Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 485, 486, 487 ... 489, 490, 491  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 170 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 444

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2021 11:08:33 vasta tsitaadiga

Võta raamat kaasa, komisjonis kulub parajalt aega niisama järjekorras ootamisele. Vaadatakse pelgalt üle, kui ise ei kurda siis keegi kroonilisi vigu otsima ei hakka
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2021 11:12:58 vasta tsitaadiga

Komisjonis ei lähe üldse aega, kui sa mingit vuffeldamist ei taha teha. Trügi tuimalt kõigist ette.
_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcmudakäkk
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2012




sõnum 28.01.2021 18:56:55 vasta tsitaadiga

Arstlikus lähed hops ühest kabinetist teise, mul läks iga arsti juures kõige rohkem 2..3 minutit. Mulle tehti EKG, võeti vereproov ja kuseproov (kui hommikul just eriti kanget kusehäda ei ole, siis soovitan mitte põit kuivaks panna, mul läks just selle ootamisega pärast päris pikalt), kirurgi juures alukate väele, korra kükki, siis silmad kinni ühe jala peal seismine ja oligi valmis. Psühholoogi juures, küsis isa nime ja kas öösiti magada saan ja kõik. Siis kuulmised, nägemised ja siis juba KRA tädidega juttu puhuma.
Kui just ennem raamatulugeja ei ole olnud, siis seal sa seda vaevalt tegema hakkad
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 28.01.2021 19:04:42 vasta tsitaadiga

Tasub veidi varem platsi minna, viimasena kohale ilmud siis läheb jah kaua.

E: praegu ju ajaga, aeg kirja ja siis lähed õigel kellaajal. Ja saab suht kiirelt käidud.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 28.01.2021 19:13:13 vasta tsitaadiga

Kui härra kirurg surnud pole, siis saab suure tõenaosusega sõimata seal icon_lol.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2021 11:41:11 vasta tsitaadiga

https://www.kaitseministeerium.ee/et/uudised/kaitsevaekohustuslased-hakkavad-dokumente-saama-elektrooniliselt

tsitaat:

4. Veebruar 2021
Valitsus kiitis täna heaks eelnõu kaitseväekohustuslastele dokumentide edastamiseks elektrooniliselt.

Kaitseminister Kalle Laanet märkis, et muudatuse põhjus peitub vajaduses tõhustada kaitseväkke ja õppekogunemistele kutsumise korraldamist.

Loodava muudatusega hakatakse kaitseväekohustuslastele kutseid edastama riiklikku postikasti e-aadressile isikukood@eesti.ee ning teade loetakse kätte toimetatuks 30 päeva möödumisel.


Lõpuks ometi käiakse ajaga kaasas. Küll aga peaks siis koolides ja vastavates vanusegruppides tegema selgitustööd oma isikukoodiga @eesti.ee meilide suunamise isiklikule kontole. Vaevalt väga paljud sellega tuttavad on.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 05.02.2021 15:38:25 vasta tsitaadiga

Kui saad ID-kaardi, siis kaardiga kaasa tuleval voldikul on esilehel kenasti kolmes keeles kirjas soovitus suunata see riiklik konto oma isiklikule e-postkastile.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2021 17:21:04 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Kui saad ID-kaardi, siis kaardiga kaasa tuleval voldikul on esilehel kenasti kolmes keeles kirjas soovitus suunata see riiklik konto oma isiklikule e-postkastile.


Retooriline küsimus:
Tead sa peale enda veel kedagi kes on lugenud voldikut, mis ID kaardiga kaasa tuleb?

Ma usun, et 99,9% juhtudel otsitakse välja koodid ning ülejäänud kraam lendab prügikasti.

Ise olen oma lähiringkonna IT-võõrastele inimestele meelde tuletanud, et kui pole tehtud siis tehtagu ära see suunamine - elu palju lihtsam, kui igasugu meeldetuletused korralikult kohale jõuavad selle asemel, et tagantjärgi jamasid klaarida.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.02.2021 17:29:41 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Retooriline küsimus:
Tead sa peale enda veel kedagi kes on lugenud voldikut, mis ID kaardiga kaasa tuleb?

