Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Google Pixel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 39, 40, 41  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2023 14:41:18 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Eks sellest riistvarast ole välja pigistatud nii palju kui annab selles skaalas. Kui midagi väga peeti ei keerata, jäävad need kvaliteetsemad telefonikaamerad üsna ühte auku ja millegi uuega selle poolest üllatada on pea võimatu. Selleks peaks optikat suurendama ja telefoni paksust, et sensorit läätsest kaugemale saada. Erinevus saabki olla tarkvara poole peal.

Ma ei ole videot katsetanud veel. Kas on mingit kvaliteedierinevust H.265/HEVC (vaikimisi peal) ja H.264/AVC kompressiooni puhul? Või milles seal probleem on?
miks peab sensori läätsest kaugemale viimiseks telefoni paksemaks tegema?


Telefonide telefotokaameratel kasutatakse jah periskoopi selleks, aga see teeb selle kaamera ka väga kalliks ja ainult "Pro", "Ultra" jms liidetega kõige kallimate telefonide osaks.
https://www.androidauthority.com/next-phone-10x-periscope-camera-3193599/
https://thesmartphonephotographer.com/what-is-a-periscope-camera/

Teistel, st normaal- ja lainurk-kaameratel tehakse lihtsalt lääts ja sensor piisavalt väikesed, et fookuskaugus sobiv jääks telefoni olemasoleva paksuse korral. Sellepärast on paljudel telefonidel ka see kaamerate paksend korpuses, et lääts kaugemale saada ja saaks selle jagu kaamera mõõtmeid suurendada.
Kui neid kaameraid tahaks veel suuremaks teha, peaks sinna sisse ka periskoobid ehitama, kui telefoni paksemaks teha ei taha.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 20.01.2023 09:40:28 vasta tsitaadiga

tegelikult oleks ammu aeg hakata asjale teistpidi lähenema
võtta korralik suur fotoaparaat ja varustada selle üks nurgake tefoni riistvara lisaplaadikesega (wifit, sinihammast ja gps on juba pandud, seega ainult veidi veel vaja lisada)
ja ostja saab korralikke fotosid klõpsida ja ei pea eraldi telefoni kaasa võtma
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 10:46:56 vasta tsitaadiga

Leidsin mingisuguse lahenduse näpujälgede lugemise ebaõnnestumiste vastu Pixel 7 puhul.
Mul eile õhtul lõpuks neljast sõrmejäljest (mõlemad nimetissõrmed ja pöidlad) töötas ainult vasaku pöidla jälg. Aga siis avastasin, et kui nimetissõrme niiskeks teen, siis selle jälje suudab jälle välja lugeda.
Täna hommikul sama lugu. Sõrmed peab niiskeks tegema.

Isegi parema pöidla jälg hakkas uuesti tööle, kui tööruumis käte desovahendiga (Pure-Klenz Instant Hand Klenzer) käed ja just sõrmeotsad üle hõõrusin.

Keelega sõrmi lakkuda on ebahügieeniline ilmselgelt, aga paistab töötavat samamoodi nagu libeda paberilehe pööramisel icon_lol.gif

Ma varemalt googeldades mingis Redditi või Google Groups teemas vist nägin, et keegi soovitas Pixel 7 sõrmejäljelugeja tõrkumise korral "käed puhtaks pesta", aga kuna mul käed on puhtad olnud iga kord kui telefon tõrgub, siis pidasin seda jamaks. Aga ilmselt töötab ka sel juhul just naha niisutamise efekt, mitte niivõrd määrdunud sõrmede puhastamise.

Nii et Pixel 7 näol olen ostnud endale kaasaskantava kätekosmeetika-natsi, mis hoolitseb selle eest, et oma käed puhta ja naha korralikult niisutatuna hoian. icon_lol.gif Täitsa peetis ikka.

PS. Pixel 3 salvestas jah 5 sõrmejälge

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 20.01.2023 12:58:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 10:53:19 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Leidsin mingisuguse lahenduse näpujälgede lugemise ebaõnnestumiste vastu Pixel 7 puhul.
Mul eile õhtul lõpuks neljast sõrmejäljest (mõlemad nimetissõrmed ja pöidlad) töötas ainult vasaku pöidla jälg. Aga siis avastasin, et kui nimetissõrme niiskeks teen, siis selle jälje suudab jälle välja lugeda.
Täna hommikul sama lugu. Sõrmed peab niiskeks tegema.

