Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektriteema, ehk arutelu asjadest, milles pinge sees märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2023 16:37:04 vasta tsitaadiga

Endiselt mina ei saa aru, miks peab maandus puuduma täielikult, kui seda igal pool ei ole. Saan aru, et arnis ei seleta seda isegi raha eest oma klientidele, võib-olla mõni teine inimene halastab ja päästab lolli minu vaimupimedusest, väga palun. Valus on nii loll olla noh
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2023 16:40:56 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:

Kas sa garanteerid, et järgmised 30 aastat need ei satu üksteisele lähemale või et pikendusjuhe ei tule kasutusse selles ruumis? Kui ei, siis mille üle me arutame?


Kui selliseid näiteid tahad tuua, siis ma ei garanteeri seda ka, et 30 aasta jooksul elektrisüsteemi renoveerida ei lase ega ka seda, et 30 aasta pärast samas kohas elan.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2023 17:23:40 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Saan aru, et arnis ei seleta seda isegi raha eest oma klientidele


Valereklaami teed või laimad? icon_rolleyes.gif
Ma hoiatasin, et asi on keeruline. Ja pole mõtet õppida kui vaja ainult kord elus midagi renoveerida.
Mida rohkem ma küsimustele vastan, seda hullemaks asi läheb. Kuni lõpuks asjad selged. See võtab paarsada tundi.


napoleon kirjutas:

Kui selliseid näiteid tahad tuua, siis ma ei garanteeri seda ka, et 30 aasta jooksul elektrisüsteemi renoveerida ei lase ega ka seda, et 30 aasta pärast samas kohas elan.


Elektrisüsteemi pigem las modifitseerib 30a jooksul see, kes seda oskab. "Ma panin ühe pesa juurde koos maandusega, milles probleem, ei ulata puutuma" ongi modifitseerimine, millest jutt käib.
Sellepärast ongi hea, kui kinnisvara müümise vahel peab olema kasutusluba - uus omanik vana omaniku seapesa tõttu surma ei saa, sest külmkapp varem ei olnud puutekauguses pliidile.
Varjatud viga saab läbi kohtu täitsa eelmise omaniku kapsaaeda ajada JA kahjunõude (ka surmale) SAAB esitada.
Ma hulga seadusi ei kummarda (nõrgad ja ajale jalgu jääv p***), aga point peaks olema selgem.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 17.01.2023 17:25:26 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Endiselt mina ei saa aru, miks peab maandus puuduma täielikult, kui seda igal pool ei ole. Saan aru, et arnis ei seleta seda isegi raha eest oma klientidele, võib-olla mõni teine inimene halastab ja päästab lolli minu vaimupimedusest, väga palun. Valus on nii loll olla noh
kaudselt sama asi nagu linnud võivad täiesti rahulikult isegi kõrgepingetraatidel olla ilma elektrilööki saamata
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2023 18:24:44 vasta tsitaadiga

No see on ikka seesama "kui sa katsud üheaegselt kõiki oma maandatud ja maandamata seadmeid, ja üks neist on rikkis"?

Aga kui ei katsu. Siis edasi? Siis on ju sama hästi, kui neid üksteise suhtes olemas ei oleks, või on veel mingi teema?


arnis kirjutas:

Ma hoiatasin, et asi on keeruline. Ja pole mõtet õppida kui vaja ainult kord elus midagi renoveerida.


Ilmselgelt on neid inimesi üsna vähe tänapäeval, kes saavad olla kindlad, et veedavad kogu oma elu sünnist surmani ainult ühes elukohas, mida on ainult üks kord elus vaja renoveerida - kuid ei saa samal ajal olla kindlad selles, et nad ei näpi külmkappi ja nõudepesumasinat kahe käega korraga.

