|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
22.03.2022 12:47:46
|
|
|
| Mis telefonihoidjaid lenksul pruugite? Võiks midagi koha pealt ostetavatest külge kruvida g30'le.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
22.03.2022 20:48:19
|
|
|
| piraat262 kirjutas: |
| Mis telefonihoidjaid lenksul pruugite? Võiks midagi koha pealt ostetavatest külge kruvida g30'le. |
Kui kasutad natukenegi tänapäevast telefoni ja kaamerast ei hooli siis anna minna . Kaamera võib väga lihtsalt seal lenksu küljes vigastatud saada. Lihtsalt sõbralik soovitus.
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
23.03.2022 00:37:17
|
|
|
| Nii paraku on. Isegi amortidega tsikli lenksule ei soovitata väga oma kallist tipptelefoni sättida. Tõuks raputab tunduvalt teravamalt ja OIS võib viga saada.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
23.03.2022 01:18:18
|
|
|
| piraat262 kirjutas: |
| Mis telefonihoidjaid lenksul pruugite? Võiks midagi koha pealt ostetavatest külge kruvida g30'le. |
Mul on mingi plastmassist tükk, mis hoiab hästi, aga ilma telefonita pläriseb sõidu ajal. Kummiga on võib-olla parem.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zpider
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2010
|
24.03.2022 13:59:29
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Kui ma ta ostsin, siis ta oli parim küsitud raha eest (ma sain 600-ga). Aga nüüd pole uurinud. Kindlasti on vahepeal uusi mudeleid turule tulnud. |
Kust selle 600-ga saaks? Või kust oleks mõistlik osta?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
24.03.2022 14:12:44
|
|
|
| Tellisin alist ja Poola laost toodi .
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zpider
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2010
|
28.03.2022 09:42:25
|
|
|
Kas keegi oskab midagi rääkida tõukerattast Joyor X1 või peaks igal juhul Max G30 võtma?
Ise küsin - ise vastan:
Siin lehel https://andr83.io/2255/ on keegi kodanik suutunud Joyor X1 pooleks sõita (vt allpool pilt).
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m365
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2021
|
28.03.2022 22:08:52
|
|
|
| Zpider kirjutas: |
Kas keegi oskab midagi rääkida tõukerattast Joyor X1 või peaks igal juhul Max G30 võtma?
|
Sellel vedela raamiga tõuksil on lisaks tükk maad väiksem aku kui G30-l.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lancelot
HV vaatleja
liitunud: 13.01.2012
|
03.04.2022 23:09:33
|
|
|
Suvi ja puhkus on tulemas.
Sooviksin soojade ilmade tulekul elektritõuksiga pikemalt ringi sõita Tallinna ümbruses ja kaugemalgi.
Mul on hetkel elektritõuks Ninebot Max G30P mille läbisõit ühe akulaadimisega on 60km (ECO režiimis 15km/h-20km/h). Seda kilometraaži on minu jaoks nutuselt vähevõitu. Eelmisel ilusal suvel jäin mitmel korral elektritõuksiga hulkudes Tallinna lähiümbruses jalameheks sest kulgesin liiga kaugele, lastes märkamatult akunäidu nulli.
Tekkinud on mõtteliselt kaks varianti.
1. Upgrade'da Ninebot Max G30P originaalaku uuema võimsama 48V aku peale mis maksaks kusagil 400€. Upgrade võimaldaks ühe akulaadimisega läbi sõita ECO reziimis kusagil 80-100km. Upgrade laseksin teha kusagil Tallinna elektritõuksi hooldusfirmas. Samas ma ei tea kas elektritõuksi uus aku muudaks midagi akulaadimisel (kas saab laadida otse 220V), lenksul paikneval akunäidikul (akunäidiku õigsus?) ja nutitelefoni äpis mis mõõdab läbisõitu. Aku hinnale lisandub muidugi ka hooldustehniku töötasu.
või
2. Müüksin ära oma olemasoleva aasta vanuse Ninebot Max G30P. Paneksin raha juurde ja ostaksin täiesti uue elektritõuksi hinnaklassiga kuni 1400€.
Uuel elektritõuksil peaksid olema nii ütelda järgnevad riistvaralised näitajad: kaal kuni 25kg (vaja tassida korrusmajas), mootori võimsus alla 1000W (EV kergliikurite liiklusseadus), maksimaalne kiirus 25-30km/h (EV kergliikurite liiklusseadus - 25km/h), ühe akulaadimisega kilometraaž min. 80km ja et oleks vajadusel võimalik lisada istumiseks sadul.
Kas keegi oskaks soovitada ülalmainitud punkt 2. vastavat elektritõuksi?
Vaatasin näiteks elektritõuksi LAOTIE L6 Pro mis tundub kuidagi jõuliselt kandiline olema ja küljeski on igasugused plekist vidinad mis suure tõenäosusega hakkavad kilomeetrite lisandudes aina rohkem kriiksuma, kolksuma ja piiksuma. Esmapilgul on jäänud selline mulje.
_________________ ☯ |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
04.04.2022 16:47:37
|
|
|
Selliste tõukside osas haigutab kahjuks turul täielik must auk. Ainuke ligilähedaselt taoline tõuks mida tean on Emove Cruiser, mida müüakse vist vaid USAs, mis on kvaliteedilt üpris hiinakas ning mille pakkuja selle veekindluse ja muude omaduste kohta täiega luiskab, ent mis siiski oma 80-90 kilti päriselt maha sõidab. Ühte sellist nägin kliendi poolt hooldusesse tooduna Tõuksimaailmas...