Isegi parema pöidla jälg hakkas uuesti tööle, kui tööruumis käte desovahendiga (Pure-Klenz Instant Hand Klenzer) käed ja just sõrmeotsad üle hõõrusin.

Keelega sõrmi lakkuda on ebahügieeniline ilmselgelt, aga paistab töötavat samamoodi nagu libeda paberilehe pööramisel icon_lol.gif

Ma varemalt googeldades mingis Redditi või Google Groups teemas vist nägin, et keegi soovitas Pixel 7 sõrmejäljelugeja tõrkumise korral "käed puhtaks pesta", aga kuna mul käed on puhtad olnud iga kord, kui telefon tõrgub, siis pidasin seda jamaks. Aga ilmselt töötab ka sel juhul just naha niisutamise efekt, mitte niivõrd määrdunud sõrmede puhastamise.

Nii et Pixel 7 näol olen ostnud endale kaasaskantava kätekosmeetika-natsi, mis hoolitseb selle eest, et oma käed puhta ja naha korralikult niisutatuna hoian. icon_lol.gif Täitsa peetis ikka.

PS. Pixel 3 salvestas jah 5 sõrmejälge


Proovisin ka just näppude limpsimist. Naljakas, aga töötas küll paremini icon_biggrin.gif

Ma näiteks salvestasin oma parema käe pöidlale kaks jälge, see ka aitas tundub. Kasutan enamus ajast seda avamiseks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 10:56:20 vasta tsitaadiga

See ammu teada, et kellel on jube kuiv nahk, siis näpulugeja jupsib.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 11:13:31 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
See ammu teada, et kellel on jube kuiv nahk, siis näpulugeja jupsib.

Ei jupsinud Nexus 5X oma, ei jupsinud Pixel 3 oma ja kumbki ei jupsi siiamaani, kui nad käima panen. Aastaid vanad näpujäljed töötavad 99,99% töökindlusega.
Ei ole vaja kosmeetiku juures käsa hooldamas käia enne.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 20.01.2023 11:22:23 vasta tsitaadiga

5x ja pixel 3 vist loeb jälge vähe teistsuguse (loe: parema) tehnoloogiaga.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 11:47:11 vasta tsitaadiga

Pixel 5 lugejale ei ole ka etteheiteid, töötab nagu kellavärk.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 12:59:53 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
5x ja pixel 3 vist loeb jälge vähe teistsuguse (loe: parema) tehnoloogiaga.

Tanel kirjutas:
Pixel 5 lugejale ei ole ka etteheiteid, töötab nagu kellavärk.

Jah, neil pole mitte optiline, vaid mahtuvusel põhinev CMOS skänner telefoni tagaküljel, nimetissõrme ja keskmise sõrme skännimiseks kõige sobivamas kohas.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 14:03:27 vasta tsitaadiga

S21 ultra avab ka mul igast asendist 100%, kuvalt ja niiske näpuga jne. Aga sellel vist veel omakorda mingi muu tehnoloogia jälje lugemiseks.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 23:44:14 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
S21 ultra avab ka mul igast asendist 100%, kuvalt ja niiske näpuga jne. Aga sellel vist veel omakorda mingi muu tehnoloogia jälje lugemiseks.


Ultraheliskänner on neil. Ei tea, kas mudeli nimes see "ultra" on uhke viide sellele? See peaks isegi räpakäpa sõrmejälgi lugema läbi nahal oleva sodi. icon_lol.gif

____________________________________

Täna suutis Pixel 7 mind ikkagi üllatada. Kas see üllatus on positiivne või negatiivne, otsustagu igaüks ise:

Haapsalu Kastani poes telefoniga viipemakset tehes alles hakkasin kätt telefoniga makseterminali poole sirutama, kui juba ~30cm kaugusel terminalist tegi telefon "plõnn" ja SEB äpp teatas, et summa ületab autentimiseta tehtavate maksete limiiti, nõudes minult juba sõrmejälge. Tegingi makse ära terminalist 30cm kaugusel. blink.gif

Pixel 3 tuli ikka ka selle terminali puhul terminalist mõne sentimeetri kaugusele panna, seda teinekord isegi nurkapidi puudutades. Muidu ikka välja ei lugenud.

