Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.04.2023 13:53:00 vasta tsitaadiga

londiste, Ma rääkisin Eestist. Siin tuleb veel vähemalt 25€ transakulu juurde.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 13:55:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste, Ma rääkisin Eestist. Siin tuleb veel vähemalt 25€ transakulu juurde.
siin pannakse ikka rohkem juurde. kui saksamaalt saab msrp + 16€ transakulu (kui sedagi), siis on kohapealt ostmine pigem neile, kes tõesti tahavad nüüd ja kohe minna poeletilt võtta.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.04.2023 15:59:20 vasta tsitaadiga

londiste, Texture Quality on siiski vähest arvutusvõimsust nõudev säte, sellega saaks just "odavalt" pildiilu juurde kui muidu näiteks Medium sätted, aga selle lükkad rahulikult High/Ultra peale. Sellepärast ongi eriti kurb vaadata kuidas kulutatakse 1-2GB suht mõttetu RT peale ja seda Nvidia kaartide isegi olematust VRammust...

Ja kuidas saab Nvidia RT PathTeacing olla parim asi peale 3D leiutamist kui see sööb meelwtult Perfi, 50%. Samas kui tekstuuride põhja keeramine mõjutab FPS 5-10FPS max...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 16:26:25 vasta tsitaadiga




Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 12.04.2023 16:36:27 vasta tsitaadiga

rtx 4060 ti ümber nimetatud rtx 4070
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.04.2023 17:32:30 vasta tsitaadiga

Vahi itsi, 140w on 200w saanud. A mis see 60w ikka ära ei ole
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 17:53:15 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Vahi itsi, 140w on 200w saanud. A mis see 60w ikka ära ei ole
wut?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.04.2023 18:06:22 vasta tsitaadiga

140w oli mitmes kõlakas ja ka siit teemast läbi käinud.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 21:03:57 vasta tsitaadiga

Kui see oleks 600-650€ saadaval ka siis not terrible not good. Eriti kui silmas pidada kogu kasti voolutarbimist thumbs_up.gif Nvidia on ikka teinud hea arhitektuuri see põlvkond. Osades kohtades oli ligi RTX3090Ti kiirune, kuid tarbib 330w vs 600w+ icon_eek.gif
ITX kasti väga hea kaart.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 21:20:49 vasta tsitaadiga

Küsitav on ju mis 3090ti see on ja mis biosega.
Kasutasin Aorus extreme waterforce ja stock seadetel oli 400-450w Mängimise ajal. 40XX asjadega ei saanud võrrelda aga 3090 puhkas igas asendis tublilt jalga.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 12.04.2023 21:23:25 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kui see oleks 600-650€ saadaval ka siis not terrible not good. Eriti kui silmas pidada kogu kasti voolutarbimist thumbs_up.gif Nvidia on ikka teinud hea arhitektuuri see põlvkond. Osades kohtades oli ligi RTX3090Ti kiirune, kuid tarbib 330w vs 600w+ icon_eek.gif
ITX kasti väga hea kaart.

Spoiler Spoiler Spoiler


Hea kaart oleks see siis, kui nvidia nimetaks selle kaardi õige nimega 4060 ti. 4080 12gb nimetati ümber 4070 ti
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 12.04.2023 22:06:56 vasta tsitaadiga

Huvitav, et nad gddr6x voolutarbimist nii alla said. Enne oli iga kaart nende mäludega vähemalt 280w. Kui see 200w t6si on siis päris hea saavutus thumbs_up.gif Parem oleks kui 170w aga ikkagi. Loodetavasti MSI 20w üles ei kruvi.
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 22:18:24 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Küsitav on ju mis 3090ti see on ja mis biosega.
3090ti power limit on 450w peal ja neil on kogu süsteemi tarve. võrreldes 4070 tulemusega, kust kaart peaks olema 200w, siis läheb päris hästi kokku.
Viilutaja kirjutas:
Kui see oleks 600-650€ saadaval ka siis not terrible not good. Eriti kui silmas pidada kogu kasti voolutarbimist thumbs_up.gif Nvidia on ikka teinud hea arhitektuuri see põlvkond. Osades kohtades oli ligi RTX3090Ti kiirune, kuid tarbib 330w vs 600w+ icon_eek.gif
ITX kasti väga hea kaart.
lisaks arhitektuurile ka samsungi 8nm vs tsmc 4nm ja see on õigesti kasutamise puhul väga suur vahe.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.04.2023 22:29:04 vasta tsitaadiga

GN vaatas ainult kaardi voolutarvet ja sai 200W kopikatega.
Jah võrreldes 900€ 4070tiga on enam vähem kaart.

