Scart, Kui oleks avatud standard siis näeks isegi eelmiste Nvidia seeriate kasutajad.
Aga oma toote ostjate ülelaskmine on nvidia moto.
Nvidia on korduvalt öelnud, et DLSS 3 ei tööta samaväärselt Ampere või Turingu kaartidel, sest neil pole processing powerit ligilähedalegi sama palju kui Ada'l. Sa tead seda isegi väga hästi, aga oi kui mõnus on plärtsumas käia
Scart, ise sa ju sellise plärtsuva vastandumise siia foorumisse tekitanud oled selles (ja ka CPU-de) vallas...
3090 asemel uuemat AMD-d võib muidugi eelistada ka teiste asjade tõttu, nt. ma isiklikult ei taha enam Nvidia kaarti juba nende softi pärast.. _________________
Scart, Kui oleks avatud standard siis näeks isegi eelmiste Nvidia seeriate kasutajad.
Aga oma toote ostjate ülelaskmine on nvidia moto.
Nvidia on korduvalt öelnud, et DLSS 3 ei tööta samaväärselt Ampere või Turingu kaartidel, sest neil pole processing powerit ligilähedalegi sama palju kui Ada'l. Sa tead seda isegi väga hästi, aga oi kui mõnus on plärtsumas käia
Kus ma seda varem kuulnud olen?
Ahjaa. Esimesena meenub G-Sync. Ilma moodulita polevat see olnud võimalik. Ja üllatus-üllatus tänasel päeval väljastatakse ainult üksikuid moodulitega monitore. Enamus on "Compatible" ehk softipõhine lahendus.
Kui on soov, siis saab kõike teha. DLSS 3 mitteühilduvus vanemate Nvidia seeriatega ei ole muud kui featuuri lukustamine uuele seeriale, et suurendada müüginumbreid.
Sest ligipääsu andmine vanemale seeriale ei too ju mingit kasu enam müüdud kaartide pealt vaid tekitab lihtsalt lisatööd.
Ja see, et see ei tööta Turing/Ampere peal samaväärselt on meil ainult Nvidia väide. Ei mingeid tõendeid. Lasknud siis paar slaidigi, et näidata miks see ei toimi või kui kehva see on vanematel seeriatel.
Samuti ei lisatud vanematele seeriatele ReBAR tuge, kuigi see oli PCIe spec osa aastaid enne kui AMD selle sisse lülitas.
Lihtsalt Nvidia järjekordselt ei tahtnud vanematele kaartidele teha uusi vBIOS versioone, et sisse lülitada featuur mis oleks neil toiminud ja jõudlust suurendanud.
Ja see, et see ei tööta Turing/Ampere peal samaväärselt on meil ainult Nvidia väide. Ei mingeid tõendeid. Lasknud siis paar slaidigi, et näidata miks see ei toimi või kui kehva see on vanematel seeriatel.
Kuu aega vana uudis, muidu. Siit samast foorumist läbi käinud.
While there's definitely a performance gain on older cards with DLSS 3 frame generation enabled, it should be pointed out that it wasn't without its fair share of issues. The user experienced instability and frame drops so running frame generation on DLSS 3 won't get you the most optimized gaming experience at the moment since it is designed with GeForce RTX 40 graphics cards in mind.
While there's definitely a performance gain on older cards with DLSS 3 frame generation enabled, it should be pointed out that it wasn't without its fair share of issues. The user experienced instability and frame drops so running frame generation on DLSS 3 won't get you the most optimized gaming experience at the moment since it is designed with GeForce RTX 40 graphics cards in mind.
Häkk vs ametlik lahendus on kaks eri asja. Pole mingit garantiid, et need framedropid ei tekkinud just häki tõttu.
RTX Voice saadi kah alguses häkiga tööle. Hiljem väljastas Nvidia ametliku installeri mis toetas ka vanemaid seeriaid kuigi neil isegi puudus raud mille peal see jooksis.
Antud juhul on raua tugi olemas. Küsimus on softi optimeerimises.
Ma ei teadnudki, et Ada on esimene Nvidia kaart mis suudab üle 60fps kuvada ükskõik millisel resol ja mängus ja vanemad kaardid seda ei suuda ja seega ei saa ka duubeldamisest kasu
Ahjaa. Esimesena meenub G-Sync. Ilma moodulita polevat see olnud võimalik. Ja üllatus-üllatus tänasel päeval väljastatakse ainult üksikuid moodulitega monitore. Enamus on "Compatible" ehk softipõhine lahendus.
