|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
21.02.2023 15:10:33
|
|
|
jt234, digibox töötab ilma telia ruuterita üle aasta juba. Paras harjutama hakata ennast teise tehnoloogiaga
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
21.02.2023 15:11:35
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
jt234, digibox töötab ilma telia ruuterita üle aasta juba. Paras harjutama hakata ennast teise tehnoloogiaga  |
Kas 720p piirangut enam polegi?
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
21.02.2023 15:19:03
|
|
|
| Ei tea. Osadel parem kui 720. Seda on lahatud tv teemas ja telekanalid 1080p niikui nii ei edasta.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mfdoom
HV vaatleja
liitunud: 22.03.2021
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
21.02.2023 23:20:17
|
|
|
mfdoom, miks seda peaks vaja olema? On sul selline olemas?
Kui ei, siis on odavamad lahendused olemas.
Vectoringi see ei toeta, ehk uuemate jaamade taga lõpeb asi ilmselt pordi sulgemisega.
Muidu kui see planet panna masteriks, siis inteno võttis lingi püsti küll.
Kas see planet kliendina jaama küljes töötab, pole proovinud.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mfdoom
HV vaatleja
liitunud: 22.03.2021
|
22.02.2023 20:09:34
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
mfdoom, miks seda peaks vaja olema? On sul selline olemas?
Kui ei, siis on odavamad lahendused olemas.
Vectoringi see ei toeta, ehk uuemate jaamade taga lõpeb asi ilmselt pordi sulgemisega.
Muidu kui see planet panna masteriks, siis inteno võttis lingi püsti küll.
Kas see planet kliendina jaama küljes töötab, pole proovinud. |
Odavam lahendus on mis ? hetkel kasutan dg200 ruutetit telia poolt selle uptime annab soovida.
Oleks vaja traffic juhtida nii et kui keegi midagi teeb siis mängus ping ei mõjuta ehk QOS vaja et ruuter suppordib ja et ei tekiks bufferbloat. kui oleks rj45 saaks rohkem ruuteri valikuid. mingine tp-link archer vr2100 peaks toimima aga IOT asjad võiks oma võrgus olla VLAN saaks tekitada. IEEE 802.11ac on max support,ideaalis võiks wifi 6 olla
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
22.02.2023 23:52:43
|
|
|
mfdoom, võta mingi normaalne ruuter siis, või ebanormaalne aga mille saab sillaks teha või vdsl modem.
See lingitud planet on esiteks ürgne, kallis ja mõeldud muuks eesmärgiks.
dg200 vist ei olnud kolmanda osapoole fw, 301 oli, sellega sai sillaks teha.
Mul vedelevad mõned Zyxel VMG8823-B50B, toetab 35b ehk kuni 200/50 telefonikaabli otsas.
AC2100, root õigused, saab teha sillaks ja kasutada modemina kui ruuteri funktsioonid ei sobi. Vajadusel saab confida kõike niipalju kui isu ja oskuseid on.
50€
Mis ühendus sul täpsemalt on üldse?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mfdoom
HV vaatleja
liitunud: 22.03.2021
|
23.02.2023 14:07:44
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
mfdoom, võta mingi normaalne ruuter siis, või ebanormaalne aga mille saab sillaks teha või vdsl modem.
See lingitud planet on esiteks ürgne, kallis ja mõeldud muuks eesmärgiks.
dg200 vist ei olnud kolmanda osapoole fw, 301 oli, sellega sai sillaks teha.
Mul vedelevad mõned Zyxel VMG8823-B50B, toetab 35b ehk kuni 200/50 telefonikaabli otsas.
AC2100, root õigused, saab teha sillaks ja kasutada modemina kui ruuteri funktsioonid ei sobi. Vajadusel saab confida kõike niipalju kui isu ja oskuseid on.
