|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pyrex
Aeg Maha 2a

liitunud: 05.08.2004
|
07.10.2021 12:24:11
|
|
|
| yerba kirjutas: |
| pyrex kirjutas: |
| yerba kirjutas: |
pyrex, ega ikka ei saa küll. Või siis - milline õhkjahutusega 3090 töötab viisakalt ( patjade vahetuseta ) 300w ja 120 Mhash peal, nii et ventikad on 30-40% max.
Enam-vähem hääletute asjade vastu on mul allergia juba. Üks kasutaja demos oma "hääletut" minerit. Ventikad 80% peal ning oli kuulda täiesti vabalt ka teise korteri otsa. Siis enam ei olnud kuulda, kui keskmises toas üks keskmise suurusega muusikakeskus hakkas keskmist Harju tümakat taguma. See oligi enam-vähem hääletu definitsioon mu jaoks toona. |
3090 asus strix, 45c core, mälu 87c, fans 50% @ 300w
Asja tuum on selles, et sul ei ole need kaardid kokku pressitud kui kaarte on ainult 1-2 ... ja ma arvan, et sa peaksid teadma kui vaikne on strix ventikas. Ilmselt sama teema oleks ka suprim x mudeliga. |
Suprim X 3090 ( padjad vahetatud ) vent 90% peal, muidu hakkab alla käima
ASUS rog strix 3080 ( padjad vahetatud ) vent 90, muidu hakkab alla käima.
EVGA FTW3 ultimate 3080 ( padjad vahetamata ) vent 70, alla ei hakka käima...  |
Siis ma ei tea. Need on minu kogemused ja ma ei ole nendest "kuuest full rig-i" teinud. Aga samas mul on ka enda zotaci kaardiga ka hoopis teised kogemused kui sul, seega kuskil on mingi kala ...
6600xt-d ei soovita, liiga palju kaarte ja liiga vähe sooja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
07.10.2021 12:25:07
|
|
|
Ma pigem nõustun Yerbaga.
EVGA mingi junn isegi 100% ventikatega ei toimeta üle 120mhs normaalse.t
ASUS TUFidel peavad ventikad 100% olema, siis suudavad seal 125 kandis hoida
MSI suprim X või mis iganes on enamvähem kuid siiski ventikad on seal 90-100%, siis litivad nagu paberil vaja, 126mhs
Kõige normaalsem poiss on KFA HOF. Mingi 85% ventikat ja 126,1 all day long. Siis on 50/90 tempid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.10.2021 12:28:49
|
|
|
Aga küsijale - tõenäoliselt kõige mõistlikumad kaardid vaiksuse osas on need: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=809168&highlight=
Iseasi, kas 3 kuud garantiid ja parandatud kaardid sobivad. Mulle ei sobinud, kuna risk/reward on liiga kõrge, et kui midagi juhtub, siis on 1400 eur vastu taevast. Või leebemal juhul saad kaarte uuesti kuskil lappida lasta...
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miccer
HV Guru

liitunud: 01.08.2004
|
07.10.2021 12:31:53
|
|
|
Lähtudes rahalistest vahenditest 4000.- on asi minu arust lihtne.
a) 3 x rtx3070 = 3 x 1200.- = 3600.-
b) 2 x rtx3080 näiteks strix = 2 x 1800.- = 3600.-
1 x rm850x = 145.-
1 x hp 800 ssf brändikas 4570/8mem/250ssd (4x pcie pesa) = 100.-
2-3 x riser = 15-30.-
kokku ~3875.-
Uusn ka kui on 2 x 3080 kaarti mis pole tihedalt rigis siis ei ole mingit lärmi.
Lisaks just STRIX on patjade vahetamise osas kõige soodsam isend (ja ka töö poolest üks lihtsamini tehtav).
Piisab jahutuse all 2x15x134mm padja vahetusest. Ise tehes olematu kulu kuid märgatav vahe jahutamise osas.
Mingi ülehinnatud rig osta seda jupendada ja müüa jne on pointles.
3090 jääb lihtsalt hinnaklassist välja.
_________________ Müüa palju uusi korpuseid: https://www.upload.ee/files/19165838/Korpuste-pakkumie-1.pdf.html
Enamusi on mitu! Kui huvi siis PS või kõne.
