Sain lõpuks kätte oma bluetooth BMS.-i kätte (JBD).
Et aeg-ajalt kokku jookseb ja üldiselt ebastabiilne on võis eeldada. Aga et koormatud akut (sõidu ajal) mõõtes paari sekundi jooksul 100% kokku jookseb on natuke liiast . Proovisin Samsung S8 ja S21-ga, tulemus sama. Äpp on viimane versioon.
Õnnestub kellelgi seda sõidu ajal kasutada?
proovi vanemat versiooni igaks juhuks - http://gs.erx.ee/app.apk
see oleks app info arvates justkui 2.1.1024
KillFrenzy kirjutas:
Soovitage elemente 48V LiFePO4 jaoks ja BMS sinna juurde.
Mootor 4kW
Ruumi on 300x265x145mm
Kasutatuna on saadaval just vist sinna sobiv 3 "Kadaka" akust koosnev klots, lisaks veel 2 varuelementi, 10Ah elemendid siis.
Kui see miskit huvi tekitab, kirjuta sõnumitesse või helista, teoorias on veel vist 32 elementi võimalik saada, tean veel kedagi kes ka 18650 pulkade peale läks.
Kokku jookseb avaleht, kuhu uuemal versioonil on lisatud ka gruppide pinge näit. Kui avada eraldi Battery Voltage leht siis see kokku ei jookse.
Vana versiooni avalehel detailsem info puudub ning kokku ei jookse.
PAUKA kirjutas:
proovi vanemat versiooni igaks juhuks - http://gs.erx.ee/app.apk
see oleks app info arvates justkui 2.1.1024
Exobike kast nagu näha, paraku on see suht "retarded" mõõtudega... sinna saab XX650 purgid kaks blokki piki sõidusuunas panna kui otse nikliga lasta aga kui vasega teha siis ei mahu Teinud 2cm laiem see kast... paar aastat tagasi tegin sinna ühele inimesele 48V (14S) 57Ah LiIon aku sisse aga see tuli kolmes blokis.
KillFrenzy kirjutas:
Soovitage elemente 48V LiFePO4 jaoks ja BMS sinna juurde.
Mootor 4kW
Ruumi on 300x265x145mm
Exobike kast nagu näha, paraku on see suht "retarded" mõõtudega... sinna saab XX650 purgid kaks blokki piki sõidusuunas panna kui otse nikliga lasta aga kui vasega teha siis ei mahu Teinud 2cm laiem see kast... paar aastat tagasi tegin sinna ühele inimesele 48V (14S) 57Ah LiIon aku sisse aga see tuli kolmes blokis.
Exo jep. Kasti mõõtusid lihtsalt kahjuks muuta ei saa enam
Käisin millalgi selle asja disaineril külas, siis näitas ka mis elemndid seal originaalis olid mõeldud, aga ei mäleta enam.
Originaalis olid seal sees halvemal juhul mingid rõvedad fooliumkotid, paremal juhul ongi kaks "lehte" 26650 purke piki sõidusuunda sisse laotud kenasti. See oleks päris OK lahendus aga mul omal pole nii võimast punktkeevitust, et mingit 0.3mm niklit lasta.
KillFrenzy kirjutas:
IndrekM80 kirjutas:
Exobike kast nagu näha, paraku on see suht "retarded" mõõtudega... sinna saab XX650 purgid kaks blokki piki sõidusuunas panna kui otse nikliga lasta aga kui vasega teha siis ei mahu Teinud 2cm laiem see kast... paar aastat tagasi tegin sinna ühele inimesele 48V (14S) 57Ah LiIon aku sisse aga see tuli kolmes blokis.
Exo jep. Kasti mõõtusid lihtsalt kahjuks muuta ei saa enam
Käisin millalgi selle asja disaineril külas, siis näitas ka mis elemndid seal originaalis olid mõeldud, aga ei mäleta enam.
Originaalis olid seal sees halvemal juhul mingid rõvedad fooliumkotid
Jep, vist olid jah.
