Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 411, 412, 413 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 15:10:33 vasta tsitaadiga

jt234, digibox töötab ilma telia ruuterita üle aasta juba. Paras harjutama hakata ennast teise tehnoloogiaga icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 15:11:35 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
jt234, digibox töötab ilma telia ruuterita üle aasta juba. Paras harjutama hakata ennast teise tehnoloogiaga icon_biggrin.gif


Kas 720p piirangut enam polegi?

_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 15:19:03 vasta tsitaadiga

Ei tea. Osadel parem kui 720. Seda on lahatud tv teemas ja telekanalid 1080p niikui nii ei edasta.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mfdoom
HV vaatleja

liitunud: 22.03.2021




sõnum 21.02.2023 23:04:01 vasta tsitaadiga

Keegi on proovind Ethernet-VDSL2 converterit telia internetiga ? nt Planet VC-201 https://www.instantbyte.com/planet_vc-201_100mbps_ethernet_vdsl2_converter-p-2862.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 23:20:17 vasta tsitaadiga

mfdoom, miks seda peaks vaja olema? On sul selline olemas?
Kui ei, siis on odavamad lahendused olemas.

Vectoringi see ei toeta, ehk uuemate jaamade taga lõpeb asi ilmselt pordi sulgemisega.

Muidu kui see planet panna masteriks, siis inteno võttis lingi püsti küll.
Kas see planet kliendina jaama küljes töötab, pole proovinud.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mfdoom
HV vaatleja

liitunud: 22.03.2021




sõnum 22.02.2023 20:09:34 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
mfdoom, miks seda peaks vaja olema? On sul selline olemas?
Kui ei, siis on odavamad lahendused olemas.

Vectoringi see ei toeta, ehk uuemate jaamade taga lõpeb asi ilmselt pordi sulgemisega.

Muidu kui see planet panna masteriks, siis inteno võttis lingi püsti küll.
Kas see planet kliendina jaama küljes töötab, pole proovinud.


Odavam lahendus on mis ? hetkel kasutan dg200 ruutetit telia poolt selle uptime annab soovida.
Oleks vaja traffic juhtida nii et kui keegi midagi teeb siis mängus ping ei mõjuta ehk QOS vaja et ruuter suppordib ja et ei tekiks bufferbloat. kui oleks rj45 saaks rohkem ruuteri valikuid. mingine tp-link archer vr2100 peaks toimima aga IOT asjad võiks oma võrgus olla VLAN saaks tekitada. IEEE 802.11ac on max support,ideaalis võiks wifi 6 olla
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 23:52:43 vasta tsitaadiga

mfdoom, võta mingi normaalne ruuter siis, või ebanormaalne aga mille saab sillaks teha või vdsl modem.
See lingitud planet on esiteks ürgne, kallis ja mõeldud muuks eesmärgiks.

dg200 vist ei olnud kolmanda osapoole fw, 301 oli, sellega sai sillaks teha.

Mul vedelevad mõned Zyxel VMG8823-B50B, toetab 35b ehk kuni 200/50 telefonikaabli otsas.
AC2100, root õigused, saab teha sillaks ja kasutada modemina kui ruuteri funktsioonid ei sobi. Vajadusel saab confida kõike niipalju kui isu ja oskuseid on.
50€

Mis ühendus sul täpsemalt on üldse?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mfdoom
HV vaatleja

liitunud: 22.03.2021




sõnum 23.02.2023 14:07:44 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
mfdoom, võta mingi normaalne ruuter siis, või ebanormaalne aga mille saab sillaks teha või vdsl modem.
See lingitud planet on esiteks ürgne, kallis ja mõeldud muuks eesmärgiks.

dg200 vist ei olnud kolmanda osapoole fw, 301 oli, sellega sai sillaks teha.

Mul vedelevad mõned Zyxel VMG8823-B50B, toetab 35b ehk kuni 200/50 telefonikaabli otsas.
AC2100, root õigused, saab teha sillaks ja kasutada modemina kui ruuteri funktsioonid ei sobi. Vajadusel saab confida kõike niipalju kui isu ja oskuseid on.
50€

Mis ühendus sul täpsemalt on üldse?


