Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2022 20:46:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
m8markus kirjutas:
Mis plaate ma vaatan? Ma panin sulle hinnad ka mees, mis plaate ma vaatan ja tõesti ei viitsi sinuga siin vaielda kogu aeg MSI küsib veel rohkem ja Giga samas klassis. Kui VR kasutada ei tasu üldse ADM poole vaadata, sest seal on kogu aeg probleemid nendega...Ostaks hea meelga AMD aga ei näe mingit põhjust hetkel.

No kui sa vaatad ainult ASUS'e Z790 plaate, siis muidugi tundub kõik kallis icon_lol.gif

Mis probleemid AMD ja VR'ga siis täpsemalt on?


Ma ei tea pole süvenenud sellesse, aga VR foorumis on kogu aeg probleeme mõni ei saa üldse tööle küll GPU ja küll CPU-ga, nvidiaga on samuti aga mitte nii palju, seal pigem mingid laagi ja värinate probleemid...Päris palju kuuleb seda, et kui tahad VR-ga toimetada siis parem Intel ja nvidia
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2022 12:28:30 vasta tsitaadiga

s4nder kirjutas:
DLSS3 jaoks peab Hardware Accelerated GPU Scheduling sees olema, mõnel on seetõttu mängudes valik ära kadunud.

See on sees ja kontrollitud, ikka tunde üritasin tööle saada ja googeldada. Lõpuks aitas Steami enda community search, tuleb välja et DLSS3 polegi veel välja tulnud Cyberpunkile, üksikutel youtuberitel oli betale ligipääs ja sealt videodest ma seda ise ka nägin -
https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/0/3486374957070271934/?ctp=7
tsitaat:
Originally posted by dehostingup12:
So DLSS 3 frame generation is not avaible yet for Cyberpunk, but there is video on youtube with the option ? i mean can we make this more consusing?
Nvidia got a preview build with it enabled. Believe some in the press also received that build. CDPR haven't released it in game yet for whatever reason.


Paar päeva tagasi tuli välja Galax 4090 HOF 666W BIOS-iga, overclocki foorumi kutid juba paugutavad selle BIOS-iga rekordeid, eks peab ära proovima.
https://videocardz.com/newz/galax-officially-launches-geforce-rtx-4090-hof-dual-16-pin-and-666w-power-limit
Päris ägedad kaablid tulevad kaasa kaardiga, imeilus jääb ikka arvuti sees, jõle raske oleks lihtsalt see üleminek ära jätta olnud ja siis eraldi kõik kaablid kaardi külge ühendada. Kõigepealt toiteplokist veame ühe kaabli mitmeks ja siis enne kaarti veame need mitu kaablit üheks tagasi eusa_wall.gif


Mul oli eelnevalt Corsair RM750X toitekas ja see vedas kenasti 500W 3090 MSI ära, arvestades et 4090 on väga raske mängudes powerlimitisse jõuda, siis vast veab 100W võimsam gold RM850X 4090 samuti ära.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2022 15:59:00 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
s4nder kirjutas:
DLSS3 jaoks peab Hardware Accelerated GPU Scheduling sees olema, mõnel on seetõttu mängudes valik ära kadunud.

See on sees ja kontrollitud, ikka tunde üritasin tööle saada ja googeldada. Lõpuks aitas Steami enda community search, tuleb välja et DLSS3 polegi veel välja tulnud Cyberpunkile, üksikutel youtuberitel oli betale ligipääs ja sealt videodest ma seda ise ka nägin -
https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/0/3486374957070271934/?ctp=7
tsitaat:
Originally posted by dehostingup12:
So DLSS 3 frame generation is not avaible yet for Cyberpunk, but there is video on youtube with the option ? i mean can we make this more consusing?
Nvidia got a preview build with it enabled. Believe some in the press also received that build. CDPR haven't released it in game yet for whatever reason.