1-144Hz vrr vs. 30/45/60/144Hz kõlab nagu sama asi tõesti. _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Ahjaa. Esimesena meenub G-Sync. Ilma moodulita polevat see olnud võimalik. Ja üllatus-üllatus tänasel päeval väljastatakse ainult üksikuid moodulitega monitore. Enamus on "Compatible" ehk softipõhine lahendus.
1-144Hz vrr vs. 30/45/60/144Hz kõlab nagu sama asi tõesti.
Mu igivanal 1440p 144hz monitoril on Freesnc vahemikus 30-144hz.
Kui mingi mäng toimib nii sitasti, et 30fpsi ka ei pigista välja, siis ma lihtsalt ei mängi seda. Ning kui on mingid mängud, millel 1% low kukub sinna, siis tuleb mingeid graafikasätteid lõdvendada.
Ja kui on mäng, kus see juhtub anyway, sitt kood vms. No siis on kõik Gsync omanikud VÕI SEES!
144hz peal kükitad siis pole niiväga lugu, kõrgema hz peal olles on range väga suur ja staatiline OD conf ei sobi kogu range peale, vastasel juhul koged overshooti .
Ahjaa. Esimesena meenub G-Sync. Ilma moodulita polevat see olnud võimalik. Ja üllatus-üllatus tänasel päeval väljastatakse ainult üksikuid moodulitega monitore. Enamus on "Compatible" ehk softipõhine lahendus.
tol hetkel ei olnudki võimalik. läks poolteist aastat enne kui hakkasid tulema freesync võimekusega scalerid ja need olid alguses ka üsna hädised. pluss see rangest allapoole kukkumise probleem.
Viilutaja kirjutas:
Mu igivanal 1440p 144hz monitoril on Freesnc vahemikus 30-144hz.
Kui mingi mäng toimib nii sitasti, et 30fpsi ka ei pigista välja, siis ma lihtsalt ei mängi seda.
mis monitor see igivana on?
30-144hz vahemikuga monitoril on lfc, nii et ka alla 30hz on vrr ilusasti sees. see feature tuli jällegi veel veidi hiljem.
heretic666, od range peaks täna olema ka freesync monitoridel fs premium sertifikatsiooni osa.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
need kallimad mudelid kõik tunduvad olema 4090 jahutustega ja fe pcb pilte ja väheseid erinevuseid vaadates tõenäoliselt ka peaaegu sama pcb-ga. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Ei midagi traagilist oodatud hind ju. 1200 daala kanti aga see, et strix on 1600.- kanti nojah
Meil teeks see siis miskit 1400 tavaline ja strix oleks 1800.-kanti. Tundub, et nii lähebki kuna 4090 on 2200.-
Kui ikka RT ja DLSS3 on olulised ju siis tuleb neil see raha välja köhida
1500+ tulevad meil. Ma oleks üllatunud kui mõni mudel oleks alla 1500.
Vähemalt seekord on 80 klassi kaardil korralik 16GB mälu mitte mingi vaevu üle miinimumi 10GB.
1500+ see muidugi väärt pole. Kui inimesel on 1500+ kulutada, siis on juba mõistlik 4090 vaadata.
Tomorrow Eks varsti saame teada aga alguses kindlasti ongi ainult kõige kallimad meil, kui üldse saada. Eks see kaardi väärtuse hinnang ongi suhteline. Nüüd pole 2k ka enam mingi asi küsida ja makstakse. Vb peaks Nvidia tooma uue segmendi turule. Kõige kallim on sinna 3k+ kanti, siis vahepeal on 2-3k kaart ja siis need ülejäänud peavad leppima nende 1500.- ja alla hinnaga.
Seda muidugi eeldusel, et AMD seda ära ei riku oma hindadega
Tegelt minu jaoks vahet väga pole mis hinda nende eest küsitakse, väärt nad tõesti ei ole. Kui veel saab 1k ligi 4K jaoks uue kaardi soetada, siis on veel lootust pc gamingu jaoks massides. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
1200 * 1.2 = 1440, kurss on hetkel sisuliselt 1:1. alla 1500 on raske tulla.
(samal põhjusel on 7900xtx raske alla 1250 ja 7900xt-l alla 1100 hindadega tulla) _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Huvitav video, kuts tuuakse väga konkreetseid näiteid DLSS 3.0 artifaktidest ning kasetatakse kasutajate peal kas neil õnnestud pimetestis ära tunda tava vs DLSS 3.0
noh, jah, sama loll seis, mis siin krüptokoini hiilgeaegadel 3000 seeria tegi, mingi s1tase 3060 küsiti rohkem, kui 2080 eest omal ajal aga samas perf tunduvalt nirum. sai 2080 ostes silmad peast nutetud kontot vaadates peale ostu, nüüd peale eelpool mainitud ebareaalset hinnatõusu tundub parim ost eales. _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tore oleks ju asju testida enne launchi aga tánapáeval ei saa ju enam midagi testida, teeme valmis ja paneme myyki, eks siis vaatab mis edasi saab.
