Sain selle curve panna algselt 30 peale, siis oli cinebenchi ajal 77 maksiks.
Eelnevalt sain puhtalt cinebenchis 95 kätte.
Nüüd aga pidin langetama curve 20 peale, kuna mängides viskas kinni.
Heavyload 15m ja cinebench ei teinud midagi, või oli juhuslikult kokkusattumus.
Aga nüüd langetades 20e peale, jäi 89'c maxiks.
Seda ppt vms valued ei saanud panna selliseid nagu antud videos olid.
Pean natuke veel katsetama, kuid arvan,et alustan ka teisest termopastast. Hetkel pre-applied aio'ga _________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Tegelikult oli/on 5800X3D suurepärane undervolditult. Minul jookseb -50 kõigil tuumadel.
Ainult et core offset on piiratud -30 ühikuni seega sinu -50 ei tee tegelikult midagi enamat. Kasutajaliideses võib ju -50 kuvatud olla aga reaalselt riistvara poolt kasutatakse ikkagi -30.
Jah, sisuliselt on need nagu kloonid.
Hetkeseisuga on 7600 vs x hinnavahe 14€. Samas saab box jahutuse kaasa. Seega mina võtaks non-x, aga rahvas, kel korralik jahutus olemas ja bioses mässata ei viitsi, võtaks vast X. _________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust! Liitu Wise'ga!
AM5 mobo hinnad nüüd võiks alla tulla _________________ M: LG 29wk500-p
The German soldier has impressed the world, however the Italian Bersagliere soldier has impressed the German soldier.
Ise ei ole üldse kursis aga kas AM5 on mingid soodsamad emaplaadid ka tulemas või 200€ ongi sellel generatsioonil normaalsus ja tuleb lihtsalt oodata praeguste hinnalangust?
Ma julgen, olles ise AM4 peal algusest peale sõitnud, kusjuures algne plaat on ikka alles ja töökorras, öelda, et need €200 emaplaadid on pikaajaline investeering.
Noh, sa ei saa kahte-kolme nii head €100 emaplaati millega läbi tema eeldatava konkurendi elukaare sõita.
AM4 peal läksin mina R7 1700 -> R7 2700x -> R9 3900 -> R9 3950x -> R9 5950x.
Sellist odavust nagu oli AM4 puhul pole. X470 oli siis 180, prose 1700 maksis 160... hiljem hinnad kerisid, win11 toega 2500X oli juba 160...nüüd 5800X3D 370.
Viskan miski hetk süsteemi B550 peale ringi, ilma vesijahutuseta see 3D ikka asi pole
kui lõpuni tahad hoida, siis pead ikka 400€ plate võtma...
Mitte hind vaid tootja ja mudel loeb selles kontekstis.
Teatud tootjad ja eriti kõige odavamad mudelid ei pruugi uuendusi saada isegi kui tehnilisi takistusi selleks pole.
Vältida tasuks Biostari ja AsRocki. Gigabyte on nii ja naa: raud ja hind hea aga soft mitte nii väga (näiteks AM5 Elite AX on üks parimaid AM5 plaate oma hinna eest). ASUS üldiselt ikka pakub uuendusi ka venematele mudelitele aga hinnad on absurdsed. MSI on alates B550 väga kiire olnud uuenduste osas ja oleks minu esimene valik.
Tegelikkus on muidugi see, et me ei tea tulevikku ette. Me võime siin spekuleerida ja ennustada mineviku ja hetkeseisu põhjal aga tavaliselt selgub parim plaat ikkagi socketi eluea lõpus.
Kuigi AM4 puhul läks mul õnneks ostes X570 Aorus Master mis oli üle 400€ plate. Raua poolest esmaklassiline. Gamers Nexus kasutas seda mudelit oma AM4 prosede ülevaadetes. Nüüd kus AM4 on EOL on ka BIOS uuendused harvaks jäänud.
See ikka põhiline, et emaplaat mis on kõige põhi oleks mingi odav junn ja videokaardile kulutatakse 1-2k nii, et silm ka ei pilgu
Jep. Mitte, et 400€ plaadid peaks norm olema aga plaat on kõige alus. Kui tegu on kehva plaadiga, siis sealt tekib palju muid probleeme palju kallimatele komponentidele.
Selge, siis võtan julgelt 5nda generatsiooni tray versiooni ligi
7700 non x tuleb jahutiga ja 7700x on ilma, garantii on kõigil. Idee poolest peaks 7700 non x olema veidi soodsam aga meil kunagi ei tea, kuidas need hinnad kujunevad:
Ikka on, lihtsalt pakendit jms mudru pole. Teinekord antakse isegi jahuti kaasa.