Kuid kaaluvad säärased akud juba iseenesest 15+ kilo, nii et 25 kg alla jääda ilmselt ei õnnestu. Tasub meeles pidada et uuel liiklusseadusel on olemas üleminekuparagrahv, mille järgi vanemad Dualtroni mudelid, Gpad F3-ed, Inokim OXO jne ikkagi liikluskõlblikud kergliikurid on, kui nende kiirus 25 kph peale on piiratud.
viimati muutis sigakoer 04.04.2022 16:57:24, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
04.04.2022 17:03:01
|
|
|
Need on omamoodi head küll, aga tõuksi point on rohkem see et saad minna igale poole kuhu jalakäijagi ning päeva lõpuks võid ta tuppa ka tassida.
Püstijala seismine inimese naturaalsete amortide peal väsitab vähem kui keskmine rattasadul IMO.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
04.04.2022 17:13:16
|
|
|
| Monoratas ei ole variant? Ise pole proovinud, aga kuulnud, et kes kord proovinud, see sülitab tõuksi peale. Paar päeva tagasi jäi just kuskil poe kõrval silma, kuidas tuli mängleva kergusega üles kaldteest, kus keskmine tõuks suitsu välja laseks.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
05.04.2022 00:45:38
|
|
|
Mul nii monoratas kui elektritõuks kasutuses lisaks jalgratastele. Eespool viidatud Laotie L6 Pro eelkäija ilma Pro-ta variant läheb kolmandale aastale vastu. Pm selle pärast võtsingi, et tundus selline vaese mehe Emove Cruiser Väga palju kasutust ei saa, kuna sõidan ainult ilusa ilmaga. Aga 1000 km on vast täis. Hiinaka kohta on üllatavalt vastupidav, kriuksumist minimaalselt, kord aastas vaja õlitada. Kõige rohkem seadistamist vajas lenks, kuna see lahti käiv. Transportimise suhtes hea, aga kippus lahti logisema. Tegin mingi juutuubi õpetuse järgi plastik seibid vahele, enam lahti ei kisu ja nüüd aasta jagu koos püsinud. Aeglasel kiirusel kiirendades on kuulda mootori häält, suuremal kiirusel ei kuule midagi. Kolm kiirust, täis akuga 25, 35 ja 45 km/h. Ise sõidan teisega ja pole üle 60 km korraga viitsinud sõita. Aeglasemalt liikudes jõuaks ilmselt veel kaugemale. Külma ilmaga kestab aku oluliselt vähem. L6 on 23kg raske ja tassin seda kolmandale korrusele laadima. Saab hakkama, aga raskemat ei viitsiks vinnata. Vaatan et Pro variandil teine mootor ja lisavidinaid juures, see annab paar kilo kindlasti juurde, mõnedel andmetel isegi 29 kg netokaal.
16kg monoratast on näiteks oluliselt mugavam üles tassida, nagu väike kohver Võtab autos vähe ruumi ja hea reisile kaasa võtta. Eelmisel suvel kärutasin monorattal Saksas Hitleri kotkapesani mäest üles ja pärast alla. Kes käinud, see teab kui järsk see on. Monorattaga liikumine on rohkem fun kui tõuksiga ja maastikul läbivus on oluliselt parem. Aga linnas liikumisel eelistan tõuksi, annab parema kontrolli keerulisemates liiklusoludes. Üksrattaga sõitma õppimine võtab omajagu aega, ei ole nagu tõuksiga et hüppad peale ja liiklusse.
Mingit akut ma küll vahetama ei hakkaks. Inmotion L9/S1 puhul osad väidavad et täis kiirusel ehk kuni 30 km/h liikudes võiks 50 km ära sõita, aeglasemalt siis rohkem aga 80 km vaevalt
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lancelot
HV vaatleja
liitunud: 13.01.2012
|
07.04.2022 23:35:15
|
|
|
Tänud vastajatele.
Kolasin pikalt nädal netis ja leidsin mõned huvitavamad elektritõuksi variandid.
Kui vaadata elektritõukse mis kaaluksid alla 25kg ja läbiksid maksimaalselt pika vahemaa üle 60km siis leiaks kokkuvõtlikult mõned isendid.
EMOVE Cruiser 1399€ - 23kg, 99km, 1000w, 45km/h, kandevõime 158kg, veekindlus IPX6
LAOTIE L6 Pro 875€ - 23kg, 100km , 2x500w, 50km/h, kandevõime 150kg, veekindlus IPX4
Inmotion S1 (L9) 999€ - 23kg, 94km, 1000w, 30km/h, kandevõime 138kg, veekindlus IP55
Vsett 8+ 1457€ - 23kg, 90km, 600w, 45km/h, kandevõime 119kg, veekindlust pole
EMOVE RoadRunner 1499€ - 24kg, 80km, 850w, 56km/h, kandevõime 148kg, veekindlust pole
GOTRAX GMAX Ultra 899€ - 16kg, 72km, 350w, 32km/h, kandevõime 99kg, veekindlus IP54
Inokim Quick 4 Super 1499€ - 21kg, 70km, 600w, 40km/h, kandevõime 99kg, veekindlust pole
Reitingu järgi peaks parim nendest olema EMOVE Cruiser. Kahjuks osta saab sellist elektritõuksi kas GB või USA maalt. Lisandub juurde paarsada € tollimaksu.
Selle tõuksiga pidavat olema selline õnnistav lugu, et pidevalt tuleb hoolsalt kinni keerata tõuksi kruvikesi mida on kõikjal hulgi. Kruvikesed kipuvad tõuksi küljest ubinatena lahti pudenema ja kaduma. Valved kruvikeerajaga kindlustatud.
