Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Xiaomi, Oppo, Zopo, Meizu ja teised Androidiga "hiinakad" märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 197, 198, 199  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2022 10:01:57 vasta tsitaadiga

tont23 kirjutas:
ma jällegi xiaomi usku mees...viimased 3telefoni on xiaomid olnud (y) jah on väikesed kiiksud ja asjad aga pigem xiaomi kui samsa :P kui osta uus android siis mu meelest ei läinud ka seadistus just mega kaua...vb tõesti 15minutiga ei saanud aga ka normaalselt siiski


Heal juhul kui ostad sama tootja mudeli ja sellel on mingi oma kloonimissoft, saad tiba rohkem asju üle toodud, kui eri mudeli tootjate vahetusel või lihtsalt Google backup -ga aga kõik app -de seadistused, ajalugu, vidinad, jms kaob.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hiir
HV vaatleja

liitunud: 30.09.2003




sõnum 24.08.2022 10:33:06 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Loodetavasti võetakse midagi ette VoLTE toega nende Xiaomide puhul. Hetkel veel pole muret aga kui siin mõne aasta jooksul 3G võrk kinni pannakse on asi jama.


Mis selle VoLTE toega olema peaks? Elisa võrgus töötab mul Redmi Note 10 pro-ga VoLTE küll väga hästi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2022 11:14:27 vasta tsitaadiga

hiir kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Loodetavasti võetakse midagi ette VoLTE toega nende Xiaomide puhul. Hetkel veel pole muret aga kui siin mõne aasta jooksul 3G võrk kinni pannakse on asi jama.


Mis selle VoLTE toega olema peaks? Elisa võrgus töötab mul Redmi Note 10 pro-ga VoLTE küll väga hästi.


Eks küsimus ongi selles, et iga üksiku mudeli puhul peab konkreetses võrgus VoLTE toimimiseks operaator tegema koostööd tootjaga, et asi töötaks.
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.

Ehk siis loodetavasti on operaatoritel huvi ja ressurssi seda teha jätkuvalt. Pixel'i telefonide puhul näiteks paistab, et ei ole.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2022 11:29:42 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.

Aga võiks olla, üks ilus ja toimiv standard, nagu 3G puhul. Kuna pole, siis normaalset toimiv asi jääbki vaid unistuseks.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2022 11:37:32 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Draqula kirjutas:
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.

Aga võiks olla, üks ilus ja toimiv standard, nagu 3G puhul. Kuna pole, siis normaalset toimiv asi jääbki vaid unistuseks.
 


Minu kogemus on kahe Samsungi ja ühe Sonyga Telia võrgus VoLTE't ja VoWifit kasutada ning pole probleeme olnud.
Ehk siis toimib küll, kui operaator on viitsinud.

VoWifi on eriti abiks kuskil metsavahel suvilas kus väliantenniga mobiilnetist wifi tekitatud ja muudmoodi inimlikult mobiilikõnesid ei saakski teha.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hiir
HV vaatleja

liitunud: 30.09.2003




sõnum 24.08.2022 11:44:09 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
hiir kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Loodetavasti võetakse midagi ette VoLTE toega nende Xiaomide puhul. Hetkel veel pole muret aga kui siin mõne aasta jooksul 3G võrk kinni pannakse on asi jama.


Mis selle VoLTE toega olema peaks? Elisa võrgus töötab mul Redmi Note 10 pro-ga VoLTE küll väga hästi.


Eks küsimus ongi selles, et iga üksiku mudeli puhul peab konkreetses võrgus VoLTE toimimiseks operaator tegema koostööd tootjaga, et asi töötaks.
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.

Ehk siis loodetavasti on operaatoritel huvi ja ressurssi seda teha jätkuvalt. Pixel'i telefonide puhul näiteks paistab, et ei ole.