Valikus ka kümneid mänguarvuteid igale hinnaklassile - küsi lisa!!! |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.10.2021 12:36:22
|
|
|
Miccer, ole hea, müü oma kollektsioonist mulle 2 x 3080 ära nüüd. 1800 eur tk. Need gaming x triod.
Tegelt kogu see teemaarendus hakkab meelde tuletama ühte nõuka aegset multikat A la puujalaga karu vms. Ühesõnaga - üks karu kooserdas ringi ja astus mesitaru omale jala otsa. Ja siis saabusid igalt poolt sulelised ja karvased ja hakkasid õpetama, et kuidas taru jala otsast ära saada. Meeldejäävamad hetked olid taru põletamine jala ümbert ning karu tiiki viskamine, et kui karu jääb vee alla, siis taru tahab veel peale tulla ja siis tuleb jala küljest ära. Lapsena oli päris lõbus seda multikat vaadata aga nüüd suuremast peast on veits kahju karust juba, sain teine ikka korralikult retsitud. Ja ma ei mäletagi, kas taru sai jala küljest lahti või mitte.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
07.10.2021 12:53:45
|
|
|
| RandomHero kirjutas: |
Tulen siis ekstra nuubi küsimusega välja:
Korter elektrikütte peal, hooaeg algamas, mis oleks parim setup, millega elamist kütta, nii et see raha teeniks. Põhikütteallikaks ei taha, aga kui nt panen 10 ruudust kööki küdema, ei pea õhkpumba soojust sinna suunama, saab ülejäänud elamine soojem ja juba profit.
Minu nõudmised:
1. lihtne ja lollikindel. Ei taha hakata kaarte lahti kiskuma ja 0,5mm paksemaid patjasid vahele toppima. See punkt vist välistab 3080/3090 stiilis pirtsakad ekskavaatorid.
2. vaikne, et kannataks toas hoida.
3. kaartide peal, mis "crypto market go boom boom" või muude võngete järel midagi ka väärt oleks. See vist välistab igasugused juba 5+ aastat kaevanud RX 470/570/580 või p106 kaevurid. Küttekehadena oleks muidugi head.
Variant 1: suvaline standardemaplaat ja sinna nt 2x 3060Ti / 3070 peale?
Variant 2: letist nt 3x 6600XT.
Eelarve: 2000-4000 euri. |
Alternatiivne mõtteviis:
1) Vaheta oma gaming PC-s GTX 1070 näiteks ühe Vahuri müüdava RTX 3070 vastu, CPU võid ka 3900/5900/3950/5950 osta ja XMR kaevama panna, saad endale samal ajal vingema PC ja u. 5€/päevas profitit. Korvab su õhksoojuspumpa või misiganes muu kütta võib, õliradikas vms.
2) Järelejäänud rahaga pane mõned hea hinnaga BTC purchase orderid kuhugi exchange sisse. Või osta üldse enefiti aktsiaid. Ideaalis natuke kõike.
Lollikindlus suurem, tuba soe ja vaikne, mingi passiivse tulu ja lotopileti elamus ka käes.
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.10.2021 13:00:32
|
|
|
Launger, aga mismoodi ta selle PCga köögis muid asju toimetamas käib? Praeb kardulasi ja vaba käega udjab hiirega mänge mängida ja delfit lugeda?
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
07.10.2021 19:30:22
|
|
|
| Hive kukkus nüüd või Ethermine pool? Erinevates site'ides kõik kaevurid maas. Net ok ja krediiti nagu ka oleks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.10.2021 19:32:15
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Hive kukkus nüüd või Ethermine pool? Erinevates site'ides kõik kaevurid maas. Net ok ja krediiti nagu ka oleks. |
Ethermine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
07.10.2021 19:57:40
|
|
|
| Jep, alustasid jälle tööd. Liig vähest voolutarvet kaebavad emailid hakkasid tulema ja ühe jõudsin juba rebootida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
qwerty007
HV veteran

liitunud: 16.04.2003
|
07.10.2021 20:49:31
|
|
|
| “Hooldustööd”
|
|
| tagasi üles |
|
 |
p1lv1k
HV vaatleja
liitunud: 15.09.2017
|
08.10.2021 00:15:29
|
|
|
...
