|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid? |
| Jah, tingimusteta! |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem jah |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem ei |
|
16% |
[ 12 ] |
| Kindlasti mitte! |
|
67% |
[ 49 ] |
|
| hääli kokku : 73 |
|
| autor |
|
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.11.2022 22:32:28
|
|
|
Äraspidine sesmõttes, et iga siinkandis tehtav loodusvaenulik projekt tähendab vajadust loodushoolivusse raha panustada, millest siis jagatakse raha projektidele edasi.
Ehk siis metsakaitsjate tagant ei paistnud mingisugune Gazpromi huvid ja rahad, vaid NordStream-i tõttu kompensatsioonimehhanismina tehti Gazpromi rahade eest keskkonnaalaseid tegevusi ning osaliselt langevad keskkonnakaitsjate ja Gazpromi huvid kokku.
Graanul Investi tolleaegne suuromanik muidu toetas MTÜ Eesti Metsa Abiks otse, ilmselt seetõttu, et "Tartu tsellutehase" vastane tegevus käis ja nende huvides oli GI katseprojekti jaoks turule rohkem ruumi jätta... see ei tähendanud, et EMA tagant oleks paistnud GI huvid ja rahad selles võtmes, nagu puidutööstus (sh. kartau) seda Maalehes näidata üritas ja üritab (tegevus on jätkuv, lihtsalt selline konkreetne ja otsene valel põhinev propagandategevus ei ole pidev).
0 CO2 gaas (ja puiduküte!) on muidugi ogarus ja peaks lõppema.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
06.11.2022 15:00:45
|
|
|
link :: New U.S. message on climate change: Make China pay
The U.S. is softening its resistance to paying developing countries for loss and damages suffered from climate change, and it's pointing the finger at China's massive emissions as well.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
06.11.2022 15:14:52
|
|
|
| Kui Hiina ka maksma (või piirama) hakkab, kas siis on OK et meie ka maksame? Või on meil mõni vabandus veel varrukas?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
06.11.2022 17:44:33
|
|
|
Tanel, kas sa ei arva, et sellisel juhul oleks meie huvides, kui Brüssel seaks piiranguid EL turul müüdavatele sh importtoodetele, et nende tootmiseks ei oleks kasutatud fossiilset kütust vms?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
06.11.2022 18:00:40
|
|
|
Vähemalt ei põleta nad seal põlevkivi, mis on veel hullem saastaja kui kivisüsi. Could be worse.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
06.11.2022 18:29:16
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| sakinaga kirjutas: |
| Vähemalt ei põleta nad seal põlevkivi, mis on veel hullem saastaja kui kivisüsi. Could be worse. |
lolli lohutus, massiefekti vastu ei saa, hiinlased saastavad tuhandeid kordi rohkem |
Sama arukas oleks võrrelda Eestit San Marinoga ning tõdeda, et Eestis tuleks inimelu lõpetada, sest saastame liialt.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.11.2022 18:39:10
|
|
|
Me ise oleme selle põhjustanud oma käitumisega - viisime tootmise Aasiasse, tõstsime sealse elanikkonna arengutaset ja ostujõudu ning nüüd kiunume et kuhu jääb loodussäästlikus?
Kas me Hiina tehastesse investeerides seadsime tingimuseks et asi peab "roheline" olema? Või oli hind kapitalisemile kohaselt ainuke kriteerium?
Siis kui Euroopas käis kiire tööstuse areng ning elatustaseme tõus ei huvitanud loodussääst kedagi. Nüüd hiinlastele nende samas olukorras olles tahame aga seda keelata.
Hiinlased kindlasti suudaksid ka roheliselt toota, nii nagu nad suudavad ka kvaliteetseid asju teha - ainult et kas me siis neid enam harjumuspärases mahus osta ka suudaksime?
Mingi tõsine majandusraputus kuluks EL-le ära, võtaksid poliitikud pead p*rsest lõpuks välja.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
06.11.2022 18:56:47
|
|
|
Ei keela ja mitte ükski teler ei jää müümata ega müügile toomata. Ainus asi, mida tootjad peavad tegema on by default panema out of the box peale optimaalse (loe: säästu) režiimi, mis vastab EU nõuetele. Kõik muud mode'd on endiselt puldinupu vajutamise kaugusel.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
09.11.2022 17:27:08
|
|
|
https://interestingengineering.com/innovation/breakthrough-method-generate-hydrogen-gas
Päris põnev lahendus. Äkki saab elujõuliseks.
edit: https://electrek.co/2022/11/08/france-require-parking-lots-be-covered-in-solar-panels/
| tsitaat: |
In France, solar just got a huge boost from new legislation approved through the Senate this week that requires all parking lots with spaces for at least 80 vehicles – both existing and new – be covered by solar panels.
