Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2022 10:04:33 vasta tsitaadiga

Õige nuti on see, mis abistab sinu igapäevaelu nii, et ei pea kõigega ise tegelema.
Terve elu automatiseerimine pole võimalik või on liigselt ajamahukas ning mõttetu ettevõtmine, sest ajakulu võit on olematu või isegi pigem kahjumlik.

RassK kirjutas:
Igapäevaelu jaoks vast toimib automaatika ja kindlasti on erandeid kui vaja süsteem käsijuhtimisele panna kuna sul on parasjagu rohkem infot kui süsteemil.
Ma nt panen magamistoa temp kõrgemaks kui laps jääb haigeks, vaja muuta ventilatsiooni intensiivsust, et külma peale ei puhu jne. Vägagi häiriv kui lihtsalt teha ei saa.


Saab ikka - pead koefitsendid vahele panema. Küll aga nende algoritmide välja mõtlemine on juba keerulisem.

Normal = 1
Laps haige = 1.2
Puhkus = 0.8

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 23.12.2022 11:06:40 vasta tsitaadiga

Loen ka seda teemat, et võiks/tahaks lihtsalt põnevusest targa kodu asja katsetada aga see lugemine kutsub kenasti maa peale tagasi icon_smile.gif

Aga see nn targa kodu süsteemi strateegilise toimepidevuse tagamist võiks eraldi arutleda. Saan aru, et siin paljud peensusteni süsteemi ise üles ehitanud, seadistanud, et mitte öelda lausa programmeerinud ja nö super userina hoiavad süsteemil aktiivselt silma peal ja lahendavad ka keerulisi üleskerkivaid riist-tarkvara ühilduvuse probleeme.
Kui teiega peaks midagi juhtuma, õnnetus, äkksurm, kooma vm rasket, kuidas teie kodu edasi toimib, kas pereliikmed on piisavalt pühendatud, kvalifitseeritud ja tagatud ligipääs süsteemi viimaste soppideni või pigem pere võib süsteemi rikke korral jääda sooja toata, värske õhuta ja maadlema mistahes probleemidega.

Tean omast käest, näiteks pere digifotoalbum on NAS-is ja tegelikult teistel pereliikmetel on suht pohhui kuidas süsteem toimib, kui telefonil mälu umbes on minu asi sealt fotod kätte saada ja tallele panna, kusjuures ei viitsita isegi fotosid selekteerida, a'la udused ja ebaõnnestunud välja rookida - salvesta kõik, küll ma kunagi sorteerin.
Tegelikult neile NAS-i nagu ligipääsu ei olegi ja kui minuga midagi juhutma peaks, oleks vaja juba spetsialisti kes uuriks, mida NAS-ist kätte saab ja mida ei saa.

Targa kodu süsteemiga oleks lugu veel segasem, kurvem..

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2022 13:13:23 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Kui teiega peaks midagi juhtuma, õnnetus, äkksurm, kooma vm rasket, kuidas teie kodu edasi toimib, kas pereliikmed on piisavalt pühendatud, kvalifitseeritud ja tagatud ligipääs süsteemi viimaste soppideni või pigem pere võib süsteemi rikke korral jääda sooja toata, värske õhuta ja maadlema mistahes probleemidega.


Igal juhul oleks mõistlik pidada oma maja/korteri kohta dokumentatsiooni infoga, kus asuvad seadmed ja kuidas nad on ühendatud ning peamised nüansid, mida võiksid pereliikmed teada. See, kuidas sinna peale loogika on ehitatud, on juba teisejärguline. Kui pereliikmetel on info paigalduste kohta, on võimalik vajadusel leida juba keegi, kes neid eemaldada/ringi teha oskavad.

Kui nutilahenduste rikke korral peaks kodu soojata jääma, siis on päris kehvasti disainitud lahendus. Mingisugune fallback võiks ikka olla. Õnneks vent/kütteseadmete puhul on ikkagi nutikus nö. lisa, mitte kohustus - neid süsteeme saab (vähemalt võiks) üldjuhul juhtida ka ilma äpita.


LKits kirjutas:
Terve elu automatiseerimine pole võimalik või on liigselt ajamahukas ning mõttetu ettevõtmine, sest ajakulu võit on olematu või isegi pigem kahjumlik.


