Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 269, 270, 271 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 15:47:00 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Scart, Mis kräpi? See, et mõni tootja pole viitsinud BIOS seadistada ei ole AMD süü. Aga osta edasi oma 1000€ Inteli plaate mis on kindlasti ideaalsed ja kus tootjad midagi valesti ei tee icon_rolleyes.gif


Ma tiksun rahumeeli oma ideaalse 155.- maksnud plaadi peal edasi, tänud. Tol hetkel oli see üks kallimaid, btw icon_rolleyes.gif


Inteli plaatide eest on ilmselt palju üle 150 euro maksta ka, arvestades, et see tuleb pärast kahte generatsiooni välja vahetada kui on tahtmine upgradeda. AM4 boarde oli ka suht igas hinnaklassis saada, minu esimene mobo selles buildis maksis üldse vist alla 100 euro, MSI B450 Tomahawk max ja see lohistas mind rahulikult 2xxx seeriast 5xxx seeriani välja.

Kui võtta nüüd võrdne võrdsele valikud AT hinnakirja järgi, siis kõige odavam plaat ei kuulu teps mitte Intelile ja 155 euro eest ei suuda ma leida ühtegi DDR5 plaati, kas Sa saaksid mind aidata selles osas? https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/emaplaadid/1?attributes=102[1700,AM5];118[DDR5]&sort=price-asc
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 16.01.2023 17:28:51 vasta tsitaadiga

Kes teab ehk ongi odavad ajad möödas, kus covidi piirangud pärssisid tootmist ja USA veetav kiibisõda sunnib tootmist kolima kallimatesse regioonidesse, mis tähendab tootjatele suuri väljaminekuid, mis tuleb kuidagi tagasi teenida.

Lisaks inflatsioon, kus tänane € väärtus ei ole enam see mis 5 või 10 aastat tagasi, mõnda kulutust krooni aega ümber arvutades tunduvad paljud tänased hinnad täielik ulme - kunagi ei saanud palka ka niipalju kui ma täna maksan TV&internet&telefon.

Kas emaplaadi hinda saaks kuidagi suhestada videokaartide hinnatõusuga, a'la kui kunagi gpu maksis 500€ ja mobo 100€, siis tänane 1500€ vs 300€ plate eest on ju mõlemad 3x balansis kenasti icon_smile.gif
või miks GPU-de eest tohib hinda küsida aga platede eest ei tohi või ei saa - nutate ja maksate icon_biggrin.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 16.01.2023 18:07:43 vasta tsitaadiga

Prillpapa, Inteli puhul näha, et sama plate DDR4 ja Ddr5 versioonil suured käärid sees.
Inflatsioon mujal maailmas on 2.5%, jah mitte 25% vaid koma on vahel. Ja s3da just TW ja Hiina kus kiipe toodetakse.
Koolimatemaatika ütleks, et 2.5% 150€ platele otsa on 3.75€. Ehk selle annaks mingi suvalise USB pesa vms panemata jätmisega tasa teha.
Ja keegi polegi väitnud, et GPUde hinnad paigas oleks. Is3gi arvestades 3x hinnalisa GPU k7vile, mis maksab 50-70€ teeks see 200€ ümmarguselt GPU hinnaks, ehk kogu kaardi lisaks 150€ ja see käik tehti juba Rtx2000 seeria ajal ära.

Aga kui tõesti palka veel makstakse mõnele nii hästi, siis keegi ei keela ju plekkida. El. arvega ka hea naabrimehele äsada, et enne maksin 30€ aga nüüd on inflatsioon ja maksan 300€...(nagu see vana hea lipsu anekdoot juba Eesti aja algusest).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 20:28:35 vasta tsitaadiga

Tulemata ikka ei jää:
https://videocardz.com/newz/cheaper-amd-am5-motherboards-are-finally-coming-gigabyte-asus-a620-spotted
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2023 17:47:18 vasta tsitaadiga