Siin oli ju küsimus konkreetselt Xiaomi telefonide kohta. Julgen väita, et neil töötab VoLTE hsti. Naisel on Redmi Note 7 pro ja sel ka töötab VoLTE.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 24.08.2022 12:04:15 vasta tsitaadiga

Kas see mitte operaatoritel erinevalt lahendatud pole? Võib olla kuulujutt, aga Telial vist nii, et ostes Teliast 1000 eurot maksva telefoni, see töötab, aga kui ostad sama telefoni 900 eest Euronicsist, siis see ei tööta ehk pead ostma just operaatorilt ja õigest mudelist on vähe abi.
hiir kirjutas:
Draqula kirjutas:
hiir kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Loodetavasti võetakse midagi ette VoLTE toega nende Xiaomide puhul. Hetkel veel pole muret aga kui siin mõne aasta jooksul 3G võrk kinni pannakse on asi jama.


Mis selle VoLTE toega olema peaks? Elisa võrgus töötab mul Redmi Note 10 pro-ga VoLTE küll väga hästi.


Eks küsimus ongi selles, et iga üksiku mudeli puhul peab konkreetses võrgus VoLTE toimimiseks operaator tegema koostööd tootjaga, et asi töötaks.
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.

Ehk siis loodetavasti on operaatoritel huvi ja ressurssi seda teha jätkuvalt. Pixel'i telefonide puhul näiteks paistab, et ei ole.


Siin oli ju küsimus konkreetselt Xiaomi telefonide kohta. Julgen väita, et neil töötab VoLTE hsti. Naisel on Redmi Note 7 pro ja sel ka töötab VoLTE.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hiir
HV vaatleja

liitunud: 30.09.2003




sõnum 24.08.2022 12:32:09 vasta tsitaadiga

Minu telefonei ole ostetud operaatori käest. VoLTE aktiveerimiseks piisas kirjast Elisale.
Alguses öeldi, et ei saa, kuna telefon ei toeta seda aga minu jutupeale, et telefon toetab küll VoLTE-t pandi see lihtsalt tööle.
Tuli kiri, et tehke restart telefonile ning siis töötab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2022 15:20:24 vasta tsitaadiga

hiir kogemuse järgi tundub, et Elisal on whitelist, kus telefon peab sisalduma. Ei oska arvata kas mudeli või IMEI tasemel.

triu - mul on sarnane kogemus Sony telefoniga Telia võrgus. Kuna ostsin suvalise edasimüüja käest ning polnud peal meie regiooni soft siis VoLTE ei töötanud. Ametlikult ka regiooni vahetada ei saanud. Mitteametlikult siiski sai ja hakkas kõik tööle.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2022 18:34:35 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
hiir kogemuse järgi tundub, et Elisal on whitelist, kus telefon peab sisalduma. Ei oska arvata kas mudeli või IMEI tasemel.

triu - mul on sarnane kogemus Sony telefoniga Telia võrgus. Kuna ostsin suvalise edasimüüja käest ning polnud peal meie regiooni soft siis VoLTE ei töötanud. Ametlikult ka regiooni vahetada ei saanud. Mitteametlikult siiski sai ja hakkas kõik tööle.

Elisal ei ole whitelisti. Kasutaja vanal paketil oli Volte linnuke puudu.

Xiaomi üks vähestest tootjatest mille telefonidel on VoLTE olemas nii telia/elisa jaoks out of the box. Ei pea ka olema mingi kindla müüja käest ostetud. Xiaomi puhul tuleb eristada POCO telefone kuna need on odavseeria, millele Xiaomi ise ei paku supporti operaatoritele seega näiteks ei ole ka Telia Volte nimekirjas POCO telefone. Elisas jällegi lihtsalt toimib.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m1
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2002




sõnum 30.09.2022 01:00:42 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Jah, käes. OS on väga puhas. Veel puhtam kui OnePlus-il. Puhas Android ühesõnaga. On ainult 1 Motorola äpp, kus erinevad settingud koos. Kõik ebavajalik (Google enda äppid) on võimalik ilma rootimata eemaldada (disable või uninstall) thumbs_up.gif

6,8" on päris suur icon_smile.gif


Mul on ka Motorola G200. Muus osas rahul, kõik toimib hästi, aga 5G võrku ei leia üles.
Välismaa foorumites lugesin et peale Android 12 uuendust läks 5G tugi katki. Ise ei oska öelda, sest uuendasin kohe peale ostmist Android 12 peale ja 11-ga ei kasutanudki.