Ja ma ei taha asjast aru saada mitte sellepärast, et mind kipuks hirmsasti tõmbama elektrikuks hakkama, vaid selleks et aru saada, kas järgmine elektrik, kelle ma tellin, mulle üritab kotti pähe tõmmata või ei. Sest on neid käinud igasuguseid, paberid olid kõigil, ja igaüks laimas eelmist. Aga kui tellija küsimusele vastavad kõik, et "mina teen siin kõik õigesti, sinul pole vaja aru saada mida ma teen" siis ei saagi ju tulemust usaldada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 17.01.2023 18:39:57 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
netcat kirjutas:
Endiselt mina ei saa aru, miks peab maandus puuduma täielikult, kui seda igal pool ei ole. Saan aru, et arnis ei seleta seda isegi raha eest oma klientidele, võib-olla mõni teine inimene halastab ja päästab lolli minu vaimupimedusest, väga palun. Valus on nii loll olla noh
kaudselt sama asi nagu linnud võivad täiesti rahulikult isegi kõrgepingetraatidel olla ilma elektrilööki saamata


Ei ole. Igal süsteemil on ettenähtud omad kaitseviisid. Maaga ühendamine on TN-C-S süsteemi kaitseviis. IT süsteemil on ettenähtud omad kaitseviisid, mida siis tuleb rakendada.
Päris nii ei ole, et oman TN-C süsteemi ja siis järsku muudan selle IT's kaitseviise lisamata.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 17.01.2023 18:44:48 vasta tsitaadiga

630, emb-kumb, kas oleksid pidanud tsiteerima veel eespoolt enamat või paku nüüd ise netcat küsimusele korralik vastus välja, ma ei usu, et su praegusest tekstist talle piisab
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2023 18:46:00 vasta tsitaadiga

Mõte on selles et kui kõik on maandamata ja mõni asi läheb rikki ja voolu alla siis saad korraga katsuda ühte traati. Kui midagi on seal kõrval päriselt maandatud siis kahte traati. Kui see teine asi on maandamata siis annad läbi oma keha faasi ühest korpusest teise aga vooluringi ei teki. Kui põrand kuiv jne.

Ehk kui on koro ühendusega seadmed siis võiks olla maandatud kõik või mittemidagi. Ja kui on siis ei tohi seda katkestada nt odava pikendusega kus maandusklemmi pole. Mille tulemusel osad asjad jäävad ilma.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.01.2023 18:48:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Sellepärast ongi hea, kui kinnisvara müümise vahel peab olema kasutusluba - uus omanik vana omaniku seapesa tõttu surma ei saa


Praktikas just äsja kogetud, et kasutusluba ei garanteeri mitte midagi. Ma olen aasta jooksul automatiseerimise käigus peaaegu kogu elektrisüsteemi läbi käinud ja lugematu hulga parandusi sisse viinud, üldhinnang on "lohakas". Nüüd remondi käigus sai ette võetud ka "pistikupesa, mis ei tööta" ja avastatud, et faas oli ühendatud maadusklemmiga. On vast õnn, et mittetöötamine tuvastati plastmassist korpuse ja ilma maanduskarvata pistikuga tolmuimejaga, ning rohkem seda ei oie käpitud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 17.01.2023 18:54:49 vasta tsitaadiga

No comments tõesti... Pliidi stepslisse tuleb kolm juhet, N läheb edasi tavastepslisse... Nüüd mul ongi ainuke no maandatud asi köögis pliit, kas peaks sealt siis ühe juhtme vähemaks võtma? Muidugi kui see maandus tuleb samast kohast kus N siis ei saa seda vist päris maanduseks nimetada?
icon_rolleyes.gif
Räägiks siis asjast mitte mõttetuid komme lennutada kõikjale...
Case closed.

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 17.01.2023 18:57:14 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Mõte on selles et kui kõik on maandamata ja mõni asi läheb rikki ja voolu alla siis saad korraga katsuda ühte traati. Kui midagi on seal kõrval päriselt maandatud siis kahte traati. Kui see teine asi on maandamata siis annad läbi oma keha faasi ühest korpusest teise aga vooluringi ei teki. Kui põrand kuiv jne.