Vahpeal pani ASRock Rack B650 emaplaadi ja Ryzen7000 seeria prose 1U serverisse:
1U2S-B650
• 1U Rackmount with 1, 80-PLUS Gold, 315W PSU
• Single Socket AM5 (LGA 1718),
• supports AMD Ryzen 7000 series processors
• Motherboard: B650D4U
• Chipset: AMD B650E
• 4 DIMM slots (2DPC), supports DDR5 ECC/non-ECC UDIMM
• 2 hot-swap 2.5" SATA drive bays
• 1 fixed 3.5" SATA drive bay or 1 Slim ODD
• 1 FHHL PCIe4.0 x16
• Supports 1 M.2 (PCIe5.0 x4), 1 M.2 (PCIe4.0 x4)
• 2 RJ45 (1GbE) by Intel® i210
• 1 HDMI, 1 DisplayPort
• Remote Management (IPMI)
Veel on ka 1U4LW-B650/2L2T mudel 400W PSUga. Tõsine säästuserver.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapuuts
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2023 08:24:41 vasta tsitaadiga

5600x on mängimiseks hea CPU aga paari bottleneck calculatoriit uurides, siis 4070Ti jaoks 1440p juures mängimiseks veidi lahja? Mingi leht soovitas, et osta 13900k või 7900x , jube hea pidi sellele GPUle olema icon_biggrin.gif aga hetkel küll sellist võimalust pole, et pmst ülejäänud arvuti jupid ka välja vahetada.
Muidugi selle poolenädalaga pole jõudnud uut GPUd veel korralikult testida aga veidi olen toksinud Apex Legendsi, Forza Horizon 5 , Cyberpunki ja ei saa aru, et midagi kinni kiiluks vms.
Kas mõni teine CPU oleks parem valik kui jääda veel mõneks ajaks AM4 süsteemile? 5900x vms?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2023 09:13:47 vasta tsitaadiga

kapuuts, Sõltub mis resol ja mis sätetega sa mängid. Sõltub mängust kah.
Üldine reegel on see, et mida madalam reso ja madalamad graafikasätted seda rohkem CPU limited ja vastupidi rohkem GPU limited mida suurem reso ja kõrgemad sätted.

Peast ei oska mainitud mängude kohta öelda kui CPU limited need on aga 5600X on võrdlemisi modernne prose koos 6 tuuma ja 12 lõimega. Väheks ei tohiks jääda.
Peamine on ikka see, et mängude jõudlus oleks hea. Kui mängud jooksevad kenasti, siis ma ei muretseks pudelikaela pärast.

Ja kui tõesti satub mõni mäng kus prose hakkama ei saa, siis 5800X3D annab juurde 2 tuuma/4 lõime ja kamaluga L3 puhvrit mis mängudele meeldib.
Seda siis tuleviku upgrade tarvis. Pole vaja emaplaati ega mälusid hakata vahetama. Ainult BIOS uuendus.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2023 09:16:10 vasta tsitaadiga


Link


Päris huvitav.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2023 14:12:56 vasta tsitaadiga

Vaatasin ka seda videot.
Kuid kes ostab 4090'ne, leiab 400€ et ka kiirem prose osta.

Samas kes ostab kasutatud 6900/6950XT, rohkem budget friendly, siis 150€ prose töötab AMD'ga paremini 1080p resol icon_biggrin.gif
Aga seda oli teada, et Nvidia draiveri overhead nõrgal resol ja nõrgema CPUga on meeletu.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 19.01.2023 14:31:06 vasta tsitaadiga

kapuuts, ma ise luuran ka 5800x3d. 5600x 6800XTga masinas ja uut platvormi küll ei kisu soetama, 5x3d peaks veel korralik uuendus olema.

NFS Heat näiteks kukkus jõnksama, 160FPS pealt 120 peale ja tagasi, aga üllataval kombel Anti Lag aitab isegi. Ja kui Gsync molu siis ei tohiks ülse probleemi olla.

Ainuke koht kus kõrgem FPS oleks parem, on MP mängud, aga Warzone/COD MW2 näiteks minu teada CPU palju juurde ei anna ning SP müngudes pole üldse vahet kas 5Fps siia sinna...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2023 14:51:30 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Vaatasin ka seda videot.
Kuid kes ostab 4090'ne, leiab 400€ et ka kiirem prose osta.

Samas kes ostab kasutatud 6900/6950XT, rohkem budget friendly, siis 150€ prose töötab AMD'ga paremini 1080p resol icon_biggrin.gif
Aga seda oli teada, et Nvidia draiveri overhead nõrgal resol ja nõrgema CPUga on meeletu.


