Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Samsung Galaxy S10 seeria arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 12:35:37 vasta tsitaadiga

Pikslil on pidevalt mingid kummalised raua probleemid. Eriti uuel seerial. Ja seni on hind olnud kah absurdselt kõrge vs raud mida selle eest saab.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2022 15:45:33 vasta tsitaadiga

Samsa tundub jah androidimaailmas optimaalne valik. Järgmisena võiks Huawei või Sony poole vaadata, aga neil omad kiiksud. Täishiinakatel ka ikkagi viletsamad kaamerad.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 16.01.2022 16:03:28 vasta tsitaadiga

Kas kõik töötab ok selle 12 uuendusega ? Kui ülevalt allatõmmata siis nt nüüd jooksevad nfc,gps,nett kõik ühe rea pealt,peab lappama kõvasti, mida tahad kasutada.Enne oli see laiem ja mugavam.
Sinine silmade kiip ka nii hästi ei toimi kui varasemalt.Sai ikkagi liiga vara see üleminek tehtud.Äppide teksti teravus ja kontrast ka vildakas mõne puhul.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.01.2022 17:14:25 vasta tsitaadiga

Siiani kõik töötab norm thumbs_up.gif
@S10+ 1TB

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 19:42:01 vasta tsitaadiga

Tavaline S10, pole ka veel probleeme olnud.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 13:47:41 vasta tsitaadiga

S10+
Ainuke probleem mis olen täheldanud - kodus viskas 2x wifi otsast ära nädala jooksul, kuid see ei pruugi olla seotud konkreetse uuendusega.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olava
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 14:19:35 vasta tsitaadiga

Note 10+ on video salvestamisel ja hiljem vaatamisel asunud kaadreid vahelejätma ja hüppama. Teen hiljem cache puhastamise, ehk aitab.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 18:00:35 vasta tsitaadiga

Mul küll S20+, aga peale Android 12 tulekut üks asi on küll katki. Nimelt ei saa Swedbanki äpis enam tehingut näpujäljega kinnitada, küsib Mobiil-ID pin2 koodi. Kas kellelgi veel see häda on?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 19:50:17 vasta tsitaadiga

alpha kirjutas:
Mul küll S20+, aga peale Android 12 tulekut üks asi on küll katki. Nimelt ei saa Swedbanki äpis enam tehingut näpujäljega kinnitada, küsib Mobiil-ID pin2 koodi. Kas kellelgi veel see häda on?


S10+ A12 just proovisin swedi äpis ülekannet teha. Kinnitas näpujäljega ära ilusti.

Androidi põhimenüüst swedi äpi seadetest mälu tühjaks ja uuesti seadistada?
Või oli seal äpi enda seadistuses ka mingi variant näppu sisse ja välja lülitada...
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 22:11:53 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
alpha kirjutas:
Mul küll S20+, aga peale Android 12 tulekut üks asi on küll katki. Nimelt ei saa Swedbanki äpis enam tehingut näpujäljega kinnitada, küsib Mobiil-ID pin2 koodi. Kas kellelgi veel see häda on?


S10+ A12 just proovisin swedi äpis ülekannet teha. Kinnitas näpujäljega ära ilusti.

Androidi põhimenüüst swedi äpi seadetest mälu tühjaks ja uuesti seadistada?
Või oli seal äpi enda seadistuses ka mingi variant näppu sisse ja välja lülitada...
Tnx, proovin
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 12:08:43 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ennastki huvitab. icon_biggrin.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Mobiiltelefonid/Mobiiltelefonide+varuosad/2bf4cc495b409afe74379106b7c1c062/?sort=-min_price

