toa temp. oli 10-15C madalam? gpu temp ei näita mitte midagi, kuna see sõltub jahutusest ja venti profiilist. suurema voolutarbe ja effektiivsema jahutusega kaardi puhul saad toa veel kiiremini veel soojemaks soojemaks. seinast tarbitavat võimsust tuleb vaadata. _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
No kui 3080 Ti-ga läheb tuba palavaks, siis ega see 4090-ga külmemaks ei lähe . See ekstra 100W peab ju kuhugi minema.
Seega isegi kui kaart ise on jahedam tänu paremale jahutusele siis eraldatav kuumuse hulk ju tõuseb.
Bunny, Tehniliselt peaks olema võimalik 4090 ka undervoltida kaotades jõudluse alla 10%. See peaks voolutarbe kukutama sinna 350W kanti või isegi madalamale.
Samas nagu sa ise ütlesid maksavad 4090 mudelid hetkel 2,3k kanti. Kuigi isegi optimistlikul juhul maksaks see minimaalselt 2k euroopas usd-eur vahetuskursi tõttu. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
ei ole muidugi teada, mis fps taga aetakse. kui näiteks 60fps limit/vsync peal, mille puhul näiteks 3080ti rügab täisvõimsusel ja samal ajal 4090 teeb sama töö ära näiteks 60-70% koormusel, siis võib toa pisut jahedamaks saada küll, aga selleks, et seda teada saada, peab keegi vastava eksperimendi läbi viima ja mõõtma seinast tarbitavat võimsust. _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Teil kellelgi on kaart masinas? Mida te jahute siin siis? Eelnevaid poste ei loe? Mitu korda kirjutanud, et kaart ei lase kõiki kolme venti isegi käima töötades +100 gpu ja +500 mälu, kuvades VR 8k resoga...voolu tarve jääb 450w kanti max! See suur jahutus jahutab kaardi rahulikult ära ja kindlasti on jahedam kui 3090 mis mul ennem oli, voolu tarve ei erine neil üldse, pigem on 4090 kasuks...Et seda 600w kätte saada on vaja PR jooksutada max oc settingutega ja siis seda ka näeb heal juhul korra või kaks. Siin võib muidugi mängida rolli ka see et strixil on kõige võimsam jahutus aga vaevalt...Tundub, et ilma asjata sai seekord veeplokk tellitud, heal juhul tuleb 5 kraadi vahe ja 3 radikat tevad kordades rohkem lärmi kui see oma jahutus. Samas mäludele peaks kõvasti mõjuma.
Bunny see 2xpin kaabel on corsairi oma ma eeldan ja see ei pruugi seasonikuga töötada, vaata oma toitele sobilik kaabel, corsairil eeldab see ka +1000w toidet ja mõned ei saanud isegi sellega 600w kätte...
viimati muutis m8markus 16.11.2022 10:53:30, muudetud 2 korda
ei ole muidugi teada, mis fps taga aetakse. kui näiteks 60fps limit/vsync peal, mille puhul näiteks 3080ti rügab täisvõimsusel ja samal ajal 4090 teeb sama töö ära näiteks 60-70% koormusel, siis võib toa pisut jahedamaks saada küll, aga selleks, et seda teada saada, peab keegi vastava eksperimendi läbi viima ja mõõtma seinast tarbitavat võimsust.
Oleneb mängust muidugi, aga mulle piisab 60-144fps. Vaatasin ülevaateid, 4090 oli võimsam ja jahedam, eeldasin siis et minu vajaduste juures oleks temp mingi 10-15C jahedam präegusest 3080Ti. Aga ma sain vastused oma küsimustele kätte, kaablit eraldi, prose jääb veits lahjaks ja korpus kitsaks. Eks ootab nüüd kui hinnad kukuvad alla 2K euro ja siis otsustan mis teha.
m8markus, PCI-E on piisavalt veel toimekas, vajadusel saab 2 juurde panna.
m8markus, PCI-E on piisavalt veel toimekas, vajadusel saab 2 juurde panna.
Toite pci-e ots peab välja andma 300w selle kaabliga kui tahad 600w gpu-le saada...kui ei anna siis selle kaabliga saad 300w kätte ning corsairil ja seasonicul võib olla juhtme paigutuses ka erinevusi, uuri ja loe ise kaablite lehelt, seal krjutavad...
