Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 14:03:38 vasta tsitaadiga

eYper kirjutas:
nexus4 kirjutas:
Mul lausa 5-6 tükki neid, vaata tegin mingi aeg postituse ka neist. Otseselt kiita pole, aga paremat ka pole leidnud.

Lugesin jah, et dimmeri releed lekivad.

Hetkel vist kõige suuremad kandidaadid on:
* Tavaline relee DIN liistul valgustuse sisse/välja juhtimiseks > Shelly 3PRO Ethernet toega
* Dimmerdatav relee DIN liistul > Qubino DIN Dimmer Z-wave toega


Lisaks lekkimisele tasuks veel välja tuua, et kui ühte kanalit lülitan siis teises kanalis dimmerdatud lamp vilgub. Otseselt ei sega aga jällegi, päris õige pole.

Üks moodul on veel sellise veaga, et mingi hetk terve moodul freezib, ehk see asend mis oli kõigil väljunditel see jääb - kuniks kilbist teen restarti ehk vool maha ja peale tagasi. Korra kuus käin umbes restartimas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olaf
 
Olaf

liitunud: 14.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 17:27:39 vasta tsitaadiga

Tere!

Siin kindlasti inimesi, kes oskab kohe infot ja kogemusi jagada.

Eesmärk: iPhone'ist läbi Apple enda "Home" äpi õues tuli põlema saada. Wifi on tule raadiuses kenasti olemas. Muid targakodu lahendusi ega "hub'e" ei ole.

Ehk seinast tuleb välja juhe, mille otsas on õuevalgusti. Kui "klahv on sees", siis tuli põleb ja kui klahv on väljas, siis on tuli kustus.
Kas ja millise vidina peaks panema vahele, et "sees klahviga" saaksin eemalt tule põlema panna? Eks see veidi kehv lahendus on, sest pidevat toidet ei õnnestu lambi juurde viia ja seega hakkaks läbi äpi juhtimine toimima ainult siis, kui lüliliti õiges asendis on.

Vajalik oleks, et kindlasti saaks läbi Iphone-i "Home" äpi seda juhtida. Põhjuseks see, et sellel on olemas kiire "Widget", millest saaksin lülitada. Mingit eraldi äppi ei tahaks selleks alati avada.

Peaks kannatama miinuskraade, kuna vidina paneks õue lambi juurde seinale. Kui vidin ise niiskuskindel ei ole, siis paneks seadme niiskuskindlasse harukarpi.

Kvaliteet peaks korralik olema, täitsa suvalist hiinakat ei julge nii õue ühendada.

Ideaalne oleks, kui seadme saaks osta kusagilt Eesti kauplusest/epoest. Ei jõua kuude kaupa välismaa kaupa oodata.

Tänud! beer_yum.gif thumbs_up.gif

// Muudetud //

Ma hakkan aru saama, et läbi iPhone "Home" äpi neid vist juhtida ei saagi, kui mingit "hub'i" pole, sest mingi vidin peab serverina toimima ja läbi selle hakkaks andmed liikuma.

Kui nii, siis pean olude sunnil ikka mingit kolmanda poole rakendust kasutama. Nüüd küsimus, et millise tootja seade on normaalse rakendusega? Ei tahaks mingit hiina keelset äppi, kus suvalised reklaamid jooksevad.

Mõttes siis, et mingi selline vidin, kuid mis kannatab ka miinus kraade ja natukene niiskust, mis IP harukarpi sattuda võib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.11.2022 20:36:41 vasta tsitaadiga

Ma kasutan sellist ja palju teisi sensoreid. Kui wifi leviala on saadaval siis ei leia ühtegi miinust, et miks peaksin nurisema.
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2022 20:41:53 vasta tsitaadiga

Tasmota nendele peale ja pole rakendust vaja thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 22:38:42 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
...kuniks kilbist teen restarti ehk vool maha ja peale tagasi. Korra kuus käin umbes restartimas.

Naljamees, selleks pannakse nutirelee! Natuke koodi ja teeb restardi ka ise ära.

