praegune kellaaeg 27.06.2026 13:45:14
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid? |
| Jah, tingimusteta! |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem jah |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem ei |
|
16% |
[ 12 ] |
| Kindlasti mitte! |
|
67% |
[ 49 ] |
|
| hääli kokku : 73 |
|
| autor |
|
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
23.04.2022 07:16:25
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Kumb on "parem" - kas süüa gee emm oo riisi või putukamassi? |
Ma ei tea, aga putukad on puhas proteiin!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
23.04.2022 09:03:53
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Rasmus kirjutas: |
Lahe demagoogiline jama käib ikka.
Keemia vaates ei ole sellist asja nagu mahe ja sünteetiline olemas. Neid ei ole võimalik eristada. See mis on mahe või ei ole on kokkuleppeline ja lävendeid liigutatakse poliitilise suva järgi nii nagu vaja
Kõik, mis on aine algkoostisest erinev on juba sünteetiline. Ka evolutsiooniline sekkumine (nn "naturaalne teke") on sünteetiline. Isegi fotosüntees on sünteetiline
Seega ei ole vaja kärbseid pähe ajada, et "mahe" oleks justkui keskkonda säästvam või kuidagi parem. Mahe on lihtsalt mahe, sest nii on kokku lepitud. Muud vahet pole. See, miks kasutatakse laialdaselt intensiivpõllumajandust on hoopis teistel põhjustel, kui keskkonna saastumine. Keskkonna saastumine toimub igal juhul, vahet pole on mahe või mitte. Iga liigi dominatsioon (inimesed) tekitab koormuse keskkonnale ning tekitab hälbeid. |
Ei ütleks, et ma demagoogiline olen - sinu tekst küll. Et põhimõtteliselt on fotosüntees ja petrokeemiasünteetika sama juba... see on miskit uut :]
Tahad öelda, et vähesel määral töödeldud looduslik materjal on sama petrokeemiatööstuse toodanguga?
Tahad öelda, et keskkonna saastumine = keskkonna saastumine, st. intensiivsusel ja saaste iseloomul ei ole vahet? |
Kui palju on "vähesel määral"? See on puhtalt kokkuleppeline ja see ongi demagoogia. Lävendeid liigutatakse sinna, kuhu vaja.
Täiesti klassikaline. Kohe, kui teadus isikliku narratiiviga ei sobi, hakatakse otsima seoseid sealt, kus neid olemas ei ole. Täiesti tüüpiliselt tulevad mängu emotsionaalsed ülivõrded ning märksõnad, nagu "propaganda, varjatud huvid, kallutatus" jne-jne. Ehk siis kui muidu ei ole võimalik vastu vaielda, siis ehitatakse kiirelt üles õlemehike ja hakatakse selle vastu võitlema. Lahe on ikka lugeda, kuidas teadusest on saanud konspiratsioon
Kõige ekstreemsemate näidetena olen isegi siin foorumis kohanud seda, kuidas osad kasutajad juba iseennast tsiteerivad ja iseendale vastu vaidlevad ning oma seisukohti ümber lükkavad.
Noh, ja nagu alati - kui argumendid otsa saavad, siis rünnatakse isiklikult. Labane ja sisutühi.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.04.2022 10:23:16
|
|
|
Nature on ilmselt maailma kõige respekteeritum teadusväljaanne ja seal soovivad oma töid avaldada kõik teadlased, kuid ainult vähesed seda saavad. Kindlasti ka nemad eksivad, kuid kvaliteedisõel on seal äärmiselt tihe. Toimub korralik peer-review ehk retsenseerimine.
Pole esimene kord kui näen, et selle asemel, et sisu adresseerida, minnakse otsemaid allika tõsiseltvõetavuse kallale. Ehk siis see taktika, mida antud kasutaja algusest peale harrastab, näitab tegelikult seda, et sisu kohta pole midagi asjalikku öelda ja lihtsam vastupanu on allika tampimine, et sellega sisu alavääristada. Eelnevalt tehti sama https://www.agdaily.com ja https://geneticliteracyproject.org allikatega.
Sarnane võte.
https://en.wikipedia.org/wiki/Character_assassination
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
23.04.2022 14:42:10
|
|
|
| Rasmus kirjutas: |
Spoiler 
| rmc kirjutas: |
| Rasmus kirjutas: |
Lahe demagoogiline jama käib ikka.
Keemia vaates ei ole sellist asja nagu mahe ja sünteetiline olemas. Neid ei ole võimalik eristada. See mis on mahe või ei ole on kokkuleppeline ja lävendeid liigutatakse poliitilise suva järgi nii nagu vaja
Kõik, mis on aine algkoostisest erinev on juba sünteetiline. Ka evolutsiooniline sekkumine (nn "naturaalne teke") on sünteetiline. Isegi fotosüntees on sünteetiline
Seega ei ole vaja kärbseid pähe ajada, et "mahe" oleks justkui keskkonda säästvam või kuidagi parem. Mahe on lihtsalt mahe, sest nii on kokku lepitud. Muud vahet pole. See, miks kasutatakse laialdaselt intensiivpõllumajandust on hoopis teistel põhjustel, kui keskkonna saastumine. Keskkonna saastumine toimub igal juhul, vahet pole on mahe või mitte. Iga liigi dominatsioon (inimesed) tekitab koormuse keskkonnale ning tekitab hälbeid. |
Ei ütleks, et ma demagoogiline olen - sinu tekst küll. Et põhimõtteliselt on fotosüntees ja petrokeemiasünteetika sama juba... see on miskit uut :]
Tahad öelda, et vähesel määral töödeldud looduslik materjal on sama petrokeemiatööstuse toodanguga?
Tahad öelda, et keskkonna saastumine = keskkonna saastumine, st. intensiivsusel ja saaste iseloomul ei ole vahet? |
Kui palju on "vähesel määral"? See on puhtalt kokkuleppeline ja see ongi demagoogia. Lävendeid liigutatakse sinna, kuhu vaja. |
Olen korduvalt siin teemas ka öelnud, et see teema ongi üpris suhteline, mis on ka suurim nõrkus. Mida silmas pead "kuhu vaja" osas? Et vajadusel on Glüfosaatki mahe? Ilmselge liialdus.
| Rasmus kirjutas: |
Spoiler 
Täiesti klassikaline. Kohe, kui teadus isikliku narratiiviga ei sobi, hakatakse otsima seoseid sealt, kus neid olemas ei ole. Täiesti tüüpiliselt tulevad mängu emotsionaalsed ülivõrded ning märksõnad, nagu "propaganda, varjatud huvid, kallutatus" jne-jne. Ehk siis kui muidu ei ole võimalik vastu vaielda, siis ehitatakse kiirelt üles õlemehike ja hakatakse selle vastu võitlema. Lahe on ikka lugeda, kuidas teadusest on saanud konspiratsioon
Kõige ekstreemsemate näidetena olen isegi siin foorumis kohanud seda, kuidas osad kasutajad juba iseennast tsiteerivad ja iseendale vastu vaidlevad ning oma seisukohti ümber lükkavad.
Noh, ja nagu alati - kui argumendid otsa saavad, siis rünnatakse isiklikult. Labane ja sisutühi. |
Milliseid seoseid otsiti, kus neid olemas ei ole?