On kellelgi veel G200 ja kas 5G töötab Android 12ga?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2022 16:51:20 vasta tsitaadiga

m1 kirjutas:

Mul on ka Motorola G200. Muus osas rahul, kõik toimib hästi, aga 5G võrku ei leia üles.
Välismaa foorumites lugesin et peale Android 12 uuendust läks 5G tugi katki. Ise ei oska öelda, sest uuendasin kohe peale ostmist Android 12 peale ja 11-ga ei kasutanudki.

On kellelgi veel G200 ja kas 5G töötab Android 12ga?
Ah see on hetkel totaalne porno. Peab mingis operaatori whitelistis vms iganes olema, et 5G leitaks icon_rolleyes.gif
Kuigi mul sama telo pole siis ma sie ei viitsi selle 5G-ga enda pead vaevatagi. 4G kiirustest ka maa ja ilm telos hetkel.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m1
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2002




sõnum 30.09.2022 21:20:34 vasta tsitaadiga

Ok tänan info eest.
Kui järgmiseks suveks korda ei tehta, siis uurin lähemalt. 4G on hetkel piisav tõesti.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xman2009
HV kasutaja
xman2009

liitunud: 13.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2022 19:04:44 vasta tsitaadiga

Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 11:24:30 vasta tsitaadiga

xman2009 kirjutas:
Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.


Kui mainstreamist väga kõrvale minna siis tuleb arvestada, et suure tõenäosusega VoLTE tuge Eestis ei tule, mis tähendab 3G sulgemise järel kõnesid 2G võrgus.
Kui see on ok, siis miks mitte.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 15:40:42 vasta tsitaadiga

Milline odav hiinakas omab meilt ostetuna vaikimisi sissetulevate kõnede salvestust? Väidetavalt osadel Huaweidel see toetatud sisse-ehitatud helisalvesti äpiga.

Muus osas väga miski oluline pole, peale selle, et telefon toimiks hästi ja sujuvalt telefonina.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 15:54:43 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Milline odav hiinakas omab meilt ostetuna vaikimisi sissetulevate kõnede salvestust?

Kui https://www.frog.ee on "meilt", siis näiteks https://www.ulefone.com/armor-8.html (kui 150€ on ikka odav?) omab (64kb/s). Tõsi küll, salvestamine on "näpuga", mitte automaatne.
 


viimati muutis A.S. 10.10.2022 15:57:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 15:56:53 vasta tsitaadiga

Vaja oleks automaatset, st. kõikide kõnede puhul vaikimisi.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xman2009
HV kasutaja
xman2009

liitunud: 13.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 21:39:21 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
xman2009 kirjutas:
Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.


Kui mainstreamist väga kõrvale minna siis tuleb arvestada, et suure tõenäosusega VoLTE tuge Eestis ei tule, mis tähendab 3G sulgemise järel kõnesid 2G võrgus.
Kui see on ok, siis miks mitte.


Jääb siis üldse midagi üle siis stock android osas? Ma saan aru et pixeliga ka sama jama VoLTE osa.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 21:45:15 vasta tsitaadiga

Miks root+Skvalex Call Recorder ei sobi?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2022 21:49:14 vasta tsitaadiga

Ja suvalisel odaval hiinakal on see root lihtsalt/üldse teostatav?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 00:00:50 vasta tsitaadiga

Rootimisega ei viitsiks tegelema hakata.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 00:29:31 vasta tsitaadiga

A.S., Kui bootloader on avatav, siis on üldiselt kõik seadmed rootitavad.

rmc, See võtab esimesel korral ehk 10 minutit? icon_smile.gif

Rootimise protsess ise on 1-2 käsku + ühe zip faili flashimine.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 08:22:19 vasta tsitaadiga

xman2009 kirjutas:
Draqula kirjutas:
xman2009 kirjutas:
Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.