ühendus on Link Type VDSL profiili ruuteris ei näe 17a on vast kuna max pakutav kiirus telia poolt 40 alla. Zyxel tooteid ma ostma ei hakka juba sain tunda nende kvaliteeti. switch pidas vastu 6 kuud peale kerget kasutamist 10g pordid andsid otsad. pigem proovin AC2100 ära siis vaatab edasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 14:58:17 vasta tsitaadiga

mfdoom kirjutas:
max pakutav kiirus telia poolt 40 alla


Ilma vectoringita jaam sel juhul.

mfdoom kirjutas:
Zyxel tooteid ma ostma ei hakka juba sain tunda nende kvaliteeti. switch pidas vastu 6 kuud peale kerget kasutamist 10g pordid andsid otsad. pigem proovin AC2100 ära siis vaatab edasi.


Selle järgi nüüd küll järeldusi teha ei saa. zyxel tooteid kasutatakse kümnetes miljonites ja ISP samuti, kui kõik peale 6 kuud ära sureks, siis ei kasutaks neid keegi.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 15:38:06 vasta tsitaadiga

mfdoom, Isegi kui sul täna on kuni 40M ja 17a profiiliga toimiv ruuter, siis mingi lühema või pikema aja mastaabis saab see ikkagi olema v35b, seega pigem arvesta selle varuga, et seade seda toetaks.
Zyxel ise ei ole üldiselt halb, sama nagu igasugused asused, tp-linkid, trendnetid jms.

Zyxel põhiliselt toodab seadmeid otse ISPdele kellega koos kohendatakse ka firmware sobivaks.
Samas needsamad seadmed on siin seal ikkagi veebipoodides saadaval ja generic tootja tarkvaraga, et kasutaja ise saaks veidi rohkem mudida või siis, et ei soovi ISP järgi seadet valida.

KillFrenzy, pakutud Ruuter ei ole üldse halb, aga kas ta ka parem on kui Inteno 400Prime... võibolla on mõni asi mida rohkem vaja näppida aga jah, Telia supporti kaugelt ei saa ei klient (OnlineAbi) ega Telia kasutada. Stabiilsuse võrdlust ei oska kommenteerida.

Kui ma ise oleks viitsinud VDSL puhul millegi universaalse peale minna siis siin foorumis oli hiljuti pakkumisel Zyxel VDSL "modem" mille otsa võiks midaiganes pista WAN ruuterina.
https://service-provider.zyxel.com/global/en/products/dsl-cpe/vdsl/residential-bonding-gateways/dm4200-b0
Teisalt oli mõtteid, et osta mingi VDSL SFP Ubiquiti UDM SE sisse.
https://www.proscend.com/en/product/VDSL2-SFP-Modem-Telco/180-T.html
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 15:51:36 vasta tsitaadiga

indrpo, doh.gif
Tüüp tahab modemit või ruuterit mida saaks näppida.
Sa hakkad mingist telia supportist rääkima.
Ja siis veel 400 prime, asi mis ei lahenda ju ühtegi tema soovi.
Lisaks ei ole seda saada.

Soovitaks ka ennem seda zyxeli modemit või mõnda draytek oma kui planetit.


viimati muutis KillFrenzy 23.02.2023 15:53:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 15:52:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, Sul on ikka lühike närv viimasel ajal. Sull ja Mull.
Variandid ja võimalused tuleb ikka välja käia. Mainisin tehnoloogia valikul paremat versiooni v35b, Pakkusin ju erinevaid modemeid mille otsa pista sobiv ja võibolla võimekam ruuter kui ainult kõik ühes sinu pakutud Zyxel.
Support ja Telia ruuter sai mainitud, et mis võimaluste hulgast kaob kui ta valib "oma" ruuteri kasuks. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 15:55:55 vasta tsitaadiga

