Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kõlari kaablite valmistamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
cummel
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.06.2009




sõnum 02.02.2022 09:14:27 Kõlari kaablite valmistamine vasta tsitaadiga

Tere! Oskab keegi suunata, kus oleks võimalik kõlarite kaablite ühendused normaalseks teha, hetkeseis fotol.

https://www.upload.ee/image/13850989/8EEA5EBE-DBF4-4AD2-9F10-922EE18CC19E_1_102_o.jpeg
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.02.2022 09:48:14 vasta tsitaadiga

Mis praegu viga on? Välimus ei meeldi?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 09:49:30 vasta tsitaadiga

äkki siis juba selgitad ka, et mis see normaalseks tegemine täpsemalt tähendab? või mis seal sinu arvates valesti või halvasti on?
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cummel
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.06.2009




sõnum 02.02.2022 09:55:05 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
äkki siis juba selgitad ka, et mis see normaalseks tegemine täpsemalt tähendab? või mis seal sinu arvates valesti või halvasti on?


No tahaks, et see isolatsiooni osa läheks otse liitmikusse.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 09:58:12 vasta tsitaadiga

Julgen oletada, et see jäme osa ei mahu liitmikusse, isegi parema tahtmise juures mitte.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cummel
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.06.2009




sõnum 02.02.2022 10:27:09 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Julgen oletada, et see jäme osa ei mahu liitmikusse, isegi parema tahtmise juures mitte.


Mingit kõri ei kannata peale panna, et oleks natuke viisakam?
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 10:46:44 vasta tsitaadiga

See valge isolatsioon (koos metallsukaga) mõne sentimeetri ulatuses soovitavalt ühes tükis ära võtta (ühest küljest pikuti lõhki seega), sooned lühemaks lõigata ja uuesti ühendada, valge isolatsioon uuesti tagasi panna. Siis sinna otsa veel midagi, kasvõi seesama sinine "asi" (termokahanev või misiganes see seal siis on), metallsukk vms. Või annab seda metallsukka eelnevalt piisavalt kokku lükata, tahapoole, et siis hiljem (peale valge isolatsiooni tagasiasetamist) uuesti tagasi sikutada? Niimoodi läheb kaabel küll jah lühemaks.

Kui niisama midagi sinna soonte ümber võruda, et jämedam oleks, ei jää vast ilus ümar, pealmine kate peaks siis piisavalt jäik olema.

Midagi säherdust varianti mõtled? Kuigi mina ei saa probleemist aru, seal seina nurgas ei näe ju seda nagunii mitte keegi.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 02.02.2022 12:31:44 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et seal on siiski kaks pistikut ülestikku, punane ja must (kokku neli). Seega ei anna seal ka parima tahtmise juures midagi muuta.
Enamgi veel, sooned võiksid isegi veel pikemad olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 13:07:08 vasta tsitaadiga

Seal on jah 4 banaani, aga hea tahtmise korral natukene ilusamaks vast ikka saaks. Kui tõesti väga-väga tahta.

Zuumbox kirjutas:
Enamgi veel, sooned võiksid isegi veel pikemad olla.

Nii see tavaliselt käibki. Aga kui juba lühikeste otse korral õnnestus soonte isolatsiooni kahjustada, mis siis veel pikemate soonte korral saaks.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.02.2022 13:16:32 vasta tsitaadiga

Pane termokahanev rüü nii peale nagu siin:
Spoiler Spoiler Spoiler


Saab ka harukarbi vahele panna.
Spoiler Spoiler Spoiler

Pildil on muidugi robustne asi, mõeldud märjas keskkonnas voolujuhtmete jaoks, aga näiteks 3D-printeriga on võimalik viisakama välimusega asju teha. Müügis pole kõlarijuhtmetele käivaid näinud, on valmis kaablitele külge sulatatud.
Kui mõõtmed saadad, siis võin pulli pärast ja natukese raha eest proovida midagi joonestada ja printida.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 15:06:25 vasta tsitaadiga

liimiga termokahanevat saab oomikast.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 15:39:56 vasta tsitaadiga

njah...eks seda paari sentimeetrit suure hädaga saab tõesti kuidagimoodi nö. ilustada teoorias. kuid lõppude lõpuks on seal siiski kaheks eraldi "pulgaks" jagunev jäme kaabel
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trebla
Kreisi kasutaja
trebla

liitunud: 07.12.2002




sõnum 02.02.2022 19:33:25 vasta tsitaadiga

Ma alustaks sealt
_________________
Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Telex
HV kasutaja
Telex

liitunud: 06.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2022 20:01:57 vasta tsitaadiga

