|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
19.01.2023 14:41:18
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
Eks sellest riistvarast ole välja pigistatud nii palju kui annab selles skaalas. Kui midagi väga peeti ei keerata, jäävad need kvaliteetsemad telefonikaamerad üsna ühte auku ja millegi uuega selle poolest üllatada on pea võimatu. Selleks peaks optikat suurendama ja telefoni paksust, et sensorit läätsest kaugemale saada. Erinevus saabki olla tarkvara poole peal.
Ma ei ole videot katsetanud veel. Kas on mingit kvaliteedierinevust H.265/HEVC (vaikimisi peal) ja H.264/AVC kompressiooni puhul? Või milles seal probleem on? |
miks peab sensori läätsest kaugemale viimiseks telefoni paksemaks tegema? |
Telefonide telefotokaameratel kasutatakse jah periskoopi selleks, aga see teeb selle kaamera ka väga kalliks ja ainult "Pro", "Ultra" jms liidetega kõige kallimate telefonide osaks.
https://www.androidauthority.com/next-phone-10x-periscope-camera-3193599/
https://thesmartphonephotographer.com/what-is-a-periscope-camera/
Teistel, st normaal- ja lainurk-kaameratel tehakse lihtsalt lääts ja sensor piisavalt väikesed, et fookuskaugus sobiv jääks telefoni olemasoleva paksuse korral. Sellepärast on paljudel telefonidel ka see kaamerate paksend korpuses, et lääts kaugemale saada ja saaks selle jagu kaamera mõõtmeid suurendada.
Kui neid kaameraid tahaks veel suuremaks teha, peaks sinna sisse ka periskoobid ehitama, kui telefoni paksemaks teha ei taha.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
20.01.2023 09:40:28
|
|
|
tegelikult oleks ammu aeg hakata asjale teistpidi lähenema
võtta korralik suur fotoaparaat ja varustada selle üks nurgake tefoni riistvara lisaplaadikesega (wifit, sinihammast ja gps on juba pandud, seega ainult veidi veel vaja lisada)
ja ostja saab korralikke fotosid klõpsida ja ei pea eraldi telefoni kaasa võtma
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
20.01.2023 10:46:56
|
|
|
Leidsin mingisuguse lahenduse näpujälgede lugemise ebaõnnestumiste vastu Pixel 7 puhul.
Mul eile õhtul lõpuks neljast sõrmejäljest (mõlemad nimetissõrmed ja pöidlad) töötas ainult vasaku pöidla jälg. Aga siis avastasin, et kui nimetissõrme niiskeks teen, siis selle jälje suudab jälle välja lugeda.
Täna hommikul sama lugu. Sõrmed peab niiskeks tegema.
Isegi parema pöidla jälg hakkas uuesti tööle, kui tööruumis käte desovahendiga (Pure-Klenz Instant Hand Klenzer) käed ja just sõrmeotsad üle hõõrusin.
Keelega sõrmi lakkuda on ebahügieeniline ilmselgelt, aga paistab töötavat samamoodi nagu libeda paberilehe pööramisel
Ma varemalt googeldades mingis Redditi või Google Groups teemas vist nägin, et keegi soovitas Pixel 7 sõrmejäljelugeja tõrkumise korral "käed puhtaks pesta", aga kuna mul käed on puhtad olnud iga kord kui telefon tõrgub, siis pidasin seda jamaks. Aga ilmselt töötab ka sel juhul just naha niisutamise efekt, mitte niivõrd määrdunud sõrmede puhastamise.
Nii et Pixel 7 näol olen ostnud endale kaasaskantava kätekosmeetika-natsi, mis hoolitseb selle eest, et oma käed puhta ja naha korralikult niisutatuna hoian. Täitsa peetis ikka.
PS. Pixel 3 salvestas jah 5 sõrmejälge
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 20.01.2023 12:58:21, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
20.01.2023 10:53:19
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Leidsin mingisuguse lahenduse näpujälgede lugemise ebaõnnestumiste vastu Pixel 7 puhul.
Mul eile õhtul lõpuks neljast sõrmejäljest (mõlemad nimetissõrmed ja pöidlad) töötas ainult vasaku pöidla jälg. Aga siis avastasin, et kui nimetissõrme niiskeks teen, siis selle jälje suudab jälle välja lugeda.
Täna hommikul sama lugu. Sõrmed peab niiskeks tegema.
