Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 12.02.2023 16:32:45 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Arvetega mingi kamm? Siiani pole uut arvet laekunud, tavaliselt see enne billing cycle lõppu ikka kohal


Sa ei ole ainuke. Paljudel sellega mingi jama.

Igatahes mul uus kaabel tuli DHL expressiga Saksast väga ruttu. Sai lõpuks ühendatud ja kõik töötab nii nagu peab. Sai lastud kontaktispreid ja loodaks, et nüüd kestab. Vanal kaablil mingeid defekte ei märganud. Ruuter tuleb trackingu järgi USAst.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2023 18:54:51 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Arvetega mingi kamm? Siiani pole uut arvet laekunud, tavaliselt see enne billing cycle lõppu ikka kohal

Paypaliga käib automaatselt: 10. kuupäeval tuleb meeldetuletus meili peale, et 17. kuupäeval toimub automaatne makse 60€ Paypalilt ja 17. kuupäeval toimub makse.
Seni pole mingit tõrget olnud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 16.02.2023 20:17:02 vasta tsitaadiga

Viimase update'ga on obstructionid muutunud searchinguks. Nüüd ei tea palju viimase 12h ajal reaalselt katkestusi on olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2023 22:24:52 vasta tsitaadiga

Uus äpp näitab andmeid natuke teistmoodi vist jah. Lisaks ei ole enam võimalik dishy staatust jälgida suvalise internetiühenduse otsast - peab otse oma kohtvõrgus olema äpiga: ütleb "connect to Starlink Wifi" ja kõik.

Nüüd siis kooles mul ka etherneti adapter täiesti maha. Sitt oli ta algusest peale, sest kuigi temaga sai 1 Gbit/s ühenduse püsti, ei käinud sealt reaalselt läbi rohkem kui 133Mbit/s, mida iganes ja millise kaabliga sinna otsa ka ühendasin. Tundub et mingist rotisitast tehakse neid, kui internetist sama probleemi kohta infot otsida.
Wifi toimetab õnneks endiselt edasi, öösel näitas 220 Mbit/s ühenduse kiiruseks satelliitidega. Nii et pean vaatama töölt ühe pruugitud AP client modes sinna külge, et kõik kaabli otsas olevad seadmed tagasi netti pääseksid.

Koostasin igatahes ticketi supporti, näeb mis vastuseks saab. Supportiga ühenduse saamiseks pidin muidugi googeldama küsimust, kuidas nendega ühendust saada, sest kusagil mingit kontaktivormi näha pole.
Selgus, et tuleb Support FAQ rubriigis suvalise küsimuse suvalise vastuse all thumbs_down.gif togida, siis avaneb kontaktivorm doh.gif

___________

Töölt võtsin ühe AP kaasa, seadistasin kliendiks, pääsesin netti.
Siis tõmbasin Starlinki toite välja, et AP toiteadaper selle kõrvale mahuks torgata. Toite tagasiühendamisel hakkas Satrlinki Wifi ruuter tööle, aga dishy ei kõssagi. Tarbitav võimsus 5W 35W asemel.
Äpp ütleb, dishy disconnected, check connection.
Viskan lõpuks vigase etherneti adapteri vahelt välja ja pistan dishy kaabli otse ruuterisse. Ei midagi. Ikka ainult 5W.

Jätsin sedasi, käisin poetiirul. Tagasi tulles pilt täpselt sama.
Kahtlustan, et ruuteri sees PoE injector kooles ja dishy ei saa enam toidet.
Aga pole välistatud ka, et dishy on kööga. Siinpoolsed kaablipistikud on silmaga vaadates ilusad ja korras, aga pole välistatud, et dishy-poolne ei ole. Ka kaablikatkestus ei ole täiesti välistatud.
Nii või naa on tervet uut komplekti vaja.

Support on siiani vait kui kult rukkis. Ainus nett käib telefoni kaudu.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 18.02.2023 00:07:55 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Viskan lõpuks vigase etherneti adapteri vahelt välja ja pistan dishy kaabli otse ruuterisse. Ei midagi.


Pigem on adapter kutu kui et ruuteri POE.


viimati muutis Maldur 18.02.2023 00:15:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 18.02.2023 00:11:35 vasta tsitaadiga

Remote access on ikka võimalik. Vasakule ülesse kliki äpis, select starlink.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2023 01:58:08 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Viskan lõpuks vigase etherneti adapteri vahelt välja ja pistan dishy kaabli otse ruuterisse. Ei midagi.


Pigem on adapter kutu kui et ruuteri POE.


