Mis skoori te vaatate? See overall score on ju irrelevant kui videokaarte võrdlete? Grpahics score on pea 25% kõrgem
Jah tõesti graafiline skoor kõrgem, aga mis sest tolku kui CPU pudelikaelaks mängudes.
Ei plaani hetkel midagi rohkem uuendada. Hetkel peaks mõnda aega see setup kestma (ptui ptui ptui). _________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Aastal 2015 oli 6600k oma 4 tuuma ja ilma HT pudelikaelaks ja ei kannatanud normaalset divisionit mängida, nüüd siis kord 8 tuumaliste käes millel HT puudu?
RTX3080TI on enamvähem täpselt -5% allapoole selles osas RTX3090'st ja näed tehti- kuigi keegi sellel pointi ei näinud
Siiani on koguaeg välja lastud Super refresh. Tuleb ka nüüd (va hinnalangus, eelmised Super refreshid tulid odavamad kui esialgsed kaardid),
sest järgmise Nvidia seeriani (RTX4000) on pea 1.5 aastat aega. Nvidia on nii suur kompanii, et aktsia hinna hoidmiseks (osanike heaolu hoidmiseks) peab tooteid välja laskma, olgugi et mõttetud tooted.
Analoogne Inteliga, kus on 4 erinevat SKU'd samas hinnavahemkus. KS,KF,K ja non-K Ning seda üle terve tooteseeria.
Puusalt laseks et 3080Ti tuli rohkem seetõttu et GDDR6X kive pole lademetes võtta aga mine sa tea jah. Ise oleks oodanud et nad toovad full kivi, slappivad titan nime külge ja sellega koos lisa tuhat eurot hinnalipikule.
Kes plaanib osta RTX3060 baasil PC'd siis vist odavam oleks osta RTX3060'ga läpakas
Perf on 1080P resol -8% kehvem ainult desktop variandist. Ning osades mängudes oli isegi parem, kuna cuda coresid on läpaka versioonilrohkem.
RTX3060 lauaarvuti läheks tunduvalt kallimaks, kui lisaks veel 1080p 144hz monitor ka võtta.
Kui monitor ja mingid vanad jupid eelmisest lauakast olemas ja kõlbavad, siis muidugi lauakas odavam.
All of the cards were earlier production run cards manufactured in 2020. Under an X-ray analysis, they appear to have "poor workmanship" on soldering around the card's MOSFET circuits that powered the impacted cards.
RIP daamid ja härrad, kes juba aasta algusest ootavad oma MSRP-d. Selle asemel, et pidevalt kritiseerida hinda ja "kohe kohe langeb", oleksid saanud kõik hardcore geimida ja krüptot kaevata.
Nüüd võib vist julgelt 2023 peale lükata need hinna languse ennustused, kuid ilmselt selleks ajaks on kõik juba raha maigu suhu saanud ja ega nii lihtsalt paariaastasest "ajutisest" hinnatõusust enam alla tagasi ei tule keegi.
juba praegu on näha, et PC peal mängimine kahaneb, ilmselt näeme üha rohkem, et liigutakse konsoolide peale üle, kui need hinnad jätkavad sellised olemast. Valdaval enamusel pole 500+ eurot eraldada graafikakaardile.
juba praegu on näha, et PC peal mängimine kahaneb, ilmselt näeme üha rohkem, et liigutakse konsoolide peale üle, kui need hinnad jätkavad sellised olemast. Valdaval enamusel pole 500+ eurot eraldada graafikakaardile.
Milles täpsemalt see väljendub? PC-turg kasvab kõige kiiremini on ja by far kõige suurem turg kõigist sellele tiitlile pretendeerijatest.
ei räägi endast, vaid keskmisest tudengist või tiinekast. valdav enamus, kellel on raha selliseid asju osta, paratamatult ei jõua mängimisega nii palju tegeleda. NB, HV-lased ei ole valdav enamus, vaid entusiastide kommuun.
All of the cards were earlier production run cards manufactured in 2020. Under an X-ray analysis, they appear to have "poor workmanship" on soldering around the card's MOSFET circuits that powered the impacted cards.
Mnjaa tipp-firma, tipp-kaardid ja halva ehitusega, EVGA vist pole enam see EVGA, mis oli mõned aastad tagasi... _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
All of the cards were earlier production run cards manufactured in 2020. Under an X-ray analysis, they appear to have "poor workmanship" on soldering around the card's MOSFET circuits that powered the impacted cards.
