Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 384, 385, 386 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 28.03.2022 09:14:03 vasta tsitaadiga

ma tahaks teada seda mahtu, mis tuleb dns päringute logimisel.

on ühed hiljutised andmed, kus ühe vähemtuntud Eesti DNS serveri vastu tehti ca 5000PPS päringuid ja selle log oli paarkümmend giga tunnis. plain-teksti.
tõenäolisel keskse ISP DNS serveri vastu käib pessimistlikult suurusjärk mitu korda rohkem andmeid. Ma ei usu, et keegi tahab seda salvestada.

Seetõttu minu teada ükski ISP ei salvesta näiteks kasutajate sessioonilogi (ehk kes kus millal käis), seda on lihtsalt liiga palju. Võibolla tehakse seda väheses koguses aka 1 päev uncompressed + nädal compressed data puhtkoht debugimise eesmärgil, aga aastaid seda keegi ei hoiaks. TTJA ei nõua sessioonilogi salvestusi, nõutud on ainult ajastamp kliendi IP-ga ja tema ühenduse identifkaatoriga, et vajadusel viia kellegi kaebuse (või politseiuurimise) nõudel konkreetne aeg ja klient. Meie ISP-del (vähemalt suurematel) küll pole mingit ajalugu (ega ka õigust) kolmandale osapoolele kliendi ühenduste andmeid müüa ja ega meil pole säärast praktikat kah. Võibolla enda jaoks tehakse mingit data analüüsi, aga seda pigem teenuse paketeerimiseks ja kliendiprofiili paremaks arusaamiseks.

teine aspekt on DNS kiirus ja kindlus. Ühe installatsiooni tulemusena mõõtsime DNS serveri vastuse vigu. Tavaline telia nett, aruba tugijaamad ja wifi kliendid. Vastu 8.8.8.8 läks vasakule üle 20% icon_exclaim.gif päringuid, samas vastu tavalisi dns5/6.estpak.ee-sid (192.98.49.8 ja 192.98.49.9) oli edukus 99,97%. Samad tingimused, sama võrk, samad kliendid. Ei ole see googeli dns nii äge midagi.

ma saan aru põhjust 3nda partei DNS-i kasutamisel, aga see kindlasti on pigem erivajadus ja tavakasutajale seda kindlasti näiteks vaja ei ole. Ka on vastupidi, on kindlastis nii mõnigi geo-piiratud eesti teenus, mida saab kasutada ainult meie dns serveritega.

tegelikult on väga okei, et ISP CPE-le ei võimalust kliendile täisfunktsionaalsust, et kõike muuta saaks. Kui sina midagi ära käkid ja selle tulemusena pead klienditeenindust tülitama, siis see on "unwanted call". see on otsene rahaline kulu.

Kui tahad ise ehitada, ehita ise oma liivakastis. Si*ud liivakasti ära, ise vastutad.


viimati muutis High-Q 28.03.2022 09:20:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 28.03.2022 09:16:28 vasta tsitaadiga

Tiba 3nda poole DNSi kasulikkusest - nii Telia kui Elisa puhul on ette tulnud olukordi kus primaarse DNS serveri poolt antavat (reeglina väga lühikest) TTLi ei austata ning kirjete uuenemine võtab oluliselt kauem aega kui TTLi alusel eeldaks (konkreetne näide on küll paar aastat vana - TTL oli 10 minutit, nii Elisa kui Telia alla tunni kirjeid ei värskendanud).

Miks oli konfatud lühike TTL pole siinkohal oluline (selle põhjuste analüüsimine vääriks omaette pikka teemat - lühidalt, kiire lahendus arendaja poolt nihu konfatud teenusele), kuna teenusepakkujal oli oma miinimum siis kiireim viis mure lahendamiseks oli kolmanda poole DNS serveri kasutamine, et ettevõtte töö sujuks.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.03.2022 09:16:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ma tegin sulle su tekstis punaseks midagi ja põhjusega
see mis oma "pointidest" räägid on täielik aia ja aiaaugu jutt
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 09:19:10 vasta tsitaadiga

High-Q, ilmselt sa pole selle uhuuu varasemate postitustega kursis, ajab mingi suva kelbast erinavatel teemadel ja üks "nendest" kellel on vaja kõik asjad ära "confida", nii et pärast ei tööta ja siis kurdab.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 10:20:31 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
ma tahaks teada seda mahtu, mis tuleb dns päringute logimisel.

on ühed hiljutised andmed, kus ühe vähemtuntud Eesti DNS serveri vastu tehti ca 5000PPS päringuid ja selle log oli paarkümmend giga tunnis. plain-teksti.
tõenäolisel keskse ISP DNS serveri vastu käib pessimistlikult suurusjärk mitu korda rohkem andmeid. Ma ei usu, et keegi tahab seda salvestada.