Starlinkil on see etherneti adapter ühendatud järjestikku ruuteri ja dishy vahele. Kogu PoE toide käib läbi selle kaabli ja pistiku ning pesa, kui see vahel on.

Adapter on muidugi kutu, aga kui teda enam vahel ei ole ja dishy on otse ruuteri külge ühendatud, siis ei sõltu adapterist enam midagi.
Emb-kumb, kas kooles maha ruuteri sees see ebastandardne PoE injector, mis dishyle toidet pakub või dishy ise. Mulle näib tõenäolisem, et vigane on ruuter. Ruuteri lammutamise videos ei tundu selle ehitus just kuigi hästi disainituna ega ole selle kvaliteet ka samal tasemel dishyga. Etherneti adapter on neist kolmest kõige ebaõnnestunum ja ebakvaliteetsem.

Huvitav oleks sinna ruuteri sisse vaadata küll, võib-olla saaks korda teha. Aga siis ei vahetataks mul seda enam välja. Kõik on kokku liimitud, kahjustamata lahti ei kanguta.

Rohkem infot:
Hacking the Rectangular Starlink Dishy Cable
https://gist.github.com/darconeous/8c7899c4d2f849b881d6c43be55066ee

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 18.02.2023 09:09:48 vasta tsitaadiga

Vana ruuterit nad tagasi ei tahtnud kui uue saatsid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2023 23:37:42 vasta tsitaadiga

Tauri. kirjutas:
Vana ruuterit nad tagasi ei tahtnud kui uue saatsid.

Sul andis ka ruuter otsad? Või oli ainult kaabli viga?

Sulle vastati 3 minutiga, mul on kaks päeva juba vaikust. Muidugi ticketi teemaks oli ka etherneti adapteri viga, ainult uueks kommentaariks lisasin eile, et nüüd ei tööta enam ka dishy.

Täna tegin igaks juhuks uue ticketi, et dishy enam ei tööta, mille avasin "offline" teema alt. Et ehk saab see äkki kõrgema prioriteedi, kui mittetöötav adapter.
Tere talv, sellele reageeriti mõne tunni pärast - ja see suleti, kuna mul üks ticket on juba avatud! doh.gif

Vaatan, kui homme õhtul ka veel vaikus valitseb, siis sulgen esimese ticketi ise ja avan teise uuesti.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 19.02.2023 00:10:39 vasta tsitaadiga

Kaabli viga, aga saadeti uus ruuter kah.

Vastus väga kiire. Panin selle veakoodi ticketi pealkirjaks.

https://www.upload.ee/image/14949330/IMG_20230218_230830.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 16:52:40 vasta tsitaadiga

Ma avasin ticketi FAQ alt, võib-olla sellepärast ei saagi vastust nii kiiresti.

Kui homme ka ei vastata, siis tühistan ka algse ticketi, tõmban ruuteri uuesti käima ja saadan äpist "starlink disconnected" veateate alt uue ticketi. Alles sinu jutu peale leidsin äpist selle võimaluse, sest esimese ticketi avamisel äpp ei näidanud üldse probleemi ja teise avamisel ei olnud ma enam ruuteriga ühenduses.
Ehk saab siis mingit tähelepanu, muidu ehk liigitatakse mingite üldküsimuste alla, millele 2 nädalat aega vastata.

_______________

Väike infovärskendus:

1. Äpp nõuab töötavat Starlinki ühendust Starlinki seadmete vigadest raporteerimiseks. Kui seade on kööga ja uplink ei tööta, siis äpi veateatest support requesti teha ei saa. Pidi ikka geenius olema, et midagi sellist välja mõelda. icon_lol.gif

Ühendad Starlinki Wifiga ja äpp näitab veateadet - avad sealt alt thumbs_down.gif vajutades raporti akna, kirjutad teksti ja üritad saata - äpp ütleb et uplink ei tööta ja tuleb saatmiseks Starlinki Wifist lahti ühendada. Kohe kui lahti ühendad ja moblanetti ühendud, jookseb äpp kokku, kui sul see raporti aken on avatud. icon_lol.gif
Ja seda mitte ainult äpi uue 3.x versiooniga - paigaldasin vana versiooni jaanuarikuust ja see jookseb samuti kokku. Natuke teistmoodi, aga postitada midagi ei lase. icon_lol.gif
Proovitud ka split screenil teha, nii et Starlinki äpp on poolel ekraanil ja internetiühenduse lülitamine teisel poolel, et välistada tahaplaanile tööle jäänud äpi kokkujooksmine. Kuni oled Starlinki Wifiga ühendatud, saab raportit koostada, aga kohe kui nende wifi küljest ümber lülitad moblanetti, lõpetab see raporti koostamise aken reageerimise.