[..]
According to the government, this plan, which particularly targets large parking areas around commercial centers and train stations, could generate up to 11 gigawatts, which is the equivalent of 10 nuclear reactors, powering millions of homes. Public Sénat writes that stipulations were put into place excluding parking lots for trucks carrying heavy goods or parking areas in historic or protected areas, to avoid “distorting” them, according to an amendment to the bill. |
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
09.11.2022 23:31:00
|
|
|
Puidutööstuse muinasjuttude debunking, üraskite osas:
Ilmselgelt pole tasakaaluka metsamajandamise puhul üraskid eriline probleem ning nendega tegelemiseks on ka mõistlikud meetodid.
Ogarintensiivne puidutööstus tähendab üraskilembelisi nõrkasid puistuid.
EDIT: ülalpool postitatud parkimiskohtade päikesepaneelidega katmise osas olen koguaeg seda meelt olnud, et lisaks tühjadele katusepindadele tuleb ka mõttetud pinnad paneelidega katta, lisaks parkimiskohtadele ka a'la (elektri-)raudteed, jne.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.11.2022 23:43:36
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| et lisaks tühjadele katusepindadele tuleb ka mõttetud pinnad paneelidega katta, lisaks parkimiskohtadele ka a'la (elektri-)raudteed, jne. |
HV staar"solar freaking roadways" on jälle platsis
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
09.11.2022 23:59:04
|
|
|
| KillFrenzy, pindade kohale, mitte pinnad ise asendada.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
10.11.2022 00:09:26
|
|
|
Kuidas see kooreürask nüüd nii suur katastroof meie metsades on, et sellele suhteliselt palju tähelepanu pööratakse. See on minu arust kummaline kui räägitakse, et metsa peab hooldama ja majandama jne. Mets on ilma inimeseta aegade algusest hakkama saanud ja ega see kooreürask ka loodusesse nüüd alles, inimese kiusamiseks, tekkinud pole.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.11.2022 00:26:40
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| KillFrenzy, pindade kohale, mitte pinnad ise asendada. |
Sain aru.
Debiilsustega ei ole mõistlik tegeleda.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
10.11.2022 01:27:35
|
|
|
| bugbrake kirjutas: |
| Kuidas see kooreürask nüüd nii suur katastroof meie metsades on, et sellele suhteliselt palju tähelepanu pööratakse. See on minu arust kummaline kui räägitakse, et metsa peab hooldama ja majandama jne. Mets on ilma inimeseta aegade algusest hakkama saanud ja ega see kooreürask ka loodusesse nüüd alles, inimese kiusamiseks, tekkinud pole. |
Ma ei vaadanud seda l6puni, kuid kas siin ei ole mitte teemaks monokultuurid. Kusagilt on meelde jäänud, et segametsadega on seda probleemi vähem.
Saksamaal käis uudistest läbi, et probleem on peale MSII istutati kuusemetsadega, kus on kooreüraskitel hea ja turvaline toimetada.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
10.11.2022 02:27:44
|
|
|
| bugbrake kirjutas: |
| Kuidas see kooreürask nüüd nii suur katastroof meie metsades on, et sellele suhteliselt palju tähelepanu pööratakse. See on minu arust kummaline kui räägitakse, et metsa peab hooldama ja majandama jne. Mets on ilma inimeseta aegade algusest hakkama saanud ja ega see kooreürask ka loodusesse nüüd alles, inimese kiusamiseks, tekkinud pole. |
Mida rohkem ogarintensiivset puidumajandamist, seda suurem probleem kooreürask on. Meil ju aastaid juba puidutööstus konkreetselt valetanud, et "surevad loodusmetsad" (pole võimalik) "põhjustavad majandusmetsades üraskikoldeid"... tegelikult on põhjus justnimelt idiootses ogarintensiivses puidutööstuskeskses metsade puistutena majandamises jmt.
| degrass kirjutas: |
Ma ei vaadanud seda l6puni, kuid kas siin ei ole mitte teemaks monokultuurid. Kusagilt on meelde jäänud, et segametsadega on seda probleemi vähem.