Inmotion S1 pidi olema sama jama mis vanema versiooni L9. Nimelt mäkke tõusul kipub mootor üle kuumenema ja elektritõuks seiskub lampi 5-10 minutiks. Vägagi kummaline featuur mida teistel tõuksidel pole. Suurima tõenäosusega jääks selline tõuks TTÜ poolt Nõmme mäkke vurades mootori ülekuumenedes seisma. Seejärel tipa-tapa variant! Ninebot Max G30P ületab sellised mäed tõrgeteta ja märkamatult.
Teiste elektritõukside hingeelu kohta pole suurt uurinud.
Minu valik langeb ikkagi EMOVE Cruiser kasuks. Nüüd tuleks mul hakata otsima kliendi näol oma aasta vanusele Ninebot Max G30P uut omanikku.
_________________ ☯
viimati muutis lancelot 09.04.2022 16:42:48, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.04.2022 01:05:51
|
|
|
| Keermeliim aitab lahti pudenevate kruvikeste vastu. Tehases ei panda üldse?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
08.04.2022 15:20:10
|
|
|
| lancelot, vihjeks et Voromotors (kes Emove Cruiserit müüb) lihtsalt valetab selle tõuksi veekindluse kohta. Selle tegelik veekindlus on IP54 kanti, alla keskmise. Oma 90-100 kilti võib see see-eest tõesti maha sõita oma 1560 Wh akuga, teised selles listis on kolmandiku või poole väiksemate akudega.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
08.04.2022 16:54:53
|
|
|
| sigakoer kirjutas: |
| lancelot, vihjeks et Voromotors (kes Emove Cruiserit müüb) lihtsalt valetab selle tõuksi veekindluse kohta. Selle tegelik veekindlus on IP54 kanti, alla keskmise. Oma 90-100 kilti võib see see-eest tõesti maha sõita oma 1560 Wh akuga, teised selles listis on kolmandiku või poole väiksemate akudega. |
Veekindluse reiting on ilmselgelt laest võetud, aga Cruiserit on aja jooksul pidevalt täiendatud ja 2021 versioon peaks väidetavalt olema parem kui varasemad kuigi reitingu andsid kehvema.
https://escooternerds.com/emove-cruiser-review/
Kaalusin ka ise omal ajal Cruiseri ostmist, aga see lisamaksu teema ei tundunud ahvatlev. Lisaks et garantiiga peaks vajadusel kaugelt jamama. 600€ hiinakast pole kahju ja sellele tegin ise veekindluse paranduse mis garantii niiehknaa katkestas.
Muidu kohapeal saab sellist pilli näha, mis pmst 1st Gen Cruiser veidi väiksema akuga: https://voltride.com/et/elektriline-toukeratas-speedway-4/
Lammutajate videodest on jäänud mulje, et Inokimid peaksid üldiselt hea veekindlusega olema, seepärast ka hind vastav
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lancelot
HV vaatleja
liitunud: 13.01.2012
|
09.04.2022 16:52:59
|
|
|
Tänud kaasa mõtlemast.
Üldpildis on ikkagi küllaltki raske leida endale valikuliselt elektritõuksi mis kaaluks kuni 25kg ja sõidaks kergliiklusteedel jutti maha rohkem kui 80km.
Uut kondijõul jalgratast ma ei sooviks endale soetada. Sõita kaherattalisega vändates pikki vahemaid pole teab mis emotsionaalne elamus. Vähemalt minu jaoks mitte.
EMOVE Cruiser on selline pilku püüdev alternatiiv sest huvitun pikast vahemaast mitte aga kiirusest. Kuid sellise disainiga elektritõuksidel on kahjuks veel üks kerge puudujääk. Nimelt pidavat sellistel tõuksidel fänsilt kokkupandavad lenksud hakkama mingil aja hetkel loksuma ehk lenksule tekib sisse lõtk. Ei ole mitte hea tulemus ja omadus turvaliseks sõiduks. Mis puutub Eestimaa suvistesse vihmasadudesse siis usun et enamus elektritõukse peab sajule vastu. Xiaomi ja Ninebot on pidanud.
Huvitav kas siinsetest tõuksijatest on kellelgi kogemusi Inmotion S1(L9)?
Kas tõesti see tõuks läbi oma kahe põlvkonna pole tehniliselt sugugi paremaks muutunud.
Või on keegi oma Nienbot Max G30 tõuksil edukalt ära vahetanud 36V (60km) aku 48V (100km) vastu?
Mis on peale seda saanud pardakompuutri mõõdikutest (õige näit akul ja km/h) ja 220V otse laadimisest (polevat enam võimalik). Ei pidanud peale seda töötama ka tõuksi originaal äpp vaid töötab ainult kolmandate osapoolte kräkk äpp (saab äpi sätetes valida 48v).
hobihall, ma täiesti ostaks selle Speedway 4 elektritõuksi kui selle aku 1x läbisõit ei oleks 60km näol nii ahtake. Kuid mudelit ennast võiks uurida küll kui see oleks Voltride firmas kohapeal olemas.
Pigem on Maarjamaa sõitjad EMOVE Cruiser ja Inmotion S1(L9) kogemusega kui upgradenud oma Ninebot Max G30. Viimane on selline suurem mehisem ettevõtmine.
_________________ ☯ |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
09.04.2022 17:50:47
|
|
|
Emove Cruiseril on jah seda tüüpi lenks et jäiga lenksuga asendamiseks tuleb olemasolev maha saagida. Laotie L6-l on kruvidega lahti käiv stem nagu MTB ratastel ja vajadusel saab lenksu lihtsalt jäiga vastu vahetada.