Ehk kui on koro ühendusega seadmed siis võiks olla maandatud kõik või mittemidagi. Ja kui on siis ei tohi seda katkestada nt odava pikendusega kus maandusklemmi pole. Mille tulemusel osad asjad jäävad ilma.
selle väitega ma ei suuda hetkel reservatsioonideta nõustuda
kui kogu kupatuses eksisteerib vaid üks faas, siis veel kuidagi
aga kui on eri faase, siis tänu faaside omavahelisele nihkele tekib vool kui sedasi eri faase läbi oma keha lased
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.01.2023 19:18:45 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
jägaja kirjutas:
Kortermaja elektripliitidel on alati ka maandusklemm olnud kasutusel. Isegi tollased standardid ei lubanud muidu kasutuselevõttu. Pildid kunagisest pliidipistikust-> https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9149698#9149698

Elektrikeriste osas on varasemal räägitud, et RVK võid panna, kuid enamik elektrikeriste tootjaid ei soovita seda teguviisi, põhjuseks küttetennis tekkiv lekkevool, Ja see väike leke tekib varem-hiljem igale küttetennile, misjärel 30mA rikkevoolukaitse ei püsi enam sees. Ja see olukord on küttetennide puhul igati ootuspärane tulem, mitte rike, nagu eelpool väideti.
Seega, kasutage, kui tahate, aga siis istute ühel hetkel külma kerise ääres.


Ei tea, korpusest voolu tarbimine pole ikka õige asi, kui 30mA liiga tundlik võib kõvema panna aga päris ilma ei taha enam asju ühendada.


Jah, loomulikult võid järgmise suuruse, ehk 100mA rikkevooluvoolukaitse paigaldada, kuid koduses majapidamises on rikkevoolukaitse mõte kaitsta inimest elektrilöögi eest, mida aga üle 30mA rikkevoolukaitse ei tee.


tsitaat:
[quote="arnis"]Elekter on väga keeruline, ma ei saaks seda kümne A4-ga ära seletada, kui keeruline ja arusaamatu see on, millised juhtumid suraka saamisest mul väga lühikeses kogemuste pagasis juba on.

tsitaat:

Oluline on mitte leiutada ja eksperimenteerida igasuguseid variante enda kodus.
Kui teie elamistes on 3 punkti täidetud, on elekter elanikele piisavalt ohutu.
Kogu elekter, mis väljub kilbi piiridest, on 30mA A tüüpi RVK taga.
Maandus on igal pool või puudub täielikult.
Rikeka test nuppu on vajutatud poole aasta jooksul, see rakendus.



Ja kui elate süttivas hoones ja lahtist tuld ei leidu, siis veel 2 punkti, mis viivad tuleohutuse praktiliselt tippu:
[b]Kaitseautomaadid on õigete parameetritega.


Oled juba kaks korda levitanud rasvaselt väärinfot.
Miks sa tungivalt soovitad A tüübi rikkevoolukaitset kasutada?
Tavalises eramus ja korteri on sobilik valik AC tüüpi RVK ehk rikkevoolukaitse.
A on juba erijuhus, kui kasutad näiteks päikesepaneelisüsteemi, elektriauto laadijat ja veel üht-teist, siis on A tüübi RVK sobiv. Muul juhul, võid paigadada aga lisaväärtust see ei anna.
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 17.01.2023 20:04:49 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
630, emb-kumb, kas oleksid pidanud tsiteerima veel eespoolt enamat või paku nüüd ise netcat küsimusele korralik vastus välja, ma ei usu, et su praegusest tekstist talle piisab


Mina pole midagi väitnud, ma ei hakka mingit vastust ka kombineerima, sest see väide ilma lisainfota - on puudulik (vale).
Lisaks mainin ära, et
tsitaat:
Kui teie elamistes on 3 punkti täidetud, on elekter elanikele piisavalt ohutu.
Kogu elekter, mis väljub kilbi piiridest, on 30mA A tüüpi RVK taga.
Maandus on igal pool või puudub täielikult.
Rikeka test nuppu on vajutatud poole aasta jooksul, see rakendus.

