|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
02.02.2022 09:48:14
|
|
|
Mis praegu viga on? Välimus ei meeldi?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
02.02.2022 09:49:30
|
|
|
äkki siis juba selgitad ka, et mis see normaalseks tegemine täpsemalt tähendab? või mis seal sinu arvates valesti või halvasti on?
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
02.02.2022 09:55:05
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| äkki siis juba selgitad ka, et mis see normaalseks tegemine täpsemalt tähendab? või mis seal sinu arvates valesti või halvasti on? |
No tahaks, et see isolatsiooni osa läheks otse liitmikusse.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
02.02.2022 09:58:12
|
|
|
| Julgen oletada, et see jäme osa ei mahu liitmikusse, isegi parema tahtmise juures mitte.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
02.02.2022 10:27:09
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| Julgen oletada, et see jäme osa ei mahu liitmikusse, isegi parema tahtmise juures mitte. |
Mingit kõri ei kannata peale panna, et oleks natuke viisakam?
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
02.02.2022 10:46:44
|
|
|
See valge isolatsioon (koos metallsukaga) mõne sentimeetri ulatuses soovitavalt ühes tükis ära võtta (ühest küljest pikuti lõhki seega), sooned lühemaks lõigata ja uuesti ühendada, valge isolatsioon uuesti tagasi panna. Siis sinna otsa veel midagi, kasvõi seesama sinine "asi" (termokahanev või misiganes see seal siis on), metallsukk vms. Või annab seda metallsukka eelnevalt piisavalt kokku lükata, tahapoole, et siis hiljem (peale valge isolatsiooni tagasiasetamist) uuesti tagasi sikutada? Niimoodi läheb kaabel küll jah lühemaks.
Kui niisama midagi sinna soonte ümber võruda, et jämedam oleks, ei jää vast ilus ümar, pealmine kate peaks siis piisavalt jäik olema.
Midagi säherdust varianti mõtled? Kuigi mina ei saa probleemist aru, seal seina nurgas ei näe ju seda nagunii mitte keegi.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
02.02.2022 12:31:44
|
|
|
Mulle tundub, et seal on siiski kaks pistikut ülestikku, punane ja must (kokku neli). Seega ei anna seal ka parima tahtmise juures midagi muuta.
Enamgi veel, sooned võiksid isegi veel pikemad olla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
02.02.2022 13:07:08
|
|
|
Seal on jah 4 banaani, aga hea tahtmise korral natukene ilusamaks vast ikka saaks. Kui tõesti väga-väga tahta.
| Zuumbox kirjutas: |
| Enamgi veel, sooned võiksid isegi veel pikemad olla. |
Nii see tavaliselt käibki. Aga kui juba lühikeste otse korral õnnestus soonte isolatsiooni kahjustada, mis siis veel pikemate soonte korral saaks.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
02.02.2022 13:16:32
|
|
|
Pane termokahanev rüü nii peale nagu siin:
Spoiler 
Saab ka harukarbi vahele panna.
Spoiler 
Pildil on muidugi robustne asi, mõeldud märjas keskkonnas voolujuhtmete jaoks, aga näiteks 3D-printeriga on võimalik viisakama välimusega asju teha. Müügis pole kõlarijuhtmetele käivaid näinud, on valmis kaablitele külge sulatatud.
Kui mõõtmed saadad, siis võin pulli pärast ja natukese raha eest proovida midagi joonestada ja printida.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
02.02.2022 15:06:25
|
|
|
liimiga termokahanevat saab oomikast.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
02.02.2022 15:39:56
|
|
|
njah...eks seda paari sentimeetrit suure hädaga saab tõesti kuidagimoodi nö. ilustada teoorias. kuid lõppude lõpuks on seal siiski kaheks eraldi "pulgaks" jagunev jäme kaabel
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
trebla
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2002

|
02.02.2022 19:33:25
|
|
|
Ma alustaks sealt
_________________ Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telex
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2002
|
02.02.2022 20:01:57
|
|
|
Mul ka küsimus kõlari kaabli kohta. Kui kõlaritel on sellised klemmid, kuhu kaabel lihtsalt vahele pistetakse, siis kas sinna on mõttekas kiuline vask kaabel torgata nii nagu ta on või oleks mõistlik kaabli ots üle tinutada, et kiud ilusti koos püsiks? Või vahet ei ole? Kui mingi vahe peaks olema, siis on see tõenäoliselt vaid teoreetiline ja kõrvaga seda vahet nagunii ei kuuleks, aga äkki on olemas mingi mõjuv põhjus, et üht või teist varianti eelistada
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
02.02.2022 20:30:23
|
|
|
| Telex kirjutas: |
Mul ka küsimus kõlari kaabli kohta. Kui kõlaritel on sellised klemmid, kuhu kaabel lihtsalt vahele pistetakse, siis kas sinna on mõttekas kiuline vask kaabel torgata nii nagu ta on või oleks mõistlik kaabli ots üle tinutada, et kiud ilusti koos püsiks? Või vahet ei ole? Kui mingi vahe peaks olema, siis on see tõenäoliselt vaid teoreetiline ja kõrvaga seda vahet nagunii ei kuuleks, aga äkki on olemas mingi mõjuv põhjus, et üht või teist varianti eelistada  |
tina ära sinna pane, kontaktpind väheneb, tulemus on halvem.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
02.02.2022 20:50:28
|
|
|
Keera kiud näpuvahel kokku ja pista klemmi alla.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
03.02.2022 01:38:14
|
|
|
algsele küsijale..."tahaks, et see isolatsiooni osa läheks otse liitmikusse" - vastuseks, see on võimatu ja saavutamatu eesmärk. kui tahad, et kogu kaablit ümbritsev iso läheks otse plugi sisse siis pead ostma uued kaablid, kus on mõlemad sooned eraldi. või siis teisest küljest, isolatsiooniosa lähebki sul otse plugi sisse, lihtsalt kahte erinevasse plugi ei saa kuidagi minna see "ühine" soonte katteisolatsioon. aga selle asja ainuke eesmärk on ka kaablipaari üksikute isolatsioonide kaitse mehaaniliste vigastuste eest. seal võimendi taga selle 1 cm jooksu peal on igasugused mehaanilised vigastused 110% välistatud.