viimati muutis p1lv1k 22.03.2022 10:40:48, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
liiv
HV Guru

liitunud: 21.11.2009
|
08.10.2021 12:09:27
|
|
|
| yerba kirjutas: |
Miccer, ole hea, müü oma kollektsioonist mulle 2 x 3080 ära nüüd. 1800 eur tk. Need gaming x triod.  |
Et kui kasutaja Yerba alt ära hüppab siis oleks rõõmsalt järjekorras teine
Teemast. Kui oluline on VRAM thermalpadide millimeetrite täpsus? Panen veits jämedama (naistele see viimane sõna meeldib) Thermal Grizzly kui tootja "küpsise puru". Mis siis juhtub?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KAMY
HV kasutaja
liitunud: 16.12.2013
|
08.10.2021 13:22:17
|
|
|
| p1lv1k kirjutas: |
Sai ka üle tüki aja üks masin kokku ehitatud, kuna talv tulemas ja värki.
Onda B250 8pcie emaplaat ja korpus kombo Mineshop EUst tellitud ja oma soovidele vastavalt komplekteeritud.
HX1200
8x 6600XT
4x ML120 ventikad
Korpus ja emaplaat on OK, kuid toite ja ventikad vahetasin selliste vastu mida ka eluruumis kasutada saaks.
ENNE
Spoiler 
PÄRAST
Spoiler 
Üks kaart on pirtsakas ja vajab vist lahtivõtmist, muidu tegemist müügivõrgust kättesaadavate isenditega mis kokku said krabatud selle massina jaoks. Üsna rahul. |
DEL "Kuidagi vähe MHs nende kaartide kohta". Ära pane tähele. Vähe vist maganud
viimati muutis KAMY 08.10.2021 14:39:01, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
p1lv1k
HV vaatleja
liitunud: 15.09.2017
|
08.10.2021 15:31:26
|
|
|
...
viimati muutis p1lv1k 22.03.2022 10:40:29, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
08.10.2021 16:35:49
|
|
|
Kellelgi veel mmpOS-i uuendamine streigib?
Spoiler 
~ mmp update
You are about to initiate repository update process. Please confirm? [y/N] y
<< 2021.10.08-13:29:27 >> We make sure nasty ubuntu packages are put on hold!
<< 2021.10.08-13:29:27 >> Performing update of repositories
Ign:1 https://download.mmpos.eu/repo all InRelease
Err:2 https://download.mmpos.eu/repo all Release
Certificate verification failed: The certificate is NOT trusted. The certificate chain uses expired certificate. Could not handshake: Error in the certificate verification. [IP: 88.99.217.233 443]
Reading package lists... Done
E: The repository 'https://download.mmpos.eu/repo all Release' no longer has a Release file.
N: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
N: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
Preforming MMP update failed! |
_________________ --------------- |
|
| tagasi üles |
|
 |
p1lv1k
HV vaatleja
liitunud: 15.09.2017
|
08.10.2021 16:44:04
|
|
|
| Tundub nagu kellelgi on ununenud sertifikaate uuendada..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
08.10.2021 17:03:22
|
|
|
sudo apt update
sudo apt upgrade -y
ja edasi nagu vanaviisi.
| H_K kirjutas: |
Kellelgi veel mmpOS-i uuendamine streigib?
Spoiler 
~ mmp update
You are about to initiate repository update process. Please confirm? [y/N] y
<< 2021.10.08-13:29:27 >> We make sure nasty ubuntu packages are put on hold!
<< 2021.10.08-13:29:27 >> Performing update of repositories
Ign:1 https://download.mmpos.eu/repo all InRelease
Err:2 https://download.mmpos.eu/repo all Release
Certificate verification failed: The certificate is NOT trusted. The certificate chain uses expired certificate. Could not handshake: Error in the certificate verification. [IP: 88.99.217.233 443]
Reading package lists... Done
E: The repository 'https://download.mmpos.eu/repo all Release' no longer has a Release file.
N: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default.