IndrekM80 kirjutas:
paremal juhul ongi kaks "lehte" 26650 purke piki sõidusuunda sisse laotud kenasti. See oleks päris OK lahendus aga mul omal pole nii võimast punktkeevitust, et mingit 0.3mm niklit lasta.
Ok. Oskad sa muidu puusalt soovitada konkreesteid purke?
Kui mootori laagrid läbi siis ainuke variant uus mootor ~3000€. Teist identset mootorit ei saa panna kuna see on serialiseeritud.
Kui tahad kiiremat laadimist hiljem, siis pead juurde maksma. Tarkvaraline lukk lihtsalt.
Kui tahad kogu aku mahutavust ära kasutada 10% ulatust juurde, siis pead juurde maksma. Mingit muudatust riistavaras ei tehta.
Kui tahad aeglasemalt manööverdada, siis samuti lisatasu eest.
4 kadaka aku mahuks veel täpselt akukasti sisse ära.
Tundub, et 3 akut on ikka lahja sellise asja jaoks, tabloo on küll suht viitega aga õnnestus seal 41V näha kiirendades ja kontroller katkestab ära.
Pole ühtegi lihtsat moodust amprite mõõtmiseks ka.
See oli see siis toast toodud akudega. Öösel õues seisnud praeguse tempiga, asi täitsa kasutuskõlbmatu.
Ära kasuta "kadaka" akusid paralleelis niimodi kui on originaal BMS. Ta hakkab läbi "discharge" pordi laadima ja seal puudub ülepingekaitse.
Külma need ei kannata selge see ja 80-100 amprit tirida pole ka mõistlik 3est akust.
KillFrenzy kirjutas:
4 kadaka aku mahuks veel täpselt akukasti sisse ära.
Tundub, et 3 akut on ikka lahja sellise asja jaoks, tabloo on küll suht viitega aga õnnestus seal 41V näha kiirendades ja kontroller katkestab ära.
Pole ühtegi lihtsat moodust amprite mõõtmiseks ka.
See oli see siis toast toodud akudega. Öösel õues seisnud praeguse tempiga, asi täitsa kasutuskõlbmatu.
Ära kasuta "kadaka" akusid paralleelis niimodi kui on originaal BMS. Ta hakkab läbi "discharge" pordi laadima ja seal puudub ülepingekaitse.
Külma need ei kannata selge see ja 80-100 amprit tirida pole ka mõistlik 3est akust.
KillFrenzy kirjutas:
4 kadaka aku mahuks veel täpselt akukasti sisse ära.
Tundub, et 3 akut on ikka lahja sellise asja jaoks, tabloo on küll suht viitega aga õnnestus seal 41V näha kiirendades ja kontroller katkestab ära.
Pole ühtegi lihtsat moodust amprite mõõtmiseks ka.
See oli see siis toast toodud akudega. Öösel õues seisnud praeguse tempiga, asi täitsa kasutuskõlbmatu.
Sa pead silmas, et laadima pannes, ei tohiks discharge otsad koos olla?
viimati muutis KillFrenzy 15.04.2022 14:48:20, muudetud 2 korda
keegi ühistellimust ei taha teha? https://www.globalsources.com/LiFePO4-battery/LiFePO4-battery-1188278377p.htm
tunduvad päris adekvaatsed elemendid hea hinnaga, ainult ei kujuta ette palju see shipping ja muud värgid siin võib juurde tulla _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Mingi säga juutuubis oli testinud neid. tundusid selle järgi adekvaatsed, andsid miski ~60ah. Praegu peast ei oska linki panna, aga polnud just keeruline leida kui huvi..
Peab uurima, mis see saatmiskulu tuleks ja kui õnnestuks seda kuidagi jagada siis ise võtaks ka ilmselt mingi koguse neid ära. Juhul muidugi kui tükihinnale saatmise ja muude võimalike asjade tõttu mingi 2/3 hinnast juurde ei tule.
Selle miinimum 16tk saaks sel juhul ilmselt kokku küll. Endal oleks vaja mitte vähem kui 12tk arvatavasti.
