Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 132, 133, 134, 135, 136  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2021 15:40:43 vasta tsitaadiga

Tänud viitamast. Üks 5900X masin tahab vast sama saada.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2021 19:36:55 vasta tsitaadiga

Curve Optimizer lisati jah 5000 seeriaga. 3000 seeriaga saab ainult EDC bugi kasutada, et veidi paremat boosti välja pigistada aga see tõstab ka volte ja tempi. Undervoltiga pole kahjuks midagi mõistlikku saavutanud v.a see, et on jahedam. 3000 seeriaga siis...
Eeldusel, et saadavus jama ei tule või scalperid/kaevandajad ära ei kraba, siis jätan 5000 vahele ja uuendan 6000 peale (kui lisapuhvriga mudelid 6000 seeria nime hakkavad kandma). Niikuinii viimane AM4 seeria ilmselt.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2021 13:07:58 vasta tsitaadiga


Link


Ligi -6C tempi muutust. thumbs_up.gif
Sõltub muidugi kastist ja prosest ning mis jahutus.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2021 21:14:51 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:

Link


Ligi -6C tempi muutust. thumbs_up.gif
Sõltub muidugi kastist ja prosest ning mis jahutus.


Eks efekt seda suurem kui kast umbne, muidu õhuvahetus kehva ja jahutiks mingi kukenikk icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2021 23:51:44 vasta tsitaadiga

No eks see ole loogiline, kas CPU jahuti võtab seda sooja õhku mis kasti sees (abient tempist kindlasti +8C soojem) või tõmbab kastist väljast otse jahedat õhku... pole raketiteadus.
Mäletan vanast ajast isegi korpuseid, millel oli küljepeal augud ja plastic duct/toru läks cpu cooleri kohale. Mingi 10aastat tagasi juba.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 30.11.2021 19:10:08 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
No eks see ole loogiline, kas CPU jahuti võtab seda sooja õhku mis kasti sees (abient tempist kindlasti +8C soojem) või tõmbab kastist väljast otse jahedat õhku... pole raketiteadus.
Mäletan vanast ajast isegi korpuseid, millel oli küljepeal augud ja plastic duct/toru läks cpu cooleri kohale. Mingi 10aastat tagasi juba.

Olid küll jah;) ma samas suurt kasutegurit ei näinud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2021 19:37:06 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
No eks see ole loogiline, kas CPU jahuti võtab seda sooja õhku mis kasti sees (abient tempist kindlasti +8C soojem) või tõmbab kastist väljast otse jahedat õhku... pole raketiteadus.
Mäletan vanast ajast isegi korpuseid, millel oli küljepeal augud ja plastic duct/toru läks cpu cooleri kohale. Mingi 10aastat tagasi juba.

Olid küll jah;) ma samas suurt kasutegurit ei näinud.


Minumeelest kõik need ductid lõppesid 1cm või 5mm jagu enne seda cpu coolerit ära. Sellepärast polnudki kasutegurit, sest ta tõmbas ikkagi seal korpusest icon_smile.gif
Peab tekkima õhukindel ühendus vendi ja selle ducti vahel. Siis tekib ainult see tolmuimeja toru efekt. Ning niipea kui seal vahepeal on mingi koht kust sisse immitseb siis kohe kasutegur langeb või seda üldse pole.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2021 19:41:59 vasta tsitaadiga

asja teine pool on ka see, et kuhu see õhk läheb. kui on suur korpus, kuhu laiali hajuda ja ka mingi suunatud õhuvooluga, pole sealt tagasivooluga hullu. keskmine itx korpus, kuhu see noctua svamm suunatud on, jätab õhu kuskile kitsasse kohta ringlema icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2021 15:49:25 vasta tsitaadiga

ampsu kirjutas:
142w max, 1.438V max icon_neutral.gif

Pane PPT limit 75W ja ütle kui palju FPS/performance muutub

Ise sõidan oma 5950X-iga umbes niimoodi ja ei tee mingit vahet. Ja seda jaksab iga tower cooler ära lükata idle ventidega ka

Spoiler Spoiler Spoiler

Efektiivsusekõver peaks sarnane olema eelmise Zeniga

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2021 15:55:42 vasta tsitaadiga

Mul on 5900x peal negative curve ja -20 boostib küll paremini kui stockis ja hulka jahedam ka thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 19:07:18 vasta tsitaadiga

12700k ilma kelladeta, isegi disablesin asuse enda need teemad ära, et oleks inteli regular, Asus prime-A z690 ja Lian Li Galahan 240mm.