See on päris huvitav teema kusjuures, või üleüldiselt targa kodu mugavuste võit VS kulutatud aeg.
Enda kurssi viimine, õigete seadmete valimine, paigaldamine, seadistamine, hilisem fine-tuning... amortiseerumisel/uute ideede korral seadmete välja vahetamine, seadmete lisamisel loogikate ümber mängimised. Elukoha vahetamisel kõik vastu taevast jne icon_biggrin.gif Lugematu hulk "töö"tunde, et vahest automatiseerida liigutust, mis võtab käsitsi vaid hetke.
Kui raiskad 12 töötundi, et automatiseerida midagi, mida teed iga päev ja mis oleks käsitsi 30 sekundi task, läheb 4 aastat enne kui on aeg tagasi teenitud icon_biggrin.gif
Ent mugavusse investeerimist ei saa nõnda mõelda. That's all fun ja tuleb võtta kui põnevat ja harivat hobi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2022 14:16:24 vasta tsitaadiga

Noo just - seeeest ei pea sa kalal käima või fotokaga mööda metsi roomama. Saad turvaliselt soojas ja kuivas oma mooduleid näppida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2022 17:13:05 vasta tsitaadiga

Ilmselt on keegi kunagi sama öelnud ajal, kui telekatele puldid tekkisid. Ala puldiga telekas tasub alles 3 aastaga ära ja diivanilt püsti tõusmine ja käsitsi kanali vahetamine võtab vaid 30 sekundit.

Nutikodu point võiks olla mugavus ehk kõik toimiks automaatselt ja enne kui inimesed seda tahavad. Näiteks ventileerimise kiirust tõstetaks juba enne kui inimene umbset õhku tajub. Või ruumide temperatuuri tõstetakse/langetatakse varem kui inimene seda vajadust tunnetab. Tuled lähevad põlema ruumi sisenedes juba enne nupule vajutamist. Garaažiuks avaneb automaatselt, kui teatud auto seal ees on jms.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2022 16:36:52 vasta tsitaadiga

Küsimus Home Assistant kasutajatele.

Võimalik, et Googledan midagi valesti aga nagu ei leia miskit viidet. Nimelt on enamus seadmed ZHA (Zigbee Home Assitant)'ga ära ühedatud. See osa töötab enma vähem OKeilt. Osad asjad, mis olid wifi peal jäid Tuya peale HA'i all. Otsin nüüd hiljuti Google Nest Hub Gen2. Aga vaid Tuya seadmed ilmuvad sinna. Põhimõtteliselt saaks ma küll ZHA all olevad asjad Tuya alla liigtada aga see tähendaks, et asi käiks läbi pilve. Siit ka küsimus, kas ZHA alla lisatud asjad on võimalik Nest hub gen 2 all nähtavaks teha? Ja kui küsida miks, siis naisel on vaja icon_biggrin.gif ja omal tundub ka sealt mõningaid asju nagu tulede heledust lihtne seadisatda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2022 23:14:07 vasta tsitaadiga

karuke, Settings > Home Assistant Cloud > Google Assistant > Manage Entities
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2023 18:07:30 vasta tsitaadiga

Keegi viitsib kiire ülevaate teha, kuidas 433Mhz seadmeid integreerida (ma ei tea, kas seal on suur vahe Fibaro vs HA).
Puldilt on vaja kood lugeda ja siis see kuidagi rf transmitterile selgeks teha.

Kiire vaatlusena jäi silma Sonoff RF 433MHz Bridge, millele Tasmota selga lasta. Kuna HA's tahab conf saada payloadi, siis kuidas ma puldi signaalist kätte saan, mis see payload on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inah
HV kasutaja

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2023 20:27:08 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Keegi viitsib kiire ülevaate teha, kuidas 433Mhz seadmeid integreerida (ma ei tea, kas seal on suur vahe Fibaro vs HA).
Puldilt on vaja kood lugeda ja siis see kuidagi rf transmitterile selgeks teha.

Kiire vaatlusena jäi silma Sonoff RF 433MHz Bridge, millele Tasmota selga lasta. Kuna HA's tahab conf saada payloadi, siis kuidas ma puldi signaalist kätte saan, mis see payload on?

sonoff rf bridge vanemad versioonid vist ainult sobivad selle jaoks .lased tasmota bridgele selga ja siis vaatad consoolist HA jaoks payloadi .payload on kood või käsk mis läbi mqtt saadetakse HA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2023 00:50:31 vasta tsitaadiga

rf433 maailm tundub ikka väga kehv olema, võtsin alist prooviks hiinlaste Kincony KC868-AG ESPHome baasil. Kunagi kohale jõuab, eks siis saab näha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 19:40:50 vasta tsitaadiga

Kas keegi siin Sonoff ns pro panelit ka kasutab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 19:46:03 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
Kas keegi siin Sonoff ns pro panelit ka kasutab?
Ootan kuni Eestist kättesaadavaks muutub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 17:11:08 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
Kas keegi siin Sonoff ns pro panelit ka kasutab?