Saksamaal käis uudistest läbi, et probleem on peale MSII istutati kuusemetsadega, kus on kooreüraskitel hea ja turvaline toimetada.  |
Jah, nii on. Monokultuurne puidutööstus, mis valdavalt lageraiepõhiselt toimetab, on oma ogarintensiivsusega põhjuseks, miks meil üraskikahjusid aina enam on.
Loodusmetsad tulevad üraskitega ise toime, üraskid on osa tasakaalust.
Üks põhjus on enam ja vähem monokultuursed kuusemetsad, ent teine nende majandamisviis.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
10.11.2022 09:58:49
|
|
|
On näha jah, et suurel munamäel ka ogarintensiivne majandamine
Võiks ikka vahel mingit normaalsust ka näha
//
Tegelik sisu on see, et siin saab külmade talvede puudumisega läbi nii männi kui kuuse aeg.
Majandusmetsades tulevad asemele hübriidid nagu mujal juba 20 aastat tehtud. Igasugu kahjurisd ei jõua kiire kasvu tõttu kahjustama.
//
Mis puudutab seda üraskit ja lageraiet, siis lageraie on igati õigustatud kui kahjud suured.
Naabermetsale jääb täna tormikahju risk, aga sodi korjatakse ju hakke jaoks nagunii kokku.
Ehk see käojaan, et naabri lageraie toob üraski on mingi luulu.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
10.11.2022 13:47:26
|
|
|
Magic, 1) vaata ümberringi olevat maastikku, meenutab lapitekki - ei tea küll, miks? ümberringi nõrgestatud "metsi" täis, sealt ilmselt ka munakale sisse roninud
2) milline kooslus ja majandamisviis (majandamisviisiks võib olla ka majandamata jätmine) seal on? juhul kui hooldust tehakse tavalise suurtehnikaga, soojal ajal, lisaks kuivendus ja muu, mis käib puidumajandamise juurde (piisab kui ümberkaudselt veeringlust häirida-eemaldada), siis pole ime ka, et see nõrgestatud on... lisaks on huvitav, mida seal tõrjeks tehtud on, st., kas üldse midagi ja kui midagi, siis, mida ja mis ajal, kuidas, jne. - see kõik on oluline, mõistmaks, mis seal toimub
3) isegi kui ~loodusmetsaks nimetada saaks, siis üraskikolded on täiesti tavalised, loodus saab nendega paari aasta jooksul hakkama kui ei ole just nõrgestatud mets (võib juba olla vaikimisi nõrgestatud inimtekkelise üheliigilisuse tõttu)
4) keskkonnamuutused ja seeläbi (enam ja vähem lokaalsed, kumulatiivsuse tõttu) kliima muutused on kindlasti oluline teema - oluline roll on siin ka drastilistel loodushäiretel, näiteks lageraiepõhisel liigintensiivsel metsade puistutena majandamisel
5) majanduspuistud, sa pidasid silmas, sest metsade nimetuse alla need tegelikult suuresti ju ei mahu, ka Metsaseaduse alusel... ole vähemalt retoorikas aus :]
6) mille alusel väidad, et lageraie on üraskikollete eemaldamiseks parim lahendus? ja isegi kui nii on, siis, millal seda tegema peaks suvalisel ajal?
iva selles, et juurekahjustuste ja pessu levikuks on ideaalne suurtehnikaga metsapinna segipööramine, mis lageraietega selgelt kaasneb
lisaks tuulekoridori tõttu kõrvalalade arvelt kolde suurenemise risk, jnejne.
mille alusel väidad, et naabri lageraie ei too üraskit? ja kes sa üldse oled (nt. hariduselt, ametilt, kogemustelt), et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialistile risti vastupidiseid väiteid esitad?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.11.2022 13:49:10
|
|
|
| Mis aastal sa metsanduskooli lõpetasidki?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
10.11.2022 13:57:46
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Puidutööstuse muinasjuttude debunking, üraskite osas:
Ilmselgelt pole tasakaaluka metsamajandamise puhul üraskid eriline probleem ning nendega tegelemiseks on ka mõistlikud meetodid.