Vastu on väga selgelt võimalik vaielda, ent kui üks osapool ainult oma uskumuste peal suurtööstuse eelseadistusega teostatud ja kallutatud lobi"teadust" tarbib ja tunnistab, siis ei ole ju midagi teha...
| rmc kirjutas: |
https://www.etis.ee/CV/Ulo_Niinemets , https://www.etis.ee/CV/Tsipe_Aavik/ , https://www.etis.ee/CV/Virve_S%C3%B5ber/
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/glufosaadisaaga-jatkub/
| tsitaat: |
Nagu tõi välja Ülo Niinemetsa artiklisari1 ning millele viitavad ka paljud teadusartiklid, peidab glüfosaadi ohutuse hindamise protsess mitut väga suurt probleemi.17,18,19 Esiteks, pestitsiidide võimaliku toksilisusega seotud riskihinnangud põhinevad valdavalt tööstuse tehtud uuringutel, mis seab suure – ja glüfosaadi puhul ka kinnitust leidnud – kahtluse alla riskihinnangute tasakaalustatuse ja teadusliku sõltumatuse.2 Teine probleem seisneb selles, et katsetes analüüsitakse vaid puhta glüfosaadi mõju. Turustatavad glüfosaadipreparaadid sisaldavad aga veel lisaaineid, mis aitavad glüfosaadil paremini sihtorganismi jõuda, kuid mille võimalik koosmõju glüfosaadiga on riskide hindamisel jäänud täielikult tähelepanuta. Paljud tootjatest sõltumatud teadusuuringud on näidanud, et glüfosaadi keskkonna- ja tervisemõju võib olla suisa kordi väiksem kui glüfosaadi ja preparaadis olevate lisaainete summaarne koosmõju 20,21,22,23 Nii mõnigi glüfosaadiga koos kasutatavatest lisaainetest on osutunud toksilisemakski kui glüfosaat ise.24
2016. aastal keelustati ELis üks sellistest abiainetest, talloamiin, ning asendati teiste lisaainetega, mis peaksid võrreldes talloamiiniga olema oluliselt ohutumad. Paraku ei tundu ka alternatiivsed lisaained olevat elusorganismidele ohutud. Ühe värske uuringu kohaselt avaldas enamik vaadeldud glüfosaadi ning väidetavalt bioloogiliselt inertsete lisaainete kombinatsioonidest märkimisväärselt tugevamat tsütotoksilist ning organismide normaalset hormonaalset regulatsiooni kahjustavat mõju võrreldes glüfosaadiga.21 Teadustöö autorid tõid välja asjaolu, et mõnikord toote etiketil lisaainete olemasolu nende väidetava inertsuse tõttu üldse ei täpsustatagi. Ometi oli ostetud preparaadi kahjustavam mõju võrreldes puhta glüfosaadiga ilmselge. Ka meil aianduspoodides müüdavate glüfosaadipõhiste preparaatide koostisosade kohta ei ole alati võimalik täpset infot leida. Näiteks Roundup Quick sisaldab tootja infolehe kohaselt 1% glüfosaati (soolana), 94% vett ja 5% „vähese osakaaluga koostisosi“. Viimast aga ei täpsustata, kuigi 5 on kaalukas protsent.
Ühes hiljutises teadusuuringus tuvastati peaaegu kõikide analüüsitud glüfosaadipõhiste herbitsiidide koostisosade hulgas peale abiainete ka ootamatult kõrgetes kogustes raskmetalle.21 Koguselt leidus proovides kõige rohkem arseeni, vähemal määral koobaltit, kroomi, niklit ja pliid. Teadusuuringud, mille abil on püütud jõuda viimasel ajal Ameerika ja Aasia lõunaosa põllumajanduspiirkondades üha sageneva kroonilise neeruhaiguse (chronic kidney disease of unknown etiology) tekkepõhjusteni, peavad tõenäoliseks, et üks põhjusi võib peituda inimeste kroonilises kokkupuutes ühtaegu nii glüfosaadi kui ka raskmetallidega. Negatiivsed koosmõjud glüfosaadiga võivad avalduda isegi juhul, kui raskmetallide sisaldus joogivees on joogivee kvaliteedi piirväärtustest madalam.25, 26
Muret tekitavad ka võimalikud erinevate pestitsiidide üheaegsel kasutamisel avalduvad koostoimed, mida üldjuhul samuti riskihinnangutes ei käsitleta. Eespool mainitud Euroopa põllumuldade uuring näitas, et ligi 60% proovidest sisaldas erinevate pestitsiidide segusid 166 eri kombinatsioonis.12 Erinevate pestitsiidide koosmõju võib olla palju tugevam kui kummagi pestitsiidi mõju eraldi võttes.
Eesti teadlastega koostöös valminud uuringki näitas, et kahe pestitsiidi, seenemürgi ja putukamürgi, koostoime parasitoididele oli märkimisväärselt toksilisem kui nende kemikaalide mõju eraldi.27 Needsamad parasitoidid aitavad aga põllumehel kahjurputukate vastu võidelda, nii et pestitsiidikokteile kasutades võime elimineerida oma maastikest loodusliku kahjuritõrje võimalused. On uuringuid ka glüfosaadi ja teiste pestitsiidide negatiivse koosmõju kohta.28 |
|
Ma ei tea, kas sa mõistad, ent äriprojektide puhul tellitakse igasuguseid "teadustöid" osana müügitööst, avalikest suhetest. Avalikud suhted on inglise keeles Public Relations, ehk lühidalt PR. PR võeti kasutusele (Bernays) asendamaks sõna PRopaganda, kuna see oli sõjaperioodide tõttu halva maigu külge saanud - kõik võtsid seda sellena, mis ta ka oli, ajupesuna, mõtlemise töötlusena.
Kui tööstus oma ärihuvide tagamiseks tellib eelseadistusega ja kallutatud "teadust", ehk on teada, mida nad tõestada tahavad, tellitakse vormistus - kas see ei ole sinuarust PRopaganda? Kas "teaduse" taga ei ole kallutatus varjatud ärihuvide poole, kuivõrd töös ei näidata eesmärgina tagada ärihuve, vaid jäetakse mulje kui objektiivsest asjade uurimisest. Näitena täpselt seesama, et glüfosaadi uuringud on läbi viidud puhta ainega, ent tegelikkuses kasutatakse neid "kokteilides", mis tähendab, et mõjud on hoopis teised. Seejuures ei ole tarbijatele isegi tootja poolt teada antud, milline on kokteili terviklik koostis... glüfosaati koostises 1%, ent oluline muu osa kokteilist on 5%, mis tootja väitel on nii väike kogus igasugu aineid, et pole oluline märkida. Kas see kõik tundub sulle läbipaistev ning objektiivne?