16k üksusele ülesannete genereerimine võtab oma. Oleks 6950xt asemel ikka 7900 * võinud olla (siis nagu viimased gen. oleks seal rivis olnud).
Võrdlusmoment oli maksumuses (150 piires), muidu võrreldi 4C vs 6C.
AMD on mõni Ryzen 4C/8T ka olemas see oleks ülevaatlikuse jaoks võinud ka laual olla.

Samas ka UHD (4k resolutsioon) oleks infona võinud olla selle 4090/6950xt juures, et kas fps oleks "säilinud"?
PS. Oleks võinud ka energiatarve juures olla, mitu W see 4090 nende tulemuste saavutamiseks vajas... või istus jõude.
Ehk kui eksperimenteerida siis "teaduslikumalt".

ot:
Nüüd ootame 7950x/13900k varustatud gt210 ja kas ikka GPU saab maksimaalselt koormatud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 18:09:41 vasta tsitaadiga

ASRock Returns to its Roots with Wacky X670 Upgrade Card
https://www.techpowerup.com/303835/asrock-returns-to-its-roots-with-wacky-x670-upgrade-card

Kummaline moodustis. Ja vaevalt, et see odav on. Odavam on osta X670 plaat ja müüa B650 maha kui üritada lisada kohmakat lisakiibistikku.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 19:30:09 vasta tsitaadiga

Ilmselge pudelikael on ühendus, mis on pcie-4 x4. Mõnedel juhtudel vast tore, aga ma lahendaks ka selle probleemi pigem "õigema" emaplaadi ostuga.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 21:42:46 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Ilmselge pudelikael on ühendus, mis on pcie-4 x4. Mõnedel juhtudel vast tore, aga ma lahendaks ka selle probleemi pigem "õigema" emaplaadi ostuga.
see ju ei lahenda probleemi. chipsetid ongi pci-e 4.0 x4 otsas.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 22:26:18 vasta tsitaadiga

londiste, just. Etem on otse expansion kaartide ja õige emaplaadiga m.2 või 10gb probleeme lahendada.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!


viimati muutis Kristoferr 20.01.2023 22:27:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 22:27:19 vasta tsitaadiga

selles mõttes küll jah.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FDDR6
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2021




sõnum 21.01.2023 02:48:05 vasta tsitaadiga

Huvitav dilemma: oleme sõbraga täna kätte saanud 3 protsessorit :5600x ,5700x,3900x.
Mängisime forza horizon 5 multiplayerit ja battlefield 2042.

Kõikide protsessoridega on +\- sama fps forza mängus, aga battlefield näitas nii :
5600x 90fps avg.
5700x 103fps avg.
3900x 80fps avg.

1440p rtx3080


Siis millist nendest parim osta mängudeks?

_________________
Kona projects builder.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2023 02:54:09 vasta tsitaadiga

5600 non-x.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2023 07:23:13 vasta tsitaadiga

FDDR6 kirjutas:
Huvitav dilemma: oleme sõbraga täna kätte saanud 3 protsessorit :5600x ,5700x,3900x.
Mängisime forza horizon 5 multiplayerit ja battlefield 2042.

Kõikide protsessoridega on +\- sama fps forza mängus, aga battlefield näitas nii :
5600x 90fps avg.
5700x 103fps avg.
3900x 80fps avg.

1440p rtx3080


Siis millist nendest parim osta mängudeks?

No kui juba käes, siis mängudes on neist parim 5700X ilmselgelt nagu ka sinu test näitab. Kui uuena osta siis budget valik on 5600 ja keskmine valik 5800X3D. High end valik on järgmine kuu tulev 7800X3D. Mängimist silmas pidades siis.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
saihtam
HV kasutaja
saihtam

liitunud: 11.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 00:07:47 vasta tsitaadiga

Uuriks väikest nõu CPU osas. Hetkel olen 3600 peal, ehk jätkaks AM4 peal olemist.
Tean, et 5800X3D on see main go to for gamers aga kas see uplift näiteks 5700x osas on nii suur, mis põhjendaks 150- vahe?
Hetkel näen meie maa poodides 5700x 200-kandis , 5800x3d kõigub seal 320-370 vahel.
Järelturul väga silma pole kumbki jäänud.
Kokku läheks 7900Xtga.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 00:15:44 vasta tsitaadiga

Jah, on küll. 7900XT jaoks on mõistlik 5800X3D võtta.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FDDR6
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2021




sõnum 22.01.2023 02:03:17 vasta tsitaadiga

[quote="saihtam"]Uuriks väikest nõu CPU osas. Hetkel olen 3600 peal, ehk jätkaks AM4 peal olemist.
Tean, et 5800X3D on see main go to for gamers aga kas see uplift näiteks 5700x osas on nii suur, mis põhjendaks 150- vahe?
Hetkel näen meie maa poodides 5700x 200-kandis , 5800x3d kõigub seal 320-370 vahel.
Järelturul väga silma pole kumbki jäänud.
Kokku läheks 7900Xtga.[/quote]


Just nii.
5700x sain täna , tegin 24h erinevaid teste ja benchmarke . Neck to neck 5800x3d -ga cpu-z single core ja multi core 2% erinevust.

