Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2022 11:28:42 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
sakinaga, maitse erinevus. Minu arvates on americano parema maitsega, kui 200mL'ga loputatud kohvipuru. Kui nagu häh kirjutas, on selle taga terve teadus. Ja l6puks on k6ik subjektiivne, mis kellelegi meeldib ja millega harjunud ollakse.

Kodus teen kohvi Bialetti kannuga, kus iseenesest toimub ka kohvipuru loputamine suurema koguse veega. Kui aga sama Jura'ga teha, on tulemus kohutav.


Juraga on seni kõik mu tulemused kohutavad olnud. Kuid samas ei ole ma midagi sealjuures kontrollinud, kõik on nagu kontorinurga default olema juhtub.

Keegi geenius võiks siin anda mingi "võhik istub kontoris Jura kõrval ja tahab kohvi" 10-punktilise avariijuhendi. Mis oad sinna sisse panna, mida häälestuses näppida ja siis kuhu nuppudele vajutada, et sealt mingi joodav asi välja tuleks. Lihtlausetega ja erialaterminoloogiat kasutamata icon_lol.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 08.11.2022 12:33:36 vasta tsitaadiga

Isiklik arvamus, et kui pärast ***väga*** põhjalikku puhastamist ja võimalikult värskete tumeda rösti ubade kasutamist tulemus jätkuvalt jama, siis lihtsalt superi kohv ei istu ja kõik.
Aulikast olin ma võimeline peale põhjalikku pesu pool päeva jooma. X6, täiesti lootusetu.

Mingi süsteem, mida harrastada, on vee kogus maha keerata ja veel espresso peale teha. Aga ilma piimata see ikkagi tegelikult joodav pole.

Ja võib tunduda veider, aga mulle tõesti meeldib kõige odavama DeLonghi kohv rohkem (kui siis Jura). Ei ole vähemalt otseselt halb.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2022 12:48:11 vasta tsitaadiga

Väga põhjalikku puhastamist see masin kindlasti saanud ei ole. Aga mäletamistmööda ei istunud see kohv mulle juba kohe alguses, kui masin alles värskena saabus.
Vaatasin just, praegu peaks sees olema Oa nr 2. Kui värske, ei tea. Paki peal on säilivusaeg järgmise aasta september.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 08.11.2022 13:24:16 vasta tsitaadiga

No 18 või 24 kuud on tavaliselt see "parim enne".

Keskmine röst tahab rohkem kuuma muidu. Mis ta sul on, äpu ja hapu? Või "lihtsalt halb"? icon_smile.gif
Kui viimane variant, siis polegi midagi teha.

Veskit pole pointi kruttida, pane keskele ja vaata, et suht vabalt voolab. Kuum põhja, katseta kohvi ja vee kogusega (mida ta muuta laseb noh). Aja mõrudaks ja hakka n.ö. tagasi tulema.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2022 13:50:48 vasta tsitaadiga

Prussakamürk, on see mis ma tavaliselt ütlen. Kibe. Seda, kas on hapu, polegi aru saada enamasti sest on juba "nii halb". Tõsi nagu võiks selge olla, siis enamasti ma ei puutu seda masinat enam üldse, niiet nendest ubadest konkreetselt ei olegi vist kohvi saanud, või noh, pole jälginud mis seal parajasti sisse on pandud. Kõige joodavam on vist mingist Pauligi erisordist tulnud kunagi. Enamasti mingid kodumaised oad.

Väga vabandan, aga misasja peaks panema "keskele" või mille järgi vabalt voolamist mõõtma peaks? Ja mis kohvi see pidi siis nüüd tegema mis juua kõlbab? See espresso, "mis tegelikult ei ole espresso" ja vesi peale? Tavakohvi nupu alt pidigi mürk tulema, või oli vastupidi? icon_redface.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.11.2022 14:05:15 vasta tsitaadiga

Peale kümnete erinevate ubade proovimist olen hetkel ühe "Itaalia segu" (70/30 Arabica/robusta, ca 25€/kg) peale pidama jäänud. Peaks olema keskmne röst. Masina veski sättisin k6ige peenema jahvatuse peale, veetemp k6ige k6rgema ja koguse 50mL. Tulemus on siiani proovitutest k6ige parem.