Seetõttu minu teada ükski ISP ei salvesta näiteks kasutajate sessioonilogi (ehk kes kus millal käis), seda on lihtsalt liiga palju. Võibolla tehakse seda väheses koguses aka 1 päev uncompressed + nädal compressed data puhtkoht debugimise eesmärgil, aga aastaid seda keegi ei hoiaks. TTJA ei nõua sessioonilogi salvestusi, nõutud on ainult ajastamp kliendi IP-ga ja tema ühenduse identifkaatoriga, et vajadusel viia kellegi kaebuse (või politseiuurimise) nõudel konkreetne aeg ja klient. Meie ISP-del (vähemalt suurematel) küll pole mingit ajalugu (ega ka õigust) kolmandale osapoolele kliendi ühenduste andmeid müüa ja ega meil pole säärast praktikat kah. Võibolla enda jaoks tehakse mingit data analüüsi, aga seda pigem teenuse paketeerimiseks ja kliendiprofiili paremaks arusaamiseks.

Tänan väga põhjaliku vastuse eest thumbs_up.gif

High-Q kirjutas:
teine aspekt on DNS kiirus ja kindlus. Ühe installatsiooni tulemusena mõõtsime DNS serveri vastuse vigu. Tavaline telia nett, aruba tugijaamad ja wifi kliendid. Vastu 8.8.8.8 läks vasakule üle 20% icon_exclaim.gif päringuid, samas vastu tavalisi dns5/6.estpak.ee-sid (192.98.49.8 ja 192.98.49.9) oli edukus 99,97%. Samad tingimused, sama võrk, samad kliendid. Ei ole see googeli dns nii äge midagi.

Kas see oli Eesti sisene test või oli valimis ka välismaiseid lehti/IP'sid? Ma eeldaks loogiliselt, et Eesti siseselt võiks estpaki omad kiiremad olla?
Google oma ma ei kasuta.

High-Q kirjutas:
ma saan aru põhjust 3nda partei DNS-i kasutamisel, aga see kindlasti on pigem erivajadus ja tavakasutajale seda kindlasti näiteks vaja ei ole.

Siis võiks selle ka kasutajaliidesest eemaldada. Tekitab asjatult segadust.
High-Q kirjutas:
Ka on vastupidi, on kindlastis nii mõnigi geo-piiratud eesti teenus, mida saab kasutada ainult meie dns serveritega.

Võibolla on kuigi hetkel ei meenu ühtegi. Samas ma pole ka üritanud üle välismaise VPN-i Eesti lehti kasutada.
High-Q kirjutas:
tegelikult on väga okei, et ISP CPE-le ei võimalust kliendile täisfunktsionaalsust, et kõike muuta saaks. Kui sina midagi ära käkid ja selle tulemusena pead klienditeenindust tülitama, siis see on "unwanted call". see on otsene rahaline kulu.

Kui tahad ise ehitada, ehita ise oma liivakastis. Si*ud liivakasti ära, ise vastutad.

Nõus. Kuigi siis ehk ei tasukski kuvada sätteid mida niikuinii muuta ei saa. Samas kasutajaliides on ju siiski olemas. Kas poleks veel väiksem koormus ISP-le kui üldse midagi muuta ei saaks?
Või põhjustaks see suurema koormuse kus inimesed tahavad porte suunata või Wi-Fi võrgu nime muuta?

Mnator, KillFrenzy, Võibolla õpite High-Q pealt kuidas tuleks vastata mitte mingit jama ajada. Ja kui ei oska vastata või argumendid puuduvad siis parem jätta vastama kui asuda parastama ja solvama icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.03.2022 10:30:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow, äkki sa alustaksid lasteaiast taas oma haridusteed, see on liiga lünklik olnud
ma ei solvanud sind vaid oma postitusse just kopeerisin teksti mis käis täpselt su vea pihta ja viga ise on punaseks tehtud --- võta vaevaks üle vaadata ja mõelda
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 28.03.2022 10:38:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow, antud juhul on see ühe ärikliendi installatsiooni data. ei avalda klienti ega eripära, aga säärane >saja aktiivse "startup-stiilis" ettevõtte kasutaja mitmekuine data. kliendi soovil oli algselt primaarseks dns-iks määratud algselt 8.8.8.8. Aruba tugijaamade "clarity" featuuriga mõõtsime erinevaid parameetreid, sh DNS statistikad (õnnestumist ja viiteaega). See ei ole mingi teadusmeetod, aga mingiks statistiliseks visualiseerimiseks kõlbab küll. Peale pri dns muudatust standardsete ISP omade vastu läks pilt hulga paremaks. Pealtnäha ei olegi asi nii hull, sest DNS on sihuke elukas, mis saadab vajadusel mitu päringut ja kui isegi üks plehku paneb, siis saadetakse teine. Aga kindlasti mõjutab see viiteaegasid. Tava veebisurfajale see kastuskogemusele vast väga ei mõju, aga kui sul vaja tihti teha mingeid andmebaasi päringuid vasta laia maailma FQDN kujul või mingi API-d, siis laksab DNS päringu 20% failimine pärast valusalt.