Ma nüüd tegin originaal S10+ kaitsekile vahetuse läbi. Ei saa öelda, et asi päris sujuvalt läks. Läksin Ülemiste Starcomi ja lasin nendel ära teha. Neil on pakkuda ainult kaitseklaasi 1 variant oli auguga sõrmejäljelugeja kohal ja teine siis Panzerglass, millel on lugeja koht natuke õhem. (mõlemad jäävad ikkagi näha ) Vahetasid ilusti ära ja ütlesid, et kui sõrmejäljelugeja ei tööta, siis tuleb uuesti sõrmejäljed sisse panna. Igal juhul kohe sõrmejäljega lahti ei saanud. Läksin koju, kustutasin sõrmejäljed ära ja .... uusi sisestada ei õnnestunudki, telefon ütleb ainult, et vajutage kõvemini ja nii jääbki. Järgmisel päeval hakkasin siis uurima ja tuleb välja, et probleem on üleüldine. Helistan siis Samsungi supporti ( see oli juba iseenesest pikk ja keeruline kogemus) Peale 20 minutit numbrite vajutamist, öeldi mulle et originaal ekraanikatteid neil pole ja helistage remondiprtnerile. Helistasing LMT-sse nemad ütlesid, et neil sellist asja pole nemad võivad kogu ekraani ära vahetada. MTTCsse ma helistama ei hakanud. Helistasin siis uuesti Starcomi. Väga lahke neiu ütles, et tuleb sõrmejäljed uuesti sisestada ja kui ei õnnestu siis tuleb restart teha. Tegingi restardi ja peale seda tõepoolest telefon võttis sõrmejäljed vastu. Olen Starcomi teenindusega rahul.
P.S Järgmine kord võtaks vast selle üliõhukese kaitsekile versiooni, millega selliseid sekeldusi ei peaks olema.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 12:38:26 vasta tsitaadiga

Klassikaline "kas te olete restardi teinud?" siis. Hea, et S10e on külje peal power nupp sõrmejäljelugeja. Kuigi seadetest pidin peale Panzerglassi paigaldamist Touch Sensitivity sisse lülitama. Muidu oleks piin kasutada. Ja tehniliselt TWRP recoverys ongi piin, kuna see sensitivity säte ei toimi enne OS bootimist. Aga see on juba omaette teema...
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2022 12:45:02 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Klassikaline "kas te olete restardi teinud?" siis. Hea, et S10e on külje peal power nupp sõrmejäljelugeja. Kuigi seadetest pidin peale Panzerglassi paigaldamist Touch Sensitivity sisse lülitama. Muidu oleks piin kasutada. Ja tehniliselt TWRP recoverys ongi piin, kuna see sensitivity säte ei toimi enne OS bootimist. Aga see on juba omaette teema...

Aga sellest oligi kasu. Tõenäoliselt kalibreerib restart sõrmejäljelugeja uuesti.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 20.01.2022 11:03:38 vasta tsitaadiga

Soomes hetkel kampania S21+ mudel 650€, meil 950€. Võimalus väljavahrtada S10+.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 18:18:03 vasta tsitaadiga

Jaanuari turvauuendus tuli:
https://doc.samsungmobile.com/SM-G975F/SEB/doc.html
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 23:07:44 vasta tsitaadiga

Täna pakuti S10 Plussile Android12 ja one UI 4, on keegi pannud ka juba?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 23:30:13 vasta tsitaadiga

sukelduja, siin on kõigil see peal juba. Muretu, anna aga hagu icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 10:59:32 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
sukelduja, siin on kõigil see peal juba. Muretu, anna aga hagu icon_smile.gif


Jep. Tuli Android 12 detsembri uuendusega (päris suur pakk mahult) paar nädalat tagasi ning umbes 150MB suurune jaanuari turvauuendusi tuli lisaks veel mõned päevad tagasi.
Ei ole probleeme märganud kummagagi.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etsipongu
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 13:16:47 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
cabbage, Mingid õiged sammud on Samsung siiski teinud. Näiteks see, et enamus mudeleid saab kolm suurt Androidi versiooni. Varem sai heal juhul ühe kui sedagi ja nende touchwiz skin oli jube bloat. Nüüd on palju lähemalt stock androidile, uuendused tulevad kiiremini ja pikemalt.
Raua poolel kahjuks jah sama roosiline olukord ei ole. Samsung ise originaalosasi ei müü minuteada ja uuematel foldidel on olnud probleeme kus bootloaderi lahtilukustamine on lõpetanud kaamera(te) töö.

Selles osas on muidugi õigus, et ega S10e sarnast eriti ei ole mis oleks parem. Ainus mis lähedale saab on ASUS-e Zenfone 8 aga ASUS on kurikuulus oma aeglaste tarkvarauuenduste poolest.
Samsungil on küll ka vahetatava akuga rugged Xcover mudelid (Xcover 5 on uusim) aga nende raud on aneemiliselt nõrk ja mitu põlvkonda maas S mudelitest.