Olaf, miks releed lüliti juurde panna ja Apple Homekit varianti kasutada ei taha? Ostas läks viimati 1,75-ga, kuna keegi ei tahtnud: https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=184462821

Õuevalgustus oleks muidugi mõistlik üldse taimeri ja/või hämaraanduri ja/või liikumisanduri pealt lülitatavaks teha. Mis tast käsitsi plõksida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.11.2022 11:05:34 vasta tsitaadiga

https://www.oomipood.ee/product/zbhtr10wt_zigbee_radiaatori_termostaat_nedis_smartlife
Sellised või analoogsed odavamad zigbee termostaadid on okeid asjad või peaks pigem näiteks fibaro komplekti ostma?
Tahaks eraldiseisva temp anduri infoga juhtida termostaati ja päevaks/ööks erinevad temperatuurid määrata.

rex kirjutas:


Õuevalgustus oleks muidugi mõistlik üldse taimeri ja/või hämaraanduri ja/või liikumisanduri pealt lülitatavaks teha. Mis tast käsitsi plõksida.

Päikesetõusu/loojangu järgi ka üks variant juhtida, ise teen sellise variandi ära kui aega leian sellega tegelemiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 13:32:12 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Päikesetõusu/loojangu järgi ka üks variant juhtida, ise teen sellise variandi ära kui aega leian sellega tegelemiseks.


Mul terrassidel on tehtud nii, et päikeseloojangu peale läheb valgustus sisse ja kell 2 öösel välja. Vähemalt mul, mida kaugemal öös, seda vähem on pointi põletada.
Kui enamus inimtegevusest lõpeb, siis võid edasi trigerdada ala hoopis liikumisandurilt.

Hämara andurit imo vaja ei lähe, loojangu leidmine matemaatika abil toimib minu arust väga hästi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 13:49:31 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Sooviks lisaks panna ka PIR anduri, aga kuidas see kõige parem lahendada oleks? Olen proovinud patareidega ZigBee PIR andurit, mis toimib, kuid patarei sai alla aastaga tühjaks, lülitus on aeglasem ja patareiga andurid kipuvad koonerdama. Näiteks 3min peale liikumise tuvastust hoiab patareid kokku ja ei tuvasta midagi, seega eelistaksin juhtmega seadet.


Aqara/Mi Zigbee andurid, mitu aastat juba kasutanud, patareid pole ühelgi vahetanud, saad ise konfida, kaua ta alarmi peal hoiab, minimaalne aeg on 60s. Üks Ikea pir on ka üle aasta juba, patareid siiamaani ok. Reageerimise kiirus igati rahuldav mõlemal (<1s), pigem sõltub lülituse kiirus keskuse ja relee võimekusest.

Mul IKEA PIR sensoreid 3tk ja kahel said just patareid korraga tühjaks ilma hoiatuseta, alla aasta kestsid. Lisaks on sellel anduril probleem, et näeb fantoome (leivinud viga). Näiteks, üle päeva keset ööd läheb vannitoas tuli põlema, sest "motion detected", ja põleb mitu tundi kuni lubatud 1h limiit tuleb. Sama mure kõikide IKEA PIR sensoritega ja erinevates ruumides, kus pole isegi akent.

Kuna mul uue maja projekt käsil, siis hea oleks panna viisakad süvistatavad ja juhtmega PIR andurid. Need Aqara ja IKEA andurid on koledad keset lage ja kui neid tuleb 10tk, siis patareidega majandamine tüütu.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 15:30:46 vasta tsitaadiga

Endale jäi silma selline kombo hetkel:
DG65+ Paradox QUAD andur + Fibaro smart implant FBGS-222
Anduri korpus tundub ka piisavalt ruumikas, et smart implant sisse istutada. Kes on nende juhtmetega rohkem kokku puutunud võiks jagada, kuidas neil enamasti relee töötab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.11.2022 16:47:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Mul IKEA PIR sensoreid 3tk ja kahel said just patareid korraga tühjaks ilma hoiatuseta, alla aasta kestsid. Lisaks on sellel anduril probleem, et näeb fantoome (leivinud viga). Näiteks, üle päeva keset ööd läheb vannitoas tuli põlema, sest "motion detected", ja põleb mitu tundi kuni lubatud 1h limiit tuleb. Sama mure kõikide IKEA PIR sensoritega ja erinevates ruumides, kus pole isegi akent.


Mul on siis vedanud ja tõenäoliselt mingi x vanema tarkvaraga isend. Kuna mul ikea hubi ei ole ja asi on kogu aja homey taga olnud, siis pole seda võimalik olnud ka uuendada. Mingeid fantoomlülitusi täheldanud ei ole ja patakad on praeguseks kestnud ca poolteist aastat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 18:05:35 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Naljamees, selleks pannakse nutirelee! Natuke koodi ja teeb restardi ka ise ära.
Aga kui resettimise nutirelee kokku jookseb, millega seda restartida?

