Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 268, 269, 270 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 06.01.2023 23:06:29 vasta tsitaadiga

Sain selle curve panna algselt 30 peale, siis oli cinebenchi ajal 77 maksiks.
Eelnevalt sain puhtalt cinebenchis 95 kätte.
Nüüd aga pidin langetama curve 20 peale, kuna mängides viskas kinni.
Heavyload 15m ja cinebench ei teinud midagi, või oli juhuslikult kokkusattumus.

Aga nüüd langetades 20e peale, jäi 89'c maxiks.
Seda ppt vms valued ei saanud panna selliseid nagu antud videos olid.
Pean natuke veel katsetama, kuid arvan,et alustan ka teisest termopastast. Hetkel pre-applied aio'ga

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2023 14:55:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Tegelikult oli/on 5800X3D suurepärane undervolditult. Minul jookseb -50 kõigil tuumadel.

Ainult et core offset on piiratud -30 ühikuni seega sinu -50 ei tee tegelikult midagi enamat. Kasutajaliideses võib ju -50 kuvatud olla aga reaalselt riistvara poolt kasutatakse ikkagi -30.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2023 16:07:42 vasta tsitaadiga

7600x mul stabiilne kõik cored curve 30 juures 5450mhz ja max temp oli 79c BF2042 mingi 1,5h
Kommentaarid: 171 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2023 09:58:24 vasta tsitaadiga

CES läbi ja kahjuks ei tutvustanud ürituse raames AsRock uusi DeskMini, mis jooksevad AM5-l...ootab siis pingsalt edasi.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2023 18:23:27 vasta tsitaadiga

AMD 7000 non X ülevaade.
Tunduvad päris head.
Kasutades PBO'd, siis sisuliselt 1:1 X versiooniga thumbs_up.gif
Kuid palju odavamad.


Link



Link
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.01.2023 18:44:21 vasta tsitaadiga

Jah, sisuliselt on need nagu kloonid.
Hetkeseisuga on 7600 vs x hinnavahe 14€. Samas saab box jahutuse kaasa. Seega mina võtaks non-x, aga rahvas, kel korralik jahutus olemas ja bioses mässata ei viitsi, võtaks vast X.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kala1
Kreisi kasutaja
kala1

liitunud: 02.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2023 19:56:46 vasta tsitaadiga

AM5 mobo hinnad nüüd võiks alla tulla icon_confused.gif
_________________
M: LG 29wk500-p
The German soldier has impressed the world, however the Italian Bersagliere soldier has impressed the German soldier.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2023 20:06:15 vasta tsitaadiga

Ise ei ole üldse kursis aga kas AM5 on mingid soodsamad emaplaadid ka tulemas või 200€ ongi sellel generatsioonil normaalsus ja tuleb lihtsalt oodata praeguste hinnalangust?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2023 23:19:41 vasta tsitaadiga

AM4 täidab siiani turu madalamat poolt ning ilmselt pole väga põhjust suurteks soodustusteks chipset'idelt või A620 turule toomiseks.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2023 00:56:00 vasta tsitaadiga

Ma julgen, olles ise AM4 peal algusest peale sõitnud, kusjuures algne plaat on ikka alles ja töökorras, öelda, et need €200 emaplaadid on pikaajaline investeering.

Noh, sa ei saa kahte-kolme nii head €100 emaplaati millega läbi tema eeldatava konkurendi elukaare sõita.

AM4 peal läksin mina R7 1700 -> R7 2700x -> R9 3900 -> R9 3950x -> R9 5950x.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2023 11:09:47 vasta tsitaadiga

kui lõpuni tahad hoida, siis pead ikka 400€ plate võtma...
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.01.2023 11:20:05 vasta tsitaadiga

Sellist odavust nagu oli AM4 puhul pole. X470 oli siis 180, prose 1700 maksis 160... hiljem hinnad kerisid, win11 toega 2500X oli juba 160...nüüd 5800X3D 370.
Viskan miski hetk süsteemi B550 peale ringi, ilma vesijahutuseta see 3D ikka asi pole icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2023 17:14:24 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kui lõpuni tahad hoida, siis pead ikka 400€ plate võtma...

Mitte hind vaid tootja ja mudel loeb selles kontekstis.

Teatud tootjad ja eriti kõige odavamad mudelid ei pruugi uuendusi saada isegi kui tehnilisi takistusi selleks pole.