Isegi parema pöidla jälg hakkas uuesti tööle, kui tööruumis käte desovahendiga (Pure-Klenz Instant Hand Klenzer) käed ja just sõrmeotsad üle hõõrusin.
Keelega sõrmi lakkuda on ebahügieeniline ilmselgelt, aga paistab töötavat samamoodi nagu libeda paberilehe pööramisel
Ma varemalt googeldades mingis Redditi või Google Groups teemas vist nägin, et keegi soovitas Pixel 7 sõrmejäljelugeja tõrkumise korral "käed puhtaks pesta", aga kuna mul käed on puhtad olnud iga kord, kui telefon tõrgub, siis pidasin seda jamaks. Aga ilmselt töötab ka sel juhul just naha niisutamise efekt, mitte niivõrd määrdunud sõrmede puhastamise.
Nii et Pixel 7 näol olen ostnud endale kaasaskantava kätekosmeetika-natsi, mis hoolitseb selle eest, et oma käed puhta ja naha korralikult niisutatuna hoian. Täitsa peetis ikka.
PS. Pixel 3 salvestas jah 5 sõrmejälge |
Proovisin ka just näppude limpsimist. Naljakas, aga töötas küll paremini
Ma näiteks salvestasin oma parema käe pöidlale kaks jälge, see ka aitas tundub. Kasutan enamus ajast seda avamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007

|
20.01.2023 10:56:20
|
|
|
| See ammu teada, et kellel on jube kuiv nahk, siis näpulugeja jupsib.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
20.01.2023 11:13:31
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| See ammu teada, et kellel on jube kuiv nahk, siis näpulugeja jupsib. |
Ei jupsinud Nexus 5X oma, ei jupsinud Pixel 3 oma ja kumbki ei jupsi siiamaani, kui nad käima panen. Aastaid vanad näpujäljed töötavad 99,99% töökindlusega.
Ei ole vaja kosmeetiku juures käsa hooldamas käia enne.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
20.01.2023 11:22:23
|
|
|
5x ja pixel 3 vist loeb jälge vähe teistsuguse (loe: parema) tehnoloogiaga.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
20.01.2023 12:59:53
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| 5x ja pixel 3 vist loeb jälge vähe teistsuguse (loe: parema) tehnoloogiaga. |
| Tanel kirjutas: |
| Pixel 5 lugejale ei ole ka etteheiteid, töötab nagu kellavärk. |
Jah, neil pole mitte optiline, vaid mahtuvusel põhinev CMOS skänner telefoni tagaküljel, nimetissõrme ja keskmise sõrme skännimiseks kõige sobivamas kohas.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007

|
20.01.2023 14:03:27
|
|
|
| S21 ultra avab ka mul igast asendist 100%, kuvalt ja niiske näpuga jne. Aga sellel vist veel omakorda mingi muu tehnoloogia jälje lugemiseks.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
20.01.2023 23:44:14
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| S21 ultra avab ka mul igast asendist 100%, kuvalt ja niiske näpuga jne. Aga sellel vist veel omakorda mingi muu tehnoloogia jälje lugemiseks. |
Ultraheliskänner on neil. Ei tea, kas mudeli nimes see "ultra" on uhke viide sellele? See peaks isegi räpakäpa sõrmejälgi lugema läbi nahal oleva sodi.
____________________________________
Täna suutis Pixel 7 mind ikkagi üllatada. Kas see üllatus on positiivne või negatiivne, otsustagu igaüks ise:
Haapsalu Kastani poes telefoniga viipemakset tehes alles hakkasin kätt telefoniga makseterminali poole sirutama, kui juba ~30cm kaugusel terminalist tegi telefon "plõnn" ja SEB äpp teatas, et summa ületab autentimiseta tehtavate maksete limiiti, nõudes minult juba sõrmejälge. Tegingi makse ära terminalist 30cm kaugusel.
Pixel 3 tuli ikka ka selle terminali puhul terminalist mõne sentimeetri kaugusele panna, seda teinekord isegi nurkapidi puudutades. Muidu ikka välja ei lugenud.
Täna teistes poodides Pixel 7 panin ka ikka üsna terminali juurde, ei hakanud NFC toimimisdistantsi testima. Võib-olla oleks seal ka kaugemalt lugenud? Ei tea. Aga seal olid ka vanemat tüüpi terminalid, ühes mitte küll vanem, aga mingit muud tüüpi. Kastanis aga paigaldati hiljuti mingid uued terminalid, mis toimetavad võrreldes teistega ülikiiresti (vähemalt Pixel 3-ga pärast sõrmejäljega autentimist uuesti ühenduse saamine muutus välkkiireks). Võib-olla need teistega võrreldes saavad ka kaugemalt NFC ühenduse kätte? Ei tea.