50€
Mis ühendus sul täpsemalt on üldse? |
ühendus on Link Type VDSL profiili ruuteris ei näe 17a on vast kuna max pakutav kiirus telia poolt 40 alla. Zyxel tooteid ma ostma ei hakka juba sain tunda nende kvaliteeti. switch pidas vastu 6 kuud peale kerget kasutamist 10g pordid andsid otsad. pigem proovin AC2100 ära siis vaatab edasi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
23.02.2023 14:58:17
|
|
|
| mfdoom kirjutas: |
| max pakutav kiirus telia poolt 40 alla |
Ilma vectoringita jaam sel juhul.
| mfdoom kirjutas: |
| Zyxel tooteid ma ostma ei hakka juba sain tunda nende kvaliteeti. switch pidas vastu 6 kuud peale kerget kasutamist 10g pordid andsid otsad. pigem proovin AC2100 ära siis vaatab edasi. |
Selle järgi nüüd küll järeldusi teha ei saa. zyxel tooteid kasutatakse kümnetes miljonites ja ISP samuti, kui kõik peale 6 kuud ära sureks, siis ei kasutaks neid keegi.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.02.2023 15:38:06
|
|
|
mfdoom, Isegi kui sul täna on kuni 40M ja 17a profiiliga toimiv ruuter, siis mingi lühema või pikema aja mastaabis saab see ikkagi olema v35b, seega pigem arvesta selle varuga, et seade seda toetaks.
Zyxel ise ei ole üldiselt halb, sama nagu igasugused asused, tp-linkid, trendnetid jms.
Zyxel põhiliselt toodab seadmeid otse ISPdele kellega koos kohendatakse ka firmware sobivaks.
Samas needsamad seadmed on siin seal ikkagi veebipoodides saadaval ja generic tootja tarkvaraga, et kasutaja ise saaks veidi rohkem mudida või siis, et ei soovi ISP järgi seadet valida.
KillFrenzy, pakutud Ruuter ei ole üldse halb, aga kas ta ka parem on kui Inteno 400Prime... võibolla on mõni asi mida rohkem vaja näppida aga jah, Telia supporti kaugelt ei saa ei klient (OnlineAbi) ega Telia kasutada. Stabiilsuse võrdlust ei oska kommenteerida.
Kui ma ise oleks viitsinud VDSL puhul millegi universaalse peale minna siis siin foorumis oli hiljuti pakkumisel Zyxel VDSL "modem" mille otsa võiks midaiganes pista WAN ruuterina.
https://service-provider.zyxel.com/global/en/products/dsl-cpe/vdsl/residential-bonding-gateways/dm4200-b0
Teisalt oli mõtteid, et osta mingi VDSL SFP Ubiquiti UDM SE sisse.
https://www.proscend.com/en/product/VDSL2-SFP-Modem-Telco/180-T.html
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
23.02.2023 15:51:36
|
|
|
indrpo,
Tüüp tahab modemit või ruuterit mida saaks näppida.
Sa hakkad mingist telia supportist rääkima.
Ja siis veel 400 prime, asi mis ei lahenda ju ühtegi tema soovi.
Lisaks ei ole seda saada.
Soovitaks ka ennem seda zyxeli modemit või mõnda draytek oma kui planetit.
viimati muutis KillFrenzy 23.02.2023 15:53:35, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.02.2023 15:52:43
|
|
|
KillFrenzy, Sul on ikka lühike närv viimasel ajal. Sull ja Mull.
Variandid ja võimalused tuleb ikka välja käia. Mainisin tehnoloogia valikul paremat versiooni v35b, Pakkusin ju erinevaid modemeid mille otsa pista sobiv ja võibolla võimekam ruuter kui ainult kõik ühes sinu pakutud Zyxel.