OT küll, kuid kahju,et visataks vaid väike plastik karp ja cpu.
Meeleldi tahaks kaasa seda box'i milles ta tuleb.
Suva see jahuti tbh _________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kui edetabeli skoori taga ei aja siis 105\125W mode oleks väga bueno, palju jõudluses ei kaota aga voolutarve ja tempid hhoopis teine tera.
Hea ülevaade. Kuid väike nurin on see, et oleks võinud AMD PPT järgi Inteli PL1/PL2 häälestada.
Tarbimise osas hästi näha, et Intel PL1/PL2 on võrdne elektrilise tarbega aga AMD TDP != EL (see vana tõde).
Ehk siis AMD (125W, PPT 162W) vs Intel (162W) jne.
Muidu on selle efektiivsuse võrdlemine nagu õun ja pirn ehk ei saa infot mis sama energiatarbe juures mõlemal on.
Ja võiks võrrelda veel 13900k (E keelatud) vs 7700x samad testid, ehk siis näeks Intel P vs Zen4 tuumad jne.
terric,
vs teemas virisesin selle sama asja üle, et nad ei osanud power limiteid paika panna.
kui amd ja intelit tahta võrrelda, siis tolle loo kontekstis on ainukene töötav võrdlus 7950x 105w vs 13900k 125w.
terric kirjutas:
Ja võiks võrrelda veel 13900k (E keelatud) vs 7700x samad testid, ehk siis näeks Intel P vs Zen4 tuumad jne.
lisaks su kirjutatule - tegelikult võinuks nad mingil kujul ka takti skaleerumise sinna kõrvale panna. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
terric,
vs teemas virisesin selle sama asja üle, et nad ei osanud power limiteid paika panna.
kui amd ja intelit tahta võrrelda, siis tolle loo kontekstis on ainukene töötav võrdlus 7950x 105w vs 13900k 125w.
terric kirjutas:
Ja võiks võrrelda veel 13900k (E keelatud) vs 7700x samad testid, ehk siis näeks Intel P vs Zen4 tuumad jne.
lisaks su kirjutatule - tegelikult võinuks nad mingil kujul ka takti skaleerumise sinna kõrvale panna.
125W vs 105W jah hea võrdlus. Aga ei maksa pilli lõhki ka ajada, AMD on väga palju efektiivsem ikka. Võib vabalt 105W peale ära piirata ja suurt ei kaota, mängudes ja ST isegi võidab....
Aga kuidas I9 13900k tempid nii head olid, BIOS uuendused? Algsetes ülevaadetes olid i9/7 thermal throttlemas...
Väidetavalt sõbrapäeval ehk 14 Veebruar on X3D launch. Hindu jätkuvalt ei tea mis minu meelest kinnitab seda, et need on kõrged. Vastasel korral oleks AMD juba hinnad avalikustanud.
Minu pakkumine oletatavate hindade osas:
10% kiirusevahet emmedel, mis maksavad mõnel juhul 300 euri. Kvaliteetprodukt Ma saaks aru, kui mingi 60 euri maksev risu oma olematu vooluahelaga ei suuda, aga no tule eile meile AMD.
Scart, Kui sa videot ka vaadanud oleks, siis mõistaksid, et see kiirusevahe tuleneb sellest, et osad emaplaaditootjad ei viitsi DDR5 subtaiminguid optimeerida või lasevev isegi poole IF kellaga.
AMD-ga pole siin midagi pistmist.
Õnneks ju emmede tootjad teevad kõike ise, lambist, mitte AMD litsentsi alusel
Scart, Mis kräpi? See, et mõni tootja pole viitsinud BIOS seadistada ei ole AMD süü. Aga osta edasi oma 1000€ Inteli plaate mis on kindlasti ideaalsed ja kus tootjad midagi valesti ei tee
Ma tiksun rahumeeli oma ideaalse 155.- maksnud plaadi peal edasi, tänud. Tol hetkel oli see üks kallimaid, btw
Huvitav on see, et paljukirutud Gigapütt suutis parima BIOS seekord valmis timmida.
Algul lootsin, et Asrock ka millegi heaga valmis saanud aga ikka keskmine või alla...
Aga jah, pea 300€ kaardid ja isegi BIOS LED pole peal mõnel, rääkimata Clear CMOS nupust jms...
Alati nii olnud, et tuleb ära oodata üleevaated ja siis parim plaat võtta. Ivy Bridge juures oli Legacy BIOS juures veel üleslaadimse aeg määrava tähtsusega- mõnel tuli alla minuti, teistel üle 2min üles...
Scart, Kui sa videot ka vaadanud oleks, siis mõistaksid, et see kiirusevahe tuleneb sellest, et osad emaplaaditootjad ei viitsi DDR5 subtaiminguid optimeerida või lasevev isegi poole IF kellaga.
