"Lihtsalt kohvi" käib kodus kõige lihtsamalt filtrimasina või presskannuga.
Ei ole pätikal ka midagi viga. Või kui natuke edevamad tahtmised, siis üle aeropressi lahendust ei ole IMO- mis just nimelt lihtsust ja lollikindlust puudutab (ja võimalikku maksimaalset tulemust).
Liiga keeruline. Käpad, superid, lungod... Ma tahan lihtsalt kohvi! Mõnikord piima ja suhkruga. Pole palju palutud, eksju?
Selleks on sul palju erinevaid v6imalusi, nagu: presskann, filter, drip, bialetti, chemex, perkolator, jne
Ei ole sulle mingit käppa ja lungot vaja. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Absoluutselt. Kogu see käpaga keberneerimine põhineb sellel eeldusel, et sul on käpamasin *olemas* ja sa tahad vahelduseks temaga pikka jooki teha. Käpamasinat tahta ekstra americano ja cafe crema jaoks on, vabandust, debiilsus. Selle riista point on espresso ja espressopõhised (piima)joogid ja punkt.
Superite point on, et tahad midagi *sarnast* espressomasinale, aga ei viitsi investeerida (rahaliselt, ajaliselt) ja tahad maksimaalselt lihtsalt (nupule vajutamisega) läbi ajada. Ja oled nõus mööndustega tulemuse osas.
"Lihtsalt kohvi" jaoks pole kumbagi nendest vaja. See on mingi tekitatud ideefix.
Liiga keeruline. Käpad, superid, lungod... Ma tahan lihtsalt kohvi! Mõnikord piima ja suhkruga. Pole palju palutud, eksju?
Selleks on sul palju erinevaid v6imalusi, nagu: presskann, filter, drip, bialetti, chemex, perkolator, jne
Ei ole sulle mingit käppa ja lungot vaja.
Mul on mingi 10 aastat vana Saeco kodus. Pläriseb ja ragiseb, aga täiesti adekvaatse kohvi pressib välja. Teeb üht kohvi - musta. Ainsad valikud on kohvi kogus tassis, temperatuur, vee kogus... Oot... Krt, liiga keeruline juba
Igatahes pole neid sättungeid juba mitmeid aastaid näppinud _________________ M: Intel i5 4590 protsessorid M: HP Elitedesk 800 G3 SFF M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Betamax, ma vähendaks tehtava kohv kogust (mL), temperatuuri paneks maksimumi peale ja proovks jahvatusastet peenemaks keerata - vaata mis välja tuleb. Muidugi uba on siin oluline. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Aga siis saab ju vähem kohvi _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Tegin otse tassi hommikul. Kurat mõnus kui korraga pool liitrit saab, ei pea 100 ml kaupa tilgutama. Merrild in cup _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
"Lihtsalt kohvi" jaoks pole kumbagi nendest vaja. See on mingi tekitatud ideefix.
Probleem on. Tahaks "lihtsalt kohvi" aga tahaks, et sel oleks crema peal. Filtriga ei ole see võimalik. Nostalgitsen pätikohvi järele. Aga joon filtrikohvi edasi sest tean, et nii on tervislikum. Tunnen cremast puudust, aga espresso mulle tegelikult ei maitse.
...
Tunnen cremast puudust, aga espresso mulle tegelikult ei maitse.
Halvasti tehtud espresso ei ole joodav. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
...
Tunnen cremast puudust, aga espresso mulle tegelikult ei maitse.
Halvasti tehtud espresso ei ole joodav.
Mulle ei meeldi ka joodav espresso. Ma saan temast aru, aga ma ei taha sellist kohvi. Minu kohvi on küll kange, aga kergesti joodav ja 400-500 ml lähkri sees. Espressot ei ole võimalik sellises koguses juua, õigupoolest ei saa selle tarbimist üldse joomiseks nimetada, see ajab ise janu peale
Samas olen ka nõus nendega, kes ütlevad, et espresso millele on vett peale kallatud ehk nn pikk kohv, ei ole õige asi. Ei ole jah. Ikka kogu vedelik peab kohviga kokku puutunud olema, see peale kallatud vee teema on umbes sama nagu, teed omale tassi teed ja siis kallad sinna teise tassitäie vett peale, no se ei ole õige tee, ei ole.