Support ja Telia ruuter sai mainitud, et mis võimaluste hulgast kaob kui ta valib "oma" ruuteri kasuks.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
23.02.2023 15:55:55
|
|
|
| No kui see ei olnud veel selge, et supporti ei ole,mingi kolmanda osapoole asjaga, siis tasuks üldse pika kaarega nendest seadmetest mööda käia.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
23.02.2023 18:11:24
|
|
|
sull ja mull, milline on normaalne ruuter? tegelt ma normaalset ei tahagi, aga kui tahta lõikava ääre teknologi oma? siis mis see oleks? 100Gbps pordid, miljard ioppi, no millest veel fantaseerida? ja seda hakkan muide kasutama diili piiratud netiga 120/64 kbps
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
23.02.2023 18:45:25
|
|
|
| Usume usume, kaabli vedamiseks raha pole, mobiilse neti eest maksmiseks raha pole, aga selleks et osta mingi "mänguasi", mis on ilmselge overkill ruudus on raha küll.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003

|
23.02.2023 18:57:08
|
|
|
oot millise kaabli vedamiseks ja kuhu mul raha ei ole? raha on enam kui küll, ja kui telia teeb oma nalja, miks ma ei võiks siis ka teha, mina pean ka mingit huumorit ja rahulolu ju saama. seda enam, kui telia on top 1 ettevõtte (mis on iseenesst juba väga hea nali)
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reksubossu
HV vaatleja
liitunud: 04.03.2014
|
25.02.2023 13:13:54
|
|
|
Tervist!
Uurin äkki kellelgi on sarnaseid kogemusi selle technicolor x2 ruuteriga. Nimelt sai endale siin paar kuud tagasi soetatud üks Western Digitali My cloud home Nas kettas ja ühendatud see otse ruuteri taha Lan pesase. Koduses tarbimises on 500/500 ühendus ning ka 3 extenderiga see smart wifi, iga extenderi taga ka üks digiboks ja siis üks boks on veel omakorda ühendatud eraldi läbi vooluvõrgu adapteri. Lisaks garaažis on ka veel üks mingi hiinakas lisaruuter mis x2-ga ühendatud ka läbi vooluvõrgu adapteri ja see siis kannab hoovi wifit. Igatahes üritades faile selle westerni ketta vahel kanda on väga tihedad errorid, et ühendus kaob, ei lae kõiki asju kettal ära ning telekad ja kõik muu kraam ka sellel ajal hakkivad või võrk kukub ära. Ennem ketta paigaldust seda jama polnud. Kas on võimalik, et see technicolori x2 junn jääb liiga nõrgaks minu pere vajadustele? Kui jah siis millega võiks asendada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
25.02.2023 23:16:01
|
|
|
| Reksubossu, võib-olla loll küsimus aga kas sellel teisel lisaruuteril on ikka DHCP kinni keeratud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Reksubossu
HV vaatleja
liitunud: 04.03.2014
|
26.02.2023 12:04:32
|
|
|
| Zuumbox kirjutas: |
| Reksubossu, võib-olla loll küsimus aga kas sellel teisel lisaruuteril on ikka DHCP kinni keeratud? |
Kusjuures see on hea küsimus, kuna ma enam ei mäleta kas sai kinni pandud kuna paigaldusest on oma 3 aastat möödas. Üritasin läbi browseri connectida olles selle ruuteriga ühenduses interfacega ja ei saanud üldse responsed ja tundub, et üldse selle ruuteri tagant nett maas mida varem pole tähele pannud kuna põhikasutus ainult suvel, samas adapteril tuled kõik rohelised. Eks ma pean endale kusagilt sebima USB-c to lan adapteri kuna vahepealsel ajal sai soetatud uus MacBook air millel teadupärast lan pesa pole ja vana masinat millega seadistamine toimus pole enam alles.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
26.02.2023 18:58:26
|
|
|
| Reksubossu kirjutas: |
Tervist!
Uurin äkki kellelgi on sarnaseid kogemusi selle technicolor x2 ruuteriga. Nimelt sai endale siin paar kuud tagasi soetatud üks Western Digitali My cloud home Nas kettas ja ühendatud see otse ruuteri taha Lan pesase. Koduses tarbimises on 500/500 ühendus ning ka 3 extenderiga see smart wifi, iga extenderi taga ka üks digiboks ja siis üks boks on veel omakorda ühendatud eraldi läbi vooluvõrgu adapteri. Lisaks garaažis on ka veel üks mingi hiinakas lisaruuter mis x2-ga ühendatud ka läbi vooluvõrgu adapteri ja see siis kannab hoovi wifit. Igatahes üritades faile selle westerni ketta vahel kanda on väga tihedad errorid, et ühendus kaob, ei lae kõiki asju kettal ära ning telekad ja kõik muu kraam ka sellel ajal hakkivad või võrk kukub ära. Ennem ketta paigaldust seda jama polnud. Kas on võimalik, et see technicolori x2 junn jääb liiga nõrgaks minu pere vajadustele? Kui jah siis millega võiks asendada? |
Üks ruuter peab jagama DHCP (reeglina ISP ruuter või enda soetatud välisühenduse ruuter, millega net majja tuleb, kuna see on ka gateway'ks), teised võrgulaiendajad/repeaterid kõik seega ilma DHCP-ta.
