Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 218, 219, 220  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid?
Jah, tingimusteta!
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem jah
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem ei
16%
 16%  [ 12 ]
Kindlasti mitte!
67%
 67%  [ 49 ]
hääli kokku : 73

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 22:32:28 vasta tsitaadiga

Äraspidine sesmõttes, et iga siinkandis tehtav loodusvaenulik projekt tähendab vajadust loodushoolivusse raha panustada, millest siis jagatakse raha projektidele edasi.
Ehk siis metsakaitsjate tagant ei paistnud mingisugune Gazpromi huvid ja rahad, vaid NordStream-i tõttu kompensatsioonimehhanismina tehti Gazpromi rahade eest keskkonnaalaseid tegevusi ning osaliselt langevad keskkonnakaitsjate ja Gazpromi huvid kokku.
Graanul Investi tolleaegne suuromanik muidu toetas MTÜ Eesti Metsa Abiks otse, ilmselt seetõttu, et "Tartu tsellutehase" vastane tegevus käis ja nende huvides oli GI katseprojekti jaoks turule rohkem ruumi jätta... see ei tähendanud, et EMA tagant oleks paistnud GI huvid ja rahad selles võtmes, nagu puidutööstus (sh. kartau) seda Maalehes näidata üritas ja üritab (tegevus on jätkuv, lihtsalt selline konkreetne ja otsene valel põhinev propagandategevus ei ole pidev).

0 CO2 gaas (ja puiduküte!) on muidugi ogarus ja peaks lõppema.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 15:00:45 vasta tsitaadiga

link :: New U.S. message on climate change: Make China pay

The U.S. is softening its resistance to paying developing countries for loss and damages suffered from climate change, and it's pointing the finger at China's massive emissions as well.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 15:09:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
The U.S. is softening its resistance to paying developing countries for loss and damages suffered from climate change, and it's pointing the finger at China's massive emissions as well.

Hakkab vaikselt kohale jõudma thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 06.11.2022 15:14:52 vasta tsitaadiga

Kui Hiina ka maksma (või piirama) hakkab, kas siis on OK et meie ka maksame? Või on meil mõni vabandus veel varrukas?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 17:35:40 vasta tsitaadiga

Eesmärk on, et Hiina saastaks vähem - atmosfäär on ühine.
Ja et investeeriks vähem saasta eritavatesse jaamadesse.
Praegu massiliselt ehitatavad kivisöejaamad seda eesmärki ei täida.

Paraku nende enda siseturg ja energianälg suur.
Ja see järjest kasvab, seega raskemaks läheb meil kõigil.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.11.2022 17:44:33 vasta tsitaadiga

Tanel, kas sa ei arva, et sellisel juhul oleks meie huvides, kui Brüssel seaks piiranguid EL turul müüdavatele sh importtoodetele, et nende tootmiseks ei oleks kasutatud fossiilset kütust vms?
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 17:51:15 vasta tsitaadiga

Sellele eelnevale artiklile ma pöidla paningi.
Kuidagi peaks hiinlasi survestama.
Samas nende enda siseturg kasvab hoogsalt.
Ja järjest rohkem elektriautosid lisandub teedele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 18:00:40 vasta tsitaadiga

Vähemalt ei põleta nad seal põlevkivi, mis on veel hullem saastaja kui kivisüsi. Could be worse.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 06.11.2022 18:20:01 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/7642208/euroopa-liit-keelab-alates-martsist-8k-kvaliteediga-telerid
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 18:23:48 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Vähemalt ei põleta nad seal põlevkivi, mis on veel hullem saastaja kui kivisüsi. Could be worse.

lolli lohutus, massiefekti vastu ei saa, hiinlased saastavad tuhandeid kordi rohkem

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 18:29:16 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Vähemalt ei põleta nad seal põlevkivi, mis on veel hullem saastaja kui kivisüsi. Could be worse.

lolli lohutus, massiefekti vastu ei saa, hiinlased saastavad tuhandeid kordi rohkem
Sama arukas oleks võrrelda Eestit San Marinoga ning tõdeda, et Eestis tuleks inimelu lõpetada, sest saastame liialt.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2022 18:39:10 vasta tsitaadiga

Me ise oleme selle põhjustanud oma käitumisega - viisime tootmise Aasiasse, tõstsime sealse elanikkonna arengutaset ja ostujõudu ning nüüd kiunume et kuhu jääb loodussäästlikus?
Kas me Hiina tehastesse investeerides seadsime tingimuseks et asi peab "roheline" olema? Või oli hind kapitalisemile kohaselt ainuke kriteerium?
Siis kui Euroopas käis kiire tööstuse areng ning elatustaseme tõus ei huvitanud loodussääst kedagi. Nüüd hiinlastele nende samas olukorras olles tahame aga seda keelata.