N: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
Preforming MMP update failed! |
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
08.10.2021 17:13:11
|
|
|
| yerba kirjutas: |
sudo apt update
sudo apt upgrade -y
ja edasi nagu vanaviisi.
|
..ja toimibki
_________________ --------------- |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
08.10.2021 17:16:54
|
|
|
H_K, võta heaks.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.10.2021 19:27:16
|
|
|
| liiv kirjutas: |
| Teemast. Kui oluline on VRAM thermalpadide millimeetrite täpsus? Panen veits jämedama (naistele see viimane sõna meeldib) Thermal Grizzly kui tootja "küpsise puru". Mis siis juhtub? |
Oluline on, et kõik sama radika all olevad jahutust vajavad kiibid saaksid ühtlase kontakti. Kui kõik on patjade läbi, siis võibki pmst kõik padjad paksemad või õhemad panna, kui kuskile mujale vastu käima ei hakka. Kui aga GPU on pastaga, siis seal mänguruumi pole - õhemad padjad jätaks muude kiipidega vahe sisse, paksemad GPU-ga. Paksemaid annab küll mingil määral kokku litsuda, aga nii ei saa siiski radika korralikku GPU-le liibumist garanteerida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
08.10.2021 20:26:57
|
|
|
| liiv kirjutas: |
| yerba kirjutas: |
Miccer, ole hea, müü oma kollektsioonist mulle 2 x 3080 ära nüüd. 1800 eur tk. Need gaming x triod.  |
Et kui kasutaja Yerba alt ära hüppab siis oleks rõõmsalt järjekorras teine
Teemast. Kui oluline on VRAM thermalpadide millimeetrite täpsus? Panen veits jämedama (naistele see viimane sõna meeldib) Thermal Grizzly kui tootja "küpsise puru". Mis siis juhtub? |
Kui core ja muu kiibistiku heatsink ja coldplate on ühes tükis, siis isegi 0.5mm liiga paks padi tõstab kogu kuptause nii kõrgeks, et die ei saa lihtslat kontakti ja enne windowisse pääsemist lülitab ennast lihtsalt välja. Sain selle kadalipu läbi käidud - 2mm ei bootinud, 1.5mm ei bootinud, oli näha et termopasta polnud laiakski litsutud, 1.0mm töötab siiamaani ideaalselt ja jahedalt. Päris hirmus oli korraks.
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
08.10.2021 20:34:10
|
|
|
Külm on, mis ma valesti teen ?
hiveOSi-ga pole aega ja viitsimist jännata ...
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.10.2021 21:17:17
|
|
|
| Võimle või lisa investeeringuid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
08.10.2021 21:41:55
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Võimle või lisa investeeringuid. |
gut
Ei noh loen, et enamus võimlevad selle nimel, et tempe alla saada, ma ei saa neid ülesse ...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
08.10.2021 21:45:46
|
|
|
Jutuks hea küll.
3080 hashib sul 10 vähem kui võiks ja 3070 kaatidele saaksid ka veel pähe keerata. soojatootlikus kasvaks kohe mõveõrra.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
08.10.2021 21:52:11
|
|
|
| c4v6 kirjutas: |
Jutuks hea küll.
3080 hashib sul 10 vähem kui võiks ja 3070 kaatidele saaksid ka veel pähe keerata. soojatootlikus kasvaks kohe mõveõrra. |
3080 - nicehash ei lase millegi pärast rohkem peale keerata, lite on max selle kaardiga, mem clock +500, juurde keerata, vahel veab +600 ka 12h aga üldjuhul 2-3h ja restart
3070 - high settings, mem clock originaalis seal Afterburneris +1370 vist, need crankitud +1500 peale ... sooja ikka ei tule
|
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
08.10.2021 23:35:23
|
|
|
| p1lv1k kirjutas: |
| KAMY kirjutas: |
| p1lv1k kirjutas: |
Sai ka üle tüki aja üks masin kokku ehitatud, kuna talv tulemas ja värki.
Onda B250 8pcie emaplaat ja korpus kombo Mineshop EUst tellitud ja oma soovidele vastavalt komplekteeritud.
HX1200
8x 6600XT
4x ML120 ventikad
Korpus ja emaplaat on OK, kuid toite ja ventikad vahetasin selliste vastu mida ka eluruumis kasutada saaks.
ENNE
Spoiler 
PÄRAST
Spoiler 
Üks kaart on pirtsakas ja vajab vist lahtivõtmist, muidu tegemist müügivõrgust kättesaadavate isenditega mis kokku said krabatud selle massina jaoks. Üsna rahul. |
Kuidagi vähe MHs nende kaartide kohta. Selline pill võiks minimaalselt 400Mhs teha... |
6600xt'd ei anna niipalju välja, sa mõtled vist 6700xt'/6800'sid? Neist kaartidest saab heal juhul 32-33MH välja pigistada. Eks sinna püüdlebki, praegu lihtsalt kokku laotud ning kiire tweak selga lajatatud.