Täna teistes poodides Pixel 7 panin ka ikka üsna terminali juurde, ei hakanud NFC toimimisdistantsi testima. Võib-olla oleks seal ka kaugemalt lugenud? Ei tea. Aga seal olid ka vanemat tüüpi terminalid, ühes mitte küll vanem, aga mingit muud tüüpi. Kastanis aga paigaldati hiljuti mingid uued terminalid, mis toimetavad võrreldes teistega ülikiiresti (vähemalt Pixel 3-ga pärast sõrmejäljega autentimist uuesti ühenduse saamine muutus välkkiireks). Võib-olla need teistega võrreldes saavad ka kaugemalt NFC ühenduse kätte? Ei tea.

+ Muidugi tore on, et ei pea telefoni enam ühestki kassa "koroonakilbi" mulgust läbi toppima terminali juurde, saab telefoni terminali poole sirutamata makse ära teha.

- Ei saa Pixel 7 omanik olla kindel selles, et midagi ostmata kassast möödudes telefon kelle ja mille eest tahes sinu rahaga makset ei tee, kui just maksmise momendil mööduma juhtud ja lubatud on igal ajal autentimata maksete tegemine mingi kindla summani. Mul muidugi oli juba Pixel 3 kasutamise ajal SEB äpis valikuks, et ilma äppi avamata makseid ei tehtaks ja sama nüüd Pixel 7 puhul, aga oht raha kaotada oli Pixel 3-ga pigem teoreetiline. Pixel 7-ga on see oht ilmselgelt täiesti reaalne ja igapäevane, kui NFC 30cm kauguselt või kaugemaltki toimetama kukub üsna tavalise makseterminali läheduses.

Hiljem kodus proovisin tähistaevast pidistada, sest avastasin eile või üleeile Pixel 7 kaameraäpi seadistusest valiku "Enable time lapse for astrophotography".
Pixel 3 kaameraga öötaevast pildistada ei õnnestunud kunagi. Kaamera lihtsalt ei näinud pimedas taevas midagi, ekraan jäi mustaks.

Nüüd Pixel 7 näitas täna ekraanil tähistaevast ja tegi sellest pilti ka! Ükski varasem telefon millegi sellisega hakkama ei saanud.
Käsi muidugi liikus ja esmapilgul sai stabiliseerimissüsteem pildi paigalhoidmisega isegi hakkama, aga pilti suuremaks zoomides olid tähed ikkagi üsna piklikud.
Sellegipoolest kena saavutus!
Ehk võtab isegi virmalisi sel juhul? Arvata võiks küll.


(hele "täht" keskel peaks vist olema Marss, mis pildistamise ajal oli päris kõrgel juba)

Esimesena tehtud pilt õnnestus ilmselgelt paremini ja allservas on Orioni Vöö näha.

Kuidas seda seadistuses viidatud "time lapse" pilti öötaevast teha selle kaameraga, ma aga veel ei teagi. Peab uurima natuke. Kas peab statiivi kasutama või... Mul tegelikult isegi telefonihoidja olemas statiivi jaoks, mis Spyderi kalibraatoriga kaasa tuli. icon_lol.gif
Telefoniga tähti pildistada icon_rolleyes.gif See on ilmselgelt ikka jama, aga vähemalt on teoreetiliselt võimalik piltidele tähistaevas taustaks peale saada.

Leidsin ka õpetuse õige "astrofotograafia" režiimi kasutamiseks: https://www.xda-developers.com/how-to-use-astrophotography-mode-pixel-7/

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spekti
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 17:36:39 vasta tsitaadiga

Mis seis selle telia configa lõpuks on? Kas välja rullitud või ikka alles betas. Ja kas sain õigesti aru, et see enableb ainult 5G ja VoLTE ikka puudu?

viimati muutis spekti 22.01.2023 19:08:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 18:33:29 vasta tsitaadiga

Kahju, et suures google maailmas pole õpetust kuidas pixel 3 volte tööle saaks aktiveerida.
Eelmine nädal olin ühes maa kolkas ja tundus, et kõne käis üle 2G võrgu. Sest kõne kvaliteet oli jube imelik. Kui nii edasi hakkab olema, siis on küll jama.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 18:43:52 vasta tsitaadiga

Alati on ju võimalik mobiilioperaatorit vahetada.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 19:04:53 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Alati on ju võimalik mobiilioperaatorit vahetada.