Hiinlased kindlasti suudaksid ka roheliselt toota, nii nagu nad suudavad ka kvaliteetseid asju teha - ainult et kas me siis neid enam harjumuspärases mahus osta ka suudaksime?

Mingi tõsine majandusraputus kuluks EL-le ära, võtaksid poliitikud pead p*rsest lõpuks välja.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 18:56:47 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
https://tehnika.postimees.ee/7642208/euroopa-liit-keelab-alates-martsist-8k-kvaliteediga-telerid


Ei keela ja mitte ükski teler ei jää müümata ega müügile toomata. Ainus asi, mida tootjad peavad tegema on by default panema out of the box peale optimaalse (loe: säästu) režiimi, mis vastab EU nõuetele. Kõik muud mode'd on endiselt puldinupu vajutamise kaugusel.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 17:27:08 vasta tsitaadiga

https://interestingengineering.com/innovation/breakthrough-method-generate-hydrogen-gas

Päris põnev lahendus. Äkki saab elujõuliseks.

edit: https://electrek.co/2022/11/08/france-require-parking-lots-be-covered-in-solar-panels/

tsitaat:
In France, solar just got a huge boost from new legislation approved through the Senate this week that requires all parking lots with spaces for at least 80 vehicles – both existing and new – be covered by solar panels.
[..]
According to the government, this plan, which particularly targets large parking areas around commercial centers and train stations, could generate up to 11 gigawatts, which is the equivalent of 10 nuclear reactors, powering millions of homes. Public Sénat writes that stipulations were put into place excluding parking lots for trucks carrying heavy goods or parking areas in historic or protected areas, to avoid “distorting” them, according to an amendment to the bill.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 23:31:00 vasta tsitaadiga

Puidutööstuse muinasjuttude debunking, üraskite osas:
phpBB [media]


Ilmselgelt pole tasakaaluka metsamajandamise puhul üraskid eriline probleem ning nendega tegelemiseks on ka mõistlikud meetodid.
Ogarintensiivne puidutööstus tähendab üraskilembelisi nõrkasid puistuid.

EDIT: ülalpool postitatud parkimiskohtade päikesepaneelidega katmise osas olen koguaeg seda meelt olnud, et lisaks tühjadele katusepindadele tuleb ka mõttetud pinnad paneelidega katta, lisaks parkimiskohtadele ka a'la (elektri-)raudteed, jne.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 23:43:36 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
et lisaks tühjadele katusepindadele tuleb ka mõttetud pinnad paneelidega katta, lisaks parkimiskohtadele ka a'la (elektri-)raudteed, jne.



HV staar"solar freaking roadways" on jälle platsis

doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.11.2022 23:59:04 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, pindade kohale, mitte pinnad ise asendada.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 00:09:26 vasta tsitaadiga

Kuidas see kooreürask nüüd nii suur katastroof meie metsades on, et sellele suhteliselt palju tähelepanu pööratakse. See on minu arust kummaline kui räägitakse, et metsa peab hooldama ja majandama jne. Mets on ilma inimeseta aegade algusest hakkama saanud ja ega see kooreürask ka loodusesse nüüd alles, inimese kiusamiseks, tekkinud pole.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 00:26:40 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
KillFrenzy, pindade kohale, mitte pinnad ise asendada.


Sain aru.
Debiilsustega ei ole mõistlik tegeleda.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 10.11.2022 01:27:35 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Kuidas see kooreürask nüüd nii suur katastroof meie metsades on, et sellele suhteliselt palju tähelepanu pööratakse. See on minu arust kummaline kui räägitakse, et metsa peab hooldama ja majandama jne. Mets on ilma inimeseta aegade algusest hakkama saanud ja ega see kooreürask ka loodusesse nüüd alles, inimese kiusamiseks, tekkinud pole.


Ma ei vaadanud seda l6puni, kuid kas siin ei ole mitte teemaks monokultuurid. Kusagilt on meelde jäänud, et segametsadega on seda probleemi vähem.
Saksamaal käis uudistest läbi, et probleem on peale MSII istutati kuusemetsadega, kus on kooreüraskitel hea ja turvaline toimetada. icon_rolleyes.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 02:27:44 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Kuidas see kooreürask nüüd nii suur katastroof meie metsades on, et sellele suhteliselt palju tähelepanu pööratakse. See on minu arust kummaline kui räägitakse, et metsa peab hooldama ja majandama jne. Mets on ilma inimeseta aegade algusest hakkama saanud ja ega see kooreürask ka loodusesse nüüd alles, inimese kiusamiseks, tekkinud pole.