2. Äpi Support menüüst FAQ teemade alt saadetud support ticket saab sama kohtlemise osaliseks, mis Starlinki veebis koostatud ticket - st jääd igavesti ootama. Ja muud valikut sul ei ole, kui Starlinki seadmed ei tööta. Mul tiksub viies päev siis nüüd. Ei mingit tagasisidet.

Peab hakkama ikkagi TELE2 või Elisa moblaneti peale mõtlema vist, sest see läheb juba jaburaks. Kuni kõik toimib, on tore küll, aga täiesti olematu support ja äpi vearaporti saatmise bugfest hakkab üle piiri minema.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 17:03:38 vasta tsitaadiga

Dogbert, sul mingit dual wifi varianti või combined connections vms asja pole telefonis? Et pmst oled näiteks kahte erinevasse wifivõrku ühendanud ja nett jookseb sealt, kus ühendus on parem/kiirem
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 17:26:31 vasta tsitaadiga

Ma sain aru, et asi pole mitte ühenduse headuses või kiiruses, vaid selles, et veateate saatmiseks pead igal juhul Starlink neti küljes olema. ja kui Starlink ei tööta, siis ei saagi veast teatada?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2023 19:24:44 vasta tsitaadiga

Just nii.

Starlinki veebis oli reedel kasutajatoe osas teade, et kasutajatoe pakkumises esineb pikemat sorti viiteid ja soovitati vearaporti saatmiseks kasutada Starlinki äppi.
Nagu ma nüüd Tauri postitustest lugesin, sai tema äpi kaudu saadetud aeglase etherneti kohta vastuse 3 tunniga - tähendab, et äpist otse äpi poolt näidatavalt veateatelt saadetud vearaportitele vastab kiirem tehniline tugi, veebis kasutajatoe küsimuste ja vastuste osast saadetud ticket pannakse mingisse lohisevasse järjekorda ootama koos üldiste küsimustega.

Paistab et kedagi ei huvita see, et äpist raporti saatmiseks peab Starlink ise töökorras olema vähemalt minimaalsel määral.

Briljantne on see, et Starlinki internetiühenduse katkemisest saab vearaporti sellele kiirele tehnilisele toele saata ainult töötava Starlinki ühenduse pealt. icon_lol.gif

Täna veebis mingit teadet ei ole kasutajatoe viidete kohta, aga reaktsiooni mitte mingit ei ole mu vearaportile ka täna.

Mäletate seda anekdooti:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 21.02.2023 22:45:47 vasta tsitaadiga

See vastus tuli 3 minutiga, aga see selleks, ilmselt vedas mul.Ma huvipärast saatsin uue kirja sama pealkirjaga, aga sisus küsisin kas selle ilma netita oldud nädala eest võiks järgmine arve väiksem olla. Poolteist päeva hiljem tuli automaatvastus.


Hit või miss tundub olevat suppordiga. Välismaa foorumites lugedes siis mõnel ooteaeg isegi üle kuu juba ja teenust ei ole ja samas osadele vastatakse tundide/päevadega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 12:39:07 vasta tsitaadiga

Tauri. kirjutas:
See vastus tuli 3 minutiga, aga see selleks, ilmselt vedas mul.Ma huvipärast saatsin uue kirja sama pealkirjaga, aga sisus küsisin kas selle ilma netita oldud nädala eest võiks järgmine arve väiksem olla. Poolteist päeva hiljem tuli automaatvastus.

Ja mida vastati?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 12:59:11 vasta tsitaadiga

Ilge kökats ikka see satelliit nett ma loen siin
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 13:02:58 vasta tsitaadiga

Parem kui Elisa
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.02.2023 13:04:37 vasta tsitaadiga

Ei tundu küll seda juttu lugedes siin icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 13:56:29 vasta tsitaadiga

Noh, kuni ta töötab, on kõik tore ju. icon_lol.gif Septembri alguses panin tööle ja siiamaani pole millegi üle kaevata eriti olnud. Gigabitisest ethernetiühendusest ruuteriga ei käinud küll kunagi läbi rohkem kui ~130 Mbit/s, samal ajal kui WiFi lasi läbi >500Mbit/s (uplink ise 100-220Mbit/s alla ja <20Mbit/s üles), aga see oli ka kõik. Mind ei häirinud.

Uurisin "kirjandust" lõpuks. Tuleb välja, et nad on kasutajatoele varunud lausa 10 tööpäeva algatatud küsimuste ja probleemidega tegelemiseks:

Spoiler Spoiler Spoiler


Nii et mul nagu pole õigustki kobiseda siin enne 3. märtsi doh.gif.