Vähem kui 3 aastat aega siis. Aga eks siis tulevad juba uued mudelid välja icon_rolleyes.gif

https://www.err.ee/1608855500/elisa-tehnoloogiajuht-3g-kadumisest-paanikaks-ei-ole-pohjust

tsitaat:
Telia sulgeb oma 3G-võrgu selle aasta jooksul ning alustab maakondade kaupa liikudes juba veebruaris; Tele2 ja Elisa sulgevad oma 3G-võrgu järgmise paari aasta jooksul. Üsna julgelt võib öelda, et peale aastat 2025 Eestis 3G-võrku enam ei kasutata, ütles Polli.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.01.2023 19:17:53 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Kahju, et suures google maailmas pole õpetust kuidas pixel 3 volte tööle saaks aktiveerida.
Eelmine nädal olin ühes maa kolkas ja tundus, et kõne käis üle 2G võrgu. Sest kõne kvaliteet oli jube imelik. Kui nii edasi hakkab olema, siis on küll jama.
eiei, 2g ja 3g kõne kvaliteet on sama sest amr ja koodekid ja asjad ja kuidas üldse enne 2014 kõned tehtud said. /s
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tauio111
HV vaatleja
tauio111

liitunud: 23.10.2010




sõnum 22.01.2023 21:43:33 vasta tsitaadiga

spekti kirjutas:
Mis seis selle telia configa lõpuks on? Kas välja rullitud või ikka alles betas. Ja kas sain õigesti aru, et see enableb ainult 5G ja VoLTE ikka puudu?

QPR2 Beta 2.1's veel VoLTE profiili igastahes ei olnud. 5G conf on eelmisest betast alles.
Üldjuhul on kõigil võrkudel kellel 5G conf olemas ka VoLTE, hetke erandid tunduvadki need uued olevat kes betaga 5G toe said (Telia fi,lt,ee ja India telkod). Seega tõenäosus, et kunagi varsti tuleb on 70% ringis.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ashenden
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2008




sõnum 30.01.2023 05:58:36 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:

Ja vanasti (Android 9 ja Pixel 3-ga) oli näpujälgi võimalik salvestada koguni 5 tükki (parandage, kui eksin), nüüd ainult 4.

Pixel 6-l on samuti kuni 5 sõrmejälge võimalik salvestada. Huvitav, miks selline muudatud Google'i poolt 6 > 7 puhul.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2023 10:49:19 vasta tsitaadiga

Arvatavasti riistvaraline erinevus. Teine, võimalik et teise tootja näpujäljelugeja.
Ma ei tea biomeetrilistest sensoritest suurt midagi, aga kõhutunne ütleb, et neil on see jälje lugemine ja salvestamine kõik selle sensori enda kiibi sees toimuv firmware tasemel protsess, millest väljapoole ei paista muud kui minimaalne tagasiside ja päringu peale väljastatav räsi, mille sisu sõltub salvestatud näpujälgedest, nende salvestamise kuupäevast ja kellaajast, tambovi konstandist ja veel mingist "soolast", mida näpuga juurde soputatakse. Näpujäljed ise salvestatakse write-only mälusse, mida väljastpoolt lugeda ei saa, nagu ID-kaardis. Räsi väljastatakse päringu peale, kui õnnestub uuesti välja lugeda üks salvestatud näpujälgedest.
Seega sõltub salvestatavate näpujälgede hulk konkreetsest näpujäljelugejast, mitte OS-ist. Ju see 7 peale paigaldatu lihtsalt ei oma rohkem "salvestuspesasid" kui 4 tükki. Näpujäljelugeja on kehvalt valitud ühesõnaga. Ju said hästi odavalt. icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tauio111
HV vaatleja
tauio111

liitunud: 23.10.2010




sõnum 01.02.2023 23:00:15 vasta tsitaadiga

QPR2 Beta 3 tuli just välja, Telia VoLTE lisati. VoWifi unustati...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2023 23:05:01 vasta tsitaadiga