Kui mainstreamist väga kõrvale minna siis tuleb arvestada, et suure tõenäosusega VoLTE tuge Eestis ei tule, mis tähendab 3G sulgemise järel kõnesid 2G võrgus.
Kui see on ok, siis miks mitte.


Jääb siis üldse midagi üle siis stock android osas? Ma saan aru et pixeliga ka sama jama VoLTE osa.


Väga ei jää, vähemalt mul ei meenu.
Ise olen pika toe tõttu viimastel aastatel olnud pere ja lähedastega Samsungi peal.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2022 23:09:18 vasta tsitaadiga

xman2009 kirjutas:
Draqula kirjutas:
xman2009 kirjutas:
Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.


Kui mainstreamist väga kõrvale minna siis tuleb arvestada, et suure tõenäosusega VoLTE tuge Eestis ei tule, mis tähendab 3G sulgemise järel kõnesid 2G võrgus.
Kui see on ok, siis miks mitte.


Jääb siis üldse midagi üle siis stock android osas? Ma saan aru et pixeliga ka sama jama VoLTE osa.


nokiad peaksid olema suht koht puhta androidiga icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2022 14:49:15 vasta tsitaadiga

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_12_explorer-11953.php
350€ eest 200mpix kaamera icon_lol.gif ja 210w laadimine icon_eek.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Väljavalit
HV vaatleja

liitunud: 06.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2022 14:05:25 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_12_explorer-11953.php
350€ eest 200mpix kaamera icon_lol.gif ja 210w laadimine icon_eek.gif

ohsakurja, kust sellise isendi tellida saab ja kas meie Eesti bände ka toetab?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mocc
Kreisi kasutaja
mocc

liitunud: 21.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2022 14:22:40 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_12_explorer-11953.php
350€ eest 200mpix kaamera icon_lol.gif ja 210w laadimine icon_eek.gif


Ja juhtmevaba laadimist endiselt ei paku icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2022 15:27:39 vasta tsitaadiga

mocc kirjutas:
salatoimik kirjutas:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_12_explorer-11953.php
350€ eest 200mpix kaamera icon_lol.gif ja 210w laadimine icon_eek.gif


Ja juhtmevaba laadimist endiselt ei paku icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
et tahaks 350 eest ikka kõike?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2022 17:04:49 vasta tsitaadiga

MediaTek.. kui soov rootida, siis ei maksa hiljem nutta icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2022 18:49:04 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
MediaTek.. kui soov rootida, siis ei maksa hiljem nutta icon_smile.gif



mis selle mediaTeki ja rootimisega on siis? ei saa vms? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2022 13:51:16 vasta tsitaadiga

tont23 kirjutas:
SKG kirjutas:
MediaTek.. kui soov rootida, siis ei maksa hiljem nutta icon_smile.gif



mis selle mediaTeki ja rootimisega on siis? ei saa vms? icon_rolleyes.gif

Jah, nad ei jaga oma source code:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 11:36:39 vasta tsitaadiga

Mõttetu üritaja kiibiõgija koos kaasa arvatud biosega ehk kiip ise
Võibolla aastate pärast on sellel eelis nagu nvidia vs. amd aga mitte praegu icon_idea.gif

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 16:38:00 vasta tsitaadiga

SKG, sul kõik sassis kui puder ja kapsad.

Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 18:12:23 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
SKG, sul kõik sassis kui puder ja kapsad.

Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.