BETA testing hardware through retail, what could go wrong
NATAS999 kirjutas:
noh, jah, sama loll seis, mis siin krüptokoini hiilgeaegadel 3000 seeria tegi, mingi s1tase 3060 küsiti rohkem, kui 2080 eest omal ajal aga samas perf tunduvalt nirum. sai 2080 ostes silmad peast nutetud kontot vaadates peale ostu, nüüd peale eelpool mainitud ebareaalset hinnatõusu tundub parim ost eales.
Jah, eks Nvidia tahtis suure papi edasimüüjate asemel taskusse panna, nähes, mida turg tegi, ent turg kukkus ära ja plaane ei korrigeeritud. Nüüd peaks turg Nvidia müügihindasid korrigeerima. Eks näis, kas ka korrigeerib. _________________
noh, jah, sama loll seis, mis siin krüptokoini hiilgeaegadel 3000 seeria tegi, mingi s1tase 3060 küsiti rohkem, kui 2080 eest omal ajal aga samas perf tunduvalt nirum. sai 2080 ostes silmad peast nutetud kontot vaadates peale ostu, nüüd peale eelpool mainitud ebareaalset hinnatõusu tundub parim ost eales.
Jah, eks Nvidia tahtis suure papi edasimüüjate asemel taskusse panna, nähes, mida turg tegi, ent turg kukkus ära ja plaane ei korrigeeritud. Nüüd peaks turg Nvidia müügihindasid korrigeerima. Eks näis, kas ka korrigeerib.[/quote]
Mis korrektuure sa ootad? Siiani hinnad ainult tõusevad, kui algul ol TUF 1900-2100 siis nüüd on 2400-2600 ja rohkemgi ja saada on läbi häda mingeid zotakeid ja innosid, niipea ei juhtu siin midagi kui veel kallimaks ei lähe, 7900 oleks ehk toonud alla, aga nagu näha ei tulnud sealt ka suurt midagi....
rahu. 4090 on ainukene, mis uuest põlvkonnast olemas. 4080 tuleb järgmine nädal, 7900xt(x) veidi rohkem kui kuu aja pärast. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Eks näis, mis järgmisel hetkel sellest FOMO-st alles on. Praegu ei ole sellist nõudlust kaartide osas nagu varasemalt. Ma arvan, et ei ole vaja higistada.
Kuskil numbreid 4090 saadavuse osas ka, st. palju neid koguseliselt liigutatakse? _________________
Mina sain kaardi kätte, aga olen jälginud poode kogu aeg, siiani pole kohe kuskil midagi saada, mängitakse mingeid lolle mänge, näiteks proshopis tuleb 15:00 paar kaarti müüki ja siis toimub mingi ilge rabamine jne. Ordis oli korraks Gyga kaarte ja kadusid kohe ca 1 master ja 8 gemingut...
londiste kirjutas:
rahu. 4090 on ainukene, mis uuest põlvkonnast olemas. 4080 tuleb järgmine nädal, 7900xt(x) veidi rohkem kui kuu aja pärast.
Ma täitsa rahulik Arvad et neid 4080 tuleb lademes, tuleb täpselt samuti nagu 4090 ja kerib veel hinda 4080 ka üles...
Ja vaadates kui palju neid kaarte on juba oc foorumis ja paljudel juba vesigi peal, samuti arvestades kaabli kättesaadavuse järi mis on samuti 0 lähedane, on neid ikka väga palju juba müüdud...
viimati muutis m8markus 09.11.2022 14:47:10, muudetud 1 kord
4080 mõttetu kaart veits ka, perf sama, mis 3090 ja ka rtrt pole parem. 4090 on hetkel ainuke äge kaart. 7900 ei paku ka normaalset rtrt jõudlust, ehk siis võib rahulikult 2080 peal edasi uisutada... eeldusel, et miskit vahvat üldse mängidagi on. _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
4080 mõttetu kaart veits ka, perf sama, mis 3090 ja ka rtrt pole parem. 4090 on hetkel ainuke äge kaart. 7900 ei paku ka normaalset rtrt jõudlust, ehk siis võib rahulikult 2080 peal edasi uisutada... eeldusel, et miskit vahvat üldse mängidagi on.