_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 22.02.2023 14:35:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 14:10:01 vasta tsitaadiga

Ise ka seni ei kurda. Maakohas parim nett, mida on seni olnud võimalik kasutada. Pneeli kütte olen jätnud talvel automaadi peale. Peaaegu oleks ka "portability" saanud ära proovida, aga lumi tuli ikkagi ja Tartu Maraton'i finiš jäi klassikalisse kohta. Kui oleks finiš tulnud Palu'le, oleks seal Starlink käiku länud. Suvel plaanin EU tripile kaasa võtta.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 19:09:39 vasta tsitaadiga

Mu TELE2 telefoni andmesidemaht on peaaegu täis, mingi 700MB on limiidist puudu. Pole ammu olnud vajadust moblanetti nii palju kasutada. Viimased kuud on terve kuu andmekasutus moblaneti kaudu alla 1GB jäänud.

Vahetasin nüüd TELE2 paketi kõige odavama piiramatu vastu - vähemalt ajutiselt.

Eks näe, kuidas selle Starlingiga läheb. 10 tööpäeva = 2 nädalat = ½ kuud doh.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 22.02.2023 19:29:22 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Ilge kökats ikka see satelliit nett ma loen siin


Minu kogemused on positiivsed välja arvatud see kaablipurunemine. Jõulude ajal sai üles pandud ja alates sellest oli üks suurem katkestus. See oli regiooniline ja kestis vist 3-4h. Siin teemas oli ka juttu tookord.

Eelmiste teenusepakkujaga (4G) oli kiirus 0-10 Mbit/s. Vahel nägi suuremaid numbreid, aga harva. Koht muidugi metsade vahel ja mobiililevi ka üpris kehv olenemata operaatorist. Kaablivõimekust muidugi ei ole ja ega tule. Umbes 20 aastat on meil maal nett olnud ja lõpuks on olemas internet millega reaalselt saab kõike teha ja kasvõi kõik korraga. Alustasime mingi raadiotelefoni internetiga okse.gif , siis tuli Kõu mis oli massivne areng tol hetkel. Peale seda 4G.

Starlink'i kiirus jääb tavaliselt 180-250 Mbit/s vahele.

Dogbert kirjutas:
Tauri. kirjutas:
See vastus tuli 3 minutiga, aga see selleks, ilmselt vedas mul.Ma huvipärast saatsin uue kirja sama pealkirjaga, aga sisus küsisin kas selle ilma netita oldud nädala eest võiks järgmine arve väiksem olla. Poolteist päeva hiljem tuli automaatvastus.

Ja mida vastati?


Pikk joru asjadest mida ma saaksin ise ära teha kui teenusega probleem on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2023 20:01:05 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 22.02.2023 23:58:15 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Starlinkil on see etherneti adapter ühendatud järjestikku ruuteri ja dishy vahele. Kogu PoE toide käib läbi selle kaabli ja pistiku ning pesa, kui see vahel on.

Adapter on muidugi kutu, aga kui teda enam vahel ei ole ja dishy on otse ruuteri külge ühendatud, siis ei sõltu adapterist enam midagi.
Emb-kumb, kas kooles maha ruuteri sees see ebastandardne PoE injector, mis dishyle toidet pakub või dishy ise. Mulle näib tõenäolisem, et vigane on ruuter. Ruuteri lammutamise videos ei tundu selle ehitus just kuigi hästi disainituna ega ole selle kvaliteet ka samal tasemel dishyga. Etherneti adapter on neist kolmest kõige ebaõnnestunum ja ebakvaliteetsem.


Ma tutvusin sellega seotud lingi materjaliga. Minu arvamus on selle põhjal ühene - et asi töötaks nii kuis saab ja peab, on vaja ümber teha antenni toide nii, et cat kaablisse jääb ikkagi ainult data ja toite tarbeks tuleb panna eraldi kahesooneline kaabel, mille tubase otsa peale läheb toiteplokk 48-52V 2,5-3A ja antenni poolel tuleb see ühendada pärast gigabit trafot. Selliselt ühendades jaguneb koormus uuele kaablile ja POE võimeliste trafode koormus muutub ohutult olematuks, samas ei pea seal skeeme kratsima hakkama, originaalosa võib olla edasi POE pinge all. Kui ma õieti aru sain, on lan-trafo järel juba tehasest kahene kruvidega klemmliist, sinna alla tulebki ühendada. Ainus küsimus ja ainus originaalkomplekti mõjutav asi on see, kuidas eraldi toitesoon antenni sokutada nii, et oleks tagatud ilmastikukindlus, seda on vaja natuke ratsionaliseerida. See lahendus jätaks originaalruuteri tegelikult täiesti puutumata ja kasutatavaks. Samas, kui antennis katkestada toite trafodele minek, siis võib all kasutada vabalt valitud gigabit ruuterit, mis ei pruugi POE'st kui sellisest üldse midagi teada - see võib mõnele päris kasulik olla.
---
Kasutajad saavad jälle uudiseid... https://www.youtube.com/watch?v=eM_0FKK2b_s


viimati muutis Maldur 23.02.2023 02:01:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 00:07:24 vasta tsitaadiga