Tellisin ja jõudis kohale ka aga pole viitsinud adb'ga möllama hakata veel.
See juhend bookmarkitud juhuks kui viitsimine tekib: https://youtu.be/c1Dqdz8yHDc
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2023 18:02:02 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Kas keegi siin Sonoff ns pro panelit ka kasutab?

Tellisin ja jõudis kohale ka aga pole viitsinud adb'ga möllama hakata veel.
See juhend bookmarkitud juhuks kui viitsimine tekib: https://youtu.be/c1Dqdz8yHDc

Ma võtsin ka just ära, järgmine nädal peaks kätte saama. Nii palju kui videoid vaadanud olen siis asi hetkel beta faasis aga pidevalt uueneb ja peaks jõudma varsti sinnamaani mida ka karbi peal lubatakse.

E: Kui mul on töös üks pi4 millel jookseb peal plex, omv, qbittorrent jne siis kas sellele on võimalik lisaks HA peale lasta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 00:48:56 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on edukalt õnnestunud edukalt viia z-wave seadmed Homey pealt HA peale ilma kõiki lüliteid lahti kiskumata(ehk nullist paaritamine)?
Teoreetiliselt võiks nagu võimalik olla, praktikas pole just liiga palju infot.

Ps. Kui kellelgi on Aeotec z-stick gen 5+ üle(või mõni teine mis saab HA ja Pi’ga läbi) võib julgelt pakkuda
Pps. Sonoffi zigbee(või mõnda teist mis HA’ga sõber on) võib ka pakkuda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 01:35:49 vasta tsitaadiga

Mingeid seadmeid saad ju toose lahti lammutamata lüliteid klikkides ka eemaldada ja lisada. Migreerides tuleb tihti anomaaliaid kaasa või ei võeta kõiki parameetreid külge vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 02:14:37 vasta tsitaadiga

Fibaro toosisiseseid saab jah lülitite abil võrgust eemaldada või lisada. Eriti porno oleks kui peaks lahti kakkuma hakkama.

Itaalia Amazonis Z-Stick 7 hetkel hea hinnaga. Sain täna just enda oma kätte. Ekstra HA'le kolimise jaoks ostetud aga viimase gen i3 NUC veel tulemata, seega töötamise kohta midagi kosta ei oska veel.
https://www.amazon.it/AEOTEC-ZWA010-C-Z-Stick-7/dp/B094VTQQCR
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2023 09:35:53 vasta tsitaadiga

Soovitage ir smart remote HA ühilduvusega. Endal jäi hetkel Broadlink RM4 silma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.01.2023 11:58:25 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
Kas kellelgi on edukalt õnnestunud edukalt viia z-wave seadmed Homey pealt HA peale ilma kõiki lüliteid lahti kiskumata(ehk nullist paaritamine)?
Teoreetiliselt võiks nagu võimalik olla, praktikas pole just liiga palju infot.

Ps. Kui kellelgi on Aeotec z-stick gen 5+ üle(või mõni teine mis saab HA ja Pi’ga läbi) võib julgelt pakkuda
Pps. Sonoffi zigbee(või mõnda teist mis HA’ga sõber on) võib ka pakkuda


Ei õnnestu niisama lihtsalt, kuna seadmed on sõna otseses mõttes "pulga" peal. Seetõttu viibib hetkel ka vana homey ja uue homey pro migratsiooni võimekus, kuna kasutusel on teine kiip. Tooside lahtikiskumine ei ole ju nii suur vaev, ma pean paar lampi alla võtma, et uuesti paaritada. Implantidega on ka rohkem jebimist. Samas töötab homey z-wave osa väga stabiilselt ja kiiret pole kuhugile.

tsitaat:
Soovitage ir smart remote HA ühilduvusega. Endal jäi hetkel Broadlink RM4 silma.