Aga huvitaks ka, et kui keegi on selliseid juba tellinud või kasutanud, et mis kogemus on? _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Ma arvan, et see ei ole mõistlik... aga see on minu arvamus. Need kadaka aku elemendid ei kannata voolu eriti. Sinna tuleks ikka midagi korralikumat teha. Kui juba 3 akuga ei kannatanud sõita siis ega see neljaski imet tee.
KillFrenzy kirjutas:
Selge. Ei ole veel laadinud neid.
Kas neljast akust oleks mõistlik või mõistlik kohe maha müüa need akud?
misasi see kadaka aku on? _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Üks esimesi laiemalt levinud LiFePO4 akusid Maarjamaal. Kodanik Tarmo Kadakas (loodetavasti ei eksi eesnimega) müüs neid teiste seas, sealt see nimi tuligi.
Üks 10a tagasi sõitsin ise ka sellisega ja esimeste külmade ilmadega sai selgeks, et see asi 25A (goldenmotor) kontrolleri juures ei ole pädev. Sooja ilmaga veel käib aga külmaga hangub ruttu ja degradeerub see aku ka kiiresti kui niimoodi ampritega piinata. Mingile 250-500W mootorile paras panna, mitte rohkem.
okei, ei olnud jah kunagi kuulnud...hakkasin seostama kadaka turuga (mida vist enam ei eksisteeri)
IndrekM80, mis esmamulje sulle jätavad need 55Ah suured lifepo cellid? tasuks proovida või on neil mingisugused väga spetsiifilised puudujäägid, millest ma ei ole teadlik? tühjaks laadimist nad vist väga üle 2c küll ei kannata, kuid ega see polegi otseselt probleem kui nad nii suure mahtuvusega on. a'la 110A 48vpaki puhul annab ikka päris korralikult oomphi _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
See 55Ah cell, no ütleme nii, et kui miski asi on liiga hea, et olla tõsi siis vaevalt, et ongi. 15$ 55Ah celli eest??
Kui võtta näiteks 26650 tüüpi cellid nkonist siis 3.2Ah cell on 3€. 55Ah tuleb 50€ umbes... ja neid toodetakse miljonites. Siin aga mingi eksootiline cell kolm korda Wh kohta odavam. OK, muidugi - massiefekt selles mõttes, et suurem cell on Ah kohta kindlasti odavam. Kui need oleks kuskil euroopas müügil siis vahest riskiks, aga otse hiinast... mnjaa. Ei tea, jänes püksis.
Aliexpressis on need 3-4x kallimad.
Wiltz kirjutas:
okei, ei olnud jah kunagi kuulnud...hakkasin seostama kadaka turuga (mida vist enam ei eksisteeri)
IndrekM80, mis esmamulje sulle jätavad need 55Ah suured lifepo cellid? tasuks proovida või on neil mingisugused väga spetsiifilised puudujäägid, millest ma ei ole teadlik? tühjaks laadimist nad vist väga üle 2c küll ei kannata, kuid ega see polegi otseselt probleem kui nad nii suure mahtuvusega on. a'la 110A 48vpaki puhul annab ikka päris korralikult oomphi
LiFePo4 eelist ma ei näe ratta juures. 2x suurem kaal ja ruumala sama energiakoguse juures. Aga eeliseks ohutum teatud olukordades.
Kui ikkagi LiFePo4, siis võtaks pigem jah midagi siit: https://eu.nkon.nl/rechargeable/lifepo4.html
Tuleb ~7 tööpäevaga. Kogemusi nende elementidega isiklikult ei ole.
lifepo selge eelis on rohkem laadimistsükleid. kui keemiast in general rääkida/võrrelda
jah raskem ta on, kuid minul läheks pakk mootorratta raami vahele, kus see paarkümmend kilo mingit erilist rolli ei mängi.