Paar päeva tagasi tuli välja Galax 4090 HOF 666W BIOS-iga, overclocki foorumi kutid juba paugutavad selle BIOS-iga rekordeid, eks peab ära proovima.
https://videocardz.com/newz/galax-officially-launches-geforce-rtx-4090-hof-dual-16-pin-and-666w-power-limit
Päris ägedad kaablid tulevad kaasa kaardiga, imeilus jääb ikka arvuti sees, jõle raske oleks lihtsalt see üleminek ära jätta olnud ja siis eraldi kõik kaablid kaardi külge ühendada. Kõigepealt toiteplokist veame ühe kaabli mitmeks ja siis enne kaarti veame need mitu kaablit üheks tagasi eusa_wall.gif


Mul oli eelnevalt Corsair RM750X toitekas ja see vedas kenasti 500W 3090 MSI ära, arvestades et 4090 on väga raske mängudes powerlimitisse jõuda, siis vast veab 100W võimsam gold RM850X 4090 samuti ära.


endal ka 850x veab ära 4090 ja oc-ga veel:D kaart võtab 400-430w
prose 12700k ka oc-ga.
kunagi review vaatasin siis see toide annab isegi 1000w välja.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2022 16:30:35 vasta tsitaadiga

Loomulikult veab ära, sellest ei olegi jutt, aga kas 600w oled reaalselt ka näinud testides? Wirx tahab seal mingeid rekordeid purustada, seal ei pruugi sellest jätkuda...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2022 16:33:04 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
Loomulikult veab ära, sellest ei olegi jutt, aga kas 600w oled reaalselt ka näinud testides? Wirx tahab seal mingeid rekordeid purustada, seal ei pruugi sellest jätkuda...


no selljuhul ei riskiks jah:D
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2022 16:38:23 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
m8markus kirjutas:
Loomulikult veab ära, sellest ei olegi jutt, aga kas 600w oled reaalselt ka näinud testides? Wirx tahab seal mingeid rekordeid purustada, seal ei pruugi sellest jätkuda...


no selljuhul ei riskiks jah:D


riskida ei ole seal midagi, lihtsalt ei pruugi saada sealt seda 600w kätte, seda hala on oc foorumis palju olnud...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2022 17:50:56 vasta tsitaadiga

Järgmise põlvkonna teemat veel pole vist, nii et läheb praegu siia: https://wccftech.com/nvidia-next-generation-blackwell-gpu-architecture-will-launch-in-2024/
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.12.2022 17:59:23 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Järgmise põlvkonna teemat veel pole vist, nii et läheb praegu siia: https://wccftech.com/nvidia-next-generation-blackwell-gpu-architecture-will-launch-in-2024/
5090 - 3500€, 5080 - 2500€, 5070 - 1800€
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 15:08:22 vasta tsitaadiga

No egas muidu teada saa, kui ise ära ei testi - lasin 666W Galax HOF BIOS-e peale ja voilaa, kenasti igas topis sees
Galax BIOS rules!

Portroyal 29356 https://www.3dmark.com/pr/1946934

Speedway 11198 https://www.3dmark.com/sw/150467

Time spy extreme graphics 22123 https://www.3dmark.com/spy/33454533

Võrdlesin ka Asuse 600W BIOSega samade setinguga
https://www.3dmark.com/compare/pr/1940074/pr/1946716
28 537 vs 29 174
link
See vahe ei tule nüüd lisandunud 66W vaid sellest, et Galaxi BIOS on parem

GPU-Z näitas max board power draw 650W....seda siis 850W PSU juures, ei täheldanud ühtegi probleemi. Kusjuures originaal Gigabyte BIOSega testides täpselt samades kohtades viskas teinekord ventikate pöörded korraks nagu alla, Galaxiga polnud kordagi seda asja.
https://www.3dmark.com/spy/33455195
https://www.overclock.net/cdn-cgi/image/format=auto,onerror=redirect,width=1920,height=1920,fit=scale-down/https://www.overclock.net/attachments/timespy-666w-gpu-z-jpg.2588288/


Kolmes testitud 3dmarkis on mõned väga üksikud minust eespool olijad sellised, kellel pole veeplokki või vedelat lämmastiku. Gigabyte Waterforce on hea valik thumbs_up.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.12.2022 17:35:15 vasta tsitaadiga

Halb uudis neile kes 4080 hinnalangust ootavad on see, et puudub vähemalt hinnasurve konkurendilt 7900XTX näol.