Vältida tasuks Biostari ja AsRocki. Gigabyte on nii ja naa: raud ja hind hea aga soft mitte nii väga (näiteks AM5 Elite AX on üks parimaid AM5 plaate oma hinna eest). ASUS üldiselt ikka pakub uuendusi ka venematele mudelitele aga hinnad on absurdsed. MSI on alates B550 väga kiire olnud uuenduste osas ja oleks minu esimene valik.

Tegelikkus on muidugi see, et me ei tea tulevikku ette. Me võime siin spekuleerida ja ennustada mineviku ja hetkeseisu põhjal aga tavaliselt selgub parim plaat ikkagi socketi eluea lõpus.
Kuigi AM4 puhul läks mul õnneks ostes X570 Aorus Master mis oli üle 400€ plate. Raua poolest esmaklassiline. Gamers Nexus kasutas seda mudelit oma AM4 prosede ülevaadetes. Nüüd kus AM4 on EOL on ka BIOS uuendused harvaks jäänud.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2023 17:26:05 vasta tsitaadiga

See ikka põhiline, et emaplaat mis on kõige põhi oleks mingi odav junn ja videokaardile kulutatakse 1-2k nii, et silm ka ei pilgu icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2023 18:09:08 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
See ikka põhiline, et emaplaat mis on kõige põhi oleks mingi odav junn ja videokaardile kulutatakse 1-2k nii, et silm ka ei pilgu icon_lol.gif

Jep. Mitte, et 400€ plaadid peaks norm olema aga plaat on kõige alus. Kui tegu on kehva plaadiga, siis sealt tekib palju muid probleeme palju kallimatele komponentidele.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 10.01.2023 19:27:23 vasta tsitaadiga

Toiteplokkidega sama teema ju. Kaart on kõva aga toitekas on mingi 650w nibin nabin asi.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2023 20:26:51 vasta tsitaadiga

Kas AMD tray versiooni prosedele pole poest ostes üldse mingit garantiid?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 10.01.2023 20:37:17 vasta tsitaadiga

Galador ikka pakub 3a
https://www.galador.ee/1903-cpus/13900512-cpu-amd-desktop-ryzen-7-r7-7700x-400-mhz-cores-8-32mb-socket-sam5-105-watts-gpu-radeon-oem-100-000000591

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2023 20:44:01 vasta tsitaadiga

Ikka on, lihtsalt pakendit jms mudru pole. Teinekord antakse isegi jahuti kaasa.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2023 21:28:35 vasta tsitaadiga

Selge, siis võtan julgelt 5nda generatsiooni tray versiooni ligi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 11.01.2023 02:01:40 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Selge, siis võtan julgelt 5nda generatsiooni tray versiooni ligi thumbs_up.gif


7700 non x tuleb jahutiga ja 7700x on ilma, garantii on kõigil. Idee poolest peaks 7700 non x olema veidi soodsam aga meil kunagi ei tea, kuidas need hinnad kujunevad:

7700 non x (65W) koos jahutiga, inbox jahuti parem, kui 7600 non x korral
https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=100-100000592BOX
7700x (105W) tray ja box - ilma jahutita
https://www.hinnavaatlus.ee/2476973/amd-socket-am5-ryzen-7-7700x-tray/
https://www.hinnavaatlus.ee/2460338/amd-socket-am5-ryzen-7-7700x-box/
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 11.01.2023 03:55:56 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Ikka on, lihtsalt pakendit jms mudru pole. Teinekord antakse isegi jahuti kaasa.

OT küll, kuid kahju,et visataks vaid väike plastik karp ja cpu.
Meeleldi tahaks kaasa seda box'i milles ta tuleb.
Suva see jahuti tbh

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 11.01.2023 07:10:30 vasta tsitaadiga

https://www.anandtech.com/show/17641/lighter-touch-cpu-power-scaling-13900k-7950x tuli välja paar päeva tagasi...

Kui edetabeli skoori taga ei aja siis 105\125W mode oleks väga bueno, palju jõudluses ei kaota aga voolutarve ja tempid hhoopis teine tera.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2023 12:10:09 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
https://www.anandtech.com/show/17641/lighter-touch-cpu-power-scaling-13900k-7950x tuli välja paar päeva tagasi...

Kui edetabeli skoori taga ei aja siis 105\125W mode oleks väga bueno, palju jõudluses ei kaota aga voolutarve ja tempid hhoopis teine tera.