Mis Wifi levialasse puutub, siis mida rohkem on traadita seadmeid, mis üksteisest üle karjuda üritavad, seda kehvem on liiklus üle Wifi. Kui on siiski vajalik, et oleks mitu repeaterit, siis võimalusel nii, et repeater on pearuuteriga ühendatud kaabliga ja kliendid saavad läbi selle siis omale DHCP abil IP aadressi.
Mul endal on nt Mikrotik HAP Lite ja suvisel ajal üks TP-Link lisaks. Üldiselt on nii, et sõltuvalt ilmast ja muudest parameetritest valivad kõik kliendid, kas Mikrotiku või pigem TP-Linki, sest nad on mul kõik sama Wifi jaama otsas (Inteno DG 301a Wifi 2,4 GHz).
Kui on soov, et klientseade kasutaks konkreetset repeaterit/extenderit, siis tuleb luua Guest Wifi ja ühendada klientseade sinna või anda repeaterile teine SSID ja käsitsi suunata klient repeateri SSID-ga Wifit kasutama). Arvestama peab sellega, et isoleeritud Wifit ehk Guest Wifi võrku iga ruuter ei võimalda.
Mikrotik seda võimaldab näiteks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
27.02.2023 15:09:13
|
|
|
Keegi teab öelda, mis AirTies 4930 toitepesa standard on. Kuna sellel seadmel PoE'd ei ole, siis tuli idee extractorit kasutada.
Seadmed ise maal kasutusel ja pole hetkel ühtegi käepärast.
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ertr2
HV Guru

liitunud: 19.06.2008
|
07.03.2023 13:27:26
|
|
|
| Keegi oskab abi anda telia VDSLi osas? Nimelt kolisin ning siin oli 100/25 ühendus, mille muutsin 200/50 peale, kiirus aga ei aktiveerunud ning tehnikuga rääkides ilmnes, et vana elioni aegadest pärit ruuter mis siin majas on, ei võimalda kiirust, no selge, arvutitargast võtsin TP Link AC1200 ruuteri ning panin selle asemele, nüüd kiirus ei aktiveeru ikka, supporti helistades laiutatakse käsi, öeldakse et nende süsteem näitab vana ruuterit ja nad ei saa midagi teha. Kas oleks vaja kuskilt laenata kelleltki uuemat ruuterit, sellega ära aktiveerida või on ka mõni teine lahendus?
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
07.03.2023 13:37:10
|
|
|
ertr2, kirjelda täpselt, mis seadmed sul on.... alates sissetulevast telefonikaablist.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ertr2
HV Guru

liitunud: 19.06.2008
|
07.03.2023 13:38:16
|
|
|
| Raiku kirjutas: |
| ertr2, kirjelda täpselt, mis seadmed sul on.... alates sissetulevast telefonikaablist. |
tuppa tuleb see tavaline telefonikaabel, mille otsas on eelmainitud ruuter mille otsas on arvuti ja telekas, ega muid seadmeid polegi
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.03.2023 13:39:19
|
|
|
Ainuke lahendus on osta 35b toega ruuter.
AC1200 ei ole ühegi tplinki ruuteri mark, ütle konkreetne mudel
Arvutitargas pole kohapeal ühtegi tplink 35b toega, võimalik ostsid ainult 17a toega, sellega ongi 100/25 max.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ertr2
HV Guru

liitunud: 19.06.2008
|
07.03.2023 13:44:18
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Ainuke lahendus on osta 35b toega ruuter.