Aga kui vaadata üldist turgu, siis vs 3070 20% hinnalisa veits suurema perf lisaga.
Ja teise leeri 600maksvatele kaartidele jääb all. RTs jääb 3080le alla...

Voolutarve võib ju hea olla aga igas muus näitajas on mu meelest väljaspool arvestust oleva kaardiga. Kuidas mõned ülevaatajad seda veel soovitavad enne teisi kaarte...

Aga noh järgmine gen jälle, 20% hinnalisa sama suure perf tõusuga.
Kui RTX välja tuli siis võis juba trendi näha, aga mõtlesin et hinnatõusudele hääletatakse jalgadega vastu. Aga nüüd võib suht kindel olla 2x kallimas xx70 kaardis ja 3k € xx90 kaardis.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 22:45:29 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:

Aga noh järgmine gen jälle, 20% hinnalisa sama suure perf tõusuga.
Kui RTX välja tuli siis võis juba trendi näha, aga mõtlesin et hinnatõusudele hääletatakse jalgadega vastu. Aga nüüd võib suht kindel olla 2x kallimas xx70 kaardis ja 3k € xx90 kaardis.


Kui kõlakad tõele vastavad, siis jah tuleb uus hinnalisa järgmine gen. Seega võib 4070 700 eest tunduda hea diil varsti icon_biggrin.gif
Kuna ma jätan selle põlvkonna kaardid vahele, siis on kõrvalt vaatajana muigega hea vaadata, kuidas rahvas maksab ja selle alla neelab. Aga noh turuolukord on selline. Mingi osa kindlasti ei osta selle põlvkonna kaarte, kuna vajadus puudub.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2023 09:37:39 vasta tsitaadiga

Raha ju koguaeg odavneb. Isegi burks putkas on juba 7€, vanasti 10 krooni... Praegu 600€ tundub kallis, varsti vb veel kallim, sest ma juba praegu kaevandan NEXA, DNX, Kaspa ja Radiant coine kasumiga 3070 rig-ga. Samas kõik need uued coinid on rohkem GPU core-i kasutavad ehk 40 seeria kaardid kühveldavad neid kõige paremini.
Vb kaartide tootjad aitavad veel kaasagi core-i kasutavate coinide tõusule, eusa_think.gif muidu praegu gamerid ostavad 3080Ti või 3090Ti ja uued kaardid eriti ei lähegi, aga kui kaevurid taha saaks, küll siis kaarte ostetaks.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2023 12:16:15 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Vahi itsi, 140w on 200w saanud. A mis see 60w ikka ära ei ole

Kus see kõlakas oli, et 4070 on 140W kaart?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2023 12:26:37 vasta tsitaadiga

Teema mida mitmed ülevaated ei taha rääkida, kuna nad saavad nvidialt FE kaarte ja ka tulevikus oleks käpp sees. Vähemalt on üks hea video kokku pandud.
On selge, et 4070Ti sai väga negatiivse hinnangu ja 4070 oli vaja igal juhul seda muuta. HU ainus, kes moka otsast poetas, et jah võib olla probleeme lähitulevikus aga ei julenud väga palju kriitikat teha...


Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2023 13:14:14 vasta tsitaadiga

tldw?
vram ja hind?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2023 13:52:50 vasta tsitaadiga

VRAM on põhiline teema ja hind võiks olla odavam, kui tegelik pakutav jõudlus. Ta puudutab igat aspekti seal videos selle kaadi osas, energiatarve on hea aga see pole ainus määrav, kes ostab kaardi ikka pikemaks ajaks, millega peab arvestama. Lõuks mainib, kui AMD soovib, siis on neil nüüd võimalus antud, et tuua 600-650 dollari vahele enda kaart suurema mäluga ja parem jõudlus, kui 4070 ehk uks on valla. Seal hinnavahemikus on tühjus hetkel ja sellepärast ka seda kaarti soovitatakse.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 13.04.2023 13:57:59 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
tldw?
vram ja hind?


VRAM hinna tasandus sai meil ju tehtud. 1070 tõusis hind 50$, siis vahepeal tõusis 380$ pealt 500$ peale. Samas kõige karmimad arvutusez näitavad 200-300mm2 kiibi hinnatõusuks 15-> 35$. 2016-2023 US inflatsioon 379$(1070hind)-> 479$(aga seal juba Maxwell Pascal õhust võetud 50$ hinnalisa juures). 100$ VRAM hinnalisa, 550$MSRP oleks veel kuidagi põhjendatav. Aga nvidia kühveldas j6ba eelmise MSRPga korraliku kasumi ju? Ehk nad ei müü alla BOM nagu Sony Ja Xbox. Seega ma ei näe mingit põhjust sellise hinnalisa õigustamiseks.

Teine asi TDP, 1070 oli 145W ja nüüd on 200W 4070 TDP ülihea argument kaardi olemasolu õigustamiseks? Et nüüd hakkame kõvasti elektrit kokku hoidma ja teeme selle 100€ hinnalisa tasa? 150W TDPga vb küll...

Mitte et k8nkurendid paremini teeks, AMD 5600x zen3 oli juba kulla hinnaga, aga 4070 on minu meelest kõige mõttetuma väärtusega kaart üldse. 4080/90 vb veel, et saab heeblid põhja keerata hind ei huvita, aga xx70 seeria võiks mõistlikuma hinnaga olla. 480/500$ MSRP oleks tänasel päeval lasknud arhitetuuril ka särada.
PS US inflatsioon=/= Tw infl. Mis on ikka alla 3%. Seega see inflatsioonijutt ikka ei päde, kui bust EVGA kaarte EU ei tooda. Oh wait...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 13.04.2023 14:44:53 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
londiste kirjutas:
tldw?
vram ja hind?


VRAM hinna tasandus sai meil ju tehtud. 1070 tõusis hind 50$, siis vahepeal tõusis 380$ pealt 500$ peale. Samas kõige karmimad arvutusez näitavad 200-300mm2 kiibi hinnatõusuks 15-> 35$. 2016-2023 US inflatsioon 379$(1070hind)-> 479$(aga seal juba Maxwell Pascal õhust võetud 50$ hinnalisa juures). 100$ VRAM hinnalisa, 550$MSRP oleks veel kuidagi põhjendatav. Aga nvidia kühveldas j6ba eelmise MSRPga korraliku kasumi ju? Ehk nad ei müü alla BOM nagu Sony Ja Xbox. Seega ma ei näe mingit põhjust sellise hinnalisa õigustamiseks.

Teine asi TDP, 1070 oli 145W ja nüüd on 200W 4070 TDP ülihea argument kaardi olemasolu õigustamiseks? Et nüüd hakkame kõvasti elektrit kokku hoidma ja teeme selle 100€ hinnalisa tasa? 150W TDPga vb küll...



Mitte et k8nkurendid paremini teeks, AMD 5600x zen3 oli juba kulla hinnaga, aga 4070 on minu meelest kõige mõttetuma väärtusega kaart üldse. 4080/90 vb veel, et saab heeblid põhja keerata hind ei huvita, aga xx70 seeria võiks mõistlikuma hinnaga olla. 480/500$ MSRP oleks tänasel päeval lasknud arhitetuuril ka särada.
PS US inflatsioon=/= Tw infl. Mis on ikka alla 3%. Seega see inflatsioonijutt ikka ei päde, kui bust EVGA kaarte EU ei tooda. Oh wait...