...
Tunnen cremast puudust, aga espresso mulle tegelikult ei maitse.
Halvasti tehtud espresso ei ole joodav.
Mulle ei meeldi ka joodav espresso. Ma saan temast aru, aga ma ei taha sellist kohvi. Minu kohvi on küll kange, aga kergesti joodav ja 400-500 ml lähkri sees. Espressot ei ole võimalik sellises koguses juua, õigupoolest ei saa selle tarbimist üldse joomiseks nimetada, see ajab ise janu peale
Samas olen ka nõus nendega, kes ütlevad, et espresso millele on vett peale kallatud ehk nn pikk kohv, ei ole õige asi. Ei ole jah. Ikka kogu vedelik peab kohviga kokku puutunud olema, see peale kallatud vee teema on umbes sama nagu, teed omale tassi teed ja siis kallad sinna teise tassitäie vett peale, no se ei ole õige tee, ei ole.
taavi, see on siin kohvi teema _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Tegelikult võiks ju tee jaoks ka teema teha...
Aga vastuseks samovarivihjele, olen kuulnud, aga ega venelased teed tee enda maitse pärast ei joogi, olen aru saanud. Inglased on asjale rohkem pihta saanud, kui vett juurde kallatakse, siis teepotti kus tee sees tõmbab, mitte joojatele tassi sisse.
Samovar ei tohiks algselt üldse t...de teema olla, kas mitte Hiina värk vms? (wikipedia andmetel päritolu segane, uurisin järgi Kesk- Aasia ilmselt)
Americano suhtes jään üsna radikaalsele eriarvamusele ja lisaks maitsele suudan seda veidi põhjendada ka.
Kõigepealt, espresso puhul, vee kogus üksinda ei määra midagi. Määrab tõmbamise aeg (sh eeltõmme), surve ja surve profiil, voolukiirus läbi tableti, temperatuur, tera suurus ja kuju (=veski), tableti tihedus, filter. Need kõik peavad kasutatava oaga klappime, et saada tasakaalus jook.
Vee lisamisega on nii, et HX ja DB masinatel tuleb masina veekraani vesi sellest boilerist, millega auru tehakse, et ehk seisnud ja mineraale täis. Termoplokiga masinad on selles suhtes väga suures eelises.
Aga mitte ainult. suurema veekoguse korras (suurem on siin tegelikult jutumärkides, >100ml on see kogus) kukub vee temperatuur boileriga KODUMASINATEL oluliselt. St by design ei saa 300 ml boileriga masinaga teha 170 ml tassitäit jooki. Küll aga saab näiteks Barista Expressiga (ja superitega!). Seda, kui temperatuur ära kukub on maitsest imehästi tunda.
Teiseks, ei pea kogu vesi läbi kohvi käima. Vähemalt mitte keemiaõpikule tuginedes. Vesi on siin *lahusti*, ega reageeri millegagi. Küll aga on veel maitse, st on oluline, mida sa juurde valad. No ja temperatuur ka muidugi.
Ma ei tee americanot enamasti "päris" masinaga, vaid Infuseriga (see on ilma veskita Barista Express). Siin on mitu konksu. kõigepealt, tal on meeletult kõrge surve (tableti peal ilmselt ~13+ bar), väga pikk eeltõmme ja väiksem filter. Samuti saab tal temperatuuri kõrgeks ajada (PIDiga masin). Lisaks on temaga võimalik teha survestatud korvidega ja siis kasutades suht suvalist jahvatust). Miks see oluline on, kes tavalise filtriga on nendest poekääkidest nimega kohviuba midagi teinud, teab milles on küsimus.
