ma jällegi xiaomi usku mees...viimased 3telefoni on xiaomid olnud (y) jah on väikesed kiiksud ja asjad aga pigem xiaomi kui samsa :P kui osta uus android siis mu meelest ei läinud ka seadistus just mega kaua...vb tõesti 15minutiga ei saanud aga ka normaalselt siiski
Heal juhul kui ostad sama tootja mudeli ja sellel on mingi oma kloonimissoft, saad tiba rohkem asju üle toodud, kui eri mudeli tootjate vahetusel või lihtsalt Google backup -ga aga kõik app -de seadistused, ajalugu, vidinad, jms kaob.
Loodetavasti võetakse midagi ette VoLTE toega nende Xiaomide puhul. Hetkel veel pole muret aga kui siin mõne aasta jooksul 3G võrk kinni pannakse on asi jama.
Mis selle VoLTE toega olema peaks? Elisa võrgus töötab mul Redmi Note 10 pro-ga VoLTE küll väga hästi.
Loodetavasti võetakse midagi ette VoLTE toega nende Xiaomide puhul. Hetkel veel pole muret aga kui siin mõne aasta jooksul 3G võrk kinni pannakse on asi jama.
Mis selle VoLTE toega olema peaks? Elisa võrgus töötab mul Redmi Note 10 pro-ga VoLTE küll väga hästi.
Eks küsimus ongi selles, et iga üksiku mudeli puhul peab konkreetses võrgus VoLTE toimimiseks operaator tegema koostööd tootjaga, et asi töötaks.
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.
Ehk siis loodetavasti on operaatoritel huvi ja ressurssi seda teha jätkuvalt. Pixel'i telefonide puhul näiteks paistab, et ei ole.
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.
Aga võiks olla, üks ilus ja toimiv standard, nagu 3G puhul. Kuna pole, siis normaalset toimiv asi jääbki vaid unistuseks.
Minu kogemus on kahe Samsungi ja ühe Sonyga Telia võrgus VoLTE't ja VoWifit kasutada ning pole probleeme olnud.
Ehk siis toimib küll, kui operaator on viitsinud.
VoWifi on eriti abiks kuskil metsavahel suvilas kus väliantenniga mobiilnetist wifi tekitatud ja muudmoodi inimlikult mobiilikõnesid ei saakski teha.
Loodetavasti võetakse midagi ette VoLTE toega nende Xiaomide puhul. Hetkel veel pole muret aga kui siin mõne aasta jooksul 3G võrk kinni pannakse on asi jama.
Mis selle VoLTE toega olema peaks? Elisa võrgus töötab mul Redmi Note 10 pro-ga VoLTE küll väga hästi.
Eks küsimus ongi selles, et iga üksiku mudeli puhul peab konkreetses võrgus VoLTE toimimiseks operaator tegema koostööd tootjaga, et asi töötaks.
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.
Ehk siis loodetavasti on operaatoritel huvi ja ressurssi seda teha jätkuvalt. Pixel'i telefonide puhul näiteks paistab, et ei ole.
Siin oli ju küsimus konkreetselt Xiaomi telefonide kohta. Julgen väita, et neil töötab VoLTE hsti. Naisel on Redmi Note 7 pro ja sel ka töötab VoLTE.
Kas see mitte operaatoritel erinevalt lahendatud pole? Võib olla kuulujutt, aga Telial vist nii, et ostes Teliast 1000 eurot maksva telefoni, see töötab, aga kui ostad sama telefoni 900 eest Euronicsist, siis see ei tööta ehk pead ostma just operaatorilt ja õigest mudelist on vähe abi.
hiir kirjutas:
Draqula kirjutas:
hiir kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Loodetavasti võetakse midagi ette VoLTE toega nende Xiaomide puhul. Hetkel veel pole muret aga kui siin mõne aasta jooksul 3G võrk kinni pannakse on asi jama.
Mis selle VoLTE toega olema peaks? Elisa võrgus töötab mul Redmi Note 10 pro-ga VoLTE küll väga hästi.
Eks küsimus ongi selles, et iga üksiku mudeli puhul peab konkreetses võrgus VoLTE toimimiseks operaator tegema koostööd tootjaga, et asi töötaks.
Pole kahjuks nii lihtne, et a la sobiv sagedus toetatud ning korras.
Ehk siis loodetavasti on operaatoritel huvi ja ressurssi seda teha jätkuvalt. Pixel'i telefonide puhul näiteks paistab, et ei ole.