Pigem võiks see kaart olla mõistliku võimekusega. Hetke võimekus on 3080, peaks olema natukese kiirem kui 3080 ti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2023 18:35:10 vasta tsitaadiga

Kui vaadata GN 4070 tear down videot, siis on näha ikka kui skelett on alles jäänud kaardil. Üsna väike pcb vähemalt reference puhul, 2 tühja mälus kohta. Väga nuditud variant and hind korralik. Ehk siis teadlik lüke nvidia poolt. Eks näis kui suured on partnerite PCB'd aga jah lahja on tõesti. Tundub alla 4080 on kõik sellised vaese mehe skeletonid ja perf alla ootuste vs eelmine põlvkond.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xett1
HV kasutaja
xett1

liitunud: 11.02.2018




sõnum 13.04.2023 21:11:01 vasta tsitaadiga

On ventus väga palju hullem kui gaming x trio nt vms ?
Vaatan et ventus 4070 on müügis 699 euro eest ja järgmised mis on ok tootjatelt on juba 759 eurot , on nagu väärt see 60 eurone vahe ?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 13.04.2023 22:38:55 vasta tsitaadiga

Ise aint ventuseid ostangi. Muud mingite ledidega thumbs_down.gif ja natuke rohkem kellatud. See 2-3 fpsi rohkem pole midagi väärt. Ventus aint kaart+kaabel ja kui kellata ei taha siis väga hea ost.
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2023 09:33:09 vasta tsitaadiga

xett1, Ventused (vähemalt 3x vendiga) on üle prahi entry level kaardid ja rohkem maksa pole nagu mõtet. Kui just RGB pole vaja. Ka 4070 Ventuse jahutuse testis teeb omas klassis tuule alla. Muidu Euroopas liigub neid alates 649.- (mitte-OC, koju kätte ca +20.-). OC mudeli saab kümpsi kallimalt, alates 675.- kätte (Casekingin, Computer Universe).
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 14.04.2023 10:57:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2023 09:44:08 vasta tsitaadiga

Ei tea kuidas 4070, aga 3090 ventuse ja 3090 trio vahe oli ikka väga-väga tuntav...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2023 09:54:15 vasta tsitaadiga

Perspektiivi pannes, Ventus vs Trio perf:
Spoiler Spoiler Spoiler

4% perf vahet ja hinnavahe alates 8%

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-4070-ventus-3x/
https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-4070-gaming-x-trio/

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2023 11:35:22 vasta tsitaadiga

Siin on Ventus ja EVGA 3090 samas masinas icon_biggrin.gif Aga jah, 4070 on see vahe kindlasti väike

https://www.3dmark.com/compare/pr/704772/pr/1102130
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 14.04.2023 15:59:15 vasta tsitaadiga

3090 oli 2x suurem voolutarve, seal hakkab iga gramm alumiiniumi kallilt kätte maksma
Oc ei andnud ka midagi juurde. Kusagil jäi s7lma et FE kaart oli parema perfiga kui OC kaart...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 15.04.2023 14:57:47 vasta tsitaadiga

viskan ka oma sendid 4070 hinna teemasse.

2015 eesti keskmine bruto palk 1065.- (2015 keskmine 2016 asemel sellepärast , et 2023 keskmist plaka veel ei tea.)
1070 mrsp 379.-

2022 keskmine 1685 .-
4070 msrp 599 .- ?

2015 keskmise palga eest sai 2,81 1070 kaarti (2016 oli suhe 3.02)
2022 keskmise palga eest sai 2,81 4070 kaarti.


