|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
15.08.2021 19:15:58
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
| hkurujo88r kirjutas: |
| ksuuk, ja miks sa arvad et tuntud tootja toode kestab 3.a? Minu Sony osteti poole aastaga tagasi peale mitut garantii remonti. |
Tootmispraaki juhtub kõigil aga on vahe kas harvaesinev tootmispraak või juba algusest peale kehva disani tulemusel kehv toode kehva tarkvaraga? |
Nojh pean ka siin siis ära mainima, et ka minu sony käis oma 3x garantiis. Nii juustu telo pole ei enne ega pärast olnud.
Samsungi aku suri miski 1,5 aastaga maha ja telo ise uimas juba mis kole.
Xiaomi kestnud sellest 2x kauem ning aku kestvuse suhtes ei saa ka veel suurt nuriseda. Äpid on samuti toiminud... Teagi millest siin täpsemalt jutt
Muidugi teagi kui hiinakas Xiaomi on arvestades, et maailma suuruselt teine telodetootja
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006
|
15.08.2021 22:10:41
|
|
|
sony pole vist telefonide tootmises ammu enam mingi kvaliteedinäitaja
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
15.08.2021 22:53:00
|
|
|
| tont23 kirjutas: |
sony pole vist telefonide tootmises ammu enam mingi kvaliteedinäitaja  |
Mul sony z3 compact lagunes 2,5 aastaga. Xiaomi MI A2 andis otsad täpselt nädal enne 2a saamiseni.
Nüüd asemele võtsin Xperia 10 II. Näis kuidas kestab
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
15.08.2021 23:05:13
|
|
|
| Osiris kirjutas: |
Mul sony z3 compact lagunes 2,5 aastaga. Xiaomi MI A2 andis otsad täpselt nädal enne 2a saamiseni.
Nüüd asemele võtsin Xperia 10 II. Näis kuidas kestab :D |
Noh, reeglina garantiiaja peab ise või siis garantiitöökoja abiga iga toode vastu.
Muide, miks võtsid Xperia 10 II mitte Xperia 10 III -e? Oleksid Sony WH-CH710N kõrvaklapid lisaks saanud. Kuna mul juba on need klapid olemas, siis tahaks just Xperia 10 III -e ilma klappideta, st sellevõrra soodsamalt, aga pole siiani sellist pakkumist veel leidnud.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
15.08.2021 23:08:33
|
|
|
| ksuuk, neid klappe saab ju 88€ eest. Pole see 10 III nii palju ka parem et inimene peaks 200€ juurde maksma.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
16.08.2021 08:17:35
|
|
|
| mis sonyde ekraani liimist lahti tulemiste tüüpveast on saanud?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
16.08.2021 08:33:22
|
|
|
Kvaliteedivigu on absoluutselt kõigil brändidel, akudega sama teema, mõni seeria/partii lihtsalt läheb lappama, kuid seda brändi tüüpveaks kirjutada pole väga põhjust. Erinevad tootjad võivad omada mitmeid nüansse, mida ei saa isegi veaks nimetada, lihtsalt tootja omapära või koht, kus on natuke üle nurga lastud. Need ei ole väga ilmsed ja paberil võivad paista suhteliselt sarnased, kuid praktilise kasutamise käigus tulevad välja eriti, kui eelnevalt on olnud piisavalt võrdlusmomenti.
Püha reliikviat kahjuks pole olemas, kõigil on oma head ja vead, seepärast ongi mõistlikum mitte tormata uut mudelit kohe poest ära tooma, vaid lasta praktilistel kogemustel internet jõuda, selle põhjal kodutöö ära teha ja pärast seda on ämbri kolistamise võimalus juba üsna madal.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
16.08.2021 20:29:16
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
Püha reliikviat kahjuks pole olemas, kõigil on oma head ja vead, seepärast ongi mõistlikum mitte tormata uut mudelit kohe poest ära tooma, vaid lasta praktilistel kogemustel internet jõuda, selle põhjal kodutöö ära teha ja pärast seda on ämbri kolistamise võimalus juba üsna madal. |
Eks üks põhjus sedatüüpi foorumitest infot otsida ongi soov mitte olla katsejänes ning lasta teistel kooliraha maksta :).