ma ei tea, kas see on enam aktuaalne, aga näiteks vanasti (ma ei tea, kas praegu) oli TV3 säärane: näiteks arvutis/moblas kasutasid TV vaatajakohta (mitte ainult Telia, vaid Elisa jms üle interneti TV subscriptionid) ja TV3-me võis näidata ainult sel juhul, kui brauser/app lokaliseeris ennast Eestisse. ERR-is on ka minu teada teenuseid, mida ei saa kasutada väljaspool meie riiki. Samalaadselt BBC-ga.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 10:51:27 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Tomorrow, äkki sa alustaksid lasteaiast taas oma haridusteed, see on liiga lünklik olnud
ma ei solvanud sind vaid oma postitusse just kopeerisin teksti mis käis täpselt su vea pihta ja viga ise on punaseks tehtud --- võta vaevaks üle vaadata ja mõelda

Ok KOGU liiklus nüüd läbi ISP DNS-i tõesti ei käi aga panna selle kohta tsitaat, et mis DNS on oli kah ikka väga kummaline vastus.
High-Q kirjutas:
Tomorrow, antud juhul on see ühe ärikliendi installatsiooni data. ei avalda klienti ega eripära, aga säärane >saja aktiivse "startup-stiilis" ettevõtte kasutaja mitmekuine data. kliendi soovil oli algselt primaarseks dns-iks määratud algselt 8.8.8.8. Aruba tugijaamade "clarity" featuuriga mõõtsime erinevaid parameetreid, sh DNS statistikad (õnnestumist ja viiteaega). See ei ole mingi teadusmeetod, aga mingiks statistiliseks visualiseerimiseks kõlbab küll. Peale pri dns muudatust standardsete ISP omade vastu läks pilt hulga paremaks. Pealtnäha ei olegi asi nii hull, sest DNS on sihuke elukas, mis saadab vajadusel mitu päringut ja kui isegi üks plehku paneb, siis saadetakse teine. Aga kindlasti mõjutab see viiteaegasid. Tava veebisurfajale see kastuskogemusele vast väga ei mõju, aga kui sul vaja tihti teha mingeid andmebaasi päringuid vasta laia maailma FQDN kujul või mingi API-d, siis laksab DNS päringu 20% failimine pärast valusalt.

ma ei tea, kas see on enam aktuaalne, aga näiteks vanasti (ma ei tea, kas praegu) oli TV3 säärane: näiteks arvutis/moblas kasutasid TV vaatajakohta (mitte ainult Telia, vaid Elisa jms üle interneti TV subscriptionid) ja TV3-me võis näidata ainult sel juhul, kui brauser/app lokaliseeris ennast Eestisse. ERR-is on ka minu teada teenuseid, mida ei saa kasutada väljaspool meie riiki. Samalaadselt BBC-ga.

Ma pole lugenud Google jms kolmanda osapoole DNS pakkujate tingimusi aga kas äkki need polegi mõeldud ärikliendile kasutamiseks ja sellest ka 20% error?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.03.2022 11:05:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow, sa ei paista ikka aru saavat, et ÜLDSE ei käi läbi, sinna esitatakse päring ja saadakse vastus, liiklus ise käib muudkaudu
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 11:25:15 vasta tsitaadiga

Ja DNS päringu esitamise fakt iseenesest ei tähenda ka automaatselt, et keegi kohe kindlalt toda aadressi külastama läks.
Keegi ei keela teha scriptikest mis nt. Oxfordi sõnaraamatu abil <sõna>.com aadresse lihtsalt järjest läbi küsib vms. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 11:48:41 vasta tsitaadiga

Elioni aegadel tehnikul aadressi sisse lüües oli näha "viimati külastatud aadressid". Olen oma silmaga seda UI-d näinud, sestap tean faktiliselt öelda. Kas sellist asja suvaline Telia tehnik täna ka näeb. Loodan, et mitte.

Custom DNS põhjuseid on palju. Isiklikult sättisin AdGuard Home + DoH + DoT üles, et näha mis päringuid teised suvalised võrguseadmed kodus teevad (sealt ka jälgitud ASUS-e ruuterite tehtud päringud) ja nende blokeerimine. Lisaks DoH abil saab Android telefonis panna Private DNS, mis töötab ka koduväliselt mobiilandmeside otsas - st blokeerib kahtlased saidid ja reklaamid ära ka koduruuteri väliselt (eeldab avatud porti).
Ja muidugi krüpteeritud DNSi eeliseks, et ISP ei saa üleval mainitud vigureid teha.
Lisaks, saab teha kliendipõhiselt DNS reegleid. Tavaline kodu user seda ilmselt siiski ei vaja, aga mul mõni use-case on.