Tegu on siis 10xx seeria hinnaga 1:1-le võrreldava hinnaga.
Veits üllatav, sest ülevaadete põhjal oleks viletsamat suhet oodanud. Samas, olen siin varem ka maininud, et gpu-de ülevaadete tegijad ignoreerivad oma arvamuses elementaarseid majanduse reegleid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 15.04.2023 16:14:04 vasta tsitaadiga

Niisiis UK kekspanga ametlik inflatsioonikalkulaator väidab GTX970 280.- hinnaks 2014a vs 2023 360.- Kitguru andmetel Gtx4070 590.-
Kodukootud oravakeste majanduandmed näitavad loomulikult helget tylevikku RT kiirte paistel.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2023 17:21:17 vasta tsitaadiga

gtx970 msrp oli $329 ja tollel hetkel eurodes sama number.

inflatsiooni, raha väärtuse ja asjade arvestamine on palju keerulisem kui esmapilgul tundub. tootjariikides on inflatsioon olnud paljuski madal, läänemaailmas viimastel aastatel muidugi väga kõrge.
eesti konktekstis on kõige sobivam näitaja ilmselt tarbijahinnaindeks, mille jaoks on statistikaametil ka kalkulaator: https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/rahandus/hinnad/tarbijahinnaindeks

329€ aastal 2014 on ostujõult sama, mis 480€ aastal 2023.
379€ aastal 2015 on ostujõult sama, mis 555€ aastal 2023.
nii thi kui ka eespool postis keskmine palk ei ole niivõrd kommentaar riistvara kui sellise hinnale ja selle kujunemisele vaid pigem teiselt poolt vaadatuna, selle kulu suurusjärk ostjale.

riistvara hindadel on lagi pealt ära tõusnud. high end või ultra high end kraam, mis on jätkuvalt tavakasutajale mõeldud toodete alla liigitatud, läheb täna ülemises otsas oluliselt pikemalt ja kallimalt edasi kui varem.
gpude (ja cpude) poolt kummitab teiselt poolt jõudluse stagnatsioon ennekõike tootmishinna ja voolutarbe võtmes. seotud paljuski kuid mitte ainult uute tootmisprotsesside väljatöötamise tempo ja nende pakutava paremusega.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.04.2023 17:48:44 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
viskan ka oma sendid 4070 hinna teemasse.

2015 eesti keskmine bruto palk 1065.- (2015 keskmine 2016 asemel sellepärast , et 2023 keskmist plaka veel ei tea.)
1070 mrsp 379.-

2022 keskmine 1685 .-
4070 msrp 599 .- ?

2015 keskmise palga eest sai 2,81 1070 kaarti (2016 oli suhe 3.02)
2022 keskmise palga eest sai 2,81 4070 kaarti.


Tegu on siis 10xx seeria hinnaga 1:1-le võrreldava hinnaga.
Veits üllatav, sest ülevaadete põhjal oleks viletsamat suhet oodanud. Samas, olen siin varem ka maininud, et gpu-de ülevaadete tegijad ignoreerivad oma arvamuses elementaarseid majanduse reegleid.

Kummaline kuidas inflatsioon mõjutab negatiivselt peamiselt ühe tootja kaarte. Samas prosed ei ole kallimaks muutunud kuigi toodetakse samuti uusimal tootmisprotsessil. AMD suutis 7000 seeria kõrgema otsa hindu isegi veidi langetada vs 5000 seeria. Samuti ei paista inflatsioon mõjutavat mälutootjaid kus erinevate mälukuvide hind langeb kolinal kogu aeg. DDR5 hinnad kukuvad. SSD hinnad kukuvad jne.

Ja AMD kaartide hinnad on samuti paigal püsinud vs 6000 seeria. Kui võtta, et 6950XT maksis 1100$ ja 7900XTX on 999$ siis on hind isegi langenud tippkaardi eest.
Samal ajal Nvidia küsib ikka selliseid hindu nagu me oleks jätkuvalt keset krüptobuumi.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 15.04.2023 17:56:30 vasta tsitaadiga

4070, lõpuks ometi odavam kaart millel rohkem mälu kui tüüpiline 8GB saast mis pidevalt "ajas üle" kui Unreal 5 Editoris kauem nats möllasid.
_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2023 18:01:51 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kummaline kuidas inflatsioon mõjutab negatiivselt peamiselt ühe tootja kaarte.
praeguse põlve teise tootja midrange maksab kui palju?