No kui see ei olnud veel selge, et supporti ei ole,mingi kolmanda osapoole asjaga, siis tasuks üldse pika kaarega nendest seadmetest mööda käia.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 18:11:24 vasta tsitaadiga

sull ja mull, milline on normaalne ruuter? tegelt ma normaalset ei tahagi, aga kui tahta lõikava ääre teknologi oma? siis mis see oleks? 100Gbps pordid, miljard ioppi, no millest veel fantaseerida? ja seda hakkan muide kasutama diili piiratud netiga 120/64 kbps
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 18:45:25 vasta tsitaadiga

Usume usume, kaabli vedamiseks raha pole, mobiilse neti eest maksmiseks raha pole, aga selleks et osta mingi "mänguasi", mis on ilmselge overkill ruudus on raha küll.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 18:57:08 vasta tsitaadiga

oot millise kaabli vedamiseks ja kuhu mul raha ei ole? raha on enam kui küll, ja kui telia teeb oma nalja, miks ma ei võiks siis ka teha, mina pean ka mingit huumorit ja rahulolu ju saama. seda enam, kui telia on top 1 ettevõtte (mis on iseenesst juba väga hea nali)
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reksubossu
HV vaatleja

liitunud: 04.03.2014




sõnum 25.02.2023 13:13:54 vasta tsitaadiga

Tervist!

Uurin äkki kellelgi on sarnaseid kogemusi selle technicolor x2 ruuteriga. Nimelt sai endale siin paar kuud tagasi soetatud üks Western Digitali My cloud home Nas kettas ja ühendatud see otse ruuteri taha Lan pesase. Koduses tarbimises on 500/500 ühendus ning ka 3 extenderiga see smart wifi, iga extenderi taga ka üks digiboks ja siis üks boks on veel omakorda ühendatud eraldi läbi vooluvõrgu adapteri. Lisaks garaažis on ka veel üks mingi hiinakas lisaruuter mis x2-ga ühendatud ka läbi vooluvõrgu adapteri ja see siis kannab hoovi wifit. Igatahes üritades faile selle westerni ketta vahel kanda on väga tihedad errorid, et ühendus kaob, ei lae kõiki asju kettal ära ning telekad ja kõik muu kraam ka sellel ajal hakkivad või võrk kukub ära. Ennem ketta paigaldust seda jama polnud. Kas on võimalik, et see technicolori x2 junn jääb liiga nõrgaks minu pere vajadustele? Kui jah siis millega võiks asendada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 25.02.2023 23:16:01 vasta tsitaadiga

Reksubossu, võib-olla loll küsimus aga kas sellel teisel lisaruuteril on ikka DHCP kinni keeratud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reksubossu
HV vaatleja

liitunud: 04.03.2014




sõnum 26.02.2023 12:04:32 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Reksubossu, võib-olla loll küsimus aga kas sellel teisel lisaruuteril on ikka DHCP kinni keeratud?


Kusjuures see on hea küsimus, kuna ma enam ei mäleta kas sai kinni pandud kuna paigaldusest on oma 3 aastat möödas. Üritasin läbi browseri connectida olles selle ruuteriga ühenduses interfacega ja ei saanud üldse responsed ja tundub, et üldse selle ruuteri tagant nett maas mida varem pole tähele pannud kuna põhikasutus ainult suvel, samas adapteril tuled kõik rohelised. Eks ma pean endale kusagilt sebima USB-c to lan adapteri kuna vahepealsel ajal sai soetatud uus MacBook air millel teadupärast lan pesa pole ja vana masinat millega seadistamine toimus pole enam alles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.02.2023 18:58:26 vasta tsitaadiga

Reksubossu kirjutas:
Tervist!