Ma ei tea, kas see on antud kontekstis kõige olulisem, aga (NB! Ei ole hardcore telefoni kasutaja, ei mängi, ei häki) kasutuskogemus on S10 olemas, sellelt läksin S21Ultrale.
See oli ikka veidralt suur ja ebamugav ja selle lagunedes (kõrvalise abiga) tundus hullult hea mõte sellelt liikuda Iphone 12 minile. See Iphonele minek, maitseasi, mulle ei sobinud. Telefon, millel on helistamine menüüs a´la viies valik, mkmm. Läks lapsele.
Võtsin ASUS-e Zenfone 8, tahtsin väiksemat enamvähem androidi. No saab hakkama. Aga ma ei tea, võibolla sellest tulenevalt, et enne Iphone eksirännakut olid pikalt Samsungi S seeriad, siis ikkagi ei ole nagu päris see, lisaks kehvale akule. Võibolla mängib mingit rolli ka minu tahtmatus/oskamatus mingeid hulle äppe ja asju lahata. Aga näiteks fotod, pimedas või päris elus imelike värvide korral keerab asjad tuksi. Samsungil ma ei pidanud mõtlema, manuaalrežiimis asjad olid õiged. Ma ei pidanud sellele mõtlema. See oli lihtsalt näide, + see, et samsungi nutikell, mille hankisin, ei tööta ASUSega laitmatult, see oli mu enda tegemata kodutöö ja ei ole tegelikult telefoni viga.
Hetkel hakkab tunduma, et tavaline S22 võiks olla asi, mida proovida, kui välja tuleb. Postituse mõte oli võibolla see, et siin üritati lahata, et äkki ASUS või Iphone mini seeria võiks asenduseks olla variandid. Muidugi on, proovige, aga päriselt päris ei ole.
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 13:18:50 vasta tsitaadiga

Eks oleneb jah, ma vahetasin S10e iPhone 13 mini vastu ning olen väga rahul, ei taha seda suurt kobakat enam tagasi. icon_smile.gif

Ega ma olin S10e'ga ka rahul. Lihtsalt, et nende kahe vahel valides on selge, mis mulle rohkem meeldib.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2022 21:14:30 vasta tsitaadiga

Kui mõelda, et mida võtta s10e järeltulijaks, ega siis vast polegi palju valikut, kui iphone'i ei taha. Ma enda s10e vahetasin s21 ultra vastu pmst täpselt aasta aega tagasi, esimesed kaks päeva oli kuidagi väga võõras a enam väikese telefoni järgi ei igatse.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 31.01.2022 20:26:26 vasta tsitaadiga

S10 seeriaga on siis kõik, et sai viimase androidi 12 ja vahep.siis turvauuendused ?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 20:50:51 vasta tsitaadiga

hugo, Peaks olema kõik jah. Pole kindel kaua veel turvauuendusi saab. Pakun, et see aasta veel ehk. Kuskilt jäi nagu meelde, et üks aasta turvauuendusi tuleb.
2023 ja edasi peab siis vaatama custom ROM poole nagu nt LineageOS.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 31.01.2022 21:33:26 vasta tsitaadiga

S10 Lite peaks saama ühe veel, kui nad just aasta hilisemat väljatulekut ei ignoreeri ega muu s10 seeriaga ühte patta pane.
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 10:59:35 vasta tsitaadiga

S10 seerial vähemalt 4 aastat turvauuendusi jah https://news.samsung.com/global/samsung-takes-galaxy-security-to-the-next-level-by-extending-updates ehk siis 2023 veebruarini kindlasti, aga ilmselt hõredama intervalliga ka hiljem.

Nt S7 sai viimase(?) uuenduse veel 2020 septembris, 4,5 aastat peale telefoni turuletulekut ja sellel oli lubatud vist 3 aastat uuendusi, kui ei eksi https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-s7-september-2020-security-update_id128098

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 12:27:17 vasta tsitaadiga

Mul tekkis uuenduse järgselt kummaline anomaalia nii enda kui naise telefonil - aegajalt jookseb UI kokku selliselt, et puutetundlikkus toimib ainult all servas olevate nuppude ning ülemise slideriga. Kõik mis jääb sinna vahele ei toimi, s.t. puudutustele ei reageeri.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 01.02.2022 18:42:42 vasta tsitaadiga

Naine kurtis hiljuti, et tal s10 ka mingid nupud vahepeal ei tööta. Mina pole näinud.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 18:51:43 vasta tsitaadiga

Puuriit, sul ka S10?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 19:50:52 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Puuriit, sul ka S10?