see Jagne 3.2a väike lifepo cell, mis võrdluseks toodud ja maksab ~3eur. kaalub selline 85grammi. suur 55a cell kaalub aga 1.7kilo! see on täpselt 20 korda rohkem ja nö. "pakendit" on suure celli puhul ju seejuures vähem. 55ah / 20 = 2.75ah. Iseenesest midagi võimatut ei tundu, vähemalt minu jaoks. teine asi on muidugi see, et kas peale raha ära maksmist ka midagi saadetakse ning kui saadetakse siis kas tegu on ka sellega asjaga, mis ta olema peaks _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kasutuseks oleks igapäevaselt diagonaali läbi Tartu linna sõitmine (2X10km). Puhtalt elektri peal ei plaani liikuda pigem oleks abiks hoo üles võtmisel või kiiruse saavutades kulgemisel (keskmiselt 25km/h kulgemine). Laadida iga päev ei tahaks, sellepärast keskmise suurusega aku.
Idee oleks järgmine:
Mootoriks midagi sellist 1000W rear hub mootor. Mootori valik on arvestusega, et oleks vaja võimalikult vähe ratast ümber ehitada mootori paigaldamiseks ja mootori jõud ei peaks läbi keti käima. Võimsuse valik on tunde/hinna põhine ja et oleks natuke rohkem jõudu kui ainult lihtne kulgemine.
Aku osas plaan teha 13S6P või 13S7P pakk 18650 elementidest. Elementideks INR18650-35E 3450mAh - 8A - Reclaimed
Niipalju kui foorumi vanemaid postitusi lugesin siis peaksid olema mahtuvuse/hinna poolest OK elemendid, parandage kui eksin.
BMS osas olen kahe vahel kas natuke odavam JBD või kallim Daly, mõlemat on foorumis arutatud ja pidavat kasutada kannatama. Soov oleks see kombo(akud + bms) suruda sellisesse korpusesse.
Kas olen õigel teel või olen mõne asjaga väga mööda pannud?
Mootori võimsuse osas oleks jube hea kui saaks mõnda analoogse komboga sõitu proovida, mõistmaks kas see on see mida rattalt ootan.
Arusaamatuks jääb, et kui on soov aku litsuda mingisse valmis korpusesse siis mis point on seda ise tegema hakata ja veel mingitest "reclaimed" purkidest. Osta siis juba valmis aku, hind tuleb sama pmst aga hulk jama jääb ära.
Aku ise tegemise point ikka pigem selles, et saab teha erikujuga, suure mahtuvusega vms. Üldjuhul alla 1kWh aku tegemine ise ära ei tasu. Ja siin pakutud aku on sellest piirist selgelt allpool.
1000W mootor 26'' rattal on ikka suht jõuetu... mul on 20'' ratas ja 1500W no see midagi juba kiirendab ja liigub.
wer1 kirjutas:
Plaan ka oma vokk ära elektrifitseerida.
Kasutuseks oleks igapäevaselt diagonaali läbi Tartu linna sõitmine (2X10km). Puhtalt elektri peal ei plaani liikuda pigem oleks abiks hoo üles võtmisel või kiiruse saavutades kulgemisel (keskmiselt 25km/h kulgemine). Laadida iga päev ei tahaks, sellepärast keskmise suurusega aku.
Idee oleks järgmine:
Mootoriks midagi sellist 1000W rear hub mootor. Mootori valik on arvestusega, et oleks vaja võimalikult vähe ratast ümber ehitada mootori paigaldamiseks ja mootori jõud ei peaks läbi keti käima. Võimsuse valik on tunde/hinna põhine ja et oleks natuke rohkem jõudu kui ainult lihtne kulgemine.
Aku osas plaan teha 13S6P või 13S7P pakk 18650 elementidest. Elementideks INR18650-35E 3450mAh - 8A - Reclaimed
Niipalju kui foorumi vanemaid postitusi lugesin siis peaksid olema mahtuvuse/hinna poolest OK elemendid, parandage kui eksin.
BMS osas olen kahe vahel kas natuke odavam JBD või kallim Daly, mõlemat on foorumis arutatud ja pidavat kasutada kannatama. Soov oleks see kombo(akud + bms) suruda sellisesse korpusesse.