Ja just kirjutasin et mul kaart paneb täiega ehk siis 2800-2900mhz ja ei tõmba 3 venti veel käimagi, temp on max 58 peale 2 tundi, toas on vaikus esimest korda, lisaks on mul üldse 10700k, ei näe probleemi...
Ja kui sul kaarti pole veel ostetud siis pole selle kaabliga mõtet üldse tegeleda, arvata on, et seda muudetakse ja vaevalt veel mõni tootja topib 300w asemel 150w kaabliga ülemineku, kuigi see polnud ka probleemiks...
m8markus, kas sul on voolutarbe võrdlus pistikust olemas 3090 vs 4090? see tähendab, et kas toiteplokk vooluvõrku on phendatud läbi voolumõõtja ja võrdlesid sellega tarbimist? nagu eelpool mainitud sai, siis gpu temp sõltub jahutist ja toa tempi see ei mõjuta. kui sul soft näitab kaardi tarbimiseks 450W ja selle juures on kaart jahe ja kõiki vente tööle ei panda, siis mitte kaart ei võta 450W vaid soft valetab tarbitava võimsuse kohta. _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Piirates power limiti 80% peale, võtab kaart maksimaalselt 360w benchmarkides ning jõudlus langeb 3-4% ehk oleks rumalus mitte voolutarbimist piirata. Kaart ise on muidugi megahea jahutusega ja kulu koha pealt näitab Amperele ikka kapitaalselt koha kätte. Kui 3080 lasi pmst iga mängu puhul end piirajasse ehk undervolted limit 220w peale, siis 4090 tiksub täiesti omaette maailmas poole väiksema kulu peal. EVE võtab 90-100w, BF 2042 ~150w, Vermintide 2 teeb täiesti ootamatult nii vana mängu kohta ~200w jne. Ada on jupstükina as säästlik as they come EVE'i puhul ei lähe isegi ventilaatorid kaardil tööle, mis on ikka väga cool.
Scart, nägu ma aru saan, siis on sul mõlemad läbi käinud 3080 ja nüüd siis 4090. Mis tempid on mängudes, kas on suur vahe?
Mul oli Gigabyte'i 3080 Eagle (mul oli Rev 1), mis pole just kõige parem Ampere esindaja, aga raskel ajal oli valikuid vähe. Pastad ja asjad vahetatud ja backplate'i alla panin lisaks termopadjad, kuna PCB ei olnud backplatega ühenduses ja ei jahutanud nagu võiks. Võrreldes praeguse Ada'ga olid tempid 20-30C kõrgemad. 4090 vaikus ja jahedus on üsna loogiline, sest jahutus on ehitatud 600w jaoks, aga kaart võtab piiratuna maksimaalselt 360w ja tavaolukorras mängudes on voolutõmme palju madalam kui Ampere puhul, ilmselt siis seotud efektiivsuse tõusuga.
jah, see jutt juba oli, ei päde, põlevad ka lõpuni sisse lükatud kaablid.
Kas on keegi suutnud demonstreerida seda või on lihtsalt väide pärast sulamist, et "panin küll korralikult sisse"?
Edit: Uurisin redditist mõnda reporti, kus see väide sees. Pole selge kas pildid on tehtud ennem juhtme lahti ühendamist. Natuke kahtlane stsenaarium kah, et kärsahaisu tuleb ja juhtme lahti ühendamise asemel haaratakse telefon ja hakatakse pilti tegema kõigepealt. Kuid noh, eks mõni haarab telefoni ka, et abitut inimest filmida, seega kõik võimalik.
Igatahes seal Gamers Nexus videos on välja toodud mitu põhjust. Halb ühendus on üks nendest, kuid on ka võõrkehade variant. Viimane võib põhjustada probleemi ka korraliku ühenduse puhul.
jah, see jutt juba oli, ei päde, põlevad ka lõpuni sisse lükatud kaablid.
Kas on keegi suutnud demonstreerida seda või on lihtsalt väide pärast sulamist, et "panin küll korralikult sisse"?