AC1200 ei ole ühegi tplinki ruuteri mark, ütle konkreetne mudel
Arvutitargas pole kohapeal ühtegi tplink 35b toega, võimalik ostsid ainult 17a toega, sellega ongi 100/25 max. |
aah vabandust, karbil oli kiri eksitav, ruuteri mudel on VR300 mis tundub et tõesti 17a toega, niiet tuleb edasi vaadata, tänud
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.03.2023 13:48:18
|
|
|
ertr2, kui tagasi viia ei saa, müü maha ja osta õige asi.
Kui odavat tahad, siis mul veel üks zyxel 35b toega pakkuda, ac2100 wifi jne. 50€
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ertr2
HV Guru

liitunud: 19.06.2008
|
07.03.2023 15:12:36
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
ertr2, kui tagasi viia ei saa, müü maha ja osta õige asi.
Kui odavat tahad, siis mul veel üks zyxel 35b toega pakkuda, ac2100 wifi jne. 50€ |
krt zyxel ei isuta kui alternatiive oleks... Sa tundud päris sinapeal sellega, oskad mingeid soovitusi anda? võiks jääda hind 150-250 vahele, võibolla tiba üle. Siin olen proovinud üht teist uurida aga keeruline neid spece taga ajada.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.03.2023 15:54:50
|
|
|
ertr2, ei oska. Enamus 35b on ISP enda seadmed.
Kui sobivat ei leia, siis vbl eraldi 35b modem + eraldi sobilik ruuter.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
10.03.2023 19:02:46
|
|
|
Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.
Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.
Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.
Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega...
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
10.03.2023 19:37:47
|
|
|
| Osiris kirjutas: |
Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.
Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.
Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.
Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega... |
Kui levi kehva ja kaabliga teist repeaterit ei anna panna, siis prooviks peamisele ruuterile teise asukoha vaadata. Kindlasti loeb ka see, kas on kasutuses 5GHz või 2.4Ghz. Wifi 5 on kehvema leviga juba tehnoloogilise erinevuse tõttu nii, et äkki annab parema tulemuse kui seade 2.4 peale keerata eeldusel, et 2.4 peal eeter täis ei ole (naabrite Wifi) . Mul endal läbi maja 2 eraldi seadet repeaterina kasutuses ja peab ütlema, et olukord muutus natuke paremaks kui pearuuteri kõrgemale tõstsin ja rohkem ruumi keskele panin. Kuna Raadiolained levivad kaugemale paremini ülevalt alla, siis mõnel juhul aitab ka repeateri lakke kinnitamine. Mul osad Wifit kasutavad seadmed esimesel korrusel ja saab hakkama. Levi ei ole ideaalne, aga 72 Mbit linki tavaliselt hoiab üleval Umbes 3-4 levipulgaga. Ühendus ei haki ega katke. Toast õue raskem. Lisaks juurde et eramu on mul segamaterjalist puit+ silikaatvooder ja keldri vahelagi on ka betooni valatud. Keldris on puhkeruum saunaga. Puhkeruumis saab Wifi kätte läbi kahe korruse umbes 2-3 pulgaga. Ideaalne ei ole, aga YT striimi mängib probleemideta maha ja netis saab ka surfata.
Seadmed mis mul netti hoiavad: Inteno DG 301a+ tavaline TP Link sarvedega ruuter ja Mikrotiku HAP Lite.
Üürikorteris jah, kui omanik puurida ei luba siis peab repeateri lakke kinnitamisel leidma mingit teibitavat lahendust Kui on nt mõni kõrge kapp või muu mööbliese, siis saab ka selle otsa juhtmevabalt tõsta. Aga sel juhul loeb asukoht- sest raadiolained levivad kõige paremini ülalt alla ja keskele. Mida rohkem nurga poole seda väiksemaks muutub efektiivne leviala. Siit nõanne, et äkki annab korteris selles ruumis mööblit ringi tõsta ja ruuterit teises kohas proovida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
10.03.2023 19:49:56
|
|
|
| Osiris kirjutas: |
Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.
Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.
Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.
Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega... |
Katsetasin praegu X2 ruuteriga ja teises toas oleva arvutiga. Vahele jääb üks vahesein, 2 betoonseina ja hunnik sektsioonikappe, kaugus u 10 m. Arvuti sai ühenduse 5 GHz võrguga, kiirus alla u 60 Mbps ja üles u 90 Mbps, samal ajal üks digiboks töötas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
16.03.2023 11:28:14
|
|
|
Kas Telia X2 (DGA4330) Quality of Service settingut polegi?
Istun uusarenduses 100/100 optika otsas, viimased pool aastat mingeid väikeseid viperusi ikkagi olnud.
Viimane nädal ka mõned disconnectid ning näiteks kui panen neti.ee pingima ja teen speedtesti, siis alla tõmmates tuleb sekundiks timeout, üles laadides on ping 150-300. Iga kord. Speedtestis endas ka download ping kõigub 5-500+ vahel ning upload siis 150-300.
Kõik juhtmed, ruuterivahetus (enne oli ED500) ning mistahes settingud ja trikid ei aidanud. Käis tehnik ka, sai iga nurga alt iga seadmega sama tulemuse, laiutas käsi ja lasi jalga, ütles et keegi kuskilt üritab midagi progreda kunagi...
mõtlesin läbi QoS kiirust piirata või kuidagigi stabiilsust tagada, aga nüüd uues ruuteris ei näegi sellist võimalust...
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
16.03.2023 12:44:39
|
|
|
| Launger, Otse kaabliga arvuti ONT küljes korras? Telia Online Abi lehel ühenduse kontroll ütleb, et optikasignaal korras?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
16.03.2023 12:55:44
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| Launger, Otse kaabliga arvuti ONT küljes korras? Telia Online Abi lehel ühenduse kontroll ütleb, et optikasignaal korras? |
ONT küljes ilma ruuterita täpselt sama tulemus, nii mul kui tehnikul. Online abi ei tuvasta peale tulemuse enda mitte midagi, ei süsteemid ega inimesed Telia kontoris.
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
21.03.2023 09:18:50
|
|
|
Paistab et mul sama teema kui speedtesti samal ajal teen. Pärnus, optika tuleb tuppa, 300/300 pakett, dg400p ruuter
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.03.2023 18:34:53
|
|
|
Siin üldiselt ei tekkinud auku, tegin 3x ja ühel juhul jäi 1 ping vahelt ära. 1G on muidugi veidi kiirem ka aga eks ta ole kui toru triiki täis, võib hetkeks hinge kinni võtta.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
22.03.2023 09:51:24
|
|
|
Mul sama, aga PFSense ruuter, optika ei tule tuppa, 500/500. Ühendusega muidu probleeme ei esine.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
newarvuti
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.04.2007
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
22.03.2023 20:43:52
|
|
|
Tekkis küsimus, miks Telia ruuter pärast elektrikatkestust varem väljastatud välist IP'd enam ei säilita? Varem hoidis stabiilselt, isegi kui ruuteri välja lülitasid või korraks elekter kadus. Nüüd aga on 2 viimast katkestust sellised, et pärast elektri taastamist saab uue välise IP.
Ruuteriks Inteno DG301a ja tavaline VDSL püsiühendus.
Küsin seepärast, et mul on ajutiselt vajalik kasutada SSH ligipääsu oma virtuaalserverisse. Kuna SSH on mul võtmepõhise autentimisega ja piiranguks olen turvakaalutlustel seadnud lubatud IP'd siis pärast igat uue IP saamist pean ligipääsu uuesti konfima. Natuke tüütu, kuigi lihtsalt teostatav.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
22.03.2023 20:48:53
|
|
|
| See käib seal firmas rohkem nagu kampaania korras, et vahel saad mitu aastat järjest sama IP, mõnikord saad aga iga taaskäivitusega uue. Tuleb lihtsalt kas ära harjuda või raha eest staatiline IP hankida.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
22.03.2023 21:57:36
|
|
|
| BA79 kirjutas: |
Tekkis küsimus, miks Telia ruuter pärast elektrikatkestust varem väljastatud välist IP'd enam ei säilita? Varem hoidis stabiilselt, isegi kui ruuteri välja lülitasid või korraks elekter kadus. Nüüd aga on 2 viimast katkestust sellised, et pärast elektri taastamist saab uue välise IP.