Killhoven kirjutas:
Nagu arvata oli, siis palju kära ja vähe villa. 4080 asemel seda kindlasti ei saa eelistada. Tegelikult HU võtab hästi kokku:
Spoiler Spoiler Spoiler

alates 27:00, vs 4080:
- sarnane rastering jõudlus;
- on küll kaks sotti ehk odavam kuid kui 4080 praegune hind ei tööta siis töötab 7900XTX oma veel vähem;
- 4080 on igas tehnilises võtmes üle 7900XTX-ist: lisaks sarnasele Rasterization jõudlusele on märgatavalt parem RayTracing jõudlus, etemad upscaling tehnoloogiad (DLSS),on vooluefektiivsem ja vaiksem, parem toote tugi;
- antud hinnavahega pole pointi 7900XTX võtta. 1000€+ kaardi eest tahaks rohkemat.

Paraku 4080 hinda pole Nvidial vaja langetada konkurentsi tõttu.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2022 23:22:05 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
No egas muidu teada saa, kui ise ära ei testi - lasin 666W Galax HOF BIOS-e peale ja voilaa, kenasti igas topis sees
Galax BIOS rules!

Portroyal 29356 https://www.3dmark.com/pr/1946934

Speedway 11198 https://www.3dmark.com/sw/150467

Time spy extreme graphics 22123 https://www.3dmark.com/spy/33454533

Võrdlesin ka Asuse 600W BIOSega samade setinguga
https://www.3dmark.com/compare/pr/1940074/pr/1946716
28 537 vs 29 174
link
See vahe ei tule nüüd lisandunud 66W vaid sellest, et Galaxi BIOS on parem

GPU-Z näitas max board power draw 650W....seda siis 850W PSU juures, ei täheldanud ühtegi probleemi. Kusjuures originaal Gigabyte BIOSega testides täpselt samades kohtades viskas teinekord ventikate pöörded korraks nagu alla, Galaxiga polnud kordagi seda asja.
https://www.3dmark.com/spy/33455195
https://www.overclock.net/cdn-cgi/image/format=auto,onerror=redirect,width=1920,height=1920,fit=scale-down/https://www.overclock.net/attachments/timespy-666w-gpu-z-jpg.2588288/


Kolmes testitud 3dmarkis on mõned väga üksikud minust eespool olijad sellised, kellel pole veeplokki või vedelat lämmastiku. Gigabyte Waterforce on hea valik thumbs_up.gif

huvitav millest need punktid tulevad.?
mu kaart teeb ka 3030 core. ja palju väiksema vooluga? 440w peak näinud et mis see point selle 660 biosel on?
kui nüüd minui 3030 core ja sinu oma joonele panna siis mitu fps sa rohkem saad extra 160w eest?
või see ainult E peenise suurendamis teema 3dmarkis ja mängus 0 effect?
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 12:03:29 vasta tsitaadiga

Eks mängudes ka ikka rohkem fps, mitte et neid mänge väga oleks, mis 4k peal alla 120fps toimiks. 3dmarkis saab paika tuunida, et samu seadeid hiljem mängudes kasutada. Videokaardi GPU MHz on ainult üks osa võrrandist, soojus, gpu ram, arvuti ram, cpu, emaplaadi kiirus, windows jpm asju kõik peavad ideaalsed olema.
FPS-i osas on näed 3dmark lehel result details (oranz pikk triip), vajuta peale ja siis Detailed scores, sealt saab aimu, eks iga test erinev nagu ka iga mäng. Port Royali tulemus sõltub 95% videokaardist, Speedway umbes sama. Time Spy Extreme sõltub 70% videokaardist, aga Graphic score 95% videokaardist.
Kui nüüd numbreid kõrvutada 4090FE "originaaliga", siis minul
Gigabyte waterforce 666W vs 4090FE 500W stock (erinevate reviewde põhjal)
Port royal 136fps vs 118fps
Time Spy Extreme test1 140fps vs 112fps
Time Spy Extreme test2 130fps vs 103fps
Ehk siis fps tõus 15-25%, aga see pole nüüd wattide tõttu ainult, ülejäänud overclock ka.

