Mis plaate ma vaatan? Ma panin sulle hinnad ka mees, mis plaate ma vaatan ja tõesti ei viitsi sinuga siin vaielda kogu aeg MSI küsib veel rohkem ja Giga samas klassis. Kui VR kasutada ei tasu üldse ADM poole vaadata, sest seal on kogu aeg probleemid nendega...Ostaks hea meelga AMD aga ei näe mingit põhjust hetkel.
No kui sa vaatad ainult ASUS'e Z790 plaate, siis muidugi tundub kõik kallis
Mis probleemid AMD ja VR'ga siis täpsemalt on?
Ma ei tea pole süvenenud sellesse, aga VR foorumis on kogu aeg probleeme mõni ei saa üldse tööle küll GPU ja küll CPU-ga, nvidiaga on samuti aga mitte nii palju, seal pigem mingid laagi ja värinate probleemid...Päris palju kuuleb seda, et kui tahad VR-ga toimetada siis parem Intel ja nvidia
DLSS3 jaoks peab Hardware Accelerated GPU Scheduling sees olema, mõnel on seetõttu mängudes valik ära kadunud.
See on sees ja kontrollitud, ikka tunde üritasin tööle saada ja googeldada. Lõpuks aitas Steami enda community search, tuleb välja et DLSS3 polegi veel välja tulnud Cyberpunkile, üksikutel youtuberitel oli betale ligipääs ja sealt videodest ma seda ise ka nägin -
https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/0/3486374957070271934/?ctp=7
tsitaat:
Originally posted by dehostingup12:
So DLSS 3 frame generation is not avaible yet for Cyberpunk, but there is video on youtube with the option ? i mean can we make this more consusing?
Nvidia got a preview build with it enabled. Believe some in the press also received that build. CDPR haven't released it in game yet for whatever reason.
Paar päeva tagasi tuli välja Galax 4090 HOF 666W BIOS-iga, overclocki foorumi kutid juba paugutavad selle BIOS-iga rekordeid, eks peab ära proovima.
https://videocardz.com/newz/galax-officially-launches-geforce-rtx-4090-hof-dual-16-pin-and-666w-power-limit
Päris ägedad kaablid tulevad kaasa kaardiga, imeilus jääb ikka arvuti sees, jõle raske oleks lihtsalt see üleminek ära jätta olnud ja siis eraldi kõik kaablid kaardi külge ühendada. Kõigepealt toiteplokist veame ühe kaabli mitmeks ja siis enne kaarti veame need mitu kaablit üheks tagasi
Mul oli eelnevalt Corsair RM750X toitekas ja see vedas kenasti 500W 3090 MSI ära, arvestades et 4090 on väga raske mängudes powerlimitisse jõuda, siis vast veab 100W võimsam gold RM850X 4090 samuti ära. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
DLSS3 jaoks peab Hardware Accelerated GPU Scheduling sees olema, mõnel on seetõttu mängudes valik ära kadunud.
See on sees ja kontrollitud, ikka tunde üritasin tööle saada ja googeldada. Lõpuks aitas Steami enda community search, tuleb välja et DLSS3 polegi veel välja tulnud Cyberpunkile, üksikutel youtuberitel oli betale ligipääs ja sealt videodest ma seda ise ka nägin -
https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/0/3486374957070271934/?ctp=7
tsitaat:
Originally posted by dehostingup12:
So DLSS 3 frame generation is not avaible yet for Cyberpunk, but there is video on youtube with the option ? i mean can we make this more consusing?
Nvidia got a preview build with it enabled. Believe some in the press also received that build. CDPR haven't released it in game yet for whatever reason.
Paar päeva tagasi tuli välja Galax 4090 HOF 666W BIOS-iga, overclocki foorumi kutid juba paugutavad selle BIOS-iga rekordeid, eks peab ära proovima.
https://videocardz.com/newz/galax-officially-launches-geforce-rtx-4090-hof-dual-16-pin-and-666w-power-limit
Päris ägedad kaablid tulevad kaasa kaardiga, imeilus jääb ikka arvuti sees, jõle raske oleks lihtsalt see üleminek ära jätta olnud ja siis eraldi kõik kaablid kaardi külge ühendada. Kõigepealt toiteplokist veame ühe kaabli mitmeks ja siis enne kaarti veame need mitu kaablit üheks tagasi
Mul oli eelnevalt Corsair RM750X toitekas ja see vedas kenasti 500W 3090 MSI ära, arvestades et 4090 on väga raske mängudes powerlimitisse jõuda, siis vast veab 100W võimsam gold RM850X 4090 samuti ära.
endal ka 850x veab ära 4090 ja oc-ga veel:D kaart võtab 400-430w
prose 12700k ka oc-ga.
kunagi review vaatasin siis see toide annab isegi 1000w välja.