Kas olen õigel teel või olen mõne asjaga väga mööda pannud?
Mootori võimsuse osas oleks jube hea kui saaks mõnda analoogse komboga sõitu proovida, mõistmaks kas see on see mida rattalt ootan.
Mul on 29" ratas 750W mootoriga piiratud 1500W peale. Sõidan autodega võidu vahepeal. Mul on nii säästuaku (kuni 1kWh kasutatud läppari akude elemendid), et see on praegusel juhul piiravaks teguriks. Võibolla lihtsalt keskmootori eelis, saab käike kasutada, kuigi enamasti istub sama käigu peal. _________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
mitte võibolla vaid kindlasti keskmootori eelis...käigud ja ülekanded on suht teine maailm kui "otsevedu" rummumootoriga
isiklikult olen seda meelt, et kuskil alates 1kw rummumootor on juba enamvähem kasutatav...selles osas siis, et natuke kiirendab ka ning saab ka vajadusel ainult mootori jõul sõita umbes nii 50ga ikka. aga eks palju oleneb konkreetsest mootorist, oleneb ratta läbimõõdust, oleneb ka akust ja kontrollerist. kui kõik need komponendid on kompetentsed siis 1kw'ga kannatab ringi sõita küll aga mingi meeletut püssi sellest veel ei ehita _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kasutuseks oleks igapäevaselt diagonaali läbi Tartu linna sõitmine (2X10km). Puhtalt elektri peal ei plaani liikuda pigem oleks abiks hoo üles võtmisel või kiiruse saavutades kulgemisel (keskmiselt 25km/h kulgemine). Laadida iga päev ei tahaks, sellepärast keskmise suurusega aku.
Idee oleks järgmine:
Mootoriks midagi sellist 1000W rear hub mootor. Mootori valik on arvestusega, et oleks vaja võimalikult vähe ratast ümber ehitada mootori paigaldamiseks ja mootori jõud ei peaks läbi keti käima. Võimsuse valik on tunde/hinna põhine ja et oleks natuke rohkem jõudu kui ainult lihtne kulgemine.
Aku osas plaan teha 13S6P või 13S7P pakk 18650 elementidest. Elementideks INR18650-35E 3450mAh - 8A - Reclaimed
Niipalju kui foorumi vanemaid postitusi lugesin siis peaksid olema mahtuvuse/hinna poolest OK elemendid, parandage kui eksin.
BMS osas olen kahe vahel kas natuke odavam JBD või kallim Daly, mõlemat on foorumis arutatud ja pidavat kasutada kannatama. Soov oleks see kombo(akud + bms) suruda sellisesse korpusesse.
Kas olen õigel teel või olen mõne asjaga väga mööda pannud?
Mootori võimsuse osas oleks jube hea kui saaks mõnda analoogse komboga sõitu proovida, mõistmaks kas see on see mida rattalt ootan.
Ma seda päris hiinakat ei ostaks. Mul kestis odaval hiinakal mootor vaid 3k km. Juba peale esimest 50km sain laagreid vahetada. Lisaks velg oli ka päris pehme. MagicPie omadega sõidetakse sõna otseses mõttes sadu tuhandeid kilomeetreid. Korralik 1kW mootor annab kenasti 25km/h keskmise kiiruse Tartus, aga arvesta, et pedaalimisest on kasu vaid madalamatel kiirustel. Suurematel kiirustel mootoriga kiirus on nii suur, et pedaalimine eriti midagi juurde ei anna, kui just väga hoogsalt juurde väntama ei hakka. Minul näiteks sellistt julgust pole, et autode vahel lasta nii, et punn põhjas Tartus. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Ei tea, pole see rummumootor midagi nii halb. 350W bafang hub vs 500W bafang keskjooks, siis viimane saab pähe, sest käiku vahetates kaotab palju... Kui just ei pauguta käike
Peale selle on hulka vähem asju mis kuluvad. Kett, kassett, esimene ketiratas ja käiguvaheti... 2a peale täis laks kindel ehk 200€ kulu. Odavam laguneb kiiremini ära.