Minupoolt pole isiklikke rünnakuid, vaid sisuline käsitlus - kui sisulise käsitluse puhul tuleb analüüsida (potentsiaalseid) varjatud motiive või isiku teguviisi, et absurdi-kallutatust-jne. näidata, siis see ei ole mitte loogika/arutlusviga, vaid olulise osa avamine. Tahad öelda, et pole oluline ära mainida, et SKG ignoreerib kohalikke teadlasi ja kohalikku teadlast (rääkimata muu maailma adekvaatset teadusest), kuna see ei toeta tema seisukohti? Ignoreerib, st. isegi ei tunne potentsiaalsete negatiivsete mõjude vastu huvi, st. puudub reaalne huvi teema vastu ning teema üle arutlemise vastu. See on ju oluline tahk vaidluses, sest viitab, et räägitakse seinaga, mitte objektiivselt asju analüüsida üritava isikuga. Isik ise teeb enda hoiakud oluliseks osaks vaidlusest.
SKG, see, et sa oma üleolevalt ülbete madalkultuursete portaalide otseviitamise asemel nende viidatud töid viitama asunud oled on ühest küljest küll positiivne areng, sest inimestele jääb ebakultuurne jama jagamata, ent teisalt on probleem endiselt sinu sisukäsitlusviisis - sind huvitab vaid sinu uskumusi toetav materjal, teistsugused heidad kõrvale.
Nature-i ja muu osas saab öelda, et need asjad, mida sa viitasid on konkreetselt sisuliselt varasemate asjade kordamised, seal ei ole erilit sisulist analüüsi, pigem nopitakse endale sobivast "teadusest" välja seisukohad ja siis korratakse neid, et mudida suunda endale vajalikus suunas. On seal mõni kild, mis minu poolt korduvalt viidatud meie teadlaste poolt kokkuvõtetena esitatud teabe ümber lükkab? Või on see tuimalt lobiteadus, mis endale sobivat ja tõenäoliselt ka enda tellitud/loodud "teadusele" viidates ärihuvisid edendab?
Teaduse puhul on muidugi ka see, et väga edukalt saab igasugustest retsenseerimitest läbi ka korrektselt vormistatud halva "teadusega" - näitena toodud juba see, kuidas Roundupi "ohutust" tõetatakse teadustöödega, milles vaadeldakse kitsamaid tingimusi ning tõestatakse nende tingimuste ohutust, kuigi reaalelus kehtivad teistsugused tingimused. Lisaks ka ajaakna seadistamine, mille abil "ohutust" näidata, kuigi ohud avalduvad pikemas perspektiivis - ka seda olen korduvalt maininud.
Või sa eitad absoluutselt, et erinevad tööstused endale sobivat "teadust" pidevalt tellivad, lisaks avalikus sektoris endale esindajaid ostavad, jne. ?
Juhul kui kõik on nii hästi nagu sa näidata üritad, siis saaksid ju omalt poolt kerge vaevaga minu poolt viidatud laiapõhjalise materjali ümber lükata kui ebapädeva - probleem selles, et kui minu esitatud materjal ei ole väär, siis peab seda olema sinu esitatu ning selles ongi kogu aja tuum. Tööstus oma toeka rahastuse abil surub massiga, samal ajal sõltumatud osapooled näitavad päristeaduse abil tegelikku pilti, ent tööstuse massi ja sügavama õõnestamise vastu on raske saada, läheb kaua aega. Lõpuks on asi efektiivne, ent selleks ajaks on tööstus palju kahju teinud ning tõenäoliselt liiguvad sellised destruktiivsed osapooled oma isiklikes huvides kasutatava ja laiemalt kahjuliku teguviisiga uute ettevõtmiste surumise juurde, kus kõik taas kordub. Sisuliselt ongi suurim probleem minuarust "halb teadus" ja selle võimaldamine. On seda olnud minevikus ja on seda ka endiselt.
Üks asi on argumentide puuduse tõttu isiklikke rünnakuid põhiteema suhtes irrelevantseid rünnakuid teostama asuda. Teine asi on viidata teemakohasele sulaselgele kallutatusele, subjektiivsetele huvidele, jnejne.
Taas toon näite sellest, kuidas ICE-tööstus käib EV-tööstust õõnestamas: https://twitter.com/AukeHoekstra/status/1333192343260983305
Konkreetselt luuakse ICE-tööstuse poolt asutusi-ringkondi, kes halba "teadust" loovad ning siis seda isekeskis pööritavad, üritades suunda mudida ning tihti kahjuks tõmmatakse inimesed ka õnge. Isegi kui tõde välja tuleb, siis on kahju niiehknaa tehtud, piisab kui 100 000 lollitatud inimesest 100 "tõdesid" uskuma jäi ja neid kordab. Plus alati on need "hardcore" fännid, kes selles uskumuste ringis kümblevad ning jätkuvalt neid "tõdesid" (tihti sarnaselt äratuntaval üleoleval, ülbel ja kõrgil toonil) iga kord taasesitavad. Ja nii see ring kordub. Huvitaval kombel on ärihuvide kallutatuse loodud jama pea alati samade vanade materjalide poolt kergesti ümber lükatav, samas kui tööstus loob pidevalt uut materjali ja siis saabki täisringi kokku ikka jälle vahepeal ka vanade (ja juba ümberlükatud) materjalide kordamise läbi... (nt. ka uutes pseudoteaduslikes töödes viitamiste läbi, jne.).
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.04.2022 12:35:06
|
|
|
Prügipõletamine on ülirõve komme: https://sakala.postimees.ee/7507227/pohja-sakala-vallas-ei-allunud-prugipoletajad-paasteameti-korraldustele
Kahjuks isegi 70ndatel sündinud inimesed peavad kohati seda normaalseks ja nendearust põlemisel kogu mürgiline jääk imekombel haihtub. Tuhka puistatakse süüdimatult viljataimede-põõsaste alla, põletatakse oma kaevulätete kohal, jne.
"Mul ei tekigi prügi" on linnast eemal kohtades "prügisunni vastu võitlevatel" stampväljend...
Rääkimata igast vana kola põletamisest, sh. ülimürgised vaibad....
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.04.2022 13:08:56
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Prügipõletamine on ülirõve komme: https://sakala.postimees.ee/7507227/pohja-sakala-vallas-ei-allunud-prugipoletajad-paasteameti-korraldustele
Kahjuks isegi 70ndatel sündinud inimesed peavad kohati seda normaalseks ja nendearust põlemisel kogu mürgiline jääk imekombel haihtub. Tuhka puistatakse süüdimatult viljataimede-põõsaste alla, põletatakse oma kaevulätete kohal, jne.
"Mul ei tekigi prügi" on linnast eemal kohtades "prügisunni vastu võitlevatel" stampväljend...
Rääkimata igast vana kola põletamisest, sh. ülimürgised vaibad.... |
See on see eestlase kuulus "talupojamõistus". Kõik mis põlend, on silma alt ära. "Sitasurma pole keegi surnud" ja saaste ei tapa mitte kedagi. Kohalikus külas on igal aastal jaanitulel vähemalt üks idioot, kes varem või hiljem puhtalt põlevasse lõkkesse mõne plastmassist aiatooli vms veab, üks aasta keegi lammutas oma immutatud puidust ehitist ja põletas seda hoovis ligi nädal aega jupi kaupa, kui tuul oli sealtpoolt oli tunne nagu oleks küla keemiarünnaku all.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.04.2022 13:13:32
|
|
|
See on kohutav, jah. Muarust oleks selle osas vaja laiaulatuslikku teavituskampaaniat a'la nagu oli prügistamise vastu omal ajal oli.