Loomulikult veab ära, sellest ei olegi jutt, aga kas 600w oled reaalselt ka näinud testides? Wirx tahab seal mingeid rekordeid purustada, seal ei pruugi sellest jätkuda...
Loomulikult veab ära, sellest ei olegi jutt, aga kas 600w oled reaalselt ka näinud testides? Wirx tahab seal mingeid rekordeid purustada, seal ei pruugi sellest jätkuda...
Loomulikult veab ära, sellest ei olegi jutt, aga kas 600w oled reaalselt ka näinud testides? Wirx tahab seal mingeid rekordeid purustada, seal ei pruugi sellest jätkuda...
no selljuhul ei riskiks jah:D
riskida ei ole seal midagi, lihtsalt ei pruugi saada sealt seda 600w kätte, seda hala on oc foorumis palju olnud...
Kolmes testitud 3dmarkis on mõned väga üksikud minust eespool olijad sellised, kellel pole veeplokki või vedelat lämmastiku. Gigabyte Waterforce on hea valik _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
alates 27:00, vs 4080:
- sarnane rastering jõudlus;
- on küll kaks sotti ehk odavam kuid kui 4080 praegune hind ei tööta siis töötab 7900XTX oma veel vähem;
- 4080 on igas tehnilises võtmes üle 7900XTX-ist: lisaks sarnasele Rasterization jõudlusele on märgatavalt parem RayTracing jõudlus, etemad upscaling tehnoloogiad (DLSS),on vooluefektiivsem ja vaiksem, parem toote tugi;
- antud hinnavahega pole pointi 7900XTX võtta. 1000€+ kaardi eest tahaks rohkemat.
Paraku 4080 hinda pole Nvidial vaja langetada konkurentsi tõttu.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kolmes testitud 3dmarkis on mõned väga üksikud minust eespool olijad sellised, kellel pole veeplokki või vedelat lämmastiku. Gigabyte Waterforce on hea valik
huvitav millest need punktid tulevad.?
mu kaart teeb ka 3030 core. ja palju väiksema vooluga? 440w peak näinud et mis see point selle 660 biosel on?
kui nüüd minui 3030 core ja sinu oma joonele panna siis mitu fps sa rohkem saad extra 160w eest?
või see ainult E peenise suurendamis teema 3dmarkis ja mängus 0 effect?
Eks mängudes ka ikka rohkem fps, mitte et neid mänge väga oleks, mis 4k peal alla 120fps toimiks. 3dmarkis saab paika tuunida, et samu seadeid hiljem mängudes kasutada. Videokaardi GPU MHz on ainult üks osa võrrandist, soojus, gpu ram, arvuti ram, cpu, emaplaadi kiirus, windows jpm asju kõik peavad ideaalsed olema.
FPS-i osas on näed 3dmark lehel result details (oranz pikk triip), vajuta peale ja siis Detailed scores, sealt saab aimu, eks iga test erinev nagu ka iga mäng. Port Royali tulemus sõltub 95% videokaardist, Speedway umbes sama. Time Spy Extreme sõltub 70% videokaardist, aga Graphic score 95% videokaardist.
Kui nüüd numbreid kõrvutada 4090FE "originaaliga", siis minul
Gigabyte waterforce 666W vs 4090FE 500W stock (erinevate reviewde põhjal)
Port royal 136fps vs 118fps
Time Spy Extreme test1 140fps vs 112fps
Time Spy Extreme test2 130fps vs 103fps
Ehk siis fps tõus 15-25%, aga see pole nüüd wattide tõttu ainult, ülejäänud overclock ka.
Edit: tegin testi 500W vs 666W, 28621p PortRoyalis igati kobe tulemus.
