Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 194, 195, 196  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2021 00:12:23 vasta tsitaadiga

redart kirjutas:
rex kirjutas:
Pole küll proovinud, kuidas see lineaarselt 0-24V korral käitub, kuid ette on ta nähtud ikkagi töötama nii, et 0V - kinni, 24V - avatud. On kellelgi kogemust, kas 12V puhul jääb täpselt poolde vinna? icon_smile.gif Erisus ilmselt laua peal vabalt testides ja selliselt, et ka ventiil avaldab vastusurvet.


Kas see viidatud ventiil on on lineaarne või on-off, seda ma ei tea, aga selle juhtsignaal on siiski 0-10V, mitte 24.

See minu viidatul on 3 otsa: gnd, 24v AC, ning juhtimine 0-10V DC.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 10.12.2021 11:16:12 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on vaja läinud vahetükki dali valgustile, et seda juhtida 0-10V süsteemis? Oleks vaja sellist aga kõigil on Dali pool vooluga. Minu valgustil sellist asja pole. Sealne juhtimine vajas eraldi toidet...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2021 11:59:28 vasta tsitaadiga

Sul on vaja 0-10V to 4-20mA üleminekut? Kui natuke järgi anda et võib ka 0-20mA ehk siis dimmingu alumine ots ei tööta siis sobib 500 oomine takisti. Peab vaatama kas alla 4mA mingit errorit ei viska.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 10.12.2021 12:43:34 vasta tsitaadiga

Dali juhtimine peaks ikka standarditesse mahtuma, muidu pole see enam Dali juhtimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 10.12.2021 13:46:47 vasta tsitaadiga

Ma olen sellist asja kasutanud ise https://www.lunatone.com/en/product/0-10v-dali-10ma/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
systxix
Kreisi kasutaja
systxix

liitunud: 03.10.2008




sõnum 12.12.2021 21:13:55 vasta tsitaadiga

Kas peale Shelly 3EM on veel mingit head lahendust millega 3 faasi pealt energiakulu monitoorida? Hea oleks kui saaks panna kilpi DIN lati peale ning ühilduks HA-ga. Eesmärk on monitoorida 12kw õhk-vesi soojuspumba energiakulu.

viimati muutis systxix 13.12.2021 09:40:14, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2021 21:30:05 vasta tsitaadiga

Qubino 3 faasi mõõtja https://qubino.com/products/3-phase-smart-meter/
HA on toetatud https://support.qubino.com/support/solutions/articles/44002125819-home-assistant-setting-mc-multi-channel-lifeline
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2021 10:19:21 vasta tsitaadiga

systxix, Kas 3EM ei sobi või miks alternatiive otsid?
Küsin, kuna endal sama soov lähipäevil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2021 14:58:48 vasta tsitaadiga

IoTaWatt?
https://iotawatt.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2021 11:12:30 vasta tsitaadiga

Sain siin kaks Fibaro radiaatori termostaati võetud ja no suhteliselt maha visatud raha hetkel. Uurin hetkel, et saan tagastada või mis välja pakutakse...


Nimelt ei salvestu ühel seadmel telefoniga eelseadistatud temperatuuri vahemikud.
Tehase poolt on talle maksimum temperatuuriks ennem klapi täieliku avanemist jäetud 24 kraadi.
Telefonist vastava firma programmiga saab termostaadi temperatuuri vahemike seadistada ja salvestada.
Telefon näitab ära, et uued vahemikud on salvestatud ning telefonist seatud temperatuur rakendub.
Aga kui käsitsi pärast termostaadist keerata temperatuuri vähemaks või rohkemaks, siis kaovad kõik väärtused ära ja jääb tehase seadistus peale ehk soovitud 26 kraadi muutub tagasi maksimum 24 kraadi.
Ehk siis telefoni poolt pakutav funktsioon antud tootel töötab kõikide oma võimalustega ainult nii kaua ja unustab uued salvestatud väärtused.

Lisaks teisel tootel näitab antud temperatuuri seade pidevalt ca 2 kraadi madalamat temperatuuri, kuid termostaat ei lülita ennast kõrgemale temperatuurile.
Ehk kui on manuaalne seadistus termostaadi pealt pandud maksimaalsele võimalikule 24 kraadile, siis temperatuuri andur saadab signaaliks 22 kraadi ning termostaat ei ava klappi, et toas temperatuuri suurendada.
Kui äpist panna näiteks 25 kraadi, siis see hakkab tööle ning saavutab 25 kraadi ja programm näitab ka seda, et temperatuur on saavutatud. Aga kui jälle käsitsi seadistada, siis kaovad uued salvestatud temperatuuride vahemikud ja värvikood annab 24 kraadi ning andur näitab näiteks 22,2 ning klapp ennast enam ei liiguta.