Janis kirjutas:
https://www.oomipood.ee/product/zbhtr10wt_zigbee_radiaatori_termostaat_nedis_smartlife
Sellised või analoogsed odavamad zigbee termostaadid on okeid asjad või peaks pigem näiteks fibaro komplekti ostma?
Tahaks eraldiseisva temp anduri infoga juhtida termostaati ja päevaks/ööks erinevad temperatuurid määrata.

Väline andur sööb patakad ära ma kardan. Sisemise anduriga käib closed loopis ilma igasuguse andmesideta. Ma pidin termostaadid horisontaalsesse asendisse keerama muidu torust tõusev kuumus rikkus näidu ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 02:42:10 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Endale jäi silma selline kombo hetkel:
DG65+ Paradox QUAD andur + Fibaro smart implant FBGS-222
Anduri korpus tundub ka piisavalt ruumikas, et smart implant sisse istutada. Kes on nende juhtmetega rohkem kokku puutunud võiks jagada, kuidas neil enamasti relee töötab.

Paradox NV5 liikumisandur + Fibaro Smart Implant või Shelly Uni peaks ka toimima, kuna lambilüliti taga on tark relee juba olemas.

Tegelikult oleks parem veel mõni lakke süvistatav 360-kraadine andur.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 03:19:15 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
RassK kirjutas:
Endale jäi silma selline kombo hetkel:
DG65+ Paradox QUAD andur + Fibaro smart implant FBGS-222
Anduri korpus tundub ka piisavalt ruumikas, et smart implant sisse istutada. Kes on nende juhtmetega rohkem kokku puutunud võiks jagada, kuidas neil enamasti relee töötab.

Paradox NV5 liikumisandur + Fibaro Smart Implant või Shelly Uni peaks ka toimima, kuna lambilüliti taga on tark relee juba olemas.

Tegelikult oleks parem veel mõni lakke süvistatav 360-kraadine andur.


Mis selle DG65 ja NV5 vahe on? Ei mõista väga seda teemat.
FBGS-222 puhul ma saan aru, et lihtsalt C ja NC vaja smart implanti ühte inputi ühendada? Confida smart input normally closed ja kogu moos?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.11.2022 10:24:29 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
https://www.oomipood.ee/product/zbhtr10wt_zigbee_radiaatori_termostaat_nedis_smartlife
Sellised või analoogsed odavamad zigbee termostaadid on okeid asjad või peaks pigem näiteks fibaro komplekti ostma?
Tahaks eraldiseisva temp anduri infoga juhtida termostaati ja päevaks/ööks erinevad temperatuurid määrata.
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/GS361A-H04.html
Siin ei näe infot selle kohta, et saaks kaugelt ruumi temperatuuri ette anda.

Siin on näiteks selline väli:
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/014G2461.html#external-measured-room-sensor-numeric
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 26.11.2022 10:28:11 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
See danfoss hakkas ka silma. Aga siis mõttekam mul jah fibaro omad võtta koos odavama home centeriga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 12:03:28 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Mis selle DG65 ja NV5 vahe on? Ei mõista väga seda teemat.
FBGS-222 puhul ma saan aru, et lihtsalt C ja NC vaja smart implanti ühte inputi ühendada? Confida smart input normally closed ja kogu moos?

Saan aru andurid on üsna võrdväärsed, ilmselt peamiselt suuruse erinevus. Ma saan aru, et smart implant tuleks ühte väljundisse panna, aga miks mitte normally open?

Olen kunagi SNC-300 suitsuandurid targaks teinud, mis on tehasest "normally open". Kui tuleb häire, siis läheb "closed" ja implant lülitab sisse alarmi.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.11.2022 12:35:33 vasta tsitaadiga

Normally open -> kuidas sa tead, et see ühendus üldse veel toimib x aja möödudes?
Normally closed puhul tuvastad ka kaabli katkestuse, seadme kadumise vms koheselt ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 14:03:03 vasta tsitaadiga

Valvetehnikal ei tundu nagu isegi olevat väga seda NO klemmi, enamus just mikk36 mainitu tõttu NC. Ilmselt miski välisvalguse jaoks on NO omad pigem.
Igal juhul see smart implant saab mõlemaga hakkama.