Ei ole kohe kindlasti piisav rikkekaitseviis - ja kui mõni "pädev" isik seda tuleb väitma teile, siis pigem otsige omale
keegi päriselt pädev.
RVK on meie süsteemides lisakaitseviis ja ei taga põhirikkekaitset.
Aga RVK võib erinevates süsteemides olla põhirikkekaitseviis küll - nagu ütlesin, selleks on lisainfot vaja.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2023 20:34:01 vasta tsitaadiga

Segan teie vestlusesse oma probleemi update'iga.
Taimeri relee on läbi põlenud ja juhtmed üheks sulatanud.

Keris Harvia Cilindro PC90

On siin ka kerise soovitusi?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 17.01.2023 22:03:07 vasta tsitaadiga

jules kirjutas:
Segan teie vestlusesse oma probleemi update'iga.
Taimeri relee on läbi põlenud ja juhtmed üheks sulatanud.

Keris Harvia Cilindro PC90

On siin ka kerise soovitusi?


Ida virus kunagi tiblad vaatasid, et näe, eestlastel saunad. Kenad ehitised, kütad soojaks, viskad kividele vett peale mõnus olla, higistada, pesta ja jooki võtta.
Tegid omale ka ühe. Korjasid neid pruune kive mis seal laialt saada ja tegid kerise. Saun põles esimesel kütmisel maani maha.
Soovitus: Ära tee kerist ei põlevkivist ega kivisöest.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2023 22:35:24 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Nüüd remondi käigus sai ette võetud ka "pistikupesa, mis ei tööta" ja avastatud, et faas oli ühendatud maadusklemmiga.

Ehitajad teadsid ehk, kes sisse kolib.

Aga ei tee see väike särts mehele midagi. Ma saan pea iga päev vist kuskilt. Pingetaluvus aina tõuseb.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 17.01.2023 23:12:45 vasta tsitaadiga

Pingeline töö sul.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.01.2023 09:26:35 vasta tsitaadiga

Põhiline, et valesti ei maanda beer_yum.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2023 13:18:11 vasta tsitaadiga

Resümee: arnis ütleb, et erinevalt lõviosast elektrikutest, kes on kõik ebapädevad, tema on pädev ja teab paremini. Selle peale x arv inimesi väidab, et ta annab valeinfot ja ajab ebapädevat jama.

Business as usual. Kõik elektrikud, kes minu majapidamistes on käinud, on sedasi üksteise kohta rääkinud. Kuidas tavakasutaja üldse peaks aru saama, mis on õige, mina ei tea.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2023 14:40:00 vasta tsitaadiga

Nagu ka autojuhid, 90% arvab et on paremad kui ülejäänud 90%

Mnator kirjutas:
elukaz kirjutas:
Mõte on selles et kui kõik on maandamata ja mõni asi läheb rikki ja voolu alla siis saad korraga katsuda ühte traati. Kui midagi on seal kõrval päriselt maandatud siis kahte traati. Kui see teine asi on maandamata siis annad läbi oma keha faasi ühest korpusest teise aga vooluringi ei teki. Kui põrand kuiv jne.

Ehk kui on koro ühendusega seadmed siis võiks olla maandatud kõik või mittemidagi. Ja kui on siis ei tohi seda katkestada nt odava pikendusega kus maandusklemmi pole. Mille tulemusel osad asjad jäävad ilma.
selle väitega ma ei suuda hetkel reservatsioonideta nõustuda
kui kogu kupatuses eksisteerib vaid üks faas, siis veel kuidagi
aga kui on eri faase, siis tänu faaside omavahelisele nihkele tekib vool kui sedasi eri faase läbi oma keha lased


Siis peab kaks katkist seadet olema kus mõlemas just faasijuhe keresse lekib ja mitte neutraal. Ja see enam ei särista see hammustab. Ma rääkisin juhust kui üks seade lekib ja teine on korras ehk korpus pole elavate juhtmetega ühenduses ja pole ka maandatud. Ehk suudab nt staatilist koguda.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.01.2023 14:48:56 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Markos kirjutas:
Nüüd remondi käigus sai ette võetud ka "pistikupesa, mis ei tööta" ja avastatud, et faas oli ühendatud maadusklemmiga.

Ehitajad teadsid ehk, kes sisse kolib.