Uurin äkki kellelgi on sarnaseid kogemusi selle technicolor x2 ruuteriga. Nimelt sai endale siin paar kuud tagasi soetatud üks Western Digitali My cloud home Nas kettas ja ühendatud see otse ruuteri taha Lan pesase. Koduses tarbimises on 500/500 ühendus ning ka 3 extenderiga see smart wifi, iga extenderi taga ka üks digiboks ja siis üks boks on veel omakorda ühendatud eraldi läbi vooluvõrgu adapteri. Lisaks garaažis on ka veel üks mingi hiinakas lisaruuter mis x2-ga ühendatud ka läbi vooluvõrgu adapteri ja see siis kannab hoovi wifit. Igatahes üritades faile selle westerni ketta vahel kanda on väga tihedad errorid, et ühendus kaob, ei lae kõiki asju kettal ära ning telekad ja kõik muu kraam ka sellel ajal hakkivad või võrk kukub ära. Ennem ketta paigaldust seda jama polnud. Kas on võimalik, et see technicolori x2 junn jääb liiga nõrgaks minu pere vajadustele? Kui jah siis millega võiks asendada?


Üks ruuter peab jagama DHCP (reeglina ISP ruuter või enda soetatud välisühenduse ruuter, millega net majja tuleb, kuna see on ka gateway'ks), teised võrgulaiendajad/repeaterid kõik seega ilma DHCP-ta.
Mis Wifi levialasse puutub, siis mida rohkem on traadita seadmeid, mis üksteisest üle karjuda üritavad, seda kehvem on liiklus üle Wifi. Kui on siiski vajalik, et oleks mitu repeaterit, siis võimalusel nii, et repeater on pearuuteriga ühendatud kaabliga ja kliendid saavad läbi selle siis omale DHCP abil IP aadressi.

Mul endal on nt Mikrotik HAP Lite ja suvisel ajal üks TP-Link lisaks. Üldiselt on nii, et sõltuvalt ilmast ja muudest parameetritest valivad kõik kliendid, kas Mikrotiku või pigem TP-Linki, sest nad on mul kõik sama Wifi jaama otsas (Inteno DG 301a Wifi 2,4 GHz).

Kui on soov, et klientseade kasutaks konkreetset repeaterit/extenderit, siis tuleb luua Guest Wifi ja ühendada klientseade sinna või anda repeaterile teine SSID ja käsitsi suunata klient repeateri SSID-ga Wifit kasutama). Arvestama peab sellega, et isoleeritud Wifit ehk Guest Wifi võrku iga ruuter ei võimalda.
Mikrotik seda võimaldab näiteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2023 15:09:13 vasta tsitaadiga

Keegi teab öelda, mis AirTies 4930 toitepesa standard on. Kuna sellel seadmel PoE'd ei ole, siis tuli idee extractorit kasutada.
Seadmed ise maal kasutusel ja pole hetkel ühtegi käepärast.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 07.03.2023 13:27:26 vasta tsitaadiga

Keegi oskab abi anda telia VDSLi osas? Nimelt kolisin ning siin oli 100/25 ühendus, mille muutsin 200/50 peale, kiirus aga ei aktiveerunud ning tehnikuga rääkides ilmnes, et vana elioni aegadest pärit ruuter mis siin majas on, ei võimalda kiirust, no selge, arvutitargast võtsin TP Link AC1200 ruuteri ning panin selle asemele, nüüd kiirus ei aktiveeru ikka, supporti helistades laiutatakse käsi, öeldakse et nende süsteem näitab vana ruuterit ja nad ei saa midagi teha. Kas oleks vaja kuskilt laenata kelleltki uuemat ruuterit, sellega ära aktiveerida või on ka mõni teine lahendus?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 13:37:10 vasta tsitaadiga

ertr2, kirjelda täpselt, mis seadmed sul on.... alates sissetulevast telefonikaablist.
_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 07.03.2023 13:38:16 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
ertr2, kirjelda täpselt, mis seadmed sul on.... alates sissetulevast telefonikaablist.
tuppa tuleb see tavaline telefonikaabel, mille otsas on eelmainitud ruuter mille otsas on arvuti ja telekas, ega muid seadmeid polegi
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 13:39:19 vasta tsitaadiga

Ainuke lahendus on osta 35b toega ruuter.

AC1200 ei ole ühegi tplinki ruuteri mark, ütle konkreetne mudel

Arvutitargas pole kohapeal ühtegi tplink 35b toega, võimalik ostsid ainult 17a toega, sellega ongi 100/25 max.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 07.03.2023 13:44:18 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ainuke lahendus on osta 35b toega ruuter.