+ Muidugi tore on, et ei pea telefoni enam ühestki kassa "koroonakilbi" mulgust läbi toppima terminali juurde, saab telefoni terminali poole sirutamata makse ära teha.
- Ei saa Pixel 7 omanik olla kindel selles, et midagi ostmata kassast möödudes telefon kelle ja mille eest tahes sinu rahaga makset ei tee, kui just maksmise momendil mööduma juhtud ja lubatud on igal ajal autentimata maksete tegemine mingi kindla summani. Mul muidugi oli juba Pixel 3 kasutamise ajal SEB äpis valikuks, et ilma äppi avamata makseid ei tehtaks ja sama nüüd Pixel 7 puhul, aga oht raha kaotada oli Pixel 3-ga pigem teoreetiline. Pixel 7-ga on see oht ilmselgelt täiesti reaalne ja igapäevane, kui NFC 30cm kauguselt või kaugemaltki toimetama kukub üsna tavalise makseterminali läheduses.
Hiljem kodus proovisin tähistaevast pidistada, sest avastasin eile või üleeile Pixel 7 kaameraäpi seadistusest valiku "Enable time lapse for astrophotography".
Pixel 3 kaameraga öötaevast pildistada ei õnnestunud kunagi. Kaamera lihtsalt ei näinud pimedas taevas midagi, ekraan jäi mustaks.
Nüüd Pixel 7 näitas täna ekraanil tähistaevast ja tegi sellest pilti ka! Ükski varasem telefon millegi sellisega hakkama ei saanud.
Käsi muidugi liikus ja esmapilgul sai stabiliseerimissüsteem pildi paigalhoidmisega isegi hakkama, aga pilti suuremaks zoomides olid tähed ikkagi üsna piklikud.
Sellegipoolest kena saavutus!
Ehk võtab isegi virmalisi sel juhul? Arvata võiks küll.
(hele "täht" keskel peaks vist olema Marss, mis pildistamise ajal oli päris kõrgel juba)
Esimesena tehtud pilt õnnestus ilmselgelt paremini ja allservas on Orioni Vöö näha.
Kuidas seda seadistuses viidatud "time lapse" pilti öötaevast teha selle kaameraga, ma aga veel ei teagi. Peab uurima natuke. Kas peab statiivi kasutama või... Mul tegelikult isegi telefonihoidja olemas statiivi jaoks, mis Spyderi kalibraatoriga kaasa tuli.
Telefoniga tähti pildistada See on ilmselgelt ikka jama, aga vähemalt on teoreetiliselt võimalik piltidele tähistaevas taustaks peale saada.
Leidsin ka õpetuse õige "astrofotograafia" režiimi kasutamiseks: https://www.xda-developers.com/how-to-use-astrophotography-mode-pixel-7/
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spekti
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
22.01.2023 17:36:39
|
|
|
Mis seis selle telia configa lõpuks on? Kas välja rullitud või ikka alles betas. Ja kas sain õigesti aru, et see enableb ainult 5G ja VoLTE ikka puudu?
viimati muutis spekti 22.01.2023 19:08:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
22.01.2023 18:33:29
|
|
|
Kahju, et suures google maailmas pole õpetust kuidas pixel 3 volte tööle saaks aktiveerida.
Eelmine nädal olin ühes maa kolkas ja tundus, et kõne käis üle 2G võrgu. Sest kõne kvaliteet oli jube imelik. Kui nii edasi hakkab olema, siis on küll jama.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
22.01.2023 18:43:52
|
|
|
| Alati on ju võimalik mobiilioperaatorit vahetada.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
22.01.2023 19:17:53
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
Kahju, et suures google maailmas pole õpetust kuidas pixel 3 volte tööle saaks aktiveerida.