Ruuteriks Inteno DG301a ja tavaline VDSL püsiühendus.
Küsin seepärast, et mul on ajutiselt vajalik kasutada SSH ligipääsu oma virtuaalserverisse. Kuna SSH on mul võtmepõhise autentimisega ja piiranguks olen turvakaalutlustel seadnud lubatud IP'd siis pärast igat uue IP saamist pean ligipääsu uuesti konfima. Natuke tüütu, kuigi lihtsalt teostatav. |
Kas sul on tellitud staatiline IP? Kui mitte, siis sul on dünaamiline ja see võibki muutuda - vahet pole, miks see muutub. Mitte keegi ei ehita oma IP-põhiseid ligipääse dünaamilise IP peale.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
22.03.2023 22:10:19
|
|
|
| BA79, Turvakaalutlusi veidike õgvendada ei saa, näiteks Eesti IP aadressidele? Kui mitte, siis vajad ilmselt staatilise IP teenust lisaks tõesti.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
22.03.2023 22:40:59
|
|
|
Tänud vastamast.
Indrpro:
Ei saa õgvendada. On Zone virtuaalserver ja seal SSH kohta 2 võimalust: Kas lubada kõikjalt või ainult IP-põhiselt. Nende kahe valiku põhjal on loomulikult mõistlikum filtreerida.
regioonipõhiselt on võimalik konfida FTP ligipääsu aga see pole teemaks.
Betamax: OK Lepin olukorraga. Staatilist tellima praegu ei hakka kuna kogu värk on püsti ainult ajutiselt. Staatiline tuleks kõne alla kui vaja väljast koduarvutisse pääseda, aga see pole vajalik ja ega ma väga taha ka, et mu võrk netis staatilise abil 24/7 nähtav oleks välismaailmale.
Piisab sellest, et ruuteril avalik IP on (olgugi, et dünaamiline). Sealt edasi on lühike maa kui keegi peaks midagi üritama.
Kui ka pordid avada siis tõuseb turvarisk nagunii, nii et las olla nagu on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
22.03.2023 22:53:23
|
|
|
Korralik UPS vahele ehk päästaks ka, mul suudab 1h päris hulk asju üleval hoida, ainult ruuterit ilmselt mitu tundi. Tegelikult on kohati see dynaamiline üsna stabiilne sest lease time on enamasti pikk ja seni kuni ruuterit ei vaheta ehk mac ei muutu, püsib.
Probleem ilmselt on vastava piirkonna ip vahemikuga ja juhul kui voolukatkestus tabab tervet piirkonda korraga, siis paisatakse taastudes suvaliselt ip aadresse.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
22.03.2023 23:31:50
|
|
|
UPS-ist endast muidugi on kasu kui katkestus on lokaalne. Mul kunagi oli UPS (isegi 2) aga reaalset kasutust leidsid tegelikult vähe.
98,9% ajast on vool olemas. Mõni aasta möödub isegi ilma ainsagi katkestuseta.
Vahepeal hoidsin oma nutitelerit UPSi taga mõttega, et kui tarkvarauuenduse ajal vool ära läheb, siis hoiab üleval. Nüüd on juba uus telekas ja sellel peaks uuenduse feilimise korral vist taastuma vanem versioon. Kindel ei ole, aga noh, las olla.
Hetkel pole UPS primaarne. Kui kuhugi investeerida siis pigem arvuti riistvarasse või mujale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.03.2023 00:03:24
|
|
|
Just mainisid enne, et vool käib ära, sellest oli ju ka küsimus.
Võrgu poolel, Telia PON suudab 24x7 üleval olla, vask sõltuvalt sõlmest, enamasti 8h (genekas tuuakse kui vajalik koht), väiksed DSL kapid on siiski ka akudega, mahtu ei tea ja kmi switch majas sõltub maja enda toitest.