100 kraadi ei ole problems kui ennast käima veab, niisama tiksutab seal 40 midagi kraadi icon_biggrin.gif
Viskan ilmselt 360mm ikkagi külge
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.01.2022 22:10:03 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
12700k ilma kelladeta, isegi disablesin asuse enda need teemad ära, et oleks inteli regular, Asus prime-A z690 ja Lian Li Galahan 240mm.

100 kraadi ei ole problems kui ennast käima veab, niisama tiksutab seal 40 midagi kraadi icon_biggrin.gif
Viskan ilmselt 360mm ikkagi külge


Vaata, et selle arcticu 360 aio ostad siis, need peaks ühed parimad olema. Hiljem kirjuta tulemus siia ka. Oleks hea teada kui palju kasu oli.
Kui kerib ikka 100c peale siis manuaalne all core oc äkki. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2022 22:17:10 vasta tsitaadiga

Kõik on täiesti vileuus, pole seal mingit klokki. Kusagil jäi siin silma, et kellelgi oli sarnane probleem. Ma ise arvaks ka, et 240mm võiks stockis ikkagi kontrolliall hoida aga võta näpust.
Korra võtan veel mounti lahti, äkki ei ole ennast korralikult vastu surunud.

360mm Galahan näiteks 5.0ghz 9700k hoiab täiskoormusega mingi 60 juures.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.01.2022 22:25:29 vasta tsitaadiga

Ma sain aru, et OC-d pole tehtud aga pigem just soovitan siis. Vcore-i vaja alla tõmmata. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 00:18:41 vasta tsitaadiga

Ikka ise loll jah. CPU-Z näitab vahepeal isegi mingi 1,4v, see pole päris normaalne. Esimese hooga ei saanud aru ka mida muutma peaks bioses kuna need uuemad asuse mobod käivad veidi üle jõu kohati.
XMP'd võtsid maha aga see ei muutnud midagi.
Vcore tundub1,27v olema mis oleks nagu OK aga ma näen sealt kusagilt kõrvalt menüüst, et mingi L4 teema ongi 1,4v alla, seda tundub palju või ma ei tea ka.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 16.01.2022 00:43:59 vasta tsitaadiga

XMP-d pole mõtet näppida, see on mälude teema ja selle väljalülitamisega kaotad lihtsalt perfi. Cpu tempi see ei mõjuta.
Vcore võiks madalam olla kui tahaks madalamat temperatuuri aga ei tea mis asuse moboga tegu on nii et ei oska öelda mis settinguid muuta. Samas kui inglise keelt jagad siis võiks proovida muuta biosis asju.
Kui pekki läheb siis on alati clear cmos.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bronco8
HV kasutaja
Bronco8

liitunud: 23.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2022 16:41:42 vasta tsitaadiga

Kas tõesti ei piisa 240mm AIOst 12700k jahutuseks?
Lugedes foorumeid võiks nagu hakkama saada ning paremad õhkjahutid võiks ka toimida. Endal ka plaan masinat uuendada, kuid ruumiga üpris kitsas.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2022 18:00:58 vasta tsitaadiga

Tuleb toime küll, teises teemas selgus aus tõde. Olin kile jätnud vahele icon_biggrin.gif

Idle on mingi 30 kandis ja full pähe saades 75 umbes. Mul on tehase limiidid peal. Kui need maha võtta või klokkida, siis on 280 vähemalt tarvis kindlasti. Vaikuses tahad elada, siis pigem 360
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2022 18:13:00 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Tuleb toime küll, teises teemas selgus aus tõde. Olin kile jätnud vahele icon_biggrin.gif