Lisaks meedia kampaaniat, a'la saateidki, jne.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
24.04.2022 13:18:38
|
|
|
| Neid saab ju tasuta ära anda. Osades kohtades lausa tullakse järgi koju tasuta. Osades kohtades makstakse isegi raha kokkuostus.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.04.2022 13:20:44
|
|
|
See on ultraidiootne, jah - tavaliselt on külalehtedes ja igalpool kuulutustetulpadel info väljas, et tulen viin tasuta ära igasugused sellised asjad ja inimesed ikka risustavad. Suhtumine jabur lihtsalt, ei muud.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
24.04.2022 13:25:26
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| See on ultraidiootne, jah - tavaliselt on külalehtedes ja igalpool kuulutustetulpadel info väljas, et tulen viin tasuta ära igasugused sellised asjad ja inimesed ikka risustavad. Suhtumine jabur lihtsalt, ei muud. |
Need külalehe kuulutajad on väga head.
Lasevad külmikust gassi atmosfääri, kompressorist õli valavad maha ja põletavad mootoreid ja juhtmeid lõkkes.
viimati muutis KillFrenzy 24.04.2022 13:42:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.04.2022 13:33:26
|
|
|
| rmc kirjutas: |
See on kohutav, jah. Muarust oleks selle osas vaja laiaulatuslikku teavituskampaaniat a'la nagu oli prügistamise vastu omal ajal oli.
Lisaks meedia kampaaniat, a'la saateidki, jne. |
Selle vastu tekib samasugune reaktsioon kui vaktsineerimise kampaania vastu oli jms. Kui riik ütleb, et ei tohi teha, või tuleks midagi teisiti teha, siis riik kindlasti valetab. Kogu aeg on nii tehtud ju, järelikult on väga hea. Kulu põletamise vastu räägitakse kogu aeg, aga kes kuulab? Igal aastal mõni paneb sellega paar maja põlema. Samamoodi ei saa ka öelda, et prahi põletamise vastast teavitust ei tehtaks ajakirjanduses...
Aga rohkem haridust selle kohta, mis ja kuidas põleb ja mis sealt pärast välja tuleb, kuluks muidugi ära. Ma olin üle 10 aasta aeda pidanud kui sain teada, et mürgised ained ei teki ainult mitte tehismaterjalide põlemisel vaid ka viletsasti ja madalal temperatuuril põlevaid taimejäänuseid sussutades. Muidugi läks mul selleks vaja endale tolle tossava lõkke ääres mässates akuutne mürgitus tekitada, et probleemi uurima hakata... Samas absoluutne lõviosa aiandusalaseid nõuandeid soovitab kõik haiged taimeosad põletada, vähesed rõhutavad, et põletada tohiks ainult hästi põlevaid kuivi oksi jms.
https://maaelu.postimees.ee/3690849/aiaprahi-poletamine-on-kahjulik-jaanuk-aleviljelusest
| tsitaat: |
| Uurimist alustades sai õige pea selgeks, et üpris süütuna näiva aiandusprahi põletamisega mürgitame tegelikult ennast ja teisi. Palju kasulikku teavet andis bioloog Tõnu Kurissoo, kes on kompostimise ja mullabioloogia alal saanud täiendõpet Kanada ülikooli juures. Kurissoo sõnul toimub aiaprahi põlemine madalal temperatuuril, eriti koldeservades. Seetõttu tekivad äärmiselt ohtlikud keemilised ühendid. Kõik taimejäänused sisaldavad alati klooriioone. See kloor reageerib muude orgaaniliste ainetega raskesti lagunevateks kloororgaanilisteks ühenditeks, mis on ülimalt mürgised ja kantserogeensed (vähkitekitavad). Eriti halb olevat Kurissoo sõnul prahi põletamine raudvaadis, mida tänapäeval paljud harrastavad. |
| tsitaat: |
| Ka Keskkonnaministeeriumi välisõhu osakonna peaspetsialist Reet Pruul rääkis, et aiaprahi põletamisel tekkivad ained saastavad pikaks ajaks pinnase, nii et saastunud alal ei saa viljeleda mahepõllundust. Kõige silmatorkavam indikaator, et põlemine ei ole täielik ning kahjustab ümbruskonda, on see, kui lõkkest eraldub suitsu, mitte ainult veeauru. Mida tumedam suits, seda ohtlikum. |
| tsitaat: |
| Kui olen inimestega aiaprahi põletamise kahjulikkusest juttu teinud, siis tavaline reaktsioon on umbusk. Nad lihtsalt ei usu, et pealtnäha nii süütu tegevus võiks tervisele mingit ohtu kujutada. „Seda on alati tehtud,” ütlevad nad, ning mürgitavad südamerahus ennast ja teisi edasi. Teine võimalik reaktsioon on ükskõiksus: nagunii ükskord sureme, mis vahet seal on … |
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
24.04.2022 13:50:05
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
See on kohutav, jah. Muarust oleks selle osas vaja laiaulatuslikku teavituskampaaniat a'la nagu oli prügistamise vastu omal ajal oli.
Lisaks meedia kampaaniat, a'la saateidki, jne. |
Selle vastu tekib samasugune reaktsioon kui vaktsineerimise kampaania vastu oli jms. Kui riik ütleb, et ei tohi teha, või tuleks midagi teisiti teha, siis riik kindlasti valetab. Kogu aeg on nii tehtud ju, järelikult on väga hea. |
Eriti hea on see, et sa tsiteerid vaktsiinivastast
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.04.2022 14:39:21
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
| See on ultraidiootne, jah - tavaliselt on külalehtedes ja igalpool kuulutustetulpadel info väljas, et tulen viin tasuta ära igasugused sellised asjad ja inimesed ikka risustavad. Suhtumine jabur lihtsalt, ei muud. |
Need külalehe kuulutajad on väga head.
Lasevad külmikust gassi atmosfääri, kompressorist õli valavad maha ja põletavad mootoreid ja juhtmeid lõkkes.  |
Jah, seda küll, et nende tüüpide mentaliteet ei pruugi parem olla, sama koolkonna inimesed.
netcat, jep, temperatuur on asjade põletamisel aa ja oo ning just seepärast ei päde ka kodusussutajate "põletamine ok" jutud.
KillFrenzy, see, et ma nii gripi kui ka "koroona" igahooajalisel ("koroona" puhul ka ühes hooajas korduv) vaktsineerimisel enda puhul vajadust ei näe, ei tee mind vaktsiinivastaseks laiemalt.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
24.04.2022 14:45:32
|
|
|
Tasuta ära andmise all pidasin silmas siis KOV'i, riigi või mingi normaalse ettevõtte korraldatud asju.
Neid kaablipõletajaid kus kuskil lehes ja lõustaraamatus kuulutavad, soovitaks vältida.
| rmc kirjutas: |
KillFrenzy, see, et ma nii gripi kui ka "koroona" igahooajalisel ("koroona" puhul ka ühes hooajas korduv) vaktsineerimisel enda puhul vajadust ei näe, ei tee mind vaktsiinivastaseks laiemalt. |
Kuidas ära tunda vaktsiinivastast?
Ta ütleb, ma ei küll vaktsiinivastane, aga .....
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
24.04.2022 14:52:16
|
|
|
| Kus märt on üldse, põletab prügi kuskil?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
24.04.2022 16:17:08
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Kuidas ära tunda vaktsiinivastast?