On üle üks RM Mini 3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 12:40:57 vasta tsitaadiga

Kas SONOFF RFBridge suudab ka teiste rf seadmetega suhelda v.a sonoffi enda omad? Soov oleks juhtida oma auto väravat kuidagi targemalt kui ainult rf puldiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 13:34:43 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Fibaro toosisiseseid saab jah lülitite abil võrgust eemaldada või lisada. Eriti porno oleks kui peaks lahti kakkuma hakkama.

Itaalia Amazonis Z-Stick 7 hetkel hea hinnaga. Sain täna just enda oma kätte. Ekstra HA'le kolimise jaoks ostetud aga viimase gen i3 NUC veel tulemata, seega töötamise kohta midagi kosta ei oska veel.
https://www.amazon.it/AEOTEC-ZWA010-C-Z-Stick-7/dp/B094VTQQCR


Saigi sealt võetud lõpuks ning töötab NUC'i ja HA'ga ideaalselt icon_smile.gif

Hetkel on HA'ga ainult üks mure: kas keegi on zigbee2mqtt'ga saanud Aqara B1 mootorid aku taset näitama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 28.01.2023 21:55:11 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
Kas SONOFF RFBridge suudab ka teiste rf seadmetega suhelda v.a sonoffi enda omad? Soov oleks juhtida oma auto väravat kuidagi targemalt kui ainult rf puldiga.


Suudab, mul töötas ta millaski koos mingi hiia suitsuanduriga. Aga mõistlik on tasmota peale flashida. Muidu väravat on imelihtne smart implantiga nutikaks muuta. Igal väraval on vastavad otsad olemas ja, kui juhtub veel eraldi vastuvõtja olema, siis implant paralleelselt peale, käib nagu kulda. Mul nii värav, kui graaziuks niimoodi tehtud ja rf töötab ka paralleelselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reimsss
HV vaatleja
reimsss

liitunud: 28.03.2006




sõnum 30.01.2023 16:58:54 vasta tsitaadiga

Noo nii Fibaro Gurud, paluks abi!

Ma ise pole Fibaro asju väga näppinud, aga tuttaval mure, on Fibaro HC2 keskus ja zwaveiga aknakardinate mootorid (mitu erinevat tuba). Keskus ühtegi mootort enam ei näe, juhtida ei saa:

https://www.upload.ee/image/14884316/1675085789775.jpg

"Ärata sektsioonis surnud sõlmed" nupp ei tee miskit. Toite resetid seadmetele tehtud, ei olnud abi. Kas on olnud juhuseid, et HC2 zwave osa lakkab töötamast? Kas seda annaks kuidagi kontrollida? Esimene aknamootor üsna keskuse lähedal, peaks olema levis ja süsteem on ju kunagi töötanud.

Kõik menüüd ja nupud sai läbi klikitud, aga ei leia isegi nuppu, kust saaks uusi zwave seadmeid lisada, keskusele restarti teha, fw upgdarida teha vms. Kas võib olla, et paigaldaja (kes kõnedele ei vasta) on maja omanikule teinud alamkasutaja, kel seadistamise õigused puuduvad? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2023 17:38:48 vasta tsitaadiga

reimsss, kui softi uuendamise nupp (ja uute seadmete lisamise oma) nähtav pole, siis on jah piiratud kasutaja.
Uuendamise nupp on vist ainult siis nähtav, kui on mida uuendada aga seadmete lisamise ja eemaldamise nupp peaks olema vasakus tulbas:
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 01.02.2023 00:28:00 vasta tsitaadiga

See pilt on ja tavakasutaja vaatest, saad selle järgi aru et seadmete juures ei ole X märki. See info seal all "ei ole valmis" näitab et seadme konfiga on midagi nässus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2023 00:42:21 vasta tsitaadiga

Mis oleks kõige väiksem MQTT toega wifi power switch? Sonoff MINIR2?
Tahaks põrandakütte termostaadi taha paigaldada.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2023 10:06:19 vasta tsitaadiga

riaak kirjutas:
Mis oleks kõige väiksem MQTT toega wifi power switch? Sonoff MINIR2?
Tahaks põrandakütte termostaadi taha paigaldada.