200eur on magus hind!
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 02:29:49 vasta tsitaadiga

Cpuz tulemus ei näita jõudlust laiemalt. X3D eelis tulebki välja mängudes üldjuhul.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 09:47:33 vasta tsitaadiga

*tuleb välja madalal resol. Ma näiteks 3440x1440 valisin tavalise R7 5700x, sest 150€ hinnavahe ja ca 1-2% perf vahe. Pealegi ma ei vaja nagunii üle 75fps, sest monitor ei näita.
Point selles, et vali cpu ikka vastavalt olukorrale. Pealegi 5700x saab natuke peale keerata, et kui vahe ongi, siis kompenseerib. Pakun, et 5700x on ka jahutamisega probleeme vähem.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 10:54:25 vasta tsitaadiga

Ma uurisin kah 5800X3D ja 5800X vahet paar päeva tagasi. Jõudsin järeltusele, et kui mängimine pole eesmärk, siis 5800X töötaks paremini. Minu puhul on fototöötlus põhiline usecase.
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2023 11:13:03 vasta tsitaadiga

Kristoferr, tuleb välja madalal resol kui pole piisavalt hea GPU. Muidugi 75hz monitoriga pole ka vahet.
Aga paljudes mängudes teeb V-Cache imet, näiteks Escape from Tarkovis on X3D selgelt parem kui 5950x:
https://youtu.be/f3Ugn09pTWA?t=332

Ise läksin i7 8700 pealt 5800X3D peale ja Hunt Showdownis tõusis low 1% fps kaks korda. Kuigi CPU utilization oli isegi i7 8700'ga väike. 3440x1440 reso peal siis.
Aga on ka mänge, kus pole vahet. Kuid enamus mängudes siiski extra cache annab eelise(just fps droppide osas ehk siis low 1% fps)
Kunagi kui uurisin kas tasub 5600X peale upgradeda siis guugeldasin välja, et see annab Huntis ainult 5-10% fps juurde võrreldes i7 8700'ga.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 12:02:02 vasta tsitaadiga

Isegi 5600 töötab väga viisakalt nii foto ja video kui ka mängude jaoks icon_razz.gif
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2023 13:01:55 vasta tsitaadiga

5800x3d olulisem eelis on 1% low fps. See on tajutavam üldjuhul.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 22.01.2023 13:39:25 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
5800x3d olulisem eelis on 1% low fps. See on tajutavam üldjuhul.

Eriti kui tonnine kaart kõrvale läheb, FPS kukkumised hakkavad segama. Eelmise genni GPUga koos veaks 5600x ka välja...
Monitori sagedus ja CPU üldjuhul kokku ei mängi, ma ei saa üldse aru miks seda tänapäeval GPU ja Cpu teemadesse topitakse.
Kui monitori Hz liiga madal saab Gsync või iChill kasutada. Kui liiga kõrge saab Gsyync/ Fsync kasutada.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2023 14:18:40 vasta tsitaadiga

Vael, monitori hz loeb niipalju, et kui 60/75 ehk low hz monitor siis pole vaja rihtida ka kõrgemat fps. Ja selle stabiilse 75fps suudab üldjuhul ka lahjem CPU edastada.
Freesync/g-sync tasub nagunii kasutada. Mul 144-165fps freesynciga on hulga smoothim kui fps capita lasta fps üle 165(mul165hz molu)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
squizzer
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2019




sõnum 24.01.2023 22:34:42 vasta tsitaadiga

Ma pole väga süvenenud netivideotesse ja uurinud, aga sain täna oma 7900X ja X670E baasil masina kokku ja imestuseks avastasin, et prose jookseb päris kuumalt.
Stock settingutel tõmbab cpu üksi 200W ja 240mm AIOga lööb tempi ca 85c peale, kas on vaja volti alla tuua käsitsi või ongi see normaalne?