Ma usun, et 99,9% juhtudel otsitakse välja koodid ning ülejäänud kraam lendab prügikasti.


Ja kelle süü see on?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2021 18:02:32 vasta tsitaadiga

Seda meili suunamist räägitakse söögi alla ja söögi peale. Võiks olla piisavalt elementaarne teadmine juba. Omal elu mugavam, kui kõik teated kätte saad õigel ajal.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2021 18:16:33 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Draqula kirjutas:

Retooriline küsimus:
Tead sa peale enda veel kedagi kes on lugenud voldikut, mis ID kaardiga kaasa tuleb?

Ma usun, et 99,9% juhtudel otsitakse välja koodid ning ülejäänud kraam lendab prügikasti.


Ja kelle süü see on?


Ma antud juhul ei otsinud ega püüdnud leida süüdlast - konstanteerisin vaid asjade reaalset seisu.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2021 18:45:17 vasta tsitaadiga

Mul viimase Siil-i oma tuli eesti.ee meilile....päev/kaks hiljem oli ka paber postis....
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2021 18:10:46 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608391973/juhiloaga-ajateenistusse-tulija-voib-tulevikus-1000-eurot-huvitist-saada
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 29.01.2023 14:06:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Käesoleval aastal, ajavahemikus 29.09.-08.10.2023 korraldab Kaitsevägi koostöös Kaitseliiduga maakaitse üksustele õppekogunemise, mille eesmärgiks on värskendada üksuses oleva isikkoosseisu sõjaväelist väljaõpet. Õppekogunemise kutse väljastatakse Teile kevadel.
icon_redface.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 29.01.2023 14:30:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Käesoleval aastal, ajavahemikus 29.09.-08.10.2023 korraldab Kaitsevägi koostöös Kaitseliiduga maakaitse üksustele õppekogunemise, mille eesmärgiks on värskendada üksuses oleva isikkoosseisu sõjaväelist väljaõpet. Õppekogunemise kutse väljastatakse Teile kevadel.


Sain ka kirja täna, ettevalmistused suureks sõjaks vä?

_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2023 14:35:23 vasta tsitaadiga

Ei, vaid maakaitset suurendati ning reservväelased ilma SA ametikohata määrati maakaitsesse. Eelmise aasta lõpus sai valida ka, mis üksusesse soovid minna. Kui ei valinud, määrati automaatselt icon_wink.gif

https://www.err.ee/1608648721/maakaitsesse-lisanduvad-reservvaelased-kutsutakse-tuleval-aastal-oppustele

Nüüd lihtsalt harjutamine ja põhitõdede meeldetuletamine.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 29.01.2023 14:37:33 vasta tsitaadiga

Valiku kohta ma ei saanud mingit infot. Tuli vaid teade, et SA vabastatud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 29.01.2023 15:48:40 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Ei, vaid maakaitset suurendati ning reservväelased ilma SA ametikohata määrati maakaitsesse. Eelmise aasta lõpus sai valida ka, mis üksusesse soovid minna. Kui ei valinud, määrati automaatselt icon_wink.gif

https://www.err.ee/1608648721/maakaitsesse-lisanduvad-reservvaelased-kutsutakse-tuleval-aastal-oppustele

Nüüd lihtsalt harjutamine ja põhitõdede meeldetuletamine.

See on vaid pool koguteemast...