Edit: tegin testi 500W vs 666W, 28621p PortRoyalis igati kobe tulemus.
Mõlemal suht max tulemus, millega test lõppu jõudis, afterburneris 91% peal power, 166W annab 3fps lisaks ja 4c. Põhiline vahe tulebki sellest, et rohkemate wattidega saab kellasid kõrgemale keerata ja kaart ka hoiab neid kõrgemal testi lõpuni.
https://www.3dmark.com/compare/pr/1948965/pr/1946934#

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 16:40:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

huvitav millest need punktid tulevad.?
mu kaart teeb ka 3030 core. ja palju väiksema vooluga? 440w peak näinud et mis see point selle 660 biosel on?
kui nüüd minui 3030 core ja sinu oma joonele panna siis mitu fps sa rohkem saad extra 160w eest?
või see ainult E peenise suurendamis teema 3dmarkis ja mängus 0 effect?


palju mälu teeb?
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 19:04:47 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
tsitaat:

huvitav millest need punktid tulevad.?
mu kaart teeb ka 3030 core. ja palju väiksema vooluga? 440w peak näinud et mis see point selle 660 biosel on?
kui nüüd minui 3030 core ja sinu oma joonele panna siis mitu fps sa rohkem saad extra 160w eest?
või see ainult E peenise suurendamis teema 3dmarkis ja mängus 0 effect?


palju mälu teeb?


ei tea ei harrasta viimast võtta +1000 panin afterburneris.
hetkel pelades hoiab 3000-3015 core ja rohkem suruma ei hakka max vool 440 enamus ajast 390w ei näe absull põhjust seda 3 fpsi taga ajada:D
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2022 20:39:24 vasta tsitaadiga

Portal RTX kataloogist on juba RTX Remix faile ka teiste mängudega proovitud ja tulemus tundub paljulubav.
RTX saab vägagi teema olema vanemate mängude puhul kui RTX Remix lõpuks ametlikult välja tuleb ja modderid sellele sõrmed taha saavad icon_eek.gif

https://wccftech.com/portal-rtx-dropped-into-other-games-half-life-2-max-payne-swat-4-makes-them-drop-dead-gorgeous/
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 09:35:17 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
m8markus kirjutas:
tsitaat:

huvitav millest need punktid tulevad.?
mu kaart teeb ka 3030 core. ja palju väiksema vooluga? 440w peak näinud et mis see point selle 660 biosel on?
kui nüüd minui 3030 core ja sinu oma joonele panna siis mitu fps sa rohkem saad extra 160w eest?
või see ainult E peenise suurendamis teema 3dmarkis ja mängus 0 effect?


palju mälu teeb?


ei tea ei harrasta viimast võtta +1000 panin afterburneris.
hetkel pelades hoiab 3000-3015 core ja rohkem suruma ei hakka max vool 440 enamus ajast 390w ei näe absull põhjust seda 3 fpsi taga ajada:D


No tegelikult ikka natuke rohkem, kui 3fps-i. Galaxy 666W BIOSe muud settingud on samuti paremad, stockis tegi Gigabyte Waterforce 122fps, 500W peal 132fps ning 666W peal 136fps, teisisõnu overclockiga sai 11.4% kiirust juurde https://www.3dmark.com/compare/pr/1932535/pr/1948965/pr/1946934
Aga tõsi ta on, et isegi seda 11.4% pole lisa vaja 95% ajast, sest 4090 on stockis juba väga kiire ning hetkel annab otsida mängu, mis 4k peal alla 120fps jookseks.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 12:26:34 vasta tsitaadiga

500W pealt 666W peale 4FPS-i saama minna ei ole just väga mõttekas. Stockist 500W peale hüpe on vähemalt märgatav ehk.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2022 13:03:57 vasta tsitaadiga

Jep, need lisa 166W mingit märgatavat tulemust ei anna, egas nagunii mängudes ei hoia videokaarti viimasel piiril, liialt palju crashe tuleb.
Witcherile tuli täna uuendus, Ray tracing, DLSS3 jpm põnevat. Aga nagu tavaks saanud, siis CD Project suudab viimastel aastatel kõik tuksi keerata. Nii bugist update ei mäletagi ühelgi mängul. Steami community täis kaebusi ja täiesti põhjendatult. Mäng lihtsalt hakib pidevalt, kui lihtsam keskkond, siis mingi aja jooksul kaob ära ja max seadetega DLSS quality peal 150fps kandis, aga kui mõni keerulisem level valida, siis jääbki 10-20fps kandi hüplema. Vast saab mingi aeg asja korda, aga no hale, et CD project sellist asja üldse live lubab.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.12.2022 16:53:51 vasta tsitaadiga

4080 müüb hästi https://twitter.com/areejs12/status/1602998585443766272
NVIDIA RTX 4080 ($1,459) is the #1 Bestselling GPU on Newegg, RTX 4090 at #3