S10+ nii endal kui kaasal, mõlemad käituvad sarnaselt s.t. UI paneb mingil hetkel klapid pähe ja aitab ainult restart.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2022 15:37:23 vasta tsitaadiga

Veebruari security update tuli.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2022 15:50:59 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
Veebruari security update tuli.


Väga hea. Vahepeal tekkis juba küsimus, et kui see viimane aasta on ainult turvauuendusi jäänud, kas lükatakse kvartaalse uuenduste tsükli peale...
Samsungi kodukal siiski on S10 seeria veel märgitud igakuise tsükli peale.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2022 19:02:17 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
Veebruari security update tuli.

mida need annavad, või milleks need vajalikud on? icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.02.2022 19:10:36 vasta tsitaadiga

Et keegi su telefoni ei häkiks.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2022 19:41:10 vasta tsitaadiga

Androidile ju viiruseid ei pidand olema icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.02.2022 19:43:25 vasta tsitaadiga

Väike googeldamine
tsitaat:
5 mobile security threats you can protect yourself from
Madware and spyware. Madware is short for mobile adware. ...
Viruses and Trojans. Viruses and Trojans can also attack your mobile devices. ...
Drive-by downloads. ...
Browser exploits. ...
Phishing and grayware apps.

The 9 Most Common Security Threats to Mobile Devices in 2021
Social Engineering.
Data Leakage via Malicious Apps.
Unsecured Public WiFi.
End-to-End Encryption Gaps.
Internet of Things (IoT) Devices.
Spyware.
Poor Password Habits.
Lost or Stolen Mobile Devices.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 09:33:09 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Androidile ju viiruseid ei pidand olema icon_rolleyes.gif


On viirused, on turvaaugud. Ei tea ühtegi platvormi mis neist täiesti vaba oleks.

Näiteks veebruari uuendus parandas järgmised turvanõrkused:
tsitaat:
Patch Details [New CVE Fixes]
Google patches include patches up to Android Security Bulletin – February 2022 package. The Bulletin (February 2022) contains the following CVE items:

Critical
CVE-2021-30285, CVE-2021-39675

High
CVE-2021-30353, CVE-2021-39633, CVE-2021-30301, CVE-2021-30287, CVE-2021-30311, CVE-2021-30308, CVE-2021-30307, CVE-2021-30300, CVE-2021-31346, CVE-2021-31889, CVE-2021-31890, CVE-2021-31345, CVE-2021-40148, CVE-2021-0959, CVE-2021-39619, CVE-2021-39662, CVE-2021-39663, CVE-2021-39676, CVE-2021-39664, CVE-2020-13112, CVE-2020-13113, CVE-2021-39665, CVE-2021-39666, CVE-2021-39668, CVE-2021-39669, CVE-2021-39671, CVE-2021-39674, CVE-2021-41990, CVE-2021-41991

Moderate
CVE-2021-0981, CVE-2021-0984, CVE-2021-0979, CVE-2021-0982, CVE-2021-0986, CVE-2021-0993, CVE-2021-0976, CVE-2021-0977, CVE-2021-0999, CVE-2021-1017, CVE-2021-0997, CVE-2021-1006, CVE-2021-1004, CVE-2021-0995, CVE-2021-0922

Already included in previous updates
CVE-2021-39634, CVE-2021-1049, CVE-2021-30319, CVE-2021-0706, CVE-2021-1010


Kui huvi on võid CVE numbri järgi (näiteks: CVE-2021-30285) googeldada, milles konkreetne turvanõrkus väljendub.

Väga üldistades võiks öelda, et nende turvauuenduste pidev saamine ja installimine on nagu korraliku luku omamine koduuksel - see aitab keskpärase varga vastu (mõistlikult käitudes ei ohusta sind tuntud ja lihtsalt kasutatavad turvaaugud), kuid kindlasti ei vabasta mõistlikust käitumisest ja kuulikindlaks ka ei tee (ehk siis sul võib olla parim lukk, kuid kui ust kodust lahkudes ei lukusta ja võõrastele suvaliselt avad (=suvalisest allikast igasugu jama telefoni tõmbad) siis pole heast lukust üksi tolku).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 09:52:02 vasta tsitaadiga

Kes on need inimesed kes telefoni suva asju suva kohtadest tõmbavad?