Nii palju sai vahepeal targemaks, et terminalide pilt tundub sellel tehnikal suht ühtne. C (common) alt relee sisend, by default on C ja NC nö lühistatud. Kuna smart implant saab potential free releemisega hakkama, siis peaks kõik ilusti kokku sobima.
Lahtiseks jäi veel see, et kas tamper signaal on samuti C ja ala T1 relee. Kuna smart implantil nagunii 2 sisendit, siis võiks kohe teise ka ära kasutada tamperingu jaoks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 14:36:32 vasta tsitaadiga

https://www.sintrabaltic.eu/en/smoke-detector-12v-with-relay-snc-300-sr

Huvitav mis eelise annab see normally open suitsuandur, et see nii on disainitud? Sellel nagu ei saaksi valida normally closed.

Või milline võiks olla parem valik 12V DC suitsuanduri osas, kus on normally closed võimalus?

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 15:48:27 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
https://www.sintrabaltic.eu/en/smoke-detector-12v-with-relay-snc-300-sr

Huvitav mis eelise annab see normally open suitsuandur, et see nii on disainitud? Sellel nagu ei saaksi valida normally closed.

Või milline võiks olla parem valik 12V DC suitsuanduri osas, kus on normally closed võimalus?


Liikumisanduril on see pigem turvalisuse pärast, et sul keegi tahtlikult lahti ei ühendaks andurit.
Ilmselt kahjuks ei tuleks ka suitsuanduri puhul, et ahela terviklikust kontrollida... aga no ma olen aru saanud, et need lihtsalt teisiti arenenud. Tüüpiliselt nupp testimiseks peal ja peab seda perioodiliselt vajutama, veendumiseks, et häiresignaal ise ka töökorras.


viimati muutis RassK 26.11.2022 15:54:46, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
701kka
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2019




sõnum 26.11.2022 15:53:10 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
https://www.sintrabaltic.eu/en/smoke-detector-12v-with-relay-snc-300-sr

Huvitav mis eelise annab see normally open suitsuandur, et see nii on disainitud? Sellel nagu ei saaksi valida normally closed.

Või milline võiks olla parem valik 12V DC suitsuanduri osas, kus on normally closed võimalus?

Mul on kasutusel 8x Sentek SD119-4ARB, jumperit sai sättida N/C peale.

N/O puhul peaks installima liini lõputakisti ja valima sellise keskseadme, mis oskab selle takistust mõõta pidevalt. Ma ei tea, kas meie seadusandlus seda nõuab tho, aga mõistlik on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2022 15:04:58 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
https://www.oomipood.ee/product/zbhtr10wt_zigbee_radiaatori_termostaat_nedis_smartlife
Sellised või analoogsed odavamad zigbee termostaadid on okeid asjad või peaks pigem näiteks fibaro komplekti ostma?
Tahaks eraldiseisva temp anduri infoga juhtida termostaati ja päevaks/ööks erinevad temperatuurid määrata.

Mul ei taha (zigbee2mqtt-ga) toimida. Alguses ei tahtnud kehva levi tõttu käsklusi vastu võtta. Nüüd ruuter samas toas aga temperatuuri ikka ei regulli. Samas sisemine andur näitab suht täpselt, välise anduri järgi kompenseerimist pole vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.11.2022 15:08:10 vasta tsitaadiga

Aga kas seal sisemise anduri juures pigem soojemat tempi ei näita kui näiteks mõned meetrid eemal?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2022 15:08:35 vasta tsitaadiga

edit: läks topelt

viimati muutis degreal 30.11.2022 21:50:39, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 30.11.2022 17:32:11 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Aga kas seal sisemise anduri juures pigem soojemat tempi ei näita kui näiteks mõned meetrid eemal?
Isegi kui natukene näitab rohkem, siis paned temperatuurieesmärgi lihtsalt natuke madalamaks.
Danfossi omaga vähemasti ei näe, et radika temperatuur kuidagi mõjutaks mõõtetulemust (monteeritud radika otsa peal horisontaalselt, torud jooksevad radikasse radika alt).
Pigem näitab vähem, sest mõõtmine toimub sisuliselt põrandapinnal, mitte kusagil meetri-poolteise pealt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2022 18:50:48 vasta tsitaadiga