Naisel rummukas ja paneb eest ära, vb sp ka et ta on hulka kergem kui mina
Unistan pigem 10x võimsamast, 500W liigub aga pikka maad 40ga tiksuda suht jobutamine
Ahoi nokitsejad. Millist komplekti oleks minimaalselt vaja, et saada ~50kmh liikuv ratas? Läbisõitu ei ole meeletult vaja, 30-40km juba iseenesest piisaks täiesti.
Ilusad ilmad tulemas ja kuna mu tõuks on selline kulunud akuga ligadi-logadi raamil hiinakas mõtlesin hoopis mingi ratta peale, peaks veidi mugavam ja praktilisem ka olema.
Kõige lihtsam ilmselt rummumootoriga? 1000 või 1500W tundub mõistlik, aga millist akut sellist mootorit toitma oleks vaja? Need teemast läbi käinud lingid ajavad veidi silme eest kirjuks. Kust sellise valmisaku kõige mõistlikuma hinnaga saaks, ilmselt Aliexpress?
Nagu ma aru saan, siis enamus need Aliexpressi mootori kittidest sisaldavad kõike vajalikku peale aku?
40km läbida kiirusel 50km/h on vaja min 1kWh akut... kui on halvad tingimused, 1.5kWh... ehk siis 48V 30Ah.
Mõistliku hinnaga tahad saada, siis ehita ise.
Condamed kirjutas:
Ahoi nokitsejad. Millist komplekti oleks minimaalselt vaja, et saada ~50kmh liikuv ratas? Läbisõitu ei ole meeletult vaja, 30-40km juba iseenesest piisaks täiesti.
Ilusad ilmad tulemas ja kuna mu tõuks on selline kulunud akuga ligadi-logadi raamil hiinakas mõtlesin hoopis mingi ratta peale, peaks veidi mugavam ja praktilisem ka olema.
Kõige lihtsam ilmselt rummumootoriga? 1000 või 1500W tundub mõistlik, aga millist akut sellist mootorit toitma oleks vaja? Need teemast läbi käinud lingid ajavad veidi silme eest kirjuks. Kust sellise valmisaku kõige mõistlikuma hinnaga saaks, ilmselt Aliexpress?
Nagu ma aru saan, siis enamus need Aliexpressi mootori kittidest sisaldavad kõike vajalikku peale aku?
40km läbida kiirusel 50km/h on vaja min 1kWh akut... kui on halvad tingimused, 1.5kWh... ehk siis 48V 30Ah.
Mõistliku hinnaga tahad saada, siis ehita ise.
Condamed kirjutas:
Ahoi nokitsejad. Millist komplekti oleks minimaalselt vaja, et saada ~50kmh liikuv ratas? Läbisõitu ei ole meeletult vaja, 30-40km juba iseenesest piisaks täiesti.
Ilusad ilmad tulemas ja kuna mu tõuks on selline kulunud akuga ligadi-logadi raamil hiinakas mõtlesin hoopis mingi ratta peale, peaks veidi mugavam ja praktilisem ka olema.
Kõige lihtsam ilmselt rummumootoriga? 1000 või 1500W tundub mõistlik, aga millist akut sellist mootorit toitma oleks vaja? Need teemast läbi käinud lingid ajavad veidi silme eest kirjuks. Kust sellise valmisaku kõige mõistlikuma hinnaga saaks, ilmselt Aliexpress?
Nagu ma aru saan, siis enamus need Aliexpressi mootori kittidest sisaldavad kõike vajalikku peale aku?
See 40km tegelikult sai ka varuga öeldud, reaalne igapäevane vajadus oleks hetkel ~20km ehk tööle-tagasi ja kuna see ots on enamjaolt kergliiklustee siis võikski tippu umbes 50kmh kanti olla, sileda tühja tee peal ei viitsi 25kmh tiksuda.. Tõuks sõitis umbes ~37kmh, 500w mootori ja 48V 13Ah akuga ja see jäi sirgete peal veidi väheks.