Eelmine nädal olin ühes maa kolkas ja tundus, et kõne käis üle 2G võrgu. Sest kõne kvaliteet oli jube imelik. Kui nii edasi hakkab olema, siis on küll jama. |
eiei, 2g ja 3g kõne kvaliteet on sama sest amr ja koodekid ja asjad ja kuidas üldse enne 2014 kõned tehtud said. /s
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
22.01.2023 21:43:33
|
|
|
| spekti kirjutas: |
| Mis seis selle telia configa lõpuks on? Kas välja rullitud või ikka alles betas. Ja kas sain õigesti aru, et see enableb ainult 5G ja VoLTE ikka puudu? |
QPR2 Beta 2.1's veel VoLTE profiili igastahes ei olnud. 5G conf on eelmisest betast alles.
Üldjuhul on kõigil võrkudel kellel 5G conf olemas ka VoLTE, hetke erandid tunduvadki need uued olevat kes betaga 5G toe said (Telia fi,lt,ee ja India telkod). Seega tõenäosus, et kunagi varsti tuleb on 70% ringis.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ashenden
HV vaatleja
liitunud: 06.10.2008
|
30.01.2023 05:58:36
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Ja vanasti (Android 9 ja Pixel 3-ga) oli näpujälgi võimalik salvestada koguni 5 tükki (parandage, kui eksin), nüüd ainult 4. |
Pixel 6-l on samuti kuni 5 sõrmejälge võimalik salvestada. Huvitav, miks selline muudatud Google'i poolt 6 > 7 puhul.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.01.2023 10:49:19
|
|
|
Arvatavasti riistvaraline erinevus. Teine, võimalik et teise tootja näpujäljelugeja.
Ma ei tea biomeetrilistest sensoritest suurt midagi, aga kõhutunne ütleb, et neil on see jälje lugemine ja salvestamine kõik selle sensori enda kiibi sees toimuv firmware tasemel protsess, millest väljapoole ei paista muud kui minimaalne tagasiside ja päringu peale väljastatav räsi, mille sisu sõltub salvestatud näpujälgedest, nende salvestamise kuupäevast ja kellaajast, tambovi konstandist ja veel mingist "soolast", mida näpuga juurde soputatakse. Näpujäljed ise salvestatakse write-only mälusse, mida väljastpoolt lugeda ei saa, nagu ID-kaardis. Räsi väljastatakse päringu peale, kui õnnestub uuesti välja lugeda üks salvestatud näpujälgedest.
Seega sõltub salvestatavate näpujälgede hulk konkreetsest näpujäljelugejast, mitte OS-ist. Ju see 7 peale paigaldatu lihtsalt ei oma rohkem "salvestuspesasid" kui 4 tükki. Näpujäljelugeja on kehvalt valitud ühesõnaga. Ju said hästi odavalt.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
01.02.2023 23:00:15
|
|
|
| QPR2 Beta 3 tuli just välja, Telia VoLTE lisati. VoWifi unustati...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
01.02.2023 23:05:01
|
|
|
Android 13 QPR2 Beta 3 system images are available for the Pixel 4, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, and Pixel 7 Pro. as well as in the Android Emulator.
https://9to5google.com/2023/02/01/android-13-qpr2-beta-3/
Kas saan aru, et VoLTE tugi ulatub Pixel 4 välja? VoWifi oleks võinud ka olla aga hea, et niipaljugi toetatakse.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
01.02.2023 23:20:36
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
Android 13 QPR2 Beta 3 system images are available for the Pixel 4, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, and Pixel 7 Pro. as well as in the Android Emulator.
https://9to5google.com/2023/02/01/android-13-qpr2-beta-3/
Kas saan aru, et VoLTE tugi ulatub Pixel 4 välja? VoWifi oleks võinud ka olla aga hea, et niipaljugi toetatakse. |
Võimalik, ma arvan, et Pixel 6 ja edasi vähemalt, vaatan Pixel 4a/5 üle.
Edit: 4a peal on CarrierSettings fail tekkinud aga VoLTE seal sees pole, seega ainult alates Pixel 6.