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Robska
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2006
|
17.08.2021 22:30:14
|
|
|
| Xiaomi mi 9 SE, peale viimast update, vist siis MIUI 12.5.1 peale ja katastroof lahti - kõne puhul vahest helin hakkab aga kõne ei näita, jõuan ekraani lahti teha ja ise dialeri avada, siis saan vaadata kes helistab. Ekraan sähvib vahest huupi. Aku kestvus justkui kehvem. Aegajalt küsib ekraani avamisel passwordi, mida ma tean ja millega saan telefoni lahti. Nüüd peale update küsib lisaks vahepeal mingit pin koodi, mida ma pole ise peale pannud ega tea seda. aitab restart. ühesõnaga, rikkusid töötava asja ära - kas kuidagi saaks eelmise versiooni peale? või peaks proovima mingit sorti factory reseti?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
17.08.2021 22:50:15
|
|
|
| Robska, see kõne teema ajab tõsiselt närvi. Päris kaua läheb aega enne kui lööb ette kes helistab ja saab vastata. Aga noh paljud eelmised probleemid parandas 12.5.1 ära. Eks tuleb järgmist uuendust oodata.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.08.2021 16:49:42
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| mis sonyde ekraani liimist lahti tulemiste tüüpveast on saanud? |
Ei tea, pole paar aastat neid parandanud. Aga kui seda tegin, siis lõpuks loobusin Sony telefonide sissevõtmisest. Nad lihtsalt pole ehitatud parandamist silmaspidades. Mõlemalt poolt kokkuliimitud "odav luts". Ei mingeid kruvisid. Kohutav kvaliteet, jah ekraani nurgad tulid liimist lahti.
Mu Xiaomil uus bug ilmnenud. Bluetooth näitab et ühendatud, kuid heli tuleb ikka telefoni kõlarist, mitte klappidest. Hetkel ei saagi enam BT klappe kasutada, juhul kui pole soov neid iga kord uuesti paaritada. Klappide viga ei tohiks olla, kuna teiste seadmete taga probleem ei esine.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
18.08.2021 17:33:18
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
ksuuk, Tahad oma kõike 5G, IP ratingut, 3.5mm pesa siis oota ära millal Google Pixel 5a tuleb turule.
|
Nope, mu ühed eeldused on - ei ole notch -i ja on küljepeal või ekraani alune sõrmejäljelugeja, Pixel 6 -l väidetavalt on küll ekraanialune sõrmejäljelugeja aga samas on endiselt notch, seega ei sobi.
Robska, SKG, hkurujo88r,
Tundub, et Xiaomi MIUI on samasugune lõputu õudus nagu oli Huawei EMUI omal ajal, update lapib paar bugi ära, tekitab tosina juurde ja telefoni enamus võhma lähebki MIUI enda peale, ning vingest riistvarast hoolimata ikka telefon crashib ja läägib. Klassikaline näide, et riistvara tambitakse aga softiarendus on kehv, kvantiteet versus kvaliteet.
viimati muutis ksuuk 18.08.2021 17:37:31, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
18.08.2021 17:33:58
|
|
|
Kas mõni hea kaameraga xiaomi ka turul on?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.08.2021 18:00:05
|
|
|
ksuuk, minul muid etteheiteid hetkel softile pole. Telefon pole kordagi crashinud ega aeglaseks muutunud.
| Sold OUT kirjutas: |
| Kas mõni hea kaameraga xiaomi ka turul on? |
Xiaomi Mi 10 Ultra, 10T Pro, 11 Ultra on oma hinnaklassides kõik heade kaameratega. Uuri ülevaateid.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.08.2021 18:35:54
|
|
|
Mul ükskõik neist bugidest, mis minu jaoks kunagi ilmsiks ei tule. Olgu neid või miljonites
Muid pretensioone pole hetkel peale BT klappide ühendamise. Kõik töötab tip-top.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri76
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2012
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
18.08.2021 21:45:45
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| mis sonyde ekraani liimist lahti tulemiste tüüpveast on saanud? |
Ei tea, pole paar aastat neid parandanud. Aga kui seda tegin, siis lõpuks loobusin Sony telefonide sissevõtmisest. Nad lihtsalt pole ehitatud parandamist silmaspidades. Mõlemalt poolt kokkuliimitud "odav luts". Ei mingeid kruvisid. Kohutav kvaliteet, jah ekraani nurgad tulid liimist lahti.
|
Hmm, vaatasin Xperia 10 II disassembly videot - https://www.youtube.com/watch?v=kIOpQsReexE
Telefoni avamine käib nagu ikka, vaja kangutada tagapaneel liimiribast lahti ja jällegi nagu ikka kruvid (11 tk) lahti keerata:
Mõned vanemad Xperia -d, mis olen kunagi lahti lammutanud, oliid samal põhimõttel koostatud.