Siin oli ju küsimus konkreetselt Xiaomi telefonide kohta. Julgen väita, et neil töötab VoLTE hsti. Naisel on Redmi Note 7 pro ja sel ka töötab VoLTE.
Minu telefonei ole ostetud operaatori käest. VoLTE aktiveerimiseks piisas kirjast Elisale.
Alguses öeldi, et ei saa, kuna telefon ei toeta seda aga minu jutupeale, et telefon toetab küll VoLTE-t pandi see lihtsalt tööle.
Tuli kiri, et tehke restart telefonile ning siis töötab.
hiir kogemuse järgi tundub, et Elisal on whitelist, kus telefon peab sisalduma. Ei oska arvata kas mudeli või IMEI tasemel.
triu - mul on sarnane kogemus Sony telefoniga Telia võrgus. Kuna ostsin suvalise edasimüüja käest ning polnud peal meie regiooni soft siis VoLTE ei töötanud. Ametlikult ka regiooni vahetada ei saanud. Mitteametlikult siiski sai ja hakkas kõik tööle.
hiir kogemuse järgi tundub, et Elisal on whitelist, kus telefon peab sisalduma. Ei oska arvata kas mudeli või IMEI tasemel.
triu - mul on sarnane kogemus Sony telefoniga Telia võrgus. Kuna ostsin suvalise edasimüüja käest ning polnud peal meie regiooni soft siis VoLTE ei töötanud. Ametlikult ka regiooni vahetada ei saanud. Mitteametlikult siiski sai ja hakkas kõik tööle.
Elisal ei ole whitelisti. Kasutaja vanal paketil oli Volte linnuke puudu.
Xiaomi üks vähestest tootjatest mille telefonidel on VoLTE olemas nii telia/elisa jaoks out of the box. Ei pea ka olema mingi kindla müüja käest ostetud. Xiaomi puhul tuleb eristada POCO telefone kuna need on odavseeria, millele Xiaomi ise ei paku supporti operaatoritele seega näiteks ei ole ka Telia Volte nimekirjas POCO telefone. Elisas jällegi lihtsalt toimib. _________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Jah, käes. OS on väga puhas. Veel puhtam kui OnePlus-il. Puhas Android ühesõnaga. On ainult 1 Motorola äpp, kus erinevad settingud koos. Kõik ebavajalik (Google enda äppid) on võimalik ilma rootimata eemaldada (disable või uninstall)
6,8" on päris suur
Mul on ka Motorola G200. Muus osas rahul, kõik toimib hästi, aga 5G võrku ei leia üles.
Välismaa foorumites lugesin et peale Android 12 uuendust läks 5G tugi katki. Ise ei oska öelda, sest uuendasin kohe peale ostmist Android 12 peale ja 11-ga ei kasutanudki.
On kellelgi veel G200 ja kas 5G töötab Android 12ga?
Mul on ka Motorola G200. Muus osas rahul, kõik toimib hästi, aga 5G võrku ei leia üles.
Välismaa foorumites lugesin et peale Android 12 uuendust läks 5G tugi katki. Ise ei oska öelda, sest uuendasin kohe peale ostmist Android 12 peale ja 11-ga ei kasutanudki.
On kellelgi veel G200 ja kas 5G töötab Android 12ga?
Ah see on hetkel totaalne porno. Peab mingis operaatori whitelistis vms iganes olema, et 5G leitaks
Kuigi mul sama telo pole siis ma sie ei viitsi selle 5G-ga enda pead vaevatagi. 4G kiirustest ka maa ja ilm telos hetkel. _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.
Kui mainstreamist väga kõrvale minna siis tuleb arvestada, et suure tõenäosusega VoLTE tuge Eestis ei tule, mis tähendab 3G sulgemise järel kõnesid 2G võrgus.
Kui see on ok, siis miks mitte.
Milline odav hiinakas omab meilt ostetuna vaikimisi sissetulevate kõnede salvestust? Väidetavalt osadel Huaweidel see toetatud sisse-ehitatud helisalvesti äpiga.
Muus osas väga miski oluline pole, peale selle, et telefon toimiks hästi ja sujuvalt telefonina. _________________
Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.
Kui mainstreamist väga kõrvale minna siis tuleb arvestada, et suure tõenäosusega VoLTE tuge Eestis ei tule, mis tähendab 3G sulgemise järel kõnesid 2G võrgus.
Kui see on ok, siis miks mitte.
Jääb siis üldse midagi üle siis stock android osas? Ma saan aru et pixeliga ka sama jama VoLTE osa.
Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.
