Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 15:42:02 vasta tsitaadiga

NBB-s täieneb nimekiri 1949.- hinnaga. Aga minu meelest on FE kõige kenam.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 15:46:04 vasta tsitaadiga

MSI on ainus mõistlik kolme bracketiga tootja? Kahe bracketiga näeb nii loll välja icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 15:49:19 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Natuke sättida ja saab vaikse ning jaheda looma
Spoiler Spoiler Spoiler

tl:dw 4090 on 40-80% kiirem kui 3090Ti sama voolutarbe juures ~400-450W juures

-5% perfi ca 150W väiksema voolutarbe juures. Oleksid saanud teha 300W TDPga kaardi mis oleks olnud vaiksem, odavam toota, sloti võrra väiksem jne aga lihtsalt ei tahetud. AMD muidugi ka parem pole, Zen4 7600X 105W TDP on analoogne näide kohe tuua.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 15:50:06 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
NBB-s täieneb nimekiri 1949.- hinnaga. Aga minu meelest on FE kõige kenam.


Mulle just FE ei istu. Meenutab õuna ja sellepärast vist mõjub eemaletõukavalt. Aga ega maitse üle ei vaieldagi vaid kakeldakse.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:01:20 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
-5% perfi ca 150W väiksema voolutarbe juures.
computerbase ja paar muud eile loetud reviewd panevad selle 300w juures ikkagi pigem -10% perf juurde. erinevad hinnangud tulenevad ühest küljest sellest, et on juba näha terve rida testitavaid mänge, mis on cpu-limited ka 2160p resol. teisest küljest sellest, et voolutarve sõltub väga palju mängude profiilist. ka mitte cpu-limited oluikordades on siin-seal näha neid stock kaardiga 350w kanti jäävaid voolutarbe tulemusi. ehk siis jõudluse piirav faktor ei ole erinevalt mitmest eelmisest põlvkonnast ainult power limit.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:07:17 vasta tsitaadiga

Võtsin Casekingist Suprimi. Isegi Foundersit sai tellida ametlikult lehelt, aga need läksid päris kiirelt vist.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:18:08 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/est/NVIDIA-Ampere

Tutvu valikuga -- > Antud päringule ei vasta ühtegi toodet!
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:22:38 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
https://arvutitark.ee/est/NVIDIA-Ampere

Tutvu valikuga -- > Antud päringule ei vasta ühtegi toodet!


Sa lootsid avapäeval tõsimeeli saada kaarti, kui ei passinud välismaa lehti? icon_biggrin.gif
See on iga launchiga nii olnud sama ka AMD puhul.

Ma nalja pärast proovisin FE kaarti saksa lehe kaudu, sain isegi ostukorvi aga paypal kukkus ära ca 12m hiljem tulid kõik sõnumid alles kohale, et tuvastamisest mööda saada icon_biggrin.gif
Karm isegi paypal ei suutnud pingele vastu pidada.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 12.10.2022 16:27:14 vasta tsitaadiga

Miks selle uue kaardi ostuga nii kiire on, kas saavad otsa või suur hinnatõus ootamas - mis juhtub, kui see kaart osta näiteks kahe nädala pärast või kahe kuu pärast.
Küsin, sest siit teemast jääb mulje, et jään nagu millestki ilma, kui rahvas sedasi elevil on ja järjekorras ootab ning ostuga netti ummistab.

Nagu krüptobuum oleks jälle naasnud - videod on defitsiit ja tuleb rabada esimesena ja iga hinna eest..

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:27:46 vasta tsitaadiga

Proshop.fi ka paugust tühi, üks trio on veel
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:29:44 vasta tsitaadiga

Polegi kiiret, aga kuna monitor juba ostetud sai, siis hasardi pärast tahaks ka kaarti kohe saada.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:31:30 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Miks selle uue kaardi ostuga nii kiire on, kas saavad otsa või suur hinnatõus ootamas - mis juhtub, kui see kaart osta näiteks kahe nädala pärast või kahe kuu pärast.
Küsin, sest siit teemast jääb mulje, et jään nagu millestki ilma, kui rahvas sedasi elevil on ja järjekorras ootab ning ostuga netti ummistab.

