Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 61, 62, 63  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 17:22:17 vasta tsitaadiga

Liiga keeruline. Käpad, superid, lungod... Ma tahan lihtsalt kohvi! Mõnikord piima ja suhkruga. Pole palju palutud, eksju?
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.11.2022 21:26:02 vasta tsitaadiga

"Lihtsalt kohvi" käib kodus kõige lihtsamalt filtrimasina või presskannuga.

Ei ole pätikal ka midagi viga. Või kui natuke edevamad tahtmised, siis üle aeropressi lahendust ei ole IMO- mis just nimelt lihtsust ja lollikindlust puudutab (ja võimalikku maksimaalset tulemust).
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.11.2022 22:24:51 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Liiga keeruline. Käpad, superid, lungod... Ma tahan lihtsalt kohvi! Mõnikord piima ja suhkruga. Pole palju palutud, eksju?


Selleks on sul palju erinevaid v6imalusi, nagu: presskann, filter, drip, bialetti, chemex, perkolator, jne
Ei ole sulle mingit käppa ja lungot vaja.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.11.2022 22:55:15 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Ei ole sulle mingit käppa ja lungot vaja.


Absoluutselt. Kogu see käpaga keberneerimine põhineb sellel eeldusel, et sul on käpamasin *olemas* ja sa tahad vahelduseks temaga pikka jooki teha. Käpamasinat tahta ekstra americano ja cafe crema jaoks on, vabandust, debiilsus. Selle riista point on espresso ja espressopõhised (piima)joogid ja punkt.

Superite point on, et tahad midagi *sarnast* espressomasinale, aga ei viitsi investeerida (rahaliselt, ajaliselt) ja tahad maksimaalselt lihtsalt (nupule vajutamisega) läbi ajada. Ja oled nõus mööndustega tulemuse osas.

"Lihtsalt kohvi" jaoks pole kumbagi nendest vaja. See on mingi tekitatud ideefix.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 23:22:55 vasta tsitaadiga

Kas tallinnas kuskil kohvipoes korralikku espressot saab? Paarist kohast olen proovinud ja need on hapud kanged kohvid olnud lihtsalt.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2022 12:57:26 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Betamax kirjutas:
Liiga keeruline. Käpad, superid, lungod... Ma tahan lihtsalt kohvi! Mõnikord piima ja suhkruga. Pole palju palutud, eksju?


Selleks on sul palju erinevaid v6imalusi, nagu: presskann, filter, drip, bialetti, chemex, perkolator, jne
Ei ole sulle mingit käppa ja lungot vaja.

Mul on mingi 10 aastat vana Saeco kodus. Pläriseb ja ragiseb, aga täiesti adekvaatse kohvi pressib välja. Teeb üht kohvi - musta. Ainsad valikud on kohvi kogus tassis, temperatuur, vee kogus... Oot... Krt, liiga keeruline juba icon_evil.gif icon_cry.gif
Igatahes pole neid sättungeid juba mitmeid aastaid näppinud icon_lol.gif
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 06.11.2022 13:15:28 vasta tsitaadiga

Betamax, ma vähendaks tehtava kohv kogust (mL), temperatuuri paneks maksimumi peale ja proovks jahvatusastet peenemaks keerata - vaata mis välja tuleb. Muidugi uba on siin oluline.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 06.11.2022 13:36:00 vasta tsitaadiga

Aga siis saab ju vähem kohvi icon_neutral.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 06.11.2022 16:25:49 vasta tsitaadiga

Manustad mitu korda ja otse veeni icon_biggrin.gif

Tegin kõrvalehüppe (või põike)- näis, mis välja tuleb. Paar nädalat läheb ilmselt aega, enne kui miskit arvata oskab icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 06.11.2022 16:27:52 vasta tsitaadiga

Tegin otse tassi hommikul. Kurat mõnus kui korraga pool liitrit saab, ei pea 100 ml kaupa tilgutama. Merrild in cup
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 13:35:39 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:


"Lihtsalt kohvi" jaoks pole kumbagi nendest vaja. See on mingi tekitatud ideefix.


Probleem on. Tahaks "lihtsalt kohvi" aga tahaks, et sel oleks crema peal. Filtriga ei ole see võimalik. Nostalgitsen pätikohvi järele. Aga joon filtrikohvi edasi sest tean, et nii on tervislikum. Tunnen cremast puudust, aga espresso mulle tegelikult ei maitse.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.11.2022 13:56:39 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:

...
Tunnen cremast puudust, aga espresso mulle tegelikult ei maitse.