Mida rohkem ogarintensiivset puidumajandamist, seda suurem probleem kooreürask on. Meil ju aastaid juba puidutööstus konkreetselt valetanud, et "surevad loodusmetsad" (pole võimalik) "põhjustavad majandusmetsades üraskikoldeid"... tegelikult on põhjus justnimelt idiootses ogarintensiivses puidutööstuskeskses metsade puistutena majandamises jmt.

degrass kirjutas:
Ma ei vaadanud seda l6puni, kuid kas siin ei ole mitte teemaks monokultuurid. Kusagilt on meelde jäänud, et segametsadega on seda probleemi vähem.
Saksamaal käis uudistest läbi, et probleem on peale MSII istutati kuusemetsadega, kus on kooreüraskitel hea ja turvaline toimetada. icon_rolleyes.gif


Jah, nii on. Monokultuurne puidutööstus, mis valdavalt lageraiepõhiselt toimetab, on oma ogarintensiivsusega põhjuseks, miks meil üraskikahjusid aina enam on.

Loodusmetsad tulevad üraskitega ise toime, üraskid on osa tasakaalust.

Üks põhjus on enam ja vähem monokultuursed kuusemetsad, ent teine nende majandamisviis.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.11.2022 09:58:49 vasta tsitaadiga

On näha jah, et suurel munamäel ka ogarintensiivne majandamine icon_lol.gif
Võiks ikka vahel mingit normaalsust ka näha
//
Tegelik sisu on see, et siin saab külmade talvede puudumisega läbi nii männi kui kuuse aeg.
Majandusmetsades tulevad asemele hübriidid nagu mujal juba 20 aastat tehtud. Igasugu kahjurisd ei jõua kiire kasvu tõttu kahjustama.
//
Mis puudutab seda üraskit ja lageraiet, siis lageraie on igati õigustatud kui kahjud suured.
Naabermetsale jääb täna tormikahju risk, aga sodi korjatakse ju hakke jaoks nagunii kokku.
Ehk see käojaan, et naabri lageraie toob üraski on mingi luulu.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 13:47:26 vasta tsitaadiga

Magic, 1) vaata ümberringi olevat maastikku, meenutab lapitekki - ei tea küll, miks? ümberringi nõrgestatud "metsi" täis, sealt ilmselt ka munakale sisse roninud
2) milline kooslus ja majandamisviis (majandamisviisiks võib olla ka majandamata jätmine) seal on? juhul kui hooldust tehakse tavalise suurtehnikaga, soojal ajal, lisaks kuivendus ja muu, mis käib puidumajandamise juurde (piisab kui ümberkaudselt veeringlust häirida-eemaldada), siis pole ime ka, et see nõrgestatud on... lisaks on huvitav, mida seal tõrjeks tehtud on, st., kas üldse midagi ja kui midagi, siis, mida ja mis ajal, kuidas, jne. - see kõik on oluline, mõistmaks, mis seal toimub
3) isegi kui ~loodusmetsaks nimetada saaks, siis üraskikolded on täiesti tavalised, loodus saab nendega paari aasta jooksul hakkama kui ei ole just nõrgestatud mets (võib juba olla vaikimisi nõrgestatud inimtekkelise üheliigilisuse tõttu)
4) keskkonnamuutused ja seeläbi (enam ja vähem lokaalsed, kumulatiivsuse tõttu) kliima muutused on kindlasti oluline teema - oluline roll on siin ka drastilistel loodushäiretel, näiteks lageraiepõhisel liigintensiivsel metsade puistutena majandamisel
5) majanduspuistud, sa pidasid silmas, sest metsade nimetuse alla need tegelikult suuresti ju ei mahu, ka Metsaseaduse alusel... ole vähemalt retoorikas aus :]
6) mille alusel väidad, et lageraie on üraskikollete eemaldamiseks parim lahendus? ja isegi kui nii on, siis, millal seda tegema peaks suvalisel ajal?
iva selles, et juurekahjustuste ja pessu levikuks on ideaalne suurtehnikaga metsapinna segipööramine, mis lageraietega selgelt kaasneb
lisaks tuulekoridori tõttu kõrvalalade arvelt kolde suurenemise risk, jnejne.

mille alusel väidad, et naabri lageraie ei too üraskit? ja kes sa üldse oled (nt. hariduselt, ametilt, kogemustelt), et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialistile risti vastupidiseid väiteid esitad?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.11.2022 13:49:10 vasta tsitaadiga

Mis aastal sa metsanduskooli lõpetasidki?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 13:57:46 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Puidutööstuse muinasjuttude debunking, üraskite osas:
phpBB [media]


Ilmselgelt pole tasakaaluka metsamajandamise puhul üraskid eriline probleem ning nendega tegelemiseks on ka mõistlikud meetodid.
Ogarintensiivne puidutööstus tähendab üraskilembelisi nõrkasid puistuid.