AC1200 ei ole ühegi tplinki ruuteri mark, ütle konkreetne mudel

Arvutitargas pole kohapeal ühtegi tplink 35b toega, võimalik ostsid ainult 17a toega, sellega ongi 100/25 max.
aah vabandust, karbil oli kiri eksitav, ruuteri mudel on VR300 mis tundub et tõesti 17a toega, niiet tuleb edasi vaadata, tänud
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 13:48:18 vasta tsitaadiga

ertr2, kui tagasi viia ei saa, müü maha ja osta õige asi.

Kui odavat tahad, siis mul veel üks zyxel 35b toega pakkuda, ac2100 wifi jne. 50€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 07.03.2023 15:12:36 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ertr2, kui tagasi viia ei saa, müü maha ja osta õige asi.

Kui odavat tahad, siis mul veel üks zyxel 35b toega pakkuda, ac2100 wifi jne. 50€
krt zyxel ei isuta kui alternatiive oleks... Sa tundud päris sinapeal sellega, oskad mingeid soovitusi anda? võiks jääda hind 150-250 vahele, võibolla tiba üle. Siin olen proovinud üht teist uurida aga keeruline neid spece taga ajada.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 15:54:50 vasta tsitaadiga

ertr2, ei oska. Enamus 35b on ISP enda seadmed.

Kui sobivat ei leia, siis vbl eraldi 35b modem + eraldi sobilik ruuter.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2023 19:02:46 vasta tsitaadiga

Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.

Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.

Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.

Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega...
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.03.2023 19:37:47 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.

Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.

Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.

Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega...


Kui levi kehva ja kaabliga teist repeaterit ei anna panna, siis prooviks peamisele ruuterile teise asukoha vaadata. Kindlasti loeb ka see, kas on kasutuses 5GHz või 2.4Ghz. Wifi 5 on kehvema leviga juba tehnoloogilise erinevuse tõttu nii, et äkki annab parema tulemuse kui seade 2.4 peale keerata eeldusel, et 2.4 peal eeter täis ei ole (naabrite Wifi) . Mul endal läbi maja 2 eraldi seadet repeaterina kasutuses ja peab ütlema, et olukord muutus natuke paremaks kui pearuuteri kõrgemale tõstsin ja rohkem ruumi keskele panin. Kuna Raadiolained levivad kaugemale paremini ülevalt alla, siis mõnel juhul aitab ka repeateri lakke kinnitamine. Mul osad Wifit kasutavad seadmed esimesel korrusel ja saab hakkama. Levi ei ole ideaalne, aga 72 Mbit linki tavaliselt hoiab üleval Umbes 3-4 levipulgaga. Ühendus ei haki ega katke. Toast õue raskem. Lisaks juurde et eramu on mul segamaterjalist puit+ silikaatvooder ja keldri vahelagi on ka betooni valatud. Keldris on puhkeruum saunaga. Puhkeruumis saab Wifi kätte läbi kahe korruse umbes 2-3 pulgaga. Ideaalne ei ole, aga YT striimi mängib probleemideta maha ja netis saab ka surfata.

Seadmed mis mul netti hoiavad: Inteno DG 301a+ tavaline TP Link sarvedega ruuter ja Mikrotiku HAP Lite.

Üürikorteris jah, kui omanik puurida ei luba siis peab repeateri lakke kinnitamisel leidma mingit teibitavat lahendust Kui on nt mõni kõrge kapp või muu mööbliese, siis saab ka selle otsa juhtmevabalt tõsta. Aga sel juhul loeb asukoht- sest raadiolained levivad kõige paremini ülalt alla ja keskele. Mida rohkem nurga poole seda väiksemaks muutub efektiivne leviala. Siit nõanne, et äkki annab korteris selles ruumis mööblit ringi tõsta ja ruuterit teises kohas proovida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 10.03.2023 19:49:56 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.

Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.

Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.

Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega...