Nagu krüptobuum oleks jälle naasnud - videod on defitsiit ja tuleb rabada esimesena ja iga hinna eest..


Mul ei olnud plaanis endale jätta, kui oleks saanud siis huvi oli ainult FE mudeli osas. Seda soovisid mul mitmed teised tuttavad, mul endal sügavalt poogen muidu launchist. Ma ei osta AIB kaarte nagunii pimesi ette ilma review'ta endale ja veel enne AMD launchi. Teiste kohta ei tea igal ühul oma põhjus, miks kohe vaja icon_cool.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:31:50 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Snaxez kirjutas:
https://arvutitark.ee/est/NVIDIA-Ampere

Tutvu valikuga -- > Antud päringule ei vasta ühtegi toodet!


Sa lootsid avapäeval tõsimeeli saada kaarti, kui ei passinud välismaa lehti? icon_biggrin.gif
See on iga launchiga nii olnud sama ka AMD puhul.

Ma nalja pärast proovisin FE kaarti saksa lehe kaudu, sain isegi ostukorvi aga paypal kukkus ära ca 12m hiljem tulid kõik sõnumid alles kohale, et tuvastamisest mööda saada icon_biggrin.gif
Karm isegi paypal ei suutnud pingele vastu pidada.
MSI kaart täitsa valikus nüüd. https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Graafikakaardid-VGA-NVIDIA-GeForce-GeForce-40-Series
Ma istun veel oma 3080 otsas ja jälgin mängu.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:37:28 vasta tsitaadiga

2.3k aga palun mina jätan vahele icon_smile.gif Neid tuleb kindlasti veel paar nädala jooksul. Nvidia lehel oli see veidi alla 2k sama kaart.
Ma istun ka oma vana kaardi otsas edasi AMD launchini ja vaatan mis seal tuleb. Raster perf on mul peamine kriteerium.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:42:37 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
2.3k aga palun mina jätan vahele icon_smile.gif Neid tuleb kindlasti veel paar nädala jooksul. Nvidia lehel oli see veidi alla 2k sama kaart.
Ma istun ka oma vana kaardi otsas edasi AMD launchini ja vaatan mis seal tuleb. Raster perf on mul peamine kriteerium.


Kas Nvidia leht mitte kuhugi mujale ei suuna (näiteks NBB), kus pole nendest AIB hindadest haisugi, mis Nvidia lehel märgitud?
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:46:24 vasta tsitaadiga

Lyth kirjutas:
Zonerman kirjutas:
2.3k aga palun mina jätan vahele icon_smile.gif Neid tuleb kindlasti veel paar nädala jooksul. Nvidia lehel oli see veidi alla 2k sama kaart.
Ma istun ka oma vana kaardi otsas edasi AMD launchini ja vaatan mis seal tuleb. Raster perf on mul peamine kriteerium.


Kas Nvidia leht mitte kuhugi mujale ei suuna (näiteks NBB), kus pole nendest AIB hindadest haisugi, mis Nvidia lehel märgitud?


Jah suunaski ja sealt probleem tekkiski. Ma pidin teist brauserit kasutama, sest refresiga sain bänni ühelt brauserilt (bot defence). Seal NBB lehel ja uues brauseris tahtis paypal saada kontrolltuvastust aga ei sõnumid ega ka helistamine ei toimunud enam kella neljast andis vigu. ja ca 15m hiljem süsteem taastus aga siis oli hilja juba. Ostukorv lännu.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:47:04 vasta tsitaadiga

võtsin selle trio x ära rec psu on 850w kas tõesti piisab ja mu corsair 850x kärab küll?
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:47:45 vasta tsitaadiga

Lyth kirjutas:
Kas Nvidia leht mitte kuhugi mujale ei suuna (näiteks NBB), kus pole nendest AIB hindadest haisugi, mis Nvidia lehel märgitud?