Mnjaa tipp-firma, tipp-kaardid ja halva ehitusega, EVGA vist pole enam see EVGA, mis oli mõned aastad tagasi...
No vähemalt tunnistavad vigagi, viimasel ajal isegi sellega firmadel raskusi.
Ning "keskmine tudeng või tiinekas" - kui neil pole "nii palju aega" mängida siis kellel veel? Ma ütleks just et sel seltskonnal kõige rohkem aega. Pensionäridel küll ilmselt jah veel rohkem aga seal pole vast gaming nii levinud, vähemalt mitte siin riigis.
juba praegu on näha, et PC peal mängimine kahaneb, ilmselt näeme üha rohkem, et liigutakse konsoolide peale üle, kui need hinnad jätkavad sellised olemast. Valdaval enamusel pole 500+ eurot eraldada graafikakaardile.
Milles täpsemalt see väljendub? PC-turg kasvab kõige kiiremini on ja by far kõige suurem turg kõigist sellele tiitlile pretendeerijatest.
Kõige kiiremini kasvab ikka mobiilimängude osakaal. Minu tutvusringkonnast on 2 inimest PC pealt konsooli peale kolinud viimase 3 kuu jooksu, sest uut arvutit pole enam mõtet ehitada, sest videokaarti pole, vana aga ei vea enam uusi mänge välja. Kui tänapäeval maksab kehvapoolne videokaart 2x konsooli hinna ja vinge videokaart 4x, siis pole eriti mõtet seda mängu PC-d enam ehitada.
viimati muutis sukelduja 02.09.2021 13:18:19, muudetud 1 kord
sukelduja, milline kehvapoolne videokaart see 1000+ raha maksab?
6800xt või 3080 ei ole teps mitte kehvapoolne, mõlemad on ~50% kiiremad kui konsoolide gpu-d. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
sukelduja, milline kehvapoolne videokaart see 1000+ raha maksab?
RTX 3060.
viimase 3 kuu jooksul kahtlane. need on mõnda aega olnud <700 raha saadaval, praegu peaks ka eestis umbes selles kandis olema.
eelmise aasta sügisest kuni suve alguseni on muidugi arusaadav. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
sukelduja, milline kehvapoolne videokaart see 1000+ raha maksab?
RTX 3060.
viimase 3 kuu jooksul kahtlane. need on mõnda aega olnud <700 raha saadaval, praegu peaks ka eestis umbes selles kandis olema.
eelmise aasta sügisest kuni suve alguseni on muidugi arusaadav.
Paari nädala eest olid Ordis 600 isegi, nüüd on jälle kõik 1000 ringis.
sukelduja, milline kehvapoolne videokaart see 1000+ raha maksab?
RTX 3060.
Need on pidevalt 49x - 5xx eest europas saadaval, keegi ei käsi kohalikule kaupmehele topelt maksta isegi 3080 kaarte on kolmekohalise hinnaga liikunud
sukelduja, milline kehvapoolne videokaart see 1000+ raha maksab?
RTX 3060.
Need on pidevalt 49x - 5xx eest europas saadaval, keegi ei käsi kohalikule kaupmehele topelt maksta isegi 3080 kaarte on kolmekohalise hinnaga liikunud
Nendele kõige madalamatele hindadele kipub enamasti transa + käibemaks otsa minema, mis arvutatakse juurde checkoutil.
Kõige kiiremini kasvab ikka mobiilimängude osakaal. Minu tutvusringkonnast on 2 inimest PC pealt konsooli peale kolinud viimase 3 kuu jooksu, sest uut arvutit pole enam mõtet ehitada, sest videokaarti pole, vana aga ei vea enam uusi mänge välja. Kui tänapäeval maksab kehvapoolne videokaart 2x konsooli hinna ja vinge videokaart 4x, siis pole eriti mõtet seda mängu PC-d enam ehitada.
Selle asemel ostavad scalperite käest tonniga konsooli ja maksavad mängude eest 70 euri ja rohkem? Good choice
Ei vasta tõele, meil konsoolid hea saadavusega võrreldes muu Euroopaga. Samuti on Gamepassid nii Xbox kui Playstation peale, kus valdav enamus mänge sulle saadaval ca 10 euro eest kuus.
Kõige kiiremini kasvab ikka mobiilimängude osakaal. Minu tutvusringkonnast on 2 inimest PC pealt konsooli peale kolinud viimase 3 kuu jooksu, sest uut arvutit pole enam mõtet ehitada, sest videokaarti pole, vana aga ei vea enam uusi mänge välja. Kui tänapäeval maksab kehvapoolne videokaart 2x konsooli hinna ja vinge videokaart 4x, siis pole eriti mõtet seda mängu PC-d enam ehitada.
