeme asjaliku posti ja pointless vaidlus läks spoilerisse.
Spoiler
Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Kummaline kuidas inflatsioon mõjutab negatiivselt peamiselt ühe tootja kaarte.
praeguse põlve teise tootja midrange maksab kui palju?
Mis midrange? AMD ei ole Navi 32 põhinevat 7800 seeriat veel väljastanudki rääkimata hindadest. Mina rääkisin tippkaartide hindadest. Ja N31 kasutav 7900 seeria ei ole kindlasti midrange kui sa just 4080 kohta (mis on rasteris sama kiire või aeglasem) sama ei taha öelda.
mida me peame midrange kaardiks?
Tomorrow kirjutas:
Sa täielikult ignoreerid oma argumendi tõestamiseks seda, et võrreldes selle 2017 aasta prosega (mille tootjat ega mudelit sa ei täpsusta) on tänane 229 prose on tunduvalt kiirem kui see viie aasta tagune ja ka odavam.
2017 ja üsna pikalt enne seda oli 330 raha inteli i7. amd poolt oli tipp-prose iirc vana hea fx-9590, mis algselt 1000 raha hinnalt oli kukkunud 200 kanti.
kui 6 aastaga poleks prosed kiiremaks läinud, siis peaks väga murelik olema. 7700k vs 7600 peaks cb23 vaadates mälu järgi vahe olema mingi 60% st ja 2.5x.
vaatame kuidas gpud samas vaates läinud on? 1080ti oli 11.3tflops ja 1582mhz, 4070 on 29.1 ja 2475. 56% suurem takt (mis gpu puhul üsna otse dikteerib shaderi kiiruse baasi) ja 2.57x kogu kivi vahe (siinjuures, 1080ti peetakse üsna universaalselt põlvkonna või mitme parimaks gpuks ja 4070t... mitte).
Tomorrow kirjutas:
Kus Nvidia neid hindu langetas 20% jagu? Mina näen seda, et varem maksis tippkaart 700€. Siis 1200€. Siis 1500€ ja nüüd 1700€. Ja täpselt nagu kõrgem ots on ka madalam ots pidevalt kallimaks muutunud.
3090ti maksis 1999, 4090 maksab 1599. 20% vähem.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kumma omale jätad? Mis 3080 sul 300-325 võtab mu 3080 tahab pigem 400w
3080 10gb spec power limit on 320w. 3080 12gb power limit on 350w. pluss midaiganes aib sinna juurde keevitab.
evga xc3 muidu. too hetk oli üks kahest 2-slot jahutusega 3080-st. https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=10G-P5-3881-KR
tahaks 4070 jätta, voolutarbe ja müra vahe on ikka väga suur. küll aga pean vaatama, kas-kuidas ma kaardi kasti ära mahutan _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kindlasti mitte 80/900 klassi kaarte mis maksavad 900€+
londiste kirjutas:
1080ti oli 11.3tflops ja 1582mhz, 4070 on 29.1 ja 2475. 56% suurem takt (mis gpu puhul üsna otse dikteerib shaderi kiiruse baasi) ja 2.57x kogu kivi vahe (siinjuures, 1080ti peetakse üsna universaalselt põlvkonna või mitme parimaks gpuks ja 4070t... mitte).
TFLOP number muutus mõttetuks peale seda kui Ampere hakkas tegema veidrusi CUDA tuumade arvuga. See pole päris 15 TF ega 30 TF vaid kuskil vahepeal.
londiste kirjutas:
3090ti maksis 1999, 4090 maksab 1599. 20% vähem.
Üks näide krüptobuumi ajal turule toodud kaardist mis oleks ära ostetud iga hinna juures.
Sama failed argument nagu need kes rõõmustavad, et 4090 maksab kõigest 100 rohkem kui 3090 seejuures täielikult ignoreerides seda, et varem maksid tippmudelid 700-800 vahel. Isegi 1000 mida küsiti esimese Titani eest oli ahhetamapanev.
Mina võin samuti näite tuua, et Titan RTX maksis 2018 aastal 2499 ja 3090 Ti maksis 2022 aastal 1999 seega 25% hinnalangus.
Kindlasti mitte 80/900 klassi kaarte mis maksavad 900€+
londiste kirjutas:
1080ti oli 11.3tflops ja 1582mhz, 4070 on 29.1 ja 2475. 56% suurem takt (mis gpu puhul üsna otse dikteerib shaderi kiiruse baasi) ja 2.57x kogu kivi vahe (siinjuures, 1080ti peetakse üsna universaalselt põlvkonna või mitme parimaks gpuks ja 4070t... mitte).
TFLOP number muutus mõttetuks peale seda kui Ampere hakkas tegema veidrusi CUDA tuumade arvuga. See pole päris 15 TF ega 30 TF vaid kuskil vahepeal.
londiste kirjutas:
3090ti maksis 1999, 4090 maksab 1599. 20% vähem.
Üks näide krüptobuumi ajal turule toodud kaardist mis oleks ära ostetud iga hinna juures.
Sama failed argument nagu need kes rõõmustavad, et 4090 maksab kõigest 100 rohkem kui 3090 seejuures täielikult ignoreerides seda, et varem maksid tippmudelid 700-800 vahel. Isegi 1000 mida küsiti esimese Titani eest oli ahhetamapanev.
Mina võin samuti näite tuua, et Titan RTX maksis 2018 aastal 2499 ja 3090 Ti maksis 2022 aastal 1999 seega 25% hinnalangus.
Palju see krüptoaja rekordhind tavalise 3090 oli? 2800 euri midagi? Ma vist poleks kunagi omale seda kaarti ostnud kui krüpto asja poleks old. Ma küll nii kalli hinnaga ei ostnud a vähemalt teenis kaardi hinna tasa ja muretu elu aastateks. Kui praegu midagi osta enda vaatevinklist, siis 4070ti, ma ei ütle, et see oleks kõige mõistlikum rahakoti mõttes a mulle sobiks. _________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
nuvat a siis ma ei nurisenud väga kuna see võis end tasa teenida. See et need hinnad nii kõrgele jäid on muidugi omaette porno. _________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kõigi nende hinnatõusude valguses on kohati mulje jäänud, et nvidia end-game ongi mängurid geforce now platvormile suruda, kust kõigilt kindel kuumakse laekub ning tavalised GPUd jätta entusiastide, kaevurite ja AI arendajate pärusmaaks.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.