Ma tegin selle õpetuse järgi tühjast shampooni pudelist seibid vahele: https://www.youtube.com/watch?v=ObhS1fe2e_U
ja nüüd on aasta jagu loksuvaba ja saab vajadusel ka lenksu kokku lappida
Voltride läbisõidu prognoosid on suhteliselt reaalsed ja mõnel juhul pigem tagasihoidlikud. Läbisõitu kärbivad lisaks muudele teguritele külm ja kiirus
Laotie L6-l on 1123Wh aku ja sõidab sooja ilmaga 60 kilti vabalt. Speedway 4-l on 1352Wh ja pakun et rahuliku sõiduga võiks 80 kilti ikka vastu pidada. Emove Cruiser võiks siis 1560Wh akuga 100 kilti välja vedada.
Võrdluseks G30-l on vaid 551Wh aku
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
09.04.2022 22:50:43
|
|
|
| lancelot kirjutas: |
Või on keegi oma Nienbot Max G30 tõuksil edukalt ära vahetanud 36V (60km) aku 48V (100km) vastu?
Mis on peale seda saanud pardakompuutri mõõdikutest (õige näit akul ja km/h) ja 220V otse laadimisest (polevat enam võimalik). Ei pidanud peale seda töötama ka tõuksi originaal äpp vaid töötab ainult kolmandate osapoolte kräkk äpp (saab äpi sätetes valida 48v). |
Kui sul kiirust (ehk võimsust, mis on pinge korda voolutugevus) otseselt juurde pole vaja, võiks akupakk ju loogiliselt võttes olla sama pingega, aga mahukam ehk mitte rohkem jadamisi vaid rööbiti ja/või suurema mahuga (eespool kirjutati akupaki koostamisest 21700 elementidest - kas mahub G30 akukasti?) elemente. Nii võiks laadimiskontroller ja muud pardainstrumendid ka samaks jääda.
Kust see 48V üldse tuleb? 36V on jadamisi 10x 3,6V nimipingega elementi, mis laetuna on tegelikult 10x 4,2V ehk kokku 42V.
48V puhul on elemendi pingeks loetud 4V ja 12 tk jadamisi? Analoogselt uuema aja trelliakudele kirjutatud 20V ja 40V-ga, kuigi elementide nimipinge on ikka seesama 3,6V.
Nii oleks hetkel kohane võrdlusse kirjutada numbrid 40V ja 48V.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
10.04.2022 01:11:04
|
|
|
| 48V on 13S, 52V on 14S samadest 3.6V nimipingega elementidest.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m365
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2021
|
10.04.2022 17:05:44
|
|
|
| lancelot kirjutas: |
| Üldpildis on ikkagi küllaltki raske leida endale valikuliselt elektritõuksi mis kaaluks kuni 25kg ja sõidaks kergliiklusteedel jutti maha rohkem kui 80km. |
Läbisõitu tuleks mainida koos (keskmise) kiirusega, muidu võib öelda et stock ninebot max sõidab ka pea 80km ühe laadimisega. Tuuletakistus suureneb ruutvõrdeliselt.
| lancelot kirjutas: |
| Või on keegi oma Ninebot Max G30 tõuksil edukalt ära vahetanud 36V (60km) aku 48V (100km) vastu? |
Pinge ei ole läbisõiduga kuidagi seotud, peaks vaatama mahutavust (Wh).
Ninebot max-i mahub ilma põhja madalaks laskmata 2x suurema mahutavusega aku (18650 cellidest). Kontroller toimib edukalt 12S akuga, aga BMS tuleb uus panna ja laadijad ka modida. Originaal 10S konfi saab ka kasutada, siis on ainult aku vahetamise vaev, kõik muu jääb samaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
11.04.2022 18:25:28
|
|
|
iseenesest huvitav väide, et kaherattalise kondikaga pikalt vändada ei ole emotsionaalne kogemus...aga tõuksiga 80km jutti hambaid väristada on? nojah, kellele ema, kellele poeg
siin foorumis neid aku ehitajaid ju jätkub. võtad ükskõik millise suvalise tõuksi, lased ehitada omale vajaliku mahvusega akupaki kvaliteetsetest elementidest ja muudkui sõidad. ning nagu m365 ütles siis läbisõit ei ole mingi fix väärtus. 20kmh sõidad läbi vähemalt 2x pikema vahemaa kui 40kmh. kui rääkida, et kiirus pole oluline siis ma eeldan, et soovitaksegi sõita umbes nii 20'ga...mis tähendab, et ka mitte väga suure mahtuvusega akud vast suudavad juba läbida suuri vahemaid. 80km on muidugi suhteliselt ulmeline umber, mida loota sellisest ~20kg tõuksist. ja ega ei kujutaks endale ka hästi ette 4h järjest sellise aparaadi peal passimist, et see 80km läbida
mis neid logisevaid lenkse puudutab siis need asjad saab jäigaks muuta. huvi korral võib mulle kirjtada. miudugi sel juhul nad enam ka kokkupandavad ei ole!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anduke88
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2007
|
13.04.2022 11:18:02
|
|
|
Xiaomi Pro 2
Sai ka hooaeg avatud.
Kas selle omanikud siin sõidavad originaal softiga või muditud variandiga? No näites scootechacikng.org
Kui muditud, mis asja peale olete keeranud seal seadeid? Ala leida üles mõistlik kiirus-kiirendus-aku vastupidavus.