Ehk siis päris 40km ei ole vaja 50kmh läbida, kas see muudab midagi niipalju, et valmistoode mõisltik võtta? Ma hea meelega esimese ringiga ise akut meisterdama ei hakkaks, võibolla tulevikus kui teema veidi selgem.
40km läbida kiirusel 50km/h on vaja min 1kWh akut... kui on halvad tingimused, 1.5kWh... ehk siis 48V 30Ah.
Mõistliku hinnaga tahad saada, siis ehita ise.
Condamed kirjutas:
Ahoi nokitsejad. Millist komplekti oleks minimaalselt vaja, et saada ~50kmh liikuv ratas? Läbisõitu ei ole meeletult vaja, 30-40km juba iseenesest piisaks täiesti.
Ilusad ilmad tulemas ja kuna mu tõuks on selline kulunud akuga ligadi-logadi raamil hiinakas mõtlesin hoopis mingi ratta peale, peaks veidi mugavam ja praktilisem ka olema.
Kõige lihtsam ilmselt rummumootoriga? 1000 või 1500W tundub mõistlik, aga millist akut sellist mootorit toitma oleks vaja? Need teemast läbi käinud lingid ajavad veidi silme eest kirjuks. Kust sellise valmisaku kõige mõistlikuma hinnaga saaks, ilmselt Aliexpress?
Nagu ma aru saan, siis enamus need Aliexpressi mootori kittidest sisaldavad kõike vajalikku peale aku?
See 40km tegelikult sai ka varuga öeldud, reaalne igapäevane vajadus oleks hetkel ~20km ehk tööle-tagasi ja kuna see ots on enamjaolt kergliiklustee siis võikski tippu umbes 50kmh kanti olla, sileda tühja tee peal ei viitsi 25kmh tiksuda.. Tõuks sõitis umbes ~37kmh, 500w mootori ja 48V 13Ah akuga ja see jäi sirgete peal veidi väheks.
Ehk siis päris 40km ei ole vaja 50kmh läbida, kas see muudab midagi niipalju, et valmistoode mõisltik võtta? Ma hea meelega esimese ringiga ise akut meisterdama ei hakkaks, võibolla tulevikus kui teema veidi selgem.
50km/h sõites oleks vajadus juba täiskiivri järgi. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
40km läbida kiirusel 50km/h on vaja min 1kWh akut... kui on halvad tingimused, 1.5kWh... ehk siis 48V 30Ah.
Mõistliku hinnaga tahad saada, siis ehita ise.
Condamed kirjutas:
Ahoi nokitsejad. Millist komplekti oleks minimaalselt vaja, et saada ~50kmh liikuv ratas? Läbisõitu ei ole meeletult vaja, 30-40km juba iseenesest piisaks täiesti.
Ilusad ilmad tulemas ja kuna mu tõuks on selline kulunud akuga ligadi-logadi raamil hiinakas mõtlesin hoopis mingi ratta peale, peaks veidi mugavam ja praktilisem ka olema.
Kõige lihtsam ilmselt rummumootoriga? 1000 või 1500W tundub mõistlik, aga millist akut sellist mootorit toitma oleks vaja? Need teemast läbi käinud lingid ajavad veidi silme eest kirjuks. Kust sellise valmisaku kõige mõistlikuma hinnaga saaks, ilmselt Aliexpress?
Nagu ma aru saan, siis enamus need Aliexpressi mootori kittidest sisaldavad kõike vajalikku peale aku?
See 40km tegelikult sai ka varuga öeldud, reaalne igapäevane vajadus oleks hetkel ~20km ehk tööle-tagasi ja kuna see ots on enamjaolt kergliiklustee siis võikski tippu umbes 50kmh kanti olla, sileda tühja tee peal ei viitsi 25kmh tiksuda.. Tõuks sõitis umbes ~37kmh, 500w mootori ja 48V 13Ah akuga ja see jäi sirgete peal veidi väheks.