Või siis, kas kütte saab täitsa välja lülitada? Kui poe ei kanna seda ära siis panna hoopis eraldi küte ja ei pea miskit lammutama. Mingi rennisulatuskaabel vms.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 11:26:46 vasta tsitaadiga

Kõik need modifikatsioonid tähendavad seda, et kui ükski seade neist peeti läheb, siis võib juhtuda nii, et uus tuleb omast taskust jälle välja maksta.
Et "vigane" ruuter Taurile kätte jäeti, ei tähenda automaatselt seda, et kui mul näiteks dishy-ga sama juhtub, siis ka see vana mulle kätte jäetakse.

Lepingu katkestamisel on võimalik ka märkida, et soovin riistvara Starlinkile tagastada - esimese kuu jooksul on võimalik selle eest saada tagasi 100% makstud summast, hiljem on vist mingi osaline kompensatsioon, mille suurus võib ehk oleneda komplekti vanusest vms.

Sel põhjusel ei ole ma ka kaablit lõikuma hakanud, et sealt läbi käivaid pingeid mõõta - kas tuleb ruuteri poolt toide peale või on hoopis dishy pool otsas katki midagi. Pärast öeldakse, et ise lõhkusin.

elukaz kirjutas:
Või siis, kas kütte saab täitsa välja lülitada? Kui poe ei kanna seda ära siis panna hoopis eraldi küte ja ei pea miskit lammutama. Mingi rennisulatuskaabel vms.

Kaabel jääks neid mikroantenne varjama ja häirima hullemini kui lumi. Pigem siis juba mingi traktori kojamees lund pühkima, et sulatada oleks minimaalselt icon_lol.gif
https://www.agromarket.ee/toode/klaasipuhmootor410000002/
https://www.agromarket.ee/toode/klaasipuhharivarspolt-kinnitus41cm/

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 23.02.2023 21:27:44 vasta tsitaadiga

kellelgi veel intermittent service error? Samas kõik töötab kenasti hetkel.

15.45 on network error olnud mõned korrad, muud midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 22:28:57 vasta tsitaadiga

Ei ole märganud. Aga ei ole neti otsas 24/7 aktiivne kah.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2023 18:10:50 vasta tsitaadiga

Huh, siiamaani on kõik kuss supporti pool. Ei teagi, kas see on nüüd halb või hoopis hea, sest eile võtsin kätte ja sikutasin katuseredeli majakatuselt lume seest maha ja ajasin ta sinna katusele, kus mul Starlink on.
Vaatasin pistiku ja pesa üle - visuaalselt oli kõik tibitobi. Ei ole klemmid kooldunud (kui kuumaks läheb, võib juhtuda) ja värv oli ka endine. Nii et suuremat kuuma pole saanud. Tegelikult käib ju sealt läbi nõrgem vool kui näiteks Nexus 5X laadimisel käis läbi USB-C samas mõõdus klemmide.
Nexust laadisin nii suure vooluga, kui tol ajal saada olevad võimsamad laadijad andsid - telefon jõudis kõik ära imeda. Pinge ainult 5V, aga vool läks 3,3A peale vahepeal.
Dishy tarbib pinget 50V kanti ja võimsust kasutab maksimaalselt 99W (vähemalt mu mõõtur pole talve jooksul suuremat väärtust registreerinud), seega voolu ainult 2A kanti kõige rohkem. Ja seda ka ainult suuremate lumesadudega, suurem osa ajast kõigub 35W kandis ehk alla ampri voolu.

Nojah, torkasin pistiku tagasi ja masti aluse auku ja mõtlesin, et proovin igaks juhuks nüüd bootida seda. Ei uskunud, et midagi muutunud oleks.
Ja see sinder läks käima blink.gif

Nii et eilse õhtupooliku kulutasin etherneti adapteri uuesti testimisele (endiselt sõnnik - 100MBit/s režiimis maksimaalselt ja 10% data loss) ja siis Wifi AP kliendiks sättimisele, et võrk üle wifi käima panna.
Täna lisasin ticketile uue teksti, et peale etherneti adapteri justkui töötab kõik, lisasin faili äpist kopeeritud debug datast ja switchi veebiliidesest etherneti pordi statistikast, kus on näha korras ja vigaste pakettide arvud.