Või tahad Sa öelda, et tänapäeval on mingid muud veekindlad telefonid, mis on teistmoodi koostatud, st ei ole midagi liimitud ja kõik on vaid kruvidega kinni?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
18.08.2021 22:08:51
|
|
|
No ei, sellise rahaga ostaks korraliku tootja teli
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Robska
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2006
|
18.08.2021 22:17:59
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
| lopes39 kirjutas: |
ksuuk, Tahad oma kõike 5G, IP ratingut, 3.5mm pesa siis oota ära millal Google Pixel 5a tuleb turule.
|
Nope, mu ühed eeldused on - ei ole notch -i ja on küljepeal või ekraani alune sõrmejäljelugeja, Pixel 6 -l väidetavalt on küll ekraanialune sõrmejäljelugeja aga samas on endiselt notch, seega ei sobi.
Robska, SKG, hkurujo88r,
Tundub, et Xiaomi MIUI on samasugune lõputu õudus nagu oli Huawei EMUI omal ajal, update lapib paar bugi ära, tekitab tosina juurde ja telefoni enamus võhma lähebki MIUI enda peale, ning vingest riistvarast hoolimata ikka telefon crashib ja läägib. Klassikaline näide, et riistvara tambitakse aga softiarendus on kehv, kvantiteet versus kvaliteet. |
kusjuures, minu vähese kasutuse juures oli varem see kooslus peaaegu ideaalne, mõni pisiviga aga selle hinna juures 230eur 2a tagasi ei oskand vinguda. tulin s9 pealt ja igatseda oskasin vbl ainult kaamerat natuke. oli ok suurusega ja jõudlusega(minule). Nüüd tuli see update mis keeras kõik perse ja tagatipuks,lõpuks kukkus kehvasti ja läks ekraani nurk mõrasse. igakell ostaks uue xiaomi kui nad vaid teeks mõne sarnase suurusega telefoni. tundub, et ainuke loogiline samm on asuse zenfone8, mis on küll rohkem kui 2x kallim aga kas ka 2x parem - ei usu.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
18.08.2021 23:15:07
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
No ei, sellise rahaga ostaks korraliku tootja teli |
Mida see korralik tootja tänapäeval tähendab üle Xiaomi mis on maailmas teisel kohal tootjate poolest ja Euroopas esimesel ?
Toodab samamoodi kvaliteeti kui teised tootjad. Vahe on selles, et xiaomi ei saa palju kasumit telefonide müügi pealt jja see ei ole neil eesmärgiks.
Nende eesmärgiks on koguda kliente, kes siis tarbivad ka teisi Xiaomi tooteid. Nagu telekad, robot tolmuimejad, elektri tõuks jne asju mida see kõik toodab.
Miski video mis seletab pisut miks Xiaomi edestas Samsungi
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
19.08.2021 01:27:28
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| mis sonyde ekraani liimist lahti tulemiste tüüpveast on saanud? |
Ei tea, pole paar aastat neid parandanud. Aga kui seda tegin, siis lõpuks loobusin Sony telefonide sissevõtmisest. Nad lihtsalt pole ehitatud parandamist silmaspidades. Mõlemalt poolt kokkuliimitud "odav luts". Ei mingeid kruvisid. Kohutav kvaliteet, jah ekraani nurgad tulid liimist lahti.
|
Hmm, vaatasin Xperia 10 II disassembly videot - https://www.youtube.com/watch?v=kIOpQsReexE
Telefoni avamine käib nagu ikka, vaja kangutada tagapaneel liimiribast lahti ja jällegi nagu ikka kruvid (11 tk) lahti keerata:
Mõned vanemad Xperia -d, mis olen kunagi lahti lammutanud, oliid samal põhimõttel koostatud.