Mõlemal suht max tulemus, millega test lõppu jõudis, afterburneris 91% peal power, 166W annab 3fps lisaks ja 4c. Põhiline vahe tulebki sellest, et rohkemate wattidega saab kellasid kõrgemale keerata ja kaart ka hoiab neid kõrgemal testi lõpuni.
https://www.3dmark.com/compare/pr/1948965/pr/1946934# _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
huvitav millest need punktid tulevad.?
mu kaart teeb ka 3030 core. ja palju väiksema vooluga? 440w peak näinud et mis see point selle 660 biosel on?
kui nüüd minui 3030 core ja sinu oma joonele panna siis mitu fps sa rohkem saad extra 160w eest?
või see ainult E peenise suurendamis teema 3dmarkis ja mängus 0 effect?
huvitav millest need punktid tulevad.?
mu kaart teeb ka 3030 core. ja palju väiksema vooluga? 440w peak näinud et mis see point selle 660 biosel on?
kui nüüd minui 3030 core ja sinu oma joonele panna siis mitu fps sa rohkem saad extra 160w eest?
või see ainult E peenise suurendamis teema 3dmarkis ja mängus 0 effect?
palju mälu teeb?
ei tea ei harrasta viimast võtta +1000 panin afterburneris.
hetkel pelades hoiab 3000-3015 core ja rohkem suruma ei hakka max vool 440 enamus ajast 390w ei näe absull põhjust seda 3 fpsi taga ajada:D
Portal RTX kataloogist on juba RTX Remix faile ka teiste mängudega proovitud ja tulemus tundub paljulubav.
RTX saab vägagi teema olema vanemate mängude puhul kui RTX Remix lõpuks ametlikult välja tuleb ja modderid sellele sõrmed taha saavad
huvitav millest need punktid tulevad.?
mu kaart teeb ka 3030 core. ja palju väiksema vooluga? 440w peak näinud et mis see point selle 660 biosel on?
kui nüüd minui 3030 core ja sinu oma joonele panna siis mitu fps sa rohkem saad extra 160w eest?
või see ainult E peenise suurendamis teema 3dmarkis ja mängus 0 effect?
palju mälu teeb?
ei tea ei harrasta viimast võtta +1000 panin afterburneris.
hetkel pelades hoiab 3000-3015 core ja rohkem suruma ei hakka max vool 440 enamus ajast 390w ei näe absull põhjust seda 3 fpsi taga ajada:D
No tegelikult ikka natuke rohkem, kui 3fps-i. Galaxy 666W BIOSe muud settingud on samuti paremad, stockis tegi Gigabyte Waterforce 122fps, 500W peal 132fps ning 666W peal 136fps, teisisõnu overclockiga sai 11.4% kiirust juurde https://www.3dmark.com/compare/pr/1932535/pr/1948965/pr/1946934
Aga tõsi ta on, et isegi seda 11.4% pole lisa vaja 95% ajast, sest 4090 on stockis juba väga kiire ning hetkel annab otsida mängu, mis 4k peal alla 120fps jookseks. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Jep, need lisa 166W mingit märgatavat tulemust ei anna, egas nagunii mängudes ei hoia videokaarti viimasel piiril, liialt palju crashe tuleb.
Witcherile tuli täna uuendus, Ray tracing, DLSS3 jpm põnevat. Aga nagu tavaks saanud, siis CD Project suudab viimastel aastatel kõik tuksi keerata. Nii bugist update ei mäletagi ühelgi mängul. Steami community täis kaebusi ja täiesti põhjendatult. Mäng lihtsalt hakib pidevalt, kui lihtsam keskkond, siis mingi aja jooksul kaob ära ja max seadetega DLSS quality peal 150fps kandis, aga kui mõni keerulisem level valida, siis jääbki 10-20fps kandi hüplema. Vast saab mingi aeg asja korda, aga no hale, et CD project sellist asja üldse live lubab. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Siin ei ole mingit müstikat ja midagi pole otseselt valesti, lihtsalt on mõned faktorid nagu:
Väljas on aint highend ja kallid kaardid.
Turg on täis krüptobuumi ajal soetatud kaarte mida on tohutu tohutu hulk ja millest on enamikele mänguritele küll ja veel.