Olen kontrollinud antud temperatuure toas ka seadme enda temp anduri kõrvale pannes eraldi temperatuuri mõõdikuga.
Kuna tarkvara uuendusi saab kontrollida ja teha ainult antud firma enda Home Center 2/3/3 lite seadmega, siis pole plaanis seda juurde soetada kahe seadme puhul teadmatagi, et kas sellest on kasu.
Olen nii temperatuuri andurit manuali järgi seadmest lahutanud ja uuesti kokku ühendanud.
Teinud korduvalt seadme kalibreerimist ning ka tehase seadete taastamist, kuid sümptomid jäävad.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 15.12.2021 15:00:58 vasta tsitaadiga

Mis keskseadmega kasutad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.12.2021 15:07:08 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Mis keskseadmega kasutad?


Tal pole keskseadet. Väga kummaliselt käituvad need tal, viitaks justkui mingile tarkvara veale, eriti see, et 22 kraadi ja klapp ei avane lugu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 15.12.2021 15:13:09 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
Mis keskseadmega kasutad?


Tal pole keskseadet. Väga kummaliselt käituvad need tal, viitaks justkui mingile tarkvara veale, eriti see, et 22 kraadi ja klapp ei avane lugu.


Klapp ei pruugi kohe ka avaneda. Termostaadil on mingi kalibreerimise ja õppimise periood et PID loogika paika ajada. See kui temperatuuri tõstad ja kohe ventiil lahti ei jookse on tavapärane. Kui seda aga üldse ei juhtu siis võib olla mingi probleem tõesti.

Kas on Homekit siis?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.12.2021 15:15:56 vasta tsitaadiga

Ilmselt Homekit jah, androidil ju äppi otse juhtimiseks nagu ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.12.2021 15:21:17 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Markos kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
Mis keskseadmega kasutad?


Tal pole keskseadet. Väga kummaliselt käituvad need tal, viitaks justkui mingile tarkvara veale, eriti see, et 22 kraadi ja klapp ei avane lugu.


Klapp ei pruugi kohe ka avaneda. Termostaadil on mingi kalibreerimise ja õppimise periood et PID loogika paika ajada. See kui temperatuuri tõstad ja kohe ventiil lahti ei jookse on tavapärane. Kui seda aga üldse ei juhtu siis võib olla mingi probleem tõesti.

Kas on Homekit siis?


Tõsi, alguses nad midagi õppisid tõesti, praegust reageerivad üsna koheselt, kui tempi tõsta või alandada. Mul on nad täiesti set and forget modes, ehk siis panin kahele 24 kraadi ja ühele 23 peale, ning hoiavad ruumi temperatuuri väga hästi etteantud piirides, temp graafik on üsna tasane. Käsitsi näppinud tõsiküll ei ole, puudub vajadus, panin nad lausa lukku ära, et keegi ei näpiks niisama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 15.12.2021 15:22:39 vasta tsitaadiga

Lihtsalt kui on Homekiti omad siis saab neid uuendada iPadi/iPhone abil ära, juhul kui on uuendusi saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2021 21:08:33 vasta tsitaadiga

Lauri_s, homekit. Sealt sai uuritud, kuid uuenduse võimalust silma ei jäänud. Võisin pime ka olla.
10.12 panin külge ja täna õhtul võtsin maha ära. Selleks ajaks oleks pidanud juba õpingud ära tegema, max ilma näpimiseta oli vist 48h ära.
Ei viitsinud enam, öösse läks külmaks ära ja pisike laps ka samas toas.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.12.2021 00:35:50 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Lauri_s, homekit. Sealt sai uuritud, kuid uuenduse võimalust silma ei jäänud. Võisin pime ka olla.
10.12 panin külge ja täna õhtul võtsin maha ära. Selleks ajaks oleks pidanud juba õpingud ära tegema, max ilma näpimiseta oli vist 48h ära.
Ei viitsinud enam, öösse läks külmaks ära ja pisike laps ka samas toas.