AMD-ga pole siin midagi pistmist.
Õnneks ju emmede tootjad teevad kõike ise, lambist, mitte AMD litsentsi alusel
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.
Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka
Viilutaja, , Offtopic vabandan, tahtsin küsida, tegin Navi teemas posti kus võrdlesin Merc 7900XTX ja XT hinda ja enam pole ei posti ega teemat ei leia kas see on keelatud?
kas seda hardwareunboxed videot keegi vaatas ka? uclk = 1:2 mclk on amd default. kõik peale msi ignoreerivad seda
üsna mitu välja toodud erinevatest mälu secondary ja tertiary timingutest olid iirc xmp-s täitsa olemas. expo kohta kiirelt infot ei leidnud. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.
Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka
Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.
Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka
Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.
300 on lapsemäng vs Nvidia "good value" 1000€ 4070 TI ja 1500€ 4080 kõrval
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.
Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka
Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.
Mina ei osta midagi, 300€ eest mingit emaplaati on lauslollus osta, isegi kui see on üli-super-äge-parim.
Ära vii teemat mujale!
Sinul oli kohe esimene asi, mida ütlesid. AMD süü! Täielik nõiajaht sinupoolt.
AMD mitte kuidagi ei dikteeri emaplaaditootjale ette, mida nad oma biosi kirjutama peavad, peale baas FW, et kuidas CPU powertable võiks välja näha.
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.
Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka
Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.
300 on lapsemäng vs Nvidia "good value" 1000€ 4070 TI ja 1500€ 4080 kõrval
Vähemalt Nvidia kaardi puhul sa saad ka lubatud performance'i kätte Aga tore whataboutism muidu, lase edasi.
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.
Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka
Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.
300 on lapsemäng vs Nvidia "good value" 1000€ 4070 TI ja 1500€ 4080 kõrval
Vähemalt Nvidia kaardi puhul sa saad ka lubatud performance'i kätte Aga tore whataboutism muidu, lase edasi.
Ja AMD Ryzen puhul ei saa? Saab küll kui plaadi tootja on viitsinud BIOS õigesti seadistada.
Tavalised x670 plaadid ja DDR5 tekitasid 3 päeva elevust.
Aga mis on õige või vale häälestus?
Kui AMD ametliku lehelt loen 5200 2 klotsi ja 3600 4 klotsi.
ot:
Väga ootaks teste 4 klotsiga (juhtumisi see õnnetu kellel 2x16GB DDR5-5200@4800 ja oleks vaja 64GB nüüd siis kas kooliraha+2x32GB või +2x16GB).
Ja kui suur erinevus on nt. 4x4800 vs 4x3600 see on küsimus?
Siis tegelikult see ongi see õige konfiguratsioon (5200 2tk).
Selle 6000 toimimine ei ole ju AMD poolt "ametlikult" kirjas?
See, et toimib või ei toimi on teine teema.
Aga milles üldse see probleem, kas emaplaat ei võtnud DDR5 õigeid sätteid või mis (AMD Expo-t kõikidel DDR5 vist ka pole, et siis osad DDR5 tootjad ka ei "viitsinud" ?).
Ja sellest AMD Expo nagu loeks välja, et eraldi sätted, mis sobilikumad AMD DDR kontrolleriga, nendega AMD peaks rohkem kursis olema kui emaplaadi tootja.
Emaplaadi tootjad on hästi kursis signaaliedastusega ehk siis ehitusliku poolega, häälestus siin juba AMD/Inteli sekkumine vajaliks nende plaatide korral (DDR5 vaevab neid mõlemaid).
Stiivo oleks võinud ka 5200 testi prooviks teha ja vaadata kuidas siis plaatidel need "taimingud" on (kas kõigil samad).
See, et need emaplaaditootjad "viilivad" ametlikest spetsifikatsioonidest kõrvale niipalju kui võimalik on juba 10+ aastat toimunud jne. pole uudis.
(nende "odavate" x670 asemel parem asisem b650 ? seal võibolla on ka 6000 omanikele ajastused "viitsitud" paika panna ).
Ja üldse veel vara, Ryzen AM4 läks ka mõni aeg ja siis toimis muretult vähemalt JEDEC piirides.
ot:
Ryzen 1200 B450 sai laotud 4x16GB 2666cl16 1.2v (Kingston ja laadis DDR-lt ilma torkimata sätted)
PS. Huumoriga kokku võtta siis kui need sätted on paigast ära siis saabgi foorumites kümneid lehti lugeda kuidas DDR jälle häälestati ja
kellel ei häälestunud kuna ei "viitsinud"
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.