Ogarintensiivne puidutööstus tähendab üraskilembelisi nõrkasid puistuid.
EDIT: ülalpool postitatud parkimiskohtade päikesepaneelidega katmise osas olen koguaeg seda meelt olnud, et lisaks tühjadele katusepindadele tuleb ka mõttetud pinnad paneelidega katta, lisaks parkimiskohtadele ka a'la (elektri-)raudteed, jne. |
Hetkel käib ju arutelu eksperdi esitatud argumentide piires? :]
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
10.11.2022 14:16:48
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Mis aastal sa metsanduskooli lõpetasidki? |
Siin on vajalik täpsustav küsimus, millise metsanduskooli?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.11.2022 14:23:03
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Mis aastal sa metsanduskooli lõpetasidki? |
Peale seda kui A pädevuse elektrialal kätte sai. Aga mõni aasta enne seda insneriõppe lõpetas tsiviilehituse erialal ja estlink 3 poole aastaga valmis tegi.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
10.11.2022 21:21:51
|
|
|
Vanahea argumentum ad hominem - ma küsisin Magic kohta, sest tal on ülbed ja deklaratiivsed väited, argumenteerimata, jne. Tundub nagu ise töötaks puidutööstuses, millel metsadest üpris kitsas vaade.
Aganoh, teadagi, et jaanis ja killhvrensi midagi mõistlikku pea kunagi ei kirjutagi - pigem mõttetu tõmblus, mis signaliseerib ühtteist ennem nende endi kohta kui teiste.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
10.11.2022 21:47:38
|
|
|
Mul ei peagi olema sellise äärmuses tekstile midagi vastata olema, lase edasi. Su allkirjas olev krüpto on ka ju ülim loodussääst
Kuust kuuse käib see ogarintensiivsuse jutt... siis jutt juurde veel kraavidest.
Jääb mulje, et nagu ostis krundi ilma maata ja nüüd ka ilgub naabri raie üle
Tema ilus vaade rikutud
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
10.11.2022 22:16:14
|
|
|
Magic, saan aru, et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist on äärmuslane?
Pigem on probleem selles, et sa oled ise nii tugevas ogarintensiivse tööstuse äärmuses, et kõik sealt eemale kalduv on sujaoks äärmus.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
10.11.2022 22:50:17
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Magic, saan aru, et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist on äärmuslane?
Pigem on probleem selles, et sa oled ise nii tugevas ogarintensiivse tööstuse äärmuses, et kõik sealt eemale kalduv on sujaoks äärmus. |
Nagu juba Scart, kes esitab infot millest aru ei saa ja siis sõimab teisi eskremistideks
Peab olema mingi imeliku kuulmisega, et sealt putukateadlase tekstist lugeda midagi üldises meetodis vastuolulist välja või sellest järeldada mingeid kraave ja täieliku umbluud mida kokku kirjutasid.
//
Ta mainib täpselt seda millele ma tähelepanu juhtisin. Kolded, temperatuuri tõttu rohkem põlvkondi ja kohustus igasugule tormimurrule või suuremale kahjule pädevalt reageerida.
Küsimus ikka selles, et ta ka tõi näite, et kui kahju käes ja midagi ei tee siis see vaid kasvab.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
10.11.2022 23:03:05
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Magic, saan aru, et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist on äärmuslane? |
Aga miks ka mitte? Politseinike hulgas on ka mõrvareid. Ja vaimulike hulgas p*desid. Ja nagu Covid-19 näitas, siis ka arstiteaduskonna lõpetanute seast oli sirgunud uhuusid. Üks ei sega teist.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
10.11.2022 23:10:31
|
|
|
See tegelane ajas seal videos väga ok juttu. Küll mitu korda rõhutas, et minna ehku peale nn harvendust tegema pole mõtet. Lisaks peab olema rõhk suurte kahjude väljavedu, et mitte suurendada metsa üraskikahjusi. Ei käinud ühtki luuluteooriat läbi
Ehk ma ei saa aru kuidas nüüd see peaks toitma seda uhuu teooriat ogarintensiivsusest...