EDIT: ülalpool postitatud parkimiskohtade päikesepaneelidega katmise osas olen koguaeg seda meelt olnud, et lisaks tühjadele katusepindadele tuleb ka mõttetud pinnad paneelidega katta, lisaks parkimiskohtadele ka a'la (elektri-)raudteed, jne.


Hetkel käib ju arutelu eksperdi esitatud argumentide piires? :]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 10.11.2022 14:16:48 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mis aastal sa metsanduskooli lõpetasidki?


Siin on vajalik täpsustav küsimus, millise metsanduskooli?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 14:23:03 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mis aastal sa metsanduskooli lõpetasidki?


Peale seda kui A pädevuse elektrialal kätte sai. Aga mõni aasta enne seda insneriõppe lõpetas tsiviilehituse erialal ja estlink 3 poole aastaga valmis tegi.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 21:21:51 vasta tsitaadiga

Vanahea argumentum ad hominem - ma küsisin Magic kohta, sest tal on ülbed ja deklaratiivsed väited, argumenteerimata, jne. Tundub nagu ise töötaks puidutööstuses, millel metsadest üpris kitsas vaade.

Aganoh, teadagi, et jaanis ja killhvrensi midagi mõistlikku pea kunagi ei kirjutagi - pigem mõttetu tõmblus, mis signaliseerib ühtteist ennem nende endi kohta kui teiste.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.11.2022 21:47:38 vasta tsitaadiga

Mul ei peagi olema sellise äärmuses tekstile midagi vastata olema, lase edasi. Su allkirjas olev krüpto on ka ju ülim loodussääst icon_lol.gif
Kuust kuuse käib see ogarintensiivsuse jutt... siis jutt juurde veel kraavidest.

Jääb mulje, et nagu ostis krundi ilma maata ja nüüd ka ilgub naabri raie üle icon_lol.gif thumbs_up.gif
Tema ilus vaade rikutud
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 22:16:14 vasta tsitaadiga

Magic, saan aru, et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist on äärmuslane?

Pigem on probleem selles, et sa oled ise nii tugevas ogarintensiivse tööstuse äärmuses, et kõik sealt eemale kalduv on sujaoks äärmus.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.11.2022 22:50:17 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Magic, saan aru, et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist on äärmuslane?

Pigem on probleem selles, et sa oled ise nii tugevas ogarintensiivse tööstuse äärmuses, et kõik sealt eemale kalduv on sujaoks äärmus.

Nagu juba Scart, kes esitab infot millest aru ei saa ja siis sõimab teisi eskremistideks icon_lol.gif thumbs_up.gif

Peab olema mingi imeliku kuulmisega, et sealt putukateadlase tekstist lugeda midagi üldises meetodis vastuolulist välja või sellest järeldada mingeid kraave ja täieliku umbluud mida kokku kirjutasid.

//

Ta mainib täpselt seda millele ma tähelepanu juhtisin. Kolded, temperatuuri tõttu rohkem põlvkondi ja kohustus igasugule tormimurrule või suuremale kahjule pädevalt reageerida.

Küsimus ikka selles, et ta ka tõi näite, et kui kahju käes ja midagi ei tee siis see vaid kasvab.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.11.2022 23:03:05 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Magic, saan aru, et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist on äärmuslane?
Aga miks ka mitte? Politseinike hulgas on ka mõrvareid. Ja vaimulike hulgas p*desid. Ja nagu Covid-19 näitas, siis ka arstiteaduskonna lõpetanute seast oli sirgunud uhuusid. Üks ei sega teist.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.11.2022 23:10:31 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif
See tegelane ajas seal videos väga ok juttu. Küll mitu korda rõhutas, et minna ehku peale nn harvendust tegema pole mõtet. Lisaks peab olema rõhk suurte kahjude väljavedu, et mitte suurendada metsa üraskikahjusi. Ei käinud ühtki luuluteooriat läbi icon_confused.gif
Ehk ma ei saa aru kuidas nüüd see peaks toitma seda uhuu teooriat ogarintensiivsusest...

Mõistmatu thumbs_down.gif

Seega ei ole seal küll midagi sellist mis oleks mingi uut. Uus on ehk mõnele see, et kliima tõttu on üraski intensiivsus suurem ja kahju tehakse ka tervetele puudele ehk ei ole mingit luulut kahjustatud puudega.


viimati muutis Magic 10.11.2022 23:13:57, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 10.11.2022 23:11:07 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
rmc kirjutas:
Magic, saan aru, et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist on äärmuslane?
Aga miks ka mitte? Politseinike hulgas on ka mõrvareid. Ja vaimulike hulgas p*desid. Ja nagu Covid-19 näitas, siis ka arstiteaduskonna lõpetanute seast oli sirgunud uhuusid. Üks ei sega teist.