Kui mainstreamist väga kõrvale minna siis tuleb arvestada, et suure tõenäosusega VoLTE tuge Eestis ei tule, mis tähendab 3G sulgemise järel kõnesid 2G võrgus.
Kui see on ok, siis miks mitte.
Jääb siis üldse midagi üle siis stock android osas? Ma saan aru et pixeliga ka sama jama VoLTE osa.
Väga ei jää, vähemalt mul ei meenu.
Ise olen pika toe tõttu viimastel aastatel olnud pere ja lähedastega Samsungi peal.
Keegi on tõsisemalt mõelnud Motorola Edge 30 Ultra peale? 125W laadimine ja pm stock android.
Kui mainstreamist väga kõrvale minna siis tuleb arvestada, et suure tõenäosusega VoLTE tuge Eestis ei tule, mis tähendab 3G sulgemise järel kõnesid 2G võrgus.
Kui see on ok, siis miks mitte.
Jääb siis üldse midagi üle siis stock android osas? Ma saan aru et pixeliga ka sama jama VoLTE osa.
MediaTek.. kui soov rootida, siis ei maksa hiljem nutta
mis selle mediaTeki ja rootimisega on siis? ei saa vms?
Jah, nad ei jaga oma source code:
Spoiler
tsitaat:
Fortunately, Qualcomm, unlike MediaTek, makes developers' lives a little bit easier thanks to the CodeAurora Forums (CAF).
CAF is where Qualcomm uploads the kernel source code for their chipsets like the Snapdragon 845 as well as parts of their chipset specific code that makes it easier for developers to build for the platform without knowing how the underlying chipset features work. CAF is a service provided by Qualcomm for the community, one that developers appreciate because it makes AOSP ROM development a tad easier for them. The existence of CAF doesn't solve every problem for developers, though, because OEMs can still add non-standard hardware that isn't supported by the CAF release—in which case developers have to resort to dirty hacks. There's no CAF equivalent for MediaTek chipsets, unfortunately, which leads to a huge discrepancy in the custom ROM community as seen in the MediaTek versus Snapdragon Redmi Note 3 forums.
When asked about the possibility of releasing the source code for their products, TL Lee, general manager of MediaTek's mobile business unit, told AndroidAuthority that the company doesn't have a plan "in the near future" to release the source code for the public. “So far, we don’t have that kind of program. We just release our source code to our customers,” Lee told AndroidAuthority. MediaTek told AndroidAuthority that the company is still working to improve their GMS Express program, which helps speed up the certification process for new devices. While this gives OEMs more time to work on developing the software on their devices, it doesn't help the custom ROM community which some users rely on to provide software support well beyond what the device maker offers. If you plan on using custom ROMs to keep your device relatively up-to-date after the end-of-life of the device, then stick with Qualcomm Snapdragon devices for the foreseeable future.
Mõttetu üritaja kiibiõgija koos kaasa arvatud biosega ehk kiip ise
Võibolla aastate pärast on sellel eelis nagu nvidia vs. amd aga mitte praegu _________________ CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad. _________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.
>> Root on võimalik ainult siis kui avastatakse mingi software bug, mis seda võimaldab.
Selle bug-i avastamiseks ega ära kasutamiseks pole mingit lähtekoodi vaja. _________________ Experience is what you get when you don't get what you want.
>> Root on võimalik ainult siis kui avastatakse mingi software bug, mis seda võimaldab.
Selle bug-i avastamiseks ega ära kasutamiseks pole mingit lähtekoodi vaja.
Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.
Ei ole. Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.
No pole ju rootimise jaoks alati lähtekoodi vaja
Rootimine - root ligipääsu saamine _________________ Experience is what you get when you don't get what you want.
Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.
Ei ole. Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.
No pole ju rootimise jaoks alati lähtekoodi vaja
Rootimine - root ligipääsu saamine
Seda ma ju kirjutasingi
Aga see, et jääda lootma, et selline bug eksisteerib või avastatakse... võibki tihti lootma jääda.
Mul on mitu väga populaarset MediaTek seadet, kus kasutajate huvi rootimise vastu on suur, kuid mida pole võimalik rootida ega midagi muud modifitseerimisega seotut teha, täiesti lukus.
Tegevus 1 - rootimine
Tegevus 2 - custom rom-d'
Sa kirjutasid et "Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik."
Mina ütlen, et rootimise jaoks pole source-t vaja.
source - lähtekood
Seda ma ju kirjutasingi, et MediaTek seadmete puhul on root võimalik ainult siis kui avastatakse mingi software bug, mis seda võimaldab. Aga see on õnn, mitte reegel, millele lootma jääda.
Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.
Ei ole.
Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.
Loll jutt. Ei ole.
Isegi ametlikult on võimalik telefon "lahti teha" ehk rootida teatud tootjate puhul ja seda kinnise mediatek'i soc'ide osas.
Puder ja kapsad, nagu mainisin. _________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.
Üks teema on rootimine, teine teema on custom rom'id. Vaid külgepidi kokku puutuvad teemad.
Ei ole.
Mõlemi tegevuse jaoks on source vajalik.
Loll jutt. Ei ole.
Isegi ametlikult on võimalik telefon "lahti teha" ehk rootida teatud tootjate puhul ja seda kinnise mediatek'i soc'ide osas.
Puder ja kapsad, nagu mainisin.
Saad palun konkreetseid naiteid tuua?
Juhul kui telefoni tootja ise seda voimaldab, siis on see hoopis midagi muud. Neil ongi ligipaas ja voimalus seda loppkasutajale lubada. Tootjad, kes rootimist soosivad pole kahjuks eriti palju, OnePlus meenub ainukesena.
viimati muutis SKG 08.11.2022 12:46:40, muudetud 1 kord
Noh, xiaomi avas bootloaderi kui ametlike kanalite kaudu küsisin ja andmed kõik ära täitsin.
Et õige regiooni soft peale lasta.
Kas just rootimine on lubatud, selles ma küll kahtlen _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Mediatekiga telefonidele ja tahvlitele olen päris mitu korda uue ROMi peale pannud (jutt ainult uue ROMi paigaldamise kohta, mitte millegi muu kohta). Võib-olla on mul lihtsalt õnne olnud nende seadmetega, aga see on umbes nii lihtne nagu kohvi joomine.
Avad flash tooli, avad seal sobiva ROMi, vajutad kirjutamise nupule, ühendad telefoni USB kaudu arvutiga ning uue ROMi paigaldus hakkab automaatselt kohe pihta ja mõne aja pärast on sul uue ROMga seade. USB driver või ka vajalik olla. Mulle tundub, et Snapdragoniga asi lihtsam küll pole.
No jah, aga kõik ei taha/viitsi seda teha, mõni tahab lihtsalt rootida. Seda enam, et uue ROM'i korral pole mingit garantiid, et kogu raud normaalselt tööle hakkab.
Mediatekiga telefonidele ja tahvlitele olen päris mitu korda uue ROMi peale pannud (jutt ainult uue ROMi paigaldamise kohta, mitte millegi muu kohta). Võib-olla on mul lihtsalt õnne olnud nende seadmetega, aga see on umbes nii lihtne nagu kohvi joomine.
Avad flash tooli, avad seal sobiva ROMi, vajutad kirjutamise nupule, ühendad telefoni USB kaudu arvutiga ning uue ROMi paigaldus hakkab automaatselt kohe pihta ja mõne aja pärast on sul uue ROMga seade. USB driver või ka vajalik olla. Mulle tundub, et Snapdragoniga asi lihtsam küll pole.
Jah, sest selles nn. flash toolis on juba "MTK Easy SU/MTK-SU" voi moni muu analoogne utiliit sees, mis kasutab turvaauku ara
Tere. Eile sai soetatud endale esimene Xiaomi telefon. Õhtul sai enamus andmetest ümber tõstetud Samsungi telefonist uude Xiaomi telefoni. Täna selgus ,et SMS-id ei toimi. Ki võtad sõnumid lahti tuleb ette tekst "Rakenduse Messages kasutamiseks määrake see oma SMS-ide vaikerakenduseks". Kus kohas menüüs seda teha saab?
Tere. Eile sai soetatud endale esimene Xiaomi telefon. Õhtul sai enamus andmetest ümber tõstetud Samsungi telefonist uude Xiaomi telefoni. Täna selgus ,et SMS-id ei toimi. Ki võtad sõnumid lahti tuleb ette tekst "Rakenduse Messages kasutamiseks määrake see oma SMS-ide vaikerakenduseks". Kus kohas menüüs seda teha saab?
Tere. Eile sai soetatud endale esimene Xiaomi telefon. Õhtul sai enamus andmetest ümber tõstetud Samsungi telefonist uude Xiaomi telefoni. Täna selgus ,et SMS-id ei toimi. Ki võtad sõnumid lahti tuleb ette tekst "Rakenduse Messages kasutamiseks määrake see oma SMS-ide vaikerakenduseks". Kus kohas menüüs seda teha saab?
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.