Mõistmatu
Seega ei ole seal küll midagi sellist mis oleks mingi uut. Uus on ehk mõnele see, et kliima tõttu on üraski intensiivsus suurem ja kahju tehakse ka tervetele puudele ehk ei ole mingit luulut kahjustatud puudega.
viimati muutis Magic 10.11.2022 23:13:57, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviis
Aeg maha 1p

liitunud: 21.07.2004
|
10.11.2022 23:11:07
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
| Magic, saan aru, et Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist on äärmuslane? |
Aga miks ka mitte? Politseinike hulgas on ka mõrvareid. Ja vaimulike hulgas p*desid. Ja nagu Covid-19 näitas, siis ka arstiteaduskonna lõpetanute seast oli sirgunud uhuusid. Üks ei sega teist. |
Jah ... paistab küll. Kuna ka Riigikogus tundub neid olevat ... pedesid ja pedofiile ... Miks ka mitte? Tõsiselt või?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
10.11.2022 23:33:11
|
|
|
Magic, su argumentatsioon on absoluutselt puudulik, suvalised sildistused ja hinnangud.
Ta ikka pigem rõhutab seal, et pigem mitte midagi teha kui valesti teha ning valesti on see, mida meil enamasti tehakse.
Vaata näiteks slaidi: https://www.youtube.com/watch?v=yP0DtZaUpdE&t=23m10s
bladerunner, lausidiootsed sõnavõtud võiksid endale jätta.
Magic, sa ignoreerid siis täielikult juttu, kuidas liigselt monokultuursed ja liighõredad (kirjeldab ~täpselt ogarintensiivset puistut peale harvendamist) puistud on ideaalsed kasvulavad?
Äkki tekstis suudad paremini süveneda: https://web.archive.org/web/20190611091448/https:/www.metsamajandusuudised.ee/uudised/2019/06/10/kolm-pohjust-miks-meie-metsad-uraskikahjustuste-osas-nii-haavatavad-on
Kuigi vaevalt, pigem oled seda tüüpi, et keskendud oma uskumustele, ignoreerid kõike muud ning hakkad räuskama kui pähesettinud jama kõigutada juletakse...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.11.2022 23:49:59
|
|
|
| rmc kirjutas: |
bladerunner, lausidiootsed sõnavõtud võiksid endale jätta.
|
Vanahea argumentum ad hominem.
Sisulist arutelu ei ole.
| rmc kirjutas: |
Kuigi vaevalt, pigem oled seda tüüpi, et keskendud oma uskumustele, ignoreerid kõike muud ning hakkad räuskama kui pähesettinud jama kõigutada juletakse... |
Jälle vanahea argumentum ad hominem.
Ja insener, agronoom, metsnik aru ei saa, et kirjeldab 140% iseennast
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.11.2022 00:07:21
|
|
|
KillFrenzy, esimesel puhul on selge, et tegemist on adekvaatse hinnanguga kasutaja postituse suhtes. Seal polegi sisu, mida analüüsida.
Teise puhul on selge, et sisulise analüüsi järgselt on jõutud ka hinnanguni käsitlusviisi osas. OK, võid isegi öelda, et see üks argument on AAD, ent teisi ju eniveis ei puudutata, seega see AAD on adekvaatne :]
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
11.11.2022 13:07:35
|
|
|
Sul puudub üldse mingi lugemisvõime, sa loed sealt selektiivselt välja mingi oma versiooni ka laiendad seda kõigele. Teatavasti slaididele räägitakse juurde, nii et pole mingit mõtet neid loopida.
Väljendiga ogarintensiivsus ütlesid sa kõik enda kohta ära
Lisaks jutt neist kraavidest ja teab millest. Krt no ei ole ju kraavi mõõtmetes rööpaid pärast raiet, pean käima vist ekstra otsima endal metsast. Läbi kasemetsa kannatab isegi sõiduautoga sõita.
Totaalne umbluu
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
11.11.2022 13:21:47
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
netcat, ja huvitav kuhu need "Mamma plasttopsikese kõrvitsapüreesupiga" valmistajad need koored ja säsi panevad? Ei viskagi ära vaid teevad kõigest sulle supi või?  |
Ma ei saa aru, miks me jätkuvalt jaurame selle üle? Jutt käis kodumajapidamistes tekkivatest jääkidest ja kuidas inimene kodus seda vähendada saaks.
100% toimiv retsept on mitte kodus süüa teha. Ostad portsu kaupa valmistoitu või sööd väljas, ja oled täiesti ontlik ilma jääkideta inimene. Kui ikka veel aru ei saanud, siis kohe alguses ma küsisin, et kas me seda tahamegi? Minu meelest see ei ole positiivne stsenaarium.