Hea ülevaade. Kuid väike nurin on see, et oleks võinud AMD PPT järgi Inteli PL1/PL2 häälestada.
Tarbimise osas hästi näha, et Intel PL1/PL2 on võrdne elektrilise tarbega aga AMD TDP != EL (see vana tõde).

Ehk siis AMD (125W, PPT 162W) vs Intel (162W) jne.
Muidu on selle efektiivsuse võrdlemine nagu õun ja pirn ehk ei saa infot mis sama energiatarbe juures mõlemal on.

Ja võiks võrrelda veel 13900k (E keelatud) vs 7700x samad testid, ehk siis näeks Intel P vs Zen4 tuumad jne.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2023 12:15:05 vasta tsitaadiga

terric, thumbs_up.gif
vs teemas virisesin selle sama asja üle, et nad ei osanud power limiteid paika panna.
kui amd ja intelit tahta võrrelda, siis tolle loo kontekstis on ainukene töötav võrdlus 7950x 105w vs 13900k 125w.

terric kirjutas:
Ja võiks võrrelda veel 13900k (E keelatud) vs 7700x samad testid, ehk siis näeks Intel P vs Zen4 tuumad jne.
lisaks su kirjutatule - tegelikult võinuks nad mingil kujul ka takti skaleerumise sinna kõrvale panna.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 11.01.2023 13:17:41 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
terric, thumbs_up.gif
vs teemas virisesin selle sama asja üle, et nad ei osanud power limiteid paika panna.
kui amd ja intelit tahta võrrelda, siis tolle loo kontekstis on ainukene töötav võrdlus 7950x 105w vs 13900k 125w.

terric kirjutas:
Ja võiks võrrelda veel 13900k (E keelatud) vs 7700x samad testid, ehk siis näeks Intel P vs Zen4 tuumad jne.
lisaks su kirjutatule - tegelikult võinuks nad mingil kujul ka takti skaleerumise sinna kõrvale panna.


125W vs 105W jah hea võrdlus. Aga ei maksa pilli lõhki ka ajada, AMD on väga palju efektiivsem ikka. Võib vabalt 105W peale ära piirata ja suurt ei kaota, mängudes ja ST isegi võidab....

Aga kuidas I9 13900k tempid nii head olid, BIOS uuendused? Algsetes ülevaadetes olid i9/7 thermal throttlemas...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2023 08:21:15 vasta tsitaadiga

Väidetavalt sõbrapäeval ehk 14 Veebruar on X3D launch. Hindu jätkuvalt ei tea mis minu meelest kinnitab seda, et need on kõrged. Vastasel korral oleks AMD juba hinnad avalikustanud.
Minu pakkumine oletatavate hindade osas:

7800X3D: 550€ (377€ on hetkel 7700X hind)
7900X3D: 700€ (496€ on hetkel 7900X hind)
7950X3D: 800€ (607€ on hetkel 7950X hind)

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2023 13:31:24 vasta tsitaadiga

Juba võeti see kuupäev maha thumbs_down.gif
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2023 17:25:29 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 14.01.2023 17:40:05 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Juba võeti see kuupäev maha thumbs_down.gif


Veebruaris ikka tuleb, lihtsalt mitte 14 kuupäevaga.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2023 20:04:28 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Link


10% kiirusevahet emmedel, mis maksavad mõnel juhul 300 euri. Kvaliteetprodukt thumbs_up.gif Ma saaks aru, kui mingi 60 euri maksev risu oma olematu vooluahelaga ei suuda, aga no tule eile meile AMD.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 00:46:08 vasta tsitaadiga

Scart, Kui sa videot ka vaadanud oleks, siis mõistaksid, et see kiirusevahe tuleneb sellest, et osad emaplaaditootjad ei viitsi DDR5 subtaiminguid optimeerida või lasevev isegi poole IF kellaga.
AMD-ga pole siin midagi pistmist.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 00:48:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scart, Kui sa videot ka vaadanud oleks, siis mõistaksid, et see kiirusevahe tuleneb sellest, et osad emaplaaditootjad ei viitsi DDR5 subtaiminguid optimeerida või lasevev isegi poole IF kellaga.
AMD-ga pole siin midagi pistmist.


Õnneks ju emmede tootjad teevad kõike ise, lambist, mitte AMD litsentsi alusel thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 01:18:59 vasta tsitaadiga

Scart, DDR5 subtaiminguid ei määra plaatidel AMD. Tao see omale pea sisse.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 02:13:23 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scart, DDR5 subtaiminguid ei määra plaatidel AMD. Tao see omale pea sisse.