Või tahad Sa öelda, et tänapäeval on mingid muud veekindlad telefonid, mis on teistmoodi koostatud, st ei ole midagi liimitud ja kõik on vaid kruvidega kinni? |
Tänapäeval ma ei tea, aga mõned aastat tagasi tuli SONY telefonid üles soojendada ja liimist lahti kangutada. Samal ajal kui Samsungid ja iPhoned olid kenasti ilma sellise pornota avatavad. Kruvidest.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
19.08.2021 01:54:04
|
|
|
Mul praegu xiaomi mi band 3 max ja üli rahul. Laed umbes iga kolme ööpäeva tagant, kõik äpid töötavad hästi, pole kunagi kokku jooksnud, pmtl. pole kunagi mingit muret olnud. Aga nüüd kutsikas sai telo hambusse ja rikkus ekraani. Ostsin uue. Xiaomi 10T, sel ka 500 tundi ooteaega. Mulle sobib. Ma mingeid mänge ei mängi nagunii, aa ok, solitare vahest mängin et jah, mingit jõudlust mul vaja pole. Pilte ka väga ei tee. Seega milleks kulutada rohkem, kui nõudmised on tagasihoidlikud.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
19.08.2021 08:15:51
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| ksuuk kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| mis sonyde ekraani liimist lahti tulemiste tüüpveast on saanud? |
Ei tea, pole paar aastat neid parandanud. Aga kui seda tegin, siis lõpuks loobusin Sony telefonide sissevõtmisest. Nad lihtsalt pole ehitatud parandamist silmaspidades. Mõlemalt poolt kokkuliimitud "odav luts". Ei mingeid kruvisid. Kohutav kvaliteet, jah ekraani nurgad tulid liimist lahti.
|
Hmm, vaatasin Xperia 10 II disassembly videot - https://www.youtube.com/watch?v=kIOpQsReexE
Telefoni avamine käib nagu ikka, vaja kangutada tagapaneel liimiribast lahti ja jällegi nagu ikka kruvid (11 tk) lahti keerata:
Mõned vanemad Xperia -d, mis olen kunagi lahti lammutanud, oliid samal põhimõttel koostatud.
Või tahad Sa öelda, et tänapäeval on mingid muud veekindlad telefonid, mis on teistmoodi koostatud, st ei ole midagi liimitud ja kõik on vaid kruvidega kinni? |
Tänapäeval ma ei tea, aga mõned aastat tagasi tuli SONY telefonid üles soojendada ja liimist lahti kangutada. Samal ajal kui Samsungid ja iPhoned olid kenasti ilma sellise pornota avatavad. Kruvidest. |
minu küsimus oli ajendatud mõned aastad tagasi tütre kogemusest, et tal lagunes liimist lahti ligi veerand ekraani lühikese aja jooksul
kui ta oma tuttavatelt kuulis, et sama häda on mitmetel ja erinevate tolleaegsete sony mobladega, siis oli otsus kindel, et rohkem ei soovi sony moblat, valis teise firma
sai uuritud, mis valesti on, et sedasi defektsed ja internetis toodi esile kaks põhjust - väga kitsas liimiriba/liimitav pind ja teiseks klaas ei olnud liimi kohast karestatud, liiga libe hoidmaks liimi kinni
laiemaks ei saanud keegi seda liimitavat äärt teha aga osa parandajaid karestasid ise klaasi ääri ja oli aru saada, et päevapealt uuesti lahti ei tulnud see uus liimimine
kui firma on õppust võtnud ja uutel enam sama viga ei ole, siis on tore aga kerge kahtlus jääb
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
19.08.2021 10:21:19
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| ksuuk kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| mis sonyde ekraani liimist lahti tulemiste tüüpveast on saanud? |
Ei tea, pole paar aastat neid parandanud. Aga kui seda tegin, siis lõpuks loobusin Sony telefonide sissevõtmisest. Nad lihtsalt pole ehitatud parandamist silmaspidades. Mõlemalt poolt kokkuliimitud "odav luts". Ei mingeid kruvisid. Kohutav kvaliteet, jah ekraani nurgad tulid liimist lahti.
|
Hmm, vaatasin Xperia 10 II disassembly videot - https://www.youtube.com/watch?v=kIOpQsReexE
Telefoni avamine käib nagu ikka, vaja kangutada tagapaneel liimiribast lahti ja jällegi nagu ikka kruvid (11 tk) lahti keerata:
Mõned vanemad Xperia -d, mis olen kunagi lahti lammutanud, oliid samal põhimõttel koostatud.