Loomulikult tekib ka tööstuses jääke. Aga siin on mitu inimest eelnevalt kinnitanud, et see 100 (või viimastel andmetel 160) milli eest toidujääke aastas mis meil ära visatakse, olevat peamiselt kodumajapidamiste süü.
|
Ma arvan, et probleem ei ole ainult jäätmete teke, vaid kogu ahel farmist-lauale ja sealt edasi. Jah, ma ostan asju, mille puhul ma tean, et ma ei suuda neid k6lblik kuni kuupäeva vms ära tarbida. Probleem on, et mingeid asju ei müüda väiksemas koguses. Ostaksin, kui oleks. Alternatiiv oleks vähem süüa v6i ühekülgselt toituda. V6imalik, et rohkem kodus süües, peaks vähem ära viskama.
Ma olen päris kindel, et pea k6igil meil on köögikapis midagi, mille parim enne on ammu möödas. Mul on miskit 1/2kg kohvi kapis, mida ma ei ole ära tarbinud (erinevatel p6hjustel). Ja sealt leiab veel üht-teist p6nevat.
Kui pakendist rääkida, siis probleem ei ole mitte pakend ise, vaid selle taaskäitlemine, mida ei toimu. V6i kui toimub, siis piiratud koguses. Saksamaal näiteks 44% kodumajapidamise plastikjäätmetest jätkuvalt p6letatakse.
Kui veel rääkida viimase generatsiooni kliima-aktivistidest, siis las kleebivad ennast. 6ieti teevad. Mis kasu on meil mingist prantsuse impressionistist, kui meist jääb maha p6letatud maa?
https://www.nabu.de/umwelt-und-ressourcen/abfall-und-recycling/22033.html [DE]
https://www.nabu.de/umwelt-und-ressourcen/ressourcenschonung/einzelhandel-und-umwelt/nachhaltigkeit/20787.html [DE]
https://www.greenpeace.org/usa/reports/circular-claims-fall-flat-again/ [EN]
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
11.11.2022 13:42:34
|
|
|
See, et midagi halvaks läheb üks süüdlane on mugavusteenus bolt/wolt. Tellid sealt ära ettekäändel, et nagu poodi ei viitsi minna ehk jääb ka see pool tarbimata mis veel millegi tegemiseks olemas oli
Lisaks mingid suurpakendis vorstid. Ilmselge raiskamine või siis sööd tegelikult üle soovitusliku avavamiskuupäeva ehk nädal ei tohiks lülmikus vedeleda pärast avamist.
See nüüd nende kalauhuude klassika: ostsin viimase kuupevaga, avasin ja sõin nädala jooksul (kui seal listeeria oli, siis loomulikult ka selle nädala lõpuks said).
Kala seega ostan, aga söön kohe (kuupäeva väga ei vaata, vaatan hinda)
//
Aga muus mõttes nõus, et esmalt peaks ikka tegelema asjadega mis paistavad sulle endale tuppa kätte. Prügi, toit, energiakulu...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
11.11.2022 13:51:54
|
|
|
| degrass kirjutas: |
Jah, ma ostan asju, mille puhul ma tean, et ma ei suuda neid k6lblik kuni kuupäeva vms ära tarbida. Probleem on, et mingeid asju ei müüda väiksemas koguses. Ostaksin, kui oleks. Alternatiiv oleks vähem süüa v6i ühekülgselt toituda. |
Too mõni näide, misasi see selline on. Mina olen küll edukalt suutnud korraldada nii, et ma siis lihtsalt ei osta selliseid tooteid mille puhul on ette näha, et ma ei jaksa neid lõpuni tarbida. Jah, ma ei osta lihakarnist poolt lammast, kuna mul pole seda kuhugi panna. Ei osta kilost pakendit viilutatud juustu. Ei osta suurt kotti kartuleid, sest mul ei ole toas õiget temperatuuri nende säilitamiseks ja ma tarvitan kartulit harva, seega lähen poodi või turule siis kui neid vaja läheb ja võtan nii mitu kui vaja lahtise kauba seast. Üks artikkel, mida ma sel põhjusel peaaegu üldse ei tarbi, on piim. Ma ei joo seda, ega pane kohvi peale. Kui mõni retsept nõuab piima, siis ei ole mul liitrise pakiga midagi teha. Võtan selle asemel väikese kohvikoore. Ongi maitsvam.