Edit: Uurisin redditist mõnda reporti, kus see väide sees. Pole selge kas pildid on tehtud ennem juhtme lahti ühendamist. Natuke kahtlane stsenaarium kah, et kärsahaisu tuleb ja juhtme lahti ühendamise asemel haaratakse telefon ja hakatakse pilti tegema kõigepealt. Kuid noh, eks mõni haarab telefoni ka, et abitut inimest filmida, seega kõik võimalik.
Igatahes seal Gamers Nexus videos on välja toodud mitu põhjust. Halb ühendus on üks nendest, kuid on ka võõrkehade variant. Viimane võib põhjustada probleemi ka korraliku ühenduse puhul.
youtuberitest pole keegi minu teada suutnud seda pistikut põlema panna, seega mitte midagi pole demonstreeritud. samahästi võivad need põlend otsikutest pildid olla tehtud välgumihkliga tuunitud pistikutest näiteks. _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
12pin pistiku kontaktid on palju pisemad kui 8pin omad, füüsiliselt kokku ca sama suur kui 8pin pistik. Ja siis ta peaks asendama üksinda 4x8pin. Väga piiripealne disain ilmselt, piisab kui on pisike tootmispraak, tolm või mida iganes...
Väga piiripealne on jah, 600W võimsuse läbilaskmiseks 12V juures on ikka päris palju ampreid vaja. See omakorda tähendab, et kui kontakt just ideaalne ei ole, siis hakkabki kuumenema. Lisaks juurde veel asjaolud, et enamikel inimestel pole aimugi vajadusest selle pistikuga ümberkäimisel "siidikindaid" kasutada ja igasugused kaheldava kvaliteediga tootjad, kelle kaableid ja üleminekuid tulevikus kindalsti kasutama hakatakse.
Üks parimaid variante ilmselt olekski olnud see 12pin teha sama suurte kontaktidega, kui 8/6pin pistikutel. Oleks küll olnud natuke suurem see pistik, kuid ikkagi tunduvalt väiksem, kui 3-4 8pin'i ning samavõrra vähem ka kaableid.
Praegu tundub, et disainiga tegeles rohkem marketing'i, kui inseneriosakond (piltlikult väljendudes).
viimati muutis A-Circus. 17.11.2022 13:10:07, muudetud 2 korda
jah, see jutt juba oli, ei päde, põlevad ka lõpuni sisse lükatud kaablid.
Kas on keegi suutnud demonstreerida seda või on lihtsalt väide pärast sulamist, et "panin küll korralikult sisse"?
Edit: Uurisin redditist mõnda reporti, kus see väide sees. Pole selge kas pildid on tehtud ennem juhtme lahti ühendamist. Natuke kahtlane stsenaarium kah, et kärsahaisu tuleb ja juhtme lahti ühendamise asemel haaratakse telefon ja hakatakse pilti tegema kõigepealt. Kuid noh, eks mõni haarab telefoni ka, et abitut inimest filmida, seega kõik võimalik.
Igatahes seal Gamers Nexus videos on välja toodud mitu põhjust. Halb ühendus on üks nendest, kuid on ka võõrkehade variant. Viimane võib põhjustada probleemi ka korraliku ühenduse puhul.
youtuberitest pole keegi minu teada suutnud seda pistikut põlema panna, seega mitte midagi pole demonstreeritud. samahästi võivad need põlend otsikutest pildid olla tehtud välgumihkliga tuunitud pistikutest näiteks.
Äkki vaatad mõned postitused ülalpool oleva video ära?
marxveix kirjutas:
Kuum teema: üks värskeim Nvidia adapterkaabli video
Arx07, Eks see ongi kõigi asjaolude kokkusattumus. Väiskemad pinnid ja rohkem võimsust läbi nende. Muidu ei oleks probleemi aga praakjuhtme või siis ebakvaliteetse tootmisega tekib see sulamine lihtsamalt, kui oleks üldse võimalik vanade 8pinnidega ja neid ka rohkem ehk jaotuspind on suurem.
Praagiprotsent tundub ei ole suur aga on siiski tõenäosus kõigi tootjatega nagu GN väitis.
Eks see on kui kõik kaardid vajavad uusi otsikuid (mis kaasa pannake) ja siis masstootmine ja üritati võimalikult palju kiirelt toota.