Selle asemel ostavad scalperite käest tonniga konsooli ja maksavad mängude eest 70 euri ja rohkem? Good choice
Tüüpiline uue mängu hinnavahe on 10€. Riistvara hinnavahe on 1000€
sukelduja, milline kehvapoolne videokaart see 1000+ raha maksab?
RTX 3060.
Need on pidevalt 49x - 5xx eest europas saadaval, keegi ei käsi kohalikule kaupmehele topelt maksta isegi 3080 kaarte on kolmekohalise hinnaga liikunud
Nendele kõige madalamatele hindadele kipub enamasti transa + käibemaks otsa minema, mis arvutatakse juurde checkoutil.
Ära aja soga ja kümps transa eest on tõesti hirmus kulu
Lauaarvutite hinnad on kõrged, kuid sülearvutite €=performance on tõusujoonel.
Lähitulevikus saame täiesti 1:1 võrrelda konsooli mitte lauaarvutite, vaid läpakatega.
See lisab ülisuure argumendi PC poole kasuks, kuid vastu võivad kaduda upgrademise argumendid.
Eks see sõltub nüüd sellest palju Inteli tulemine GPU hindasi ja konkurentsi mõjutab.
Integreeritud GPU-dega PC-masinad/läpparid võivad juba täna/homme olla parem valik kui 1080p budget versioonid konsoolidest.
Kui Intel oma tehaseid käima ei saa siis pole mingit mõju. TSMC tootmismaht piirab.
Samas kas ei pidanud EU/USA uusi tehaseid avatama 2022?
Kusagilt jäi meelde.. Samsung ja Intel peaks ka "meie poole" juurde ehitama. Lootus sureb viimasena;)
Ja kui korteris suvel 30C on, siis mõtleb juba mängimiseks arvuti käivitamise peale. Rääkimata 24h kaevandamisest. Samuti ei ole tuleohutuse mõttes "Gigabyte toitekat" 24h kardinate, vaipade lähedusse käima jätta eriti hea mõte.
158MH/s @ 190W @ ~60c passiivjahutusega ja ühe 8pin ühendusega. Pole paha. Isegi 2000-3000€ hind pole seejuures kehva arvestades, et sama küsitakse 3090 eest mis teeb häält, võtab rohkem voolu vähemalt kahe 8pin-ga ja jääb hashrate's alla.
170HX suurim probleem saab ilmselt olema saadavus. Vaevalt Nvidial lademetes defektseid A100 kiipe vedeleb kuigi kiibi suurus kahtlemata suurendab defektide esinemise tõenäosust.
Mingi 220HX peaks veel kah tulema millel üle 200MH/s hashrate.
158MH/s @ 190W @ ~60c passiivjahutusega ja ühe 8pin ühendusega. Pole paha. Isegi 2000-3000€ hind pole seejuures kehva arvestades, et sama küsitakse 3090 eest mis teeb häält, võtab rohkem voolu vähemalt kahe 8pin-ga ja jääb hashrate's alla.
170HX suurim probleem saab ilmselt olema saadavus. Vaevalt Nvidial lademetes defektseid A100 kiipe vedeleb kuigi kiibi suurus kahtlemata suurendab defektide esinemise tõenäosust.
Mingi 220HX peaks veel kah tulema millel üle 200MH/s hashrate.
190W nüüd küll selles korpuses ei jahuta, need kaardid (ehitus sama, mis serverites) vajavad eest korpuses meeletut õhuvoolu, sama võiks siis väita,
et kõik serveri protsessorid on passiivjahutusega kuna neil ka mingit vurri peal pole.... (seadmed passiivsed aga eeldavad korpuses meeletut õhuvoolu).
PS. 30 W gpu passiivjahutuseks läheb vaja juba päris korralikku radiaatoripinda arvestades sellega, et korpuses puudub või on väga kehv
õhuvahetus (pean silmas kontori ja muid "prebuild" kaste milles tavaliselt pole rohkem kui 1 ventilaator korpuses).