See on esimene uba, mis on suht m6nus, ei ole kibe ega jäta ebameeldivat järelmaitset ning annab kena "crema."

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 08.11.2022 15:40:26 vasta tsitaadiga

No veskil on sul ju mingi vahemik? Väga peeneks pole mõtet keerata, see ei ole espressomasin. Vabalt jookseb tähendab mitte tilkudes algul, kohe hooga.

Häälestus käib konkreetse joogi kohta, mitte üldiselt. Mõte on selles, et katsuda ületõmme kätte saada ja siis proovida tasakaalupunkti leida. Prussakamürk viitaks ikkagi alatõmbele. Või siis see spetsiifiline superi maitse, mida ma muuga ei oska kirjeldada, et lihtsalt halb icon_smile.gif sellega ei olegi midagi teha. Sama asi, nagu osadele on espresso liiga intensiivne.

Veel defektidest, "akuhape" tõenäoliselt liiga kõrge rõhk ja keskmise rösti uba, "veemaitse" liiga madal rõhk või lahtunud uba/ madal doos.
Madal temperatuur on hapu, aga mitte lõikavalt.
Tumedam röst + robusta, lepib madalama temperatuuriga. Saab aru, ega masin liiga jahe pole. Võib proovida paar jooki järjest teha.

Jah, robusta sisaldusega asjad on lihtsamad teha.

Mustal masinal on oma kõrvalmaitse, ma ütleks et "ebamäärane" või "ähmane". Infuseril kaob see konkreetselt ära, kui sõel maha keerata ja ära pesta (ilma backflushita)

Panin selle jutu peale juurde, milline sõel seest välja näeb paari päeva pärast (nädalavahetusel puhastatud)
Manus

Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2022 18:17:30 vasta tsitaadiga

keerasin selle jutu peale oma magnifica Sil kuumuse põhja. persetunnetusega oleks nagu natuke maitsvamaks läinud. icon_lol.gif
Aga vbla ka sellepärast, et läksin hommikul tagasi oma põhioa peale, kuna Lidli oma sai otsa. icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2022 19:05:23 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Keegi geenius võiks siin anda mingi "võhik istub kontoris Jura kõrval ja tahab kohvi" 10-punktilise avariijuhendi.

Võib-olla on abiks:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2022 20:56:50 vasta tsitaadiga

Ei jõudnud videot veel vaadata. Aga asi edeneb, ma leidsin veski nupu üles. Ei tea miks ma arvasin, et seda peab menüüst teha saama. Oli teine sutsu keskelt paremale keeratud, nagu kella 5 peal. Keerasin siis keskele.
"Ekspert menüü" leidsin ka üles. Vaikesätted on siis niiviisi

espresso vs "kohv"

kogus: 45 ml / 180 ml

kangus 6 uba 8-st mõlemal

temp: kõrge / keskmine

Rohkem mingit sättimise ruumi kusagil ei ole, selliseid asju saab ainult näppida.

Tundub, et seda OA nr 2 kohvi ma ei ole ikka varem proovinud või muutis veski setting asja. Kibeduse asemel on seekord teemaks hapu. Tekstuurilt halb espresso nagu ei ole, aga on nagu liiga vähe vunki (ma ei tea, kas ma väljendan seda õigesti) ja hapu, seda on kohe kuhjaga. Ja 180 ml "kohv" on nüüd lihtsalt pisut kohvi meenutav vesi, millel ei ole isegi nii palju ühtki tugevat maitsenüanssi et seda eraldi välja tuua. Ma ei taha õhtul tegelikult kohvi juua rohkem, homme häälestab edasi, aga tundub et keskele keeratud veskiga siit küll õiget kohvi välja ei tule.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.11.2022 21:25:11 vasta tsitaadiga

Kuskilt YT "6ptusest" on meelde jäänud, et super'il tuleb veskit jahvatusastet vahvatamise ajal muuta. Kas see ka päriselt nii on, ei oska öelda.