Jah ... paistab küll. Kuna ka Riigikogus tundub neid olevat ... pedesid ja pedofiile ... Miks ka mitte? Tõsiselt või?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 23:33:11 vasta tsitaadiga

Magic, su argumentatsioon on absoluutselt puudulik, suvalised sildistused ja hinnangud.
Ta ikka pigem rõhutab seal, et pigem mitte midagi teha kui valesti teha ning valesti on see, mida meil enamasti tehakse.
Vaata näiteks slaidi: https://www.youtube.com/watch?v=yP0DtZaUpdE&t=23m10s

bladerunner, lausidiootsed sõnavõtud võiksid endale jätta.

Magic, sa ignoreerid siis täielikult juttu, kuidas liigselt monokultuursed ja liighõredad (kirjeldab ~täpselt ogarintensiivset puistut peale harvendamist) puistud on ideaalsed kasvulavad?
Äkki tekstis suudad paremini süveneda: https://web.archive.org/web/20190611091448/https:/www.metsamajandusuudised.ee/uudised/2019/06/10/kolm-pohjust-miks-meie-metsad-uraskikahjustuste-osas-nii-haavatavad-on

Kuigi vaevalt, pigem oled seda tüüpi, et keskendud oma uskumustele, ignoreerid kõike muud ning hakkad räuskama kui pähesettinud jama kõigutada juletakse...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 23:49:59 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
bladerunner, lausidiootsed sõnavõtud võiksid endale jätta.



Vanahea argumentum ad hominem.

Sisulist arutelu ei ole.

rmc kirjutas:

Kuigi vaevalt, pigem oled seda tüüpi, et keskendud oma uskumustele, ignoreerid kõike muud ning hakkad räuskama kui pähesettinud jama kõigutada juletakse...


Jälle vanahea argumentum ad hominem.

Ja insener, agronoom, metsnik aru ei saa, et kirjeldab 140% iseennast

eusa_wall.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2022 00:07:21 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, esimesel puhul on selge, et tegemist on adekvaatse hinnanguga kasutaja postituse suhtes. Seal polegi sisu, mida analüüsida.

Teise puhul on selge, et sisulise analüüsi järgselt on jõutud ka hinnanguni käsitlusviisi osas. OK, võid isegi öelda, et see üks argument on AAD, ent teisi ju eniveis ei puudutata, seega see AAD on adekvaatne :]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.11.2022 13:07:35 vasta tsitaadiga

Sul puudub üldse mingi lugemisvõime, sa loed sealt selektiivselt välja mingi oma versiooni ka laiendad seda kõigele. Teatavasti slaididele räägitakse juurde, nii et pole mingit mõtet neid loopida.

Väljendiga ogarintensiivsus ütlesid sa kõik enda kohta ära thumbs_up.gif

Lisaks jutt neist kraavidest ja teab millest. Krt no ei ole ju kraavi mõõtmetes rööpaid pärast raiet, pean käima vist ekstra otsima endal metsast. Läbi kasemetsa kannatab isegi sõiduautoga sõita.
Totaalne umbluu thumbs_down.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.11.2022 13:21:47 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
bladerunner kirjutas:
netcat, ja huvitav kuhu need "Mamma plasttopsikese kõrvitsapüreesupiga" valmistajad need koored ja säsi panevad? Ei viskagi ära vaid teevad kõigest sulle supi või? icon_lol.gif


Ma ei saa aru, miks me jätkuvalt jaurame selle üle? Jutt käis kodumajapidamistes tekkivatest jääkidest ja kuidas inimene kodus seda vähendada saaks.
100% toimiv retsept on mitte kodus süüa teha. Ostad portsu kaupa valmistoitu või sööd väljas, ja oled täiesti ontlik ilma jääkideta inimene. Kui ikka veel aru ei saanud, siis kohe alguses ma küsisin, et kas me seda tahamegi? Minu meelest see ei ole positiivne stsenaarium.

Loomulikult tekib ka tööstuses jääke. Aga siin on mitu inimest eelnevalt kinnitanud, et see 100 (või viimastel andmetel 160) milli eest toidujääke aastas mis meil ära visatakse, olevat peamiselt kodumajapidamiste süü.



Ma arvan, et probleem ei ole ainult jäätmete teke, vaid kogu ahel farmist-lauale ja sealt edasi. Jah, ma ostan asju, mille puhul ma tean, et ma ei suuda neid k6lblik kuni kuupäeva vms ära tarbida. Probleem on, et mingeid asju ei müüda väiksemas koguses. Ostaksin, kui oleks. Alternatiiv oleks vähem süüa v6i ühekülgselt toituda. V6imalik, et rohkem kodus süües, peaks vähem ära viskama.