Palju oli neid kes jätsid 2K seeria vahele ja istusid oma 1080Ti'de peal kuid nüüd soetati 3K seeria kaart kui korralik upgrade - kas siis joppamise kohe alguses või hea hinnaga peale krüpto kokkukukkumist. Ehk uue kaardi soetajad üle ühe põlvkonna kuna siis on ikkagi korralik edasiminek.
Uued kaardid on võimsad kuid 1080p jaoks täielik overkill ja 1440p jaoks enamjaolt overkill. Vaadake näiteks steam survey'd - 65% istub 1080p peal, 11% 1440p peal ja aint 2% 4K peal. Ilmselgelt ei osta enamus 1440p omanikud 4080/4090 seeria kaarti. Samuti ei osta enamus 4K mollide omanikud 4080/4090 kaarti.
Inflatsioon ja kallite tilulilu asjade ostmise edasilükkamine.
Ehk siis samas valguses ei ennusta ka AMD'le mingit kosmilist kaartide müüki - põhjused samad.
Mina arvan sama jah mõlemad võivad vastu kubet saada. eks 2 aastapärast ostleb uue kaardi. Minujaoks vahet pole kas nahktagi kaart või naise oma mis on sobiv läheb takeriks. Kui nad mõlevad suudavad 300w juures olla ja 3slot kaart siis on in.
Lootuses ,et maailm peab 2 aastat vastu. Kui vasjad tulevad siis pole elu kah enam ja kaarti polegi uut vaja. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kui 3080 ja 3090 variantide saadavus on kesine ning neidki müüakse kirvehinnaga, siis mis see paar sotti juurde maksta pole ja uue generatsiooni kaart osta. Selles suhtes vildakas best sellers tõlgendus. Huvitaks pigem palju inimesi järelturult omale 3000 seeria tippmudeli viimase poole aasta jooksul on soetanud ning lähiajal 4000 seeriast märgi unenägusid ei näe, aga sellist statistikat pole kahjuks kusagilt võtta.
kui võtta tõsiselt seda, et praegune kraam on stock price collapse valem, siis tuleks seda ostma tormata. järelikult annavad liiga odavalt/madala marginaaliga _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
4080 Ei müü? Kui video ise näitab et mitmes suures poeketis (newegg, Best buy) on välja müüdud?
Välja ei ole müüdud osades Micro Center poodides, kuna nad limiteerivad oste: ühe isiku kohta 1 kaart. Ainult kohapeal saab osta.
4080 müüb väga nigelalt tõesti, kui võrrelda 3080 müügiga. Ei imestaks, kui see vahe on kordades ja egas põhjust ei pea kaugelt otsima - Ahnus! _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
See EU "sold" alla 1000 kaardi on ikka väga halb müüginumber. Ehk paar tuhat kokku terve EU peale kõikides poodides. Turul kus peaksid müüma sadades tuhandetes.
Kas midagi müüb hästi või halvasti sõltub ikka tootja endale seatud müügiootustest, tavaliselt regiooniti. Keegi ei mass tooda ilma prognoosita palju kaubaks võiks minna. Usutavasti väljaspool USA regiooni Custom kaartite tootjatest keegi teab mis suurt müüki pole oodanud. Huvitav oleks teada prognooside ja reaalse müügi vahekorda. Eks see tuleb kasumiaruannetest Q4 ja edasi. _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
See EU "sold" alla 1000 kaardi on ikka väga halb müüginumber. Ehk paar tuhat kokku terve EU peale kõikides poodides. Turul kus peaksid müüma sadades tuhandetes.
Mis kuupäeva seisuga? Ei imestaks, kui rahvas ootas RDNA3 launchi ära ning ikkagi võtab nüüd 4080 ligi.
See 4000 seeria on ju halb kaart et isegi alega ei taha seda. Mitmes online poes juba alandasid ja ikka ladudes. Mäletan kuidas 1080 polnud pea aasta kusagilt saada.
labidas, Tehniliselt on varasemad kivid rohkemgi kannatanud. LN2 all jooksutatakse kahe toitega ja serveri kaardid on 800W stock. Muidugi serverites on võimas jahutus seega stock jahutus neil on tükk passiivset metalli.
Ma arvan, et 1kW ei ole mingi probleem. Kivi kannatab selle ära. Peamine probleem on temperatuur sellise voolutarbe juures mille saab alla ainult serveri vesijahutusega stabiilselt või LN2-ga lühiajaliselt.
eGPU on tükk aega eksisteteerinud aga jah DIY segmendis tähendavad sellised monstrumid, et sul peab olema ülisuur kast a'la Lian Li V3000, Corsair Obsidian 1000 vms.