Halvasti tehtud espresso ei ole joodav.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 16:12:03 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat kirjutas:

...
Tunnen cremast puudust, aga espresso mulle tegelikult ei maitse.


Halvasti tehtud espresso ei ole joodav.


Mulle ei meeldi ka joodav espresso. Ma saan temast aru, aga ma ei taha sellist kohvi. Minu kohvi on küll kange, aga kergesti joodav ja 400-500 ml lähkri sees. Espressot ei ole võimalik sellises koguses juua, õigupoolest ei saa selle tarbimist üldse joomiseks nimetada, see ajab ise janu peale

Samas olen ka nõus nendega, kes ütlevad, et espresso millele on vett peale kallatud ehk nn pikk kohv, ei ole õige asi. Ei ole jah. Ikka kogu vedelik peab kohviga kokku puutunud olema, see peale kallatud vee teema on umbes sama nagu, teed omale tassi teed ja siis kallad sinna teise tassitäie vett peale, no se ei ole õige tee, ei ole.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 16:18:56 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
degrass kirjutas:
netcat kirjutas:

...
Tunnen cremast puudust, aga espresso mulle tegelikult ei maitse.


Halvasti tehtud espresso ei ole joodav.


Mulle ei meeldi ka joodav espresso. Ma saan temast aru, aga ma ei taha sellist kohvi. Minu kohvi on küll kange, aga kergesti joodav ja 400-500 ml lähkri sees. Espressot ei ole võimalik sellises koguses juua, õigupoolest ei saa selle tarbimist üldse joomiseks nimetada, see ajab ise janu peale

Samas olen ka nõus nendega, kes ütlevad, et espresso millele on vett peale kallatud ehk nn pikk kohv, ei ole õige asi. Ei ole jah. Ikka kogu vedelik peab kohviga kokku puutunud olema, see peale kallatud vee teema on umbes sama nagu, teed omale tassi teed ja siis kallad sinna teise tassitäie vett peale, no se ei ole õige tee, ei ole.


No just. 1000% nõus.

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002




sõnum 07.11.2022 16:53:19 vasta tsitaadiga

te samovaridest pole midagi kuulnud?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.11.2022 16:56:16 vasta tsitaadiga

taavi, see on siin kohvi teema icon_exclaim.gif
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 17:45:36 vasta tsitaadiga

Tegelikult võiks ju tee jaoks ka teema teha...
Aga vastuseks samovarivihjele, olen kuulnud, aga ega venelased teed tee enda maitse pärast ei joogi, olen aru saanud. Inglased on asjale rohkem pihta saanud, kui vett juurde kallatakse, siis teepotti kus tee sees tõmbab, mitte joojatele tassi sisse.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 07.11.2022 19:19:09 vasta tsitaadiga

Samovar ei tohiks algselt üldse t...de teema olla, kas mitte Hiina värk vms? (wikipedia andmetel päritolu segane, uurisin järgi icon_biggrin.gif Kesk- Aasia ilmselt)

Americano suhtes jään üsna radikaalsele eriarvamusele ja lisaks maitsele suudan seda veidi põhjendada ka.

Kõigepealt, espresso puhul, vee kogus üksinda ei määra midagi. Määrab tõmbamise aeg (sh eeltõmme), surve ja surve profiil, voolukiirus läbi tableti, temperatuur, tera suurus ja kuju (=veski), tableti tihedus, filter. Need kõik peavad kasutatava oaga klappime, et saada tasakaalus jook.
Vee lisamisega on nii, et HX ja DB masinatel tuleb masina veekraani vesi sellest boilerist, millega auru tehakse, et ehk seisnud ja mineraale täis. Termoplokiga masinad on selles suhtes väga suures eelises.
Aga mitte ainult. suurema veekoguse korras (suurem on siin tegelikult jutumärkides, >100ml on see kogus) kukub vee temperatuur boileriga KODUMASINATEL oluliselt. St by design ei saa 300 ml boileriga masinaga teha 170 ml tassitäit jooki. Küll aga saab näiteks Barista Expressiga (ja superitega!). Seda, kui temperatuur ära kukub on maitsest imehästi tunda.
Teiseks, ei pea kogu vesi läbi kohvi käima. Vähemalt mitte keemiaõpikule tuginedes. Vesi on siin *lahusti*, ega reageeri millegagi. Küll aga on veel maitse, st on oluline, mida sa juurde valad. No ja temperatuur ka muidugi.