Mu telefon pole vist mitu aastat nüüd ühtegi uuendust saanud ja kõik toimib

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 10:08:05 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Kes on need inimesed kes telefoni suva asju suva kohtadest tõmbavad?

Mu telefon pole vist mitu aastat nüüd ühtegi uuendust saanud ja kõik toimib


Need inimesed seal...

Uuendused ei taga turvalisust.
Uuenduste puudumine ei taga ohtu, kuid suurendab ohtu, tehes telefoni tänu tuntud ja lihtsasti kasutatavatele turvaaukudele lihtsamaks sihtmärgiks.
See on lihtsalt üks täiendav kiht turvalisust lisaks mõistlikule käitumisele ning kindlasti on mõistlik käitumine neist kahest olulisem.

Turvavöö ei garanteeri avariis ellujäämist ja kindlasti leidub ka inimesi kes on elu aeg turvavööta sõitnud ning nendega pole midagi juhtunud.
Samas tean sõpra, kes korra on turvavööta vastu puud sõitnud (pääses õnneks vaid tugeva põrutusega) kuid edaspidi oli ta esimene kes autosse istudes turvavöö peale pani.
Enamikuga siiski midagi ei juhtu... On siis tegelikult mõttetu kasutada?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 10:16:31 vasta tsitaadiga

Jep. Uuendused on abiks aga kui kasutaja installib vahva flashlight äppi play poest mis hiljem osutub trooja hobuseks, siis on sellest vähe kasu, et tal viimane turvauuendus peal oli, sest ta andis äppile ise kõik õigused.
Kõik algab ikkagi tihendist. Uuendused jms on lisakaitse.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 10:17:17 vasta tsitaadiga

No ei tasu ka telefoni minema visata ja paanitseda kui uuendusi ei ole. 99% kasutajatel suva nendest uuendustest nagunii
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 10:22:40 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
No ei tasu ka telefoni minema visata ja paanitseda kui uuendusi ei ole. 99% kasutajatel suva nendest uuendustest nagunii


Minema visata kindlasti ei tasu - pole "roheline" lähenemine icon_smile.gif
Uuendused lõppevad S seeria puhul 4a pärast mudeli turule tulekut (kuni S10 seeria) ja uuematel (S20 ja edasi) isegi 5a peale turule tulekut - selleks ajaks on aku läbi ja piisavalt palju uuemaid mudeleid peale tulnud, et nii ehk naa tahaks vahetust.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 10:55:07 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
No ei tasu ka telefoni minema visata ja paanitseda kui uuendusi ei ole. 99% kasutajatel suva nendest uuendustest nagunii
Seni on suva, kui ükskord jälle Delfisse tuleb nakatunud reklaam, mis kenasti masinaid ära ussitab. Eriti kui veel idanaaber praegu podiseb, siis igasugused uuendused tasub igaljuhul ära teha, kui sealtpoolt peaks jälle mingi pasarahe tulema. Et ei oleks igivana log4j või polkit kusagil ripakil.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.02.2022 10:59:27 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 11:56:06 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
No ei tasu ka telefoni minema visata ja paanitseda kui uuendusi ei ole. 99% kasutajatel suva nendest uuendustest nagunii


Kui sul nii suva on, siis ei ole mõtet higistada üldse. Las inimesed uuendavad/ei uuenda kui soovivad. Las inimesed installivad igast äppe ja teevad oma telefoniga, mida tahavad :]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 13:00:20 vasta tsitaadiga

Pigem võivad ettevaatlikuks muuta tootjate tahtlikud softi ebaoptimeerimised, et seni rahulolevaid masse uut rauda ostma suunata. Neid näiteid on lähiajaloost küll ja küll. "Ära torgi toimivat asja" on ikka veel asjakohane ütlus. Mõnikord teeb karuteene just selle "4 aastat OS uuendusi!" loosungi raames peale surutav viimane OS, mida vana seade tegelikult korralikult välja ei vea.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 13:46:42 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Pigem võivad ettevaatlikuks muuta tootjate tahtlikud softi ebaoptimeerimised, et seni rahulolevaid masse uut rauda ostma suunata. Neid näiteid on lähiajaloost küll ja küll. "Ära torgi toimivat asja" on ikka veel asjakohane ütlus. Mõnikord teeb karuteene just selle "4 aastat OS uuendusi!" loosungi raames peale surutav viimane OS, mida vana seade tegelikult korralikult välja ei vea.