Voolutarbest ei oska praegu täpsemalt kui hiveos näitab rääkida.Ei ole ühtegi mööteriista käepärast. Eks ta sinna 500w kanti peaks jääma seinast. |
mina sain rx 6600 XT red devil kätte 32,6
sätted võtsin siit
https://www.youtube.com/watch?v=XyD-TU7srHA
|
|
| tagasi üles |
|
 |
p1lv1k
HV vaatleja
liitunud: 15.09.2017
|
09.10.2021 00:49:24
|
|
|
...
viimati muutis p1lv1k 22.03.2022 10:40:00, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
09.10.2021 10:03:28
|
|
|
| Ikkagi, miks jälle autofan'i pole kasutatud? Core target näiteks 65, mälu 85 ja las vendid reguleeruvad ise.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
p1lv1k
HV vaatleja
liitunud: 15.09.2017
|
10.10.2021 20:35:50
|
|
|
...
viimati muutis p1lv1k 22.03.2022 10:39:40, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
stalcer_x
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2001
|
10.10.2021 23:56:21
|
|
|
OT
keegi teenusena kaartide patjade/pasta vahetust ka pakub? Eeldaks et pakkujal endal korralik padja material olemas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
11.10.2021 22:55:41
|
|
|
3060 rev1-ga on midagi nicehash quickmineriga peale hakata ?
2070/2080 kaardid lõbutsevad 43mh/s @ 90w ca ....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
duffman500
HV kasutaja
liitunud: 01.08.2017
|
11.10.2021 23:52:15
|
|
|
| OPollo kirjutas: |
3060 rev1-ga on midagi nicehash quickmineriga peale hakata ?
2070/2080 kaardid lõbutsevad 43mh/s @ 90w ca .... |
Pane nvidia driver 470.05 peale ja hashib 45-48 kandis.
Enne installimist the DDU safe mode'is ära
|
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
11.10.2021 23:54:54
|
|
|
| duffman500 kirjutas: |
| OPollo kirjutas: |
3060 rev1-ga on midagi nicehash quickmineriga peale hakata ?
2070/2080 kaardid lõbutsevad 43mh/s @ 90w ca .... |
Pane nvidia driver 470.05 peale ja hashib 45-48 kandis.
Enne installimist the DDU safe mode'is ära |
Pmst oleks see siis vaid solo kaart kones, muud variandid ei taha koostööd teha ... ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ottenson
HV vaatleja
liitunud: 06.09.2021
|
12.10.2021 15:46:05
|
|
|
| stalcer_x kirjutas: |
OT
keegi teenusena kaartide patjade/pasta vahetust ka pakub? Eeldaks et pakkujal endal korralik padja material olemas. |
ma oleks ka ehk sellest huvitatud
2x 5700 XT
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
12.10.2021 15:53:24
|
|
|
ottenson, sa ei võida sellega suurt midagi.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miccer
HV Guru

liitunud: 01.08.2004
|
12.10.2021 17:25:04
|
|
|
| stalcer_x kirjutas: |
OT
keegi teenusena kaartide patjade/pasta vahetust ka pakub? Eeldaks et pakkujal endal korralik padja material olemas. |
Mõned kaardid on tehtud ja natike on igas mõõdus patju ka veel alles.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RandomHero
HV veteran

liitunud: 30.12.2006
|
12.10.2021 21:29:18
|
|
|
Tervist taas, ma meelega jätsin nuubküsimuste vahele hulga aega.
| yerba kirjutas: |
| 3 x 6800xt |
1300€ tükist on kõige odavamad tutikad ja kasutatult pole müügis. 64Mh/s pealt siis 20,31€/Mhs
| Launger kirjutas: |
1) Vaheta oma gaming PC-s GTX 1070 näiteks ühe Vahuri müüdava RTX 3070 vastu, CPU võid ka 3900/5900/3950/5950 osta ja XMR kaevama panna, saad endale samal ajal vingema PC ja u. 5€/päevas profitit. Korvab su õhksoojuspumpa või misiganes muu kütta võib, õliradikas vms.