netcat, mis masinaga on tegemist?

häh, mida sa ület6mbe all m6tled ja kuidas seda automaadil saavutada?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 08.11.2022 21:26:47 vasta tsitaadiga

Masina manualis ka kirjas, et jahvatamise ajal tuleb muuta
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 08.11.2022 21:50:20 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt üsna vana uba. Nüüd on kindlasti alatõmmanud. Kuumus/kangus põhja ja hakka veskit peenemaks keerama. Aga jahvatamise ajal, eks, seistes kokku keerata ei tohi! Katsu nüüd mõrudaks (=ületõmmanuks) saada. Seda "vett" ära praegu tähele pane, katseta espressoga. Joogi kogust ju ikka saad muuta?

Pane tähele tasakaalu ja tilkuda ei tohi!

Vaata seda ka-
https://www.youtube.com/watch?v=iZEM1cC86t8&t=523s

Veski sättimisega on nii, et lahti tohib suvaliselt keerata, kokku käies, sõltub terade tüübist ka. Superitel minu arust lamedaid terasid ei panda, mille puhul see suurem probleem on icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.11.2022 01:11:21 vasta tsitaadiga

Näib, et Jura oli hea ost icon_smile.gif


vaatasin ka tema Moka Pot videot: https://youtu.be/BfDLoIvb0w4
Näib, et ma teen peaaegu k6ik valesti - kuid ma olen tulemusega rahul.

Kusjuures, seda madalal kuumusel valmistamist, mahajahutamist jms ma isegi kunagi proovisin. Kuid hommikul kell 6 mul ei ole selleks energiat. Elekrtilise kannuga ei ole see ka nii tehtav.
Aeropress filtri kasutamine näib päris kaval olevat. Peaks mingil hetkel proovima.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 09.11.2022 07:40:54 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif no seda, mis Sulle maitseb tead ikka ise kõige paremini. Ajavad ka need Hoffmannid kohati jama, mis iganes põhjusel.

Konkreetne näide, tegelesin hiljuti masina rõhu sättimisega. Üldiselt, ei maksa arvata, et tootjad päris lollid on ja asju põhjuseta teevad. Iseasi, et neid põhjuseid ei pruugita avalikult öelda, või siis muu jutu sees, moka otsast ja möödaminnes icon_wink.gif - väga soovitan tsekkida sellist kanalit nagu Lelit Insider, seal on putitamise videod, aga muu jutu sees on vahel väga abiks Inffi suure tähega.

Nii palju, kui aru saan, on probleemi üks põhjus kohvi röstimise muutumine (oluliselt heledamaks) pluss siis supermarketi (=seisnud) uba ja odavate masinate pumpade eripära. "Entusiastid" fännavad ereda maitsega ubasid, aga need on tegemisel keerukad. Pluss robusta manamine. No ja siis tulevadki sellised ufod nagu Descent jne., kogu see profiilinduse värk jne.

Aga mingil jabural põhjusel Breville suutis Barista Expressi toimima saada, kuigi see masin ei tohiks taolisel kujul üldse pädeda icon_biggrin.gif

See on muidugi tõsi ja ime, et James seda nii avalikult välja julges öelda, et need masinad ikka tegelikult espressot ei tee icon_biggrin.gif ja et see pikk "kohvi" olgu parem olemata.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 09:15:11 vasta tsitaadiga

Ise kasutan sellise firma uba. https://handgurmee.eu/. Etioopia-mulle maitseb.Masin jura E6.Joon ainult long baristat-selline valik masinal.Jahvatus keskel ja kangus 6/8.Ise olen väga rahul.Olen ka teisi ubasid proovinud aga see kõige parem.Õrnalt magusa maitsega.Koos meukowiga peale sauna aga ülihäää.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 10:36:25 vasta tsitaadiga

Keegi sellisest uuest kohvikust on värskeid ube ostnud: https://papermill.coffee/ ? Asub renoveeritud Fahle kvartalis.

Hinnad on nii utoopilised, et ma ei tea kas ma julgen isegi kirjutada siia, aga enamus kohapeal tehtud/1kg pakkidesse pakendatud ube maksavad 56€/kg.