Idle on mingi 30 kandis ja full pähe saades 75 umbes. Mul on tehase limiidid peal. Kui need maha võtta või klokkida, siis on 280 vähemalt tarvis kindlasti. Vaikuses tahad elada, siis pigem 360

280=360 icon_rolleyes.gif
Võibolla võtab 2min kauem aega, kui vesi saavutab sama tempi mis 360'ga.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2022 08:41:49 vasta tsitaadiga

The Noctua NH-P1 Passive CPU Cooler Review: Silent Giant
https://www.anandtech.com/show/17240/the-noctua-nhp1-passive-cooler-review

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2022 21:05:03 vasta tsitaadiga

Kas 5800X jaoks H60 on piisav jahuti? (intake on 2x140mm vendid ja H60 oleks üksi exhaust)
Päris kõvasti juba neid single fan AIO-sid guugeldanud ja redditis/foorumites rahvas räägib, et nad jama. Aga samas kõikides review'des kiidetakse...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AWsander
HV kasutaja
AWsander

liitunud: 15.10.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2022 21:46:17 vasta tsitaadiga

Ei, võta 240/280 aio või kui see ei mahu ära dual tower õhkjahutus (Dark Rock Pro 4, NH-D15 vms). H60-l pole piisavalt radikapinda et mõistliku vendi kiiruse juures prose normilt jahutada suudaks.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2022 08:03:18 vasta tsitaadiga

H60 ei ole piisav jah. Lisaks on 5800X probleem selles, et hulk soojust tuleb väga väikselt pinnalt ära kanda. Optimaalseim ongi 240-360. Alla 240 jääb nõrgaks ja pole põhjust õhkjahutile eelistada ja üle 360 (pean silmas siis 420) ei anna eriti midagi juurde ja tekivad ühilduvusprobleemid enamus kastides. Sama lugu ka ülisuurte õhkjahutitega a'la D15.

Mis konkreetset AIO tootjat puutub, siis minu hääl läheb Arctic LF seeriale. Lai valik ja testimiste põhjal ka hea vastupidavus ja pikk tootjapoolne garantii. Eksisteerivad nii RGB kui ka non-RGB versioonid. Lisaks on kaablimajandus palju inimlikum kui enamus AIO-del. Boonuseks odav hind. Ma ei näe mingit põhjust ühtegi teist eelistada kui pole just soov mingit kindlat featuuri saada a'la ekraan pumba peal vms.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2022 08:14:00 vasta tsitaadiga

Jäi endale ka Arctic LF silma, aga jõle kebo aru saada, kas ta mahub mu kasti või mitte. (Fractal define C)
Teoorias peaks mahtuma, aga kas mõni mobo detail ette ei jää vms. Kuna alles plaan osta AMD prose ja mobo siis muidugi vastavalt ilmselt valida, et ülemine pool võimalikult madal oleks.
Järgmine dilemma on kas viitsib 3D ära oodata, ilmselt on asja väärt?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2022 09:24:23 vasta tsitaadiga

Top radiator
120/240 mm (max component height on motherboard 40 mm)


280mm ei saa kindlalt kasutada ja mulle tundub. 240mm arctic peaks napilt mahtuma aga ma pakuks, et 240mm jääb väheks kokkuvõttes või siis ventikad peavad suht korralikult tööd tegema
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2022 15:36:46 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Kas 5800X jaoks H60 on piisav jahuti? (intake on 2x140mm vendid ja H60 oleks üksi exhaust)
Päris kõvasti juba neid single fan AIO-sid guugeldanud ja redditis/foorumites rahvas räägib, et nad jama. Aga samas kõikides review'des kiidetakse...

Piisav milleks? Reklaamitud clock speed saad AMD stock cooleriga ka.