Seal on ikka tuntav vahe sees. Mul ühes korteris on Tado'd kasutusel, vahe sisseehitatud anduril ja ala Netatmo anduril toa teises otsas oli märgatav 1-3C. Lisaks kui rasked kardinad ka veel ära katavad, siis nende taga üldse omaette mikrokliima icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2022 12:12:24 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab soovitada võimalikult lihtsat ja lollikindlat lahendust põrandakütte reguleerimiseks nutikalt (näiteks läbi äpi). Võib olla termostaat ja mingi temp andur ka eraldi kusagil põranda nurgas või tavapärane andur põranda alla viidud. Hetkel tavaline nuppudega lahendus, mingi hetk läks termostaat tuksi ja panin ajutiselt toa temperatuuri järgi reguleerima, enne kui seina taha kolama lähen.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.12.2022 00:03:02 vasta tsitaadiga

xheix1712 kirjutas:
Kas keegi oskab soovitada võimalikult lihtsat ja lollikindlat lahendust põrandakütte reguleerimiseks nutikalt (näiteks läbi äpi). Võib olla termostaat ja mingi temp andur ka eraldi kusagil põranda nurgas või tavapärane andur põranda alla viidud. Hetkel tavaline nuppudega lahendus, mingi hetk läks termostaat tuksi ja panin ajutiselt toa temperatuuri järgi reguleerima, enne kui seina taha kolama lähen.


Alustuseks võiks öelda, mis tüüpi põrandaküte see on, vesi, elekter ? Vee ja elektri, mõlema jaoks on odavaid hiina termostaate saadaval, töötavad seni, kuniks hiina pilv ära lendab, peale seda muutuvad lolltermostaatideks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 14:10:52 vasta tsitaadiga

Markos, elektriga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 14:41:25 vasta tsitaadiga

Oleneb palju kulutada tahta, https://www.themo.io/ kodumaine kraam, endal juba mitmesse kohta pandud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.12.2022 14:48:15 vasta tsitaadiga

Kui monitoorida jms pole vaja, siis võib ilma äpita ka olla.
Äkki 7a juba tagasi panin ühte kohta tavalise asemele suva ehituspoest ostetud ekraaniga 30 eurose termostaadi. Sinna sai nädalaprogrammi ette anda ja sai nii ruumitempi kui ka põranda tempi järgi juhtida. Toimib siiamaani väga hästi.
Aliexpress ka igasugu huvitavaid variante täis aga need targemad ilmselt kõik läbi mingi hiina pilve äpi. Ise praegu teeksin sonoffiga midagi ilmselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 14:54:26 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kui monitoorida jms pole vaja, siis võib ilma äpita ka olla.
Äkki 7a juba tagasi panin ühte kohta tavalise asemele suva ehituspoest ostetud ekraaniga 30 eurose termostaadi. Sinna sai nädalaprogrammi ette anda ja sai nii ruumitempi kui ka põranda tempi järgi juhtida. Toimib siiamaani väga hästi.
Aliexpress ka igasugu huvitavaid variante täis aga need targemad ilmselt kõik läbi mingi hiina pilve äpi. Ise praegu teeksin sonoffiga midagi ilmselt.


Selles suhtes on täiesti õigus, kui midagi nutikat sellega teha ei taha, siis nädalaprogrammiga lollseade on palju etem ja odavam.
Kui lihtsalt monitoorida lisaks, siis pigem lollseade + mingi wifiandur. Ikka tuleb odavam kui midagi targemat võtta.

Samuti muidugi ei saa 100% kindel olla kohalikus tootes, mis ka pilve peale toetub. Ikkagi suhteliselt kulukas lõbu, sina maksad anduri eest korra aga nemad maksavad pilve eest iga kuu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 16:19:11 vasta tsitaadiga

Ega kellelgi pole NodeMCU / ESP32 või sarnaseid plaate pakkuda? Alist tellimine praegu üsna pika tarnega... Võid PS. saata kui on vedelemas ja miski mõistliku hinnaga pakkuda icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 18:40:45 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
Ega kellelgi pole NodeMCU / ESP32 või sarnaseid plaate pakkuda? Alist tellimine praegu üsna pika tarnega... Võid PS. saata kui on vedelemas ja miski mõistliku hinnaga pakkuda icon_smile.gif