Su küsimusele ei oska vastata küll aga mainin igaks juhuks ära, et minu teada sonoffi "mini" seerias ei mõõda mitte ükski voolutarvet(kui see peaks oluline olema).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2023 11:36:49 vasta tsitaadiga

Antud juhul ei ole oluline. Leidsin veel Shelly 1, mis on 3mm õhem.
_________________
¯\_(ツ)_/¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 02:09:27 vasta tsitaadiga

Vahepeal nüüd mõnda aega kolinud manuaalselt siin HC3 => Home Assistantile. Kolmas kolimine siis viimase kahe aasta jooksul.
Kuigi tundub, et Fibaro teeb taustal varjatuna hulga asju ära, siis kui vähegi Home Assistanti käppa saab, on see ikka mäekõrguselt üle kõikide oma kellade ja viledega.
Tõlgendada võib viimast nii, et HA'ga alustamine ei olnud valutu, HC3'ga sujus asi palju kiiremini. Samuti ka arendamine on HA peal tunduvalt keerulisem aga ka pole midagi limiteeritud nagu Fibarol.

Platformi hinnaklass on ligikaudu sama, mis HC3. Põhjaks läks Intel NUC 12 Pro Mini kit i3'ga. Perfektne prose sellise töö jaoks, 8 efektiivset x64 tuuma, 2 performance tuuma HT'ga, lühidalt siis 10C / 12T.
Kuna kitis mälu ja storage't polnud, siis läks sinna 256GB nvme m2 + 16GB G.Skill DDR4L pulk. 16GB läks veits overkill, kuna 8GB polnud kohapeal, ei viitsinud oodata ja vahe oli mõned kopikad.
Selle tulemusena on kiired automaatlülitused (ala liikumisanduri poolt lülitatud lamp) märgatavamalt kiiremad ja seda ka stabiilselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 11:07:36 vasta tsitaadiga

Eeee... pead pakule ei pane, aga kui sa seal mingit face detectionit ei jooksuta, siis HA jooksutamiseks selline raud on ikka räme overkill?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.02.2023 11:09:55 vasta tsitaadiga

Oleneb palju automationeid jne on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 11:35:30 vasta tsitaadiga

Kodus kasutusel Xiaomi Mi Smart Home Hub mille küljes omajagu andureid ja vidinaid mis omakorda HA ühendatud. Kas kellelgi on kogemust kas sellele hubile on võimalik kuidagi Aqara E1 ruloo sikutaja ka külge ühendada?
Ses mõttes, et osasid aqara zigbee andureid on võimalik selle hubiga ametlikult äppis ühendada aga E1 mootorit seal ei ole esindatud. Kas on läbi HA mingi võimalus äkki või tuleb eraldi zigbee pulk vaadata?
Teema alles võõras nii, et ärge pange tähele kui lolle küsimusi küsin icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 11:44:14 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
Kodus kasutusel Xiaomi Mi Smart Home Hub mille küljes omajagu andureid ja vidinaid mis omakorda HA ühendatud. Kas kellelgi on kogemust kas sellele hubile on võimalik kuidagi Aqara E1 ruloo sikutaja ka külge ühendada?
Ses mõttes, et osasid aqara zigbee andureid on võimalik selle hubiga ametlikult äppis ühendada aga E1 mootorit seal ei ole esindatud. Kas on läbi HA mingi võimalus äkki või tuleb eraldi zigbee pulk vaadata?
Teema alles võõras nii, et ärge pange tähele kui lolle küsimusi küsin icon_biggrin.gif


Selleks on vaja HA’le eraldi zigbee pulka( sonoff, conbee, vms)… e1 on veidi erinev standard ja hariliku xiaomi hubiga ei tööta.
HA zigbee2mqtt support listis on see samas ilusti olemas icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 11:48:04 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Kodus kasutusel Xiaomi Mi Smart Home Hub mille küljes omajagu andureid ja vidinaid mis omakorda HA ühendatud. Kas kellelgi on kogemust kas sellele hubile on võimalik kuidagi Aqara E1 ruloo sikutaja ka külge ühendada?
Ses mõttes, et osasid aqara zigbee andureid on võimalik selle hubiga ametlikult äppis ühendada aga E1 mootorit seal ei ole esindatud. Kas on läbi HA mingi võimalus äkki või tuleb eraldi zigbee pulk vaadata?
Teema alles võõras nii, et ärge pange tähele kui lolle küsimusi küsin icon_biggrin.gif