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2022 17:01:37 vasta tsitaadiga

Launger, mu arusaama järgi 5800X'ga pole stock coolerit...
Piisav selleks, et temperatuur oleks normaalne. Mu mõistes kui alla 80 kraadi püsib mängides siis kärab kah.
Aga tundub, et jääb lahjaks see H60 ka siinsete inimeste jutu järgi. Kuigi isiklikult plaaniks ka teda undervoltida, võibolla siis ajaks isegi asja ära...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 15.03.2022 19:12:07 vasta tsitaadiga

Kas mitte korralik kontakt prosega ja mounting kit(derbauer) paremat tulemust ei andnud kui mitme tuuleveski külge ühendamine?icon_wink.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2022 22:03:54 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Kas mitte korralik kontakt prosega ja mounting kit(derbauer) paremat tulemust ei andnud kui mitme tuuleveski külge ühendamine?icon_wink.gif

Arctic LF juba omab offset mounti. Pole vaja midagi juurde osta. Äärmisel juhul rev4 mounting kit tellida (tasuta) Arcticu käest kui ostetav AIO on rev3 kitiga. Isiklikult praktiliselt erinevust ei näinud rev3 ja rev4 vahel kuigi Gamers Nexus testides väike vahe oli rev4 kasuks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2022 10:18:20 vasta tsitaadiga

Kas selliseid ventikaid on ka olemas, et kui BIOS`is panna 0% kiirus, siis seisaksid ka reaalselt? Nagu PSU ja GPU ventikad tänapäeval. Hetkel kui 0% panna, siis töötab lihtsalt miinimumkiirusel.

Sama küsimus ka korpuse ventikate kohta.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 18.03.2022 17:49:07 vasta tsitaadiga

Ma ei usu hästi, et see ventikast sõltub. Et vent seisma panna on vast vaja ikka toide kuidagi sinna 0V kanti ajada... aga eks targemad kommenteerivad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 18.03.2022 18:11:26 vasta tsitaadiga

Mul on arctic pwm pst vendid ühendatud emaplaadile ja saan vajadusel vendid täiesti seisma panna. Emaplaadist oleneb see minu arust. Osadel mobodel on biosis nii kehv ventilaatorite regulleerimine. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2022 18:30:55 vasta tsitaadiga

pwm juhtides on ventikal oma vahemik, milles juhtida saab.
pingega juhtides saab ka 0v saata ja ventikas seisab, sel juhul on probleem pigem käivitamise hetkes, sest vendi käima ajamiseks on enamasti vaja kõrgemat pinget kui käimas hoidmiseks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.03.2022 01:12:03 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
pwm juhtides on ventikal oma vahemik, milles juhtida saab.
pingega juhtides saab ka 0v saata ja ventikas seisab, sel juhul on probleem pigem käivitamise hetkes, sest vendi käima ajamiseks on enamasti vaja kõrgemat pinget kui käimas hoidmiseks.


Kas sul on tegelikult ka kogemusi või niisama targutad igal pool?
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2022 01:36:32 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
londiste kirjutas:
pwm juhtides on ventikal oma vahemik, milles juhtida saab.
pingega juhtides saab ka 0v saata ja ventikas seisab, sel juhul on probleem pigem käivitamise hetkes, sest vendi käima ajamiseks on enamasti vaja kõrgemat pinget kui käimas hoidmiseks.


Kas sul on tegelikult ka kogemusi või niisama targutad igal pool?
mis loom sind nüüd hammustas?

pwm juhtides alla spec min on üheselt defineerimata ja tulemus sõltub nii kontrollerist kui vendist.
mõnedel juhtudel jääb vent min rpm peal tööle, mõnel juhul jääb kohe seisma, mõnel juhul vähemalt üritatakse kiirust sama kõverat mööda edasi juhtida.

ka see, kuidas emaplaat vente juhib ei ole tihtipeale eriti ilusasti kirjas. kuigi jah, tänapäeval ja eriti odavamate plaatide puhul kipub see olema pigem pwm.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2022 09:55:49 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Emaplaadist oleneb see minu arust.

Jap, see oleneb platest ja nö. teadlik alla teatud tempide täiesti seismapanemine on niivõrd kuivõrd uus teema - kui fan stop määratud siis pole vahet kas DC või PWM vendid, plate teab mis värk on.

londiste, see kas madal pinge vendi käima veab oleneb täiesti vendist. Samas ei tohiks selles mõttes vahet olla, et kui temp tõuseb siis mingil hetkel antakse niikuinii piisavalt matsu peale. Ainuke asi on sujuvus kus läheb liiga kuumaks siis lülib kõvasti peale ja siis kukutab jälle täiesti ära. Samuti pole kindel kuihästi mõjub vendile see poolepealne "nõkamine" kus pinge selline, et tööle ei vea aga nõkutab - samas käimas jõuaks hoida.