Olenevalt rakendusest teinekord on lihtsam oomipoest või ehitusabc-st mõni sonoff võtta. Sonoff TH16 Origin juba ESP32 kiibiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2022 13:18:34 vasta tsitaadiga

degreal, krt selle peale ei tulnud - mul kuskil karbis hunnik sonoff mini karpe ja kiire google viitab, et edukalt on WLED sinna peale aetud -> https://www.facebook.com/watch/?v=643998739605873
Kuid sain oma nodemcu plaadid ka juba ühe kasutaja käest icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 00:19:32 vasta tsitaadiga

Keegi juhuslikult HC3 -> HA switchi pole teinud?
HA peal tundub nagu tunduvalt rohkemale koodile ligi saavat, lisaks olemasolevate integratsioonide hulk hoopis teises suuruses.
Javascript hulga kodusem ka kui Lua kirjutamine. Kõige rohkem ajab närvi, et koodi reusing on pm copy-paste või äärmisel juhul inetu hack.

Ainukene küsimus, et kas on üldse midagi, millest ma out of the box ilma jään?
(ala FW upgraded Fibaro toodetele jäävad ilmselt tegemata, mitte et neid eriti tihti üldse oleks)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.12.2022 01:05:08 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Keegi juhuslikult HC3 -> HA switchi pole teinud?
HA peal tundub nagu tunduvalt rohkemale koodile ligi saavat, lisaks olemasolevate integratsioonide hulk hoopis teises suuruses.
Javascript hulga kodusem ka kui Lua kirjutamine. Kõige rohkem ajab närvi, et koodi reusing on pm copy-paste või äärmisel juhul inetu hack.

Ainukene küsimus, et kas on üldse midagi, millest ma out of the box ilma jään?
(ala FW upgraded Fibaro toodetele jäävad ilmselt tegemata, mitte et neid eriti tihti üldse oleks)


Pole ilmselt keerulisem, kui mistahes mujalt switchimine. Seadmed pead niivõinaa uuesti paaritama ja automatsioonid uuesti looma, sellest ei pääse kuidagi. Mul on hetkel HA katseajal Homey kõrval, kuna Homey'l on ka integratsioon HA'ga olemas, siis on üleminek suhteliselt valutu, ehk aja jooksul saab tasapisi asju ringi tõsta. Uus Homey Pro on muidugi paljulubav, kuid kuna laseb end veel oodata, siis mõtlesin, et teen vahepeal aega parajaks ja katsetan hoopis HA'd. Siiani on kõik ZB ja ZW seadmed, mis majapidamises leidunud kenasti ka HA küljes tööle hakanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 12:25:57 vasta tsitaadiga

Ma enne Homey pealt läksin ära Fibaro peale, selle switchiga ma vähemalt olin küll rahul ja tagasi ei ihka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 13:18:19 vasta tsitaadiga

Kas on keegi switchinud ennast Tuya pilvest lokaalseks?

Hetke setup:
Zigbee andur -> Zigbee Tuya hub -> Tuya Cloud -> HA
Tahaks:
Zigbee andur -> Zigbee USB -> HA

Midagi leiab netist, aga kas keegi on teinud ja mis tutoriali kasutas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 13:22:10 vasta tsitaadiga

zigbee2mqtt?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 13:24:33 vasta tsitaadiga

Saab ka ZHA-ga, võib-olla lihtsam alguses ja lihtne plug-and-play suht Home Assistantis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 08.12.2022 13:30:28 vasta tsitaadiga

Keegi sonoffi dongle plusi on edukalt flashinud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 14:06:22 vasta tsitaadiga

M@x kirjutas:
Saab ka ZHA-ga, võib-olla lihtsam alguses ja lihtne plug-and-play suht Home Assistantis.
ZHA vist lihtsam seadistada.
Aga ma valisin zigbee2mqtt, sest toetab rohkemaid seadmeid, ei viitsi ümber lülituda, kui miski puudu.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 08.12.2022 14:24:13 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Keegi juhuslikult HC3 -> HA switchi pole teinud?
HA peal tundub nagu tunduvalt rohkemale koodile ligi saavat, lisaks olemasolevate integratsioonide hulk hoopis teises suuruses.
Javascript hulga kodusem ka kui Lua kirjutamine. Kõige rohkem ajab närvi, et koodi reusing on pm copy-paste või äärmisel juhul inetu hack.