Selleks on vaja HA’le eraldi zigbee pulka( sonoff, conbee, vms)… e1 on veidi erinev standard ja hariliku xiaomi hubiga ei tööta.
HA zigbee2mqtt support listis on see samas ilusti olemas icon_smile.gif

sonoff 3.0 zigbee dongle peaks asja ära ajama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 13:59:55 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
TaaviS kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Kodus kasutusel Xiaomi Mi Smart Home Hub mille küljes omajagu andureid ja vidinaid mis omakorda HA ühendatud. Kas kellelgi on kogemust kas sellele hubile on võimalik kuidagi Aqara E1 ruloo sikutaja ka külge ühendada?
Ses mõttes, et osasid aqara zigbee andureid on võimalik selle hubiga ametlikult äppis ühendada aga E1 mootorit seal ei ole esindatud. Kas on läbi HA mingi võimalus äkki või tuleb eraldi zigbee pulk vaadata?
Teema alles võõras nii, et ärge pange tähele kui lolle küsimusi küsin icon_biggrin.gif


Selleks on vaja HA’le eraldi zigbee pulka( sonoff, conbee, vms)… e1 on veidi erinev standard ja hariliku xiaomi hubiga ei tööta.
HA zigbee2mqtt support listis on see samas ilusti olemas icon_smile.gif

sonoff 3.0 zigbee dongle peaks asja ära ajama?


Näiteks, seda on muidugi mitu erinevat mudelit ja vastvalt selle käitub väheke erinevalt aga kõik sobivad icon_smile.gif
https://sonoff.tech/product/gateway-and-sensors/sonoff-zigbee-3-0-usb-dongle-plus-e/
See on ainult üks näide, mul töötab HA sellega ilusti ja eeldatavasti töötab ka E1 mootoriga icon_smile.gif
Keegi müüb seda kasutatult ka hetkel: https://www.okidoki.ee/item/sonoff-zigee-30-usb-dongle-e/11846076/

E1 rolleri kohta ühilduvuse info juhul kui kasutad zigbee2mqtt'd ja mitte vaikimisi built in zigbee lahendust:
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/ZNJLBL01LM.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 15:00:54 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
Eeee... pead pakule ei pane, aga kui sa seal mingit face detectionit ei jooksuta, siis HA jooksutamiseks selline raud on ikka räme overkill?


Praegune monitooring näitab jah seda. Sama ajal kui HC3 olid kõik tuumad kasutuses ja graafik ei püsinud stabiilne (lendas pidevalt üle 50% peak'e sisse per tuum), siis x64 peal nagu liiklust ei toimukski.
HC3 peal millegi pärast värvusid juba device count (31 Zwave + ~10 eth) ja automation count (~50-60 kanti) oranžiks ja tekkisid viited tagasi nagu kunagi Homey peal.
Igal juhul hea näide kui SW ja HW disaini eest mitte maksta, siis mis samas hinnaklassis saab.

NUC läks alla kuna on populaarne valik ja ARMi enam ei tahtnud. Mõtlesin, et võtan siis kõige uuema ja nõrgema NUCi aga see uus i3 on ikka killer.
Lisaks pidi varu ka tuleviku jaoks jääma, ei viitsi koguaeg migrada. Arvestades kui kiiresti see maailm areneb, siis vaba ressurss uute ideede kiireks teostamiseks pole üldse paha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 16:54:20 vasta tsitaadiga

Kasutamata tuum on ju raisatud tuum.

Palju NUC'i ja HC3 voolutarbe erinevus on? Atomiga HC2 vs ARM HCL oli vist 12W/2W.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 22:29:58 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kasutamata tuum on ju raisatud tuum.

Palju NUC'i ja HC3 voolutarbe erinevus on? Atomiga HC2 vs ARM HCL oli vist 12W/2W.


Päris 100% nõus pole, kui kõik tuumad on koguaeg kasutuses on järelikult workload queue taga. Queue = delay ja just täpselt seda ma ei taha.
Hea kui reservis on 1-2 efektiivset väikest tuuma.