Proosivin seal mingeid standard seadeid seekord (ma ei mäleta, mis soft sai tehtud eelmine suve lõpp, mis masina lõpuks garantiisse viis),
kuid jalakäija režiimis on masin ikka aeglane, D peal venitas 25 km/h välja, S peal tuli ka 25 km/h, kuid mingi hetk viskas 28 peale ja paar koda tõmbas 36 kellale. Mudimisega ainus hea - saab maha võtta selle, et pead esialgse lükke tegema, kuid see jakakäija reziimis mul küll ei tööta.
Põhiasi on kiirusepiirang maha saada, ning mingi reziimiga võiks tulla ka normaalne võimsus, et näiteks mäest vms üles saada. Nõmme mäkke lõpus mingi 5 km/h üles veeredes on nutune. Muidugi jah, see tõuks peab 100t kilo vedama.
Ainus asi mis silma jäi - aku sai kuidagi väga kiirelt tühjaks. 95% pealt langes 35% peale ja ainult 6 km sõitu. Midagi on seadetes nihu vist. Sellel hooajal originaal softi ei ole proovinud.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lancelot
HV vaatleja
liitunud: 13.01.2012
|
13.04.2022 21:49:57
|
|
|
Wiltz, täiesti nõus et igat sorti ratastel kulgejad on erineva mõttemaailmaga.
Mina katan päevas kergliiklusteedel ühe tõuksi sõiduga 20km/h tavaliselt 50-60km. Minu jaoks on seda kulgemist vähevõitu. Sooviks enamat.
anduke88, näiteks Ninebot Max G30 puhul võin oma kogemusest tõdeda järgnevat. Originaal firmware'ga on nii et see on kehvasti ja nutuselt konfigureeritav. Minu puhul häiris originaalis see et esiteks ECO oli 15km/h (ei saa muuta!?) ja teiseks aku tarbimine on originaali puhul kuidagi algelisem ja minu meelest kehvem. Võtame kasvõi sellise originaali featuuri et kui oled sõitnud aku kusagil 75% peale siis hakkab töötama kiiruspiirang (kiiruse langus). Mida rohkem aku tühjeneb seda lahjemaks kiiruslikult ja jõult sõit muutub. Paneksin selle leiutise eest hiina inseneridele hindeks 3.
Kolmandate osapoolte firmware'ga ScooterHacking on asjad tunduvalt paremad. Esiteks saan ECO seadistada 20km/h ja määratleda paljusid funktsioone mis mõjutavad tõuksi sõitu positiivses suunas. Näiteks sõidul on aku tarbimine stabiilne ja kohitsemata variandiga (kiirus, jõud). Alati on võimalik läbi äpi soovil taastada originaal firmware. Hetkel on ilmad jahedad ja tõuksi aku tühjeneb kiiremini.
Mina olin ka see pühendunud mees kes siin aastaid tagasi pani käe südamele ja ütles et sõidab tõuksiga elu lõpuni originaal firmware'ga. Tuleb tunnistada et ma võtsin selle käe südamelt ja hakkasin kasutama kolmandate osapoolte firmware't. ECO paindlikus mõjutas minu maailmavaadet.
Muuseas, ennem jääd sa originaal firmware'ga pikal sõidul teele (akut ja jõudlust ei tarbita lõpuni) kui ScooterHacking firmware'ga (akut ja jõudlust tarbitakse lõpuni).
Vahest on see originaal firmware nüüd paremaks tehtud. Pole seda kasutanud, ei tea.
Hetkel ikka mõtisklen kahe tõuksi ostmise vahel. Kas EMOVE Cruiser või Inmotion S1.
Näiteks Inmotion S1'st poole kallima EMOVE Cruiser review'd on nii ja naa. Mind peljutab EMOVE puhul see et tõuks on suur ja kobakas ning kõik need kellad-viled-mutrid-vedrud võivad esimesel 1000km hakata järele andma. Tulemuseks on kõlisev-kolisev-kägisev elektritõuks.
Olen enda jaoks kompaktse Ninebot Max G30 vaikse sõiduga ära harjunud. Taastasin ka originaal firmware sest tõuks on müügis.
_________________ ☯ |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
14.04.2022 00:11:03
|
|
|
no mitte miski otseselt ei takista ju sul enam kulgeda aga loodetavasti saad ikka aru, et füüsikaseadused kehtivad ka sulle? teatud massi akudega on võimalik läbida teatud vahemaa teatud kiirusega. kui tahad läbida rohkem, vajad rohkem akut - täpselt nii lihtne see ongi.
iseenesest pole ju mingi teab mis suur probleem kinnitada mingi tõuksi külge kasvõi 20kg jagu akut ja sõita läbi 60/80/100km (oleneb kiirusest, sinu kaalust, kogu ahela efekiitvusest, tuulesuunast jne). aga ükski tootja ilmselt väga sellise kasutusreziimiga ostjate ligi tõmbamisele ei keskendu sest noh... ära võta isiklikult aga enamus inimesi arvatavasti väga ei soovi sõita päevas ~60km tõuksiga ringi eriti veel järjest (ehk vahepeal laadimata)
kui realistlikumalt rääkida siis soovitaks sulle neid "elektriharley" tüüpi asju, kus saab peal istuda ning all on väheke suuremad/laiemad rattad. st. kui tahad justnimelt mööda kergliiklusteid kulgeda siis selline asi on ilmselt suurim lubatud sõiduk seal. sinna mahub ka päris palju akut paigaldama, tuuletakistus on mõnevõrra väiksem ja vast ei värista nii läbi ka. samuti peaks vastupidavus olema palju parem
"Mida rohkem aku tühjeneb seda lahjemaks kiiruslikult ja jõult sõit muutub" sellise jutu peale tekib paratamatult vajadus küsida, et kas sa põhimõtteliselt ikka saad aru kuidas need elektrisõidukid toimivad, ja eriti et kuidas see akutsükkel seal taustal käib? peaks ju olema üsna loogiline, et aku tühjenedes ning paki pinge kukkudes ongi kiirus lahjem ja jõudu vähem? mida kehvematest elementidest aku, mida kehvem elektroonika...seda kehvem ka see lõpptulemus aga nii või naa sõidad tühja akuga väiksema "oomphiga" kui täis akuga.
