Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2022 17:07:17 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
marxveix kirjutas:
Scart kirjutas:
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4080-gets-tested-in-geekbench-30-to-37-faster-than-rtx-3080


See 4080 ei tasu ära, pigem 4090, kui rahakas või 7900xtx, kui oled veidi mõistlikum.


Arukas ostja ostab HVst 3090'e 700ga, mitte 1400 eest uut, mis pole kiirem.

But DLSS 3...

icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 17:16:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scart kirjutas:
marxveix kirjutas:
Scart kirjutas:
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4080-gets-tested-in-geekbench-30-to-37-faster-than-rtx-3080


See 4080 ei tasu ära, pigem 4090, kui rahakas või 7900xtx, kui oled veidi mõistlikum.


Arukas ostja ostab HVst 3090'e 700ga, mitte 1400 eest uut, mis pole kiirem.

But DLSS 3...

icon_biggrin.gif


Eriti palju näeb DLSS 3'e 1600- eest 7900XTX'i ostja thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2022 17:24:09 vasta tsitaadiga

Scart, Kui oleks avatud standard siis näeks isegi eelmiste Nvidia seeriate kasutajad.
Aga oma toote ostjate ülelaskmine on nvidia moto.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 17:29:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scart, Kui oleks avatud standard siis näeks isegi eelmiste Nvidia seeriate kasutajad.
Aga oma toote ostjate ülelaskmine on nvidia moto.


Nvidia on korduvalt öelnud, et DLSS 3 ei tööta samaväärselt Ampere või Turingu kaartidel, sest neil pole processing powerit ligilähedalegi sama palju kui Ada'l. Sa tead seda isegi väga hästi, aga oi kui mõnus on plärtsumas käia thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 17:30:57 vasta tsitaadiga

Scart, ise sa ju sellise plärtsuva vastandumise siia foorumisse tekitanud oled selles (ja ka CPU-de) vallas...

3090 asemel uuemat AMD-d võib muidugi eelistada ka teiste asjade tõttu, nt. ma isiklikult ei taha enam Nvidia kaarti juba nende softi pärast..

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.11.2022 17:55:18 vasta tsitaadiga

Puhtalt hinnast rääkides, siis saab amazonist tutika rx 6900xt 750ga juba pikemat aega...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 20:12:12 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scart, Kui oleks avatud standard siis näeks isegi eelmiste Nvidia seeriate kasutajad.
Aga oma toote ostjate ülelaskmine on nvidia moto.

Kas mingi XeSS DP4a/INT24 laadne kräpp oleks tõesti parem kui praegune lahendus?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 00:36:01 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4080-3dmark-timespy-scores-have-been-leaked-as-well

TimeSpy:

vs 3080 10GB = 1.62x (Generational Comparison)

vs 3080 12GB = 1.54x (Kind of Generational Comparison)

vs 3080 Ti = 1.46x (Price Equivalent comparison)

vs 3090 = 1.44x (vs last gen flagship at launch)

vs 3090 Ti = 1.32x (vs last gen refreshed flagship)

TimeSpy Extreme

vs 3080 10GB = 1.59x (Generational Comparison)

vs 3080 12GB = 1.52x (Kind of Generational Comparison)

vs 3080 Ti = 1.41x (Price Equivalent comparison)

vs 3090 = 1.38x (vs last gen flagship at launch)

vs 3090 Ti = 1.32x (vs last gen refreshed flagship)


https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/yol9c4/nvidia_geforce_rtx_4080_3dmark_timespy_scores/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.11.2022 01:47:04 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Scart, Kui oleks avatud standard siis näeks isegi eelmiste Nvidia seeriate kasutajad.
Aga oma toote ostjate ülelaskmine on nvidia moto.