Ma olen päris kindel, et pea k6igil meil on köögikapis midagi, mille parim enne on ammu möödas. Mul on miskit 1/2kg kohvi kapis, mida ma ei ole ära tarbinud (erinevatel p6hjustel). Ja sealt leiab veel üht-teist p6nevat.

Kui pakendist rääkida, siis probleem ei ole mitte pakend ise, vaid selle taaskäitlemine, mida ei toimu. V6i kui toimub, siis piiratud koguses. Saksamaal näiteks 44% kodumajapidamise plastikjäätmetest jätkuvalt p6letatakse.

Kui veel rääkida viimase generatsiooni kliima-aktivistidest, siis las kleebivad ennast. 6ieti teevad. Mis kasu on meil mingist prantsuse impressionistist, kui meist jääb maha p6letatud maa?



https://www.nabu.de/umwelt-und-ressourcen/abfall-und-recycling/22033.html [DE]

https://www.nabu.de/umwelt-und-ressourcen/ressourcenschonung/einzelhandel-und-umwelt/nachhaltigkeit/20787.html [DE]

https://www.greenpeace.org/usa/reports/circular-claims-fall-flat-again/ [EN]

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.11.2022 13:42:34 vasta tsitaadiga

See, et midagi halvaks läheb üks süüdlane on mugavusteenus bolt/wolt. Tellid sealt ära ettekäändel, et nagu poodi ei viitsi minna ehk jääb ka see pool tarbimata mis veel millegi tegemiseks olemas oli icon_lol.gif
Lisaks mingid suurpakendis vorstid. Ilmselge raiskamine või siis sööd tegelikult üle soovitusliku avavamiskuupäeva ehk nädal ei tohiks lülmikus vedeleda pärast avamist.
See nüüd nende kalauhuude klassika: ostsin viimase kuupevaga, avasin ja sõin nädala jooksul (kui seal listeeria oli, siis loomulikult ka selle nädala lõpuks said).
Kala seega ostan, aga söön kohe (kuupäeva väga ei vaata, vaatan hinda) icon_razz.gif
//
Aga muus mõttes nõus, et esmalt peaks ikka tegelema asjadega mis paistavad sulle endale tuppa kätte. Prügi, toit, energiakulu...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2022 13:51:54 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:

Jah, ma ostan asju, mille puhul ma tean, et ma ei suuda neid k6lblik kuni kuupäeva vms ära tarbida. Probleem on, et mingeid asju ei müüda väiksemas koguses. Ostaksin, kui oleks. Alternatiiv oleks vähem süüa v6i ühekülgselt toituda.


Too mõni näide, misasi see selline on. Mina olen küll edukalt suutnud korraldada nii, et ma siis lihtsalt ei osta selliseid tooteid mille puhul on ette näha, et ma ei jaksa neid lõpuni tarbida. Jah, ma ei osta lihakarnist poolt lammast, kuna mul pole seda kuhugi panna. Ei osta kilost pakendit viilutatud juustu. Ei osta suurt kotti kartuleid, sest mul ei ole toas õiget temperatuuri nende säilitamiseks ja ma tarvitan kartulit harva, seega lähen poodi või turule siis kui neid vaja läheb ja võtan nii mitu kui vaja lahtise kauba seast. Üks artikkel, mida ma sel põhjusel peaaegu üldse ei tarbi, on piim. Ma ei joo seda, ega pane kohvi peale. Kui mõni retsept nõuab piima, siis ei ole mul liitrise pakiga midagi teha. Võtan selle asemel väikese kohvikoore. Ongi maitsvam.

degrass kirjutas:

Ma olen päris kindel, et pea k6igil meil on köögikapis midagi, mille parim enne on ammu möödas. Mul on miskit 1/2kg kohvi kapis, mida ma ei ole ära tarbinud (erinevatel p6hjustel). Ja sealt leiab veel üht-teist p6nevat.


Jah, kindlasti on. Mina olen ka ostnud kohviube, mis mulle lihtsalt ei maitse. Või tõesti mõni kuivaine on üle igasuguse mõistuse kaua unustusse jäänud (ilmselt siis ka selle tõttu, et sa avastad, et su peres tegelikult puudub soov selle tarbimiseks). Kuid sellised asjad on õnnetusjuhtumid, mitte regulaarkäitumine mida saaks ära optimeerida. Ära optimeerida saab näiteks sellist asja, nagu aastaid tagasi mul läks umbes 50% leiva- ja saiatoodetest halli enne kui ära jõudsime süüa. Veidi harjutamist ja nüüd õnnestub 95% ajast osta niipalju kui parajasti vaja (ülejäänu tuleb selle arvelt, et kavatsesid seda tarbida veel pool nädalat, aga ups - teed paki lahti ja oligi juba hallis).


degrass kirjutas:

Kui pakendist rääkida, siis probleem ei ole mitte pakend ise, vaid selle taaskäitlemine, mida ei toimu. V6i kui toimub, siis piiratud koguses. Saksamaal näiteks 44% kodumajapidamise plastikjäätmetest jätkuvalt p6letatakse.