Ta ütleb, ma ei küll vaktsiinivastane, aga ..... |
Ta ootab mahevaktsiini ja laliseb samal ajal kliima päästmisest.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
24.04.2022 17:07:28
|
|
|
softis, GMO vaktsiinid on kõige hullemad. Roundupist tehtud.
Paar aastat tagasi korralik kärsahais ja suits mitmesaja meetri raadiuses, õues tööd enam teha ei kannatanud, pea hakkas valutama, lõpuks leidsin allika üles, lähedal olev kortermaja.
Debiilikud tiksuvad ümber tünni nagu parmud ja põletavad mööblit, pildilt väljas on veel paar inimest lamamistoolidel koos lastega.
Sõimasin näod täis, kõigil muidugi õigust üle, et mis mul nende hoovi üldse asja on, et ma ei tohi seal olla. Tegevus toimus riigimetsas
Üks vanamutt tuli kallale, teine "daam" saatis lapse issit kutsuma, ei tea milleks, et annab peksa mulle v
Tuli joostes kohale, siis vaatas et mingit situatsiooni polegi ja ütles et kustutage ära ning minge laili.
Järgmine kord peaks kohe politsei ja tuletõrje vist kutsuma.
Aga vähemalt tünn on peale seda kadunud ja ei ole prügi põletatud
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
24.04.2022 22:39:52
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Keskkonnaametile peaks helistama eos selliste asjade puhul |
Jajah. Tulevad kunagi tühja tünni vaatama.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.04.2022 01:16:54
|
|
|
Sul on pildid olemas
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
25.04.2022 01:18:12
|
|
|
Joppen puhh. Kuidas saab üks inimene nii eluvõõras olla
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
25.04.2022 09:20:38
|
|
|
Pääste võib täitsa tulla ja kui kohapeal klounid jörmava hakkavad, võivad menetluse kaela saada küll.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
25.04.2022 09:36:55
|
|
|
| Absoluutselt, politsei samuti. Aga keskkonnaametis pole mingeid kiirreageerijaid kes kohale lendavad.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
25.04.2022 13:35:58
|
|
|
| Ma alles nägin püstolitega keskkonnametnikke mereääres tsillimas, ju nad ikka kohale ka tulevad kui väga vaja.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
25.04.2022 14:21:03
|
|
|
Need vast röövpüüdjaid passivad.
Siinsetele pole püsse antud.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
01.05.2022 21:47:26
|
|
|
SIIT hiljutist materjali:
| Oisu. kirjutas: |
Loodate, et suvel on elektri hind madal? Naljakoht.
Norra.
Kaabel Inglismaale: Alates eelmise aasta 1. oktoobril proovikäivitusse andmisest on see riigist välja saatnud kokku 3,5 teravatt-tundi (TWh) hüdroenergiat. Kuni 19. aprillini 200 tööpäevast kokku 194 päeva jooksul on eksport olnud suurem kui import. Nendel päevadel, mil import on olnud ekspordist suurem, on netoimporditud vaid 0,05 TWh. Norra hüdroelekter voolab Inglismaale.
Samas on veehoidlates madalaimad veetasemed 20 aasta jooksul. |
| rmc kirjutas: |
https://electrek.co/2022/04/21/the-worlds-longest-subsea-cable-will-send-clean-energy-from-morocco-to-the-uk/
"A 10.5 gigawatt (GW) solar and wind farm will be built in Morocco’s Guelmim-Oued Noun region, and it will supply the UK with clean energy via subsea cables. The twin 1.8 GW high voltage direct current (HVDC) subsea cables will be the world’s longest.
April 21, 2022, update: Subsea cable manufacturer XLCC is going to build a factory in Hunterston, Scotland, and its first output will be for the Xlinks Morocco-UK Power Project. It will supply four 2,361-mile-long (3,800 km) subsea cables, with the first phase between 2025-2027 connecting wind and solar power generated in Morocco to Alverdiscott, North Devon.
This initiative is going to nearly double the world’s current production of HVDC cable manufacturing." |
Hakkab tulema - sama asi, mille üle siin foorumis palju skeptitsismi väljapursatud. Igati mõistlik ja kaod üllatuslikult väikesed :]
_________________

viimati muutis rmc 02.05.2022 23:53:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
02.05.2022 21:37:07
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Soovitan sisu vastu huvi tundvatel kommentaare ka lugeda, kadudest, nt.:
Spoiler 
|
Teisest teemast on kommentaar kaduma läind.
Loomulikult sinusugune tugitooliinsener soovitab teiste tugitooliinseneride kommentaare lugeda, kes on nii lollid, et isegi ei tea kas muundamine tuleb mõlemas liini otsas teha
| rmc kirjutas: |
| Hakkab tulema - sama asi, mille üle siin foorumis palju skeptitsismi väljapursatud. Igati mõistlik ja kadud üllatuslikult väikesed :] |
Mis asi on igasti mõistlik?
Mis asi on "kadud?
Insnerner võibolla mõtles sõna kaod?
Kui suur see üllatuslikult väike on ja võrreldes millega?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
02.05.2022 23:56:34
|
|
|
KillFrenzy, parandasin typo ära - ilmselgelt oli see typo. 100% ei jõua kõike üle lugeda enne postitamist. Surelik, ikkagi
Aga muus osas ei kavatse sulle enne midagi vastata kui sa oma suhtumist muudad - suvalise ärpleja-räuskaja-tülinorijaga tõmmelda aega pole
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.05.2022 00:16:57
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Aga muus osas ei kavatse sulle enne midagi vastata kui sa oma suhtumist muudad - suvalise ärpleja-räuskaja-tülinorijaga tõmmelda aega pole  |
Täpselt nagu teises teemas kirjutasin, tuleb mingite lollustega lagedale ja lõpuks on kõik teised süüdi ja ülbed ning minge otsige ise omale tõestuseid.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.05.2022 00:19:02
|
|
|
Kahjuks sa kirjutad igalpool ülbet lollust jah - nii ei saagi mõistlik sisuline diskussioon tekkida kui üks plärtsumine eetri ära risustab :/
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.05.2022 00:21:35
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Kahjuks sa kirjutad igalpool ülbet lollust jah - nii ei saagi mõistlik sisuline diskussioon tekkida kui üks plärtsumine eetri ära risustab :/ |
Mis asi on minu jutus lollus?
Lolluseid postitad sina ja siis süüdistab teisi, kitub ja hakkab keerumata või mingit täiesti suvalist kelbast ajama.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
03.05.2022 09:40:34
|
|
|
KillFrenzy, vaata ajalooteemasse. Ta ütles otse, et tema vaade on ainuõige.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.05.2022 10:09:43
|
|
|
| softis, tänan hoiatamast. Ei hakka parem vaatama, kuidas ta järgmise teema täis on roojanud "foorumikultuuri parendamise" sildi all.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
06.05.2022 23:29:11
|
|
|
Rechargeable Molten Salt Battery Freezes Energy in Place for Long-Term Storage
The technology could bring more renewable energy to the power grid
https://www.scientificamerican.com/article/rechargeable-molten-salt-battery-freezes-energy-in-place-for-long-term-storage/
| tsitaat: |
In a recent paper published in Cell Reports Physical Science, they demonstrated how freezing and thawing a molten salt solution creates a rechargeable battery that can store energy cheaply and efficiently for weeks or months at a time.