Katsetasin praegu X2 ruuteriga ja teises toas oleva arvutiga. Vahele jääb üks vahesein, 2 betoonseina ja hunnik sektsioonikappe, kaugus u 10 m. Arvuti sai ühenduse 5 GHz võrguga, kiirus alla u 60 Mbps ja üles u 90 Mbps, samal ajal üks digiboks töötas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2023 11:28:14 vasta tsitaadiga

Kas Telia X2 (DGA4330) Quality of Service settingut polegi?

Istun uusarenduses 100/100 optika otsas, viimased pool aastat mingeid väikeseid viperusi ikkagi olnud.
Viimane nädal ka mõned disconnectid ning näiteks kui panen neti.ee pingima ja teen speedtesti, siis alla tõmmates tuleb sekundiks timeout, üles laadides on ping 150-300. Iga kord. Speedtestis endas ka download ping kõigub 5-500+ vahel ning upload siis 150-300.
Kõik juhtmed, ruuterivahetus (enne oli ED500) ning mistahes settingud ja trikid ei aidanud. Käis tehnik ka, sai iga nurga alt iga seadmega sama tulemuse, laiutas käsi ja lasi jalga, ütles et keegi kuskilt üritab midagi progreda kunagi...

mõtlesin läbi QoS kiirust piirata või kuidagigi stabiilsust tagada, aga nüüd uues ruuteris ei näegi sellist võimalust...

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2023 12:44:39 vasta tsitaadiga

Launger, Otse kaabliga arvuti ONT küljes korras? Telia Online Abi lehel ühenduse kontroll ütleb, et optikasignaal korras?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2023 12:55:44 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Launger, Otse kaabliga arvuti ONT küljes korras? Telia Online Abi lehel ühenduse kontroll ütleb, et optikasignaal korras?

ONT küljes ilma ruuterita täpselt sama tulemus, nii mul kui tehnikul. Online abi ei tuvasta peale tulemuse enda mitte midagi, ei süsteemid ega inimesed Telia kontoris.

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 21.03.2023 09:18:50 vasta tsitaadiga

Paistab et mul sama teema kui speedtesti samal ajal teen. Pärnus, optika tuleb tuppa, 300/300 pakett, dg400p ruuter

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2023 18:34:53 vasta tsitaadiga

Siin üldiselt ei tekkinud auku, tegin 3x ja ühel juhul jäi 1 ping vahelt ära. 1G on muidugi veidi kiirem ka aga eks ta ole kui toru triiki täis, võib hetkeks hinge kinni võtta.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2023 09:51:24 vasta tsitaadiga

Mul sama, aga PFSense ruuter, optika ei tule tuppa, 500/500. Ühendusega muidu probleeme ei esine.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
newarvuti
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2023 10:40:22 vasta tsitaadiga

Optika toas, 500/500, ei tekkinud ühtegi timeouti Speedtesti ajal (natuke oli koormust testimise ajal ka), Mikrotiki ruuter.
DOWNLOAD 466.48 Mbps
UPLOAD 467.99 Mbps

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.03.2023 20:43:52 vasta tsitaadiga

Tekkis küsimus, miks Telia ruuter pärast elektrikatkestust varem väljastatud välist IP'd enam ei säilita? Varem hoidis stabiilselt, isegi kui ruuteri välja lülitasid või korraks elekter kadus. Nüüd aga on 2 viimast katkestust sellised, et pärast elektri taastamist saab uue välise IP.
Ruuteriks Inteno DG301a ja tavaline VDSL püsiühendus.
Küsin seepärast, et mul on ajutiselt vajalik kasutada SSH ligipääsu oma virtuaalserverisse. Kuna SSH on mul võtmepõhise autentimisega ja piiranguks olen turvakaalutlustel seadnud lubatud IP'd siis pärast igat uue IP saamist pean ligipääsu uuesti konfima. Natuke tüütu, kuigi lihtsalt teostatav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2023 20:48:53 vasta tsitaadiga