Nvidia ei tegele ise kaartide jaemüügiga. Ta usaldab selle töö suurematele lokaalsetele poodidele, kes on nõus väikese marginaaliga FE kaarte realiseerima. Saksamaal on selleks NBB, Prantsusmaal LDLC, Suurbritanjas SCAN jne. Hinnad edasimüüjatel on MSRP hinnad FE kaartidele.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:52:42 vasta tsitaadiga

Ma pidasin silmas pigem seda, et Nvidia lehel olid üleval ka FE hinnaga AIB mudelid, aga kui neile klikkida, siis viiks nad sinnasamusesse NBB'sse või kuhuiganes, aga seal poleks hind enam 1900 misiganes, vaid 2.2k misiganes.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 16:52:46 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
võtsin selle trio x ära rec psu on 850w kas tõesti piisab ja mu corsair 850x kärab küll?


YT videodest järeldub, et 850W korralikust toitest piisab.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 17:01:22 vasta tsitaadiga

igor on voolutarbele ja peakidele lähedalt otsa vaadanud nagu ikka:
https://www.igorslab.de/en/nvidia-geforce-rtx-4090-founders-edition-24gb-review-drink-less-work-more/11/

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 17:13:05 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru kuidas teie või keegi teine saab väita, et ühest või teisest piisab kui keegi ei tea inimese setupi?

Lisaks kaardile tahavad ju muud asjad ka enda laksu ja kogu muu poppurrii võib koormuse all tahta 100w aga võib ka 450w näiteks, et millest siis siinkohal tulevad järeldused, et 850w või 1000w piisab. Tuleb ikka enne selgeks teha mis üldse saama hakkab.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 17:16:55 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Ma ei saa aru kuidas teie või keegi teine saab väita, et ühest või teisest piisab kui keegi ei tea inimese setupi?

Lisaks kaardile tahavad ju muud asjad ka enda laksu ja kogu muu poppurrii võib koormuse all tahta 100w aga võib ka 450w näiteks, et millest siis siinkohal tulevad järeldused, et 850w või 1000w piisab. Tuleb ikka enne selgeks teha mis üldse saama hakkab.


nii ta paraku on õnneks msi trio x kaardile kaasasolevale 12 pin juhtmesse läheb 3x8pin ja on locked 450TDP peale.
oc on nagunii mõttetu selle seeriaga. eks proovin ära ja annan teada teile kas läheb suitsema see corsairi 850w toide homme saan testida:D
12700k oc-ga +4090 msi trio x stock. lisaks on mälud 32gb rgb-ga ja aio rgb fännidega:D
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 17:20:38 vasta tsitaadiga

No aga kui te ostate 2k "all-in" kaardi ning teil on kõikide eelduste kohaselt 12700-13900 prose (jätame i3 ja i5 välja), siis tekib küsimus, et miks mingi 850w toitega jännata kuna see on ilmselt kõige odavam komponent kogu selle möllu juures? Kõik senised testid näitavad, et alla mingi lõpuotsa prosede ei olegi mõtet seda kaarti osta kuna prose jääb enivei pudelikaelama icon_lol.gif
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 17:25:39 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
No aga kui te ostate 2k "all-in" kaardi ning teil on kõikide eelduste kohaselt 12700-13900 prose (jätame i3 ja i5 välja), siis tekib küsimus, et miks mingi 850w toitega jännata kuna see on ilmselt kõige odavam komponent kogu selle möllu juures? Kõik senised testid näitavad, et alla mingi lõpuotsa prosede ei olegi mõtet seda kaarti osta kuna prose jääb enivei pudelikaelama icon_lol.gif


laiskus condiites et ei viitsi toidet välja kakkuda siis pane ta müüki siis osta uus ja topi sisse + räige mähkimine cable managmentiga:D
kui keegi ära teeks selle minu eest siis võiks vahetada imo xD ja kui töötab siis las töötab kui kodukas ütleb et reccomended 850w siis ei higista oleks 1000w siis ilmselgelt vahetaks kohe ära:D
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 17:41:59 vasta tsitaadiga

siven, võin teenust pakkuda kui tahad. Pole probleemi icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 18:08:43 vasta tsitaadiga

AT's juba 9tk kokku valikus. Ei olegi nii hull kui arvata oli. Eestis inflatsioon tegi oma töö tahtjaid polegi icon_biggrin.gif
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 18:17:52 vasta tsitaadiga

Ma plaanin oodata ja vaadata, mis loomad need 4080-d ja uued AMD kaardid on. Küll siis on aega otsustada (4090 ei pruugi mul korpusessegi mahtuda). Pole nii tuli takus nagu eelmisel korral, kus pidid õnnelik olema, kui üldse midagi osta said.