Mul ka küsimus kõlari kaabli kohta. Kui kõlaritel on sellised klemmid, kuhu kaabel lihtsalt vahele pistetakse, siis kas sinna on mõttekas kiuline vask kaabel torgata nii nagu ta on või oleks mõistlik kaabli ots üle tinutada, et kiud ilusti koos püsiks? Või vahet ei ole? Kui mingi vahe peaks olema, siis on see tõenäoliselt vaid teoreetiline ja kõrvaga seda vahet nagunii ei kuuleks, aga äkki on olemas mingi mõjuv põhjus, et üht või teist varianti eelistada icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.02.2022 20:30:23 vasta tsitaadiga

Telex kirjutas:
Mul ka küsimus kõlari kaabli kohta. Kui kõlaritel on sellised klemmid, kuhu kaabel lihtsalt vahele pistetakse, siis kas sinna on mõttekas kiuline vask kaabel torgata nii nagu ta on või oleks mõistlik kaabli ots üle tinutada, et kiud ilusti koos püsiks? Või vahet ei ole? Kui mingi vahe peaks olema, siis on see tõenäoliselt vaid teoreetiline ja kõrvaga seda vahet nagunii ei kuuleks, aga äkki on olemas mingi mõjuv põhjus, et üht või teist varianti eelistada icon_rolleyes.gif
tina ära sinna pane, kontaktpind väheneb, tulemus on halvem.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.02.2022 20:50:28 vasta tsitaadiga

Keera kiud näpuvahel kokku ja pista klemmi alla.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2022 01:38:14 vasta tsitaadiga

algsele küsijale..."tahaks, et see isolatsiooni osa läheks otse liitmikusse" - vastuseks, see on võimatu ja saavutamatu eesmärk. kui tahad, et kogu kaablit ümbritsev iso läheks otse plugi sisse siis pead ostma uued kaablid, kus on mõlemad sooned eraldi. või siis teisest küljest, isolatsiooniosa lähebki sul otse plugi sisse, lihtsalt kahte erinevasse plugi ei saa kuidagi minna see "ühine" soonte katteisolatsioon. aga selle asja ainuke eesmärk on ka kaablipaari üksikute isolatsioonide kaitse mehaaniliste vigastuste eest. seal võimendi taga selle 1 cm jooksu peal on igasugused mehaanilised vigastused 110% välistatud.

kui tõesti seal on vaja lihtsalt ilustamise pärast midagi ehitada siis eks jah termokahanevat võib sinna peale mäkerdada, kuigi sellest pole mingit kasu ja mumeelest ei tee see ka midagi ilusamaks. järgmine variant on tõesti juba 3d prinditud spetsiaalne ja millimeetri pealt täpse kujuga Y jagur


Telex, kui sul on mingisugused asjalikumad kõlarid siis tasub isegi kaaluda sellise terminali välja vahetamist. Tavalisema consumer grade odavama otsa kõlari/võimendi puhul muidugi mitte. Sel juhul tee nii, et puhastad ära värske jupi kõlarikaabli isolatsioonist, vana ja räsitud osa lõikad maha. Puhastad hästi lühikese osa (mitte üle 10mm) ning peale puhastamist EI KEERA ega näperda neid välja puhastatud kiudusid mitte kuidagi, vaid lihtsalt asetad selle puhastatud kaabli otsa sinna klemmi sisse ning pigistad näpuga pingutades tabi peale. See ajab pundi klemmi vahel natuke rohkem laiali ning vedrupinge jääb enamvähem ühtlaselt kaablit seal vahel hoidma. Midagi paremat selle lahenduse puhul saavutada väga ei anna

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2022 10:32:53 vasta tsitaadiga

Telex kirjutas:
või oleks mõistlik kaabli ots üle tinutada, et kiud ilusti koos püsiks?

Tinutada nüüd kindlasti ei tohiks. Kui aga tõesti tahad, et kiud ilusasti koos püsiks, siis on võimalik sina otsa otsahülss torgata ja korralikult spetstangidega kinni pressida.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2022 11:37:32 vasta tsitaadiga

Kas ainult mulle tundub või on see trolliteema? Kui pilt oleks mingi muu nurga alt siis ei saaks sellist küsimustki tekkida et tõmbaks mingi rüüsi peale kuni pistikuni. Siis juba pükse vaja või hoopis 230V pistik, vahe peaks klappima.