Nvidia on korduvalt öelnud, et DLSS 3 ei tööta samaväärselt Ampere või Turingu kaartidel, sest neil pole processing powerit ligilähedalegi sama palju kui Ada'l. Sa tead seda isegi väga hästi, aga oi kui mõnus on plärtsumas käia thumbs_up.gif

Kus ma seda varem kuulnud olen? eusa_think.gif

Ahjaa. Esimesena meenub G-Sync. Ilma moodulita polevat see olnud võimalik. Ja üllatus-üllatus tänasel päeval väljastatakse ainult üksikuid moodulitega monitore. Enamus on "Compatible" ehk softipõhine lahendus.
Kui on soov, siis saab kõike teha. DLSS 3 mitteühilduvus vanemate Nvidia seeriatega ei ole muud kui featuuri lukustamine uuele seeriale, et suurendada müüginumbreid.

Sest ligipääsu andmine vanemale seeriale ei too ju mingit kasu enam müüdud kaartide pealt vaid tekitab lihtsalt lisatööd.
Ja see, et see ei tööta Turing/Ampere peal samaväärselt on meil ainult Nvidia väide. Ei mingeid tõendeid. Lasknud siis paar slaidigi, et näidata miks see ei toimi või kui kehva see on vanematel seeriatel.

Samuti ei lisatud vanematele seeriatele ReBAR tuge, kuigi see oli PCIe spec osa aastaid enne kui AMD selle sisse lülitas.
Lihtsalt Nvidia järjekordselt ei tahtnud vanematele kaartidele teha uusi vBIOS versioone, et sisse lülitada featuur mis oleks neil toiminud ja jõudlust suurendanud.

Teemase kah:


Link


Power connector õiges kohas thumbs_up.gif . Kahjuks on tegemist muuseumi eksponaadiga.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 03:14:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Ja see, et see ei tööta Turing/Ampere peal samaväärselt on meil ainult Nvidia väide. Ei mingeid tõendeid. Lasknud siis paar slaidigi, et näidata miks see ei toimi või kui kehva see on vanematel seeriatel.


https://wccftech.com/nvidia-dlss-3-frame-generation-lock-reportedly-bypassed-rtx-2070-gets-double-the-fps/

Kuu aega vana uudis, muidu. Siit samast foorumist läbi käinud.

While there's definitely a performance gain on older cards with DLSS 3 frame generation enabled, it should be pointed out that it wasn't without its fair share of issues. The user experienced instability and frame drops so running frame generation on DLSS 3 won't get you the most optimized gaming experience at the moment since it is designed with GeForce RTX 40 graphics cards in mind.

Nvidia ise ütles nii: https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/xjo42x/for_those_complaining_about_dlss3_exclusivity/ ja see on ka täiesti loogiline. Mida kõrgem on FPS, seda paremini DLSS 3 töötab, seega why the fuck raisata ressursse millegi peale, mis Turingu peal eales tööle ei hakka korrektselt ja Ampere peal oleks heal juhul so-so? Oh, right, Nvidia bad!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.11.2022 03:38:31 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
While there's definitely a performance gain on older cards with DLSS 3 frame generation enabled, it should be pointed out that it wasn't without its fair share of issues. The user experienced instability and frame drops so running frame generation on DLSS 3 won't get you the most optimized gaming experience at the moment since it is designed with GeForce RTX 40 graphics cards in mind.

Häkk vs ametlik lahendus on kaks eri asja. Pole mingit garantiid, et need framedropid ei tekkinud just häki tõttu.
RTX Voice saadi kah alguses häkiga tööle. Hiljem väljastas Nvidia ametliku installeri mis toetas ka vanemaid seeriaid kuigi neil isegi puudus raud mille peal see jooksis.
Antud juhul on raua tugi olemas. Küsimus on softi optimeerimises.
Scart kirjutas:
Nvidia ise ütles nii: https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/xjo42x/for_those_complaining_about_dlss3_exclusivity/ ja see on ka täiesti loogiline. Mida kõrgem on FPS, seda paremini DLSS 3 töötab, seega why the fuck raisata ressursse millegi peale, mis Turingu peal eales tööle ei hakka korrektselt ja Ampere peal oleks heal juhul so-so? Oh, right, Nvidia bad!