See käib seal firmas rohkem nagu kampaania korras, et vahel saad mitu aastat järjest sama IP, mõnikord saad aga iga taaskäivitusega uue. Tuleb lihtsalt kas ära harjuda või raha eest staatiline IP hankida.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2023 21:57:36 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Tekkis küsimus, miks Telia ruuter pärast elektrikatkestust varem väljastatud välist IP'd enam ei säilita? Varem hoidis stabiilselt, isegi kui ruuteri välja lülitasid või korraks elekter kadus. Nüüd aga on 2 viimast katkestust sellised, et pärast elektri taastamist saab uue välise IP.
Ruuteriks Inteno DG301a ja tavaline VDSL püsiühendus.
Küsin seepärast, et mul on ajutiselt vajalik kasutada SSH ligipääsu oma virtuaalserverisse. Kuna SSH on mul võtmepõhise autentimisega ja piiranguks olen turvakaalutlustel seadnud lubatud IP'd siis pärast igat uue IP saamist pean ligipääsu uuesti konfima. Natuke tüütu, kuigi lihtsalt teostatav.

Kas sul on tellitud staatiline IP? Kui mitte, siis sul on dünaamiline ja see võibki muutuda - vahet pole, miks see muutub. Mitte keegi ei ehita oma IP-põhiseid ligipääse dünaamilise IP peale.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2023 22:10:19 vasta tsitaadiga

BA79, Turvakaalutlusi veidike õgvendada ei saa, näiteks Eesti IP aadressidele? Kui mitte, siis vajad ilmselt staatilise IP teenust lisaks tõesti.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.03.2023 22:40:59 vasta tsitaadiga

Tänud vastamast.
Indrpro:
Ei saa õgvendada. On Zone virtuaalserver ja seal SSH kohta 2 võimalust: Kas lubada kõikjalt või ainult IP-põhiselt. Nende kahe valiku põhjal on loomulikult mõistlikum filtreerida.
regioonipõhiselt on võimalik konfida FTP ligipääsu aga see pole teemaks.

Betamax: OK Lepin olukorraga. Staatilist tellima praegu ei hakka kuna kogu värk on püsti ainult ajutiselt. Staatiline tuleks kõne alla kui vaja väljast koduarvutisse pääseda, aga see pole vajalik ja ega ma väga taha ka, et mu võrk netis staatilise abil 24/7 nähtav oleks välismaailmale.
Piisab sellest, et ruuteril avalik IP on (olgugi, et dünaamiline). Sealt edasi on lühike maa kui keegi peaks midagi üritama.
Kui ka pordid avada siis tõuseb turvarisk nagunii, nii et las olla nagu on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2023 22:53:23 vasta tsitaadiga

Korralik UPS vahele ehk päästaks ka, mul suudab 1h päris hulk asju üleval hoida, ainult ruuterit ilmselt mitu tundi. Tegelikult on kohati see dynaamiline üsna stabiilne sest lease time on enamasti pikk ja seni kuni ruuterit ei vaheta ehk mac ei muutu, püsib.
Probleem ilmselt on vastava piirkonna ip vahemikuga ja juhul kui voolukatkestus tabab tervet piirkonda korraga, siis paisatakse taastudes suvaliselt ip aadresse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.03.2023 23:31:50 vasta tsitaadiga

UPS-ist endast muidugi on kasu kui katkestus on lokaalne. Mul kunagi oli UPS (isegi 2) aga reaalset kasutust leidsid tegelikult vähe.
98,9% ajast on vool olemas. Mõni aasta möödub isegi ilma ainsagi katkestuseta.
Vahepeal hoidsin oma nutitelerit UPSi taga mõttega, et kui tarkvarauuenduse ajal vool ära läheb, siis hoiab üleval. Nüüd on juba uus telekas ja sellel peaks uuenduse feilimise korral vist taastuma vanem versioon. Kindel ei ole, aga noh, las olla.

Hetkel pole UPS primaarne. Kui kuhugi investeerida siis pigem arvuti riistvarasse või mujale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2023 00:03:24 vasta tsitaadiga

Just mainisid enne, et vool käib ära, sellest oli ju ka küsimus.
Võrgu poolel, Telia PON suudab 24x7 üleval olla, vask sõltuvalt sõlmest, enamasti 8h (genekas tuuakse kui vajalik koht), väiksed DSL kapid on siiski ka akudega, mahtu ei tea ja kmi switch majas sõltub maja enda toitest.