Teine moment, ka need "päris" masinad odavamas otsas on Poest tulles liiga kõrge survega. Üks moment on need pod'id, aga teine ilmselt uba. Ma ka ei saanud jupp aega aru, miks räägitakse sellest, et uba tohib olla mõned nädalad vana
NB! kui on manomeeter, siis see peaks vibropumbaga masinal pimedaga näitama ~ 10.5 bar! Rõhuvahe tabletiga peaks olema ca 0.5...1 bar.
Ehk et mõnes mõttes on Barista Express (aga ilmselt ka Ascaso Steel Dual PID jm sarnased asjad) koju väga kaval valik. Et kui cremat igatseda, ma otsiks mõne tuttava kel on BE ja laseks demoda. NB! osad Sage asjad on 9bar rõhuga, need ei pruugi taoliselt töötada!!!
Samovar ei tohiks algselt üldse t...de teema olla, kas mitte Hiina värk vms? (wikipedia andmetel päritolu segane, uurisin järgi Kesk- Aasia ilmselt)
Küll nad on palju leiutisi oma "isemõtlejate" nimele kirjutanud, milliseid muu maailm hoopis teiste meeste omadena tunneb, aga jätame neile siiski nende samovari, see on üsna nende värk. Muidugi on läbi ajaloo mitmetel kultuuridel igasuguseid vee kuumutamise tünne olnud. Aga päris täpselt samovari küll mitte. Võib-olla sa ajad pelmeenidega segamini, need nad küll vehkisid hiinlastelt sisse.
Ma ilmselt veidi teen liiga tõesti, aga viki väga kategooriline pole päritolu suhtes. St et tegeikult ei teata täpselt. Laiem levik aga tõesti vene algupärand.
Ikka. Minu arust samovar on päris kaval asi välja mõeldud. Tuleb ikka konteksti ka arvestada, ilma elektrita/gaasita on neid kuuma tegemise variante vähe ja kõik kuradi ebamugavad. No söetriikraud, näiteks.
Eespool need vee kogused siis mõeldud grupist võetuna, ehk et cafe crema lõpp ilmselt kukub sinna 80C algusesse.
300ml boileriga masin tahab kahe shoti vahele üleskütmiseks u 3 minutit. Ehk mingi aimu saab, mis võib 4..5x suurema veehulga väljavõtmisel juhtuda.
sakinaga, maitse erinevus. Minu arvates on americano parema maitsega, kui 200mL'ga loputatud kohvipuru. Kui nagu häh kirjutas, on selle taga terve teadus. Ja l6puks on k6ik subjektiivne, mis kellelegi meeldib ja millega harjunud ollakse.
Kodus teen kohvi Bialetti kannuga, kus iseenesest toimub ka kohvipuru loputamine suurema koguse veega. Kui aga sama Jura'ga teha, on tulemus kohutav. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Harva kui teed üldse joon, aastas korra võib-olla kaks siis just nii valmistangi. Kuum vesi tassi ja eraldi väiksest kannust kangem peale. _________________ Lae pildid -> pilt.io
sakinaga, maitse erinevus. Minu arvates on americano parema maitsega, kui 200mL'ga loputatud kohvipuru. Kui nagu häh kirjutas, on selle taga terve teadus. Ja l6puks on k6ik subjektiivne, mis kellelegi meeldib ja millega harjunud ollakse.
Kodus teen kohvi Bialetti kannuga, kus iseenesest toimub ka kohvipuru loputamine suurema koguse veega. Kui aga sama Jura'ga teha, on tulemus kohutav.
Juraga on seni kõik mu tulemused kohutavad olnud. Kuid samas ei ole ma midagi sealjuures kontrollinud, kõik on nagu kontorinurga default olema juhtub.
Keegi geenius võiks siin anda mingi "võhik istub kontoris Jura kõrval ja tahab kohvi" 10-punktilise avariijuhendi. Mis oad sinna sisse panna, mida häälestuses näppida ja siis kuhu nuppudele vajutada, et sealt mingi joodav asi välja tuleks. Lihtlausetega ja erialaterminoloogiat kasutamata
Isiklik arvamus, et kui pärast ***väga*** põhjalikku puhastamist ja võimalikult värskete tumeda rösti ubade kasutamist tulemus jätkuvalt jama, siis lihtsalt superi kohv ei istu ja kõik.