Aga selle vedruklemmi kohta, kui siis tina, see hülss on nii jäik et jääb umbes kahe punktina kandma ehk voolutihedus ja termoelektriline efekt ja misveel on sel puhul kõige suuremad. Bassiga võib lausa kuuldav olla kui vibratsioon neid punkte nihutada proovib. Pigem lihtsalt haljaks ja kui vahel siis veel sakutada et kõik kiud oma koha leiaks.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cummel
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.06.2009




sõnum 09.02.2022 19:33:21 vasta tsitaadiga

Lõpplahendus on siis siin: https://www.upload.ee/image/13873448/63784810-D37E-496A-BC61-60640280798A_1_102_o.jpeg
Lasin teha, maksma läks 35€.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 09:18:08 vasta tsitaadiga

cummel kirjutas:
Lõpplahendus on siis siin: https://www.upload.ee/image/13873448/63784810-D37E-496A-BC61-60640280798A_1_102_o.jpeg
Lasin teha, maksma läks 35€.

Päris ilus ja hästi tehtud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2022 22:58:59 vasta tsitaadiga

cummel kirjutas:
Lõpplahendus on siis siin: https://www.upload.ee/image/13873448/63784810-D37E-496A-BC61-60640280798A_1_102_o.jpeg
Lasin teha, maksma läks 35€.

sportlik huvi - mis kena Dynaudio seadmega on tegu? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.04.2022 23:06:58 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
cummel kirjutas:
Lõpplahendus on siis siin: https://www.upload.ee/image/13873448/63784810-D37E-496A-BC61-60640280798A_1_102_o.jpeg
Lasin teha, maksma läks 35€.

sportlik huvi - mis kena Dynaudio seadmega on tegu? icon_biggrin.gif

Midagi sellist vast:
https://www.dynavoice.se/en/artiklar/ca802bt.html

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2022 17:05:33 vasta tsitaadiga

Tundub tõesti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2022 14:51:20 vasta tsitaadiga

Oleks ka lähiajal kõlarite kaableid vaja. Kas lasta teha või osta valmistooted?
Saan aru, et kuskilt maalt ei ole väga mõtet rohkem maksta, tahaks mingeid mõistlikke bang for buck variante...
Selle tootja banana-plug-id pidid olema bang for buck, ent hetkel ei müü nad enam: https://www.amazon.co.uk/dp/B00169BIF0/

Sama müüja müüb ka hea reitinguga valmiskaablit: https://www.amazon.co.uk/GearIT-Premium-Braided-Speaker-Plated-Black/dp/B0716LHP4N (samas mul vajalik 3M on otsas).

& küsimus ka AWG osas. Kas "mine tuimalt 14AWG" peale soovitus pädeb? https://www.avforums.com/threads/dali-help-please-zensor-oberon-or-opticon.2407587/#post-30282061
Või on kalkulaator pädevam?
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2022 17:45:26 vasta tsitaadiga

Kui ussiõli pole oluline siis suvaline kiuline kaabel, lühemad alates 1.5mm2 ja keskpärased alates 4mm2. Kui võtta 1% kõlari takistusest siis ei saa väga eksida.
Pika liiniga seda raske saavutada siis peaks võimendi väljundtakistust vaatama kui võimalik spekist välja lugeda, et kui madalaks on mõtet minna.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2022 18:00:25 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et optimaalne oleks puhvriga võtta 3m pikkused kaablid.

Ussiõli pole oluline, naersin juba täna piisavalt 18k€ maksvate kaablite üle.
Samas suvalistel on ilmselt jootmine p#sk ja ei pruugi kestagi. Siuksed bang for buck variandid tunduvad kõik läbimüüdud olevat hetkel :/
Aga saan aru, et peaks tulema mõne aja jooksul tagasi jälle.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 19.05.2022 18:27:10 vasta tsitaadiga

Kui "päng-for-bukk" oluline on siis milleks need "banaanid"?
Korralikult "posti" kinni kruvitud kaabel, peaks olema palju kindlam.
(Mingid puristid üritavad erinevate seadmete vahel lausa otsejootmisi teha.)