Telefonis erinevate delfide jmt avamine on ikka oluliselt kiirem, kui DNS tasemel juba reklaamid blokeeritud.

Samuti blokeeritud igasugused veidad intervallilised requestid, mida Android TV ja Samsungi telefonid teevad ja mille tausta keegi ei tea.


viimati muutis Alan 28.03.2022 12:18:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 11:53:45 vasta tsitaadiga

Hetkel kasutusel Telia poolt Inteno DG400PRIME, aga selle wifisse ei taha paljud seadmed ise ühenduda, sest teisel korrusel on Asuse wifi 6 toega ruuter ning nii istubki mobiil tihtilugu nõrga leviga wifi6-s, kuigi asun täpselt Inteno kõrval. Lisaks on wifi osadel seadmetel üliaeglane isegi siis, kui Intenos sees on, samas teised toimivad probleemideta. Kas Telial on mingeid paremaid-uuemaid ruutereid ja kuidas see vahetus välja peaks nägema?
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 11:54:51 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Mnator, KillFrenzy, Võibolla õpite High-Q pealt kuidas tuleks vastata mitte mingit jama ajada. Ja kui ei oska vastata või argumendid puuduvad siis parem jätta vastama kui asuda parastama ja solvama icon_rolleyes.gif


Vbl õpid ära, et mitte kirjutada foorumisse lolluseid ja lamemaalastele argumendid korda ei lähe niikuinii.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 12:46:22 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Hetkel kasutusel Telia poolt Inteno DG400PRIME, aga selle wifisse ei taha paljud seadmed ise ühenduda, sest teisel korrusel on Asuse wifi 6 toega ruuter ning nii istubki mobiil tihtilugu nõrga leviga wifi6-s, kuigi asun täpselt Inteno kõrval. Lisaks on wifi osadel seadmetel üliaeglane isegi siis, kui Intenos sees on, samas teised toimivad probleemideta. Kas Telial on mingeid paremaid-uuemaid ruutereid ja kuidas see vahetus välja peaks nägema?


Ma lükkaks Telia ruuteril wifi välja ja kasutaks esimesel korrusel access pointi.

Mesh tüüpi wifit on mitme tootja poolt saada. Pane teine Asus või analoogne toode kõrvale.

https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/Whole-Home-Mesh-WiFi-System/ZenWiFi-WiFi-Systems/ASUS-ZenWiFi-AX-XT8/

Tahad Teliapoolset lahendust võta Telia X2 koos Airties nodedega renti 9€/kuu

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 13:10:07 vasta tsitaadiga

Alan kirjutas:
Elioni aegadel tehnikul aadressi sisse lüües oli näha "viimati külastatud aadressid". Olen oma silmaga seda UI-d näinud, sestap tean faktiliselt öelda. Kas sellist asja suvaline Telia tehnik täna ka näeb. Loodan, et mitte.

Ei ole Telia tehnik küll sellist kliendipõhist ajalugu näinud. Ma ei kujuta ette mis leht seal arvutis ees oli. Kas mõni ruuteri ui lokaalselt ise ei kuvanud viimati külastatud lehti?
Isegi enne GDPRi austati kliendi privaatsust ja need andmed ei ole ühegi Telia töötaja asi.
Rahustuseks võin öelda, et Telia klienditeenindajad näevad sama asja mida klient enda iseteeninduses, teenused ja online abi teenuse rikke lahendamiseks. Päringuid logitakse ja iga teenindaja igal ajal neid andmeid lihtsalt sirvimas käia ei tohi, peab olema kliendi pöördumisega tegemist.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 13:50:12 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Alan kirjutas:
Elioni aegadel tehnikul aadressi sisse lüües oli näha "viimati külastatud aadressid". Olen oma silmaga seda UI-d näinud, sestap tean faktiliselt öelda. Kas sellist asja suvaline Telia tehnik täna ka näeb. Loodan, et mitte.

Ei ole Telia tehnik küll sellist kliendipõhist ajalugu näinud. Ma ei kujuta ette mis leht seal arvutis ees oli. Kas mõni ruuteri ui lokaalselt ise ei kuvanud viimati külastatud lehti?
Isegi enne GDPRi austati kliendi privaatsust ja need andmed ei ole ühegi Telia töötaja asi.
Rahustuseks võin öelda, et Telia klienditeenindajad näevad sama asja mida klient enda iseteeninduses, teenused ja online abi teenuse rikke lahendamiseks. Päringuid logitakse ja iga teenindaja igal ajal neid andmeid lihtsalt sirvimas käia ei tohi, peab olema kliendi pöördumisega tegemist.