Ausalt ma lausa palvetan, et mänguarvutis selle hulluse ajal videokaart ära ei kooleks. Täitsa jube kui praegu peaks uut asemele otsima hakkama
Mul sai eelmise aasta lõpus kaart otsa. Mõtlesin, et ootan, et äkki tuleb midagi head veel ja hinnad olid kah sellised, et ootasin, et läheb äkki odavamaks... Kuskil jaanuari alguses soetasin kaardi ära (3070 MSI miski variant), sest 3080 oli märg unenägu - seda lihtalt ei olnud kuskil... Ootan endiselt kaarti - mida pole, seda pole... Digizone kah vist ei oska tarnijaid väga suruda... Üks tuttav tellis nädal hiljem sama hinnaga ja sai kaardi umbes kuu tagasi kätte. Digizone laiutab käsi ja ütleb, et no ei tea tarneaega... Suht nigel seis ja praegu proovin vana AMD R9 290 kaardiga hakkama saada...
Kas mõni foorumlane oskab ütelda, kas mul on mingi võimalus Digizonest kaart kätte saada lähimate kuude jooksul või on sealne poliitika selline, et ma ei saagi oma kaarti kunagi ning pakuvad ainult raha tagasi? Rahad makstud ja muudkui aga ootan ja nüüd juba kuus kuud möödas ning Digizone ütleb, et ei näe üldse kaarte tulemas. Natuke kahtlane, et MSI kaarte üldse kohe ei tule... Või on ikka nii nigel seis kiipide ja tootmisega, et täitsa reaalne, et ei ole lihtsalt kuskil kaarti (samas miskil müstilisel kombel on AT-s sama kaardi mudel täiesti saadaval)?
Võid täitsa rahulikult oma raha tagasi võtta ja oodata kuu-kaks, siis saad sama raha eest 10 kaarti.
Paanikamüük hakkab varsti nagunii, sinna on jäänud loetud nädalad max mõni kuu.
Kooliga seoses vaja juba mingit natuke asjalikumat arvutit ja tuleb mingi kaart ära võtta. Digizonest ei ole vist enam mõtet oodata ja ma ei usu, et sealt see aasta üldse midagi tuleb. Mis need välismaised kohad on, kus kohast praegu võiks kaarti vaadata? 1k videokaardi eest maksta ei ole kuidagi mõistlik ja siis võiks juba mingi läpaka endale lihtsalt lisaks küljealla soetada...
Ausalt ma lausa palvetan, et mänguarvutis selle hulluse ajal videokaart ära ei kooleks. Täitsa jube kui praegu peaks uut asemele otsima hakkama
Mul sai eelmise aasta lõpus kaart otsa. Mõtlesin, et ootan, et äkki tuleb midagi head veel ja hinnad olid kah sellised, et ootasin, et läheb äkki odavamaks... Kuskil jaanuari alguses soetasin kaardi ära (3070 MSI miski variant), sest 3080 oli märg unenägu - seda lihtalt ei olnud kuskil... Ootan endiselt kaarti - mida pole, seda pole... Digizone kah vist ei oska tarnijaid väga suruda... Üks tuttav tellis nädal hiljem sama hinnaga ja sai kaardi umbes kuu tagasi kätte. Digizone laiutab käsi ja ütleb, et no ei tea tarneaega... Suht nigel seis ja praegu proovin vana AMD R9 290 kaardiga hakkama saada...
Kas mõni foorumlane oskab ütelda, kas mul on mingi võimalus Digizonest kaart kätte saada lähimate kuude jooksul või on sealne poliitika selline, et ma ei saagi oma kaarti kunagi ning pakuvad ainult raha tagasi? Rahad makstud ja muudkui aga ootan ja nüüd juba kuus kuud möödas ning Digizone ütleb, et ei näe üldse kaarte tulemas. Natuke kahtlane, et MSI kaarte üldse kohe ei tule... Või on ikka nii nigel seis kiipide ja tootmisega, et täitsa reaalne, et ei ole lihtsalt kuskil kaarti (samas miskil müstilisel kombel on AT-s sama kaardi mudel täiesti saadaval)?
Võid täitsa rahulikult oma raha tagasi võtta ja oodata kuu-kaks, siis saad sama raha eest 10 kaarti.
Paanikamüük hakkab varsti nagunii, sinna on jäänud loetud nädalad max mõni kuu.
Kooliga seoses vaja juba mingit natuke asjalikumat arvutit ja tuleb mingi kaart ära võtta. Digizonest ei ole vist enam mõtet oodata ja ma ei usu, et sealt see aasta üldse midagi tuleb. Mis need välismaised kohad on, kus kohast praegu võiks kaarti vaadata? 1k videokaardi eest maksta ei ole kuidagi mõistlik ja siis võiks juba mingi läpaka endale lihtsalt lisaks küljealla soetada...
https://www.notebooksbilliger.de näiteks. Hetkel 3060, 3060Ti ja 3070 LHR versioonid kohe võtta ikkagi väiksema raha eest kui AT's. _________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.