Eelmine kevad määrati hunnik reserviste maakaitsesse, nii neid kel polnud sõjaaja ametikohta (kirjas laskuritena) kui ka need kelle üksused olid üleformeeritud. Osadele anti valikuid, osadele mitte... Mille alusel - vaevalt keegi seda nii täpselt teabki icon_smile.gif

Ajateenistuse ja hilisemate reservkogunemiste õpet kohtati võeti arvesse ja kohati mitte. Kohati on andmed vigased/puudulikud/kehvad. Mu esimene reservi ametikoht oli jalaväe TT jao autojuht, teine jalaväe jaoülema abi-autojuht, kolmas jalaväe autojuht, edasi määrati kahel korral laskuriks ja siis maakaitsesse laskuriks. Ajateenistuses olin nii autojuht kui autojuht jaoülema abi ülesannetes ja seda jalaväe TT jao juures. Abina tuli igasuguseid rolle aeg-ajalt täita - side ja meedik olid põhilised, paar korda said Carl Gustavist lastud kah. Reservis ümberõpe teistele transpordivahenditele (roomikud) + jaoülema abi kursus.

Viimane määramine nüüd 28ndast detsembrist - laskur-tankitõrjuja. Ehk, et jalaväe TT jagu, tankitõrjuja abi minu-aegse ajateenistuse terminite järgi... Iroonilisel kombel ainus roll mida ma TT jao juures mitte kunagi ei õppinud ega harjutanud ole on see kuhu mind on hetkel määratud. Valikut ei antud. Sügisene kogunemine lõppes mulle samal õhtul väljaloaga ja koju saatmisega (eelpool teemas kirjeldatud).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2023 16:41:13 vasta tsitaadiga

ref, üksus ehk siis malev/malevkond, mitte ametikohta icon_wink.gif Muidu pärast jama, et käid Pärnust Narva õppustele
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 30.01.2023 08:33:27 vasta tsitaadiga

Tuli ka eile õhtul kiri. Eelmise kirja kustutasin vist peale läbilugemist. Kuskile kirde suunale septembris minek siis. Kas on lootust, et jaoülema asemel saan lihtne kuulipildur või laskur olla?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 30.01.2023 10:21:15 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
ref, üksus ehk siis malev/malevkond, mitte ametikohta icon_wink.gif Muidu pärast jama, et käid Pärnust Narva õppustele

Sorry, lugesin mööda...

Aga malevat/malevkonda ei antud mulle küll valida, kehitati õlgu kui küsisin, et miks ma kuhugi kesk-eestisse pean ronima kui 10+ aastat elukoht Tallinnas olnud (ja kenasti KV-le teatatud kah). Kahtlustan, et määrati 2007a andmete alusel...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2023 10:59:12 vasta tsitaadiga

ref, kv teab su tegelikku elukohta või on neil su vana kesk-eesti aadress? kaitseväeteenistus.ee lehel peaks aadress kirjas olema.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2023 11:03:18 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Leinö kirjutas:
ref, üksus ehk siis malev/malevkond, mitte ametikohta icon_wink.gif Muidu pärast jama, et käid Pärnust Narva õppustele

Sorry, lugesin mööda...

Aga malevat/malevkonda ei antud mulle küll valida, kehitati õlgu kui küsisin, et miks ma kuhugi kesk-eestisse pean ronima kui 10+ aastat elukoht Tallinnas olnud (ja kenasti KV-le teatatud kah). Kahtlustan, et määrati 2007a andmete alusel...


Siin vastus:
https://youtu.be/GQhJvzwz808?t=1090

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 30.01.2023 11:09:12 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
ref, kv teab su tegelikku elukohta või on neil su vana kesk-eesti aadress? kaitseväeteenistus.ee lehel peaks aadress kirjas olema.

KV on kogu aeg teadnud mu tegelikku elukohta (jah, 2007 oli see kesk-eestis), uuendatud alati reservkogunemistel ning ka kolides. Lisaks on rahvastikuregistris olnud korrektne aadress. Tõsi, aastate jooksul on rahvastikuregistri aadress mõne kuu kaupa olnud kesk-eestis, seega on võimalus, et andmed on 2019a keskpaiga seisuga (siis olin 3 kuud registri järgi mujal kui Tallinnas).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2023 11:12:05 vasta tsitaadiga

Afaik kv-s olev aadress ei ole rahvastikuregistrist võetud vaid peaks olema eraldi kv-le teavitatud näiteks eesti.ee portaali kaudu
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 485, 486, 487 ... 489, 490, 491  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.