E: 4080 on nr1 müügitabelis ja 4090 nr3 (out of stock). icon_eek.gif
https://www.newegg.com/d/Best-Sellers/GPUs-Video-Graphics-Cards/s/ID-48

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 16.12.2022 16:07:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2022 12:20:07 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4060-ti-specs-ad106-gpu-4352-cores-8-gb-gddr6-220w-tdp-short-pcb-rumor/ 4060ti

edit: https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4070-ti-benchmarks-leak-almost-on-par-with-amd-rx-7900-xtx-in-geekbench-opencl/ 4070ti

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2022 13:49:49 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 16.12.2022 14:40:15 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:

Link
kas amd tegi nvidiaga võrreldes sama ägeda kaardi ja müüb seda mõistliku hinnaga?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2022 18:34:00 vasta tsitaadiga

Siin ei ole mingit müstikat ja midagi pole otseselt valesti, lihtsalt on mõned faktorid nagu:

Väljas on aint highend ja kallid kaardid.

Turg on täis krüptobuumi ajal soetatud kaarte mida on tohutu tohutu hulk ja millest on enamikele mänguritele küll ja veel.

Palju oli neid kes jätsid 2K seeria vahele ja istusid oma 1080Ti'de peal kuid nüüd soetati 3K seeria kaart kui korralik upgrade - kas siis joppamise kohe alguses või hea hinnaga peale krüpto kokkukukkumist. Ehk uue kaardi soetajad üle ühe põlvkonna kuna siis on ikkagi korralik edasiminek.

Uued kaardid on võimsad kuid 1080p jaoks täielik overkill ja 1440p jaoks enamjaolt overkill. Vaadake näiteks steam survey'd - 65% istub 1080p peal, 11% 1440p peal ja aint 2% 4K peal. Ilmselgelt ei osta enamus 1440p omanikud 4080/4090 seeria kaarti. Samuti ei osta enamus 4K mollide omanikud 4080/4090 kaarti.

Inflatsioon ja kallite tilulilu asjade ostmise edasilükkamine.


Ehk siis samas valguses ei ennusta ka AMD'le mingit kosmilist kaartide müüki - põhjused samad.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2022 18:51:06 vasta tsitaadiga

Mina arvan sama jah mõlemad võivad vastu kubet saada. eks 2 aastapärast ostleb uue kaardi. Minujaoks vahet pole kas nahktagi kaart või naise oma mis on sobiv läheb takeriks. Kui nad mõlevad suudavad 300w juures olla ja 3slot kaart siis on in.
Lootuses ,et maailm peab 2 aastat vastu. Kui vasjad tulevad siis pole elu kah enam ja kaarti polegi uut vaja.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2022 20:21:40 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
4080 müüb hästi https://twitter.com/areejs12/status/1602998585443766272
NVIDIA RTX 4080 ($1,459) is the #1 Bestselling GPU on Newegg, RTX 4090 at #3

E: 4080 on nr1 müügitabelis ja 4090 nr3 (out of stock). icon_eek.gif
https://www.newegg.com/d/Best-Sellers/GPUs-Video-Graphics-Cards/s/ID-48


Kui 3080 ja 3090 variantide saadavus on kesine ning neidki müüakse kirvehinnaga, siis mis see paar sotti juurde maksta pole ja uue generatsiooni kaart osta. Selles suhtes vildakas best sellers tõlgendus. Huvitaks pigem palju inimesi järelturult omale 3000 seeria tippmudeli viimase poole aasta jooksul on soetanud ning lähiajal 4000 seeriast märgi unenägusid ei näe, aga sellist statistikat pole kahjuks kusagilt võtta.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2022 21:44:10 vasta tsitaadiga

kui võtta tõsiselt seda, et praegune kraam on stock price collapse valem, siis tuleks seda ostma tormata. järelikult annavad liiga odavalt/madala marginaaliga icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.12.2022 11:25:02 vasta tsitaadiga

Klassikaline Gigabyte: My Gigabyte 4090 Windforce is missing thermal pads for one mosfet and two inductors
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2022 13:26:18 vasta tsitaadiga

no nii odavatel kaartidel ei saagi olla kõiki patju
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2022 18:07:50 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 09:32:44 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 21.12.2022 11:28:43 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


4080 Ei müü? Kui video ise näitab et mitmes suures poeketis (newegg, Best buy) on välja müüdud?
Välja ei ole müüdud osades Micro Center poodides, kuna nad limiteerivad oste: ühe isiku kohta 1 kaart. Ainult kohapeal saab osta.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 11:36:05 vasta tsitaadiga