Sesmõttes jahh kaasaegsetel platedel igast häid võimalusi nagu seismapanemine, intervalli määramine kui tundlik temperatuurile ollakse ehk kui temp läheb üle teatud piiri hetkeks (a'la avad mingit asja)siis veel sellepeale ventidega tõmblema ei hakka jne.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2022 00:04:27 vasta tsitaadiga

Suured tänud kõigile kaasa mõtlemast ja arutamast! icon_smile.gif

Laias laastus saan aru, et suht keemia see prose je korpuse ventide puhul. Kuna mul endal iidvana emaplaat, siis ma ei hakka hetkel rohkem sellega pead vaevama.

Aga jääb kripeldama mõte, et kuidas PSU ja GPU seda valutult teevad? Lihtsalt netis surfates mõlemal vendid seisavad. Ma vist tegelt pole PSU venti kunagi töötamas näinud, ainult PC alguskäivitus teeb kiire kontrolli PSU ventikale ja siis seisab ülejäänud aja jõude.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2022 00:06:28 vasta tsitaadiga

olafsand, proovi lihtsalt, kas töötab. ega siin muud kunsti pole.
psu ja gpu puhul on ventidel ja kontrolleril korralik koostöö, on vaadatud välja sobiv konf ja rohkem seal midagi polegi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2022 00:08:57 vasta tsitaadiga

londiste, mul on kokku 4 erineva tootja ventikat kastis töös nö. Kõigile on BIOS`is määratud, et kuni 50c on kiirus 0%. Ükski ei seisa, kõik lasevad min pööretel.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.04.2022 09:15:28 vasta tsitaadiga

ATI HD 2900 XT jahutus korpuse külge

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2022 16:11:04 vasta tsitaadiga


Link


https://www.arctic.de/us/lf-service-kit

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2022 16:50:23 vasta tsitaadiga

eriti pealkirja aga ka sisu peale oli mul esimene seos see aastatetagune lugu:
https://www.ekwb.com/news/important-notice-from-ekwb-ek-xlc-predator-240-and-360-r1-0-product-recall/
icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2022 18:16:23 vasta tsitaadiga

tulen härrade juttu läpaka jutuga segama. 5600H läheb omas vabas seades üsna kuumas - kuni 101 kraadi. biosis on määratud talle napilt 1.4v ja kuni 4250MHz. tavalised pastad jagu sellest meeletust kuumast pole saanud ja see throttle pigem nagu häirib, kuni 3.6GHz suudab ta sellise palavusega hoida.

olen otsustanud minna Kryonauti pealt Conductonauti peale edasi, tellisin ka selle Thermal Grizzly kaitselaki ning sai Oomipoest ka rull kaptonit võetud. kas on veel midagi mida pean silmas pidama või nüüd paki saabudes võin suure hurraaga puuvillatikkudega pärast keraamika eemaldamist prose kiipi lakitama ja metallitama hakata ja nii lihtsalt ongi või on veel midagi mida ma teadma peaks? lauaarvutite ajal ma vedelmetalliga ei möllanud, custom vesi lahendas kõik mured icon_lol.gif

infoks juurde, et tegu on Lenovo Legion 5 2021a isendiga.
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2022 19:01:41 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
eriti pealkirja aga ka sisu peale oli mul esimene seos see aastatetagune lugu:
https://www.ekwb.com/news/important-notice-from-ekwb-ek-xlc-predator-240-and-360-r1-0-product-recall/
icon_smile.gif