Ainukene küsimus, et kas on üldse midagi, millest ma out of the box ilma jään?
(ala FW upgraded Fibaro toodetele jäävad ilmselt tegemata, mitte et neid eriti tihti üldse oleks)

Mul toimib HC2 Home Assistanti jaoks Z-wave gateway-na ehk Z-wave seadmeid ma pole otse HA külge ühendanud ning selliselt toimib ka väga edumeelselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 15:20:56 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Keegi sonoffi dongle plusi on edukalt flashinud?
Ma 2 tükki flashinud. Ühele z-stack coordinator firmware, teisele z-stack router firmware. Originaalis peaks mingi vana z-stack soft peal olema, peaks ka kohe karbist võttes kasutatav olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 20:18:24 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Keegi äkki oskab z-wave termostaadi kohta kommenteerida, et kui sisseehitatud temp andur termostaadil näitab jama (kehvas kohas seinal termostaat), kas on võimalik mingit muud temp andurit juhtimiseks kasutada? Keskseade HC3.

mul 2 radikat kõrvuti 1 termostaat saab peale soojemat temperatuuri. keerasin lihtsalt 1,5kraadi võrra kõrgemaks. siis hakkas tulemus samat moodi töötama.

_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 08.12.2022 20:25:33 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Janis kirjutas:
Keegi sonoffi dongle plusi on edukalt flashinud?
Ma 2 tükki flashinud. Ühele z-stack coordinator firmware, teisele z-stack router firmware. Originaalis peaks mingi vana z-stack soft peal olema, peaks ka kohe karbist võttes kasutatav olema.

Ma ei tea, mu sonoffi andurit ta out of the box ei leia. Home assistant tunneb seadme ära ja nagu oleks ok sellega.

Proovisin kahel viisil õpetuste järgi flashida aga ei toimi. Ei leia seadet vms ja teisel juhul ei lähe bootloader mode kuidagi icon_rolleyes.gif


EDIT: Sain tööle ilma flashimata. Tõstsin seadme otsimiseks asjad kõrvuti ja leidis üles. Pärast kui vana koha peale tagasi panin, toimis ilusti edasi. Aga seadet üles ei leidnud alguses kui üksteisest nii kaugel olid icon_rolleyes.gif Või siis lihtsalt mingi lamp juhus.


viimati muutis Janis 09.12.2022 10:05:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2022 21:21:59 vasta tsitaadiga

jkddp kirjutas:
RassK kirjutas:
Keegi äkki oskab z-wave termostaadi kohta kommenteerida, et kui sisseehitatud temp andur termostaadil näitab jama (kehvas kohas seinal termostaat), kas on võimalik mingit muud temp andurit juhtimiseks kasutada? Keskseade HC3.

mul 2 radikat kõrvuti 1 termostaat saab peale soojemat temperatuuri. keerasin lihtsalt 1,5kraadi võrra kõrgemaks. siis hakkas tulemus samat moodi töötama.


Mul päris nii lineaarne ei ole, ilmselt ventilatsiooni tõttu. Suuresti oleneb, kas toa uks on kinni või lahti ka.

1234567 kirjutas:
RassK kirjutas:
Keegi juhuslikult HC3 -> HA switchi pole teinud?
HA peal tundub nagu tunduvalt rohkemale koodile ligi saavat, lisaks olemasolevate integratsioonide hulk hoopis teises suuruses.
Javascript hulga kodusem ka kui Lua kirjutamine. Kõige rohkem ajab närvi, et koodi reusing on pm copy-paste või äärmisel juhul inetu hack.

Ainukene küsimus, et kas on üldse midagi, millest ma out of the box ilma jään?
(ala FW upgraded Fibaro toodetele jäävad ilmselt tegemata, mitte et neid eriti tihti üldse oleks)

Mul toimib HC2 Home Assistanti jaoks Z-wave gateway-na ehk Z-wave seadmeid ma pole otse HA külge ühendanud ning selliselt toimib ka väga edumeelselt.


Ka hea teada, saab rahulikult migreerimisega tegeleda ja ala viimasena need tõsta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2022 03:21:05 vasta tsitaadiga

Väike update vahepeal.