Aulikast olin ma võimeline peale põhjalikku pesu pool päeva jooma. X6, täiesti lootusetu.
Mingi süsteem, mida harrastada, on vee kogus maha keerata ja veel espresso peale teha. Aga ilma piimata see ikkagi tegelikult joodav pole.
Ja võib tunduda veider, aga mulle tõesti meeldib kõige odavama DeLonghi kohv rohkem (kui siis Jura). Ei ole vähemalt otseselt halb.
Väga põhjalikku puhastamist see masin kindlasti saanud ei ole. Aga mäletamistmööda ei istunud see kohv mulle juba kohe alguses, kui masin alles värskena saabus.
Vaatasin just, praegu peaks sees olema Oa nr 2. Kui värske, ei tea. Paki peal on säilivusaeg järgmise aasta september.
Keskmine röst tahab rohkem kuuma muidu. Mis ta sul on, äpu ja hapu? Või "lihtsalt halb"?
Kui viimane variant, siis polegi midagi teha.
Veskit pole pointi kruttida, pane keskele ja vaata, et suht vabalt voolab. Kuum põhja, katseta kohvi ja vee kogusega (mida ta muuta laseb noh). Aja mõrudaks ja hakka n.ö. tagasi tulema.
Prussakamürk, on see mis ma tavaliselt ütlen. Kibe. Seda, kas on hapu, polegi aru saada enamasti sest on juba "nii halb". Tõsi nagu võiks selge olla, siis enamasti ma ei puutu seda masinat enam üldse, niiet nendest ubadest konkreetselt ei olegi vist kohvi saanud, või noh, pole jälginud mis seal parajasti sisse on pandud. Kõige joodavam on vist mingist Pauligi erisordist tulnud kunagi. Enamasti mingid kodumaised oad.
Väga vabandan, aga misasja peaks panema "keskele" või mille järgi vabalt voolamist mõõtma peaks? Ja mis kohvi see pidi siis nüüd tegema mis juua kõlbab? See espresso, "mis tegelikult ei ole espresso" ja vesi peale? Tavakohvi nupu alt pidigi mürk tulema, või oli vastupidi?
Peale kümnete erinevate ubade proovimist olen hetkel ühe "Itaalia segu" (70/30 Arabica/robusta, ca 25€/kg) peale pidama jäänud. Peaks olema keskmne röst. Masina veski sättisin k6ige peenema jahvatuse peale, veetemp k6ige k6rgema ja koguse 50mL. Tulemus on siiani proovitutest k6ige parem.
See on esimene uba, mis on suht m6nus, ei ole kibe ega jäta ebameeldivat järelmaitset ning annab kena "crema." _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
No veskil on sul ju mingi vahemik? Väga peeneks pole mõtet keerata, see ei ole espressomasin. Vabalt jookseb tähendab mitte tilkudes algul, kohe hooga.
Häälestus käib konkreetse joogi kohta, mitte üldiselt. Mõte on selles, et katsuda ületõmme kätte saada ja siis proovida tasakaalupunkti leida. Prussakamürk viitaks ikkagi alatõmbele. Või siis see spetsiifiline superi maitse, mida ma muuga ei oska kirjeldada, et lihtsalt halb sellega ei olegi midagi teha. Sama asi, nagu osadele on espresso liiga intensiivne.
Veel defektidest, "akuhape" tõenäoliselt liiga kõrge rõhk ja keskmise rösti uba, "veemaitse" liiga madal rõhk või lahtunud uba/ madal doos.
Madal temperatuur on hapu, aga mitte lõikavalt.
Tumedam röst + robusta, lepib madalama temperatuuriga. Saab aru, ega masin liiga jahe pole. Võib proovida paar jooki järjest teha.
Jah, robusta sisaldusega asjad on lihtsamad teha.