...
“In our battery, we really tried to stop this condition of self-discharge,” says PNNL researcher Guosheng Li, who led the project. The electrolyte is made of a salt solution that is solid at ambient temperatures but becomes liquid when heated to 180 degrees Celsius—about the temperature at which cookies are baked. When the electrolyte is solid, the ions are locked in place, preventing self-discharge. Only when the electrolyte liquifies can the ions flow through the battery, allowing it to charge or discharge.
Creating a battery that can withstand repeated cycles of heating and cooling is no small feat. Temperature fluctuations cause the battery to expand and contract, and the researchers had to identify resilient materials that could tolerate these changes. “What we’ve seen before is a lot of active research to make sure you do not have to go through that thermal cycle,” says Vince Sprenkle, a strategic advisor in energy storage at PNNL and a co-author of the new paper. “We’re saying, ‘We want to go through it, and we want to be able to survive and use that as a key feature.’”
The result is a rechargeable battery made from relatively inexpensive materials that can store energy for extended periods. “It’s a great example of a promising long-duration energy-storage technology,” says Aurora Edington, policy director of the electricity industry association GridWise Alliance, who was not involved with this research. “I think we need to support those efforts and see how far we can take them to commercialization.”
The technology could be particularly useful in a place such as Alaska, where near-constant summer sunlight coincides with relatively low rates of energy use. A battery that can store energy for months could allow abundant summer solar power to fulfill winter electricity needs. “What is so attractive about the freeze-thaw battery is that seasonal shifting capability,” says Rob Roys, chief innovation officer at Launch Alaska, a nonprofit organization that works to accelerate the deployment of climate technologies in the state. Roys hopes to pilot the PNNL battery in a remote part of his state.
Heating the battery may be a challenge, especially in cold places. Even under mild conditions, the heating process requires energy equivalent to about 10 to 15 percent of the battery’s capacity, Li says. Later phases of the project will explore ways to lower the temperature requirements and incorporate a heating system into the battery itself. Such a feature would simplify the battery for the user and could potentially make it suitable for home or small-scale use.
Right now the experimental technology is aimed at utility-scale and industrial uses. Sprenkle envisions something like tractor-trailer truck containers with massive batteries inside, parked next to wind farms or solar arrays. The batteries would be charged on-site, allowed to cool and driven to facilities called substations, where the energy could be distributed through power lines as needed.
The PNNL team plans to continue developing the technology, but ultimately it will be up to industry to develop a commercial product. “Our job at the DOE is really to derisk new technologies,” Sprenkle says. “Industry will make the decision whether they think that it’s been derisked enough, and they will take that on and run with it.” |
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.05.2022 00:41:31
|
|
|
https://arvamus.postimees.ee/7515537/rein-kuresoo-ei-mullast-sul-olegi-enam-suurt-lugu "Teadmised mullast ja selle olulisusest on unarule jäänud, kirjutab toimetaja Rein Kuresoo."
https://arvamus.postimees.ee/7515540/tanel-vahter-seente-abita-jaaks-polluvili-kangu "Viimane suurem revolutsioon põllumajanduses leidis aset üle 60 aasta tagasi. Toona võeti laialdaselt kasutusele mineraalsed väetised, hübriidsordid ja keemilised taimekaitsevahendid. Tehnoloogia võidukäik on meis tekitanud tunde, et suudame asendada looduslikke protsesse, ning ununema on hakanud põllumajanduse tähtsaim kapital – muld."
Ja vanemad:
https://arvamus.postimees.ee/7439341/keskkond-tonu-kurissoo-mulla-okoloogia-eiramine-halvendab-kliimat "Mulla olulisusest süsiniku hoidjana kiputakse mööda vaatama, kirjutab bioloog Tõnu Kurissoo."
https://arvamus.postimees.ee/7497239/arvamus-ulo-niinemets-mootmatult-laiuvad-viljavaljad-muutuvad-korbeks "Intensiivse põllumajanduse sümboliks on saanud mõõtmatud silmapiiri taha ulatuvad viljapõllud. Veel hiljuti peeti neid progressi märgiks. Suuri põlde on lihtne käidelda. Esmapilgul on saagi ja selle tootmiseks vajalike sisendite vahekord nii majandades ehk tulu/kulu suhe väga hea. Leiba jagub, inimesed on rahul, kirjutab akadeemik ja Eesti Maaülikooli professor Ülo Niinemets.
Aga kas see on jätkusuutlik? Intensiivsel põllumajandusel on tohutu ökoloogiline jalajälg. Laiuvad monokultuuride põlluväljad on bioloogilise mitmekesisuse mõttes justkui kõrbed. Neis puuduvad looduslikele kooslustele omased toitumisahelad ja nii on need väga vastuvõtlikud haigustele ja rohusööjate putukate rünnakutele. Samuti on neis bioloogiliselt vaesed ja puudulikud mulla aineringed.
Seetõttu nõuab intensiivne põllumajandus suures koguses pestitsiide ja väetisi. Pestitsiidide jäägid ei jõua mitte ainult toiduainetesse, vaid ka ümbritsevasse keskkonda ja looduslikesse toiduahelatesse. Mitmed pestitsiidid akumuleeruvad toiduahela tipus. Kõik need avaldavad organismidele teatud negatiivset mõju. Suur osa lisatud väetistest lekib keskkonda ja kantakse pinnaveega laiali. Tulemusena halveneb veekogude seisund. Intensiivselt haritavast mullast vabaneb ka suures koguses süsinikku, mis soojendab planeedi kliimat."
https://arvamus.postimees.ee/7500105/keskkond-rein-kuresoo-maailma-pollumajanduses-seisavad-ees-suured-muutused "Suurima keskkonnasäästu ja garantii varustuskindlusele annab see, kui iga riik toodab oma elanike toitmiseks tarvis mineva toidu kohapeal. Selline pööre on möödapääsmatu juba lähiaastatel, kirjutab toimetaja Rein Kuresoo."
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
08.05.2022 05:17:50
|
|
|
See on tore ootus, aga vähemalt viimased tuhat aastat ei ole see võimalik olnud. Paraku tuleb ka tulevikus kompromisse teha.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
08.05.2022 10:30:43
|
|
|
Veganid peavad siis soojemasse kohta kolima
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
08.05.2022 12:13:32
|
|
|
Golden rice up for deployment
https://www.philrice.gov.ph/golden-up-for-deployment/
| tsitaat: |
Finally, a rice that is infused with vitamin A will soon be served on the tables of Filipino households.
After almost two decades of painstaking research and regulatory review, Golden Rice has fully satisfied all biosafety regulatory requirements in the Philippines.
The biosafety permit for commercial propagation issued in July 2021 was the final stage of regulatory approval, which means that Golden Rice may now be planted on farmer’s fields and be eaten by consumers once supply is available.
Golden Rice is just like our ordinary rice, but superior in the sense that it is enriched with beta-carotene, which the body converts into vitamin A as needed. The beta-carotene compound gives this grain its yellow-orange or golden color, hence its name.