Täna käisin uuesti katusel ja lasin seda Motipi spreid nii pessa kui pistikusse. Ehk on mingit abi ja uut katkestust ei tule nii kähku kui muidu tuleks.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 25.02.2023 18:45:11 vasta tsitaadiga

Tore kuulda, et nii läks. Võib-olla saadavad veel uue kaabli ja ruuteri ikkagi 😂

Ma proovisin mesh võrgu ära. Väga lihtne üles seada ja nüüd teisel korrusel ka suht sama kiire kui all. Samas kuidagi kehv on see leviala neil ruuteritel. Õue levib väga kehvalt. Kuidas teil? Kas on kasu võrgu jagamisest 2.4/5 GHz.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2023 20:01:38 vasta tsitaadiga

5GHz levi ongi kehvem, sõltumata AP-st, sest kõrgemate sageduste võime tahket ainet läbistada on väiksem.

Võid proovida erinevad nimed panna 5GHz ja 2,5Ghz võrgule ja siis ühenda oma seade meelega ainult 2,5GHz võrguga, kui levi ulatust testid.
Kiiruse testimisel jälle ühenda 5GHz võrku - see on kiirem.

Aga kuuldavasti ei ole jah Starlinki Wifi kõige parema leviga. Ega seal ju pääse ka ligi täpsemale seadistusele üldse, nii et suht mõistetav. Pagan seda teab, millisele signaali tugevusele need üldse seadistatud on.

_______________________
02.03.2023

Uhh, täna hommikul leidsin, et ticketile oli vastatud ja see suletud. Tundub et kes iganes seda luges, jättis viimase kommentaari lõpuni lugemata ja ei vaevunud vaatama ei lisatud debug datat, kus on näha 100Mbit/s ühendus 1Gbit asemel ega screenshotti switchi statistikast, kus on näha 10% packet loss (ja ka 100Mbit/s ühendus).

tsitaat:
Thank you for reaching out to Starlink Support. Please let us know if this issue arises once more, should your Ethernet adapter fail or a new issue were to appear. Should you have any additional questions or concerns, please do not hesitate to reach out. Our team is always here to assist you.


Avasin ticketi uuesti ja kordasin üle, et etherneti adapter ei tööta endiselt, vajan uut. Enam ei julgenud üle 5 lause kirjutada, järsku jälle jätavad lugemata. icon_lol.gif

_________________________
värskendus:

Juba vastati, pandi uus adapter teele.
Nii et kui oled oma pea kaks nädalat ära marineerinud, siis hakatakse kiiresti vastama icon_razz1.gif
Hea et niigi läits.

PS.
Kas kellelgi äpi viimases versioonis äpisisene speed test töötab veel? Mul ei lähe kaugemale pöörlevast plönnist ja teatest "loading targets".

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 02.03.2023 23:28:26 vasta tsitaadiga

Ma siin loen ja mõtlen... et ilmselt pole suur probleem mitte pistiku kontaktid vaid ebakvaliteetne gigabitine POE võrgulahutustrafo. Läbikärsanud võrgutrafo jätab ka giga asemel 100M järele. Ticketisse antud info seda kinnitab, et port ei võimalda gigabitist linki kokku leppida. Kui nüüd see vigane eth adapter järele jääb, siis tuleks talle lahkamine teha.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2023 23:46:14 vasta tsitaadiga

Siin võib lugeda ja mõelda, aga ma saan aru kui muud netti ei levi. Starlink aitab, rike võibolla venib.
Aga kui sul on mingigi mõistlik 4G või 5G levi. Siis võta see. Ma ei maini operaatorit aga kui sul on üüriseade ja tehniline probleem, JA neid seadmetega on, siis üks tuleb kohale sama või järgneva tööpäeva jooksul ja lahendab selle probleemi. See support kaugelt maalt tundub pigem probleem olema, kuigi hind on kõvasti kõtgem kui kohapealsetel pakkujatel.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 00:35:52 vasta tsitaadiga

Ongi selle 4g-ga kõik ilusti lilled ja liblikad, ainult et õhtul 18-22 on hea kui paar Mbps alla tuleb tellitud 40 asemel.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 00:50:19 vasta tsitaadiga

indrpo, seni kuni on 50km kaugusel Tallinnast kohti, kus isegi 2G’ga telefoni kõne tegemine on õnnemäng ning ka seda on võimalik teha vaid ühe operaatori võrgus, on Starlink täiesti omal kohal. icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 09:50:45 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Ongi selle 4g-ga kõik ilusti lilled ja liblikad, ainult et õhtul 18-22 on hea kui paar Mbps alla tuleb tellitud 40 asemel.