Või tahad Sa öelda, et tänapäeval on mingid muud veekindlad telefonid, mis on teistmoodi koostatud, st ei ole midagi liimitud ja kõik on vaid kruvidega kinni? |
Tänapäeval ma ei tea, aga mõned aastat tagasi tuli SONY telefonid üles soojendada ja liimist lahti kangutada. Samal ajal kui Samsungid ja iPhoned olid kenasti ilma sellise pornota avatavad. Kruvidest. |
Mõned aastad tagasi? See pidi ikka väga ammu olema. Suuremad tootjad on juba vähemalt 5-6 aastat (kui mitte rohkem) teinud liimitud telefone. Kui mingeid kruvisid on, siis need on sees.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
19.08.2021 10:56:45
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
Mida see korralik tootja tänapäeval tähendab üle Xiaomi mis on maailmas teisel kohal tootjate poolest ja Euroopas esimesel ?
Toodab samamoodi kvaliteeti kui teised tootjad. Vahe on selles, et xiaomi ei saa palju kasumit telefonide müügi pealt jja see ei ole neil eesmärgiks.
Nende eesmärgiks on koguda kliente, kes siis tarbivad ka teisi Xiaomi tooteid. Nagu telekad, robot tolmuimejad, elektri tõuks jne asju mida see kõik toodab. |
Xiaomi võib olla tõesti suurim tootja aga see pole oluline näitaja. Nõukogude liit tootis ka meeletult ja mis oli tulemus? Xiaomi algne mõte oli hea aga hetkel tundub, et fookus on kadunud, toodavad mida iganes, vahest tundub, et nad ise ka ei tea mida toodavad, sest on asju, mis on saadaval aga millest nende kodukad ei tea midagi. Võimalik, et nad ise ei toodagi, vaid lihtsalt müüvad oma tootemärki sellele. Ok, Xiaomi -l on mõningat innovatsiooni olnud ja isegi disainiga ei panda päris puusse. Aga siis on veel see sub bränding (Redmi, Poco). On vana toode, millele pannakse teistvärvi korpus vms ja uus nimi ja jälle paistakse turule kui uus toode. Miks ei võiks olla asjad lihtsad? On toode, on mudel ja kogu lugu. Mudeli nimi/number siis näitab ära mis taseme seade on. Igaüks saaks aru. Aga ei, on ikka vaja teha asjad keeruliseks, nagu Samsung, mis about kord kuus lisab/muudab pikas tootekoodis ühe tähise ära, teeb sama toodet väikeste muutustega eri regioonidele ja siis hiljem isegi support ei saa aru mis seade see on ja mis varuosi sellele vaja on, rääkimata kasutajast, kui tal seadmele miskit juurde osta vaja.
Ja kui tootja toodab kõike, siis ei tooda ta midagi hästi, sest töötavate asjade kasumiga subsdideetitakse saasta müüki. Sestap pigem tuleks valida toootja mille ainus äri on toota paari toodet, sest sellisel juhul peab tootja tegema neid hästi, muidu kõrbeb. Samas, siis ei saa sellise tootja tooted olla väga odavad, sest kasumit on ka vaja saada. Oneplus võiks näitena siia sobida aga Google jälle ei sobi, sest kuigi kunagi nad Moto turule tõid just hinnadumpimise huvides, siis Pixel vastupidi on räigelt ülehinnatud, kuigi põhikasum tuleb Google -l mujalt.
Nii või naa, kuna kahjuks ei toodeta ilma esikaamerata telefone, siis tuleb see jube notch -i aeg üle elada (juba vaikselt hakkavad tulema display aluse esikaameraga telefonid) ja oodata sobivat mudelit.
viimati muutis ksuuk 19.08.2021 11:41:18, muudetud 4 korda |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
19.08.2021 11:09:40
|
|
|
ksuuk, +1
Väga õiged mõtted tobedalt kirju tooteportfelli osas.