AMD müüb õiguse toota nende socketi baasil emaplaate ja vastutab selle kräpi eest, mida müüakse 300 euriga atm. Tao see omale kuhugi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 02:50:45 vasta tsitaadiga

Scart, Mis kräpi? See, et mõni tootja pole viitsinud BIOS seadistada ei ole AMD süü. Aga osta edasi oma 1000€ Inteli plaate mis on kindlasti ideaalsed ja kus tootjad midagi valesti ei tee icon_rolleyes.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 11:58:09 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scart, Mis kräpi? See, et mõni tootja pole viitsinud BIOS seadistada ei ole AMD süü. Aga osta edasi oma 1000€ Inteli plaate mis on kindlasti ideaalsed ja kus tootjad midagi valesti ei tee icon_rolleyes.gif


Ma tiksun rahumeeli oma ideaalse 155.- maksnud plaadi peal edasi, tänud. Tol hetkel oli see üks kallimaid, btw icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 15.01.2023 12:26:46 vasta tsitaadiga

Huvitav on see, et paljukirutud Gigapütt suutis parima BIOS seekord valmis timmida.
Algul lootsin, et Asrock ka millegi heaga valmis saanud aga ikka keskmine või alla...
Aga jah, pea 300€ kaardid ja isegi BIOS LED pole peal mõnel, rääkimata Clear CMOS nupust jms...

Alati nii olnud, et tuleb ära oodata üleevaated ja siis parim plaat võtta. Ivy Bridge juures oli Legacy BIOS juures veel üleslaadimse aeg määrava tähtsusega- mõnel tuli alla minuti, teistel üle 2min üles...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 13:41:49 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Scart, Kui sa videot ka vaadanud oleks, siis mõistaksid, et see kiirusevahe tuleneb sellest, et osad emaplaaditootjad ei viitsi DDR5 subtaiminguid optimeerida või lasevev isegi poole IF kellaga.
AMD-ga pole siin midagi pistmist.


Õnneks ju emmede tootjad teevad kõike ise, lambist, mitte AMD litsentsi alusel thumbs_up.gif


Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.

Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka thumbs_down.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 16:23:23 vasta tsitaadiga

Viilutaja, icon_lol.gif thumbs_up.gif , Offtopic vabandan, tahtsin küsida, tegin Navi teemas posti kus võrdlesin Merc 7900XTX ja XT hinda ja enam pole ei posti ega teemat ei leia kas see on keelatud?
Kommentaarid: 171 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 17:48:12 vasta tsitaadiga

ppg, sa vajutasid ilmselt seda ViskeRelv jagatud linki, mis pani topicu ignoreeritavate alla. Profiili alt saad taastada (ignoreeri teemat: kustuta)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 18:48:42 vasta tsitaadiga

Arx07, Suured tänud! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 171 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 21:01:44 vasta tsitaadiga

kas seda hardwareunboxed videot keegi vaatas ka? uclk = 1:2 mclk on amd default. kõik peale msi ignoreerivad seda icon_razz.gif
üsna mitu välja toodud erinevatest mälu secondary ja tertiary timingutest olid iirc xmp-s täitsa olemas. expo kohta kiirelt infot ei leidnud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 22:26:31 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.

Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka thumbs_down.gif


Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt thumbs_up.gif Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2023 22:28:59 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Scart, DDR5 subtaiminguid ei määra plaatidel AMD. Tao see omale pea sisse.


AMD müüb õiguse toota nende socketi baasil emaplaate ja vastutab selle kräpi eest, mida müüakse 300 euriga atm. Tao see omale kuhugi.

Näita selle nuku peal kust kohast sind väikesena AMD insenerid katsusid?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 07:49:15 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.

Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka thumbs_down.gif


Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt thumbs_up.gif Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.

300 on lapsemäng vs Nvidia "good value" 1000€ 4070 TI ja 1500€ 4080 kõrval thumbs_up.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 11:34:38 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.

Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka thumbs_down.gif


Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt thumbs_up.gif Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.


Mina ei osta midagi, 300€ eest mingit emaplaati on lauslollus osta, isegi kui see on üli-super-äge-parim.
Ära vii teemat mujale!
Sinul oli kohe esimene asi, mida ütlesid. AMD süü! Täielik nõiajaht sinupoolt.
AMD mitte kuidagi ei dikteeri emaplaaditootjale ette, mida nad oma biosi kirjutama peavad, peale baas FW, et kuidas CPU powertable võiks välja näha.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 11:43:58 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.

Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka thumbs_down.gif


Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt thumbs_up.gif Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.

300 on lapsemäng vs Nvidia "good value" 1000€ 4070 TI ja 1500€ 4080 kõrval thumbs_up.gif


Vähemalt Nvidia kaardi puhul sa saad ka lubatud performance'i kätte icon_lol.gif Aga tore whataboutism muidu, lase edasi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 13:04:12 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Biosi ei kirjuta ega määra AMD. Nahhui sa üldse käid mingeid valesid plõksimas AMD teemades, nii Navi kui siin CPU teemas?
Kas siin ei ole mingit munadega adminni, kes sellele tüübile 1 aastaks postituse tegemise keelab nii AMD/Intel kui Nvidia teemades.

Tüübil pikemat aega rohud võtmata ja tundub, et ree peale enam ei saa ka thumbs_down.gif


Hea vaadata, kuidas tüüpidel on vaja endale sisestada, et 300.- eest täieliku risu ostmine on äge tegevus ja paremat soovida oleks patt thumbs_up.gif Stochholmi sündroom on ikka something else siin teemas ja ühe teatud pundi puhul.

300 on lapsemäng vs Nvidia "good value" 1000€ 4070 TI ja 1500€ 4080 kõrval thumbs_up.gif


Vähemalt Nvidia kaardi puhul sa saad ka lubatud performance'i kätte icon_lol.gif Aga tore whataboutism muidu, lase edasi.

Ja AMD Ryzen puhul ei saa? Saab küll kui plaadi tootja on viitsinud BIOS õigesti seadistada.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 14:32:05 vasta tsitaadiga

Tavalised x670 plaadid ja DDR5 tekitasid 3 päeva elevust.

Aga mis on õige või vale häälestus?
Kui AMD ametliku lehelt loen 5200 2 klotsi ja 3600 4 klotsi.
ot:
Väga ootaks teste 4 klotsiga (juhtumisi see õnnetu kellel 2x16GB DDR5-5200@4800 ja oleks vaja 64GB nüüd siis kas kooliraha+2x32GB või +2x16GB).
Ja kui suur erinevus on nt. 4x4800 vs 4x3600 see on küsimus?

Siis tegelikult see ongi see õige konfiguratsioon (5200 2tk).
Selle 6000 toimimine ei ole ju AMD poolt "ametlikult" kirjas?
See, et toimib või ei toimi on teine teema.

Aga milles üldse see probleem, kas emaplaat ei võtnud DDR5 õigeid sätteid või mis (AMD Expo-t kõikidel DDR5 vist ka pole, et siis osad DDR5 tootjad ka ei "viitsinud" ?).
Ja sellest AMD Expo nagu loeks välja, et eraldi sätted, mis sobilikumad AMD DDR kontrolleriga, nendega AMD peaks rohkem kursis olema kui emaplaadi tootja.
Emaplaadi tootjad on hästi kursis signaaliedastusega ehk siis ehitusliku poolega, häälestus siin juba AMD/Inteli sekkumine vajaliks nende plaatide korral (DDR5 vaevab neid mõlemaid).

Stiivo oleks võinud ka 5200 testi prooviks teha ja vaadata kuidas siis plaatidel need "taimingud" on (kas kõigil samad).
See, et need emaplaaditootjad "viilivad" ametlikest spetsifikatsioonidest kõrvale niipalju kui võimalik on juba 10+ aastat toimunud jne. pole uudis.
(nende "odavate" x670 asemel parem asisem b650 ? seal võibolla on ka 6000 omanikele ajastused "viitsitud" paika panna icon_wink.gif ).

Ja üldse veel vara, Ryzen AM4 läks ka mõni aeg ja siis toimis muretult vähemalt JEDEC piirides.
ot:
Ryzen 1200 B450 sai laotud 4x16GB 2666cl16 1.2v (Kingston ja laadis DDR-lt ilma torkimata sätted)


PS. Huumoriga kokku võtta siis kui need sätted on paigast ära siis saabgi foorumites kümneid lehti lugeda kuidas DDR jälle häälestati ja
kellel ei häälestunud kuna ei "viitsinud" icon_wink.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 268, 269, 270 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.