Aga ei tee see väike särts mehele midagi. Ma saan pea iga päev vist kuskilt. Pingetaluvus aina tõuseb.


Vaevalt nad teadsid, kes 15a pärast sisse kolib. Millegipärast ei usu ka, et eelmine omanik selle asja autor oli. Ma olen muidu paberitega elektrik, kuni 1000v. Maksimaalselt olen saanud 25kV värviteleka anoodilt. Üldiselt elekter tapab siis, kui sa oodata ei oska ja sured ehmatusse.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 18.01.2023 14:50:17 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Nagu ka autojuhid, 90% arvab et on paremad kui ülejäänud 90%

Mnator kirjutas:
elukaz kirjutas:
Mõte on selles et kui kõik on maandamata ja mõni asi läheb rikki ja voolu alla siis saad korraga katsuda ühte traati. Kui midagi on seal kõrval päriselt maandatud siis kahte traati. Kui see teine asi on maandamata siis annad läbi oma keha faasi ühest korpusest teise aga vooluringi ei teki. Kui põrand kuiv jne.

Ehk kui on koro ühendusega seadmed siis võiks olla maandatud kõik või mittemidagi. Ja kui on siis ei tohi seda katkestada nt odava pikendusega kus maandusklemmi pole. Mille tulemusel osad asjad jäävad ilma.
selle väitega ma ei suuda hetkel reservatsioonideta nõustuda
kui kogu kupatuses eksisteerib vaid üks faas, siis veel kuidagi
aga kui on eri faase, siis tänu faaside omavahelisele nihkele tekib vool kui sedasi eri faase läbi oma keha lased


Siis peab kaks katkist seadet olema kus mõlemas just faasijuhe keresse lekib ja mitte neutraal. Ja see enam ei särista see hammustab. Ma rääkisin juhust kui üks seade lekib ja teine on korras ehk korpus pole elavate juhtmetega ühenduses ja pole ka maandatud. Ehk suudab nt staatilist koguda.
nojah, eks neid lisanüansse jätkub ja pole ime, et netcat kurdab, et raskused arusaamisega ja pädeva elektriku leidmisega
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2023 14:54:52 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga, kordan veelkord küsimust üle, see probleem on probleem ainult juhul kui korraga kahte voolu all olevat seadet näperdatakse ja vähemalt üks neist on rikkis?

Kui neid ühekaupa katsuda siis ei ole mingit probleemi?

PS muuseas. Kindlasti keegi ütleb nüüd et see on jälle nüanss icon_lol.gif aga ka täielikult maandatud võrgus on ju alati maandamata seadmeid, need mille pistikul ei olegi maandusklemmi üldse. Kuidas see sellesse valemisse istub?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2023 15:46:27 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Selle peale x arv inimesi väidab, et ta annab valeinfot ja ajab ebapädevat jama.
Kõik elektrikud, kes minu majapidamistes on käinud, on sedasi üksteise kohta rääkinud. Kuidas tavakasutaja üldse peaks aru saama, mis on õige, mina ei tea.


Kusjuures, kurb, aga tõsi. Täpselt nii ongi, toon näite: Just üleeelmine nädal vaesuse piiril elav vene keelt kõnelev pensionärist vanamemm oli südamerabanduse lähedal, kui eelmine elektrik,
kes tuli aitama, keeras vee kinni ja tõmbas lekkinud pesumasina, mis kaitsme välja lõi, eemale ja ütles, et põranda sees olev kaabeldus on viga saanud ja tuleb uus liin
vedada pesumasinale, tal pole seadmeid millega kontrollida, aga muidu käib plahvatus ka veel. Ma siis tulin kui "kallim elektrik" vist, vaatasin, wtf, miks peaks.
Vett enam pole, läbilööke pole, panin automaadi sisse ja ütlesin, et pole vaja investeerida kui asi töötab. Proovisin seda pesa pliidiga, kõik korras.
Uus masin tuleb siis laske paigaldada ja ühendada. Siis helistab memm paar päeva hiljem, hüsteerias, et appi see elektrik kes enne käis, ütles, et tuleb panna uus kaabel
muidu lendab õhku korter, see kaabel põranda sees ja hakkas pea nutma. Rahustasin teda. Täna kõik korras, nagu eeldasingi.
Aga suht võimatu on asjast aru saada eraisikul.
Imelik oli see, et eelmine elektrik ei üritanud isegi ennast müüa, et näe nüüd tuleb seda ja seda teha, räägiks vabalt memmele augu pähe. Lihtsalt hirmutas ära oma fantaasiaga.