viimati muutis tauio111 01.02.2023 23:30:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crycx
HV kasutaja
liitunud: 06.04.2012
|
01.02.2023 23:25:50
|
|
|
| tauio111 kirjutas: |
| QPR2 Beta 3 tuli just välja, Telia VoLTE lisati. VoWifi unustati... |
Elisa ja Tele2 imevad pöialt?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
01.02.2023 23:33:04
|
|
|
| crycx kirjutas: |
| tauio111 kirjutas: |
| QPR2 Beta 3 tuli just välja, Telia VoLTE lisati. VoWifi unustati... |
Elisa ja Tele2 imevad pöialt? |
Hetkel küll jah. Soome Elisat ka pole ja Tele2 on ainult rootsil.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
02.02.2023 09:52:34
|
|
|
| Misasjad need QPR Betad on, et järelikult ametlikult tuleb ka siis Google Pixelitele Telias VoLTE tugi?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
02.02.2023 09:57:45
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
| Misasjad need QPR Betad on, et järelikult ametlikult tuleb ka siis Google Pixelitele Telias VoLTE tugi? |
Quarterly Platform Release
Mõtle sellest kui "Service packist". Jah, tuleb.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
09.02.2023 07:57:51
|
|
|
tauio111,
Eks hakkan vaikselt Pixel 7 Pro-l silma peal hoidma, äkki saab Amazonist või kuskilt mingi aeg soodukaga. (Hetkel küll ongi "soodukaga", aga ainult 20 euri odavam kui Eestis, et meh)
Oskab keegi mingit lehte veel peale Amazoni.de soovitada?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
09.02.2023 10:41:07
|
|
|
Prillpapa, mis selle "uudise" mõte on? Et Google ei trei oma telefonide komponente ise - täpselt nagu praktiliselt kõik teisedki telefonide tootjad ühe-kahe võimaliku erandiga?
Samsung on üks suuremaid ekraanide, mälukiipide, optiliste sensorite ja GSM side komponentide tootjaid.
Leida võib neid või muid Samsungi toodetud komponente väga paljude või lausa enamuse telefonide ja väga paljude arvutite seest.
Võib-olla Samsung teeb oma telefonide jaoks kõik viimase kruvini ise, sest tema toodangu ampluaa on tõesti äärmiselt lai - aga ega teisi Samsungi sarnaseid kompaniisid eriti ei leidu ka.
Ei tee ka Apple oma ekraane ise. Näiteks iPhone-ide ekraanidest on ka 80% Samsungi toodang, ülejäänu on LG. Aastaid tagasi oli ka Sharp üks Apple'i varustajaid.
Samsung toodab lisaks veel palju-palju muudki, mida Google'i telefoni sees ei leidu, leidub aga paljudes teiste firmade logosid kandvates ja muud liiki seadmetes.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
09.02.2023 10:51:19
|
|
|
Dogbert, nii on
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reikar
Kreisi kasutaja
liitunud: 09.10.2003
|
09.02.2023 16:24:33
|
|
|
https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md
levis kuskil link root'less VoLTE jne aktiveerimiseks. Mõni kohalik ehk saab proovida?
| tsitaat: |
Imported Google Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7, 7 Pro, but no support for VoLTE and VoWiFi on your local carriers? There is a non-root solution!
Usually, when you buy a phone that is not officially sold in your country, it cannot work with IMS services of local carriers. Experienced users are used to install Magisk modules, which add the necessary files to the firmware.
However, Korean developer kyujin-cho wrote an app that allows you to enable VoLTE and VoWiFi support on the Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7 and 7 Pro without root access using Shizuku!
In short, all you need to do is to configure Shizuku, install 'PixelIMS' app, activate VoLTE in it and reboot the device a couple of times. Then check the IMS status in the internal menu by dialing the code *#*#4636#*#* in the dialer.
|
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crycx
HV kasutaja
liitunud: 06.04.2012
|
09.02.2023 16:40:16
|
|
|
| reikar kirjutas: |
https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md
levis kuskil link root'less VoLTE jne aktiveerimiseks. Mõni kohalik ehk saab proovida?
| tsitaat: |
Imported Google Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7, 7 Pro, but no support for VoLTE and VoWiFi on your local carriers? There is a non-root solution!
Usually, when you buy a phone that is not officially sold in your country, it cannot work with IMS services of local carriers. Experienced users are used to install Magisk modules, which add the necessary files to the firmware.
However, Korean developer kyujin-cho wrote an app that allows you to enable VoLTE and VoWiFi support on the Pixel 6, 6 Pro, 6a, 7 and 7 Pro without root access using Shizuku!