Android 13 QPR2 Beta 3 system images are available for the Pixel 4, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, and Pixel 7 Pro. as well as in the Android Emulator.
https://9to5google.com/2023/02/01/android-13-qpr2-beta-3/

Kas saan aru, et VoLTE tugi ulatub Pixel 4 välja? VoWifi oleks võinud ka olla aga hea, et niipaljugi toetatakse.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tauio111
HV vaatleja
tauio111

liitunud: 23.10.2010




sõnum 01.02.2023 23:20:36 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Android 13 QPR2 Beta 3 system images are available for the Pixel 4, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, and Pixel 7 Pro. as well as in the Android Emulator.
https://9to5google.com/2023/02/01/android-13-qpr2-beta-3/

Kas saan aru, et VoLTE tugi ulatub Pixel 4 välja? VoWifi oleks võinud ka olla aga hea, et niipaljugi toetatakse.

Võimalik, ma arvan, et Pixel 6 ja edasi vähemalt, vaatan Pixel 4a/5 üle.

Edit: 4a peal on CarrierSettings fail tekkinud aga VoLTE seal sees pole, seega ainult alates Pixel 6.


viimati muutis tauio111 01.02.2023 23:30:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crycx
HV kasutaja

liitunud: 06.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2023 23:25:50 vasta tsitaadiga

tauio111 kirjutas:
QPR2 Beta 3 tuli just välja, Telia VoLTE lisati. VoWifi unustati...


Elisa ja Tele2 imevad pöialt?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tauio111
HV vaatleja
tauio111

liitunud: 23.10.2010




sõnum 01.02.2023 23:33:04 vasta tsitaadiga

crycx kirjutas:
tauio111 kirjutas:
QPR2 Beta 3 tuli just välja, Telia VoLTE lisati. VoWifi unustati...


Elisa ja Tele2 imevad pöialt?

Hetkel küll jah. Soome Elisat ka pole ja Tele2 on ainult rootsil.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 09:52:34 vasta tsitaadiga

Misasjad need QPR Betad on, et järelikult ametlikult tuleb ka siis Google Pixelitele Telias VoLTE tugi?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tauio111
HV vaatleja
tauio111

liitunud: 23.10.2010




sõnum 02.02.2023 09:57:45 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Misasjad need QPR Betad on, et järelikult ametlikult tuleb ka siis Google Pixelitele Telias VoLTE tugi?

Quarterly Platform Release
Mõtle sellest kui "Service packist". Jah, tuleb.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 07:57:51 vasta tsitaadiga

tauio111, thumbs_up.gif

Eks hakkan vaikselt Pixel 7 Pro-l silma peal hoidma, äkki saab Amazonist või kuskilt mingi aeg soodukaga. (Hetkel küll ongi "soodukaga", aga ainult 20 euri odavam kui Eestis, et meh)
Oskab keegi mingit lehte veel peale Amazoni.de soovitada?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 09.02.2023 08:25:18 vasta tsitaadiga

Pixel 7 Pro-s on kõige rohkem Samsungi (51% komponentidest)..
https://www.gsmarena.com/counterpoint_half_of_google_pixel_7_pro_is_made_of_samsung_components-news-57476.php

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 10:41:07 vasta tsitaadiga

Prillpapa, mis selle "uudise" mõte on? Et Google ei trei oma telefonide komponente ise - täpselt nagu praktiliselt kõik teisedki telefonide tootjad ühe-kahe võimaliku erandiga?

Samsung on üks suuremaid ekraanide, mälukiipide, optiliste sensorite ja GSM side komponentide tootjaid.
Leida võib neid või muid Samsungi toodetud komponente väga paljude või lausa enamuse telefonide ja väga paljude arvutite seest.

Võib-olla Samsung teeb oma telefonide jaoks kõik viimase kruvini ise, sest tema toodangu ampluaa on tõesti äärmiselt lai - aga ega teisi Samsungi sarnaseid kompaniisid eriti ei leidu ka.