| degrass kirjutas: |
Ma olen päris kindel, et pea k6igil meil on köögikapis midagi, mille parim enne on ammu möödas. Mul on miskit 1/2kg kohvi kapis, mida ma ei ole ära tarbinud (erinevatel p6hjustel). Ja sealt leiab veel üht-teist p6nevat. |
Jah, kindlasti on. Mina olen ka ostnud kohviube, mis mulle lihtsalt ei maitse. Või tõesti mõni kuivaine on üle igasuguse mõistuse kaua unustusse jäänud (ilmselt siis ka selle tõttu, et sa avastad, et su peres tegelikult puudub soov selle tarbimiseks). Kuid sellised asjad on õnnetusjuhtumid, mitte regulaarkäitumine mida saaks ära optimeerida. Ära optimeerida saab näiteks sellist asja, nagu aastaid tagasi mul läks umbes 50% leiva- ja saiatoodetest halli enne kui ära jõudsime süüa. Veidi harjutamist ja nüüd õnnestub 95% ajast osta niipalju kui parajasti vaja (ülejäänu tuleb selle arvelt, et kavatsesid seda tarbida veel pool nädalat, aga ups - teed paki lahti ja oligi juba hallis).
| degrass kirjutas: |
Kui pakendist rääkida, siis probleem ei ole mitte pakend ise, vaid selle taaskäitlemine, mida ei toimu. V6i kui toimub, siis piiratud koguses. Saksamaal näiteks 44% kodumajapidamise plastikjäätmetest jätkuvalt p6letatakse. |
Sinna ei saa kodutarbija suurt midagi teha, et ei toimu. Taaskord üks faktor, mis ajab rahva roheliste peale vihale. Kõigepealt sõidetakse su südametunnistusel, et sa ei sorteeri piisavalt palju pakendeid ja viskad need olmeprügisse. Hea küll, õpib inimene selgeks, et pakendid pannakse kõik pakendikonteinerisse. Järgmiseks tulevad pakendikäitlejad tänitama, et tegelikult pakendeid tüüpi a, b ja c ikkagi ei ole võimalik ümber töödelda ja seega käitub tarbija neid pakendikonteinerisse pannes valesti - pangu ta need kenasti olmeprügisse tagasi, kuigi nende pealt on makstud pakendimaksu, mille tarbija on toodet soetades juba kinni maksnud. Ja siis järgmiseks sõidetakse jälle tarbija seljas, et sorteerimata pakendite osakaal olmeprügis on liiga suur.
Isiklikult ma ei saa aru, mis suur probleem selle pakendite põletamisega on. Ega neile niisama ju tuld otsa ei panda. Energiaallikana taaskasutus on ka taaskasutus. Pealegi hea viis ümbertöötlematust pakendist vabaneda nii et see kuskile vedelema ei jää. Kas ladestamine oleks tõesti parem? Või ümbertöötlemine ainult ümbertöötlemise pärast, kui lõpptoodet keegi õieti ei vaja ja protsess ise kulutab rohkem ressurssi ja energiat kui uue plasti tootmine?
| degrass kirjutas: |
Kui veel rääkida viimase generatsiooni kliima-aktivistidest, siis las kleebivad ennast. 6ieti teevad. Mis kasu on meil mingist prantsuse impressionistist, kui meist jääb maha p6letatud maa? |
Ma saan aru, mida sa tahad öelda, aga katsu sellest ka aru saada. Mis kasu on sellest, kui sa tõmbad endale tähelepanu, kui sa jätad endast mulje kui idioodist?
Teatud koolkond küll arvab, et igasugune PR on hea PR, aga tegelikult keskmine inimene tõmbab sellised seosed: mingisugused idioodid karjuvad, et loodust tuleb kaitsta, järelikult kõik, kes karjuvad, et loodust tuleb kaitsta, on samasugused idioodid. Täiega haakub sinna teemasse, miks keegi roheliste poolt hääletada ei taha. Mine tea, viskavad veel homme su prouale suppi või punast värvi peale. Kellele seda häda vaja on.