2) Järelejäänud rahaga pane mõned hea hinnaga BTC purchase orderid kuhugi exchange sisse. Või osta üldse enefiti aktsiaid. Ideaalis natuke kõike.
Lollikindlus suurem, tuba soe ja vaikne, mingi passiivse tulu ja lotopileti elamus ka käes. |
1) Niipalju kui teema diagonaallugemisest tabasin, siis pole isegi paha plaan, GPU accelerationit nõudvad asjad maha keerata ja las tegutseb. Prose upgradega vist ei hakka end vaevama. Aga jah, saaks geimimiseks ka hobuseid juurde. Iseasi, kui rõõmus mu 450w toide selle üle on, kuldne kesktee nii lauaaluse undamise kui muu suhtes oleks leida midagi madala voolutarbe ja hea jahutusega. Samm tagasi 3060Ti suunas? 6700XT?
2. Lotopiletid juba ammu ostetud. Nüüd on diamond hands.
| p1lv1k kirjutas: |
Voolutarve seinast kõigub 495-510W vahel. Eth teeb 249-255MH vahemikus.
Õnnestunud projekt. Nüüd ootab 6600 mitte-xt launchi, ehitan üks v kaks sellist veel. |
Mu enda esimene pakkumine oli ka 6600XT, aga kuidas sina nendeni jõudsid? Mis suunas sissetallatud radadelt maha? Millised spekulatsioonid on mitte-XT kohta?
Liiguvad siin kasutatult u 600 euriga ja odavaima tutika PowerColori saab poest 649€ eest. Piltide järgi keskmine tundub olevat 31Mh/s. See teeks siis ümaraks hinnaks 19,3€/Mhs
6700XT (kandidaat ka lauakasti jaoks): foorumis u 850€, tutikalt u 1000 (ümardame mugavuse mõttes). 48Mh/s ehk 17,7 Mhs/€ või 20,8 Mhs/€
Ja nüüd lollid küsimused! (kellegi signatuuris on, et kuna HVs on iga lolli kohta kümme tarka, on jõud enam-vähem võrdsed).
1. Windows vs Linux või vahet pole? Ma pole elu sees linuxit näppinud, täiesti nullist tundub hirmus. Või on lõpuks, et võta läpakas juhendiga kõrvale, toksi käsuread sisse ja valmis ongi?
2. Eestlaste lemmikteema, OÜ-tamine. Sellega saaks ju juppe poest odavamalt kätte! Mis meil tegelik olukord on - kõik kaevavad oma RoosaLabidas OÜ alt või tegeletakse eraisikuna? Ma niipalju kõrvalt ja kokkuvõtvalt aru saanud, et eraisikuna pead iga mündi pealt lõpuks maksude maksmist nautima, aga OÜ-tades võid igasuguste asutuste huviorbiiti sattuda ja siis pead tõestama, et ei ole kaamel. Kes avalikult ei taha oma olukorda öelda, võib privas sosistada. Ausõna, ei tööta maksuametis.
3. Kas on lõpliku arvamuseni jõutud, AMD vs Nvidia? Või ongi päeva lõpuks, et hashrate x voolutarve ning googeldada konkreetse mudeli kohta?
4. Kas mu loogika "madalama võimsusega kaartidega on vähem jama patjade ja muu jahutusega" pädeb?
5. Milliseid newbie vigu vältida?
Kui kellelgi on mõni hea "Kuidas alustada kaevandamist: juhend eriti lollidele" soovitada, siis võite julgelt saata. Midagi ma pean ära tegema, elektrikütte rekord eelmine aasta oli 100 euri, selle eest oleks võinud ju münte vermida.