Sinna ei saa kodutarbija suurt midagi teha, et ei toimu. Taaskord üks faktor, mis ajab rahva roheliste peale vihale. Kõigepealt sõidetakse su südametunnistusel, et sa ei sorteeri piisavalt palju pakendeid ja viskad need olmeprügisse. Hea küll, õpib inimene selgeks, et pakendid pannakse kõik pakendikonteinerisse. Järgmiseks tulevad pakendikäitlejad tänitama, et tegelikult pakendeid tüüpi a, b ja c ikkagi ei ole võimalik ümber töödelda ja seega käitub tarbija neid pakendikonteinerisse pannes valesti - pangu ta need kenasti olmeprügisse tagasi, kuigi nende pealt on makstud pakendimaksu, mille tarbija on toodet soetades juba kinni maksnud. Ja siis järgmiseks sõidetakse jälle tarbija seljas, et sorteerimata pakendite osakaal olmeprügis on liiga suur.

Isiklikult ma ei saa aru, mis suur probleem selle pakendite põletamisega on. Ega neile niisama ju tuld otsa ei panda. Energiaallikana taaskasutus on ka taaskasutus. Pealegi hea viis ümbertöötlematust pakendist vabaneda nii et see kuskile vedelema ei jää. Kas ladestamine oleks tõesti parem? Või ümbertöötlemine ainult ümbertöötlemise pärast, kui lõpptoodet keegi õieti ei vaja ja protsess ise kulutab rohkem ressurssi ja energiat kui uue plasti tootmine?


degrass kirjutas:

Kui veel rääkida viimase generatsiooni kliima-aktivistidest, siis las kleebivad ennast. 6ieti teevad. Mis kasu on meil mingist prantsuse impressionistist, kui meist jääb maha p6letatud maa?


Ma saan aru, mida sa tahad öelda, aga katsu sellest ka aru saada. Mis kasu on sellest, kui sa tõmbad endale tähelepanu, kui sa jätad endast mulje kui idioodist?
Teatud koolkond küll arvab, et igasugune PR on hea PR, aga tegelikult keskmine inimene tõmbab sellised seosed: mingisugused idioodid karjuvad, et loodust tuleb kaitsta, järelikult kõik, kes karjuvad, et loodust tuleb kaitsta, on samasugused idioodid. Täiega haakub sinna teemasse, miks keegi roheliste poolt hääletada ei taha. Mine tea, viskavad veel homme su prouale suppi või punast värvi peale. Kellele seda häda vaja on.

PS tegelikult on ju väga hästi teada millised on need suurkorporatsioonid, kelle arvele saab panna enamiku sellest "põletatud maast", ja neil pole ammusurnud impressionistidega midagi pistmist. Miks need tüübid nonde peakorterite ette end peadpidi ei kleebi ja nende CEO-sid supiga üle ei viska? Ei julge, jah? Muidugi, sest muuseumitöötajad on viisakamad ja maalid, need ei hakka hoopiski vastu.


viimati muutis netcat 11.11.2022 13:56:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.11.2022 13:55:52 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

See nüüd nende kalauhuude klassika: ostsin viimase kuupevaga, avasin ja sõin nädala jooksul (kui seal listeeria oli, siis loomulikult ka selle nädala lõpuks said).


shocking.gif

Kas keegi päriselt tegi nii, et ostis kohe-kohe aeguva kuumtöötlemata kala, s6i seda nädal hiljem ja sai listerioosi?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.11.2022 14:00:33 vasta tsitaadiga

Vaevalt keegi tunnistab, et te ise täielik loll oli icon_lol.gif
Aga lihtsalt see ju tüüpiline säästuvõte, üksik memm ostab suure koguse, et oi kui odav icon_razz.gif
Samas olid ju näited väikelaste ja rasedatega, kelle puhul ju kuumtöötlemata kala välistatud...ehk ma ei imestaks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2022 14:03:12 vasta tsitaadiga

degrass, Kindlasti.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2022 14:10:57 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Magic kirjutas:

See nüüd nende kalauhuude klassika: ostsin viimase kuupevaga, avasin ja sõin nädala jooksul (kui seal listeeria oli, siis loomulikult ka selle nädala lõpuks said).


shocking.gif

Kas keegi päriselt tegi nii, et ostis kohe-kohe aeguva kuumtöötlemata kala, s6i seda nädal hiljem ja sai listerioosi?