ning need praegused nö. jahedad ilmad (reaalselt umbes +5 juba siiski) ei põhjusta kohe kindlasti aku kiiremat tühjenemist. liitiumaku optimaalne töötemperatuur on kuskil 15-35c ja pannes sellisele akupakile püsikoormuse peale (ehk tõuksiga pikalt sõitmine) siis ma olen täiesti kindel, et paki sees tõusebki see temperatuur vähemalt üle 10c üsna kiiresti, pikema vahemaa peale kindlasti rohkemgi.
kui mõni tootja on määranud oma softis ECO reziimi max kiiruseks 15 (või mis iganes muu) siis nähtavasti tuleneb see kiirus akuelemendist võetavast voolust. on see siis a'la 2c, 5c või mis iganes. kui sina keerad nüüd oma "tarkusega" selle ECO reziimi 20 peale ja suurendad aku tühjaks laadimise voolu näiteks 5c asemel 8c juurde siis see lihtsalt ei ole enam ECO reziim kuna 1) läbisõit tuleb väiksem 2) akud kestavad vähem
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
14.04.2022 00:54:07
|
|
|
Elektriharleyd käe otsas 5. korrusele ei tassi igapäevaselt. Tal vist on pigem see teema, et vabal ajal kruisib niisama linna läheduses ringi, võibolla veel mingi hobi lisaks (pildistab, lennutab drooni, püüab kala), sellest see 60+km soov. Võivad olla vahepeatused, aga laadida ei saa.
Kui EMOVE või Inmotion'i hinna juures on kaal ja läbisõit välja toodud ja ülevaadetes ka seda kinnitatakse, siis võiks ju uskuda, et mahuvad füüsikaseaduste sisse. Külm ilm ja suur ülekaal toovad loomulikult autonoomsuse allapoole, aga kui ta sinna 75kg kanti jääb ja suvel soojaga sõidab, pole ju probleemi. Kumba osta? Mõlemad!
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
14.04.2022 06:22:50
|
|
|
ei absoluutselt, seda ei vea ilmselgelt kuskile. lihtsalt point oli selles, et sinna juba annab panna rohkem akut peale ning eks sõita on sellisega ka mugavam.
aga noh, esiteks sellised julged väited tootjate poolt "up to 80 km of autonomy" minu kogemuse põhjal tavaliselt tähendavad vaid seda, et tuttuue tootega, mingites üliideaalsetes tingimustes ja allamäge on võibolla võimalik hea õnne korral sõita ära umbes 75km. reaalses elus tähendab see ilmselt pigem 50km max, ja seda KINDLASTI mitte gaas põhjas vuramise juures, vaid ikka mingisuguses megaeco modes ehk mitte üle 20kmh.
teiseks, ega 24kg asja ei vea ka tegelikult mugavalt väga kuskile. igapäevaselt teisele korrusele käe otsas võid ehk veel vedada...aga igapäevaselt 5ndale üles-alla? no ma ei tea, 12kg'st jalgratast oli juba suht ebamugav tassida 4ndale korrusele käe otsas...ja ma ei teinud seda kunagi igapäevaselt. 24kg on ikka raske pomm! teine asi oleks kui saad kolaka jätta kuhugi downstairs ning võtta näiteks 10kilose aku 5ndale korrusele kaasa, et laadida ning vältida selle pihta panekut
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
14.04.2022 08:41:22
|
|
|
| Mina ka sõidaks heameelega rohkem kui ~50 km mis mu tõuks minu kaalu ja sõidustiili juures hetkel lubab. Mõtlen päris tõsiselt et kas hankida meistrimeeste poolt tehtud 50% suurem aku, osta päris uus tõuks mis 100 km maha sõidaks, või minna üldse EUC peale üle.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
14.04.2022 11:43:14
|
|
|
Mul selline kiiks, et hoian custom akupakkidest eemale, eriti 21700 elementidest. Vähemalt niikaua kui laadimispunkt jääb eluruumidega sama katuse alla. Ja vahet pole kui kõva spets akupaki kokku on ladunud.
Järjest rohkem tekib linna peale erinevaid tõukse ja üha populaarsemaks muutub kahekesi tõuksi seljas kõõlumine. Aga eile õnnestus näha Ihaste sillalt vähemalt 50ga alla kihutavat power scooterit kus juhi ees seisis vaevu lenksuni ulatuv laps. Juhil endal oli peas moto kiiver, lapsel talvemüts või siis algeline koorikkiiver, sellisel kiirusel ei saanud täpselt aru. Mingi takistuse või äkkpidurduse korral jääks see vaene laps lenksu ja 100 kilose mehemüraka vahele. Ei mõista millega need inimesed mõtlevad. Olen ka ise oma lapsega korra kahekesi tõuksil sõitnud kõrvalises kohas kilt sinna ja tagasi, aga kiirus on jäänud alla 20 km/h ja ka siis ei tunne ennast kindlalt
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
15.04.2022 09:57:02
|
|
|
| hobihall kirjutas: |
| Mul selline kiiks, et hoian custom akupakkidest eemale, eriti 21700 elementidest. Vähemalt niikaua kui laadimispunkt jääb eluruumidega sama katuse alla. Ja vahet pole kui kõva spets akupaki kokku on ladunud. |
Mul sama. Ja Usaldan kõige rohkem enda tehtud pakke. Vähemalt neid valmispakke mida ise olen lähemalt uurinud, enamasti minu standarditele/ohutusele ei kvalifitseeru.