On kogetud, kuid vähemalt Samsungi tuleb siinkohal tunnustada edusammude eest:
- S5 oli täielik õudus viimase ametliku uuendusega, mina ei suutnud kasutada
- S7 EDGE kannatas viimase uuendusega kasutada, kuid uimasus oli tuntav, kohati häiriv
- S10+ sai aasta alguses oma viimase ametliku suure Androidiuuenduse (12 peale, edasi veel aasta ainult turvauuendusi) ning ma ütleks, et tundub isegi kriipsu kiiremini reageerivat kui varem Android 11ga

Mulle tundub, et Samsung on aru saanud - kui tahad küsida õuna-lähedast hinda telefoni eest siis pead pakkuma ka õuna-lähedast tuge, muidu pettunud kasutaja ostabki õuna.

Ma olen küll vaheldumisi Samsungi ja Sony vahet käinud, kui viimane kogemus kehv oli.
Varasemate Sonyde eelis Samsungi ees oli, et custom kiht default Androidi peal oli Sony puhul oluliselt õhem mistõttu ka aeglaseks jäämist Sony puhul oli vähem.
Praeguseks tundub, et ka Samsung on aru saanud, et paks custom kiht pigem peletab klienti ja selle "kaal" pole enam tuntav tavakasutuses (näiteks igasugu Samsungi oma rakenduste osas saad algse seadistuse puhul valida, mida installitakse ja mida mitte, ei pea kõige risuga leppima või mõistatama kuidas seda kõige lihtsamalt eemaldada saaks).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 15:06:47 vasta tsitaadiga

Viimane ebameeldiv kogemus oli Samsungi enda Notes rakenduse uuendamisest, mis muutus lightweight märkmete tegemise rakendusest mingiks õudsaks, ma ei tea, mis krdi raamatu kirjutamise softiks ja tahtis kõiki varasemaid millekski muuks konvertida. Siiamaani halvatud, kuna konvertimata kasutada ei saa ja tegelikult ma loodan veel kunagi downgrade'i võimaluse otsimiseks aega leida.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 15:18:31 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Viimane ebameeldiv kogemus oli Samsungi enda Notes rakenduse uuendamisest, mis muutus lightweight märkmete tegemise rakendusest mingiks õudsaks, ma ei tea, mis krdi raamatu kirjutamise softiks ja tahtis kõiki varasemaid millekski muuks konvertida. Siiamaani halvatud, kuna konvertimata kasutada ei saa ja tegelikult ma loodan veel kunagi downgrade'i võimaluse otsimiseks aega leida.


Notes asemel ma olen eelistanud Google Keep'i, kuna platvormisõltumatu ja hea lihtne pereliikmetega jagada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 15:55:13 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Pigem võivad ettevaatlikuks muuta tootjate tahtlikud softi ebaoptimeerimised, et seni rahulolevaid masse uut rauda ostma suunata. Neid näiteid on lähiajaloost küll ja küll. "Ära torgi toimivat asja" on ikka veel asjakohane ütlus. Mõnikord teeb karuteene just selle "4 aastat OS uuendusi!" loosungi raames peale surutav viimane OS, mida vana seade tegelikult korralikult välja ei vea.


Planned obsolescence on ajuvaba, jah. Peaks kriminaalne olema, ent eks OS-i tootjad pigem ei taha oma koodi ka jagada, jne.

Märkmete jaoks olen ise Colornote-i kasutanud.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2022 18:46:08 vasta tsitaadiga

Mul on Notes vaikimisi olemas, olen seda S2-st alates Samsungi telefonidel kasutanud, midagi seal sünkida kuskile vaja pole - vahel vaja lihtsalt kiirelt midagi üles märkida ja hiljem ära kustutada. Lihtsalt keerati hoiatamata pekki. Seepärast on mul ka autoupdate kõikidel seadmetel võimaluse korral väljas ja ma ei uuenda näiteks reisul vms mitte kunagi ühtki seadet.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  Samsung Galaxy S10 seeria arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.