kui tõesti seal on vaja lihtsalt ilustamise pärast midagi ehitada siis eks jah termokahanevat võib sinna peale mäkerdada, kuigi sellest pole mingit kasu ja mumeelest ei tee see ka midagi ilusamaks. järgmine variant on tõesti juba 3d prinditud spetsiaalne ja millimeetri pealt täpse kujuga Y jagur
Telex, kui sul on mingisugused asjalikumad kõlarid siis tasub isegi kaaluda sellise terminali välja vahetamist. Tavalisema consumer grade odavama otsa kõlari/võimendi puhul muidugi mitte. Sel juhul tee nii, et puhastad ära värske jupi kõlarikaabli isolatsioonist, vana ja räsitud osa lõikad maha. Puhastad hästi lühikese osa (mitte üle 10mm) ning peale puhastamist EI KEERA ega näperda neid välja puhastatud kiudusid mitte kuidagi, vaid lihtsalt asetad selle puhastatud kaabli otsa sinna klemmi sisse ning pigistad näpuga pingutades tabi peale. See ajab pundi klemmi vahel natuke rohkem laiali ning vedrupinge jääb enamvähem ühtlaselt kaablit seal vahel hoidma. Midagi paremat selle lahenduse puhul saavutada väga ei anna
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
03.02.2022 10:32:53
|
|
|
| Telex kirjutas: |
| või oleks mõistlik kaabli ots üle tinutada, et kiud ilusti koos püsiks? |
Tinutada nüüd kindlasti ei tohiks. Kui aga tõesti tahad, et kiud ilusasti koos püsiks, siis on võimalik sina otsa otsahülss torgata ja korralikult spetstangidega kinni pressida.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
03.02.2022 11:37:32
|
|
|
Kas ainult mulle tundub või on see trolliteema? Kui pilt oleks mingi muu nurga alt siis ei saaks sellist küsimustki tekkida et tõmbaks mingi rüüsi peale kuni pistikuni. Siis juba pükse vaja või hoopis 230V pistik, vahe peaks klappima.
Aga selle vedruklemmi kohta, kui siis tina, see hülss on nii jäik et jääb umbes kahe punktina kandma ehk voolutihedus ja termoelektriline efekt ja misveel on sel puhul kõige suuremad. Bassiga võib lausa kuuldav olla kui vibratsioon neid punkte nihutada proovib. Pigem lihtsalt haljaks ja kui vahel siis veel sakutada et kõik kiud oma koha leiaks.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkel7
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.10.2012
|
25.04.2022 09:18:08
|
|
|
Päris ilus ja hästi tehtud
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
30.04.2022 22:58:59
|
|
|
sportlik huvi - mis kena Dynaudio seadmega on tegu?
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
01.05.2022 17:05:33
|
|
|
Tundub tõesti
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
19.05.2022 17:45:26
|
|
|
Kui ussiõli pole oluline siis suvaline kiuline kaabel, lühemad alates 1.5mm2 ja keskpärased alates 4mm2. Kui võtta 1% kõlari takistusest siis ei saa väga eksida.
Pika liiniga seda raske saavutada siis peaks võimendi väljundtakistust vaatama kui võimalik spekist välja lugeda, et kui madalaks on mõtet minna.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
19.05.2022 18:00:25
|
|
|
Mõtlesin, et optimaalne oleks puhvriga võtta 3m pikkused kaablid.