E: tundub et onhi kuum see 7000 seeria


viimati muutis squizzer 24.01.2023 22:45:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.01.2023 22:45:26 vasta tsitaadiga

Kas on teada, millal 7700 ja 7900 mõistliku hinnaga saadaval on?
7700 juba saaks, aga kallimalt kui 7700X. 7900 ei paista veel.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 24.01.2023 22:53:29 vasta tsitaadiga

squizzer kirjutas:
Ma pole väga süvenenud netivideotesse ja uurinud, aga sain täna oma 7900X ja X670E baasil masina kokku ja imestuseks avastasin, et prose jookseb päris kuumalt.
Stock settingutel tõmbab cpu üksi 200W ja 240mm AIOga lööb tempi ca 85c peale, kas on vaja volti alla tuua käsitsi või ongi see normaalne?

E: tundub et onhi kuum see 7000 seeria


Aga jooksevadki kuumalt.
Minu 7700x oli cines 95'c koheselt.
Lõpuks jäi sinna 70-80 vahele peale näppimist natuke
Kuidas parandada 7-seeria tempe

Link

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2023 01:01:21 vasta tsitaadiga

Ma tegin R5 2600 -> R5 5600 upgrade ja ka rahul. Reaalselt 70€ upgrade vana prose maha müües. Päris märgatavalt tõstis CPU nõudlikes mängudes FPSi.
Kuna upgrade kulu oli nii väike siis las AM5 upgrade ootab aasta-kaks 😁
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FDDR6
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2021




sõnum 25.01.2023 01:18:59 vasta tsitaadiga

[quote="C1rca"]Ma tegin R5 2600 -> R5 5600 upgrade ja ka rahul. Reaalselt 70€ upgrade vana prose maha müües. Päris märgatavalt tõstis CPU nõudlikes mängudes FPSi.
Kuna upgrade kulu oli nii väike siis las AM5 upgrade ootab aasta-kaks 😁[/quote]

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
squizzer
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2019




sõnum 25.01.2023 12:49:49 vasta tsitaadiga

-myyr- kirjutas:
squizzer kirjutas:
Ma pole väga süvenenud netivideotesse ja uurinud, aga sain täna oma 7900X ja X670E baasil masina kokku ja imestuseks avastasin, et prose jookseb päris kuumalt.
Stock settingutel tõmbab cpu üksi 200W ja 240mm AIOga lööb tempi ca 85c peale, kas on vaja volti alla tuua käsitsi või ongi see normaalne?

E: tundub et onhi kuum see 7000 seeria


Aga jooksevadki kuumalt.
Minu 7700x oli cines 95'c koheselt.
Lõpuks jäi sinna 70-80 vahele peale näppimist natuke
Kuidas parandada 7-seeria tempe

Link


Alustasin lihtsamast, panin lihtsalt voldi max 1,2 asi korras, üle 68c cb loopis ei läinud.
Äkki saab veel alla, ei tea, väike perf hit muidugi on aga ei hooli antud hetkel sellest
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.01.2023 12:55:57 vasta tsitaadiga

squizzer, soovitaks pigem ikka PBO2 allcore negative offseti, mis seal -myyr- videos toodud. Selle asemel, et perfi kaotad pigem võidad ja samamoodi temperatuuri saab kontrolli alla.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 25.01.2023 21:49:53 vasta tsitaadiga

squizzer kirjutas:
Ma pole väga süvenenud netivideotesse ja uurinud, aga sain täna oma 7900X ja X670E baasil masina kokku ja imestuseks avastasin, et prose jookseb päris kuumalt.
Stock settingutel tõmbab cpu üksi 200W ja 240mm AIOga lööb tempi ca 85c peale, kas on vaja volti alla tuua käsitsi või ongi see normaalne?

E: tundub et onhi kuum see 7000 seeria

7900x on tehasest lihtslt sellina välja lastud, 7900 non x neile, kes out of the box jahedamat soovib (odavam ka), muidu aga samad prosed, mõlemaid saab jahedaks ja mõlemaid saab kuumaks ajada, head prosed mõlemad.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 14:59:08 vasta tsitaadiga


Link


TL;DW

300 kandis on parim X670 Aorus Elite AX oma speccide ja madalate tempide poolest.
400 kandis häid valikuid pole, sest hind hüppab 300 kandist 500 peale.
500 kandis on speccide poolest parim AsRock X670E Taichi.
600 kandis häid valikuid pole, sest hind hüppab 500 kandist 700 peale.
700 peal on parim MSI X670E ACE.
1000+ on mõlemad mõttetud kaks plaati mis midagi juurde ei anna v.a e-peenis siis.