Tomorrow kirjutas:
Samas prosed ei ole kallimaks muutunud kuigi toodetakse samuti uusimal tootmisprotsessil. AMD suutis 7000 seeria kõrgema otsa hindu isegi veidi langetada vs 5000 seeria.

prosede osas, see kraam mida sa suitsetad, on päris hea.
aasta 2017 alguses maksis kõige kallim desktop/consumer prose 329 raha. täna maksab odavaim prose ühe tootja praeguse põlvkonna valikust 229 raha ja seda tänu jaanuaris tulnud uuele mudelile. aastavahetuse seisuga oli see number 299.
sellel va kaasaegsel tootmistehnoloogial toodetud prosede die size on 3.5x väiksem kui need "midrange" gpud. yield ja kivi suurus on üsna huvitavates seostes.
muuseas, nvidia langetas ka gpude kõrgemas otsas 20% hindu, see on isegi rohkem kui ryzen 7000 puhul nähtud 12.5%. nii et sellega on vist nvidia sinu kiituse ära teeninud?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.04.2023 18:18:29 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Kummaline kuidas inflatsioon mõjutab negatiivselt peamiselt ühe tootja kaarte.
praeguse põlve teise tootja midrange maksab kui palju?

Mis midrange? AMD ei ole Navi 32 põhinevat 7800 seeriat veel väljastanudki rääkimata hindadest. Mina rääkisin tippkaartide hindadest. Ja N31 kasutav 7900 seeria ei ole kindlasti midrange kui sa just 4080 kohta (mis on rasteris sama kiire või aeglasem) sama ei taha öelda.
londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Samas prosed ei ole kallimaks muutunud kuigi toodetakse samuti uusimal tootmisprotsessil. AMD suutis 7000 seeria kõrgema otsa hindu isegi veidi langetada vs 5000 seeria.
prosede osas, see kraam mida sa suitsetad, on päris hea.
aasta 2017 alguses maksis kõige kallim desktop/consumer prose 329 raha. täna maksab odavaim prose ühe tootja praeguse põlvkonna valikust 229 raha ja seda tänu jaanuaris tulnud uuele mudelile. aastavahetuse seisuga oli see number 299.
sellel va kaasaegsel tootmistehnoloogial toodetud prosede die size on 3.5x väiksem kui need "midrange" gpud. yield ja kivi suurus on üsna huvitavates seostes.
muuseas, nvidia langetas ka gpude kõrgemas otsas 20% hindu, see on isegi rohkem kui ryzen 7000 puhul nähtud 12.5%. nii et sellega on vist nvidia sinu kiituse ära teeninud?

Sa täielikult ignoreerid oma argumendi tõestamiseks seda, et võrreldes selle 2017 aasta prosega (mille tootjat ega mudelit sa ei täpsusta) on tänane 229 prose on tunduvalt kiirem kui see viie aasta tagune ja ka odavam.
Ja pealegi suur inflatsioon algas 2022 mitte 2017. Miks me räägime kuue aasta tagusest ajast?

Kus Nvidia neid hindu langetas 20% jagu? Mina näen seda, et varem maksis tippkaart 700€. Siis 1200€. Siis 1500€ ja nüüd 1700€. Ja täpselt nagu kõrgem ots on ka madalam ots pidevalt kallimaks muutunud.
Mis puutub kivide suurusesse, siis keegi ei käse Nvidial neid monoliitseid 600-800mm² monstrumeid vorpida. See on nende enda otsus, et hoida kiiruse eelist iga hinna eest.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2023 19:05:20 vasta tsitaadiga

proovisin rtx3080 10gb vs rtx4070 mängudes, mis juhtusid käepärast olema ja omasid benchmarki. pluss hogwarts, kus seisin lihtsalt hogsmeadis nurgas, kus üsna suur osa platsist ja poodidest näha oli.
2160p, enamasti maksimaalsetel võimalikel seadetel. pikalt ei viitsinud juurelda ega katsetada, hitmanis ja hogwartsis oli dlss eelnevast mängimisest või loomkatsetest peale jäänud. cyberpunkis peaks ka dlss kasutama, et mängitavuse kanti saada fps. eks näis, kas on aega või viitsimist väiksemaid seadeid proovida.

tl;dr on, et 2160p resol jääb rtx4070 rtx3080 10gb-le pigem alla.
vaadeldavaid tulemusi vähe, tunde järgi pigem suures plaanis ei jää päris nii palju alla kui siit võib mulje jääda.