Hea on, kui saab paar Mbpsigi icon_biggrin.gif Elisa keerab enda kõrgema sagedusega saatjad kell 22 kinni kah, siis veel ägedam. Netflixi pildikvaliteet on nagu 2005 aasta youtube videod
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 14:36:21 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Siin võib lugeda ja mõelda, aga ma saan aru kui muud netti ei levi. Starlink aitab, rike võibolla venib.
Aga kui sul on mingigi mõistlik 4G või 5G levi. Siis võta see. Ma ei maini operaatorit aga kui sul on üüriseade ja tehniline probleem, JA neid seadmetega on, siis üks tuleb kohale sama või järgneva tööpäeva jooksul ja lahendab selle probleemi. See support kaugelt maalt tundub pigem probleem olema, kuigi hind on kõvasti kõtgem kui kohapealsetel pakkujatel.


Nii ja naa. Mina pigem eelistan 4G või 5G kasutada kodus backup'ina. Enamustes telefonipakettides on see olemas nii-ehk-naa. Lisaks kasutan SL seadet ka mobiilselt, saan kindlalt toimiva ühenduse maapiirkonna rahvarohketel spordiüritustel. Seda mobiiliopekad kuidagi pakkuda ei suuda, olgu neil kasutusel kasvõi 7G!
Hea näide on Tartu Maratoni ürituste Palu TP/vahefinish. Piisab 30-st inimesest kui isegi 2G maha kooleb. Mis on ka mõistetav, igapäevaselt seal tarbijaid ühe käe sõrmedel lugeda ja neile kärab ümbrik + mark kah. Eks edasta siis ajavõtuandmeid. SL on sellisel juhul väga abiks.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 14:44:50 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Elisa keerab enda kõrgema sagedusega saatjad kell 22 kinni kah, siis veel ägedam.


See kell vist 24 äkki? Aga teised operaatorid samuti keeravad kinni.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 15:12:16 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Leinö kirjutas:
Elisa keerab enda kõrgema sagedusega saatjad kell 22 kinni kah, siis veel ägedam.


See kell vist 24 äkki? Aga teised operaatorid samuti keeravad kinni.


Kehra korstna otsas olevad saatjad läksid 22 paiku maha.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 03.03.2023 15:25:27 vasta tsitaadiga

Mis selle saatjate ööseks kinnikeeramise mõte on? elektri kokkuhoid?

Starlinkile tuleb konkurente:
Euroopa Liit https://www.euractiv.com/section/global-europe/news/eus-hopes-new-satellite-system-can-rival-starlink/
Hiina https://www.scmp.com/news/china/article/3211438/china-aims-launch-nearly-13000-satellites-suppress-elon-musks-starlink-researchers-say

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 03.03.2023 15:44:35 vasta tsitaadiga

Tore, konkurents tarbijale kasulik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2023 15:51:30 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
elektri kokkuhoid?


Jah.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 03.03.2023 23:43:53 vasta tsitaadiga

Sain lõpuks vastuse supportilt. Ühe kuu tasuta kaablijama pärast.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2023 00:07:55 vasta tsitaadiga

Täna kell 18.57 tuli lõpuks teade, et etherneti adapter on postitatud. Samas DHL-i tracker registreeriti alles kell 9.04 Saksamaa aja järgi ehk kell 10.04. Liikuma hakkab loodetavasti homme ja saabumisajaks on plaanitud 10. märts.
See teeb siis saabumispäeval täpselt 3 nädalat rikke avastamisest.

Seega tasub kodus hoida üks client bridge modes töötamisvõimeline wifi AP juhuks kui etherneti adapter maha kooleb või osta kohe tagavaraks teine adapter ka. icon_lol.gif Muidu võib väga pikalt internetita jääda suhteliselt väikese tehnilise rikke tõttu.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a22t
HV veteran
a22t

liitunud: 20.03.2004




sõnum 12.03.2023 14:11:44 vasta tsitaadiga

Kuidas teil alla kiirus viimastel päevadel? Mul 40-50 maksimaalselt, varem 200+ alla..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2023 14:51:50 vasta tsitaadiga

a22t kirjutas:
Kuidas teil alla kiirus viimastel päevadel? Mul 40-50 maksimaalselt, varem 200+ alla..


Üle Wifi või Etherneti?
Minul on üle Wifi kiirused ligikaudu samad mis kogu aeg on olnud. Alla 100 pole nagu märgata olnud, 200 ja üle on haruldasem olnud alati.