_________________ Kui sa ei kirjelda, mida sa müüd, kus sa asud või palju sa selle eest raha tahad, siis jätan endale õiguse pakkuda kauba eest 3 kummikana ja eeldan, et sa tood mulle kauba koju ära ka. |
|
| tagasi üles |
|
 |
ottenson
HV vaatleja
liitunud: 06.09.2021
|
13.10.2021 15:20:16
|
|
|
| yerba kirjutas: |
| ottenson, sa ei võida sellega suurt midagi. |
hmm... mujal olen pigem just kohanud soovitust, et tuleks korralikud padjad panna, kas su arvamus on konkreetselt 5700 XT kohta? miks nii arvad? oma kogemus?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
13.10.2021 15:28:07
|
|
|
| endal ei olnud samas pulse 5700xt mingit jama
|
|
| tagasi üles |
|
 |
stalcer_x
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2001
|
14.10.2021 15:35:01
|
|
|
| RandomHero, osta valmis lahendus ja rahu majas. 3-4k eest liigub müügifoorumis piisavalt rige
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
14.10.2021 16:06:13
|
|
|
kas detsembris tuleva etheriumi minemise "suure pauguga lõpetamisele" järgnevalt kogu see kaevandamise temaatika pisut mõttetuks jälle ei muutu? või noh, täielikult mõttetuks ei muutu ta ilmselt kunagi, aga kasumlikkus peaks ju korralikult kannatama siis...vaatan, et täna ikka endiselt laotakse hirmsate summade eest omale rig'e kokku siin
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mawrec
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.04.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
14.10.2021 16:51:37
|
|
|
| Kõige realistlikum ei ole, et elu läbi saab isegi kui ETH kinni läheb. ETC hind on juba paras ning hetkel on seda nii lebo kaevata, et pole väga halb variant juba täna. Ning lisaks on neid veel ja veel. Ühesõnaga kogu see energia on vaja kuhugi suunata ning kasutamata seda juba ei jäeta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
15.10.2021 00:42:56
|
|
|
jah, seda kindlasti...ma mõtlesin pigem seda, et kui hetkel vaadata kuskilt a'la whattomine'st siis eth'i nö. kasumlikkus on umbes 2x korda suurem kui seal peaaegu kõigil järgmistel nö. parematel coinidel. muidugi see kõik võib suvalises suunas muutuda suhteliselt üleöö muutuda (kuid ei pruugi), aga point oli selles, et kui eth'i minemine ära peaks kukkuma siis ju loogiliselt võttes peaks kohe kukkuma ka kogu selleks hetkel kasutatava riistvara hind, vähemalt kuskil nii 2 korda...lihtsalt nende muude coinide kaevamine ei ole sedavõrd kasumlik. ja absull mitte ühtegi muud põhjust ei ole miks mingi 10 aastat vana ära hooratud videokaart peaks maksma 500 euri tükk nagu neid praegu müüakse ja ostetakse nende teiste asjade kaevamine tavalise pc riistvaraga pole vist kunagi olnud päris nii kasumlik, nii palju kui mina olen kunagi tegelenud ja hiljem jälginud seda maailma.
aga jah, täiesti võimalik, et detsembris ei toimu tegelikult veel midagi selle etheriga. ma lihtsalt googeldasin selle kohta mingi päev siit ja sealt ning selline mulje jäi, et nüüd on see tähtpäev rängalt kivisse raiutud ja enam mingit pääsu pole. tundus esmapilgul usutav aga ega väga sügavalt ei süvenenud ka
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
15.10.2021 02:25:33
|
|
|
Ku ETH ära kaob ja meil elektrihind ~0,22€ kWh jääb, siis puusalt ütleks, et ei olegi võimalik enam plussiga välja tulla.
Või siis jääda coine hoidma ja lootma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
15.10.2021 03:32:52
|
|
|
hmm...ah et asi lausa nii close ma hetkel arvutusi selles osas ei teinud, kuid hea teada. huvitav ikkagi selles valguses, et hetkel kogu see kaevurite kokkuostu teema nii kuum on. ma ei mõtle mitte niivõrd neid isikuid, kes siin juba aastaid kaevandanud on ja kellel farmid jooksevad ning aegajalt lihtsalt mingit powerit olemasolevale lisatakse või kaarte vahetatakse, vaid just uusi sisenejaid. suht suur risk tundub mulle osta praegu mingi 4-5k eest videokaart/kaarte ning avastada võibolla paari kuu pärast, et enam need kasumit ei tooda ja kaartide reaalne turuhind langeb suht koht paari nädala või max kuu ajaga a'la 2-3 korda. sest umbes niipalju need kaardid praegu tunduvad ülehinnatud olevat. nagu oleks mingi 2019 alguse megabuum ainult, et kaardid on veel rohkem ülehinnatud ja püsiva kasumlikkuse tõenäosus on samas isegi veel väiksem
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| tagasi üles |
|
 |
|