Voolutarve peaks ka kuskil ligikaudu 20W vs ~5W olema NUCi kahjuks. Täpseid arve ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 02.02.2023 23:12:13 vasta tsitaadiga

Niisama ütlen inimestele, et kes veel kaaluvad NUCile üle minekut, et ma läksin RPi pealt juhuste kokkulangemisel üle esimese icon_exclaim.gif generatsiooni NUCile ehk 2013 aastal välja tulnud Celeron protsessoriga isendile ja see isegi selle peal jookseb HA siidi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.02.2023 23:28:10 vasta tsitaadiga

1234567 kirjutas:
Niisama ütlen inimestele, et kes veel kaaluvad NUCile üle minekut, et ma läksin RPi pealt juhuste kokkulangemisel üle esimese icon_exclaim.gif generatsiooni NUCile ehk 2013 aastal välja tulnud Celeron protsessoriga isendile ja see isegi selle peal jookseb HA siidi.
Mis Pi pealt ära kolisid ja kas on üldse tuntavat vahet?
Esimene Pi tuli ju samuti juba 2012 välja, praeguse seisuga on vist HA jaoks miinimum soovitus Pi3, soovitatavalt Pi4.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 02.02.2023 23:37:24 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Mis Pi pealt ära kolisid ja kas on üldse tuntavat vahet?
Esimene Pi tuli ju samuti juba 2012 välja, praeguse seisuga on vist HA jaoks miinimum soovitus Pi3, soovitatavalt Pi4.

Ma olin RPi 3 peal, sellega võrreldes väga suur vahe. Restart RPi3 peal 3-4min, selle igivana NUCi peal update koos restardiga alla minuti. RPi ei suutnud ka näiteks ESPHome addoniga seadme lähtekoodi kompileerimist probleemideta ära teha. Aga eelkõige vahetasin, sest olin kaks SD kaarti surnuks kirjutanud ja ka kolmas hakkas suremise märke näitama.


viimati muutis 1234567 02.02.2023 23:38:52, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.02.2023 23:39:08 vasta tsitaadiga

Pi4 on märgatavalt kiirem ja sellega on võimalik täiesti ilma SD kaardita elada, Pi buudib otse USB küljes oleva SSD pealt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 02.02.2023 23:39:50 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Pi4 on märgatavalt kiirem ja sellega on võimalik täiesti ilma SD kaardita kasutada, Pi buudib otse USB küljes oleva SSD pealt.

Jah, nõus. Kaalusin ka RPi4, aga see täna palju kallim kui kasutatud vana NUC või mõni selle analoog.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.02.2023 23:41:07 vasta tsitaadiga

Seda küll, et kui odavalt saab kätte mingi vana x86 pisikese karbi, siis see on ka väga hea variant.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.02.2023 11:39:17 vasta tsitaadiga

1234567 kirjutas:
Niisama ütlen inimestele, et kes veel kaaluvad NUCile üle minekut, et ma läksin RPi pealt juhuste kokkulangemisel üle esimese icon_exclaim.gif generatsiooni NUCile ehk 2013 aastal välja tulnud Celeron protsessoriga isendile ja see isegi selle peal jookseb HA siidi.


Miks ta ei peaks. Celeroniga nuc oli esimene asi mul ha all, ja nüüd migrasin i3 peale, vahet ei ole. Üldiselt on nuc hea ja töökindel valik, sa tahad, et su ha oleks töökindel, sest, kui sul on seal taga absoluutselt kogu elamine, siis võib ka asja eest tiba rohkem maksta, mitte prose takte kokku lugeda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2023 11:44:58 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
TaaviS kirjutas:
xxlmaster kirjutas:
Kodus kasutusel Xiaomi Mi Smart Home Hub mille küljes omajagu andureid ja vidinaid mis omakorda HA ühendatud. Kas kellelgi on kogemust kas sellele hubile on võimalik kuidagi Aqara E1 ruloo sikutaja ka külge ühendada?
Ses mõttes, et osasid aqara zigbee andureid on võimalik selle hubiga ametlikult äppis ühendada aga E1 mootorit seal ei ole esindatud. Kas on läbi HA mingi võimalus äkki või tuleb eraldi zigbee pulk vaadata?
Teema alles võõras nii, et ärge pange tähele kui lolle küsimusi küsin icon_biggrin.gif


Selleks on vaja HA’le eraldi zigbee pulka( sonoff, conbee, vms)… e1 on veidi erinev standard ja hariliku xiaomi hubiga ei tööta.
HA zigbee2mqtt support listis on see samas ilusti olemas icon_smile.gif

sonoff 3.0 zigbee dongle peaks asja ära ajama?