Ma ei teadnudki, et Ada on esimene Nvidia kaart mis suudab üle 60fps kuvada ükskõik millisel resol ja mängus ja vanemad kaardid seda ei suuda ja seega ei saa ka duubeldamisest kasu icon_rolleyes.gif

Jälle teemasse kah:

Link
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 08.11.2022 09:49:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ahjaa. Esimesena meenub G-Sync. Ilma moodulita polevat see olnud võimalik. Ja üllatus-üllatus tänasel päeval väljastatakse ainult üksikuid moodulitega monitore. Enamus on "Compatible" ehk softipõhine lahendus.
1-144Hz vrr vs. 30/45/60/144Hz kõlab nagu sama asi tõesti. thumbs_up.gif
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 10:55:22 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Ahjaa. Esimesena meenub G-Sync. Ilma moodulita polevat see olnud võimalik. Ja üllatus-üllatus tänasel päeval väljastatakse ainult üksikuid moodulitega monitore. Enamus on "Compatible" ehk softipõhine lahendus.
1-144Hz vrr vs. 30/45/60/144Hz kõlab nagu sama asi tõesti. thumbs_up.gif


Mu igivanal 1440p 144hz monitoril on Freesnc vahemikus 30-144hz.
Kui mingi mäng toimib nii sitasti, et 30fpsi ka ei pigista välja, siis ma lihtsalt ei mängi seda. Ning kui on mingid mängud, millel 1% low kukub sinna, siis tuleb mingeid graafikasätteid lõdvendada.
Ja kui on mäng, kus see juhtub anyway, sitt kood vms. No siis on kõik Gsync omanikud VÕI SEES! icon_lol.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 12:01:55 vasta tsitaadiga

Variable Overdrive

144hz peal kükitad siis pole niiväga lugu, kõrgema hz peal olles on range väga suur ja staatiline OD conf ei sobi kogu range peale, vastasel juhul koged overshooti .
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 13:12:57 vasta tsitaadiga

ot:
Tomorrow kirjutas:
Ahjaa. Esimesena meenub G-Sync. Ilma moodulita polevat see olnud võimalik. Ja üllatus-üllatus tänasel päeval väljastatakse ainult üksikuid moodulitega monitore. Enamus on "Compatible" ehk softipõhine lahendus.
tol hetkel ei olnudki võimalik. läks poolteist aastat enne kui hakkasid tulema freesync võimekusega scalerid ja need olid alguses ka üsna hädised. pluss see rangest allapoole kukkumise probleem.
Viilutaja kirjutas:
Mu igivanal 1440p 144hz monitoril on Freesnc vahemikus 30-144hz.
Kui mingi mäng toimib nii sitasti, et 30fpsi ka ei pigista välja, siis ma lihtsalt ei mängi seda.
mis monitor see igivana on? icon_smile.gif
30-144hz vahemikuga monitoril on lfc, nii et ka alla 30hz on vrr ilusasti sees. see feature tuli jällegi veel veidi hiljem.

heretic666, od range peaks täna olema ka freesync monitoridel fs premium sertifikatsiooni osa.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 14:00:38 vasta tsitaadiga

ot:
londiste, variable ei ole nõue, ainult optional nagu ikka. Monitoritootja enda pusida see tugi kui tahab.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 16:07:48 vasta tsitaadiga

Äge, nüüd hakkavad otsikuid vahetama uutel kaartidel https://3dnews.ru/assets/external/illustrations/2022/11/07/1076981/GAINWARD-CABLE-RTX4090.jpg
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 16:15:47 vasta tsitaadiga

tore oleks ju asju testida enne launchi aga tánapáeval ei saa ju enam midagi testida, teeme valmis ja paneme myyki, eks siis vaatab mis edasi saab.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 16:41:40 vasta tsitaadiga