Ei ole.
Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2022 18:43:25 vasta tsitaadiga

>> Root on võimalik ainult siis kui avastatakse mingi software bug, mis seda võimaldab.
Selle bug-i avastamiseks ega ära kasutamiseks pole mingit lähtekoodi vaja.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 19:08:13 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
>> Root on võimalik ainult siis kui avastatakse mingi software bug, mis seda võimaldab.
Selle bug-i avastamiseks ega ära kasutamiseks pole mingit lähtekoodi vaja.

Seda ma ju kirjutasingi icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2022 19:13:57 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
jnt kirjutas:
Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.
Ei ole. Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.
No pole ju rootimise jaoks alati lähtekoodi vaja
Rootimine - root ligipääsu saamine

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 19:23:13 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
SKG kirjutas:
jnt kirjutas:
Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.
Ei ole. Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.
No pole ju rootimise jaoks alati lähtekoodi vaja
Rootimine - root ligipääsu saamine

Seda ma ju kirjutasingi icon_rolleyes.gif
Aga see, et jääda lootma, et selline bug eksisteerib või avastatakse... võibki tihti lootma jääda.

Mul on mitu väga populaarset MediaTek seadet, kus kasutajate huvi rootimise vastu on suur, kuid mida pole võimalik rootida ega midagi muud modifitseerimisega seotut teha, täiesti lukus.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2022 19:28:25 vasta tsitaadiga

Tegevus 1 - rootimine
Tegevus 2 - custom rom-d'
Sa kirjutasid et "Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik."

Mina ütlen, et rootimise jaoks pole source-t vaja.
source - lähtekood

Või räägime lihtsalt kuidagi teineteisest mööda. icon_rolleyes.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 19:30:07 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Tegevus 1 - rootimine
Tegevus 2 - custom rom-d'
Sa kirjutasid et "Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik."

Mina ütlen, et rootimise jaoks pole source-t vaja.
source - lähtekood

Seda ma ju kirjutasingi, et MediaTek seadmete puhul on root võimalik ainult siis kui avastatakse mingi software bug, mis seda võimaldab. Aga see on õnn, mitte reegel, millele lootma jääda.

Näiteks see on tuntuim: https://cve.mitre.org/cgi-bin/cvename.cgi?name=CVE-2020-0069
Aga see on ammu kinni pandud, kasutu uutel seadmetel.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 10:20:07 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
jnt kirjutas:
SKG, sul kõik sassis kui puder ja kapsad.

Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.

Ei ole.
Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.


Loll jutt. Ei ole.
Isegi ametlikult on võimalik telefon "lahti teha" ehk rootida teatud tootjate puhul ja seda kinnise mediatek'i soc'ide osas.

Puder ja kapsad, nagu mainisin.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 10:44:31 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
SKG kirjutas:
jnt kirjutas:
SKG, sul kõik sassis kui puder ja kapsad.

Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.

Ei ole.
Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.


Loll jutt. Ei ole.
Isegi ametlikult on võimalik telefon "lahti teha" ehk rootida teatud tootjate puhul ja seda kinnise mediatek'i soc'ide osas.

Puder ja kapsad, nagu mainisin.

Saad palun konkreetseid naiteid tuua?


Juhul kui telefoni tootja ise seda voimaldab, siis on see hoopis midagi muud. Neil ongi ligipaas ja voimalus seda loppkasutajale lubada. Tootjad, kes rootimist soosivad pole kahjuks eriti palju, OnePlus meenub ainukesena.


viimati muutis SKG 08.11.2022 12:46:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 10:56:27 vasta tsitaadiga

Noh, xiaomi avas bootloaderi kui ametlike kanalite kaudu küsisin ja andmed kõik ära täitsin.
Et õige regiooni soft peale lasta.
Kas just rootimine on lubatud, selles ma küll kahtlen

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 08.11.2022 12:14:14 vasta tsitaadiga