Minul on Dark Base Pro 900's tehniliselt quad slot 2080 Ti. Selle kivi on üks suuremaid mis kunagi consumer segmendis väljastatatud ja ütleme nii, et suvel kuni 375W just meeldiv ei ole arvuti kõrval. Ei kujuta ette mida 4090 666W kõrval tunneks keset suve. Vist nagu saunas.
Sinna on muidugi veel aega. Õnneks EU voolusüsteemid on tugevamad ja seda ohtu veel ei ole, et peakaitse välja lööks. USA's on see juba probleem üle 600W. Eriti kui samas arvutis ka 13900K.
4080te hinnad tunduvad tõesti ~100 raha võrra olema alla tulnud.
saksas on 1350 kandist neid saada.
isegi kohalikus arvutitargas on gainwardi oma kohal mitte väga müstilise 1469 eest. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Sügisel kaarte müüa on hea trikk tagasi anda ka ei saa ostsid sügisel. Suvel 300w isegi väga ebameeldiv pea võimatuks muutub arvutitaga tunned kuum õhk tuleb laua alt. Õhtuti ehk saab arvutitaha suvel kui päike keeranud istud kõik kleepub aken pärani lahti kasu pole. Ma jah ei kujuta mis juhtub 600w oodad sügist,talve. Kondinsoneeriga keerad oma elektroonika pekki niiskuse pärast mingi 3 aastat kui kasutad siis hiljem hakkavad probleemid. Kallis on ka. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
4080te hinnad tunduvad tõesti ~100 raha võrra olema alla tulnud.
saksas on 1350 kandist neid saada.
isegi kohalikus arvutitargas on gainwardi oma kohal mitte väga müstilise 1469 eest.
Mis on ikka 500€ kallim kui võiks miski 80 seeria junni eest
4080te hinnad tunduvad tõesti ~100 raha võrra olema alla tulnud.
saksas on 1350 kandist neid saada.
isegi kohalikus arvutitargas on gainwardi oma kohal mitte väga müstilise 1469 eest.
Mis on ikka 500€ kallim kui võiks miski 80 seeria junni eest
No aga võta siis arvutitargast 799.- eest AMD XTX.
4080te hinnad tunduvad tõesti ~100 raha võrra olema alla tulnud.
saksas on 1350 kandist neid saada.
isegi kohalikus arvutitargas on gainwardi oma kohal mitte väga müstilise 1469 eest.
Mis on ikka 500€ kallim kui võiks miski 80 seeria junni eest
No aga võta siis arvutitargast 799.- eest AMD XTX.
Ma pidin kohe selle peale minema vaatma, et mida helli, kas tõesti.... a no muidugi ei ole ju! _________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
londiste, Nvidia korrigeeris FE hindasid hiljuti Euroopas -5% jagu mis juhtumisi klapib viimase aja ~5% euro tugevnemisega US dollari vastu. Muidugi on ka sügavamaid spekulatsioone, sest YT spekulantidel on vaja kontenti toota . Tootjatel on võimalus ka hinnas veel pisku alla minna kui kurss toetab ja on ruumi. Ma ise pakuks hinnad lähiajal enam alla ei tule kui Nvidia on rahul müügitulemustega. _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
londiste, Nvidia korrigeeris FE hindasid hiljuti Euroopas -5% jagu mis juhtumisi klapib viimase aja ~5% euro tugevnemisega US dollari vastu. Muidugi on ka sügavamaid spekulatsioone, sest YT spekulantidel on vaja kontenti toota . Tootjatel on võimalus ka hinnas veel pisku alla minna kui kurss toetab ja on ruumi. Ma ise pakuks hinnad lähiajal enam alla ei tule kui Nvidia on rahul müügitulemustega.
on jah euri kurss usd vastu tugevnenud. see 1350 ongi usa msrp + käibekas eurodes. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Iroonilisel kombel on power connector mõistlikumas kohas kui kõigil teistel.
See oleks vesijahutuse jaoks ideaalne. Odav blower jahutus mis niikuinii kapi seisma panna ja true 2-slot.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.