Antud juhul on erinev see, et tegu pole recalliga vaid ennetusega kus tootja saadab välja DIY repair kiti.
Minul on selles ajavahemikus toodetud 420mm LFII seega teoreetiliselt võib see olla mõjutatud. Pean vaatama mis tootmiskuupäev on kuna ostsin 2021 aasta juulis aga mul on kahtlus, et see oli laos seisnud juba varasemast ajast kui 2021 aasta Mai. See oletus põhineb sellel, et see tuli Rev3 mounting kitiga samas kui uued versioonid olid müügil Rev4 kitiga. Õnneks Arctic saatis tasuta küsimise peale mulle Rev4 kiti.

caramis, Soovitan kasutada PBO2 Tunerit -30 seadel. Muudab iga Ryzeni jahedamaks (kuigi juhis on X3D jaoks) ja kohati isegi parandab jõudlust.
https://drive.google.com/file/d/1OswZcZ72jhm_Neek9c7PV-aRhM1EuOrX/view
https://github.com/PrimeO7/How-to-undervolt-AMD-RYZEN-5800X3D-Guide-with-PBO2-Tuner

Ei vaja BIOS tuge, seega peaks ka läpakal jooksma kus BIOS tavaliselt hulga piiratum.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2022 21:52:03 vasta tsitaadiga

mul oli too hetk predator. ek küsis, kas tahan tagasi saata ja uue saada või vahetan ise o-ringi ära.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2022 23:16:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

caramis, Soovitan kasutada PBO2 Tunerit -30 seadel. Muudab iga Ryzeni jahedamaks (kuigi juhis on X3D jaoks) ja kohati isegi parandab jõudlust.
https://drive.google.com/file/d/1OswZcZ72jhm_Neek9c7PV-aRhM1EuOrX/view
https://github.com/PrimeO7/How-to-undervolt-AMD-RYZEN-5800X3D-Guide-with-PBO2-Tuner

Ei vaja BIOS tuge, seega peaks ka läpakal jooksma kus BIOS tavaliselt hulga piiratum.

ei toimi. prose läheb korraks 4.2GHz, pinge 1.37v, sott kraadi käes ja siis 10 sekundiga loivab vent ka järgi. Lenovo on muidu äge, aga see on ikka normaalne tripper, et asi niimoodi kinni keeratud on
ainus arstim selle termomure vastu on see, et Power seadetest keeran boosti kinni ja üle 3.3GHz ei lähe, siis jääb ka pinge 1.05v piiresse
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2022 23:54:46 vasta tsitaadiga

Jahutust agressiivsemaks ei ole võimalik sättida?
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2022 23:46:37 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Jahutust agressiivsemaks ei ole võimalik sättida?

on, aga see on lisasamm ja oluline amps akustika arvelt, nimelt Legion Fan Control softiga saab vendid turbosse ajada, st. 5100rpm. ikka vana hea, räige ATi Radeoni aeg tuleb meelde icon_biggrin.gif internet väidab kuni 20-kraadist temperatuuri langemist vedelemtalliga, eks ole siis näha. kas nüüd ka GPU vedeliku alla panen, on hetkel kaheldav. https://www.3dmark.com/3dm/65106047 ei ole justkui kõige halvem icon_biggrin.gif

edit: vedelmetall vahel. väga veidralt kriuksub see aine kui pindade peale hõõruda seda. igastahes, nüüd 67-69 kraadi on maksimum. väga naiss, hasardist tingituna läheb järgmisel korral ka GPU kiibile vedelmetall peale. kasutasin TG Shieldi ja kaptonteipi, et kiibi ümbrust kaitsta.
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2022 08:30:21 vasta tsitaadiga

Quick Look: ARCTIC Liquid Freezer II Service Kit
https://www.techpowerup.com/review/quick-look-arctic-liqiuid-freezer-ii-service-kit/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik111
HV Guru

liitunud: 21.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2022 08:53:11 vasta tsitaadiga

Plaanis uuendada oma PC. Küsimus oleks, siis et mis vesijahutus 360mm oleks oma hinna ja kvaliteedi eest hea? Articu omast on siin mainitud. Jäi silma ka 360mm Fractal RGB tuledega versioon. 100€ ringis oli too.

Proseks tuleb ilmselt uus i7.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 132, 133, 134, 135, 136  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.