Mediatekiga telefonidele ja tahvlitele olen päris mitu korda uue ROMi peale pannud (jutt ainult uue ROMi paigaldamise kohta, mitte millegi muu kohta). Võib-olla on mul lihtsalt õnne olnud nende seadmetega, aga see on umbes nii lihtne nagu kohvi joomine.
Avad flash tooli, avad seal sobiva ROMi, vajutad kirjutamise nupule, ühendad telefoni USB kaudu arvutiga ning uue ROMi paigaldus hakkab automaatselt kohe pihta ja mõne aja pärast on sul uue ROMga seade. USB driver või ka vajalik olla. Mulle tundub, et Snapdragoniga asi lihtsam küll pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 12:22:53 vasta tsitaadiga

No jah, aga kõik ei taha/viitsi seda teha, mõni tahab lihtsalt rootida. Seda enam, et uue ROM'i korral pole mingit garantiid, et kogu raud normaalselt tööle hakkab.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 20:18:15 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Mediatekiga telefonidele ja tahvlitele olen päris mitu korda uue ROMi peale pannud (jutt ainult uue ROMi paigaldamise kohta, mitte millegi muu kohta). Võib-olla on mul lihtsalt õnne olnud nende seadmetega, aga see on umbes nii lihtne nagu kohvi joomine.
Avad flash tooli, avad seal sobiva ROMi, vajutad kirjutamise nupule, ühendad telefoni USB kaudu arvutiga ning uue ROMi paigaldus hakkab automaatselt kohe pihta ja mõne aja pärast on sul uue ROMga seade. USB driver või ka vajalik olla. Mulle tundub, et Snapdragoniga asi lihtsam küll pole.

Jah, sest selles nn. flash toolis on juba "MTK Easy SU/MTK-SU" voi moni muu analoogne utiliit sees, mis kasutab turvaauku ara icon_wink.gif



---
Hiinakas vs Google tippmudel

Google Pixel 7 Pro vs Xiaomi 12S Ultra: The two best smartphone cameras of 2022 battle it out
https://www.xda-developers.com/google-pixel-7-pro-vs-xiaomi-12s-ultra/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahts
HV vaatleja

liitunud: 15.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2022 21:19:25 vasta tsitaadiga

Tere. Eile sai soetatud endale esimene Xiaomi telefon. Õhtul sai enamus andmetest ümber tõstetud Samsungi telefonist uude Xiaomi telefoni. Täna selgus ,et SMS-id ei toimi. Ki võtad sõnumid lahti tuleb ette tekst "Rakenduse Messages kasutamiseks määrake see oma SMS-ide vaikerakenduseks". Kus kohas menüüs seda teha saab?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2022 21:22:23 vasta tsitaadiga

ahts kirjutas:
Tere. Eile sai soetatud endale esimene Xiaomi telefon. Õhtul sai enamus andmetest ümber tõstetud Samsungi telefonist uude Xiaomi telefoni. Täna selgus ,et SMS-id ei toimi. Ki võtad sõnumid lahti tuleb ette tekst "Rakenduse Messages kasutamiseks määrake see oma SMS-ide vaikerakenduseks". Kus kohas menüüs seda teha saab?


Pane ok ja suunab ju kus saab muuta.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aarnet
HV kasutaja
aarnet

liitunud: 07.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2022 14:35:19 vasta tsitaadiga

ahts kirjutas:
Tere. Eile sai soetatud endale esimene Xiaomi telefon. Õhtul sai enamus andmetest ümber tõstetud Samsungi telefonist uude Xiaomi telefoni. Täna selgus ,et SMS-id ei toimi. Ki võtad sõnumid lahti tuleb ette tekst "Rakenduse Messages kasutamiseks määrake see oma SMS-ide vaikerakenduseks". Kus kohas menüüs seda teha saab?


Settings -> Apps -> Manage Apps -> 3punkti menüü -> Default apps -> Messaging

_________________
-- Aarne bloog --
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Xiaomi, Oppo, Zopo, Meizu ja teised Androidiga "hiinakad" mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 197, 198, 199  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.