Siin võib positiivse muutuse näiteks tuua Sony (varem kah liiga palju mudeleid, vähene loogika, kui tõsiselt ei süvenenud), kes läbi ime jõudis nüüd isegi punasest välja - hetkel täpselt 3 mudelit - "1" on täissuuruses lipulaev, "5" on kompaktne lipulaev, mõne mööndusega ja "10" on odavam ots.
Lihtne ja loogiline, on reaalne ka tuge pakkuda.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
19.08.2021 11:23:41
|
|
|
Betamax, kas just toodavad aga enda nime all müüvad nad neid küll.
+ müüvad kõiksugu kodutehnikat ju ka lisaks. Tõuksidest telekateni. Vahepeal on hambaharjad ja valvekeskused.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
19.08.2021 14:26:17
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| ksuuk kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| mis sonyde ekraani liimist lahti tulemiste tüüpveast on saanud? |
Ei tea, pole paar aastat neid parandanud. Aga kui seda tegin, siis lõpuks loobusin Sony telefonide sissevõtmisest. Nad lihtsalt pole ehitatud parandamist silmaspidades. Mõlemalt poolt kokkuliimitud "odav luts". Ei mingeid kruvisid. Kohutav kvaliteet, jah ekraani nurgad tulid liimist lahti.
|
Hmm, vaatasin Xperia 10 II disassembly videot - https://www.youtube.com/watch?v=kIOpQsReexE
Telefoni avamine käib nagu ikka, vaja kangutada tagapaneel liimiribast lahti ja jällegi nagu ikka kruvid (11 tk) lahti keerata:
Mõned vanemad Xperia -d, mis olen kunagi lahti lammutanud, oliid samal põhimõttel koostatud.
Või tahad Sa öelda, et tänapäeval on mingid muud veekindlad telefonid, mis on teistmoodi koostatud, st ei ole midagi liimitud ja kõik on vaid kruvidega kinni? |
Tänapäeval ma ei tea, aga mõned aastat tagasi tuli SONY telefonid üles soojendada ja liimist lahti kangutada. Samal ajal kui Samsungid ja iPhoned olid kenasti ilma sellise pornota avatavad. Kruvidest. |
Mõned aastad tagasi? See pidi ikka väga ammu olema. Suuremad tootjad on juba vähemalt 5-6 aastat (kui mitte rohkem) teinud liimitud telefone. Kui mingeid kruvisid on, siis need on sees. |
Täpselt nii. Kruvid all ääres. Naga üleval. Ei pea lootma ainult liimi püsivusele.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JRISETH
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.04.2011
|
19.08.2021 20:30:11
|
|
|
Esimesel Mi MIXil oli klippidega tagumine osa kinni, väga kerge eemaldada. Kahju et nüüd kõik liimitud
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
203 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
20.08.2021 16:42:48
|
|
|
| JRISETH kirjutas: |
| Esimesel Mi MIXil oli klippidega tagumine osa kinni, väga kerge eemaldada. Kahju et nüüd kõik liimitud (n) |
Tavakasutajat huvitab telefoni hind ja omadused, mitte see, kuidas telefon on koostatud. Kunagi näiteks Philips ei remontinud üldse vaid vahetas telefoni kohe uue vastu. Aina rohkem elektroonikat ongi koostatud lahtivõetamatuna, sest odavam on toota, kui remontida.
Ehk kui telefon laguneb garantiiajal, siis on remont teeninduse mure ja kui telefon laguneb peale garantiiaega, siis tuleb kaaluda, kas osta uus või lasta remontida ja ka siis on remont teeninduse mure.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri76
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2012
|
20.08.2021 16:43:34
|
|
|
| Kui Redmi Note 9 telefoni aku peab veerand päeva vastu,kas seda akut on võimalik välja vahetada lasta kusagil,või mis teha?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
23.08.2021 11:12:20
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
| JRISETH kirjutas: |
Esimesel Mi MIXil oli klippidega tagumine osa kinni, väga kerge eemaldada. Kahju et nüüd kõik liimitud  |
Tavakasutajat huvitab telefoni hind ja omadused, mitte see, kuidas telefon on koostatud. Kunagi näiteks Philips ei remontinud üldse vaid vahetas telefoni kohe uue vastu. Aina rohkem elektroonikat ongi koostatud lahtivõetamatuna, sest odavam on toota, kui remontida.