4080 müüb väga nigelalt tõesti, kui võrrelda 3080 müügiga. Ei imestaks, kui see vahe on kordades ja egas põhjust ei pea kaugelt otsima - Ahnus!
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 13:26:41 vasta tsitaadiga

See EU "sold" alla 1000 kaardi on ikka väga halb müüginumber. Ehk paar tuhat kokku terve EU peale kõikides poodides. Turul kus peaksid müüma sadades tuhandetes.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.12.2022 13:40:07 vasta tsitaadiga

Kas midagi müüb hästi või halvasti sõltub ikka tootja endale seatud müügiootustest, tavaliselt regiooniti. Keegi ei mass tooda ilma prognoosita palju kaubaks võiks minna. Usutavasti väljaspool USA regiooni Custom kaartite tootjatest keegi teab mis suurt müüki pole oodanud. Huvitav oleks teada prognooside ja reaalse müügi vahekorda. Eks see tuleb kasumiaruannetest Q4 ja edasi.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 14:28:38 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
See EU "sold" alla 1000 kaardi on ikka väga halb müüginumber. Ehk paar tuhat kokku terve EU peale kõikides poodides. Turul kus peaksid müüma sadades tuhandetes.

Mis kuupäeva seisuga? Ei imestaks, kui rahvas ootas RDNA3 launchi ära ning ikkagi võtab nüüd 4080 ligi.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 21.12.2022 15:16:10 vasta tsitaadiga

See 4000 seeria on ju halb kaart et isegi alega ei taha seda. Mitmes online poes juba alandasid ja ikka ladudes. Mäletan kuidas 1080 polnud pea aasta kusagilt saada.


Kas nVidin on uhke selle lolluse üle? icon_eek.gif icon_lol.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 15:31:35 vasta tsitaadiga

Huvitav kui palju voolu see kiip kannatab. 1kW? Varsti on GPU eraldi kastis arvutikasti kõrval.
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 16:25:29 vasta tsitaadiga

labidas, Tehniliselt on varasemad kivid rohkemgi kannatanud. LN2 all jooksutatakse kahe toitega ja serveri kaardid on 800W stock. Muidugi serverites on võimas jahutus seega stock jahutus neil on tükk passiivset metalli.
Ma arvan, et 1kW ei ole mingi probleem. Kivi kannatab selle ära. Peamine probleem on temperatuur sellise voolutarbe juures mille saab alla ainult serveri vesijahutusega stabiilselt või LN2-ga lühiajaliselt.

eGPU on tükk aega eksisteteerinud aga jah DIY segmendis tähendavad sellised monstrumid, et sul peab olema ülisuur kast a'la Lian Li V3000, Corsair Obsidian 1000 vms.
Minul on Dark Base Pro 900's tehniliselt quad slot 2080 Ti. Selle kivi on üks suuremaid mis kunagi consumer segmendis väljastatatud ja ütleme nii, et suvel kuni 375W just meeldiv ei ole arvuti kõrval. Ei kujuta ette mida 4090 666W kõrval tunneks keset suve. Vist nagu saunas.
Sinna on muidugi veel aega. Õnneks EU voolusüsteemid on tugevamad ja seda ohtu veel ei ole, et peakaitse välja lööks. USA's on see juba probleem üle 600W. Eriti kui samas arvutis ka 13900K.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 18:34:47 vasta tsitaadiga

4080te hinnad tunduvad tõesti ~100 raha võrra olema alla tulnud.
saksas on 1350 kandist neid saada.
isegi kohalikus arvutitargas on gainwardi oma kohal mitte väga müstilise 1469 eest.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 19:17:14 vasta tsitaadiga

Sügisel kaarte müüa on hea trikk tagasi anda ka ei saa ostsid sügisel. Suvel 300w isegi väga ebameeldiv pea võimatuks muutub arvutitaga tunned kuum õhk tuleb laua alt. Õhtuti ehk saab arvutitaha suvel kui päike keeranud istud kõik kleepub aken pärani lahti kasu pole. Ma jah ei kujuta mis juhtub 600w oodad sügist,talve. icon_lol.gif Kondinsoneeriga keerad oma elektroonika pekki niiskuse pärast mingi 3 aastat kui kasutad siis hiljem hakkavad probleemid. Kallis on ka.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 19:28:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
4080te hinnad tunduvad tõesti ~100 raha võrra olema alla tulnud.
saksas on 1350 kandist neid saada.
isegi kohalikus arvutitargas on gainwardi oma kohal mitte väga müstilise 1469 eest.