Ei tee ka Apple oma ekraane ise. Näiteks iPhone-ide ekraanidest on ka 80% Samsungi toodang, ülejäänu on LG. Aastaid tagasi oli ka Sharp üks Apple'i varustajaid.

Samsung toodab lisaks veel palju-palju muudki, mida Google'i telefoni sees ei leidu, leidub aga paljudes teiste firmade logosid kandvates ja muud liiki seadmetes.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 10:51:19 vasta tsitaadiga

Dogbert, nii on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 10:53:34 vasta tsitaadiga

https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Heavy_Industries

tsitaat:
Samsung Heavy Industries Co., Ltd. (Korean: 삼성중공업) is one of the largest shipbuilders in the world and one of the "Big Three" shipbuilders of South Korea (including Hyundai and Daewoo). Geoje (in Gyeongsangnam-do) is one of the largest shipyards in the world.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
reikar
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 16:24:33 vasta tsitaadiga

https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md
levis kuskil link root'less VoLTE jne aktiveerimiseks. Mõni kohalik ehk saab proovida?
tsitaat:
Imported Google Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7, 7 Pro, but no support for VoLTE and VoWiFi on your local carriers? There is a non-root solution!

Usually, when you buy a phone that is not officially sold in your country, it cannot work with IMS services of local carriers. Experienced users are used to install Magisk modules, which add the necessary files to the firmware.

However, Korean developer kyujin-cho wrote an app that allows you to enable VoLTE and VoWiFi support on the Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7 and 7 Pro without root access using Shizuku!

In short, all you need to do is to configure Shizuku, install 'PixelIMS' app, activate VoLTE in it and reboot the device a couple of times. Then check the IMS status in the internal menu by dialing the code *#*#4636#*#* in the dialer.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
crycx
HV kasutaja

liitunud: 06.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 16:40:16 vasta tsitaadiga

reikar kirjutas:
https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md
levis kuskil link root'less VoLTE jne aktiveerimiseks. Mõni kohalik ehk saab proovida?
tsitaat:
Imported Google Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7, 7 Pro, but no support for VoLTE and VoWiFi on your local carriers? There is a non-root solution!

Usually, when you buy a phone that is not officially sold in your country, it cannot work with IMS services of local carriers. Experienced users are used to install Magisk modules, which add the necessary files to the firmware.

However, Korean developer kyujin-cho wrote an app that allows you to enable VoLTE and VoWiFi support on the Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7 and 7 Pro without root access using Shizuku!

In short, all you need to do is to configure Shizuku, install 'PixelIMS' app, activate VoLTE in it and reboot the device a couple of times. Then check the IMS status in the internal menu by dialing the code *#*#4636#*#* in the dialer.


Mina sain asja toimima. Tänud. Saaks nüüd 5g ka kuidagi ilma rootita icon_smile.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miksmitte
HV vaatleja
miksmitte

liitunud: 11.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 09:06:25 vasta tsitaadiga

Kas ma saan õigesti aru, et Shizuku peaks taustal pidevalt töötama? Peale restarti lööb tolle kinni ja Pixel IMS ilma Shizukut käivitamata enam pilti ei kuva. Et see pidevalt töötaks, peaks ikkagi root olema? Enne restarti tunduks justkui lubav.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reikar
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 09:51:21 vasta tsitaadiga

Endal pixelit pole kahjuks aga mis ma sealt lingilt välja loen:
tsitaat:

Restart your Pixel phone a couple of times until you can see VoLTE is working.
Do I have to do this every time I reboot the phone?
No.
Do I have to do this after updating my Pixel?
Not sure.