AIB kaartide ülevaateid on nüüd samuti tekkima hakanud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 18:19:55 vasta tsitaadiga

Propood soomes on tühjaks ostetud odavamatest, ilmselt kohe lähevad need veidi kallimad ka.
Trend on näidanud, et lähiajal saabuvad nad KuluMaksu arvelt okidokisse stiilis 10% odavamalt müüki kui seal lett oli.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 18:33:52 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
AT's juba 9tk kokku valikus. Ei olegi nii hull kui arvata oli. Eestis inflatsioon tegi oma töö tahtjaid polegi icon_biggrin.gif


Ma vaatasin ka sama, aga siis vaatasin uuesti. icon_wink.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 18:37:56 vasta tsitaadiga

Okidokis on juba mõned saadaval. Kiirustage seltsimehed!
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 19:17:54 vasta tsitaadiga

Kaarte küllaga saada 1949.- Alternates
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 19:19:02 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Kaarte küllaga saada 1949.- Alternates

iga kaardi juures kiri et osta ei saa ju???
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 19:21:02 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
Killhoven kirjutas:
Kaarte küllaga saada 1949.- Alternates

iga kaardi juures kiri et osta ei saa ju???


Just praegu kadus ostmise võimalus, aga kel soovi võib refreshida ja küll nad ilmuvad tagasi.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 22:10:24 vasta tsitaadiga

https://sea.ign.com/nvidia/191266/news/nvidias-latest-rtx-titan-reportedly-delayed-after-melting-power-supplies

Selline uudis levib ka siin hoogsalt - 4090 Ti versiooni kohta icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 22:19:40 vasta tsitaadiga

Kas see mitte järjekordne MLID tarokaartide ja teelehtede pealt tehtud spekulatsioon polnud?
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 23:04:12 vasta tsitaadiga

Lyth kirjutas:
Kas see mitte järjekordne MLID tarokaartide ja teelehtede pealt tehtud spekulatsioon polnud?


Igas endast lugu pidavas foorumis ja arutelupaigas on see jobu ja muud taolised ammu banned. HV õnneks selliste kohtade alla ei kuulu ja meil on siin paar kajakat, kes hoogsalt väljamõeldistele kaasa elavad. Inteli ARC on ka siiamaani cancelled muidu, ma kuulsin.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 23:14:08 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
siven kirjutas:
Killhoven kirjutas:
Kaarte küllaga saada 1949.- Alternates

iga kaardi juures kiri et osta ei saa ju???


Just praegu kadus ostmise võimalus, aga kel soovi võib refreshida ja küll nad ilmuvad tagasi.


AT's siiani võimalik osta jah kallim kui alla 2k aga siiani võimalik tellida. Seega need kes veel hädaldavad, et ei saa osta siis on asi milleski muus. Kui raha on siis mingu ostku. Loogiline, et kõige odavamad lähevad kiirelt enne.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 23:24:30 vasta tsitaadiga

Eks natuke on mõistust vaja, kui kuulata arutlusi, järeldusi, spekulatsioone. Paljudel madalalaubalistel ongi raskusi arusaamisega, et tõesti, spekulatsioonil ja konkreetsel faktil on vahe.
Ma ei kujuta ette, mida need inimesed veel poliitikast arvavad. Võib suht segane maailmapilt olla.

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 23:34:14 vasta tsitaadiga

Ma ei teagi mis seisukoht võeti selle uudise osas, ise ma sain telefonisse otse mingi Google uue news pushi variandi tõttu ja tundus üsna ulme seega. Panin Google otsingusse "4090 meltdown" ja tulemusi jätub. Usun, et täiesti normaalne on tänapäeval laialdane mitte reaalse info levimine interneti inforuumis icon_lol.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 23:37:51 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
Ma ei teagi mis seisukoht võeti selle uudise osas, ise ma sain telefonisse otse mingi Google uue news pushi variandi tõttu ja tundus üsna ulme seega. Panin Google otsingusse "4090 meltdown" ja tulemusi jätub. Usun, et täiesti normaalne on tänapäeval laialdane mitte reaalse info levimine interneti inforuumis icon_lol.gif