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 13:41:28 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:
Keegi sellisest uuest kohvikust on värskeid ube ostnud: https://papermill.coffee/ ? Asub renoveeritud Fahle kvartalis.

Hinnad on nii utoopilised, et ma ei tea kas ma julgen isegi kirjutada siia, aga enamus kohapeal tehtud/1kg pakkidesse pakendatud ube maksavad 56€/kg.

Publik on siin peamiselt selline, et tantsivad mingite veidrate Lidl ubade ümber, seega on aimatav, mis nad 56€/kg ubadest arvavad. icon_lol.gif Ise olen joonud nende ubadest tehtud kohvijooke piimaga ning ütleks, et selline "tavaline" kvaliteetkohv. Hetkel fännan rohkem https://thebrickcoffee.ee ube, kellel hinna-kvaliteedi suhe veidi parem.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 09.11.2022 14:04:43 vasta tsitaadiga

Mhhhh. Üsna tavaline hind veidi viisakamal oal, juba tükk aega. icon_sad.gif

Noh, 250g 15.- pole mingi eriline näitaja. Just vaatan kohvisemu, 200g soodukaga 60 euri, Guatemala El Injerto. Eks ta ole.

Aga kalender tundub huvitav.

Aga, kas kellelgi on mingit head lahendust veemajandusele? Kuna sigineb täiendust, tuli mõte paagi filtritest loobuda ja kuidagi tsentraliseeritult aretada icon_smile.gif hetkel kõige mõistlikum vist 5l veekanister ja inline filter voolikuga sisse, sealt siis sifooniga võtaks.
Need laaditavad suured jurakad on overkill, ma ei kasuta nii palju.
Lihtsam on korra 6 kuu takka üks uus inline osta, nende laadimine on juba käpas.

?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 16:02:51 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Näib, et Jura oli hea ost icon_smile.gif

Kui ta töötab. Järjekordselt masin katki ja ootab tehnikut thumbs_down.gif
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.11.2022 16:08:31 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
degrass kirjutas:
Näib, et Jura oli hea ost icon_smile.gif

Kui ta töötab. Järjekordselt masin katki ja ootab tehnikut thumbs_down.gif


Miks ta teil kogu aeg katki on, kas keegi lõhub seda?
Või osteti masin, mis ei ole mõeldud koormuseks, mis ta saab?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001




sõnum 09.11.2022 16:40:26 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
degrass kirjutas:
Näib, et Jura oli hea ost icon_smile.gif

Kui ta töötab. Järjekordselt masin katki ja ootab tehnikut thumbs_down.gif


Mis mudel?

_________________
2023 QULBIX Q140 12kW 280Nm 6200€
1996 MB E250 W124 83kW 2.5 R5 TÜV 5/2025 3000€
Jura WE8 1199€ (uuena 2599€)
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 09.11.2022 16:47:52 vasta tsitaadiga

Mul läks philips ka katki, natuke üle aasta vana. Tellisin uue thermoblocki, varsti jälle korras thumbs_up.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2022 17:03:25 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:
Keegi sellisest uuest kohvikust on värskeid ube ostnud: https://papermill.coffee/

Just sai otsa see pakk: https://papermill.coffee/products/el-martillo-el-salvador-1

Teen V60 filter kohvi põhiliselt, Jura masinat enam ei kasuta. Pole paha, värskelt röstitud (kuupäev peale kirjutatud). Aga proovin veel veidi soodsamaid pakke siit: https://ventus.ee/tooted/varskelt-rostitud-kohv

häh kirjutas:
Just vaatan kohvisemu, 200g soodukaga 60 euri, Guatemala El Injerto. Eks ta ole.

Kui ta soodukaga on, siis vist ilmselt pole eriti värske ka?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 09.11.2022 18:10:02 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt. Sealt ostes on veidi hit & miss. Otseselt midagi halba pole ka saanud, rohkem nagu see, et kui kilohind juba >40 euri, siis hakkad juba virisema.
Cremashop meeldib mulle rohkem.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.