Kes siin enne Corsairi toite otsas istusid ja ära hirmutatud on:

https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Accessories-%7C-Parts/PC-Components/Power-Supplies/600W-PCIe-5-0-12VHPWR-Type-4-PSU-Power-Cable/p/CP-8920284
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 16:43:36 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/more-nvidia-geforce-rtx-4080-custom-models-listed-online-preliminary-prices-close-to-rtx-4090/ Raha ei haise...
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 16:45:48 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
https://wccftech.com/more-nvidia-geforce-rtx-4080-custom-models-listed-online-preliminary-prices-close-to-rtx-4090/ Raha ei haise...


Mõistlik kaart mõistliku hinnaga ütleks selle peale icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 17:04:17 vasta tsitaadiga

neid varajasi hinnakirju ei ole mõtet väga traagiliselt võtta.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 17:08:18 vasta tsitaadiga

Need ju täiesti reaalsed eeldatavad hinnad. No tuleb 100€ odavam, siis tuleb. Sinna 1600 auku maanduvad need ASUSed päris kindlasti.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 17:24:31 vasta tsitaadiga

Ei midagi traagilist oodatud hind ju. 1200 daala kanti aga see, et strix on 1600.- kanti nojah icon_lol.gif

Meil teeks see siis miskit 1400 tavaline ja strix oleks 1800.-kanti. Tundub, et nii lähebki kuna 4090 on 2200.-

Kui ikka RT ja DLSS3 on olulised ju siis tuleb neil see raha välja köhida icon_cool.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 17:29:03 vasta tsitaadiga

need kallimad mudelid kõik tunduvad olema 4090 jahutustega ja fe pcb pilte ja väheseid erinevuseid vaadates tõenäoliselt ka peaaegu sama pcb-ga.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.11.2022 18:39:12 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Ei midagi traagilist oodatud hind ju. 1200 daala kanti aga see, et strix on 1600.- kanti nojah icon_lol.gif

Meil teeks see siis miskit 1400 tavaline ja strix oleks 1800.-kanti. Tundub, et nii lähebki kuna 4090 on 2200.-

Kui ikka RT ja DLSS3 on olulised ju siis tuleb neil see raha välja köhida icon_cool.gif

1500+ tulevad meil. Ma oleks üllatunud kui mõni mudel oleks alla 1500.

Vähemalt seekord on 80 klassi kaardil korralik 16GB mälu mitte mingi vaevu üle miinimumi 10GB.
1500+ see muidugi väärt pole. Kui inimesel on 1500+ kulutada, siis on juba mõistlik 4090 vaadata.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 19:08:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow Eks varsti saame teada aga alguses kindlasti ongi ainult kõige kallimad meil, kui üldse saada. Eks see kaardi väärtuse hinnang ongi suhteline. Nüüd pole 2k ka enam mingi asi küsida ja makstakse. Vb peaks Nvidia tooma uue segmendi turule. Kõige kallim on sinna 3k+ kanti, siis vahepeal on 2-3k kaart ja siis need ülejäänud peavad leppima nende 1500.- ja alla hinnaga.
Seda muidugi eeldusel, et AMD seda ära ei riku oma hindadega icon_biggrin.gif

Tegelt minu jaoks vahet väga pole mis hinda nende eest küsitakse, väärt nad tõesti ei ole. Kui veel saab 1k ligi 4K jaoks uue kaardi soetada, siis on veel lootust pc gamingu jaoks massides.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 19:37:48 vasta tsitaadiga

1200 * 1.2 = 1440, kurss on hetkel sisuliselt 1:1. alla 1500 on raske tulla.
(samal põhjusel on 7900xtx raske alla 1250 ja 7900xt-l alla 1100 hindadega tulla)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 08.11.2022 19:47:46 vasta tsitaadiga

Huvitav video, kuts tuuakse väga konkreetseid näiteid DLSS 3.0 artifaktidest ning kasetatakse kasutajate peal kas neil õnnestud pimetestis ära tunda tava vs DLSS 3.0