In short, all you need to do is to configure Shizuku, install 'PixelIMS' app, activate VoLTE in it and reboot the device a couple of times. Then check the IMS status in the internal menu by dialing the code *#*#4636#*#* in the dialer.
|
|
Mina sain asja toimima. Tänud. Saaks nüüd 5g ka kuidagi ilma rootita
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miksmitte
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2011
|
10.02.2023 09:06:25
|
|
|
| Kas ma saan õigesti aru, et Shizuku peaks taustal pidevalt töötama? Peale restarti lööb tolle kinni ja Pixel IMS ilma Shizukut käivitamata enam pilti ei kuva. Et see pidevalt töötaks, peaks ikkagi root olema? Enne restarti tunduks justkui lubav.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reikar
Kreisi kasutaja
liitunud: 09.10.2003
|
10.02.2023 09:51:21
|
|
|
Endal pixelit pole kahjuks aga mis ma sealt lingilt välja loen:
| tsitaat: |
Restart your Pixel phone a couple of times until you can see VoLTE is working.
Do I have to do this every time I reboot the phone?
No.
Do I have to do this after updating my Pixel?
Not sure. |
Et selle järgi mõned restardid kuni automaatselt külge võtab ja edaspidi peaks toimima. Kui ei , võib ju kuni ametliku toe saamiseni proovida battery seaded rakendusel mitte optimeerida, siis vast ei pane taustal kinni.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miksmitte
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2011
|
10.02.2023 10:38:43
|
|
|
| Nojah, seadetest paistab VOLTE sees olevat. Vanal Huaweil oli ülal paremal nurgas volte märk, Pixlil indikaatorit tõen. pole. Ju siis saab teada, kui levi kinni keeratakse.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007

|
10.02.2023 11:14:12
|
|
|
miksmitte, kui helistades ei kuku 3g peale, siis töötab. Sedasi saad kontrollida
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miksmitte
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2011
|
10.02.2023 11:39:39
|
|
|
| Tundub, et toimib.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
10.02.2023 11:41:13
|
|
|
| Et toimib, see on ju tore, aga aru ma ei saa, miks see ei võiks kohe tehasest niiviisi välja tulla?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
10.02.2023 11:57:47
|
|
|
Seni kuni tarbijad ostavad poolikud fabrikaate, ei ole tootjal mingit motivatsiooni enamat pingutada..
või teistpidi, kui müüginumbrid on edukad, on järelikult tarbija tootega rahul.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crycx
HV kasutaja
liitunud: 06.04.2012
|
10.02.2023 12:53:18
|
|
|
| miksmitte kirjutas: |
| Kas ma saan õigesti aru, et Shizuku peaks taustal pidevalt töötama? Peale restarti lööb tolle kinni ja Pixel IMS ilma Shizukut käivitamata enam pilti ei kuva. Et see pidevalt töötaks, peaks ikkagi root olema? Enne restarti tunduks justkui lubav. |
Ei pea taustal töötama. Minul piisas ühest restardist, aga vahel mõned kõned ei saa HD märki külge. Ei tea kas siis 4g võrk pole piisavalt tugev, et kukub 3g peale .
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
10.02.2023 13:04:11
|
|
|
Kui vastajal pole VoLTE võimeline telefon, siis ei saa ka kõne HD märki külge.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tauio111
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2010
|
12.02.2023 19:29:14
|
|
|
| crycx kirjutas: |
| miksmitte kirjutas: |
| Kas ma saan õigesti aru, et Shizuku peaks taustal pidevalt töötama? Peale restarti lööb tolle kinni ja Pixel IMS ilma Shizukut käivitamata enam pilti ei kuva. Et see pidevalt töötaks, peaks ikkagi root olema? Enne restarti tunduks justkui lubav. |
Ei pea taustal töötama. Minul piisas ühest restardist, aga vahel mõned kõned ei saa HD märki külge. Ei tea kas siis 4g võrk pole piisavalt tugev, et kukub 3g peale . |
HD märki kuvatakse mitte VoLTE puhul vaid parema heli codeci kasutamise puhul koos kõrgema bitratega (VoLTE olemasolu võimaldab seda). HD ikooni näed sa üldjuhul ainult kui enda võrgus olevale telefonile helistad mis on samuti VoLTE otsas.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
12.02.2023 19:40:06
|
|
|
Ma näen TELE2 võrgust Telia võrgu kliendile helistades ja vastupidi samuti HD märke.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
19.02.2023 14:28:54
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
tauio111,
Eks hakkan vaikselt Pixel 7 Pro-l silma peal hoidma, äkki saab Amazonist või kuskilt mingi aeg soodukaga. (Hetkel küll ongi "soodukaga", aga ainult 20 euri odavam kui Eestis, et meh)
Oskab keegi mingit lehte veel peale Amazoni.de soovitada? |
vaatasin siin uudishimust neid google 7 hindu mitte pro versiooni, tavaline 7 variant,siis ikka.... väga palju firmasi müüb juba google telefone ? ütleme et kõva 30 firmat tuleb ära,muidugi kes kõige kallimalt tahab rohkem kasumit saada ja kes kõige odavamalt hind ei ole väga hull tegelikult ju ? hinnad algavad seal mingist 600€ Mis värk selle google pixel 7-ga siis on ? kas sellega helistada ja rääkida saab või mis probleem sellega on ? jube ilus föön on ja räägivad et 5 aastat security update.90hz ekraan. aku ka tundub ok? veekindel ka vist kui veits vett peale läheb ja kaamera ka suht ok ?