Ma usun, et see on pigem tema hüpotees. Toorest pakendatud kala ei müüda nii suures pakendis, et seda kannataks nädal aega järjest süüa.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2022 02:07:19 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Sul puudub üldse mingi lugemisvõime, sa loed sealt selektiivselt välja mingi oma versiooni ka laiendad seda kõigele. Teatavasti slaididele räägitakse juurde, nii et pole mingit mõtet neid loopida.

Väljendiga ogarintensiivsus ütlesid sa kõik enda kohta ära thumbs_up.gif

Lisaks jutt neist kraavidest ja teab millest. Krt no ei ole ju kraavi mõõtmetes rööpaid pärast raiet, pean käima vist ekstra otsima endal metsast. Läbi kasemetsa kannatab isegi sõiduautoga sõita.
Totaalne umbluu thumbs_down.gif


1) Too välja mu valeväited, toon juurde viidatud sisust täpse koha.

Viitan soojenduseks tekstist:
tsitaat:
Soojenev kliima ja valed metsamajandusvõtted soodustavad üraskite rünnet
...
Looduslikud metsad on püsivamad


2) Ogarintensiivsus on väga okei väljend, kirjeldamaks puidutööstuse äärmuslikke töövõtteid

3) Räägin kraavidest, ehk "maaparandusest". Aga rööpad - enamjuhtudel on raiesmikelt võimalik leida ebaseaduslike sügavustega rööpaid ning on üksjagu pilte Eestist, kus suurtehnika on kabiinini uppunud :].
Umbluu on see sinu jabur suhtumine ja nitpicking usupõhine tõlgendus.

EDIT: kalafarmindusest olen rääkinud toiduteemas:
rmc kirjutas:
M.V.Wool-i keissi mäletate?
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/87523529/kaks-eestlast-surnud-nakkav-ja-muteeruv-bakter-havitab-tuntud-kalatoostust
„M.V.Wool ei kasuta ju oma toodangus teiste tööstuste kombel listeeriat pärssivaid aineid. Tarvitab vaid kala ja soola.“
„Mati Vetevool kaitseb end jutuga, et lisaained on samuti mürgised. Aga nende mõju avaldub veel hiljem. „See tapab 20 aasta pärast!““
„tööstushoonete puhastusained ja toodetes tarvitatavad säilitusained tekitavad bakterites stressi ja nad võivad seetõttu muteeruda nakkavamaks.“
Probleem oli kogu äriahela liiga suur ebamõistlik intensiivsus. Paraku tänaseks päevaks Mati ise surnud ja ettevõte samasuguseks nagu teised muundunud...

Kui tahta asja nii intensiivselt teha, siis peaks see toimuma kinniselt, vett ringluses ära kasutades, jne. ning sealgi on mõistlik intensiivsustase, mida ei ole mõistlik ületada.
https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=16m04s
Praeguse standardi alusel on nagu ikka... negatiivne mõju sotsialiseeritakse... https://www.youtube.com/watch?v=Rfxzvlzazz0&t=11m10s


Mati Vetevool ise tunnistas, et tööstus on probleemne ja probleeme peidetakse inimeste tervisele pikas perspektiivis kahjulike mürkidega, mida nad teha ei tahtnud. Aga pidid, sest sellise ogara tööstuse toodang ei ole ilma selleta turvaline (nagu sellega oleks icon_lol.gif). Liiga suur mastaap toob alati jätkusuutmatu tulemuse. Mitmes mõttes.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.11.2022 21:35:55 vasta tsitaadiga

Mis me sellest arvame: https://www.cmblu.com/en/technology/

FAZ kirjutab: Die grüne Mega-Batterie aus Franken
https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/batterie-hoffnung-aus-bayern-der-heilige-gral-der-energiewende-18454013.html [DE]

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2022 21:58:49 vasta tsitaadiga

Siis avaldan arvamust, kui see commercially available on. Neid erinevaid tulevikuakusid on 20a tulnud kui Vändrast saelaudu.
⬆️
degrass kirjutas:
sakinaga, seega järjekordne scam?


viimati muutis sakinaga 15.11.2022 22:26:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.11.2022 22:24:34 vasta tsitaadiga

sakinaga, seega järjekordne scam?
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2022 21:35:33 vasta tsitaadiga

https://www.spiegel.de/wirtschaft/juechen-riesiges-windrad-komplett-gesprengt-schwachstellen-im-beton-a-2c476201-9fd2-405e-aba9-ccaf6cb9158a
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 218, 219, 220  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.