Hetkel võib tõsti julgelt prose uuendamisse pigem panustada. Läksin ka 5700xt pealt 6800xt peale. Max tõuseb fps tõuseb aga min kukub ikka kolinal ja stutter korralik...
Müüdud on 4090 korralikult aga samas käisid ju jutud et nVidia meelega vähendas tootmist et hinda üleval hoida, paistab et töötab ka strateegia..
Kui plaan on Nvidia kaart osta, siis pange vaim valmis maksma ka rämedalt nende eest, mis liiguvad. Seda on mitme kohas lekitatud, et 4080 saadavus pidi tulema veel kehvem kui 4090 ja seda nvidia poolt meelega (tarnijate väited).
Ehk kui muu ei kõlba kui ainult nvidia toodang, siis peategi rohkem maksma. Ei muutu see aasta see saadavus midagi paremaks ega ka hind. Selles osas võite tänada Jenseni, kes sellise müügiplaani paika pani ja ostjad, kes on nõus nui neljaks ostma mis iganes hinnaga, mis saada on.
m8markus kirjutas:
Ja vaadates kui palju neid kaarte on juba oc foorumis ja paljudel juba vesigi peal, samuti arvestades kaabli kättesaadavuse järi mis on samuti 0 lähedane, on neid ikka väga palju juba müüdud...
Palju veetakse maalt ja hobusega ehk ka siis...
See kogus on maailma mõistes väga väike ja ei saa öelda, et palju. Ainuüksi USA's oleks see kogus siiski väike (vihjatud 100k). Usas on teadupärast ka hind taskukohasem kui Euroopas eurides ja vatiga. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Ära muretse Zonerman, AMD toob kohe kohe välja lademetes kiireid, odavaid ja voolusäästlikke kaarte. Sa ei pea Nvidia ja tema kasutajate pärast südant valutama . _________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Ära muretse Zonerman, AMD toob kohe kohe välja lademetes kiireid, odavaid ja voolusäästlikke kaarte. Sa ei pea Nvidia ja tema kasutajate pärast südant valutama .
Mina ei muretse millegipärast
Ma vastasin neile, kes otsivad nvidia uusi kaarte taga. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
jah, me oleme kõik seda juba ammu näinud ja see on ka juba ümber lükatud. viimane versioon on see, et pistik ei ole korralikult lõpuni sisse lükatud. ei leia hetkel seda videot üles kahjuks. _________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Ära muretse Zonerman, AMD toob kohe kohe välja lademetes kiireid, odavaid ja voolusäästlikke kaarte. Sa ei pea Nvidia ja tema kasutajate pärast südant valutama .
Mina ei muretse millegipärast
Ma vastasin neile, kes otsivad nvidia uusi kaarte taga.
Ma ei otsi midagi taga, strix on juba nädal masinas...Jutt oli, et hind on üles kruvinud ja saadavus vilets...parem siis strix 2500.- kui TUF 2600.- eest
Niipalju oskan ütelda. ok, hetkel pole issue kuid mis juhtub paari aastaga. Ma olen omanud kaarte millel teatud aja möödudes hakanud plastik sulama. Probleem on ikkagi kontaktides mis kehvemaks lähevad arvutit on vaja tolmust puhastada või mis iganes mudrust ja kui paar korda pistikut lahti ühendad siis läheb kiiremini pekki. Kaardi külge see veider pistik peaks jäämagi ja mujalt lahti ühendada siis ehk peab vastu. Kui metall kuba korra kuumemaks läheb siis venib kontakt ka lihtsamini välja.
Sama on ka akude pistikud mis kaotavad kontakti ja kevemaks muutuvad kui neid kisud kinni ja lahti pidevalt. Siis on ilmselgelt varsti kontakt kehva. Issue tuleb just esile powerdrawist.
Sellist kaabli issuet ei oleks kui juhtme jupp oleks kaardile kohe joodetud ilma pistikuta. Ilmselgelt mitu ühenduskohta muudavad asja jamaks. Hekel on high powerdraw läbi kolme pistiku. Kui kaart 400w võtab siis kolm pistikut on liiast. Varem või hiljem võib midagi juhtuda. 400W on liiast kui 3 pistikut on. Pakun kahe, kolme aastaga on kontaktid kehvad. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 10.11.2022 17:12:51, muudetud 5 korda
Nende uute adapterite jama saab tuult tiibadesse, juhtumeid tuleb veel, kui neid massiliselt välja vahetama ei asuta aga kuulda on, et võetakse ette. Ise ootan uute seeriate odava otsa kaartide saabumist, meeldivad ka lahjemad ja vanemad gpud, mis eraldi lisa toidet ei vaja.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.