Näiteks, seda on muidugi mitu erinevat mudelit ja vastvalt selle käitub väheke erinevalt aga kõik sobivad icon_smile.gif
https://sonoff.tech/product/gateway-and-sensors/sonoff-zigbee-3-0-usb-dongle-plus-e/
See on ainult üks näide, mul töötab HA sellega ilusti ja eeldatavasti töötab ka E1 mootoriga icon_smile.gif
Keegi müüb seda kasutatult ka hetkel: https://www.okidoki.ee/item/sonoff-zigee-30-usb-dongle-e/11846076/

E1 rolleri kohta ühilduvuse info juhul kui kasutad zigbee2mqtt'd ja mitte vaikimisi built in zigbee lahendust:
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/ZNJLBL01LM.html


Õnnestus täiesti edukal HA ZHA ära siduda, ainus mure mis on, ei näita aku olekut. muidu töötab laitmatult.
Kasutasin kõige tavalisemat ja odavamat sonoffi junni https://www.oomipood.ee/en/product/sf_cc2531_sonoff_usb_zigbee_dongel?q=sonoff&page=1

E: Natuke vara hõiskasin. Eilsest õhtust kuni tänaseni on mootor 2x suhtlemise lõpetanud ja ei tööta HA poolsetele käsklustele. Kui seadme ära kustutan ja uuesti ära ühendan siis töötab jälle.
Kas tegemist ikkagi liiga "keskpärase" usb pulgaga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2023 12:15:19 vasta tsitaadiga

See võib olla nii usb pulga, zha kui ka mootori probleem.
Mul tekkis sama jama ühe anduriga kolides Homey pealt HA peale.
Kuna tegu oli odava ja üksiku anduriga(vana xiaomi ukseandur) siis vahetasin selle lihtsalt uuema vastu välja.

Esimene asi mida võid vaadata on kas su zigbee pulgale on firmi uldate saadaval
Siis võid proovida zha asemel zigbee2mqtt lahendust.
Kui sellest pole ka kasu on viga kas mootoris(osad xiaomi seadmed ei suhtle üle zigbee nii nagu peaks) või tõesti soodsas pulgas(kui levi probleemi ei ole siis liialt ei usu). Väike trikk mida võid veel teha on kasutada lühikest usb pikendust ja viia pulk enda pi’st/nuc’ist kaugemale, ehk muutub stabiilsemaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2023 12:41:24 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
See võib olla nii usb pulga, zha kui ka mootori probleem.
Mul tekkis sama jama ühe anduriga kolides Homey pealt HA peale.
Kuna tegu oli odava ja üksiku anduriga(vana xiaomi ukseandur) siis vahetasin selle lihtsalt uuema vastu välja.

Esimene asi mida võid vaadata on kas su zigbee pulgale on firmi uldate saadaval
Siis võid proovida zha asemel zigbee2mqtt lahendust.
Kui sellest pole ka kasu on viga kas mootoris(osad xiaomi seadmed ei suhtle üle zigbee nii nagu peaks) või tõesti soodsas pulgas(kui levi probleemi ei ole siis liialt ei usu). Väike trikk mida võid veel teha on kasutada lühikest usb pikendust ja viia pulk enda pi’st/nuc’ist kaugemale, ehk muutub stabiilsemaks.

Imelik on see, et mingi hetk nüüd kadus teiste zigbee anduritega (motion, temp) ka ühendus ära ja tagasi ei lasegi ühendada icon_eek.gif icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2023 12:53:56 vasta tsitaadiga

Kui sa mitte midagi teinud(firmi update, eemaldanud pulka vms) ei ole ja kogu zigbee võrk pimedaks käis siis kahtlustaksin küll pulka.
Lihtsalt igaks juhuks, sa püüad neid seadmeid uuesti connectida nii nagu sa teeks uue seadmega eksole?

Ja muidugi klassika, have you tried turning it off and back on again? icon_biggrin.gif
Pikas plaanis muidugi soovitan igal juhul osta viisakama zigbee pulga, need odavad on nagu on, testimiseks sobivad aga live’s kus töökindlus oluline on ma neid ei kasutaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2023 01:37:13 vasta tsitaadiga

Tundub, et mul on Pi peal HA ise hapuks vist läinud. Torkasin korra virtual boxi järgi selle pulga ja hetkel toimib jälle, pi peal polnud enam üldse võimalik midagi ära ühendada.
Kui siin ennem oli raudvarast juttu siis hetkel enda kogemuse põhjal võin öelda, et Pi4 ssd boot vs minu profiili raal virtual boxina liigutab HA ikka 4x kindlasti kiiremini, eriti hästi tuleb see siis välja kui seadmele vaja teha hardware restart.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.