Ausalt ma lausa palvetan, et mänguarvutis selle hulluse ajal videokaart ära ei kooleks. Täitsa jube kui praegu peaks uut asemele otsima hakkama
Mul sai eelmise aasta lõpus kaart otsa. Mõtlesin, et ootan, et äkki tuleb midagi head veel ja hinnad olid kah sellised, et ootasin, et läheb äkki odavamaks... Kuskil jaanuari alguses soetasin kaardi ära (3070 MSI miski variant), sest 3080 oli märg unenägu - seda lihtalt ei olnud kuskil... Ootan endiselt kaarti - mida pole, seda pole... Digizone kah vist ei oska tarnijaid väga suruda... Üks tuttav tellis nädal hiljem sama hinnaga ja sai kaardi umbes kuu tagasi kätte. Digizone laiutab käsi ja ütleb, et no ei tea tarneaega... Suht nigel seis ja praegu proovin vana AMD R9 290 kaardiga hakkama saada...
Kas mõni foorumlane oskab ütelda, kas mul on mingi võimalus Digizonest kaart kätte saada lähimate kuude jooksul või on sealne poliitika selline, et ma ei saagi oma kaarti kunagi ning pakuvad ainult raha tagasi? Rahad makstud ja muudkui aga ootan ja nüüd juba kuus kuud möödas ning Digizone ütleb, et ei näe üldse kaarte tulemas. Natuke kahtlane, et MSI kaarte üldse kohe ei tule... Või on ikka nii nigel seis kiipide ja tootmisega, et täitsa reaalne, et ei ole lihtsalt kuskil kaarti (samas miskil müstilisel kombel on AT-s sama kaardi mudel täiesti saadaval)?
Võid täitsa rahulikult oma raha tagasi võtta ja oodata kuu-kaks, siis saad sama raha eest 10 kaarti.
Paanikamüük hakkab varsti nagunii, sinna on jäänud loetud nädalad max mõni kuu.
Kooliga seoses vaja juba mingit natuke asjalikumat arvutit ja tuleb mingi kaart ära võtta. Digizonest ei ole vist enam mõtet oodata ja ma ei usu, et sealt see aasta üldse midagi tuleb. Mis need välismaised kohad on, kus kohast praegu võiks kaarti vaadata? 1k videokaardi eest maksta ei ole kuidagi mõistlik ja siis võiks juba mingi läpaka endale lihtsalt lisaks küljealla soetada...
https://www.notebooksbilliger.de näiteks. Hetkel 3060, 3060Ti ja 3070 LHR versioonid kohe võtta ikkagi väiksema raha eest kui AT's.
Kuna mänge hakkaksin ikkagi 4k peal jooksutama (120mhz, ekraan ei ole rohkemaks võimeline), siis ma arvan, et 3060 jääb lahjaks. See 3070 on isegi juba tegelikult selline viimase välja pigistamisega oma jõudluse poolest. 1k eest 3080 oleks ideaalne lahendus, aga kas ka realistlik... Vot ei tea...
Või ütlevad mulle asjatundjad üldse, et 3060 vs 3070 ei ole reaalsuses mingit vahet?
Ehk UHD peal on 3070 poole võimsam kui 3060 ja 3080 on kaks korda võimsam kui 3060. Need on suured jõudluse vahed mida reaalselt hästi tajub.
Teine graafik ütleb seda, et 3060 ei tee isegi 50fps ära keskmises mängus UHD resol ehk on selgelt ebasobiv. 3070 teeb üle 70 fps. Aga kuna ekraan 120Hz siis soovitaks soojalt 3080 poole vaadata. _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Tänan googeldamise eest . Eks ma omast arust teadsin, aga väga palju pakutakse seda sunnikust 3060 mulle 3070 asemele aga need ei ole minu arvates väga võrreldavad. Seega vähemalt 3070 tuleks kuskilt saada, kuid kas minu tahtmine on reaalne, et:
3070 - ~800€
3080 - ~1000€
Rohkemat raha ei ole asi väärt, kuid ma ei tea, kas ma saan kuskilt selliste hindadega kaardi kätte ja ma neid miskeid välismaa verkkokauppasi ei tea... Siin on kindlasti mõnel miskid kogemused olemas ja keegi, kes oskab kuhugi poodi suunata.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.