Mulle meeldis see osa GN vidost, kus ta lasi teha ka x-ray pildid ning konsulteeris ka oma ala spetsidega, kes ta ka õigele teele juhtisid, kust viga leida.
A-Circus. kirjutas:
Praegu tundub, et disainiga tegeles rohkem marketing'i, kui inseneriosakond (piltlikult väljendudes).
Nad ei arvestanud sellega, et kui on praakjuhe ehk mingi osa elektrist ei saa takistamatult voolu edastatda, siis uue disainiga kus on väiksemad pinnid ja neid ka vähem on katastroofiline tulemus tunduvalt suurem kui vana 8piniga.
Ehk siis jah disaini viga mingis osas. Kõige selle juures on halb see, et kasutaja ei saagi seda teada enne, kui kärssama hakkab. Ainult termokaamerga näeks kiirelt ära. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Panin eile corsairi 2 x pin juhtme masinasse, väga vilets kaabel peab ütlema, kõva nagu kivi ja oli tükk tegemist, et üldse kaardi pessa läks, juba mõtlesin, et midagi valesti...Kaant selle juhtmega on ikka ka väga keeruline kinni saada kui just murdma ei hakka...muidu toimib, kiired testid näitasid 560w ära...
Panin eile corsairi 2 x pin juhtme masinasse, väga vilets kaabel peab ütlema, kõva nagu kivi ja oli tükk tegemist, et üldse kaardi pessa läks, juba mõtlesin, et midagi valesti...Kaant selle juhtmega on ikka ka väga keeruline kinni saada kui just murdma ei hakka...muidu toimib, kiired testid näitasid 560w ära...
Ehh, ei ole ta nii jäik midagi. Ka ei mäleta et raskelt pessa oleks läinud, vb pead putru hommikuti sööma rohkem
Panin eile corsairi 2 x pin juhtme masinasse, väga vilets kaabel peab ütlema, kõva nagu kivi ja oli tükk tegemist, et üldse kaardi pessa läks, juba mõtlesin, et midagi valesti...Kaant selle juhtmega on ikka ka väga keeruline kinni saada kui just murdma ei hakka...muidu toimib, kiired testid näitasid 560w ära...
Muarust kokkuvõtvalt võib öelda, et GamersNexus-e tüübid näitasid ära, mis seis on. Tegemist on disainiveaga sesmõttes, et kaabel on ebamugav kõigile ja pole lollikindel, seega turvaline (arvestage USA-d juba vaikimisi seejuures).
Ning user erroriga, millega peaks disaini puhul kohe arvestama. _________________
Panin eile corsairi 2 x pin juhtme masinasse, väga vilets kaabel peab ütlema, kõva nagu kivi ja oli tükk tegemist, et üldse kaardi pessa läks, juba mõtlesin, et midagi valesti...Kaant selle juhtmega on ikka ka väga keeruline kinni saada kui just murdma ei hakka...muidu toimib, kiired testid näitasid 560w ära...
Ehh, ei ole ta nii jäik midagi. Ka ei mäleta et raskelt pessa oleks läinud, vb pead putru hommikuti sööma rohkem
Täiesti jäik ja kõva mul...eks alati tasub jõuga toppida neid asju ja siis imestada miks põlema läks...aga cabelmode oma on nüüd ka 22.11 kohal lõpuks.
rmc kirjutas:
m8markus kirjutas:
Panin eile corsairi 2 x pin juhtme masinasse, väga vilets kaabel peab ütlema, kõva nagu kivi ja oli tükk tegemist, et üldse kaardi pessa läks, juba mõtlesin, et midagi valesti...Kaant selle juhtmega on ikka ka väga keeruline kinni saada kui just murdma ei hakka...muidu toimib, kiired testid näitasid 560w ära...
Muarust kokkuvõtvalt võib öelda, et GamersNexus-e tüübid näitasid ära, mis seis on. Tegemist on disainiveaga sesmõttes, et kaabel on ebamugav kõigile ja pole lollikindel, seega turvaline (arvestage USA-d juba vaikimisi seejuures).
Ning user erroriga, millega peaks disaini puhul kohe arvestama.