Ma ei tee americanot enamasti "päris" masinaga, vaid Infuseriga (see on ilma veskita Barista Express). Siin on mitu konksu. kõigepealt, tal on meeletult kõrge surve (tableti peal ilmselt ~13+ bar), väga pikk eeltõmme ja väiksem filter. Samuti saab tal temperatuuri kõrgeks ajada (PIDiga masin). Lisaks on temaga võimalik teha survestatud korvidega ja siis kasutades suht suvalist jahvatust). Miks see oluline on, kes tavalise filtriga on nendest poekääkidest nimega kohviuba midagi teinud, teab milles on küsimus.

Teine moment, ka need "päris" masinad odavamas otsas on Poest tulles liiga kõrge survega. Üks moment on need pod'id, aga teine ilmselt uba. Ma ka ei saanud jupp aega aru, miks räägitakse sellest, et uba tohib olla mõned nädalad vana icon_wink.gif
NB! kui on manomeeter, siis see peaks vibropumbaga masinal pimedaga näitama ~ 10.5 bar! Rõhuvahe tabletiga peaks olema ca 0.5...1 bar.

Ehk et mõnes mõttes on Barista Express (aga ilmselt ka Ascaso Steel Dual PID jm sarnased asjad) koju väga kaval valik. Et kui cremat igatseda, ma otsiks mõne tuttava kel on BE ja laseks demoda. NB! osad Sage asjad on 9bar rõhuga, need ei pruugi taoliselt töötada!!!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 19:26:48 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Samovar ei tohiks algselt üldse t...de teema olla, kas mitte Hiina värk vms? (wikipedia andmetel päritolu segane, uurisin järgi icon_biggrin.gif Kesk- Aasia ilmselt)


Küll nad on palju leiutisi oma "isemõtlejate" nimele kirjutanud, milliseid muu maailm hoopis teiste meeste omadena tunneb, aga jätame neile siiski nende samovari, see on üsna nende värk. Muidugi on läbi ajaloo mitmetel kultuuridel igasuguseid vee kuumutamise tünne olnud. Aga päris täpselt samovari küll mitte. Võib-olla sa ajad pelmeenidega segamini, need nad küll vehkisid hiinlastelt sisse.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 07.11.2022 19:30:49 vasta tsitaadiga

Ma ilmselt veidi teen liiga tõesti, aga viki väga kategooriline pole päritolu suhtes. St et tegeikult ei teata täpselt. Laiem levik aga tõesti vene algupärand.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 19:41:43 vasta tsitaadiga

Kas nad seda ei kasuta vaid vee kuumutamiseks/soojas hoidmiseks?
Tee tõmmis on eraldi ja selle nimi on zavarka icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 07.11.2022 20:24:13 vasta tsitaadiga

Ikka. Minu arust samovar on päris kaval asi välja mõeldud. Tuleb ikka konteksti ka arvestada, ilma elektrita/gaasita on neid kuuma tegemise variante vähe ja kõik kuradi ebamugavad. No söetriikraud, näiteks.

Eespool need vee kogused siis mõeldud grupist võetuna, ehk et cafe crema lõpp ilmselt kukub sinna 80C algusesse.
300ml boileriga masin tahab kahe shoti vahele üleskütmiseks u 3 minutit. Ehk mingi aimu saab, mis võib 4..5x suurema veehulga väljavõtmisel juhtuda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 07.11.2022 22:16:41 vasta tsitaadiga

Mis seal vahet on, kas vesi on kohviga otse kokku puutunud või hiljem lahjendatakse?
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.11.2022 23:54:25 vasta tsitaadiga

sakinaga, maitse erinevus. Minu arvates on americano parema maitsega, kui 200mL'ga loputatud kohvipuru. Kui nagu häh kirjutas, on selle taga terve teadus. Ja l6puks on k6ik subjektiivne, mis kellelegi meeldib ja millega harjunud ollakse.

Kodus teen kohvi Bialetti kannuga, kus iseenesest toimub ka kohvipuru loputamine suurema koguse veega. Kui aga sama Jura'ga teha, on tulemus kohutav.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2022 00:01:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tee tõmmis on eraldi ja selle nimi on zavarka

Harva kui teed üldse joon, aastas korra võib-olla kaks siis just nii valmistangi. Kuum vesi tassi ja eraldi väiksest kannust kangem peale.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 61, 62, 63  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.