                          3080   4070
gears 5          avg      48.8   43.1   -12%
(maxed)          min 5%   42.2   37.3   -12%

gears tactics    avg      66.1   60.2   -9%
(maxed)          min 5%   62.6   56.8   -9%

forza horizon 5  avg      63.3   67.7   +7%
(maxed)          min      53.3   56.7   +6%

cyberpunk 2077   avg      24.80  20.03  -19%
(maxed v.a. rt)  min      19.17  14.99  -22%

hitman 3         avg      47.66  46.16  -3%
(maxed k.a. rt, dlss quality)

hogwarts         avg      58     57     -2%
(ultra, dlss quality)


asja teine külg on, et rtx3080 320-335w asemel tarbib rtx4070 196-200w.
vendid koormuse all rtx3080 kohe 2300-2400rpm ja pikemal mängimisel paarsada juurde. rtx4070 puhul 1200 ja pikemal mängimisel tundub, et 100-150 tuleb juurde.
jahutused pole mu kaartidel suuruselt ega võimekuselt väga erinevad, radikas ja 3 venti peal. rtx4070 oma on veidi suurem aga mitte väga oluliselt.

edit:
teeme asjaliku posti ja pointless vaidlus läks spoilerisse.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2023 19:39:35 vasta tsitaadiga

Kumma omale jätad? Mis 3080 sul 300-325 võtab mu 3080 tahab pigem 400w
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2023 19:55:46 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Kumma omale jätad? Mis 3080 sul 300-325 võtab mu 3080 tahab pigem 400w
3080 10gb spec power limit on 320w. 3080 12gb power limit on 350w. pluss midaiganes aib sinna juurde keevitab.
evga xc3 muidu. too hetk oli üks kahest 2-slot jahutusega 3080-st. https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=10G-P5-3881-KR

tahaks 4070 jätta, voolutarbe ja müra vahe on ikka väga suur. küll aga pean vaatama, kas-kuidas ma kaardi kasti ära mahutan icon_razz.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2023 20:01:03 vasta tsitaadiga

nojah kui itx peal oled siis on jah oluline vahe 325 vs 200w ja dlss3 on ka ehk abiks kasvõi cp2077 mis ilma selleta joosta ei taha sell uue rt seades
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.04.2023 20:48:48 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mida me peame midrange kaardiks?

Kindlasti mitte 80/900 klassi kaarte mis maksavad 900€+
londiste kirjutas:
1080ti oli 11.3tflops ja 1582mhz, 4070 on 29.1 ja 2475. 56% suurem takt (mis gpu puhul üsna otse dikteerib shaderi kiiruse baasi) ja 2.57x kogu kivi vahe (siinjuures, 1080ti peetakse üsna universaalselt põlvkonna või mitme parimaks gpuks ja 4070t... mitte).

TFLOP number muutus mõttetuks peale seda kui Ampere hakkas tegema veidrusi CUDA tuumade arvuga. See pole päris 15 TF ega 30 TF vaid kuskil vahepeal.
londiste kirjutas:
3090ti maksis 1999, 4090 maksab 1599. 20% vähem.

Üks näide krüptobuumi ajal turule toodud kaardist mis oleks ära ostetud iga hinna juures.
Sama failed argument nagu need kes rõõmustavad, et 4090 maksab kõigest 100 rohkem kui 3090 seejuures täielikult ignoreerides seda, et varem maksid tippmudelid 700-800 vahel. Isegi 1000 mida küsiti esimese Titani eest oli ahhetamapanev.
Mina võin samuti näite tuua, et Titan RTX maksis 2018 aastal 2499 ja 3090 Ti maksis 2022 aastal 1999 seega 25% hinnalangus.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2023 21:59:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
mida me peame midrange kaardiks?