It is the first genetically engineered rice with nutritional benefit in the world, and the first in Asia to have been granted a biosafety permit for commercial propagation. The pilot-scale deployment of Golden Rice in the Philippines will open the door for the first direct community or public experience of Golden Rice in the world. |
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.05.2022 12:55:15
|
|
|
SKG, väga ühekülgne PRopagnada-teade.
Null infot selle kohta, kuidas tagatakse:
- mitte-GM riisi kasvatavate põldude mittesaastumine
- A-vitamiini vaeguses olevate inimeste muu vajalik toidusedel, mis selle A-vitamiini omastatavaks teeb (rääkimata muust tasakaalust, mis selliste arengute puhul võib halvemasse suunda minna)
jne.
Tõenäoliselt sellest lihtsalt ei hoolita, pushitakse üht suunda.
Keda "kuldse riisiga" seotud probleemid huvitavad, siis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11045350#11045350
Rasmus, Winterwind, ma ise nii äärmuslik ei oleks ja ütleks, et suurema osa põhitoiduainetest võiks kohapeal kasvatada. Meilgi tehtav suuresti tegelikult. Ajuvaba, et iga riik sööb oma odavama naabri samu vilju, mida ise kallimale naabrile edasi müüakse
Agajah, on asju-maitsed, mida kohapeal toota ei saa, neid peab paratamatult transportima, ent osakaalu vähendada oleks igati mõistlik.
Soojema koha osas olen kohati mõelnud küll, et me võiks end riigina lahti raiuda ja soojemasse kliimasse minema paarutada
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
08.05.2022 14:19:38
|
|
|
| rmc, sul on kraad antud teemades, et nii tark oled? Või loed netist ainult jama kokku ja siis seletad.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.05.2022 14:35:48
|
|
|
hkurujo88r, kas selleks, et asju mõista ning nende üle arutleda peab olema teemades kraad?
Ei sobi muuhulgas teiste kraadidega inimeste loodud materjalide abil enda kurssi viimine?
Näiteks glüfosaadi teemal siit:
Spoiler 
| rmc kirjutas: |
Kellele ilkuvam-teravam "lahe" stiil meeldib (endale mitte): https://www.ypsilon.ee/7503409/eesti-pollumees-taitmatu-agrojumal "Aastatel 2004-2021 oleme me kasutusse võtnud ca 200 000 hektarit täiendavaid põllumaid. Eesti suuruses riigis! Misasi põrutab kõrvade vahel niivõrd eluvõõralt, et sellele tükile puzzles kohta leida ei osata? Nojah, alati saab ju öelda, et mina ei ole niipalju teinud, mul endal on ikka need 200 hektarit, mille vanaisa pärandas. Noh, ka naabrilt ostetud 50 hektarit on tegelikult intensiivselt seemnevilja all, kuid muidu ei jää ma ellu, ei tule toime. Ja kui minu ettevõte sureb, siis kes teile selle toidu lauale paneb? Ainult et kulla mees, sa müüd juba ammu 95% sellest importväetiste, liisitud traktorite ja välistööjõu toel toodetud teraviljast turuhinnaga Eestist välja. Seeme maha, väetis selga, vili kombaini, kombainist laeva ja raha tasku. Kogu esiisade maa väärindamine! Täpselt sama loll, kui palgimetsa küttegraanuliks müümine. Äriplaani mõttes lihtne ja õhuke ning ilma igasuguse sügavama ideeta. Sellised muide ongi välistele mõjuritele äärmiselt vastuvõtlikud."
SKG, väga lahedad sildid, äkki riputad nüüd endale loogikavigade loetelu kaela kohe?
Roundupi osas - endale iseloomulikult tuled välja nulli argumendiga, viskad taas oma käibeallikast mõned hüsteerilist ja üleolevat suhtumist demonstreerivad suurtööstusmeelsed propagandaartiklid ja väidad, et see on tõenduspõhine info, mis "aktivistidest puukallistajatele" vastuvõetamatu on :]
Absoluutselt vaatavad keskkonnast ja iseenda tervisest hoolivad kaugemale kui silt "sünteetiline mürk". Just seetõttu nad mõistavadki, et probleemid on laiaulatuslikud ning pikka perspektiivi ulatuvad.
Äkki selle asemel, et enda propagandaportaalidest mantrate korrutamist teistele peale suruda asud sisuliste argumentide juurde?
Tundub, et probleem on puhtalt selles, et sul on hoiakupõhine suhtumine "teadusesse" ja teadmistesse. St. sa käid hankimas kinnitust oma uskumuste toetamiseks, mis tähendab, et "vastuargumentidega" oled kursis vaid selliselt, nagu neid sulle ette söödetakse - st. sa ei mõista probleeme sisuliselt, opereerid täpselt selles samas ilkuvas ja üleolevas rumalas käsitlussüsteemis tervikuna, sisuliselt robotlikult kordajana.
Kuivõrd asi ei ole usuküsimus, siis ehk võtad ette eestikeelse materjali ja "superteadjana" lükkad ümber kohaliku valdkonna teadlasest "puukallistaja" "bullshit"-i?
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/mis-on-herbitsiid-glufosaat/
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/glufosaadisaaga-kes-on-kes-ja-mis-on-mis/
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/monsanto-dokumendid-i/
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/monsanto-dokumendid-ii/
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/monsanto-dokumendid-iii/
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/monsanto-dokumendid-iv/
Ja sinna otsa kohe: https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/glufosaadisaaga-jatkub/
Või alternatiivina - kui sul puudub tahe asju sisuliselt mõista ja käsitleda, st. sa tahad tuimalt oma uskumuste juurde jääda, siis kordan eelnevalt (vb. isegi mitu korda?) esitatud palvet: too palun välja üks teadustöö, mis käsitleb potentsiaalseid kahjusid väga pikas perspektiivis, mitte ülilühidas, a'la teise mõjutatud generatsiooni saabumiseni. St. mõjusid on analüüsitud väga pika ajavahemiku jooksul, seejuures uute põlvkondade tekkel ei lõpetata vanade põlvkondade jälgimist, ehk jälgitakse elu nii nagu see päriselt kulgeb. |
| rmc kirjutas: |
SKG, nimetan su allikaid kallutatuteks. Isegi kui nad ei ole otseselt palgal, siis on nad tõenäoliselt toetatud-soodustatud ning "sobiva" infoga toidetud. See kallutatus ja suhtumine on ilmselge
Aga saan aru, et sul puudub teema osas huvi laiemalt kui su enda uskumuste toitmiseks sobivad infokanalid ja seega pole mõtet sinuga pikemalt teemal jaurata.
Sind ei huvita konkreetselt seotud valdkondade teadlaste ( https://www.etis.ee/CV/Ulo_Niinemets , https://www.etis.ee/CV/Tsipe_Aavik/ , https://www.etis.ee/CV/Virve_S%C3%B5ber/ ) adekvaatsed kokkuvõtted, milles rohkelt teadusviiteid ning selget ja emotsioonivabat teema kokkuvõtmist.
Sind huvitab vaid see, et sinu väljavalitud allikates on sinu uskumustega kooskõlas olev ja seega uskumusi kinnistav materjal.