Midagi on sul seal viltu, eriti, kui veel väline sensor ka mängus. Mul on zigbee variandid ja sellist asja küll ei ole, kuumutab kenasti kuni target temperatuurini. Muidu on kõik korrektne, otse pea pealt peabki saama kuni 24 kraadi seada ja järgmine ongi täielikult lahti, see on ka manualis kirjas. Kui pea pealt keerad, siis overrided äpi setingud, see on ka loogiline, muidu puuduks asjal mõte.

https://manuals.fibaro.com/hk-heat-controller/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2021 11:59:08 vasta tsitaadiga

Markos, äpis saad värvid ise paika panna, et mis vahemikud need on. Näiteks punase 24 muudan 26 peale ja praeguse temp panen manuaalselt äpist 25. Nüüd kui ma lähen käsitsi keerama punase peale, siis ta peaks olema 26 kraadi, kuid läheb 24 peale ikkagi ning teisel seadmel sama, kuid kütab ainult 22 kraadini.
Mõtlesin proovida ka ajakava teha seal, kuid toda peab iga päeva eraldi üles ehitama ning kuna juba värvide temp seadistamine ei salvestu ära, siis loobusin sellest ajakava tegemisestki.
Igatahes poolpidused asjad thumbs_down.gif

Manuali olen lapanud nii seda mis oli kaasas kui ka netist alla laadinud, kuid pole kasu olnud. Tekstid samad ja online manual annab ainukeseks info, et kui tahan rohkem võimalusi ja automaatikat, siis hangi endale HC ja terve maailm on valla...

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 16.12.2021 12:33:53 vasta tsitaadiga

Käsitsi ei saa üle 24 panna. Vahet pole, mis värvid sa määrad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.12.2021 12:40:30 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Markos, äpis saad värvid ise paika panna, et mis vahemikud need on. Näiteks punase 24 muudan 26 peale ja praeguse temp panen manuaalselt äpist 25. Nüüd kui ma lähen käsitsi keerama punase peale, siis ta peaks olema 26 kraadi, kuid läheb 24 peale ikkagi ning teisel seadmel sama, kuid kütab ainult 22 kraadini.
Mõtlesin proovida ka ajakava teha seal, kuid toda peab iga päeva eraldi üles ehitama ning kuna juba värvide temp seadistamine ei salvestu ära, siis loobusin sellest ajakava tegemisestki.
Igatahes poolpidused asjad thumbs_down.gif

Manuali olen lapanud nii seda mis oli kaasas kui ka netist alla laadinud, kuid pole kasu olnud. Tekstid samad ja online manual annab ainukeseks info, et kui tahan rohkem võimalusi ja automaatikat, siis hangi endale HC ja terve maailm on valla...


Aga sa proovi ajakava ära salvestada siiski, nagu raxz juba ütles, ehk ei saagi manuaalselt üle 24 keerata, isegi, kui äpist on teisiti määratud. Kui ajakava ei salvestu võta suppordiga ühendust, sama peaks tegema selle 22 kraadi probleemiga. Mul ei ole kahjuks ühtegi HomeKit varianti, et midagi ise katsetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 16.12.2021 13:22:13 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:


Manuali olen lapanud nii seda mis oli kaasas kui ka netist alla laadinud, kuid pole kasu olnud. Tekstid samad ja online manual annab ainukeseks info, et kui tahan rohkem võimalusi ja automaatikat, siis hangi endale HC ja terve maailm on valla...


Homekiti asju ei saa sa HC-ga juhtida, selleks on Z-Wave termostaadid olemas mida Markos kasutab.

Homekitil on olemas eraldi FIBARO äpp millega saad uuendada - https://manuals.fibaro.com/content/manuals/en/FGBHT-001/FGBHT-001-EN-QSG-v1.0.pdf kasutusjuhendis ilusti viited olemas - sa hetkel ajad kaks asja segamini.

https://manuals.fibaro.com/hk-heat-controller/ lisaks ka Homekiti mudeli leht
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2021 13:47:10 vasta tsitaadiga

raxz, miks appis selline võimalus sees on kui termostaadile ligi lähen ja seadeid näpin?
Markos, ei viitsi hetkel enam. Pole enda föön millega mässata.
Lauri_s, [The Heat Controller Starter Pac] Fibaro The Heat Controller Starter Pack ZW5 EU thermostat Z-Wave White - selline toote nimi, nime järgi nagu HC tugi ka olemas. Lisaks oli mäletame järgi kaasa tulnud manualis ka juhis, kuidas HC'ga paaritada.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 16.12.2021 15:03:30 vasta tsitaadiga

kjaups,
tsitaat:
Controlling the temperature

You can set temperature using app (10-30°C) or directly on the device (16-24°C).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 16.12.2021 16:32:25 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:

Lauri_s, [The Heat Controller Starter Pac] Fibaro The Heat Controller Starter Pack ZW5 EU thermostat Z-Wave White - selline toote nimi, nime järgi nagu HC tugi ka olemas. Lisaks oli mäletame järgi kaasa tulnud manualis ka juhis, kuidas HC'ga paaritada.


Ilma Z-wave keskuseta sa sellist termostaati küll telefonist ei juhi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 194, 195, 196  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.