99% nendest otsingutulemustest on bottide poolt kokku korjatud clickbait, mis lükatakse "päris" nimedega saitidele üles, kus sisu on kõik automaatne ja mõeldud tootma klikke, et Google maksaks reklaamiraha. See on tööstus, mõeldud tootma clicke konkreetse clickbait bullshiti pealt, mida siis omakorda Youtube'i "autoriteedid" nagu MILD edasi kütavad, sest neil on ju inside sourced iga firma juhatuses.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2022 00:25:42 vasta tsitaadiga

Sain ka ühe kerge ülevaate valmis TUF 4090-st.
Tore oli sest viskasin 3090-ga kõrvuti ja vaatasin kuidas Cyberpunkis jms mängude hakkama saavad ühes samas masinas uute draiveritega.

Üks huvitav nähtus on aga, et pea kõik meedia kanalid on Cyberpunki testid üles visanud kasutades seda "FidelityFX Super Resolution"i aga pole kusagil märkinud, et see neil peal oli..
Niisiis ma vaatan ja mõtlen miks mul 40FPS on kui teistel 100.. icon_eek.gif siis märkasin, et ma alati käin graafika sätted manuaalselt üle, AA lülitan välja ja igasugu reso alandajad nagu see.. umbes nagu DLSS aga kehvem?!
Põhimõtteliselt proovisin peale ülevaate üles viskamist korra selle Fidelity-ga ja FPS lendas 40 pealt 108ni icon_lol.gif
Eks ilmselt vaadati, et "AUTO" säte ja ei puudutud asja.. aga see automaatselt võtabki 4K pealt reso kuskile 800x600 juurde, jumala kandiline näeb pilt välja.. ei tea kuidas ei märgatud.

Link

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2022 00:48:17 vasta tsitaadiga

ordi keevitas 140€ gigabutti hinnale, hommikul oli 2420, nüüd 2560, tase thumbs_up.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2022 02:19:09 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
https://arvutitark.ee/est/NVIDIA-Ampere

Tutvu valikuga -- > Antud päringule ei vasta ühtegi toodet!

https://arvutitark.ee/est/Otsing?q=rtx+4090
Prillpapa kirjutas:
Miks selle uue kaardi ostuga nii kiire on, kas saavad otsa või suur hinnatõus ootamas - mis juhtub, kui see kaart osta näiteks kahe nädala pärast või kahe kuu pärast.
Küsin, sest siit teemast jääb mulje, et jään nagu millestki ilma, kui rahvas sedasi elevil on ja järjekorras ootab ning ostuga netti ummistab.

Nagu krüptobuum oleks jälle naasnud - videod on defitsiit ja tuleb rabada esimesena ja iga hinna eest..

FOMO. Kunstlik hype suunamaks inimesi ostma. Targad ostavad eelmise seeria kaardi 3 korda odavamalt.
c4v6 kirjutas:
No aga kui te ostate 2k "all-in" kaardi ning teil on kõikide eelduste kohaselt 12700-13900 prose (jätame i3 ja i5 välja), siis tekib küsimus, et miks mingi 850w toitega jännata kuna see on ilmselt kõige odavam komponent kogu selle möllu juures? Kõik senised testid näitavad, et alla mingi lõpuotsa prosede ei olegi mõtet seda kaarti osta kuna prose jääb enivei pudelikaelama icon_lol.gif

Jep see on veidi irooniline, et ostavad need kellel tekivad kohe teised pudelikaelad.
Scart kirjutas:
Lyth kirjutas:
Kas see mitte järjekordne MLID tarokaartide ja teelehtede pealt tehtud spekulatsioon polnud?


Igas endast lugu pidavas foorumis ja arutelupaigas on see jobu ja muud taolised ammu banned. HV õnneks selliste kohtade alla ei kuulu ja meil on siin paar kajakat, kes hoogsalt väljamõeldistele kaasa elavad. Inteli ARC on ka siiamaani cancelled muidu, ma kuulsin.