Jää siis oma kajakambrisse, mõistlikumad inimesed on loodetavasti targemad kui sinu hüsteeriline tööstuspropaganda ja mõistavad, et tegelik sisu on:
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/glufosaadisaaga-jatkub/
| tsitaat: |
Nagu tõi välja Ülo Niinemetsa artiklisari1 ning millele viitavad ka paljud teadusartiklid, peidab glüfosaadi ohutuse hindamise protsess mitut väga suurt probleemi.17,18,19 Esiteks, pestitsiidide võimaliku toksilisusega seotud riskihinnangud põhinevad valdavalt tööstuse tehtud uuringutel, mis seab suure – ja glüfosaadi puhul ka kinnitust leidnud – kahtluse alla riskihinnangute tasakaalustatuse ja teadusliku sõltumatuse.2 Teine probleem seisneb selles, et katsetes analüüsitakse vaid puhta glüfosaadi mõju. Turustatavad glüfosaadipreparaadid sisaldavad aga veel lisaaineid, mis aitavad glüfosaadil paremini sihtorganismi jõuda, kuid mille võimalik koosmõju glüfosaadiga on riskide hindamisel jäänud täielikult tähelepanuta. Paljud tootjatest sõltumatud teadusuuringud on näidanud, et glüfosaadi keskkonna- ja tervisemõju võib olla suisa kordi väiksem kui glüfosaadi ja preparaadis olevate lisaainete summaarne koosmõju 20,21,22,23 Nii mõnigi glüfosaadiga koos kasutatavatest lisaainetest on osutunud toksilisemakski kui glüfosaat ise.24
2016. aastal keelustati ELis üks sellistest abiainetest, talloamiin, ning asendati teiste lisaainetega, mis peaksid võrreldes talloamiiniga olema oluliselt ohutumad. Paraku ei tundu ka alternatiivsed lisaained olevat elusorganismidele ohutud. Ühe värske uuringu kohaselt avaldas enamik vaadeldud glüfosaadi ning väidetavalt bioloogiliselt inertsete lisaainete kombinatsioonidest märkimisväärselt tugevamat tsütotoksilist ning organismide normaalset hormonaalset regulatsiooni kahjustavat mõju võrreldes glüfosaadiga.21 Teadustöö autorid tõid välja asjaolu, et mõnikord toote etiketil lisaainete olemasolu nende väidetava inertsuse tõttu üldse ei täpsustatagi. Ometi oli ostetud preparaadi kahjustavam mõju võrreldes puhta glüfosaadiga ilmselge. Ka meil aianduspoodides müüdavate glüfosaadipõhiste preparaatide koostisosade kohta ei ole alati võimalik täpset infot leida. Näiteks Roundup Quick sisaldab tootja infolehe kohaselt 1% glüfosaati (soolana), 94% vett ja 5% „vähese osakaaluga koostisosi“. Viimast aga ei täpsustata, kuigi 5 on kaalukas protsent.
Ühes hiljutises teadusuuringus tuvastati peaaegu kõikide analüüsitud glüfosaadipõhiste herbitsiidide koostisosade hulgas peale abiainete ka ootamatult kõrgetes kogustes raskmetalle.21 Koguselt leidus proovides kõige rohkem arseeni, vähemal määral koobaltit, kroomi, niklit ja pliid. Teadusuuringud, mille abil on püütud jõuda viimasel ajal Ameerika ja Aasia lõunaosa põllumajanduspiirkondades üha sageneva kroonilise neeruhaiguse (chronic kidney disease of unknown etiology) tekkepõhjusteni, peavad tõenäoliseks, et üks põhjusi võib peituda inimeste kroonilises kokkupuutes ühtaegu nii glüfosaadi kui ka raskmetallidega. Negatiivsed koosmõjud glüfosaadiga võivad avalduda isegi juhul, kui raskmetallide sisaldus joogivees on joogivee kvaliteedi piirväärtustest madalam.25, 26
Muret tekitavad ka võimalikud erinevate pestitsiidide üheaegsel kasutamisel avalduvad koostoimed, mida üldjuhul samuti riskihinnangutes ei käsitleta. Eespool mainitud Euroopa põllumuldade uuring näitas, et ligi 60% proovidest sisaldas erinevate pestitsiidide segusid 166 eri kombinatsioonis.12 Erinevate pestitsiidide koosmõju võib olla palju tugevam kui kummagi pestitsiidi mõju eraldi võttes.
Eesti teadlastega koostöös valminud uuringki näitas, et kahe pestitsiidi, seenemürgi ja putukamürgi, koostoime parasitoididele oli märkimisväärselt toksilisem kui nende kemikaalide mõju eraldi.27 Needsamad parasitoidid aitavad aga põllumehel kahjurputukate vastu võidelda, nii et pestitsiidikokteile kasutades võime elimineerida oma maastikest loodusliku kahjuritõrje võimalused. On uuringuid ka glüfosaadi ja teiste pestitsiidide negatiivse koosmõju kohta.28 |
EDIT: lisasin viited tekstile juurde, enam lihtsamaks minna ei saa
See, et sa kaalukat materjali täielikult ignoreerid on sulaselge märk sellest, et sind ei huvita teema sisuliselt - su eesmärk on uskuda moonutatud varianti ning seda teistele edasi levitada. Tekib suisa kahtlus, et sul on valdkonnas otseseid huvisid :] |
Kas süvenesid ka mu väidetesse ning lisatud alustesse? Millise osaga mu pakutud sisust sul probleeme on? On sul mõni sisuline argument ka? Või ongi sul vaid isiklik probleem, mida siin emotsionaalse räuskamise abil väljutad? Sellisel juhul soovitaks pigem ignoreerimisnuppu, ela oma ignorantsuses edasi.
Lisaks: Kui teema üle arutlemiseks peab omama kraadi, siis kardan, et ka SKG peab oma tööstuse propaganda postitamise lõpetama
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
08.05.2022 14:53:42
|
|
|
| rmc kirjutas: |
kas selleks, et asju mõista ning nende üle arutleda peab olema teemades kraad?
|
Ei pea, aga sa oled kümnetes kordades tõestanud, et teemades milles sõna võtad, puuduvad sul elementaarsed teadmised, rääkimata sellest, et sul oleks mingisugustki kogemust või kokkupuudest nende aladega.
Ma toon konkreetselt teises teemas välja miks väited ja soovitused pazk on ja sa kopeerid täpselt sama kelpa oma soovitustega siia teemasse. No kui loll peab olema
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.05.2022 15:09:55
|
|
|
KillFrenzy, äkki lõpetad foorumi risustamise oma ebapädevate ja emotsionaalselt toksiliste räuskamistega? Sinu seisukoht on null väärt, sest sul puudub isegi suutlikkus asjade üle sisuliselt arutleda. Kõige hullemad lollid on need kel on veidi teadmisi ja kujutavad ette, et on teistest kõvasti üle ja pritsivad seega oma ignorantsust tuimalt välja, pea kogu võhm räuskamisel, sisuga kokupuuted juhulikud. Ole lihtsalt vaid kui sul ei ole midagi sisulist öelda. Kedagi ei huvita sinu infantiilne antipaatia minu vastu.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
08.05.2022 15:34:21
|
|
|
| rmc, sa ei tea mis isegi propaganda on. Igas teemas toodad ainult mingit jama.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|