PS. Ussiõlikaablid peavadki kallid olema, muidu hakkavad kõik kasutama ja ussid saavad otsa, mis omakorda võib põhjustada ökokatastroofi icon_cool.gif

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 05:47:47 vasta tsitaadiga

eks banaanide point ole peamiselt jah vaid lihtsam lahti-kinni protsess, + võibolla natuke ilusam väljenägemine...viimane siis kõigi nende jaoks, kes igapäevaselt käivad oma kõlariühendusi vahtimas kuskil masinate taga icon_biggrin.gif

mina olen vist ka üks neist puristidest, kellel on otsejoode. küll ainult kõlari pool ja rohkem sel põhjusel, et mul on ise rehkendatud, valmistatud filrid eraldi väljaspool kõlarikasti - vajadusel lihtsam mõnda komponendi muuta või erinevaid testida. kui rääkida kaablitest ja ühendustest ning sellisest värgist siis reegline on mõistlikum esmalt üle vaadata ning vajadusel ka välja vahetada nii mõnedgi jupid ning ühendused mõne suvalise kõlaripaari juures (jah, suvalise kõlaripaari alla käivad tihtipeale täitsa vabalt ka igasugused 500 paar asjad või kallimgi kaup).
ei ole ilmselt eriti mõtet osta poolenisti puhtast kullast banana plug'e ja huippukaableid kui kõlari sees jooksevad mingid 0.75mm niidid elementide juurde ning ühendatud on klemmidele logisevate/värisevate plekist "kiirühendustega".

kõige parem pängforpakk on ikka ja endiselt jupp mingit vasest 2.5mm kaablit ja ei mingeid banaane. kui on tihti lahti, ümber ja tagasi ühendamist siis muidugi natuke teine lugu

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 10:49:41 vasta tsitaadiga

Need ei olegi siis bängforbakk? https://moataudio.ee/et/kolarikaablid/111-ansuz-signalz-x-interconnect.html#/38-pikkus-4m
Ei tea, kas nad pimeteste koraldavad? icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 11:18:50 vasta tsitaadiga

Kõlarijuhe on umbes kõige vähem helipilti mõjutav komponent üldse, ka kallis süsteemis. Algmaterjal-dac-võimendus-kõlarid-kuulamisruum-elevandikõrvad, seal on mäega nõrku kohti ja kõlarijuhe pole üks neist.

Probleeme võib olla kui on sihilikult sitta tehtud, logisevate kruvidega kassikullast alamõõdulised banaanid ja mähisetraat vms. Aga muidu, kui kõlarijuhtmel on juba nimi antud siis on see üle maksmine.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 11:38:44 vasta tsitaadiga

Jep, ma ise ka nii aru saanud, et mõistlikel odavatel ja ogarkallitel pole väga vahet.
Muu alusel ka, ent ka:
phpBB [media]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 12:46:20 vasta tsitaadiga

Taga Harmony teeb päris korralike kõlarikaableid, Soundshop müüb Eestis
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 21:04:06 vasta tsitaadiga

jep, täpselt sama vaske müüvad veel mõnedki kohad eestis...pisut väiksema juurdehindlusega icon_biggrin.gif aga noh, ütleme selline kuni ~2eur meeter on veel mõistlik bare kaabli eest maksta. üle selle on puhas põletamine, kui on mida põletada ja soovid seda teha siis muidugi why not. aga sellisel juhul ma pigem paneks juba tõesti kaablitele mingid "ilusad" otsad külge enne kui traadi enda eest hakkaks a'la 10 meeter maksma.

aga veelkord, kui keegi tahab päriselt heli paremaks saada (mitte püsida täpselt samal tasemel, kulutades kõvasti raha tühja peale) siis soovitan alustada kõlarite diagnoosist. kui ise seda asja nii hästi ei mõika siis pole ka hullu. ma näiteks pakun justnimelt sellist teenust, et ehitan kõlareid sisemiselt ringi või vahetan lihtsalt teatud komponente välja.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2022 22:35:50 vasta tsitaadiga

rmc, võta 4mm hapnikuvaba vaskkaabel Noortehnikust ja ära mõtle üle icon_smile.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2022 15:22:37 vasta tsitaadiga

Sain kasutatud Chord Clearway-d süsteemi külge ja kõik toimib kenasti. Hind tuli suht sama, mis nendel Miccadel oleks tulnud, mida kiidetud on ja pidevalt otsas on: https://www.amazon.com/gp/product/B078SBL7JM

Hea, et lühemate teed ei läinud, üks on täpselt paras icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kõlari kaablite valmistamine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.