Ja HV's ja mujal on õnneks igas kohas paar tegelast kes ei usu midagi peale Nvidia või Inteli pressiteadete. Ja see ARC cancelled on kah muigama panev väljaütlemine kui jutt käis tulevastest seeriatest mitte juba valmis toodetud kaartidest mis pool aastat laos seisid.

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Graafikakaardid-VGA-NVIDIA-GeForce-GeForce-40-Series
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=rtx+4090&sort=min_price

Pidi ju kohe otsa saama. Launchist on varsti ligi pool päeva möödas ja kaardid on ikka saadaval.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 13.10.2022 06:09:43 vasta tsitaadiga

Hiina inflatsioon suvel tõusis tervelt 2.5%!!! peale, kindlasti õigustab kasvanud MSRPd.
USA ka enam Nord Streami kaudu gaasi ei saa, ka õigustab GPUde MSRP tõusu $.
See et meil 3sendise omahinnaga eleltrit 45sendiga müüakse ei tähenda veel et terve maailm käpuli HETKEL.

Aga jõudluselisa tubli, just 4k peal. Samas RT tulemused ei paistnud h7ilgavat. Väga kõikuvad olid. Pidev 200% on puudu.
Dlss 3 on küll korraliku perf lisaga, aga näiteks Techtesters kurtis "latency" üle, framepacing? Eks benchid ja draiveriuuendused näitavad...

4slot kaartide vorpimine küll täielik müstika. 600w pole ka OC ning tglt 350W kaardiga tegu...

EDIT: vales teemas seises vahepeal

EDIT2: https://www.youtube.com/watch?v=92ZqYaPXxas&t=8s
DF video, algul räägiv VSyncist ja kui see peale suruda siis tekibki frame pacing probleeme.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2022 06:12:24 vasta tsitaadiga

Kerge 3DMark Port Royalist.
AMD Ryzen 7 7700X ja TUF 4090

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2022 07:29:58 vasta tsitaadiga

NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti Rumored To Be Up To 20% Faster Than 4090: Specs Include 18176 Cores, 475W TGP, 96 MB Cache & Almost 3 GHz Boost
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4090-ti-20-percent-faster-than-4090-full-ad102-gpu-475w-tgp-3-GHz-clock-rumor/

Pff 4090. Mingi vanaraud juba. 4090 Ti on õige kunn thumbs_up.gif
Pakun suvalt, et 2000$ sealpool ja 2500€ meil.

RTX 4090 Is the First True 8K Gaming GPU According to Benchmarks
https://wccftech.com/rtx-4090-is-the-first-true-8k-gaming-gpu-according-to-benchmarks/

"8K Gaming" ehk siis 60Hz läbi lukuaugu. Ja saada on ainult üks Delli monitor mis maksab 3700€. Paras paar. Sinna juurde veel 2300€ emaplaat ja 1400€ RAM on täiuslik komplekt icon_lol.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2022 08:56:30 vasta tsitaadiga

HDTanel, kas 4090-nel on Micron GDDR6X. Sama mälu mis 3090 kaartidel?

edit: Nägin su videost 16:44 peal GPU-Z näitab ikka Micron jah...
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2022 09:21:33 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti Rumored To Be Up To 20% Faster Than 4090: Specs Include 18176 Cores, 475W TGP, 96 MB Cache & Almost 3 GHz Boost
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4090-ti-20-percent-faster-than-4090-full-ad102-gpu-475w-tgp-3-GHz-clock-rumor/

Pff 4090. Mingi vanaraud juba. 4090 Ti on õige kunn thumbs_up.gif
Pakun suvalt, et 2000$ sealpool ja 2500€ meil.


Mis sul sellest? Sa istud siiamaani 2080 peal ja pole Cyberpunki mänginud, sest see "pole valmis". Need kes tahavad, ostavad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2022 09:43:28 vasta tsitaadiga

Scart, Mäng mis pole saanud oma ainsat DLC'd ei ole jah minu meelest valmis. Isegi tehnoloogiliselt pole veel valmis ju. Aga teie beetatestige vapralt edasi. Mina ostan valmis toote ja hindan selle põhjal, sest mul ei ole fomo nagu teil, et peab kohe esimesel päeval kõige kallima ja uhkema asja ostma.

Nagu teismelised eputised ausõna icon_lol.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.