Põhilised vead: pole papist seibe ja seriaalühenduste purkide vahel pole lisaisolatsiooni. Protected elemendid on üldse kõik kahtlased (olematu isolatsioon).
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
15.04.2022 14:10:44
|
|
|
Siis sa ju hoiad hoopis nö. "tehase" pakkidest eemale ja usaldad vaid custom pakke
Aga mis nende 21700 elementidega on, et neist kohe nii eriti kaugele peab hoidma? Super plahvatusohtlikud? Liitiumakude laadimiseks (toas või mingis siseruumis) oleks ilmselt nagunii mõistlik hankida omale väike "seif" - või siis laadida väga kvaliteetse ja "seifi" laadijaga ja kasutada väga kvaliteetset bms'i
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
15.04.2022 16:10:26
|
|
|
Lihtsalt see loogika, et mida rohkem energiat seda suurem lõke.
Mida aeg edasi seda rohkem läbisõitu üritatakse võimalikult väikse kaaluga väiksesse kesta ära mahutada, mis omakorda tekitab probleeme stabiilsusega.
Viimase aja stiilinäide: https://www.youtube.com/watch?v=8h41p13e4TU
Disclaimer on see, et antud juhul on tegemist tootmiseelse demo mudeliga ja konkreetne aparaat läbis paar nädalat enne tulekahju kerge crashi, mis on ka videos ära näidatud.
Sellegipoolest peaks olema tegemist ühe esimese personaalse elektriliikuriga, millel on iga elemendi kohta eraldi andurid (kaasa arvatud temperatuuri andur) ja ülitark BMS mitmekordse kaitsega. Aga sellest polnud abi.
Viimased andmed viitavad et tootja vahetab tõenäoliselt LG 21700 elemendid Samsungi omade vastu välja, mille tulemusena mahutavus (ja ilmselt ka range) väheneb 20%
Ideaalis oleks tõesti hea laadida seifis. Kui aga tegemist sõidukiga, mille puhul aku eemaldamine igaks laadimiseks pole võimalik, pole midagi teha.
Reaalsus on see, et laetavate akudega aparaate tekib aina juurde ja mida suurem aku, seda suurem risk. Seetõttu olen enda laadimispunkti juurde igaks juhuks muretsenud tuleteki, vahtkustuti ja teavitusega suitsu/temperatuuri detektori
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
15.04.2022 16:19:45
|
|
|
tõsi ta on...sel põhjusel ise plaanin igasuguse "kergema" elektrisõiduki aku alati ja igal juhul teha vajadusel eemaldatavaks. no niimoodi, et seda saaks teha mitte liiga suure vaevaga.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
15.04.2022 17:51:04
|
|
|
Nii saab ainult isetehes. Valmisrattad lähevad aina rohkem nii, et aku mitteemaldatav/vahetatav. Kui ühendad korra lahti või aku läbi, siis kogu süsteem "bricks itself" ja uus ratas.
Ja kui enda ratta lahti häkid, kaevatakse sind kohtusse.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
15.04.2022 18:13:19
|
|
|
| See oli minuteada ainult Onewheel GT-ga nii ja see firma julges seda teha seepärast, et nende liikur on patenteeritud ja ostjatel pole vastavat alternatiivi. BMSi eemaldamine akust pole niikuinii igapäevane asi.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
15.04.2022 20:11:23
|
|
|
| See oli lihtsalt 1 avastus. Pakun, et enamus on juba nii. Kindlasti Bosch.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
15.04.2022 20:12:17
|
|
|
oot kes ja mille eest täpsemalt mind kohtusse kaebab kui ma midagi häkin? või õigem oleks vist küsida, et kes ja kuidas sellele jälile saab, et ma üldse midagi häkkinud olen? ma ei plaani ühtegi oma liikurmasinat kunagi "internetti" ühendama hakata.
eks ma pidasingi silmas muidugi sellist semi-isetehtud varianti, aga no need tehasekäkid ei kannata minu silmis nagunii mitte mingisugust kasutamist ega mitte mingisugust kriitikat. ja mingit liiga "patenteeritud" elektritõuski ka endale nagunii ei ostaks. aga kui ka mõni selline end brickib, eks siis tuleb kontroller ja aku minema visata ning asendada millegi mõistlikuga lihtsalt. mootor ei saa end brickida, hunnik rauda ehk raam samuti mitte
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
16.04.2022 06:55:23
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
et kes ja kuidas sellele jälile saab, et ma üldse midagi häkkinud olen? |
Et kui jälile ei saada, siis võib seadust rikkuda?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
16.04.2022 07:19:46
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Wiltz kirjutas: |
et kes ja kuidas sellele jälile saab, et ma üldse midagi häkkinud olen? |
Et kui jälile ei saada, siis võib seadust rikkuda? |
USAs kus right to repairi veel pole, võid jah seadust rikkuda. Euroopas kisu endale ostetud toodet lahti nii palju kui tahad.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.04.2022 15:07:17
|
|
|
dvdrw, see oli tõsine küsimus või trollid niisama? ausõna ei saanud praegu aru
kui ma ostan omale mingi eseme, siis jah, ma võin sellega teha mida iganes ma tahan, ümber ehitada, paremaks ehitada, halvemaks ehitada, osadeks lahti võtta või sisse istuda. kõiksugused "seadused", mis midagi muud ütlevad või kunagi ütlema hakkavad, võivad vastavad imbetsillid omale aga nii suure pauguga sisse istuda, et kurgust pritsib punast välja! ei taha kuulda ka kunagi millestki vastupidisest ega ühtegi argumenti selles osas.