See oli ikka konkreetselt tehniku üks vaadetest, võis olla ca ~2010 +-2a kandis. Paar lähedast inimest töötas tol ajal Elioni tehnikuna.
Väidan seda sellise kindlusega, kuna selle UI üle sai korduvalt suletud ringis arutletud. Tegemist ei olnud mingi kliendi ruuteri vaatega vaid ikkagi mingi Elioni intraneti laadse lehega. Kas see oli kuidagi tehniku dashboardist accessitav, või mingi sisemiselt lekkinud ja levima läinud link, millele liht tehnik ligi pääses, ei oska täna öelda.
~100 viimati külastatud aadressi oli näha. Kas seda tehti DNSi põhiselt või mingit muud moodi, ei oska vastata.

Edit: Usun (ja siiralt loodan), et Telia aegadel sellist asja enam ei eksisteerinud. Küll aga, isegi kui teoreetiliselt on võimalik ISP-l sind monitoorida, siis DNS encryption privaatsuse mõistes on end juba õigustanud.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 18:28:20 vasta tsitaadiga

Alan kirjutas:

Küll aga, isegi kui teoreetiliselt on võimalik ISP-l sind monitoorida, siis DNS encryption privaatsuse mõistes on end juba õigustanud.

Lisaks sellele, et DNSi kirjete krüptimine on kasuks ainult man in the middle rünnakute tõrjumiseks. Ehk olukord kus pahalane paneb end sinu ja ISP ühenduse vahele. Seal näeb häkker DNS päringuid ja võib neid muuta.
ISP näeb ikkagi lõpuks mis IP'd sa külastad ja vabalt sealt selle domeeni teada saada, mis siis et see sul enne krüptitud oli.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 19:31:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Mnator, KillFrenzy, Võibolla õpite High-Q pealt kuidas tuleks vastata mitte mingit jama ajada. Ja kui ei oska vastata või argumendid puuduvad siis parem jätta vastama kui asuda parastama ja solvama icon_rolleyes.gif


Vbl õpid ära, et mitte kirjutada foorumisse lolluseid ja lamemaalastele argumendid korda ei lähe niikuinii.

Ainus lamemaalane siin oled sina. Korduvalt juba tõestanud seda. Lähed igno listi. Mul on parematki teha kui lolliga vaielda.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 19:55:30 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Mnator, KillFrenzy, Võibolla õpite High-Q pealt kuidas tuleks vastata mitte mingit jama ajada. Ja kui ei oska vastata või argumendid puuduvad siis parem jätta vastama kui asuda parastama ja solvama icon_rolleyes.gif


Vbl õpid ära, et mitte kirjutada foorumisse lolluseid ja lamemaalastele argumendid korda ei lähe niikuinii.

Ainus lamemaalane siin oled sina. Korduvalt juba tõestanud seda. Lähed igno listi. Mul on parematki teha kui lolliga vaielda.


Peeglisse vaatasid kui seda postitust trükkisid?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 22:57:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seetõttu minu teada ükski ISP ei salvesta näiteks kasutajate sessioonilogi (ehk kes kus millal käis), seda on lihtsalt liiga palju.

Kõike logitakse ja mitte vähe. Sa ei saa muidu mitte opereerida kuidagi. Otsesed sõnad ühelt Telia töötajalt kes selliste asjadega kursis, info pärineb umbes 4a tagasi.
3 kuud pidi olema täpsem logi (sessioonid jms) ja 6 kuud selline üldine metadata.

Telioni posid teavad siin täpselt ja mida logitakse aga ei saa rääkida icon_wink.gif

Teine kogemus umbes 10 aastat tagasi väikse ISP'ga. Kes pakkus netti nii 300-400 inimesele. Tuli kiri mingilt ametilt et olete kohustatud logima ja kõik, muidu kästakse upstream ISP juhe tagant tõmmata. Läkski eraldi server racki mis logis vaid.

Juba isegi koolide õpilaskodudel/ühikatel on kohustus logida kõike. Ise näinud jällegi süsteemi aga see oli aastal 2010 äkki. Küsisin konkreetselt et miks sellise asja vajadus ( kas leida võrgus kliente kes koormavad või tegelevad illegaalsete asjadega) ja öeldi et kohustus "riigi" poolt.


Alan, olen sama intraneti lehte näinud oma silmaga aastal 2013.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 13.04.2022 12:36:59 vasta tsitaadiga

Üritasin huvi pärast vaadata kas saan kortermajas omale telia neti tellida. Kunagi aastaid tagasi kasutasin selles korteris telia netti ja siis tuli ethernet kaabel tuppa. Aga nüüd palub tellimust tehes kinnitada, et mul on mõni Telia poolt toetatud ruuteritest olemas. Kas see tähendab, et nüüd tuuakse selles majas optika tuppa ja mul on vaja telia seadmeid selle kasutamiseks? Või on see lihtsalt igaks juhuks et keegi pärast ei vingu? Kus ma teada saaks mis tehniloogijal konkreetses kortermajas teenust pakutakse?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 12:50:17 vasta tsitaadiga

Kui on 1Gbit/s max, siis on valgus korterisse, kui on 500Mbit/s max, siis on valgus keldrisse, cat korterisse.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 13:00:50 vasta tsitaadiga