Teen koostööd ühe isikuga, kes võtab Tallinnas eksameid vastu elektriku kutse saamisel. Temal on, ja mina pooldan teda, pakkumine, et tuleks tagasi tuua Sisetööde elektrik 3, sest kooli lõpetajad
ei ole piisavalt pädevad, et saada 4 taset, aga nõrgemat taset hetkel ei anta. Mu elektrikust õpilane/sõber on mulle hea suunaviitaja, kuidas olukord koolis on, samas koolis. Kiusan teda vahest.
Sellest tulenevalt, ma eeldangi, padal sõimab katelt. Tavaisikule on isik A ja B mõlemad elektrikud ja neid ei ole võimalik eristada, ERITI kui neil mõlemal paber ka on.

Oma töö rahulolu nõkse niisama siin jagama ei hakka, aga üldiselt võin öelda, et hoian kliente tööga tugevalt kursis, sest klient on see kes sellega hiljem elama peab.

PS: Ma ei saa SPAs hakkama väitlusega, et "saunakerisele ei visata ei külma ega sooja vett" ja no üle poole ei saa aru. See on tehnilise taustaga küsimus. Lõppkokkuvõttes õhtul saun p***s.


jägaja, kas saad iseseisvalt netis kontrollitud, milline puudus on AC tüübil võrreldes A ja B tüüpi rikekatel (viimane elektriautodele, mitte eelviimane)?
See on muideks hea näide, sest 8 kategooria elektrik ei teadnud erinevust A ja AC vahel. Ei üllata, kui ka siin foorumis "tekib hõõrdumine" icon_biggrin.gif
Ma eeldan, et oled minust vanem ja sealt see vananenud/aegunud info/arusaam pärineb, või läks A ja B sassi. AC ja A hinnavahe on ~3%.

Jules kui vana keris kena, siis kaalu sauna sisendkaablile aegrelee+kontaktori lisamist (et ei saaks sisse unustada, relee muidugi väljapoole sauna). Varuosa ei müüda?


630, sattusin segadusse, pidin googeldama. Misasi on põhirikkekaitse?
Kui mind nöögitakse, pean ju vastu nöökima, kuigi väga ei viitsi, ei vii kaugele sellises tempos.

Kel veel on mingi paber siin ja/või on viimase 5a jooksul leiba teinud elektritöödega? Siis saab aru kaugele ma pada-katlaga lähen. Paberi olemasolu ei ütle palju.

iir kui sul pliidile tuleb 3 soont ja mujal maandust ei ole korteris, siis on mõistlik jah see maandus elimineerida mõlemalt poolt korraga.
Kilbi poolt kontrollida, et jäänud soon on ühendatud neutraalide rivisse. Selle tegevuse eesmärk on vähendada tõenäosust, et maandad ennast rikkega kokku puutudes.
Rikkekaitseautomaadi lisamine jällegi aitab maanduse puudumisel - isegi rohkem kui maanduse olemasolul.


Kas keegi on vastu ka B karakteristika vaikimisi valimisele? See on üks põhiteemadest, mille üle meeldib kõigil oma arvamust esitada icon_biggrin.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2023 16:05:12 vasta tsitaadiga

Kas kuskil on statistikat, palju inimesi aastas elektrilöögi tagajärjel surma või tõsiselt viga saab? Mõni siin lubab kiiret lõppu kui valesti maandada või üldse mitte maandada.
Ma ise olen elus ikka mõned korrad surakat saanud ja ütleks, et see 230V ehmatab ja on ebameeldiv, aga otseselt ei tapa
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektriteema, ehk arutelu asjadest, milles pinge sees mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.