Aga mul ei ole kahju olnud mitmesse majapidamisse vastava suurusega ups vahele panna, igati mõistlik otsus seni olnud, isegi kui aastas 3x toide maha käib.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.03.2023 00:14:00
|
|
|
| tsitaat: |
Staatilist tellima praegu ei hakka kuna kogu värk on püsti ainult ajutiselt
|
Telli siis staatiline ka ajutiselt
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
23.03.2023 00:31:19
|
|
|
Indrpro:
Vool ei käi tihti ära.
Samas on juhtunud ka nii, et äikese ajal kaob net (mul vool olemas) enne kui ma jõuan seadmed võrgust lahti ühendada. Pärast kui Telia kapis side taastub ja ruuterit taaskäivitada, saab lingi püsti ikka vana IP'ga.
Mul on rahast kahju. Korralik UPS maksab raha mida investeeriks mujale kui oleks. Ja ega mul kodus nii kriitilised seadmed ka pole nagu riigiametitel ja muudel kriitilise funktsiooniga asutustel (haiglad, politsei, pääste jne).
OK, mõni eraettevõte, millel kriitilise tähtsusega teenus see ka (pangad), aga isegi osadel ülikoolidel ega kutsekoolidel ei ole kooli serveritele lisatud varuühendust või UPSi, kuigi jutt on süsteemidest millel võib olla korraga mitusada kasutajat ja tööjaama. Reaalselt võttes peaks olema aga ei ole.
Kasutan sülearvutit ja selle puhul pole küll ohtu, et tööd salvestada ei jõua või kinni panna ei saa. Tänapäeval lähevad ju moodsad sülerid ja lauaarvutid (Win11ga vähemalt) idle seisu ka avatud progedega isegi kui hibernatsioon pole sisse lülitatud.
Kriitiline on seis ainult BIOSi uuendamise ajal, aga seda teeb harva ja kui teha siis ikka täislaetud akuga, kui vool seinast kaob, saab akutoitel protsessi lõpuni viia. Lauaarvuti selles mõttes jah on rohkem haavatav, et kui vool seinast kaob võib kõigest ilma jääda, aga selle vastu aitab progede puhul automaatne salvestamine teatud intervalli järel, kui programmil on see funktsioon olemas ja aktiveeritud- tervet tööd ei kaota aga nt viimase 10 minuti töö on jäädavalt läinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
23.03.2023 13:05:18
|
|
|
| Launger kirjutas: |
Kas Telia X2 (DGA4330) Quality of Service settingut polegi?
Istun uusarenduses 100/100 optika otsas, viimased pool aastat mingeid väikeseid viperusi ikkagi olnud.
Viimane nädal ka mõned disconnectid ning näiteks kui panen neti.ee pingima ja teen speedtesti, siis alla tõmmates tuleb sekundiks timeout, üles laadides on ping 150-300. Iga kord. Speedtestis endas ka download ping kõigub 5-500+ vahel ning upload siis 150-300.
Kõik juhtmed, ruuterivahetus (enne oli ED500) ning mistahes settingud ja trikid ei aidanud. Käis tehnik ka, sai iga nurga alt iga seadmega sama tulemuse, laiutas käsi ja lasi jalga, ütles et keegi kuskilt üritab midagi progreda kunagi...
mõtlesin läbi QoS kiirust piirata või kuidagigi stabiilsust tagada, aga nüüd uues ruuteris ei näegi sellist võimalust... |
Proovisin kõike, Telia spetsid telefoniteel lõpuks ütlesid, et peale päevi suurt tööd ei näe nad mingit probleemi ja kõrge ping ongi normaalne.
Vahetasin Elisa vastu välja, sain 50% kiirema ühenduse 25% odavamalt, speedtestis upload latency droppis kohe 250 pealt 30-le, downloadis timeouti pingides ei anna ka, nii lihtne oligi ei tea kas neil kuskil mingi kaabel kehvasti või ongi teistsugune QoS põhimõte, aga ei hakka taga igatsema
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|