Selle peale ütleks, et originaali üleminekuga ei olnud mingeid probleeme, läks lupsti pesasse ja ei ole ta kõva ja paindumatu ka...Sobis mu punaste corsairi kaablitega väga hästi kokku.
Mulle tundub, et viga on hoopis puudulikus informatsioonis. Igasugused amatöörid vbla ei peaks arvutiehitusega tegelema, las eksperdid tegelevad sellega. Enamus juhtudel tegemist user-erroriga ning mõningatel juhtudel praakkaabel, mida esineb ka teiste pistikute ja toodete puhul vähesel määral. _________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.
GTR 3.0, Üldiselt oleks nõus selle väitega aga siin sa unustad ühe asjaolu ära. Varasemad pistkud ja ühendused ei ole nii haprad nii useri kui ka toote kvaliteedi suhtes. Teine aspekt on võimsus mis suurenes, mida vaja läbi ajada kaablist + samal ajal uus spetsifikatsioon. Äkki saad sellest aru nüüd. Amatöörid või ei GN mainis selgelt ära, et see võib juhtuda kõigiga ja kõigi juhtmetega, kuan disain on selline uuel ühendusel ja mida sellelt oodatakse. Eksperdid koostöös GN'ga tegid lihtsalt kindlaks lõplikult, et ka mitte amatööridel saab see juhtuda nii, et nad ise seda ei märkaks. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
GTR 3.0, Üldiselt oleks nõus selle väitega aga siin sa unustad ühe asjaolu ära. Varasemad pistkud ja ühendused ei ole nii haprad nii useri kui ka toote kvaliteedi suhtes. Teine aspekt on võimsus mis suurenes, mida vaja läbi ajada kaablist + samal ajal uus spetsifikatsioon. Äkki saad sellest aru nüüd. Amatöörid või ei GN mainis selgelt ära, et see võib juhtuda kõigiga ja kõigi juhtmetega, kuan disain on selline uuel ühendusel ja mida sellelt oodatakse. Eksperdid koostöös GN'ga tegid lihtsalt kindlaks lõplikult, et ka mitte amatööridel saab see juhtuda nii, et nad ise seda ei märkaks.
Ja mis siis kui juhtub? See läheb ju garantii alla eriti nüüd kui sellest selline pomm uudis tehtud on...igasuguseid asju võib juhtuda kogu aeg.
See on hea küsimus pistiku standardi loojale. Kui 8pin sellist probleemi ei olnud veel, kas sama probleem oleks teoreetiliselt võimalik vana 8pin ühendustega, kui neid oleks rohkem, et 600w läbi lasta nii, et mingitel pinnidel on takistus ebakvaliteetse tootmise töttu. See ongi standardi looja vastutus, et tagada ohutus igas juhus mida ka GN mainis. Kusjuures see olukord on isegi parem, kui mingid juhtme otsad täesti katki lõigata ja töötas edasi vs see, et on tekkinud liigne takistus mingis soones. Selles on point, miks peenemad pinnid ja sooned on halb sellises olukorras. See on puhas standardi looja vastutus tagada ohutus maksimum lubatud võimsuse tarbmise osas.
Kui ekspertiis või kes garantiiga tegeleb tuvastab, et viga oli mitte kasutaja poolne siis jah. Aga PR maine on see mis kannatab, see on üks point. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Juba olid ju mingid pildid kus see vastutav intutsioon muutis pistikut, aga ainult nii palju, et tõi selle pisema otsa lähemal, et ei saaks pahasti kinnituda...suurust ei muutnud keegi
Kui ekspertiis või kes garantiiga tegeleb tuvastab, et viga oli mitte kasutaja poolne siis jah. Aga PR maine on see mis kannatab, see on üks point.[/quote]
samas see on paha, et levib see kasutaja oma viga, täpselt nii nüüd garantiis öeldaksegi...