ITX ja mATX osas pole peale kahe ASUS-e plate mingeid muid valikud X670/E kiibistiku osas nii, et need võidavad by default.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 15:57:10 vasta tsitaadiga

AM5 ITX plaatide osas valitseb endiselt ikaldus kui X670/E platet ei soovi.
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.01.2023 17:36:41 vasta tsitaadiga

https://pg.asrock.com/mb/AMD/B650E%20PG-ITX%20WiFi/index.us.asp
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 18:21:33 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
https://pg.asrock.com/mb/AMD/B650E%20PG-ITX%20WiFi/index.us.asp


350€... icon_rolleyes.gif

https://www.hinnavaatlus.ee/2480652/asrock-socket-am5-b650e-pg-itx-wifi/
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 20:18:47 vasta tsitaadiga

Harrison kirjutas:
Winterwind kirjutas:
https://pg.asrock.com/mb/AMD/B650E%20PG-ITX%20WiFi/index.us.asp


350€... icon_rolleyes.gif

https://www.hinnavaatlus.ee/2480652/asrock-socket-am5-b650e-pg-itx-wifi/

Kolm varianti ongi. See MSI oma on odavam @ 269€: https://www.hinnavaatlus.ee/2485138/msi-socket-am5-mpg-b650i-edge-wifi/
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 22:45:32 vasta tsitaadiga

Olen neil silma peal hoidnud jah. Isutaks küll ITX AM5 + nt R9 7900. Samas AM4 ITX + R5 5600 teeb praegu kõik probleemideta ära mis vaja.
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FDDR6
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2021




sõnum 26.01.2023 23:02:04 vasta tsitaadiga

Kas amd emaplaadidest on x670 või b650 variandid mis saaksin kasutada ddr4 mäluga?
Et upgradiks osta ainult cpu+mobo.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 26.01.2023 23:04:37 vasta tsitaadiga

See seeria peaks olema kõik juba puhas DDR5
AM5=DDR5
Mälude hinnad väga jubedad ei ole, ddr4 lükkad kiirelet müüki ja leiad ddr5e asemele

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 00:07:53 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Link


TL;DW

300 kandis on parim X670 Aorus Elite AX oma speccide ja madalate tempide poolest.
400 kandis häid valikuid pole, sest hind hüppab 300 kandist 500 peale.
500 kandis on speccide poolest parim AsRock X670E Taichi.
600 kandis häid valikuid pole, sest hind hüppab 500 kandist 700 peale.
700 peal on parim MSI X670E ACE.
1000+ on mõlemad mõttetud kaks plaati mis midagi juurde ei anna v.a e-peenis siis.

ITX ja mATX osas pole peale kahe ASUS-e plate mingeid muid valikud X670/E kiibistiku osas nii, et need võidavad by default.


Hea töö, rsk, ta teeb head tööd.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.01.2023 14:55:22 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas seal 300 kandis emaplaadid võiks vastu pidada AM5 elukaare lõpuni? Näiteks see X670 Aorus Elite AX tundub näitajate poolest OK ehkki PCI-e 5.0 puudub grafikale (E: siiski chipseti põhiselt X670E-l on see tugi ja X670-l ei ole), aga see pole nii oluline lähiaastatel ma usun. Toiteahel vist peaks piisavalt pädev olema tulevasteks protsessori generatsioonideks ja mälude toe paranemist läbi biosi võiks samuti aastaid oodata? Muud nagu ei oskaksgi tahta icon_rolleyes.gif
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 29.01.2023 15:54:24, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 15:26:10 vasta tsitaadiga

Mis mõttes vastu pidada? Et, kas järgmise põlvkonna Ryzen tugi antakse? Küllap ikka.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.01.2023 16:39:48 vasta tsitaadiga

Alla 300€ platedel oli juba mingi 14x 60/70A... palju veel prosa jaoks tahta?
Erito veel kui 105W peale tööle panna, perfis ei kaota tuhkagi, tempides ja voolutarbes võidab kõvasti...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 269, 270, 271 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.