Link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 22:40:00 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4070-ti-to-replace-canceled-rtx-4080-12gb-sku-launch-in-janaury ja siis veel 4070ti?
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 08.11.2022 22:55:49 vasta tsitaadiga

noh, jah, sama loll seis, mis siin krüptokoini hiilgeaegadel 3000 seeria tegi, mingi s1tase 3060 küsiti rohkem, kui 2080 eest omal ajal aga samas perf tunduvalt nirum. sai 2080 ostes silmad peast nutetud kontot vaadates peale ostu, nüüd peale eelpool mainitud ebareaalset hinnatõusu tundub parim ost eales.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 13:30:13 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
tore oleks ju asju testida enne launchi aga tánapáeval ei saa ju enam midagi testida, teeme valmis ja paneme myyki, eks siis vaatab mis edasi saab.

BETA testing hardware through retail, what could go wrong icon_lol.gif

NATAS999 kirjutas:
noh, jah, sama loll seis, mis siin krüptokoini hiilgeaegadel 3000 seeria tegi, mingi s1tase 3060 küsiti rohkem, kui 2080 eest omal ajal aga samas perf tunduvalt nirum. sai 2080 ostes silmad peast nutetud kontot vaadates peale ostu, nüüd peale eelpool mainitud ebareaalset hinnatõusu tundub parim ost eales.

Jah, eks Nvidia tahtis suure papi edasimüüjate asemel taskusse panna, nähes, mida turg tegi, ent turg kukkus ära ja plaane ei korrigeeritud. Nüüd peaks turg Nvidia müügihindasid korrigeerima. Eks näis, kas ka korrigeerib.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 14:09:14 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
noh, jah, sama loll seis, mis siin krüptokoini hiilgeaegadel 3000 seeria tegi, mingi s1tase 3060 küsiti rohkem, kui 2080 eest omal ajal aga samas perf tunduvalt nirum. sai 2080 ostes silmad peast nutetud kontot vaadates peale ostu, nüüd peale eelpool mainitud ebareaalset hinnatõusu tundub parim ost eales.

Jah, eks Nvidia tahtis suure papi edasimüüjate asemel taskusse panna, nähes, mida turg tegi, ent turg kukkus ära ja plaane ei korrigeeritud. Nüüd peaks turg Nvidia müügihindasid korrigeerima. Eks näis, kas ka korrigeerib.[/quote]

Mis korrektuure sa ootad? Siiani hinnad ainult tõusevad, kui algul ol TUF 1900-2100 siis nüüd on 2400-2600 ja rohkemgi ja saada on läbi häda mingeid zotakeid ja innosid, niipea ei juhtu siin midagi kui veel kallimaks ei lähe, 7900 oleks ehk toonud alla, aga nagu näha ei tulnud sealt ka suurt midagi....
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 14:17:31 vasta tsitaadiga

rahu. 4090 on ainukene, mis uuest põlvkonnast olemas. 4080 tuleb järgmine nädal, 7900xt(x) veidi rohkem kui kuu aja pärast.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 14:34:15 vasta tsitaadiga

Eks näis, mis järgmisel hetkel sellest FOMO-st alles on. Praegu ei ole sellist nõudlust kaartide osas nagu varasemalt. Ma arvan, et ei ole vaja higistada.

Kuskil numbreid 4090 saadavuse osas ka, st. palju neid koguseliselt liigutatakse?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 14:37:05 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:

Kuskil numbreid 4090 saadavuse osas ka, st. palju neid koguseliselt liigutatakse?