m8markus, Suurust ei saagi muuta enam, kaardid on müügis ja tootmises. Pistikut ja suurust ei saa enam muuta, see eeldaks kogu nvidia seeria ümber tegemist
Vaata uuesti GN video läbi. Ta just mainibki seal, et ka kasutajast mitte sõltuvalt on probleem aga see on õnneks väike protsent aga see siiski olemas. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
viimati muutis Zonerman 17.11.2022 15:52:49, muudetud 1 kord
m8markus, Suurust ei saagi muuta enam, kaardid on müügis ja tootmises. Pistikut ja suurust ei saa enam muuta, see eeldaks kogu nvidia seeria ümber tegemist
Mis siin keerulist, tuleb 4090 super uue otsikuga ja ongi tehtud...
m8markus, Suurust ei saagi muuta enam, kaardid on müügis ja tootmises. Pistikut ja suurust ei saa enam muuta, see eeldaks kogu nvidia seeria ümber tegemist
Mis siin keerulist, tuleb 4090 super uue otsikuga ja ongi tehtud...
Nvidia tooteomanik on rääkinud. Ongi teemas maas. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Mulle tundub, et viga on hoopis puudulikus informatsioonis. Igasugused amatöörid vbla ei peaks arvutiehitusega tegelema, las eksperdid tegelevad sellega. Enamus juhtudel tegemist user-erroriga ning mõningatel juhtudel praakkaabel, mida esineb ka teiste pistikute ja toodete puhul vähesel määral.
Sa siis arvad, et asjad peaksid olema meelega keerulisemad kui nad võiksid olla - lihtsalt, et eksperdid vaid tegeleda saaksid? Videokaardi vahetus võiks ikkagi olla selline asi, millega igaüks hakkama saab.
m8markus kirjutas:
Zonerman kirjutas:
GTR 3.0, Üldiselt oleks nõus selle väitega aga siin sa unustad ühe asjaolu ära. Varasemad pistkud ja ühendused ei ole nii haprad nii useri kui ka toote kvaliteedi suhtes. Teine aspekt on võimsus mis suurenes, mida vaja läbi ajada kaablist + samal ajal uus spetsifikatsioon. Äkki saad sellest aru nüüd. Amatöörid või ei GN mainis selgelt ära, et see võib juhtuda kõigiga ja kõigi juhtmetega, kuan disain on selline uuel ühendusel ja mida sellelt oodatakse. Eksperdid koostöös GN'ga tegid lihtsalt kindlaks lõplikult, et ka mitte amatööridel saab see juhtuda nii, et nad ise seda ei märkaks.
Ja mis siis kui juhtub? See läheb ju garantii alla eriti nüüd kui sellest selline pomm uudis tehtud on...igasuguseid asju võib juhtuda kogu aeg.
Zonerman vastas sulle padumõistlikult ning sa tuled lagedale jutuga, et potentsiaalne põlenguoht läheb garantii alla. Kas toite saab ka uue Nvidialt? Või toitekaablid, juhul kui see modulaarne on? Downtime ja jagelemine maksab ka justkui midagi. Arusaamatu, et sa täielikku jama normaliseerida üritad. _________________
Kui suur see otsik siis HV ekspertide arvates olema peab et 600W läbi lasta?
lihtne matemaatika. 1x8pin =150W, 600W/150W=4, õige vastus on, et peab olema 4 8pin pistikut. ja täpselt sellised, nagu need 8pin pistikud hetkel on, mitte pooleks nerfitud jurand.
m8markus kirjutas:
Zonerman kirjutas:
GTR 3.0, Üldiselt oleks nõus selle väitega aga siin sa unustad ühe asjaolu ära. Varasemad pistkud ja ühendused ei ole nii haprad nii useri kui ka toote kvaliteedi suhtes. Teine aspekt on võimsus mis suurenes, mida vaja läbi ajada kaablist + samal ajal uus spetsifikatsioon. Äkki saad sellest aru nüüd. Amatöörid või ei GN mainis selgelt ära, et see võib juhtuda kõigiga ja kõigi juhtmetega, kuan disain on selline uuel ühendusel ja mida sellelt oodatakse. Eksperdid koostöös GN'ga tegid lihtsalt kindlaks lõplikult, et ka mitte amatööridel saab see juhtuda nii, et nad ise seda ei märkaks.
Ja mis siis kui juhtub? See läheb ju garantii alla eriti nüüd kui sellest selline pomm uudis tehtud on...igasuguseid asju võib juhtuda kogu aeg.
maja põlema läheb, siis see läheb ka garantii alla? _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.