räägitakse ka pixel 7a tulekust ega ei tea millal see tulla võiks ja kuidas siis pixel 7 kõnekvaliteet on siis ? hakkavad meie võrguoperaatorid toetama ?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
20.02.2023 10:39:21
|
|
|
Gap, 4 suurt android uuendust ja 5. aasta ainult turvauuendusi pakub nüüd Samsung ka (alates A-seeria keskmistest ülespoole oli vist).
Varem oli tõesti Pixel Android maailma uuenduste etalon.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
23.02.2023 13:25:29
|
|
|
| Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
23.02.2023 13:34:23
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android. |
Google services on ju bloatware paska - tegelikult ma ei ole ühtegi Pixelit käes hoidnud ja ei tea kas seal Google service näol on peal või on puhas Android.
Näiteks USA sanktsioonide all Huawei jäi ilma Google teenustest, arendas ta välja oma Harmony OS-i, mis omakorda põhineb Android Open Source Project-il ehk see AOSP võiks parimal juhul pretendeerida puhtale Android-ile tarkvara mõttes, vabana erinevate tootjate bloatware-st.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
23.02.2023 14:07:12
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
| Samsa on igasugu samsa enda bloatware paska täis - guugel ikkagi puhas android. |
Google services on ju bloatware paska - tegelikult ma ei ole ühtegi Pixelit käes hoidnud ja ei tea kas seal Google service näol on peal või on puhas Android.
Näiteks USA sanktsioonide all Huawei jäi ilma Google teenustest, arendas ta välja oma Harmony OS-i, mis omakorda põhineb Android Open Source Project-il ehk see AOSP võiks parimal juhul pretendeerida puhtale Android-ile tarkvara mõttes, vabana erinevate tootjate bloatware-st. |
Mis asi see Google service sinu meelest on veel? Või mis on "puhas Android" sinu meelest? AOSP ilma Google'i äppideta? Jah, Google Assistant on kaasas ja see on üsna mugav asi. Ja seda Huawei kasutada/pakkuda ei tohi jah.
iPhone'i Siri on ka bloatware?
Google äppide komplekt on loomulikult kaasas - Gmail, GDrive jt. Need on pea kõigi droididega kaasas, kui just need hiinakad välja arvata, sest neil ei lubatud neid kasutada
Kui see minimaalne äppide komplekt sinu meelest on bloatware ja eelistad midagi muud meilide vaatamiseks kasutada ja mõnd muud pilveteenust kasutada, siis noh, jumala eest ongi bloatware! Enamus inimesi millegipärast soovib, et sellised äpid oleksid olemas telefoni peal vaikimisi - nad ei teagi, mida muud otsida play storest nende teenuste kasutamiseks. Tänaseks päevaks on Google'i äpid ka ühed paremini optimeeritud ja "kõhnemad" äpid meili- ja pilveteenuste jaoks.
Samsung lihtsalt ajab sinna lisaks veel muud kamarajura peale kamalute viisi. Äppe, millega üldse midagi ette võtta pole sisuliselt. Äppe, mis lisaks Google'i kontole nõuavad Samsungi konto registreerimist jms. Samsungi enda store jpm. Mul ei ole enam meeleski, mida sealt välja tuli rookida.
Isegi LineageOS paigaldab mingid vaikimisi äpid meili- jm teenuste kasutamiseks, mis ei kuulu Google'ile. Kui Google'i sama funktsionaalsusega äpid on sinu meelest bloatware, siis on ka need.
Huiavei harmony'l ei ole siis meiliäppi kaasas, et seal ei ole seda sinu definitsiooni järgi "bloatware'i"?
Ühesõnaga, mis on sinu meelest bloatware?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|