JazZ, valid tellides, et jah on olemas.
ccplazza, see väide ei ole enam korrektne.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 13.04.2022 13:18:02 vasta tsitaadiga

Valikus on ka 1Gbit/s, seega mul ikka telia ruuterit vaja? Kus ma seda kindlalt teada saaksin? 123 teab vastust või hakkab ajama, et nii või teisiti on mul telia ruuterit vaja?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 13:28:23 vasta tsitaadiga

Telia ruuter ei ole vajalik, võid oma ruuterit kasutada.
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 13:31:03 vasta tsitaadiga

JazZ, maty juba vastas, 123 ära helista, võib juhtuda, et ajavad iba ruuteri kohta.

Hetkel on veel aktuaalne, et parema tv pildi nägemiseks tuleb enda ruuterit confida või leppida natuke halvema pildiga.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 23:01:09 vasta tsitaadiga

On ju kasutajaid kes võtavad tuppa tuleva juhtme ja pistavad arvutisse ja pole mingit ruuterit vaja.
Tõsi, Telia tahab veenduda, et sa saaksid ikka wifi ja tv teenuse ja kõik muu mis vajab tuge.
Seega vali endale meelepärane valik, ehk sul on oma ruuter, ja ise majandad.
Kui soovid tuge ja abi ja wifit ja muud, siis võta Telia ruuter.

Ehk, et võta ots, ja pista kus mahub.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 14.04.2022 09:36:36 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
On ju kasutajaid kes võtavad tuppa tuleva juhtme ja pistavad arvutisse ja pole mingit ruuterit vaja.
Tõsi, Telia tahab veenduda, et sa saaksid ikka wifi ja tv teenuse ja kõik muu mis vajab tuge.
Seega vali endale meelepärane valik, ehk sul on oma ruuter, ja ise majandad.
Kui soovid tuge ja abi ja wifit ja muud, siis võta Telia ruuter.

Ehk, et võta ots, ja pista kus mahub.

Tänud! Mul ongi tegelt vaid ühele nutiseadmele seal seda netti vaja. Muid teenuseid ei plaani kasutada seal aadressil. Tegin netist tellimuse ära, eks paistab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 12:45:39 vasta tsitaadiga

Mingi kamm. Optika ja inteno. Netti pole. Juhtmega ei saa ei optikast ega intenost. Wifi annab ip errorit.ip seadistamise tõrge. Panin teise ruuteri optika boxi taha, sama seis sellega ka. Sisseehitatud wifiga tv ei saa ühendust. Miboxiga telekas saab mingi ühenduse ja mängib ainult YT. Spotify nt ei ühenda... Ehk siis ühendus nagu oleks sest YT töötab? Playstation juhtmega ja samuti ei ühenda ei optika ega inteno küljes...
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 13:04:42 vasta tsitaadiga

Kas optika karbil ei anna korraks toitesaba seinast sikutada?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 17:33:58 vasta tsitaadiga

Võtsin ja tegin restarte ja hakkas tööle... Ruuterit uuendati ka mingiaeg, ju siis miski läks katki... Telial ju kontakte ka pole, ainult info ja vestlusrobot mis ka ei tööta. Suunab kuskile tüüpküsimuste -vastuste juurde mis on täiesti mõttetud. Ja siis pakub tagasihelistamis teenust... thumbs_down.gif
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.04.2022 22:05:33 vasta tsitaadiga

iir, 123 numbrist pole kuulnud?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002




sõnum 26.04.2022 08:28:55 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:
Võtsin ja tegin restarte ja hakkas tööle... Ruuterit uuendati ka mingiaeg, ju siis miski läks katki... Telial ju kontakte ka pole, ainult info ja vestlusrobot mis ka ei tööta. Suunab kuskile tüüpküsimuste -vastuste juurde mis on täiesti mõttetud. Ja siis pakub tagasihelistamis teenust... thumbs_down.gif

Olen ükskord ruuteri jama korral tellinud veebist iseteeninduse kaudu tagasihelistamise 20 minuti kaugusel olevas ajaaknas ja 22 min pärast helistatigi tagasi ja sain oma probleemile lahenduse. Ei ole mingit mõtet ise toru otsas rippuda ja oodata.