Mustal masinal on oma kõrvalmaitse, ma ütleks et "ebamäärane" või "ähmane". Infuseril kaob see konkreetselt ära, kui sõel maha keerata ja ära pesta (ilma backflushita)
Panin selle jutu peale juurde, milline sõel seest välja näeb paari päeva pärast (nädalavahetusel puhastatud)
keerasin selle jutu peale oma magnifica Sil kuumuse põhja. persetunnetusega oleks nagu natuke maitsvamaks läinud.
Aga vbla ka sellepärast, et läksin hommikul tagasi oma põhioa peale, kuna Lidli oma sai otsa. _________________ Hapud viinamarjad
Ei jõudnud videot veel vaadata. Aga asi edeneb, ma leidsin veski nupu üles. Ei tea miks ma arvasin, et seda peab menüüst teha saama. Oli teine sutsu keskelt paremale keeratud, nagu kella 5 peal. Keerasin siis keskele.
"Ekspert menüü" leidsin ka üles. Vaikesätted on siis niiviisi
espresso vs "kohv"
kogus: 45 ml / 180 ml
kangus 6 uba 8-st mõlemal
temp: kõrge / keskmine
Rohkem mingit sättimise ruumi kusagil ei ole, selliseid asju saab ainult näppida.
Tundub, et seda OA nr 2 kohvi ma ei ole ikka varem proovinud või muutis veski setting asja. Kibeduse asemel on seekord teemaks hapu. Tekstuurilt halb espresso nagu ei ole, aga on nagu liiga vähe vunki (ma ei tea, kas ma väljendan seda õigesti) ja hapu, seda on kohe kuhjaga. Ja 180 ml "kohv" on nüüd lihtsalt pisut kohvi meenutav vesi, millel ei ole isegi nii palju ühtki tugevat maitsenüanssi et seda eraldi välja tuua. Ma ei taha õhtul tegelikult kohvi juua rohkem, homme häälestab edasi, aga tundub et keskele keeratud veskiga siit küll õiget kohvi välja ei tule.
häh, mida sa ület6mbe all m6tled ja kuidas seda automaadil saavutada? _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Tõenäoliselt üsna vana uba. Nüüd on kindlasti alatõmmanud. Kuumus/kangus põhja ja hakka veskit peenemaks keerama. Aga jahvatamise ajal, eks, seistes kokku keerata ei tohi! Katsu nüüd mõrudaks (=ületõmmanuks) saada. Seda "vett" ära praegu tähele pane, katseta espressoga. Joogi kogust ju ikka saad muuta?
Veski sättimisega on nii, et lahti tohib suvaliselt keerata, kokku käies, sõltub terade tüübist ka. Superitel minu arust lamedaid terasid ei panda, mille puhul see suurem probleem on
vaatasin ka tema Moka Pot videot: https://youtu.be/BfDLoIvb0w4
Näib, et ma teen peaaegu k6ik valesti - kuid ma olen tulemusega rahul.
Kusjuures, seda madalal kuumusel valmistamist, mahajahutamist jms ma isegi kunagi proovisin. Kuid hommikul kell 6 mul ei ole selleks energiat. Elekrtilise kannuga ei ole see ka nii tehtav.
Aeropress filtri kasutamine näib päris kaval olevat. Peaks mingil hetkel proovima. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
no seda, mis Sulle maitseb tead ikka ise kõige paremini. Ajavad ka need Hoffmannid kohati jama, mis iganes põhjusel.
Konkreetne näide, tegelesin hiljuti masina rõhu sättimisega. Üldiselt, ei maksa arvata, et tootjad päris lollid on ja asju põhjuseta teevad. Iseasi, et neid põhjuseid ei pruugita avalikult öelda, või siis muu jutu sees, moka otsast ja möödaminnes - väga soovitan tsekkida sellist kanalit nagu Lelit Insider, seal on putitamise videod, aga muu jutu sees on vahel väga abiks Inffi suure tähega.