__________________________

Mulle siis tuli uus Etherneti adapter kohale, aga selle külgeühendamisel on pilt sama nagu enne: Etherneti port töötab 100Mbit/s režiimil ja packet loss switchi pordil on küll veidi väiksem, aga endiselt arvestatav (1% kanti).

Samal ajal on täna millegipärast Starlinki kasutajatoe süsteemis ära kadunud võimalus suletud ticketit avada icon_eek.gif
Support palus probleemide korral sama ticketi uuesti avada, aga enam ei ole suletud ticketi avamiseks enam nuppe ega linke ei äpis ega Starlinki veebis. Tere talv!

Maldur kirjutas:
Ma siin loen ja mõtlen... et ilmselt pole suur probleem mitte pistiku kontaktid vaid ebakvaliteetne gigabitine POE võrgulahutustrafo. Läbikärsanud võrgutrafo jätab ka giga asemel 100M järele. Ticketisse antud info seda kinnitab, et port ei võimalda gigabitist linki kokku leppida. Kui nüüd see vigane eth adapter järele jääb, siis tuleks talle lahkamine teha.


Siin on tehtud põhjalik lahkamine talle, lisatud skeemid ja pinoutid:

https://olegkutkov.me/2022/03/07/reverse-engineering-of-the-starlink-ethernet-adapter/

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 12.03.2023 15:11:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2023 14:58:05 vasta tsitaadiga

Niisama uudishimust, kas keegi viitsib siia starlink traceroute mõne Eesti serveri pihta panna?. Oleks huvitav näha mis teid pidi liiklus sinna lõpuks jõuab ehk kas käib vahepeal lombi tagant läbi või on ikka mingi otsem tee.

PS. muidugi oskaks ma seda ise ka teha, sellega on ainult üks "pisike" probleem kuna ma pole Starlink klient.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2023 16:13:14 vasta tsitaadiga

>tracert neti.ee

Tracing route to neti.ee [185.154.221.184]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.1.1
  2    58 ms    47 ms    63 ms  100.64.0.1
  3    48 ms    38 ms    55 ms  172.16.250.156
  4    41 ms    39 ms    39 ms  undefined.hostname.localhost [206.224.65.206]
  5    38 ms    39 ms    31 ms  undefined.hostname.localhost [206.224.65.184]
  6    44 ms    47 ms    39 ms  ffm-b5-link.ip.twelve99.net [62.115.37.20]
  7    46 ms    54 ms    39 ms  ffm-bb1-link.ip.twelve99.net [62.115.124.116]
  8    45 ms    39 ms    47 ms  hbg-bb3-link.ip.twelve99.net [62.115.123.77]
  9    53 ms    39 ms    39 ms  hbg-b2-link.ip.twelve99.net [62.115.120.71]
10    54 ms    46 ms    39 ms  elisa-svc082374-ic372279.ip.twelve99-cust.net [80.239.132.173]
11    69 ms    63 ms    63 ms  ae21.bbr1.tln2.ee.ip4.elisa.net [213.192.186.45]
12    69 ms    63 ms    63 ms  213.192.184.226
13    82 ms    75 ms    87 ms  1-221-154-185.eestimeedia.ee [185.154.221.1]
14    71 ms    75 ms    87 ms  3-221-154-185.eestimeedia.ee [185.154.221.3]
15    71 ms    75 ms    77 ms  184-221-154-185.eestimeedia.ee [185.154.221.184]

Trace complete.


Graafiline GeoIP-l põhinev traceroute tundub mõttetu, sest GeoIP andmebaasi järgi peaks 206.224.65.206 ja 206.224.65.184 asuma Winnipegis ja Starlinki Eestile määratud IP-vahemik Leedus

inetnum: 145.224.118.128 - 145.224.118.255
netname: STARLINK_33396813_FRNTDEU1_IPV4
country: EE
admin-c: SN9171-RIPE
tech-c: SN9171-RIPE
status: ASSIGNED PA
created: 2023-01-04T19:41:25Z
last-modified: 2023-01-04T19:41:25Z
source: RIPE # Filtered
mnt-by: mnt-us-spacex-1


_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tauri.
HV vaatleja

liitunud: 14.01.2018




sõnum 12.03.2023 20:07:10 vasta tsitaadiga

a22t kirjutas:
Kuidas teil alla kiirus viimastel päevadel? Mul 40-50 maksimaalselt, varem 200+ alla..


Ei ole mingeid muutusi täheldanud. Kiirus jääb tavaliselt 150-250 vahele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.