Ussiõli pole oluline, naersin juba täna piisavalt 18k€ maksvate kaablite üle.
Samas suvalistel on ilmselt jootmine p#sk ja ei pruugi kestagi. Siuksed bang for buck variandid tunduvad kõik läbimüüdud olevat hetkel :/
Aga saan aru, et peaks tulema mõne aja jooksul tagasi jälle.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
19.05.2022 18:27:10
|
|
|
Kui "päng-for-bukk" oluline on siis milleks need "banaanid"?
Korralikult "posti" kinni kruvitud kaabel, peaks olema palju kindlam.
(Mingid puristid üritavad erinevate seadmete vahel lausa otsejootmisi teha.)
PS. Ussiõlikaablid peavadki kallid olema, muidu hakkavad kõik kasutama ja ussid saavad otsa, mis omakorda võib põhjustada ökokatastroofi
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
20.05.2022 05:47:47
|
|
|
eks banaanide point ole peamiselt jah vaid lihtsam lahti-kinni protsess, + võibolla natuke ilusam väljenägemine...viimane siis kõigi nende jaoks, kes igapäevaselt käivad oma kõlariühendusi vahtimas kuskil masinate taga
mina olen vist ka üks neist puristidest, kellel on otsejoode. küll ainult kõlari pool ja rohkem sel põhjusel, et mul on ise rehkendatud, valmistatud filrid eraldi väljaspool kõlarikasti - vajadusel lihtsam mõnda komponendi muuta või erinevaid testida. kui rääkida kaablitest ja ühendustest ning sellisest värgist siis reegline on mõistlikum esmalt üle vaadata ning vajadusel ka välja vahetada nii mõnedgi jupid ning ühendused mõne suvalise kõlaripaari juures (jah, suvalise kõlaripaari alla käivad tihtipeale täitsa vabalt ka igasugused 500 paar asjad või kallimgi kaup).
ei ole ilmselt eriti mõtet osta poolenisti puhtast kullast banana plug'e ja huippukaableid kui kõlari sees jooksevad mingid 0.75mm niidid elementide juurde ning ühendatud on klemmidele logisevate/värisevate plekist "kiirühendustega".
kõige parem pängforpakk on ikka ja endiselt jupp mingit vasest 2.5mm kaablit ja ei mingeid banaane. kui on tihti lahti, ümber ja tagasi ühendamist siis muidugi natuke teine lugu
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.05.2022 11:18:50
|
|
|
Kõlarijuhe on umbes kõige vähem helipilti mõjutav komponent üldse, ka kallis süsteemis. Algmaterjal-dac-võimendus-kõlarid-kuulamisruum-elevandikõrvad, seal on mäega nõrku kohti ja kõlarijuhe pole üks neist.
Probleeme võib olla kui on sihilikult sitta tehtud, logisevate kruvidega kassikullast alamõõdulised banaanid ja mähisetraat vms. Aga muidu, kui kõlarijuhtmel on juba nimi antud siis on see üle maksmine.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
20.05.2022 11:38:44
|
|
|
Jep, ma ise ka nii aru saanud, et mõistlikel odavatel ja ogarkallitel pole väga vahet.
Muu alusel ka, ent ka:
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
20.05.2022 12:46:20
|
|
|
| Taga Harmony teeb päris korralike kõlarikaableid, Soundshop müüb Eestis
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
20.05.2022 21:04:06
|
|
|
jep, täpselt sama vaske müüvad veel mõnedki kohad eestis...pisut väiksema juurdehindlusega aga noh, ütleme selline kuni ~2eur meeter on veel mõistlik bare kaabli eest maksta. üle selle on puhas põletamine, kui on mida põletada ja soovid seda teha siis muidugi why not. aga sellisel juhul ma pigem paneks juba tõesti kaablitele mingid "ilusad" otsad külge enne kui traadi enda eest hakkaks a'la 10 meeter maksma.
aga veelkord, kui keegi tahab päriselt heli paremaks saada (mitte püsida täpselt samal tasemel, kulutades kõvasti raha tühja peale) siis soovitan alustada kõlarite diagnoosist. kui ise seda asja nii hästi ei mõika siis pole ka hullu. ma näiteks pakun justnimelt sellist teenust, et ehitan kõlareid sisemiselt ringi või vahetan lihtsalt teatud komponente välja.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spooky
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2005
|
22.05.2022 22:35:50
|
|
|
rmc, võta 4mm hapnikuvaba vaskkaabel Noortehnikust ja ära mõtle üle
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.05.2022 15:22:37
|
|
|
Sain kasutatud Chord Clearway-d süsteemi külge ja kõik toimib kenasti. Hind tuli suht sama, mis nendel Miccadel oleks tulnud, mida kiidetud on ja pidevalt otsas on: https://www.amazon.com/gp/product/B078SBL7JM
Hea, et lühemate teed ei läinud, üks on täpselt paras
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|