Nii palju, kui aru saan, on probleemi üks põhjus kohvi röstimise muutumine (oluliselt heledamaks) pluss siis supermarketi (=seisnud) uba ja odavate masinate pumpade eripära. "Entusiastid" fännavad ereda maitsega ubasid, aga need on tegemisel keerukad. Pluss robusta manamine. No ja siis tulevadki sellised ufod nagu Descent jne., kogu see profiilinduse värk jne.
Aga mingil jabural põhjusel Breville suutis Barista Expressi toimima saada, kuigi see masin ei tohiks taolisel kujul üldse pädeda
See on muidugi tõsi ja ime, et James seda nii avalikult välja julges öelda, et need masinad ikka tegelikult espressot ei tee ja et see pikk "kohvi" olgu parem olemata.
Ise kasutan sellise firma uba. https://handgurmee.eu/. Etioopia-mulle maitseb.Masin jura E6.Joon ainult long baristat-selline valik masinal.Jahvatus keskel ja kangus 6/8.Ise olen väga rahul.Olen ka teisi ubasid proovinud aga see kõige parem.Õrnalt magusa maitsega.Koos meukowiga peale sauna aga ülihäää.
Keegi sellisest uuest kohvikust on värskeid ube ostnud: https://papermill.coffee/ ? Asub renoveeritud Fahle kvartalis.
Hinnad on nii utoopilised, et ma ei tea kas ma julgen isegi kirjutada siia, aga enamus kohapeal tehtud/1kg pakkidesse pakendatud ube maksavad 56€/kg. _________________ www.metailor.ee
Keegi sellisest uuest kohvikust on värskeid ube ostnud: https://papermill.coffee/ ? Asub renoveeritud Fahle kvartalis.
Hinnad on nii utoopilised, et ma ei tea kas ma julgen isegi kirjutada siia, aga enamus kohapeal tehtud/1kg pakkidesse pakendatud ube maksavad 56€/kg.
Publik on siin peamiselt selline, et tantsivad mingite veidrate Lidl ubade ümber, seega on aimatav, mis nad 56€/kg ubadest arvavad. Ise olen joonud nende ubadest tehtud kohvijooke piimaga ning ütleks, et selline "tavaline" kvaliteetkohv. Hetkel fännan rohkem https://thebrickcoffee.ee ube, kellel hinna-kvaliteedi suhe veidi parem.
Mhhhh. Üsna tavaline hind veidi viisakamal oal, juba tükk aega.
Noh, 250g 15.- pole mingi eriline näitaja. Just vaatan kohvisemu, 200g soodukaga 60 euri, Guatemala El Injerto. Eks ta ole.
Aga kalender tundub huvitav.
Aga, kas kellelgi on mingit head lahendust veemajandusele? Kuna sigineb täiendust, tuli mõte paagi filtritest loobuda ja kuidagi tsentraliseeritult aretada hetkel kõige mõistlikum vist 5l veekanister ja inline filter voolikuga sisse, sealt siis sifooniga võtaks.
Need laaditavad suured jurakad on overkill, ma ei kasuta nii palju.
Lihtsam on korra 6 kuu takka üks uus inline osta, nende laadimine on juba käpas.
Kui ta töötab. Järjekordselt masin katki ja ootab tehnikut
Miks ta teil kogu aeg katki on, kas keegi lõhub seda?
Või osteti masin, mis ei ole mõeldud koormuseks, mis ta saab? _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Teen V60 filter kohvi põhiliselt, Jura masinat enam ei kasuta. Pole paha, värskelt röstitud (kuupäev peale kirjutatud). Aga proovin veel veidi soodsamaid pakke siit: https://ventus.ee/tooted/varskelt-rostitud-kohv
häh kirjutas:
Just vaatan kohvisemu, 200g soodukaga 60 euri, Guatemala El Injerto. Eks ta ole.
Kui ta soodukaga on, siis vist ilmselt pole eriti värske ka?
Tõenäoliselt. Sealt ostes on veidi hit & miss. Otseselt midagi halba pole ka saanud, rohkem nagu see, et kui kilohind juba >40 euri, siis hakkad juba virisema.
Cremashop meeldib mulle rohkem.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.