Mis on ikka 500€ kallim kui võiks miski 80 seeria junni eest
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 20:10:31 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
londiste kirjutas:
4080te hinnad tunduvad tõesti ~100 raha võrra olema alla tulnud.
saksas on 1350 kandist neid saada.
isegi kohalikus arvutitargas on gainwardi oma kohal mitte väga müstilise 1469 eest.


Mis on ikka 500€ kallim kui võiks miski 80 seeria junni eest


No aga võta siis arvutitargast 799.- eest AMD XTX.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 20:33:45 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
londiste kirjutas:
4080te hinnad tunduvad tõesti ~100 raha võrra olema alla tulnud.
saksas on 1350 kandist neid saada.
isegi kohalikus arvutitargas on gainwardi oma kohal mitte väga müstilise 1469 eest.


Mis on ikka 500€ kallim kui võiks miski 80 seeria junni eest


No aga võta siis arvutitargast 799.- eest AMD XTX.


Ma pidin kohe selle peale minema vaatma, et mida helli, kas tõesti.... a no muidugi ei ole ju! icon_biggrin.gif

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.12.2022 21:17:42 vasta tsitaadiga

londiste, Nvidia korrigeeris FE hindasid hiljuti Euroopas -5% jagu mis juhtumisi klapib viimase aja ~5% euro tugevnemisega US dollari vastu. Muidugi on ka sügavamaid spekulatsioone, sest YT spekulantidel on vaja kontenti toota icon_smile.gif . Tootjatel on võimalus ka hinnas veel pisku alla minna kui kurss toetab ja on ruumi. Ma ise pakuks hinnad lähiajal enam alla ei tule kui Nvidia on rahul müügitulemustega.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 22:54:45 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
londiste, Nvidia korrigeeris FE hindasid hiljuti Euroopas -5% jagu mis juhtumisi klapib viimase aja ~5% euro tugevnemisega US dollari vastu. Muidugi on ka sügavamaid spekulatsioone, sest YT spekulantidel on vaja kontenti toota icon_smile.gif . Tootjatel on võimalus ka hinnas veel pisku alla minna kui kurss toetab ja on ruumi. Ma ise pakuks hinnad lähiajal enam alla ei tule kui Nvidia on rahul müügitulemustega.
on jah euri kurss usd vastu tugevnenud. see 1350 ongi usa msrp + käibekas eurodes.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
Aeg Maha 2n
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2022 14:46:32 vasta tsitaadiga

punase silmaga tüüp räägib mõistlikku juttu

Link
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraaks
HV kasutaja


liitunud: 04.02.2002




sõnum 30.12.2022 03:56:50 vasta tsitaadiga

Juba temperatuuri pärast ostan 4090 vs 3090, loll olin, ostke mu 3090 strix ära. Piniseb ka. Ordi garantii. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
_________________
lillekasvatus.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2022 10:20:34 vasta tsitaadiga

Palju maksab?
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2022 14:59:50 vasta tsitaadiga

2-slot Air-Cooled GeForce RTX 4090 with Lateral Blower Shows Up in China
https://www.techpowerup.com/302801/2-slot-air-cooled-geforce-rtx-4090-with-lateral-blower-shows-up-in-china

Spoiler Spoiler Spoiler


Iroonilisel kombel on power connector mõistlikumas kohas kui kõigil teistel.
See oleks vesijahutuse jaoks ideaalne. Odav blower jahutus mis niikuinii kapi seisma panna ja true 2-slot.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2023 22:05:55 vasta tsitaadiga


Link


4070TI

FE ei tule sellest, kahjuks.

https://www.techpowerup.com/302975/nvidia-geforce-rtx-4070-ti-launched-at-usd-799-with-performance-matching-rtx-3090-ti

MSRP $799

edit:
GA104 - 392 mm² - 225W - 8GB G6X - 256bit - 3070Ti $599
TU104 - 295 mm² - 290W - 12GB G6X - 192bit - 4070Ti $799

Arusaadav miks nVidia tahtis seda müüa 4080 12GB nime all.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.