100k tuuri olevat laiali jagatud kiipe seni, ei usu, et keegi täpselt teab palju neist müüdud on.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 14:42:05 vasta tsitaadiga

Mina sain kaardi kätte, aga olen jälginud poode kogu aeg, siiani pole kohe kuskil midagi saada, mängitakse mingeid lolle mänge, näiteks proshopis tuleb 15:00 paar kaarti müüki ja siis toimub mingi ilge rabamine jne. icon_biggrin.gif Ordis oli korraks Gyga kaarte ja kadusid kohe ca 1 master ja 8 gemingut...

londiste kirjutas:
rahu. 4090 on ainukene, mis uuest põlvkonnast olemas. 4080 tuleb järgmine nädal, 7900xt(x) veidi rohkem kui kuu aja pärast.


Ma täitsa rahulik icon_smile.gif Arvad et neid 4080 tuleb lademes, tuleb täpselt samuti nagu 4090 ja kerib veel hinda 4080 ka üles...

Ja vaadates kui palju neid kaarte on juba oc foorumis ja paljudel juba vesigi peal, samuti arvestades kaabli kättesaadavuse järi mis on samuti 0 lähedane, on neid ikka väga palju juba müüdud...


viimati muutis m8markus 09.11.2022 14:47:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.11.2022 14:46:15 vasta tsitaadiga

4080 mõttetu kaart veits ka, perf sama, mis 3090 ja ka rtrt pole parem. 4090 on hetkel ainuke äge kaart. 7900 ei paku ka normaalset rtrt jõudlust, ehk siis võib rahulikult 2080 peal edasi uisutada... eeldusel, et miskit vahvat üldse mängidagi on.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 09.11.2022 15:18:36 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
4080 mõttetu kaart veits ka, perf sama, mis 3090 ja ka rtrt pole parem. 4090 on hetkel ainuke äge kaart. 7900 ei paku ka normaalset rtrt jõudlust, ehk siis võib rahulikult 2080 peal edasi uisutada... eeldusel, et miskit vahvat üldse mängidagi on.


Hetkel võib tõsti julgelt prose uuendamisse pigem panustada. Läksin ka 5700xt pealt 6800xt peale. Max tõuseb fps tõuseb aga min kukub ikka kolinal ja stutter korralik...

Müüdud on 4090 korralikult aga samas käisid ju jutud et nVidia meelega vähendas tootmist et hinda üleval hoida, paistab et töötab ka strateegia..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 15:26:32 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
4080 mõttetu kaart veits ka, perf sama, mis 3090 ja ka rtrt pole parem.
nvidia slaidid ütlesid 3090ti +20% nende tavalisemate mängude puhul.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 16:53:41 vasta tsitaadiga

Kui plaan on Nvidia kaart osta, siis pange vaim valmis maksma ka rämedalt nende eest, mis liiguvad. Seda on mitme kohas lekitatud, et 4080 saadavus pidi tulema veel kehvem kui 4090 ja seda nvidia poolt meelega (tarnijate väited).

Ehk kui muu ei kõlba kui ainult nvidia toodang, siis peategi rohkem maksma. Ei muutu see aasta see saadavus midagi paremaks ega ka hind. Selles osas võite tänada Jenseni, kes sellise müügiplaani paika pani ja ostjad, kes on nõus nui neljaks ostma mis iganes hinnaga, mis saada on.

m8markus kirjutas:

Ja vaadates kui palju neid kaarte on juba oc foorumis ja paljudel juba vesigi peal, samuti arvestades kaabli kättesaadavuse järi mis on samuti 0 lähedane, on neid ikka väga palju juba müüdud...


Palju veetakse maalt ja hobusega ehk ka siis...
See kogus on maailma mõistes väga väike ja ei saa öelda, et palju. Ainuüksi USA's oleks see kogus siiski väike (vihjatud 100k). Usas on teadupärast ka hind taskukohasem kui Euroopas eurides ja vatiga.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 20:19:22 vasta tsitaadiga

Ära muretse Zonerman, AMD toob kohe kohe välja lademetes kiireid, odavaid ja voolusäästlikke kaarte. Sa ei pea Nvidia ja tema kasutajate pärast südant valutama icon_smile.gif.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 21:43:59 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Ära muretse Zonerman, AMD toob kohe kohe välja lademetes kiireid, odavaid ja voolusäästlikke kaarte. Sa ei pea Nvidia ja tema kasutajate pärast südant valutama icon_smile.gif.