_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaanpht
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2001




sõnum 26.04.2022 23:04:52 vasta tsitaadiga

Liitusin 3 päeva tagasi Teliaga, soovisin 100mbit uploadi, mida Elisas ei pakutud selle raha eest, anti rendile Technicolor DGA4330. Enne olin 20a. Elisa kasutaja. Uue teenusega LANi kaudu olen rahul, kiire, stabiilne, kuid Wifi-ga on mingi kamm: mõni kord algab periood kus wifi kogu aeg freezib ~15sekundiks, ja siis liiguvad andmed edasi. Kordub 5, 20, 40 min. tagant, random. Siis jälle algab periood kus ka Wifi töötab stabiilselt, katkemisi pole. 5ghz spekter puhas, olen ainuke kasutaja, olen kanaleid vahetanud, proovinud 2.4Ghz, vestlesin helpdeskiga, midagi eriti ei soovitatud, ruuteri seaded normis...Käisin vahetasin ruuteri Telia kontoris tutika vastu välja, esimesed 6 tundi olin happy, nagu aitas, ühendus tip topp, kuid öösel hakkas jälle, pidevalt, wifi märk jääb ühendatuks sülearvutis, kuid kõik tõmmatavad striimid, failid, iptv, browser - 15-20 sek. blackout, ja siis ise jookseb edasi. Kordub, kordub. Smartphone sama wifi võrgu küljes ka 404 (nii et viga pole wifi võrkaris). Samal ajal teine arvuti LAN kaabli kaudu pingib tsüklis 8.8.8.8 ilusti, ei katkenud kordagi.

Elisa, mu endine ISP, sama sülearvuti wifi kaardiga, samadel sagedustel pole kordagi katkenud. Nende modem+ruuter on veel minu käes, ja huvi pärast võrdlesin, pole probleeme üldse.

Proovisin DNSid läpparis google omade vastu vahetada, no result. Wifi Analyzer näitab spektrit ka puhtana, kogu aeg. Korter ühetoaline, levi maksimaalselt tugev, dB. Kuhu kaevata? Mida veel testida? On idee osta veel ühe ruuteri, muud brandi ja testida sellega, aga võtab aega. Hjälp=)
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2022 23:13:19 vasta tsitaadiga

Lülita Telia ruuteril WiFi välja, osta AP ja pane külge.

Näiteks MikroTik hAP ac2/ac3
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 11:21:49 vasta tsitaadiga

jaanpht, Proovi wifi sätete all band steering välja lülitada. Kui see ei aita, proovi 2,4 ja 5Ghz võrkudele eraldi nimed panna.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 11:50:02 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Proovi wifi sätete all band steering välja lülitada. Kui see ei aita, proovi 2,4 ja 5Ghz võrkudele eraldi nimed panna.

Mina pidin lisaks ka veel kanali automaatika välja lülitama ja 5GHz kanali ära fikseerima (lähikonnas ühtegi teist WiFi seadet ei ole).
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 19:11:58 vasta tsitaadiga

Täna siis aktiveerus uus kiirus vasepaarile, Kõik toimib hetkel. Alati tasub kuus korra iseteenindust kaevata ja oligi suurem kiirus valikus.
Kiirus Alla 100M / Üles 25M
23 tahavad selle eest kuid see ikkagi aeglane kuid ulmet ei tasu oodata.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanpht
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2001




sõnum 28.04.2022 01:08:31 vasta tsitaadiga

indrpo, A.S. - tänud, see kõik oli juba tehtud, kuid ei aitanud. Telefon ja suur tower samal ajal töötavad.. müstika.

Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2022 09:06:11 vasta tsitaadiga

jaanpht kirjutas:
indrpo, A.S. - tänud, see kõik oli juba tehtud, kuid ei aitanud. Telefon ja suur tower samal ajal töötavad.. müstika.



Võta teine ruuter. Ehk käitub paremini, Selle Technicolor asemel võid leida Genexis ED500, Inteno 400P või mõne muu analoogi. Ilmselt ühilduvusprobleemid su võrkariga.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2022 10:51:34 vasta tsitaadiga

jaanpht kirjutas:
anti rendile Technicolor DGA4330

Kui ma endale selle eelmise aasta lõpupoole tõin, siis klienditeenindaja igatahes hoiatas, et kui WiFi hädavajalik, võta midagi muud.
Minul WiFi hädavajalik ei olnud, vahel harva telefoni jaoks vaid.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2022 12:10:27 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
jaanpht kirjutas:
anti rendile Technicolor DGA4330

Kui ma endale selle eelmise aasta lõpupoole tõin, siis klienditeenindaja igatahes hoiatas, et kui WiFi hädavajalik, võta midagi muud.
Minul WiFi hädavajalik ei olnud, vahel harva telefoni jaoks vaid.
 


Sõbral Technicolori wifiga täpsed samad sümptomid - aegajalt lihtsalt katkevad ühendused minutiks-paariks ära. Vedas läpakale kaabli ja kaabliga kõik korras.
Endal D400P õnneks töötab laitmatult ja kuuldud/nähtud probleemide tõttu ei plaanigi praegu "upgradet", kuna justkui polegi nagu kuskile Telia praeguse valiku järgi upgradeda, kui just 3rd party asja ei taha.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
av.
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2022 13:18:07 vasta tsitaadiga

Alan kirjutas:
A.S. kirjutas:
jaanpht kirjutas:
anti rendile Technicolor DGA4330

Kui ma endale selle eelmise aasta lõpupoole tõin, siis klienditeenindaja igatahes hoiatas, et kui WiFi hädavajalik, võta midagi muud.
Minul WiFi hädavajalik ei olnud, vahel harva telefoni jaoks vaid.
 