Et selle järgi mõned restardid kuni automaatselt külge võtab ja edaspidi peaks toimima. Kui ei , võib ju kuni ametliku toe saamiseni proovida battery seaded rakendusel mitte optimeerida, siis vast ei pane taustal kinni.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
miksmitte
HV vaatleja
miksmitte

liitunud: 11.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 10:38:43 vasta tsitaadiga

Nojah, seadetest paistab VOLTE sees olevat. Vanal Huaweil oli ülal paremal nurgas volte märk, Pixlil indikaatorit tõen. pole. Ju siis saab teada, kui levi kinni keeratakse.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 11:14:12 vasta tsitaadiga

miksmitte, kui helistades ei kuku 3g peale, siis töötab. Sedasi saad kontrollida icon_wink.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miksmitte
HV vaatleja
miksmitte

liitunud: 11.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 11:39:39 vasta tsitaadiga

Tundub, et toimib.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 11:41:13 vasta tsitaadiga

Et toimib, see on ju tore, aga aru ma ei saa, miks see ei võiks kohe tehasest niiviisi välja tulla?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 10.02.2023 11:57:47 vasta tsitaadiga

Seni kuni tarbijad ostavad poolikud fabrikaate, ei ole tootjal mingit motivatsiooni enamat pingutada..
või teistpidi, kui müüginumbrid on edukad, on järelikult tarbija tootega rahul.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crycx
HV kasutaja

liitunud: 06.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 12:53:18 vasta tsitaadiga

miksmitte kirjutas:
Kas ma saan õigesti aru, et Shizuku peaks taustal pidevalt töötama? Peale restarti lööb tolle kinni ja Pixel IMS ilma Shizukut käivitamata enam pilti ei kuva. Et see pidevalt töötaks, peaks ikkagi root olema? Enne restarti tunduks justkui lubav.


Ei pea taustal töötama. Minul piisas ühest restardist, aga vahel mõned kõned ei saa HD märki külge. Ei tea kas siis 4g võrk pole piisavalt tugev, et kukub 3g peale icon_smile.gif.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 13:04:11 vasta tsitaadiga

Kui vastajal pole VoLTE võimeline telefon, siis ei saa ka kõne HD märki külge.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 12.02.2023 14:16:19 vasta tsitaadiga

Pixel 7 Pro-l väidetavad kvaliteedi hädad kallal, üks nupp kipub irduma ja kaamera klaas kipub pragunema.
Lisaks ei taheta mõnel pool seda garantii alla lugeda, nagu kasutaja telefoni käsitlemisel tekkinud kahjustused.
https://appleinsider.com/articles/23/02/07/googles-pixel-7-is-suffering-from-defects-with-buttons-and-lenses
https://www.xda-developers.com/google-pixel-7-volume-key-mishap/

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tauio111
HV vaatleja
tauio111

liitunud: 23.10.2010




sõnum 12.02.2023 19:29:14 vasta tsitaadiga

crycx kirjutas:
miksmitte kirjutas:
Kas ma saan õigesti aru, et Shizuku peaks taustal pidevalt töötama? Peale restarti lööb tolle kinni ja Pixel IMS ilma Shizukut käivitamata enam pilti ei kuva. Et see pidevalt töötaks, peaks ikkagi root olema? Enne restarti tunduks justkui lubav.


Ei pea taustal töötama. Minul piisas ühest restardist, aga vahel mõned kõned ei saa HD märki külge. Ei tea kas siis 4g võrk pole piisavalt tugev, et kukub 3g peale icon_smile.gif.

HD märki kuvatakse mitte VoLTE puhul vaid parema heli codeci kasutamise puhul koos kõrgema bitratega (VoLTE olemasolu võimaldab seda). HD ikooni näed sa üldjuhul ainult kui enda võrgus olevale telefonile helistad mis on samuti VoLTE otsas.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2023 19:40:06 vasta tsitaadiga

Ma näen TELE2 võrgust Telia võrgu kliendile helistades ja vastupidi samuti HD märke.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 19.02.2023 14:28:54 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
tauio111, thumbs_up.gif

Eks hakkan vaikselt Pixel 7 Pro-l silma peal hoidma, äkki saab Amazonist või kuskilt mingi aeg soodukaga. (Hetkel küll ongi "soodukaga", aga ainult 20 euri odavam kui Eestis, et meh)
Oskab keegi mingit lehte veel peale Amazoni.de soovitada?