Mina ei muretse millegipärast icon_biggrin.gif
Ma vastasin neile, kes otsivad nvidia uusi kaarte taga.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 22:40:28 vasta tsitaadiga

hmmm
Link

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.11.2022 08:25:16 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
hmmm
Link
jah, me oleme kõik seda juba ammu näinud ja see on ka juba ümber lükatud. viimane versioon on see, et pistik ei ole korralikult lõpuni sisse lükatud. ei leia hetkel seda videot üles kahjuks.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 08:31:28 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-16-gb-gaming-performance-3dmark-benchmarks-leak-up-to-85-percent-faster-than-3080/

NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Graphics Card Unveil on 3rd January, Launches on 5th
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4070-ti-graphics-card-unveil-on-3rd-january-launches-on-5th/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 15:55:37 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
dex kirjutas:
Ära muretse Zonerman, AMD toob kohe kohe välja lademetes kiireid, odavaid ja voolusäästlikke kaarte. Sa ei pea Nvidia ja tema kasutajate pärast südant valutama icon_smile.gif.


Mina ei muretse millegipärast icon_biggrin.gif
Ma vastasin neile, kes otsivad nvidia uusi kaarte taga.


Ma ei otsi midagi taga, strix on juba nädal masinas...Jutt oli, et hind on üles kruvinud ja saadavus vilets...parem siis strix 2500.- kui TUF 2600.- eest

PR siis 4080 testid https://3dnews.ru/assets/external/illustrations/2022/11/10/1077162/4080portroyal.jpg
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 16:43:30 vasta tsitaadiga

Niipalju oskan ütelda. ok, hetkel pole issue kuid mis juhtub paari aastaga. Ma olen omanud kaarte millel teatud aja möödudes hakanud plastik sulama. Probleem on ikkagi kontaktides mis kehvemaks lähevad arvutit on vaja tolmust puhastada või mis iganes mudrust ja kui paar korda pistikut lahti ühendad siis läheb kiiremini pekki. Kaardi külge see veider pistik peaks jäämagi ja mujalt lahti ühendada siis ehk peab vastu. Kui metall kuba korra kuumemaks läheb siis venib kontakt ka lihtsamini välja.

Sama on ka akude pistikud mis kaotavad kontakti ja kevemaks muutuvad kui neid kisud kinni ja lahti pidevalt. Siis on ilmselgelt varsti kontakt kehva. Issue tuleb just esile powerdrawist.

Sellist kaabli issuet ei oleks kui juhtme jupp oleks kaardile kohe joodetud ilma pistikuta. Ilmselgelt mitu ühenduskohta muudavad asja jamaks. Hekel on high powerdraw läbi kolme pistiku. Kui kaart 400w võtab siis kolm pistikut on liiast. Varem või hiljem võib midagi juhtuda. 400W on liiast kui 3 pistikut on. Pakun kahe, kolme aastaga on kontaktid kehvad.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 10.11.2022 17:12:51, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.11.2022 16:45:13 vasta tsitaadiga

NVIDIA 16-Pin "12VHPWR" Connector Updates: JonnyGuru Recommends Users To Check Connection, PCI-SIG Working on Revision
https://wccftech.com/nvidia-16-pin-12vhpwr-connector-jonnyguru-recommends-users-check-connection-pci-sig-working-on-revision/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 10.11.2022 17:46:43 vasta tsitaadiga

Nende uute adapterite jama saab tuult tiibadesse, juhtumeid tuleb veel, kui neid massiliselt välja vahetama ei asuta aga kuulda on, et võetakse ette. Ise ootan uute seeriate odava otsa kaartide saabumist, meeldivad ka lahjemad ja vanemad gpud, mis eraldi lisa toidet ei vaja.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.