ja ärme hakka rääkima sellest, et intellektuaalne omand ja mida iganes. see kui enda tarbeks midagi muudan eseme juures, mis KUULUB SEADUSLIKULT MULLE, ei riku mitte kuidagi mingit intellektuaali. ma ei räägi siin sellest, et võtan midagi, muudan seda ning siis hakkan oma nime alt nö. maha tehtud tootena hulgi edasi müüma. see on täiesti teine teema ja ei puutu absoluutselt asjasse.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
16.04.2022 15:46:29
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
dvdrw, see oli tõsine küsimus või trollid niisama? ausõna ei saanud praegu aru
kui ma ostan omale mingi eseme, siis jah, ma võin sellega teha mida iganes ma tahan, ümber ehitada, paremaks ehitada, halvemaks ehitada, osadeks lahti võtta või sisse istuda... |
Nope. Näiteks isikliku sõiduautoga ei tohi Eestis nii teha (juppideks müüa vms).
Nende tõukside onewheelide, modimisega on vist tegelikult praegu selline hall ala. Louis üritab ka alles aru saada.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
16.04.2022 16:02:10
|
|
|
Milline seadus keelab mul salongist tutikat autot osta, seda arvele võtmata omale garaazi vedada ja siis juppideks kiskuda?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
16.04.2022 16:29:39
|
|
|
| Nad üritavad rõhuda sellele, et auto või tõuks ise on küll sinu oma, aga tarkvara mis seal on, on tootja oma ja sul on ainult kasutamise õigus.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.04.2022 22:58:32
|
|
|
teoorias on see kõik äge ja tore fantaseerida. praktikas, tahaks näha kes ja millal mind tõuksile teistsuguse aku külge aretamise eest kohtusse kaebab muidugi arvestades millises päev päevalt utoopilisemaks muutuvas maailmas me elame siis ega jah otseselt imestada ei saa kui varsti midagi sellist ka üritama hakatakse. sealt kaebaja jaoks positiivse otsuse saamine on muidugi siiski veel natuke teine teema ning lõppkokkuvõttes - mind konkreetselt ei huvitaks. rikuksin sellist "seadust" suurima heameelega edasi kasvõi oma elu lõpuni või vangi minekuni.
idee poolest vist on alati ka olnud nii, et "omaalgatuslikult" ei tohi näiteks arvuti riistvara kasutada ühelgi teisel moel kui see, mismoodi tootja on ette näinud. ehk siis teisisõnu, protsessoreid, videokaarte jne asju ei tohi overclockida. mingisugusest füüsiliselt modimisest või bioside vahetamistest rääkimata. kas keegi on KUNAGI päriselt läinud ja öelnud kellelegi või küsinud "aga sõber sa ju rikud praegu seadust, kas nii on ikk ilus"?
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
16.04.2022 23:10:29
|
|
|
Pakun, et varsti peavad ka tõuksid jms olema pidevalt onlineis, muidu on kasutuskõlbmatud.
Droonid vist on juba nii? Ja osad kompaktkaamerad, et muidu tööle ei hakka kui oled omale mingi online konto loonud ja sellega kaamera aktiveerinud.
Isetegijaid on väike murdosa võrreldes kogu klientuurist.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
17.04.2022 00:39:34
|
|
|
samas olen suht kindel, et siis tekivad kohe need tegelased, kes teevad sellised tõuksid väikse teenustasu eest offlineriks üsna keeruline tegelikult piirata sellist asja, eriti veel nii lihtsa asja puhul nagu tõuks. sisuliselt on selle liikumiseks vaja ikkagi vaid 3 lihtsat asja: mootor, aku ja kontroller. nendest kolmest 2 on nagunii pigem "lollid" tükid. ehk siis aku ja mootor. ning kolmanda saab kasvõi täie tükina vajadusel lihtsalt millegi muuga asendada.
aga nojah, eks omaette teema ole see, et kui palju reaalselt on neid inimesi/kasutajaid, kes üldse on valmis sedasi "seadust rikkuma" või siis lihtsamalt öeldes on valmis mingeid modifikatsioone tegema või kasvõi laskma kellelgi neid teha. selles mõttes võib sul täitsa õigus olla, et üks tavapärane tõuks ilmselt tõesti varsti enam ei liigu kuskile kui ta onlines ei ole.
droonid peavad olema onlines? kõik need igasugused lihtsamad/mänguasjad ja üleüldse igasuguse hinnaklassi jupid? ja mis saab siis kui tahan drooni kasutada kuskil, kus pole piisavalt levi? või näiteks kaob levi poole lennu ajal ära...asi kukub alla?
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
17.04.2022 11:47:06
|
|
|
| Tuleviku politseionu vaatab sind kõnniteel sõitmas läbi mobla liitreaalsuserakenduse ja kui oled seal punane, laseb su poole EMP.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
17.04.2022 12:47:46
|
|
|
Saksamaal vist peab tõuksil ka mingi number olema? Selle läbi saaks DIY mehi tänavaliiklusest eemal veidi hoida. Kodus/põllul/metsavahel lase millega tahad...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|