Juba mõnda aega tagasi jõudsid kohale 2x Paradox NV5. Täna oli lõpuks mahti kaablit jälle ostmas käia ja ühendama hakata, Smart Implant vedeles juba ammusest ajast sahtlis.
Andur maksab miski 16€ tk, lae / seina kinnitus ca 2€.
Alguses oli plaan 1 Smart Implant per andur panna, ei tahtnud hakata eraldi signaalikaablit vedama aga kui andurid kätte sain ja nägin kui väiksed need on, siis seda Smart Implanti oleks sinna väga porno olnud toppida.
Ühesõnaga käisin ostsin signaalikaabli ka ja vedasin ühte punkti ühendused kokku.

Enne kui ma ripplae alla võtsin muude projektide tarbeks, siis katsid seda ala 1 Fibaro liikumisandur + 1 NEO Coolcam liikumisandur. Mu sisekoridor on ca 7m pikk, kummaski otsas on siis andur. Fibaro ja Neo on suht sarnase speciga, näevad ca 4m kaugusele.
Teoreetiliselt oleks nad pidanud ära katma kahe peale aga ikka jäid mingid surnud tsoonid sisse ja no ei meeldinud see kehv tulemus. NV5 aga näeb 10m kaugusele ja 102 kraadi, 2.1m kõrguselt. Ma olin veits pessimistlik, mõtlesin, et nagunii ülemüüdud spec jälle ja ostsin 2. Tegelikult toimib 1 NV5 terve selle ala peale ideaalselt.
Praegu uue lahendusega ikka väga rahul, hoopis teine värk juhtmega reaalselt turvasüsteemi jaoks mõeldud andur vs see patakaga junn. Sellegipoolest väikses WCs (ca 1.7x1.1m) toimib Fibaro junn ka suhteliselt hästi.


======

Projekt 2, HA peale kolimine.

Hetkel ei hakanud veel HW'd ostma HA jaoks, läks Syno NASi peale Dockeri konteinerisse jooksma. Suuremosa mitte zwave asju on juba küljes + mõni muu huvitav mida Fibaro peal polnud ning tuli out of the box juba (Android ADB liides - tõmbas ilusti Nvidia Shield TV Pro külge, Synology DSM liidestus, DLNA). Teisel päeval õnnestus yaml conf modbusi jaoks niipalju selgeks saada, et Komfovent sai pm ideaalselt HA külge istutatud. Õnnetuseks VAV klapiajami kontrolleri jaoks olemasolev HA modbusi liidestus ei sobi ja tuleb ise kirjutada nullist. Viimane on aga korralikuks katsumuseks saanud, HA liidestus tuleb kirjutada pythonis (enne arvasin, et javascriptis aga hoopis frontend on javascriptis). Kuna HA on hulga avatum ja modditavam platvorm kui Fibaro HC3, siis sinna liidestuste kirjutamine on ikka mitu astet keerukam kui nullist Lua ära õppida ja Fibaro jaoks midagi teha.
Kui sellest läbi saab näritud, siis loodetavasti Huumi ja Themo HTTP Api liidestused saavad juba kogemusest kiiremini valmis. Lõpuks jääb siis uus HW HA jaoks osta, zwave + zigbee pulk ja ülejäänud seadmed üle tuua.

Panen siia ka endale, kui lingi peaks ära kaotama. Leidsin hea video dashboardi jaoks ka, mis vähe ilusam välja näeb.
https://www.youtube.com/watch?v=gouMnPxYHDc
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2022 11:36:53 vasta tsitaadiga

Liikumisanduri puhul on kõva vahe, kas liigud selle suunas või risti.

Võiks olla küll pisemaid/diskreetsemaid PIR jubinaid. Vahepeal olnud mõte panna vannitoa valamu kohal kohtvalguse LED-riba juhtima selline hiina kapivalgusti. Korpus minema, LED-id maha joota, väljundiks väike SS relee (saaks ka smart implanti panna) ja võibolla ka püsitoitesse, kuigi see kestab ka iseseisva valgustina patakatega päris kaua. See-eest valgustab selles funktsioonis liiga lahjalt. Mingi pimeda kapi või sahtli elementaarvalgustina samas igati ok. Võimalik muidugi, et otsides leiab ka valmislahenduse, kuigi vaevalt sellise dirt cheap hinnaga.
Spoiler Spoiler Spoiler

See konkreetne oli mul mitu aastat samade patakatega metallist garaažiukse siseküljel, nii et kui uks pimedas lahti teha, saab mugavalt millegi otsa koperdamata lülitini liikuda. Seal võiks ka muidugi põhivalgustust automatiseerida, aga noh, "ajutine" värk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.