Ehk kui telefon laguneb garantiiajal, siis on remont teeninduse mure ja kui telefon laguneb peale garantiiaega, siis tuleb kaaluda, kas osta uus või lasta remontida ja ka siis on remont teeninduse mure. |
Igaks juhuks täpsustan siia sama juttu, mida korduvalt ka mujale postitanud (kes juba teavad, ärgu pahandagu, endiselt leidub palju mitte-teadjaid):
Garantii vs Pretensiooni esitamise õigus:
- Pretensiooni esitamise õigus - Seaduslik 2a õigus füüsilisest isikust ostjal juriidilisest isikust müüja korral. Tarbijakaitse keelab, käseb, poob ja laseb. Seadus ütleb, et ostja ees vastutab müüja, mitte hooldus ega remonditöökoda (kuigi müüja kipub saatma ostjat probleemse kaubaga hooldusse otse pöörduma ning see võib olla tihti ka mõistlik kiirema lahenduse nimel - vastutuse osa see ei muuda).
Esimesed 6 kuud eeldatakse, et viga oli ostust peale olemas ning müüja peab soovi korral suutma tõestada vastupidist. Viimased 1,5a on tõendamiskohustus ostjal.
- Garantii - See on midagi mida tootja ja/või müüja saavad pakkuda ostjale vastavalt oma määratud tingimustele. Tarbijakaitse ei määra siin midagi. Ainuke mis on - garantii tingimused ei tohi kitsendada pretensiooni esitamise õigust, tohivad vaid nii-öelda boonust pakkuda võrreldes pret. esitamise õigusega.
A la müüja/hooldaja ei saa ostjat 2. aastal saata pikalt, öeldes, et garantii oli ainult 1a.
Või noh, müüja saab küll võimalike garantii tingimuste alusel väita, et garantiiaeg on läbi, kuid siis tuleb ostjal olla täpne ja selgitada, et pöördutakse ostjana pretensiooni esitamise õiguse alusel, mitte garantii alusel.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
29.08.2021 18:54:23
|
|
|
Peale hiljutist MIUI 12.5.5.0 update läks vähe kiiremaks telefon. Mitte, et enne oleks aeglane olnud, aga tuntav vahe on sees
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
09.09.2021 18:54:10
|
|
|
Sisuliselt tõstis Xiaomi oma toe samale tasemele, mis Samsungil (samuti 3 OS uuendust ja 4 a turvauuendusi S seerial ja teistel edevamatel, lisaks ka kobedamatel A seeria mudelitel).
Viimati sai sugulasele valitud A52 just selle 3+4 Samsungi lubaduse pärast, kuigi varem soovitasin pigem Xiaomi Android One aparaate.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
16.09.2021 21:15:05
|
|
|
Google ju pushib seda, et core uuendused tulevad otse Google -lt ja tootjapõhised uuendused tootjalt.
Edevamate telefonide omanikud kasutavad oma telefone kõige lühemat aega ja kohe kui uus mudel väljas, soetavad selle, mistõttu neil suht savi sellest kui kaua uuendusi saab, seega tegelikult just odavamate telefonide omanikud, kes kasutavad telefoni kauem, oleks rohkem uuendustest huvitatud.
Ja siiani ei saa aru, miks ei võiks olla ni, et saad 2 aastat by default uuendusi ja siis edaspidi maksad aastas mingi x raha aastas ja saad uuendusi edasi või maksad iga uuenduse eest vms.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
17.09.2021 09:26:33
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
Google ju pushib seda, et core uuendused tulevad otse Google -lt ja tootjapõhised uuendused tootjalt.
Edevamate telefonide omanikud kasutavad oma telefone kõige lühemat aega ja kohe kui uus mudel väljas, soetavad selle, mistõttu neil suht savi sellest kui kaua uuendusi saab, seega tegelikult just odavamate telefonide omanikud, kes kasutavad telefoni kauem, oleks rohkem uuendustest huvitatud.