PS tegelikult on ju väga hästi teada millised on need suurkorporatsioonid, kelle arvele saab panna enamiku sellest "põletatud maast", ja neil pole ammusurnud impressionistidega midagi pistmist. Miks need tüübid nonde peakorterite ette end peadpidi ei kleebi ja nende CEO-sid supiga üle ei viska? Ei julge, jah? Muidugi, sest muuseumitöötajad on viisakamad ja maalid, need ei hakka hoopiski vastu.
viimati muutis netcat 11.11.2022 13:56:26, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
11.11.2022 13:55:52
|
|
|
| Magic kirjutas: |
See nüüd nende kalauhuude klassika: ostsin viimase kuupevaga, avasin ja sõin nädala jooksul (kui seal listeeria oli, siis loomulikult ka selle nädala lõpuks said).
|
Kas keegi päriselt tegi nii, et ostis kohe-kohe aeguva kuumtöötlemata kala, s6i seda nädal hiljem ja sai listerioosi?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
11.11.2022 14:00:33
|
|
|
Vaevalt keegi tunnistab, et te ise täielik loll oli
Aga lihtsalt see ju tüüpiline säästuvõte, üksik memm ostab suure koguse, et oi kui odav
Samas olid ju näited väikelaste ja rasedatega, kelle puhul ju kuumtöötlemata kala välistatud...ehk ma ei imestaks.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
11.11.2022 14:03:12
|
|
|
| degrass, Kindlasti.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
11.11.2022 14:10:57
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
See nüüd nende kalauhuude klassika: ostsin viimase kuupevaga, avasin ja sõin nädala jooksul (kui seal listeeria oli, siis loomulikult ka selle nädala lõpuks said).
|
Kas keegi päriselt tegi nii, et ostis kohe-kohe aeguva kuumtöötlemata kala, s6i seda nädal hiljem ja sai listerioosi? |
Ma usun, et see on pigem tema hüpotees. Toorest pakendatud kala ei müüda nii suures pakendis, et seda kannataks nädal aega järjest süüa.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
12.11.2022 02:07:19
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Sul puudub üldse mingi lugemisvõime, sa loed sealt selektiivselt välja mingi oma versiooni ka laiendad seda kõigele. Teatavasti slaididele räägitakse juurde, nii et pole mingit mõtet neid loopida.
Väljendiga ogarintensiivsus ütlesid sa kõik enda kohta ära
Lisaks jutt neist kraavidest ja teab millest. Krt no ei ole ju kraavi mõõtmetes rööpaid pärast raiet, pean käima vist ekstra otsima endal metsast. Läbi kasemetsa kannatab isegi sõiduautoga sõita.
Totaalne umbluu  |
1) Too välja mu valeväited, toon juurde viidatud sisust täpse koha.
Viitan soojenduseks tekstist:
| tsitaat: |
Soojenev kliima ja valed metsamajandusvõtted soodustavad üraskite rünnet
...
Looduslikud metsad on püsivamad |
2) Ogarintensiivsus on väga okei väljend, kirjeldamaks puidutööstuse äärmuslikke töövõtteid
3) Räägin kraavidest, ehk "maaparandusest". Aga rööpad - enamjuhtudel on raiesmikelt võimalik leida ebaseaduslike sügavustega rööpaid ning on üksjagu pilte Eestist, kus suurtehnika on kabiinini uppunud :].
Umbluu on see sinu jabur suhtumine ja nitpicking usupõhine tõlgendus.
EDIT: kalafarmindusest olen rääkinud toiduteemas:
Mati Vetevool ise tunnistas, et tööstus on probleemne ja probleeme peidetakse inimeste tervisele pikas perspektiivis kahjulike mürkidega, mida nad teha ei tahtnud. Aga pidid, sest sellise ogara tööstuse toodang ei ole ilma selleta turvaline (nagu sellega oleks ). Liiga suur mastaap toob alati jätkusuutmatu tulemuse. Mitmes mõttes.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
15.11.2022 21:58:49
|
|
|
Siis avaldan arvamust, kui see commercially available on. Neid erinevaid tulevikuakusid on 20a tulnud kui Vändrast saelaudu.
⬆️
| degrass kirjutas: |
| sakinaga, seega järjekordne scam? |
viimati muutis sakinaga 15.11.2022 22:26:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
15.11.2022 22:24:34
|
|
|
sakinaga, seega järjekordne scam?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|