Kindlasti mitte 80/900 klassi kaarte mis maksavad 900€+
londiste kirjutas:
1080ti oli 11.3tflops ja 1582mhz, 4070 on 29.1 ja 2475. 56% suurem takt (mis gpu puhul üsna otse dikteerib shaderi kiiruse baasi) ja 2.57x kogu kivi vahe (siinjuures, 1080ti peetakse üsna universaalselt põlvkonna või mitme parimaks gpuks ja 4070t... mitte).

TFLOP number muutus mõttetuks peale seda kui Ampere hakkas tegema veidrusi CUDA tuumade arvuga. See pole päris 15 TF ega 30 TF vaid kuskil vahepeal.
londiste kirjutas:
3090ti maksis 1999, 4090 maksab 1599. 20% vähem.

Üks näide krüptobuumi ajal turule toodud kaardist mis oleks ära ostetud iga hinna juures.
Sama failed argument nagu need kes rõõmustavad, et 4090 maksab kõigest 100 rohkem kui 3090 seejuures täielikult ignoreerides seda, et varem maksid tippmudelid 700-800 vahel. Isegi 1000 mida küsiti esimese Titani eest oli ahhetamapanev.
Mina võin samuti näite tuua, et Titan RTX maksis 2018 aastal 2499 ja 3090 Ti maksis 2022 aastal 1999 seega 25% hinnalangus.


Palju see krüptoaja rekordhind tavalise 3090 oli? 2800 euri midagi? Ma vist poleks kunagi omale seda kaarti ostnud kui krüpto asja poleks old. Ma küll nii kalli hinnaga ei ostnud a vähemalt teenis kaardi hinna tasa ja muretu elu aastateks. Kui praegu midagi osta enda vaatevinklist, siis 4070ti, ma ei ütle, et see oleks kõige mõistlikum rahakoti mõttes a mulle sobiks.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rainer75
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2015




sõnum 15.04.2023 22:18:29 vasta tsitaadiga

Minu Asus ROG-Strix-RTX3090-O24G-White 2799 eur

https://www.upload.ee/files/15121424/28130465_2.jpg.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2023 22:19:19 vasta tsitaadiga

Rainer75 kirjutas:
Minu Asus ROG-Strix-RTX3090-O24G-White 2799 eur


nuvat a siis ma ei nurisenud väga kuna see võis end tasa teenida. See et need hinnad nii kõrgele jäid on muidugi omaette porno.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rainer75
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2015




sõnum 15.04.2023 22:29:30 vasta tsitaadiga

Mina ostsin mängimiseks sest mul pole õrna aimugi mis moodi kaevata icon_smile.gif

Lükasin selle kaardile kahele poole veeploki ka peale mis läks juurde 480eur + gpu 2799eur
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2023 00:34:33 vasta tsitaadiga

Rainer75 kirjutas:
Mina ostsin mängimiseks sest mul pole õrna aimugi mis moodi kaevata icon_smile.gif

Lükasin selle kaardile kahele poole veeploki ka peale mis läks juurde 480eur + gpu 2799eur


Ja siis imestate kui Nvidia hindu tõstab, ning kaupmehed sinna otsa +100% lisavad. doh.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2023 00:40:57 vasta tsitaadiga

Rainer75, Entusiast. Muidu on ka alternatiiv: GeForceNow 20€ kuus. RTX3080 läbi neti. https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/#product-matrix
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2023 00:48:19 vasta tsitaadiga

Kõigi nende hinnatõusude valguses on kohati mulje jäänud, et nvidia end-game ongi mängurid geforce now platvormile suruda, kust kõigilt kindel kuumakse laekub ning tavalised GPUd jätta entusiastide, kaevurite ja AI arendajate pärusmaaks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 16.04.2023 02:23:26 vasta tsitaadiga

Rainer75 kirjutas:
Mina ostsin mängimiseks sest mul pole õrna aimugi mis moodi kaevata icon_smile.gif

Lükasin selle kaardile kahele poole veeploki ka peale mis läks juurde 480eur + gpu 2799eur


That´s pure stupidity with a lot of money. No offence.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.