Ja siiani ei saa aru, miks ei võiks olla ni, et saad 2 aastat by default uuendusi ja siis edaspidi maksad aastas mingi x raha aastas ja saad uuendusi edasi või maksad iga uuenduse eest vms. |
Edevamad telefonid hoiavad järelturul hästi hinda osaliselt ka selle pärast, et neile on uuendused lubatud, püsivad kaasaegsed ka järgmise kasutaja käes (samas kui odavamate puhul polnud varem teada kas üldse mingit uuendust saavad, kasvõi algsete probleemide lahendust).
Lisaks tööandja poolt ostetavate telefonide puhul on samuti oluline, kaua neid turvaliselt kasutada saab.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
17.09.2021 09:29:05
|
|
|
Mida need uuendused annavad üldse? Ma viitsin vaid siis teha kui android versioon muutub. Ülejäänud skipin koguaeg.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
17.09.2021 09:55:35
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Mida need uuendused annavad üldse? Ma viitsin vaid siis teha kui android versioon muutub. Ülejäänud skipin koguaeg. |
Turvaaukude lappimine põhiliselt, mõnikord läheb ka kasutusmugavus paremaks.
Samsungi puhul tundub, et alguses uutel mudelitel kaamera pildi kvaliteediga teemasid, uuendustega saadakse see stabiilseks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
17.09.2021 11:06:07
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
Edevamad telefonid hoiavad järelturul hästi hinda osaliselt ka selle pärast, et neile on uuendused lubatud, püsivad kaasaegsed ka järgmise kasutaja käes (samas kui odavamate puhul polnud varem teada kas üldse mingit uuendust saavad, kasvõi algsete probleemide lahendust).
Lisaks tööandja poolt ostetavate telefonide puhul on samuti oluline, kaua neid turvaliselt kasutada saab. |
By default võiks Google, nagu Apple ise tagada näiteks 5 aastat core uuendused, sõltumata mudelist. Loodame, et see saab kunagi teoks.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
17.09.2021 11:13:56
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
| Draqula kirjutas: |
Edevamad telefonid hoiavad järelturul hästi hinda osaliselt ka selle pärast, et neile on uuendused lubatud, püsivad kaasaegsed ka järgmise kasutaja käes (samas kui odavamate puhul polnud varem teada kas üldse mingit uuendust saavad, kasvõi algsete probleemide lahendust).
Lisaks tööandja poolt ostetavate telefonide puhul on samuti oluline, kaua neid turvaliselt kasutada saab. |
By default võiks Google, nagu Apple ise tagada näiteks 5 aastat core uuendused, sõltumata mudelist. Loodame, et see saab kunagi teoks. |
See pole nii lihtne.
Apple puhul on kogu ahel, alates riistvarast tarkvarani nende käes.
Androidide puhul on Google käes ainult Pixel mudelid (st nad otsustavad riistvarani välja valikud).
Teiste puhul võivad teatud riistavaratootjad osadele komponentidele mitte uuendada vajalikke driver'eid uuemate androidi versioonide jaoks. Eriti puudutab see odavama otsa komponente. Siis pole isegi Sonyl või Samsungil midagi teha, kui komponent pole nende endi tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
17.09.2021 11:23:49
|
|
|
| Sellepärast Google oma uuele telefonile koos Samsungiga väljatöötatud riistavara panebki, sest Qualcomm Snapdragonile üle 3 aasta tuge ei paku.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
18.09.2021 23:23:50
|
|
|
Minu telefon oli ka selles niinimetatud Project Treble SD636 aga mis sellest kasu oli ? Sain ikka ainult ühe uuenduse ja turva uuendusi tuli ka ainult 18 kuud.
Tegelikult telefoni mudel sai 2 androidi uuendust aga B20 band mudel tuli otse välja selle esimese uuendusega. Pmst Hiinas ja Indias tuli välja Android 8.0-ga.
Euroopas tuli välja 8.1 ja uuendas 9 peale ainult. Kuigi oli Project Treble . Samas kui ma mingi ise paneksin uue droidi peale, siis ma saaksin Android 11 rahus.
Ma ei viitsi sellega jännata ja pole hetkel rahaliselt nii hea seis, et otse välja osta midagi mis maksab kuni 250 euro. Samas pole ka kompaktsemaid telefoni
ja suuremat ma oma praegusest ei taha, mis on juba praegu liiga suur, ehk siis pikkuselt 159mm.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|