Sõbral Technicolori wifiga täpsed samad sümptomid - aegajalt lihtsalt katkevad ühendused minutiks-paariks ära. Vedas läpakale kaabli ja kaabliga kõik korras.
Endal D400P õnneks töötab laitmatult ja kuuldud/nähtud probleemide tõttu ei plaanigi praegu "upgradet", kuna justkui polegi nagu kuskile Telia praeguse valiku järgi upgradeda, kui just 3rd party asja ei taha.

Oli ühe läpaka ja Genexis ruuteriga sama asi, aitas võrgukaardi vahetus.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aare2
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 28.04.2022 18:03:39 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Täna siis aktiveerus uus kiirus vasepaarile, Kõik toimib hetkel. Alati tasub kuus korra iseteenindust kaevata ja oligi suurem kiirus valikus.
Kiirus Alla 100M / Üles 25M
23 tahavad selle eest kuid see ikkagi aeglane kuid ulmet ei tasu oodata.
23 icon_eek.gif
Mul on kiirused Alla 60M / Üles 10M, ja selle eest maksan 28 raha.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 07:40:23 vasta tsitaadiga

aare2 kirjutas:
Margus kirjutas:
Täna siis aktiveerus uus kiirus vasepaarile, Kõik toimib hetkel. Alati tasub kuus korra iseteenindust kaevata ja oligi suurem kiirus valikus.
Kiirus Alla 100M / Üles 25M
23 tahavad selle eest kuid see ikkagi aeglane kuid ulmet ei tasu oodata.
23 icon_eek.gif
Mul on kiirused Alla 60M / Üles 10M, ja selle eest maksan 28 raha.


See on telia1 hind, letihind on 25€.
Telia1 kliendina saaksid 60M 26€ eest.

Kui sul hetkel 60M pakutakse, siis peale jaama uuendust saad ka 100M ja kui piisavalt hea liin on, saad lausa 200M.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aare2
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 29.04.2022 21:06:54 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
aare2 kirjutas:
Margus kirjutas:
Täna siis aktiveerus uus kiirus vasepaarile, Kõik toimib hetkel. Alati tasub kuus korra iseteenindust kaevata ja oligi suurem kiirus valikus.
Kiirus Alla 100M / Üles 25M
23 tahavad selle eest kuid see ikkagi aeglane kuid ulmet ei tasu oodata.
23 icon_eek.gif
Mul on kiirused Alla 60M / Üles 10M, ja selle eest maksan 28 raha.


See on telia1 hind, letihind on 25€.
Telia1 kliendina saaksid 60M 26€ eest.

Kui sul hetkel 60M pakutakse, siis peale jaama uuendust saad ka 100M ja kui piisavalt hea liin on, saad lausa 200M.
Spoiler Spoiler Spoiler

Kas see tähendab et pean veel lisaks võtma TV ja Mobiilse internetipaketi?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 21:13:59 vasta tsitaadiga

aare2, Ei. Asi on lihtsalt tehnilises eripäras vase tehnoloogial.
Vanasti oli ADSL 12M ja maksis 21€
siis tuli VDSL ja sama raha eest sai 20M
Siis tuli VDSL Vectoring ja 22€ eest sai 50M

mõned jaamad uuenevad järkjärgult ja kui VDSL jaam asendatakse Vectoring lahendusele siis saad pakettideks mitte 10/20/40/60 kiirused vaid 10/30/50/100/200 valikud.

Ehk küsimus pole hinnas, vaid hoopis tehnoloogias.
Märgin siis ära, et 100/25 kiirus vectoringil on 25€ ja optikal või korrusmajas on kiirus 100/100.
Telia1 hind on 22€
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 21:40:24 vasta tsitaadiga

indrpo, Eeldan, et jaama kaugusest tulenevad kiirusepiirangud sellega eriti ei muutu kui jaam vectoring'i peale läheb? Näiteks meie majal näitab senini 20/5 max. Kui ma sinu kiiruste loetelu vaatan ja piirang jaama kaugust arvestades jääb, siis saab max 30/5 ja suurematest 50/100/200 kiirustest võib ainult unistada?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 21:47:39 vasta tsitaadiga

Kui vaatad hetke max 20 seisu siis võib järeldada et uus max seis on 30/10.
Siiski sõltub see ennekõike jaama uuendusest, kaablitüübist ja kaugusest jaamast.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 21:50:17 vasta tsitaadiga

indrpo, Väheusutav, et jaama uuendusega keegi kaableid hakkab vahetama Tallinnas või jaama lähemale tooma. Ma järeldan, et see väike tõus kiiruses ongi ainult jaama sisese uuenduse tulemus.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 384, 385, 386 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.