Ehk siis päris 40km ei ole vaja 50kmh läbida, kas see muudab midagi niipalju, et valmistoode mõisltik võtta? Ma hea meelega esimese ringiga ise akut meisterdama ei hakkaks, võibolla tulevikus kui teema veidi selgem.
50km/h sõites oleks vajadus juba täiskiivri järgi.
Soovitan võimalikult suure pingega aku (52V) võtta. Niipalju kui muud seadmed kannatavad. Muidu läheb maanteel igavaks (aeglane).
Ma ise jõudsin 6a jooksul lõpuks 115V-ni välja
Soovitan võimalikult suure pingega aku (52V) võtta. Niipalju kui muud seadmed kannatavad. Muidu läheb maanteel igavaks (aeglane).
Ma ise jõudsin 6a jooksul lõpuks 115V-ni välja
Ma mingeid maru kiiruseid taga ajama ei hakka, 50kmh tundubki minu kasutusel see optimaalne lagi. Maanteel ei plaani sõita, suuremate distantside puhul jääks nagunii pigem aku mahutavuse (läbisõidu) taha asi.
Kuna tegu esimese üritusega, siis rõhk pigem võimalikult soodsal hinnal. Mul vedeleb kuskil keldris üks vana Scott linnaka raam, ilmselt sinna peale proovin selle ürituse ära. Siis vaja veel leida mingi amordiga esihark, kuna mäletamist mööda oli praegusel korralik lõtk sees + see ilma amordita ehk jääks natuke liiga jäik.
14S võiks ikka olla. Aku mahutavust saadki ju kõrgema pingega ka. Ehk 14S5P on ju ikkagi suurema Wh-ga kui 12S5P. _________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Mingi suvaline hiinakas (1000W rummumootor) mul liigub 14S3P täis laetud akuga kusagil max 55km/h. Laen kuni 57V peale, ent koormuse all ilmselt pinge kukub omajagu allapoole, pole voltmeetrit peal seal ja seega täpselt ei tea.
oleneb ratta läbimõõdust ka. max kiiruse puhul on mängus tavaliselt kaks piirangut, üks on power ehk vool x pinge aga teine on mootori maksimaalsed pöörded sinu akupaki pinge juures.
40kmh muidugi pole mingi eriline probleem võimsuse poolest saavutada, selleks ei lähe minuteada vaja isegi mitte 700w, rääkimata tuhandest. seega kui 1000w mootor/kontroller/akupakk ei vea üle 40 välja siis järelikult on piirajaks selle rummumootori max pöörded. või siis lihtsalt aku või kontroller on nii saamatu, et ei anna mootorile tegelikult piisavalt voolu. _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Otsi ülesse speed sensori juhe ja cut. Kontrollerid on üsna saamatud siis kontroller näeb kiirus on 0 kmh ja lubab täis laksu võtta. Ise lasen juba teist aastat ilma speed sensorita. Kui seda teed siis tekib isu vingema aku järgi. Kolme aastaga suudad aku ribadeks lasta. Mitte laadimise kordadest vaid temperatuuri pärast talvel, sügisel, kevadel. Kui täiskiirust talvel tahad siis võivad elemendid seest üle kuumeneda ja ongi aku pekkis. Aku degreerub talvel kiiremini. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
miks nad talvel rohkem seest üle peaksid kuumenema kui suvel? _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Külmalt on aku sisetakistus suurem ja need ka soojenevad rohkem. Kuid kuna temperatuur on madalam, siis ei tohiks lõpptemperatuur kõrgem olla kokkuvõttes.
Wiltz kirjutas:
miks nad talvel rohkem seest üle peaksid kuumenema kui suvel?
Tervitused
On siin Eestis koht, kus keegi pakub teenust mootoriga velge kokku laob ja rihib, lõikab kodaraid vastavalt parajaks jne?
Mul endal hakkab tagumine velg tasapisi ära surema. Tegemist 1000W mootoriga, 36 kodaraga, 12g(2.6mm) paksusega. Nende jalgrattada velge puhul selline asi, et nippli augud on vaja suuremaks viilida/puurida.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.