Aga mul ei ole kahju olnud mitmesse majapidamisse vastava suurusega ups vahele panna, igati mõistlik otsus seni olnud, isegi kui aastas 3x toide maha käib.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2023 00:14:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Staatilist tellima praegu ei hakka kuna kogu värk on püsti ainult ajutiselt

Telli siis staatiline ka ajutiselt icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2023 00:31:19 vasta tsitaadiga

Indrpro:
Vool ei käi tihti ära.
Samas on juhtunud ka nii, et äikese ajal kaob net (mul vool olemas) enne kui ma jõuan seadmed võrgust lahti ühendada. Pärast kui Telia kapis side taastub ja ruuterit taaskäivitada, saab lingi püsti ikka vana IP'ga.

Mul on rahast kahju. Korralik UPS maksab raha mida investeeriks mujale kui oleks. Ja ega mul kodus nii kriitilised seadmed ka pole nagu riigiametitel ja muudel kriitilise funktsiooniga asutustel (haiglad, politsei, pääste jne).
OK, mõni eraettevõte, millel kriitilise tähtsusega teenus see ka (pangad), aga isegi osadel ülikoolidel ega kutsekoolidel ei ole kooli serveritele lisatud varuühendust või UPSi, kuigi jutt on süsteemidest millel võib olla korraga mitusada kasutajat ja tööjaama. Reaalselt võttes peaks olema aga ei ole.
Kasutan sülearvutit ja selle puhul pole küll ohtu, et tööd salvestada ei jõua või kinni panna ei saa. Tänapäeval lähevad ju moodsad sülerid ja lauaarvutid (Win11ga vähemalt) idle seisu ka avatud progedega isegi kui hibernatsioon pole sisse lülitatud.
Kriitiline on seis ainult BIOSi uuendamise ajal, aga seda teeb harva ja kui teha siis ikka täislaetud akuga, kui vool seinast kaob, saab akutoitel protsessi lõpuni viia. Lauaarvuti selles mõttes jah on rohkem haavatav, et kui vool seinast kaob võib kõigest ilma jääda, aga selle vastu aitab progede puhul automaatne salvestamine teatud intervalli järel, kui programmil on see funktsioon olemas ja aktiveeritud- tervet tööd ei kaota aga nt viimase 10 minuti töö on jäädavalt läinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2023 13:05:18 vasta tsitaadiga

Launger kirjutas:
Kas Telia X2 (DGA4330) Quality of Service settingut polegi?

Istun uusarenduses 100/100 optika otsas, viimased pool aastat mingeid väikeseid viperusi ikkagi olnud.
Viimane nädal ka mõned disconnectid ning näiteks kui panen neti.ee pingima ja teen speedtesti, siis alla tõmmates tuleb sekundiks timeout, üles laadides on ping 150-300. Iga kord. Speedtestis endas ka download ping kõigub 5-500+ vahel ning upload siis 150-300.
Kõik juhtmed, ruuterivahetus (enne oli ED500) ning mistahes settingud ja trikid ei aidanud. Käis tehnik ka, sai iga nurga alt iga seadmega sama tulemuse, laiutas käsi ja lasi jalga, ütles et keegi kuskilt üritab midagi progreda kunagi...

mõtlesin läbi QoS kiirust piirata või kuidagigi stabiilsust tagada, aga nüüd uues ruuteris ei näegi sellist võimalust...

Proovisin kõike, Telia spetsid telefoniteel lõpuks ütlesid, et peale päevi suurt tööd ei näe nad mingit probleemi ja kõrge ping ongi normaalne.

Vahetasin Elisa vastu välja, sain 50% kiirema ühenduse 25% odavamalt, speedtestis upload latency droppis kohe 250 pealt 30-le, downloadis timeouti pingides ei anna ka, nii lihtne oligi icon_rolleyes.gif ei tea kas neil kuskil mingi kaabel kehvasti või ongi teistsugune QoS põhimõte, aga ei hakka taga igatsema

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 411, 412, 413 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.