vaatasin siin uudishimust neid google 7 hindu mitte pro versiooni, tavaline 7 variant,siis ikka.... väga palju firmasi müüb juba google telefone ? icon_rolleyes.gif ütleme et kõva 30 firmat tuleb ära,muidugi kes kõige kallimalt tahab rohkem kasumit saada ja kes kõige odavamalt icon_biggrin.gif hind ei ole väga hull tegelikult ju ? hinnad algavad seal mingist 600€ Mis värk selle google pixel 7-ga siis on ? kas sellega helistada ja rääkida saab või mis probleem sellega on ? jube ilus föön on ja räägivad et 5 aastat security update.90hz ekraan. aku ka tundub ok? veekindel ka vist kui veits vett peale läheb ja kaamera ka suht ok ? icon_rolleyes.gif


räägitakse ka pixel 7a tulekust ega ei tea millal see tulla võiks ja kuidas siis pixel 7 kõnekvaliteet on siis ? hakkavad meie võrguoperaatorid toetama ?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2023 10:39:21 vasta tsitaadiga

Gap, 4 suurt android uuendust ja 5. aasta ainult turvauuendusi pakub nüüd Samsung ka (alates A-seeria keskmistest ülespoole oli vist).
Varem oli tõesti Pixel Android maailma uuenduste etalon.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 13:25:29 vasta tsitaadiga

Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 23.02.2023 13:34:23 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android.
Google services on ju bloatware paska - tegelikult ma ei ole ühtegi Pixelit käes hoidnud ja ei tea kas seal Google service näol on peal või on puhas Android.
Näiteks USA sanktsioonide all Huawei jäi ilma Google teenustest, arendas ta välja oma Harmony OS-i, mis omakorda põhineb Android Open Source Project-il ehk see AOSP võiks parimal juhul pretendeerida puhtale Android-ile tarkvara mõttes, vabana erinevate tootjate bloatware-st.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 14:07:12 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Auron kirjutas:
Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android.
Google services on ju bloatware paska - tegelikult ma ei ole ühtegi Pixelit käes hoidnud ja ei tea kas seal Google service näol on peal või on puhas Android.
Näiteks USA sanktsioonide all Huawei jäi ilma Google teenustest, arendas ta välja oma Harmony OS-i, mis omakorda põhineb Android Open Source Project-il ehk see AOSP võiks parimal juhul pretendeerida puhtale Android-ile tarkvara mõttes, vabana erinevate tootjate bloatware-st.


Mis asi see Google service sinu meelest on veel? Või mis on "puhas Android" sinu meelest? AOSP ilma Google'i äppideta? Jah, Google Assistant on kaasas ja see on üsna mugav asi. Ja seda Huawei kasutada/pakkuda ei tohi jah.
iPhone'i Siri on ka bloatware?

Google äppide komplekt on loomulikult kaasas - Gmail, GDrive jt. Need on pea kõigi droididega kaasas, kui just need hiinakad välja arvata, sest neil ei lubatud neid kasutada
Kui see minimaalne äppide komplekt sinu meelest on bloatware ja eelistad midagi muud meilide vaatamiseks kasutada ja mõnd muud pilveteenust kasutada, siis noh, jumala eest ongi bloatware! Enamus inimesi millegipärast soovib, et sellised äpid oleksid olemas telefoni peal vaikimisi - nad ei teagi, mida muud otsida play storest nende teenuste kasutamiseks. Tänaseks päevaks on Google'i äpid ka ühed paremini optimeeritud ja "kõhnemad" äpid meili- ja pilveteenuste jaoks.

Samsung lihtsalt ajab sinna lisaks veel muud kamarajura peale kamalute viisi. Äppe, millega üldse midagi ette võtta pole sisuliselt. Äppe, mis lisaks Google'i kontole nõuavad Samsungi konto registreerimist jms. Samsungi enda store jpm. Mul ei ole enam meeleski, mida sealt välja tuli rookida.

Isegi LineageOS paigaldab mingid vaikimisi äpid meili- jm teenuste kasutamiseks, mis ei kuulu Google'ile. Kui Google'i sama funktsionaalsusega äpid on sinu meelest bloatware, siis on ka need. icon_rolleyes.gif

Huiavei harmony'l ei ole siis meiliäppi kaasas, et seal ei ole seda sinu definitsiooni järgi "bloatware'i"?

Ühesõnaga, mis on sinu meelest bloatware?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Google Pixel mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 39, 40, 41  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.